RILJANTE RIK KATHERMAN ERDIEND VIC DHEIL SPEELT BRUGGE VEILIG ERBY PANTERS BASSR0DE EMAC0 DENDERM0NDE Br.zaik öe tikapi Aalst-IJsboerke Kortrijk 108 -94 mm jREETLOVE NA DE RUST IN DE GREEP AN VAN KEER OS Iris-J. Zottegem 76-70 BASKETBALKALENDER STERKE H0MEPL0EG GOED VERWEER KNAPPE UITZEGE ONZEKERHEID EERSTE KLASSE. ^af api Aalst is vorige zaterdag opnieuw naar de top van de ssering gewipt dank zij een overwinning op IJsboerke Kor- !J Okapi heeft eens te meer bewezen in eigen zaal ongenaak- '°"ir laat staan onklopbaar te zijn. De dominerende figuur van 1 e zeer aantrekkelijke en vrij spektakulaire wedstrijd die ruim n.a' zend kijkers had gelokt was zonder enige twijfel Rick Kather- 1De applausvervanging op een goede minuut voor het einde Jke de wedstrijd was dan ook voor de schoonzoon van coach ®n stAcke. de li! '•-IJsboerke: Een spektakulaire doelworp van Schorree!, (el) Katherman was eens te meer ongrijpbaar en scoorde hoe en wanneer hij dat wou. Geen enkele bezoeker was bekwaam Katherman het scoren te be letten. Hij speelde Knockaert, Minnebo, Johnson, Bruneel en Kendrick beurtelings weg. Hij bracht liefst 39 punten aan en liet een opzienbarende shot prestatie van 17 op 32 noteren. Hij mikte op de koop toe vijf op zeven vrijworpen door de basket. Katherman speelde zijn tegenstanders van het kastje naar de muur en toen de Aal- sterse Amerikaan in het bezit kwam van de bal luidde de alarmklok in de verdediging van Kortiijk. Het is nochtans ook zo dat IJsboerke op zijn beurt keurig afwerkte. Het kwam in de eerste periode al aan 56 punten en stond met slechts vier eenheden in het krijt. Dat Okapi liefst zestig punten op het scorebord zette kwam niet alleen door de bril jante verrichting van Katherman doch ook door het minder doeltreffend verdedigen van de bezoekers. Daarbij leed Kort rijk nogal balverlies wat door Schorreel, Elias en Katherman prompt werd afgestraft. Okapi moest echter met een handi cap afrekenen. Het was inder daad zo dat Harvey Jones vrij vlug aan drie fouten toe was en dan ook diende vervangen te worden. Wie meende dat Kortrijk hieruit enig voordeel zou halen had echter een denkfout gemaakt. Van 29-28 liep het inderdaad naar 38-30. Want het draaide toen niet te best bij de tegenstander en de Amerikaan Johnson kreeg van coach Poppe zelfs een paar minuten wachttijd. Imre Nyitrai was tenslotte de enige bezoe ker die met Katherman nog enigszins kon wedijveren. Na de rust vielen de bezoekers gedurende enkele minuten stil. heeft ook de zeer be- 1 rijke slag met J. Zottegem w onnen en prijkt nu alleen de leiding. Osiris is trou- 5 nog de enige ploeg die Ie loop van de aan gang Ie kompetitie nog niet met lederlaag werd gekonfron- De sportzaal van Osiris ngi vorige zaterdag een eerste te klein. Deze topper werd Jrdaad voor een rekordbe- V( stelling betwist en de tal- kijkers werden op een Ve hoogstaand spektakel ver- De thuisploeg kende een irende start met het gevolg de overwinning na amper inuten praktisch vaststond, is had toen immers royaal Biding met 17-0. Het waren la I vooral Ceuppens en Escandon die dit verschil op het score bord zetten. Breetlove kon daarna toch loskomen en de achterstand tot acht punten herleiden. Doch de thuisploeg bleef toch domineren en onder impuls van Van Keer werd de rust bereikt met 42-32 cijfers. Het scenario veranderde schier niet in de tweede speelhelft. Escandon en een sterk spe lende Van der Spiegel lieten de tegenstander niet dichter komen. Van 57-43 liep het dan toch naar 57-51 wanneer De Cster een bevlieging kende. In de slotminuten bracht coach Jef Troch Miele Ceuppens, die onder foutenlast liep, opnieuw op het terrein en het scorebord ging onmiddellijk de hoogte in. sp mfndagvoormiddag om 11 uur wordt op de Grote Plaats te arti asrode gespeeld om de basketbaleer van Groot-Dender- ntnde. Dit is de grote inzet. Maar voor de clubs heeft ook klassering groot belang. Zowel Panters als Hemaco, staan twee nederlagen op een gedeelde derde plaats, op twee Jocnten van Wasocub Waasmunster. Zodat voor de Dender- isondse ploegen de matchpunten van enorm belang zijn. o rliezen betekent opnieuw nieuwe achterstand oplopen. Vai n favoriet vooropstellen is moeilijk. Beide ploegen kennen bl^aar als hun broekzak, zodat misschien het thuisvoordeel of konditie van de dag de zege bepalende elementen kun- lidtfn zijn. innen zal het alleszins. BENO. SGOLBA AALTER - ROBAC GREMBERGEN 44-20 it B.C. Aalst de uitwedstrijd lezebels Bredene had ge ien met de kleinste cijfer- ouding kon het ook Aarlen akmat zetten. Nu bedroeg verschil echter negen pun- doch het was ook slechts er een ruim deel van de strijd opzat dat men zege- r werd. In de eerste speel- was het een vrij spannend waarin beide ploegen om leurt aan het bewind kwa- Aalst toonde zich zo 'digend als aanvallend Aalst-Aarlen 57-48 De doelpunten Podevijn 10, Naessens 14, Van de Velde 14, Callebaut 8, De Keyzer 11. J.V.H. ofL) een ietsje sterker en dit ook door de 28-26 rust- J weergegeven. Na de rust n de Aalsterse meisjes ^[geleidelijk aan hun voor- ng opbouwen. Bij Aarlen het toen ook minder goed Zé e afwerking. De bezoek- £*2 werden ook gestuit door ilsterse verdediging. Het In vooral Naessens en Van 'elde die het verschil op ïj »id zetten. 1e Afdeling Heren 11.11 -17.15 u. Mechelen - Okapi Aalst 2e Afdeling Heren 11.11 -20.30 u. BC Aalst - Carpenter Gent Dames 2e Afdeling 11.11 - 20.00 u. Pitzemburg - BC Aalst 4e Afdeling Heren 12.11 - 20.30 u. De Panne - Osiris 11.11 - 18.00 u. Cabrita - Rocamine Dames 1e Provinciaal 11.11 - 15.30 u. De Pinte - Aurora Zele 12.11 - 10.30 u. Kangoeroes Hamme - Vovka Dames 2e Provinciaal 10.30 u. Robac - Lede 1e Provinciaal Heren 11.00 u. P. Baasrode - Hemaco Dend. 2e Provinciaal Heren 16.00 u. Wh. Star - Denderm. 15.30 u. Breydelboys - Gremb. 3e Provinciaal Heren 11.00 u. Moerzeke - R. Zele 11.00 u.Buggenhout - Rupelm. 12.11 -19.30 u. Erembodegem - Haaltert Beker van Oost-Vlaanderen 11.11 - 15.00 u. Remaert Gent - P. Baasrode Ze geraakten trouwens nooit goed wegwijs in de zoneverde diging die Okapi toen doeltref fend opbouwde. Katherman en Jones zetten het scorebord dan ook meermaals in beweging. 68-56. En dit betekende meteen ook de afscheiding. Nadat de stand tot liefst 90-71 was opge lopen probeerde IJsboerke het met pressing. Doch het taktisch en technisch sterkere Okapi dat op de koop toe een betere kollektieve verrichting weggaf, stevende onbedreigd naar een verdiende overwinning. Doelpunten Katherman 24-15, Jones 11-14, Schorreel 6-12, Van de Keer 4-4, Elias 10-4, Van den Broeck 4-0. J.V.H. Okapi-IJsboerke: Harvey Jones scoort, (el) BC Aalst-D. Brugge 103-110 Heeft Black Boys, dat vorige week zijn coach Van Eeckhout be dankte, een verdienstelijke wedstrijd gespeeld, dan heeft het echter een nieuwe nederlaag niet kunnen ontlopen. Die neder laag werd vooral voltrokken door Cic Dheil, die wel een paar «dode» momenten kende en ook door Ashley. Dheil werd met 42 punten trouwens topscorer en Ashley bracht liefst 27 punten aan. In de wedstrijdaanhef kon Dyna mo al direkt voorsprong nemen door het feit dat Dheil de bal vijfmaal opeenvolgend door de basket mikte (8-16). Aalst be gon toen aan die achterstand te knagen als Van Campenhout slag op keer vanop afstand raak wierp. Wanneer Campbell zich van zijn rechtstreekse be waker Dheil kon loshaken klom Black Boys zelfs naar de lei ding. Het werd 30-29 en 36-35. Brugge stevende dan terug naar de leiding dank zij Ashley die gedurende enkele minuten de taak van Dheil als afwerker overnam. Rust 48-56. Na de rust bleef de thuisploeg nog meerdere minuten in de omgeving van haar tegenstan der. Ze replikeerde vooral langs Campbell, D'Herdt en Van Cam penhout. terwijl Alton Dillard, die de funktie van coach-trai- ner-speler vervult, de verdedi ging goed organizeerde. Na elf minuten in de tweede periode wees het scorebord 72-81 aan. Maar dit betekende nog geen uitzicht op de zege voor de Bruggelingen. Black Boys sloeg immers terug en het werd 85- 89. Toen kreeg Campbell zijn vierde fout aangesmeerd en moest uiteraard voorzichtiger spelen. Black Boys ging ook wat te overhaast te werk om de situatie nog te kunnen recht zetten. Doelpunten Campbell 12-12, D'Herdt 11-11, Van Campenhout 15-12, Aerts 0-6, Dillard 4-6, Van Gijseghem 6-8. J.V.H. 65-51. Toen drong Zottegem niet meer zo sterk aan. Daarbij zat de Amerikaan Breetlove ste vig in de greep van Herman Van Keer. De «reus» beperkte zijn rechtstreekse tegenstander tot amper drie korven. Osiris speelde ongetwijfeld zijn beste wedstrijd in dit seizoen. Het werkte daarbij af tegen 50 procent wat zeker niet onaardig is in een topduel. Er was ins gelijks een sterke prestatie vooral van Dirk Van der Spie gel die De Coster op afstand hield. Osiris speelde'knap zo in verdediging als in aanval en niemand kon graten vinden in deze zege. Doelpunten Bieseman 2-5, Van der Spiegel 5-7, Van Keer 8-4, D'Herdt 6-0, Ceuppens 13-6, Schorreel 0-2, Escandon 8-10. J.V.H. BBC Aalst-Dynamo Brugge: Campbell, eens te meer met Van Campen hout de beste speler, is hier aan scoren toe. (el) Grembergen-Ledeberg 72-55 Tegen het in gestalte bevoor deelde Aalter kon Robac niet optornen. In het begin van de wedstrijd kon Karin Nelis nog aanklampen tot 7-6 na 12 min. maar dan kon de thuisploeg met reboundkorven voor een verschil aan de rust zorgen 23- 12. In de tweede spelperiode probeerden Verhelst en Van de Putte met een goede ver dedigende aanpak te reageren maar het kwam niet verder dan een paar korven van Verschel den. Punten V. Verhelst 2, Van de Putte 2. Verschelden 8, M. Verhelst 2, Claes, K. Nelis 6. Het wordt moeilijk om bij Grembergen de punten weg te halen, dit ondervond nu ook Ledeberg. In de eerste helft konden de bezoekers nog aan hun trekken komen en via 10-10 liepen ze na 10 minuten uit tot 17-20, maar Cuypers en De Clercq broken de wedstrijd open en het werd 29-26 aan de 16e min. en aan de rust stond de thuisploeg er het best voor met 36-30. In de tweede helft zorgde Grembergen voor de definitieve kloof. Luc Van Cauwenberghe en Eric Meys mikten precies en in de slot minuten zorgde Robert Seghers met een 6 op 9 voor 63-48, zodat er van een terugkeer van Ledeberg geen sprake meer was. Punten Seghers 4-14, L. Van Cauwenberghe 6-7, Cuypers 7-0, Mijs 8-6, Piron 2-0, Van Keer 1-0, De Clercq 8-5, E. Van Cau wenberghe 0-4. BENO. BBC Aalst-Dynamo Brugge: Gus Van Gijseghem wint het duel met twee tegenstanders en zal de Aalsterse aanval suksesrijk afronden, (el) Wytewa Roeselare-Cabrita Zele 87-82 Cabrita heeft in West Vlaanderen flinke tegenstand geboden aan het hoog gekwoteerd Wytewa. In het begin van de wed strijd bepaalden ze het scoreverloop langs Famay 11-13, maar tussen de 10e en 12e minuut kregen de Zeienaars het hard te verduren met een 30-17 tussenstand als resultaat. Langs Van Hassel en Dhooghe kon Cabrita bij de rust terugkomen tot 44-38. In de tweede helft was het Cabrita dat het beste start te met een 0-10 langs Van Hassel en Hollants en het werd 44-48. De Zeelse ploeg kon die gunstige situatie tot de 11e minuut op het bord houden, dank zij de inbreng van Coene, die 8 punten tereke lukte. Langs de Amerikaan Carr en Dermaut, die daarbij Hollants probeerde aan banden te leggen, kwam de thuisploeg terug aan de leiding. Op het einde van de 17e minuut werd het 83-78. Het werd nog eens 83-82, maar in de slotminuut kon Cabrita niet doorstoten. In elk geval is de prestatie op ver plaatsing voor Cabrita een vingerwijziging, dat ze ook op ver plaatsing voluit hun kans kunnen gaan. Punten Coene 4-12, Famay 7-4, Hollants 4-14, Dhooghe 12-8, F. Van Hassel 9-6, Paul Van Damme 2-0. BENO. FALCO ST. AMANDSBERG - PANTERS BAASRODE 65-70. Panters werd verrast door de vlugge start van Falco en keek na 4 minuten op een 8-0. Onder impuls van uitblinker Putteman plaatste Panters een 0-10 en het werd 8-10. Het verder verloop van de eerste helft was evenwichtig en Labay kon met drives voor de rust zin ploeg op 30-34 brengen. Putteman bleef het doen en stond alleen onder doel, want Colpin kwam moeilijk in de match en moest aan de 8e minuut met 4 fouten naar de bank. Miel Van den Broeck samen met Moens konden de 50-43 achterstand ongedaan maken en met een 0-8 op 50-51 ko men. Stevens toonde zich een goed spelmaker maar faalde bij de afwerking (0 op 7). Het was in de slotminuut Colpin die voor de definitieve kloof kon zorgen en de thuisploeg kwam niet meer dichter. Ze miste nog vier vrijworpen. Punten Colpin 2-5, Putteman 15-10, Stevens 2-0, Moens 0-4, Miel Van den Broeck 8-9, Labay 7-4, W. Van den Broeck 0-4. BENO. MELSELE - VLINDERS BUGGENHOUT 71-63. De Vlinders geraken maar aan geen eerste seizoenzege. In iede re helft hebben ze af te rekenen met zwakke vijf minuten en die opgelopen kloof vergt achteraf te veel inspanningen om nog voor de zege te kunnen in aanmerking komen. Ook de afwezig heid van twee pionnen als Koninckx en Van Gucht is wel een handicap. Dat de onzekerheid in de Vlindersrangen komt is niet abnormaal. Ook tegen Melsele kwam de verzwakking na 10 mi nuten. Van 10-10 werd het 34-21 en aan de rust 36-25. In de tweede helft zorgde De Smet voor een terugkeer (57-59 na 16 minuten), maar na het uitvallen van De Bondt met 5 fouten wer den er maar twee fieldgoals meer gescoord en werden er 11 vrijworpen gemist. Punten De Bondt 3-4, Albrecht 2-4, De Smet 10-18, Van den Berg he 6-4, Van Loo 4-8. BENO.

De Voorpost | 1977 | | pagina 21