MARIO, MARIO, MARIO. masmk NA DE EERSTE RONDE. SPARTA AALST BEKERT VERDER VERGETEN .c .c OEFENWEDSTRIJD IE JEUGDHANDBAL Handbalwedstrijden voor bet week-end OUDE ALBERT VAN DAMME EN JONGE PAUL DE BRAUWER BLIKVANGERS Zwemmen HILDE BLEYAERT KAMPIOEN VAN BELGIE K.K.S.V. V0ETBJ VINKENSLAG APPELS OP El LI AVANTI LEBBEKE-SERAING 23-16 Toen er nog 5' te 6pelen vielen in deze formidabele .wedstrijd begon het 400 aanwezigen tellende publiek de naam Mario te scanderen. Dit was zeker niet misplaatst aangezien de Lebbeekse keeper een schitterende wedstrijd speelde en terecht als wedstrijd winnaar mag betiteld worden. Niettemin mag men niets af doen aan de prestatie van de andere Avanti spelers. Avanti, zonder de gekwetste Koen Verhofstadt en E. Moo- nen, speelde een collectief uit muntende wedstrijd en kam pioen Seraing, dat zich heel sportief aanstelde, bleek de eerste om de Avanti prestatie te waarderen. Praktisch gedu rende gans de wedstrijd bleef het basiszevental op het terrein. Ondanks het enorm hoge wed strijdritme bleef Avanti over eind. Een ongelooflijk sterk spelende M. Mertens was de man waar de anderen zich kon den aan optrekken. E. De Smedt voor de gelegenheid kapitein, verzette bergen werk en E. De Vlieger was eens te meer su bliem vanop de linkerhoek. Maes als pivot deed veel meer dan er van hem kon verwacht worden, E. De Batselier zagen wij nooit zo ondernemend en Ebel was de man die zorgde voor een enorme druk op de Seraing verdediging. Zijn schot percentage was niet bijsterend maar zonder hem vlotte het gewoonweg niet. Vermoesen deed wat men van hem kon verwachten en wisselspeler J. De Proft vervulde zijn taak voortreffelijk. Het leek wel of alle Avanti spelers tegelijker tijd hun maximum aan moge lijkheden uitspeelden. Seraing, Belgisch kampioen, was de ver dienstelijke tegenstander die de wedstrijd tot een hoogtepunt liet komen. Het scheidsrechters- duo Rokx-Viatour bleek zeker opgewassen voor zijn taak zo dat de wedstrijd Avanti-Seraing wellicht een hoogtepunt gewor den is in de Belgische handbal geschiedenis. De wedstrijd was amper gestart en M. Mertens stopte reeds een open doelkans van Staes. Eén minuut later scoorde Duchesne maar De Bat selier infiltreerde in de Se raing verdediging en de uit gelokte strafworp werd omgezet door Ebel. Tijdens de daarop volgende 5' stopte Mertens ach tereenvolgens „gemaakte" goalen van Orano, Staes en Breda. Meteen was het vertrouwen er bij het zonder complexen spe lend Avanti. Onder impuls van de hardwerkende De Batselier en vooral van een ongelooflijke E. De Smedt, leidde Avanti na 15' met 5-2. Seraing, zoals steeds nooit afgevend, naderde tot 6-5 na 18' maar Ebel, De Smedt en een vanop zijn lin kerhoek goochelende E. De Vlieger, sloegen toe en meteen werd het 10-6 na 23'. De Vlie ger, gewoonweg formidabel, to verde nog twee doelpunten voor de rust en Ebel zette met een door E. De Smedt afge dwongen strafworp, de ruststand op het scorebord. 13-6. Onmiddellijk na de rust vrees den wij dat Avanti niet zou beloond worden voor zijn on gelooflijke inspanningen. Se raing, vooral gebruik makend van zijn snelle breack-outs, na derde tot 13-10 na 36'. E. De Batselier onderbrak gelukkig voor de Lebbekenaars het Se raing offensief en na het 3e kwartier leidde Avanti nog steeds met 15-11. De Vlieger bediend door De Smedt, scoor de nog maar eens op een on mogelijke manier. De Batselier dwong twee strafworpen af, kei hard omgezet door Ebel en met nog 10' te spelen luidde de stand voor Avanti 18-13. Keeper Mertens, die ook tijdens de tweede helft enkele onmogelijke ballen had gestopt, zorgde nu voor sensatie door twee straf worpen te stoppen en drie open Seraing doelkansen de grond in te boren. Ondertussen hadden De Smedt, Ebel en De Vlieger niet gewacht om te scoren. Een prachtig Avanti won tegen Belgisch kampioen Seraing metovertuigende 23-16 cijfers. De verdiensten van Se raing dienen eveneens geloofd. De wedstrijd verliep enorm spectaculair en dat geen enkele speler met 2' straftijd bedacht werd getuigt voor de volwassen sportieve instelline van beide ploegen. Om te besluiten profi ciat M. Mertens, proficiat Avan ti Lebbeke. Ploeg Mertens, Bontinckx, De Batselier 1, Keppens, Vermoe sen, De Vlieger 5, Maes 2, De Smedt 4, Ebel 11. Het eerste kompetitieloze weekeinde sedert de kompetitie start lijkt ons het ogenblik om een eerse bilan op Je maken. Onze topvertegenwoordiger Avanti Lebbeke leek op weg naar moeilijk seizoen tot de memorabele Allerheiligen, dag waarop Belgisch Kampioen Seraing met 23-16 cijfers werd xigemaakt. Avanti behoort wel degelijk nog steeds tot de Belgische top-elite alleen een tikkeltje geluk en financiële middelen ontbreken hen om opnieuw aanspraak te kunnen maken op een Belgische titel. Het beperkte spelerspoten tleel van trainer Keppens behoort tot het allerbeste wat het Belgisch handbal te bieden heeft, laat het publiek te Lebbeke <ïok beseffen- plaats tussen de vijf topklubs in België mag hen zeker niet ontsnappen. in tweede nationale lost Mieuwkomer Rosis Aalst de verwachtingen in. Met vier unten uit vijf wedstrijden is de oogst normaal te noemen. Vlooral als man rekening houdt met het feit dat Pe- irez enkele weken onbeschik baar was. Niettemin lijken ons de 107 toegestane doel punten bedenkelijk. E.V. Aalst behaalde even eens 4 punten uit 5 wedstrij den. Wellicht had men beter verwacht voor Eendracht, maar de kalender is hen dui delijk niet voordelig geweest. Ook diende trainer Janssens rekening te houden met en kele gekwetste basisspelers en met het beperkte spelers- potentieel waarover hij be schikt een enorme handicap. In ieder geval in tweede na tionale, Eupen uitgezonderd, zijn de krachtlijnen tussen de ploegen zeer miniem. In derde nationale vallen wij van het ene uiterste in het andere. H.B.C. Dendermonde prijkt onverslagen aan de lei. ding en Brabo Denderbelle bengelt puntenloos aan de staart. Wij blijven er niette min van overtuigd dat deze weinig benijdenswaardige plaats maar tijdelijk is voor Brabo. Niettemin" dient er dringend iets gedaan aan het aanvalsspel, 34 doelpunten uit drie wedstrijden is be paald te weinig. H.B.C. Den dermonde is duidelijk opge klommen tot een favorieten- rol. Ganshoren lijkt de sterk ste concurrent, maar ook Zandvliet en Heist liggen op vinkenslag. Dendermonde lijkt ons niettemin gewapend om voor het tweede opeenvol gende jaar de promotie af te dwingen. In de bevorderingsreeks is de vlugge uitschakeling van S.K. Grembergen het opvallendste feit Ook Sparta Aalst is enigszins uit zijn favorieten- rol gevallen. H.B.C. Ajax en Haachtse lijken het best ge wapend om de titel te ver overen. Jochewoa Aalst kan scheidsrechter spelen in het titedduel. In de damesreeks komt favo riet Avanti Femina voor enor me problemen te staan. Eeuwige concurrent Uilenspie gel deed hen reeds in het zand bijten, terwijl Tongeren beslist niet te onderschatten is. Het verjongde Aalst Spor tief zal zich niet in het titeldebat kunnen mengen maar kan wel ee^ bepalende rol spelen door enkele ver rassende uitslagen. Ros Beiaard Dendermonde en E.V. Aalst blijven in hun rol, in de middenmoot van de rangschikking. RANGSCHIKKING le NATIONALE 1 Mechelen 5 10 2 Neerpelt 5 8 3 Sasja 4 7 4 Seraing 5 7 5 Charleroi 5 6 6 Avanti 5 4 7 Merksem 5 4 8 Duffel 5 4 9 J.S. Herstal 5 3 10 Angleur 5 3 11 Flémalle 4 2 12 H.C. Herstal 5 0 2e NATIONALE 1 Eupen 5 10 2 Etterbeek 5 10 3 Visé 5 8 4 Beyne 5 6 5 Initia Hasselt 5 6 6 Uilenspiegel 5 4 7 E.V. Aalst 5 4 8 Stenor 9 Kraainem 10 Rosis Aalst 11 Amay 12 Montegnée 3e NATIONALE 1 Dendermonde 2 Ganshoren 3 Zandvliet 4 Heist 5 Tongeren 6 Maasmechelen 5 4 5 4 5 0 5 0 BEKER VAN BELGIE 7 Kapek 3 2 8 Meehelse 4 2 9 Temse 4 2 10 Denderbelle 3 0 BEVORDERING 1 Ajax I 5 10 2 Haachtse 4 8 3 Sparta I 4 6 4 Jochewoa 5 6 5 Zwijnaarde I 5 6 6 Sparta II 4 4 7 Grembergse I 5 4 8 Ajax II 4 2 9 Grembergse II 5 2 10 Lokeren 4 1 11 Zwijnaarde 11 5 1 DAMES 1 Tongeren 4 8 2 Uilenspiegel 4 8 3 Aalst Sportlef 5 8 4 Evere 4 6 5 Avanti Fern. I 4 6 6 Ros Beiaard 5 5 7 E.V. Aalst 3 4 8 Vopsa 5 4 9 Avanti Fern. II 4 2 10 Duffel 5 2 11 Anderlecht 4 1 12 Spado Woluwe 3 0 13 Stelmar 4 0 Na de voorronde in de Belgische Bekerkompetitie beginnen de zaken nu ernstig te worden. Deze voorronde bracht zoals verwacht weinig verrassingen. De favorieten plaatsten zich, al dient de uitschakeling van Jochewoa Aalst door Haacht tóch wel aangestipt. Sparta Aalst plaatste zich gemakkelijk tegen een toch wejf moedig Lokeren. Tijdens de eerste ronde die moet gespeeld worden vóór 1 december, komen nu ook Ajax Lebbeke en SK Grembergen in het bekeravontuur. Ajax Lebbeke moet bet in eigen sporthal opnemen tegen Lommei en wij maken ons sterk om te voorspellen dat de Ajaxieden vlot een ronde verder zullen bekeren. S.K. Grembergen moet naar Turn hout en voor de ploeg van voorzitter J Van Dammezou een opmerkelijke prestatie in de Bekerttorrvpetrtae goed van pas komen om het in de kompetitie getaande blazoen wat op te fleuren. Sparta Aalst moet Hecerna gaan bekampen. Dit Hecerna is ongeslagen leider in de Ant werpse Bevorderingsreeks en •naar ons gevoel zal Sparta zonder de gekwetste N. Bo- mon, het daar beslist moei lijk krijgen. De ploegen die deze eerste ronde overleefd hebben spe len samen met de 21 ploegen uit Ie, lie en Hle Nationale de l/32e finale vóór 1 febru ari 1978. De trekking hier van zal begin december ge schieden. De winnaars van die 1/32 finale zullen voor 1 maart "78 de 1/16 finale betwisten. Na deze 1/16 finale blijven er 8 Vlaamse ploegen over die samen met de 8 overblijvende ploegen van de L.F.H. de Nationale finales zullen betwisten en wel als volgt 1/8 finale: uitrelijk op 1 april '78; 1/4 finale uitrelijk op 23 april '78; 1/2 finale: uitrelijk op 7 mei '78. De finale van de Beker van België wordt gespeeld op 20/ 2\ mei 1978. VOORRONDE Sparta Aalst Lokeren 25—11 Na de onverwachte nederlaag een week vroeger tegen DB Zwijnaarde valt er bij Sparta wei enige verandering te no teren. Coach G. D'Herde is van het toneel verdwenen en «oud gediende» J. Van Tem- sche nam opnieuw het heft in handen. Eveneens wordt er druk gezocht naar een zaal om de trainingen te kunnen hervatten en ook op het terrein tracht men iets te wijzigen. Tegen Lokeren bvb. werd er duidelijk meer kollektief gespeeld door Spar ta dan tijdens de voorbije weken. Et. Verbestel en H Van Der Meersch maakten opnieuw deel uit van het basisteam en al bij al deed Sparta het niet zo slecht. Na een wedstrijdbegin waar het nog enig zoeken en tasten was werd op zeker ogenblik echt vlot gespeeld. Regelma tig werden mooie kombinaties besloten met een treffer. Lokeren. de nieuwkomer, had natuurlijk geen schijn van kans maar toch zit er enige muziek in dat ploegje. Een degelijke keeper, J. Arbijn als afwerker en de voor het eerst in kompetitie optreden de Verheyen lijken de steun pilaren van dit ploegje. Ook een flinke pivot en de on- verslijtbare S. De Corte doen uitstekend werk. Nadat M. Verlée na 2' de score had geopend en na 10' de score tot 51 was opgelopen kon Lokeren toch onver wacht terugslaan. Na 21' spelen wees het scorebord verrassend 96 aan. Sparta vond het toen blijkbaar wel lotjes en vooraleer de rust aanbrak scoorden de Spar tanen 8 doelpunten. Het moedige Lokeren had in deze periode maar een maal gescoord. Ruststand 17—7. Tijdens het 2e wedstrijdge deelte kon Lokeren ongeveer een kwartier gelijke tred houden maar daarna zou Sparta opnieuw toeslaan. Tijdens de laatste wedstrijd minuten ontstond er wel enige heibel. Enkele spelers moesten 2' straftijd uitzitten. SCOORDEN Sparta M. Verlée 9, D. Corthals 1, Redant 4, Ver- bestel 1, Van Der Meersch 2, G. Oorthals 3. J. Bomon 2, M. Lootens 1, S. Bomon 2. Lokeren Arbijn 7, Verleyen 2, De Oorte 2. WEDSTRIJDEN VOOR DE VOLGENDE RONDE Peer Maaseik Westmalle Noordboys Zwijnaarde Haachtse Ajax Lebbeke Lommei Genk Brahtand Antwerpse St Truiden Turnhout SK Grembergen Hecerna Sparta Aalst Hechtel Moj Heusden K. Hasselt Koersel Houthalen EVA EV AALST-AJAX LEBBEKE 21-20 De oefenwedstrijd tussen tweede nationaler EV Aalst en Ajax dc would-be kampioen uit de Oost-Vlaamse bevorderingsreeks, heeft niet helemaal gebracht wat er van verwacht werd. Beide ploegen traden inderdaad te onvolledig aan om een duidelijk beeld te krijgen van de krachtverhouding tussen heide ploegen. Bij EV Aalst ontbrak het schut- terstrio E. Van Goethem, M. Bayens, Van Boxtael terwijl Ajax het moest klaarspelen zon der keeper W. Bogaerts, L. Keppens en De Bruyn. Niette min werd er hardnekkig ge speeld en vooral tijdens het eerste derde van de wedstrijd speelde Ajax zeer goed mee. De Lebbekenaars leidden na 16' zelfs met 5-8. Het tempo lag vrij hoog en via dc gelijkmaker van Steeman (8-8) ging Een dracht met 9-8 de eerste 20' af sluiten. De tweede 20 wedstrijd minuten verliepen eveneens zeer gelijkopgaand en werden afge sloten met een 16-15 score. Tij dens het derde wedstrijdgedeel- le kwam M. De Vilder (Ajax) zo ongelukkig ten val dat hij diende geëvacueerd te worden niet een hoofdwonde. Ook Een dracht kreeg tegenslag toen M. Wellekens zich bezeerde aan de schouders en het leger Een dracht gekwetsten ging aanvul len. Via 18-15 en 19-16 leek Eendracht op weg om Ajax te doen stikken in het opgelegde tempo maar de jonge Lebbeke naars sloten de wedstrijd af met een zeer verdienstelijke 21-20 eindstand. Of heide coa ches met deze oefenwedstrijd nieuwe gegevens gepuurd heb ben geloven wij niet maar de kompetiticondcrbrcking werd er wel goed door opgevangen BEVORDERING SK GREMBERGEN I 21 SK GREMBERGEN II 15 Waar men kon veronderstellen dat deze broederstrijd een for maliteit zou zijn geworden voor GSK I is men bedrogen uitge komen. SK Grembergen II was duidelijk niet van plan de overwinning op een schoteltje aan te bieden aan Seghers en Co. Dit resulteerde in een vrij bitsig betwiste wedstrijd die door gelegenheidsscheidsrechter H. Van Haute uitstekend geleid werd. Er waren 5 gele kaarten nodig en 5 twee-minuten straf fen om de broederstrijd niet te laten ontaarden. GSK II speelde een uitstekende eerste helft en vooral G. De Jonghe bleek een bestendig gevaar voor keeper H. Van Damme. Via 0-2 na 5' werd het eerste kwar tier afgesloten met een verras sende 3-3 stand. Het duurde tot de 20 minuut vooraleer GSK I voor het eerst op voorsprong kwam. Seghers, geraakt toch maar moeilijk in vorm, scoorde en De Saegher en P. De Swaef zorgden voor 7-4. G. De Jonghe en Tom Van Haute sloegen echter gepast terug zodat er met een 9-8 stand gerust werd. GSK I had tijdens het tweede wedstrijdgedeelte een voortreffe lijke K. Vinck nodig om tot 14-9 voorsprong te nemen na 40'. Tom Van Haute en tie gebr. De Jonghe hielden hun ploeg echter goed in de wed strijd. Ploegen en scoorders SK Grembergen I H. Van Damme, P. De Swaef 1, Fr. Se ghers 4, H. Trienpont 7, St. De Swaef, K. Vinck 5, P. Heir- man 2, J. Rosseel. SK Grembergen II A. Van Damme, G. De Jonghe 5, W. De Jonghe 2, Fr. Van Hecke 2, G. Van Cauwenbergh, W. Van Ransbeeck, T. Van Haute 6, W. De Kinder, L. Beeckman. HANDBAL BEKER VAN VLAANDEREN DAMES De voorronde van de Beker van Vlaanderen is onts geworden door twee misverstanden dii'e het spelen vai schiftingswedstrijd onmogelijk maakten. Inderdaad, wedstrijd RB Dendermonde Spado Wol'uwe werd gespeeld omdat Dendermonde blijkbaar vergeten was dal moest gespeeld worden Er waren slechts 3 speels aanwezig in de Grembergse sporthal zodat Spado Wol zich onverwacht plialatst voor de volgende ronde. Ook EV Aa'.st kwam, vari een1 kale reis terug. De Aalst meisjes beschikten wel over een schrijven van VOPSA aangekondigd werd dat er gespeeld werd om 16u45 na dr.t schrijven moet er nog andere briefwisseling zijn wa het aanvangsuur op 14 uur werd bepaald. In elk geval, 1 Aalst in de Sporthal toekwaim waren de Vopsa meisjes ri1 verdwenen. Aalst Sportief plaotste zich ten nadele van S mar. Voor da volgende ronde ziet het programma er nu volgt uit Vopsa Evere; Spado Wohiwe Avanti Feu II; Duffel of Brasschaat Uilenspiegel; Aalst Sportief Avanti Femina I Eidejo Jac ndanks te we glede Eendracht Vrij Aalst kon vooral tijdens het laatste gedeelte van opdringen aan een degelijk spe- de eerste speellielft zijn wil lend maar duidelijk schietkracht ontberende Ajax Lebbeke. Bij de rust was de score tot 12-5 opgelopen. Tijdens het tweede wedstrijd gedeelte verliep de partij meer gelijkopgaand. De Ajax kadetten onder impuls van D. Huyck konden de Aalsterse scor chine nu toch enigszins gelen. Scoorden EV Aalst P. reman 10, Van Herrewegh R. Bayens 2, De Letter 4 Cornelis 1, Van Pottelbergl it Ajax D. Huyck 6, A. Kej 2, M. Van Den Broeck Vermeiren 1, J. Vermeir De Saedeleir 1, P. Van ley en 1. ior de >derh< best de voc vier is v p re acl l£en m dat Tin op inbare 5.11 Avanti Lebbeke-Duffel Hasselt-Rosis Aalst DB Zwijnaarde I-Ajax II DB Zwijnaarde Il-Sparta Aalst I SK Grembergen I-Sparta Aalst II SK Grembergen II-Lokeren 6.11 Dendermonde-Heist Denderbelle-Zandvliet Jochewoa Aalst-Haacht Dames 5.11 EV Aalst-Stelmar 6.11 Aalst Sportief-Anderlecht Stelmar-Avanti Femina I RB Denderm.-Avanti Femii EV AALST-AJAX VELDRIJDEN Nee, de oude leeuw Albertf Van Damme heeft jubileum- veldrit niet gewonnen. De Westvlaming Vermeirc, die de snelste bleek van een minikoppelotonnetje, had hem graag dat pretje gegund, maar dan moest iedereen met die gang van zakcq akkoord gaan. Wat niet het geval bleek. Van Damme was 5e, ook al omdat hij beter loopt dan door de zalen van het kasteel van Laarne fietst. Het par koers was niet zwaar genoeg voor de veteraan die in leng te van jaren een modder- duivel is geweest. De volgen de dag nam hij revanche. Te Massemen liep hij 10' eerder binnen dan zijn piep jonge. getalenteerde leerling Paul De Brauwer (dn Laar ne 3e omdat hij geen ras- spurter is). Van Damme trok op Allerheiligen naar Rijme- nam en was er 3e, De Brau- wer was &e in Kortenberg waar Luc Naudts op de 9e plaats finishte. Intussen mogen we de pracht- prestatie v»n Gilbert Oattoir niet over het hoofd zien: in Lochristi was geen kruid gewassen tegen het brio van Fons Van Parijs, doch Gil bert kwam zegevierden uit het duel voor de 2e plaats. Een ander winnaar, maar dan bij de WAOD-klasse, is PIERRE D'HAESE hij bleek de beste te Tielrode en graaide bovenop een 3e prijs mee te Schellebelle. Ouwe taaie Jef Peelman fi nishte bij de WAOD twee keer in de kop 4e te Schel lebelle en 5e in nelrode. Een nieuwe belofte duikt op: Jean De Bondt. Voorlopig weliswaar in de C-crossen. Te Kortenberg ging alleen Luc Van Dijck hem vooraf en zowel in Aalter als in BeLlem was hij 4e. Voor Hans D'Haese werd het een 9e plaats bij de C-renners te Puurs en in de B-cross te Kortenberg arriveerde Oimer De Paepe als nummer 20. BRIGITTE JANSSENS SLECHT JAAR De Aalsterse wielrenster Brigitte Janssens heeft misschien dit jaar niet gebracht wat men er van verwacht had. Tegenslag echter is hier de oorzaak van. Zij kon geen wedstrijd rijden zonder dat pietje pech om 't hoekje kwam kijken. In het kampioenschap op een ogenblik dat alle kansen nog gaaf waren deed ze *n tuimelpartij. Zij reed nog moedig verder en achteraf stelde men een hersenschud ding vast. Zaterdag had in de feestzaal van het gemeentehuis te Ledeberg het jaarlij k. feest plaats van het Distrikt Vlaanderen. Naast een ver tegenwoordiging van alle Vlaamse verenigingen werden tientallen klubs opgemerkt uit Brussel en Wallonië, vooral deze laatste waren gekomen om ereprijzen af te halen die zij in het lopend jaar hadden verworven. Het hoogtepunt van de avond was de uitslag van het krite. rium van lange baanwedstrij- den, koersen die plaats von den in open lucht in tiental len steden van ons iland. In het algemeen klassement van deze doortochten bij de dames alle kategorieën was Hilde Bleyaert van de Derv dermondse Zwemvereniginig Olympos met een groot aan tal punten voorsprong eerste. Zij mocht uit de handen van de dLstriktsekretaris André Schelfaut de mooie schaal van het Bloso in ontvangst nemen. Na deze onderscheiding die Zwemklub Olympos te beurt viel waren nog trofees voor de eerste drie per kategorie in het algemeen klassement bij de miniemen Jef Wau- mans, bij de kadetten broer Jan Waumans, terwijl Geor gette Touchant de reeks zou afsluiten bij de dames vete ranen. Verder werden medail les uitgereikt aan Anne-Marie Bleyaert Emmy Bicque en Agnes De Bruycker. Alfons Boon, Hendrik Scholliers, Benny Bicque en Hendrik Spanoghe. In de tweedaagse zwemwed strijd voor de jeugd te Zo- mergem en Gent plaatste Olympos zich derde. 10 eer ste plaatsen 5 tweede en drie derdes waren hun voor naamste uitslagen. Volgende atleten schreven deze op hun naam Patrick Van De Velde 5 maal eerste terwijl Hilde Bleyaert die na 5 weken ver plichte rust wegens hand breuk terug aan de kompe titie deelnam zich tevreden moest stellen met twee over winningen en drie tweede plaatsen. Jan Waumans nam twee overwinningen voor zich terwijl broer Jef bij de minie men het even goed deed. Tweede plaatsen voor Daniel Beeckman, Eric Van Goet hem Hans en Lieve Viae- minck. Derde plaatsen voor Dominique Beeckman, Michel Beekman en De grave Veerle. Alles bijeen terug een mooi boeket voor de Dendermondse Zwemvereniging Olympos. or S.B zijntw 1st tien in men opgar hoon h iwong izijde ds wa mand i nAiden, rmde elman rpa rspr itch. vol s sten de ling d leeng nvankt nden ite' elpunt Appels blijft het uitstekjgg^ c doen in eerste klasse C. I Qg, maal werd gewonnen op terrein van St Papegem 24 cijfers. Hierdoor t Appels nog steeds onveranna gen en met 3 verliespui ingen uit 7 wedstrijden ligt Apfiienin ■duidelijk op vinkenslag de eerste misstap van leiders af te straffen. FC De Dammen kon eii lijk opnieuw aanknopen de overwinning. Hekken ter Ottergem moest er 1-8 aan geloven. Wellicht mentale doping die FC Dammen nodig heeft 0111 mislukt seizoenbegin te geten. Baasrode blijft maar in sukkelstraatje. De jor>{ van de Broekkant verlo nu met 03 cijfers van lei E Welle. Toch wel enorm verschil met de p 'I talies van één seizoen den. In overgangsklasse blijft SK Dendermonde verbazend goed doen. "toevallig" gepromoveer bekleden nu een benijd waardige 5e plaats rangschikking. Deze moest MeHe er met 20 w,nin_ geloven. St Anna Hai£"Vj? daarentegen geraakt moeilijk op volle toeren. 22 gelijkspel tegen rodé lost niet de verwacr rige zc gen in. gaste nutte c legger lang rte de< rik we tminut de zor fyrden. ndidaé etje lie jk - R, UITSLAGEN Eerste Klasse C werd ling di )rdeel - Ronkenburg Sp Mere 3 iaide j erbedi wijl has legenhi E Welle Juv Welle Schelleb Ottergem Dènd. Dammen DB Welde Herdersem 1 HKJneiC 3 Bfwinni St Papegem Appels wedstr gelijks ter niel chtinqe de ze eg wa innend 'end. F eilijk 01 KevE speeld ineno\ gni de hel ay zet BI bi| f j 'Star E Inno insge l dstrijd 4 C. Aals za! n frapp, leider I.T. Hc ter er 1 volkon "ste. >n al t< Bh 1 Fi k "der n Schil, F.C. ste be Spoi Rangschikking L E. Welle 2. Ronkenburg 3. Juv. Welle 4. Appels 5. DB Welle 6. Sp. Merre 7. St Papegem 8. Denderm. Dammen 9. Schellebedle 10. Herdersem II 11. Baasrode 12. Ottergem Overgangsklasse B St Anna Tielrode Akkers Oedelem Ekkergem Daknam Ronsele - Beke Zevergem Serskamp Nazareth Astene Denderm. SK Melle Rangschikking 1. Oedelem 2. Daknam 3. Zevergem 4. Ekkergem 5. Denderm. SK 6. Ronsele 7. Serskamp 8. Astene 9. Nazareth 10. Akkers 11. St Anna 12. Melle 13. Tielrode I 14. Beke

De Voorpost | 1977 | | pagina 26