JAAR KARNAVAL- STOET AALST r Aalsterse 1 flitsen J lALSTERS KARNAVALVERBOND STAAKT NIET «BLACK BOYS» VERVROEGEN HUN BIERPRINS-VERKIEZING De Voorpost - 10-11-1977-5 lijdens de vorige perskonferentie ingericht door het AKV, het Aalsters Karnavalverbond, werd tenbaar gemaakt dat een groep van het AKV, met naam de Foesjeleers dit jaar de Prinsenwagen Ibuden bouwen. Amper enkele dagen later verneemt men dat het Feestkomitee met 18 tegen 8 stemmen ie bouw van de Prinsenwagen heeft toegekend aan Lotjonslos, een andere Aalsterse karnavalgroep, niet jangesloten bij het AKV. Deze mededeling bracht de poppen aan het dansen. iKV-STANDPUNT tl het AKV wekenlang in de taan werd gelaten dat de Foesje- :rs de Prinsenwagen zouden logen maken en het feit dat Lot- 'ai mslos, nu niet precies de vriend be es huizes bij het AKV. deze taak erd toegewezen, zette heel wat waad bloed onder de AKV- den. orig jaar nam Feestkomitee- Qoorzitter A. Doorns kontakt op ,e(iet de karna valgroepen om de andidaten voor het maken van de rinsenwagen te kennen. De Sus- v! wieten stelden zich toen kandi- it en konden gaan ontwerpen, it jaar deed de nieuwe Feestko- liteevoorzitter Frans Wauters het elfde. Ook hij vroeg aan het AKV ^?n kandidaat aan te duiden voor et maken van de Prinsenwagen. la twee vergaderingen, waarin de andidaturen van verschillende ,0( roepen uit het AKV onder de er )upe genomen werden besloot len unaniem de Foesjeleers voor dragen. Wekenlang liep men in e waan dat deze Foesjeleers de rinsenwagen zouden mogen ma- «en. tot er plots de geruchten de ondc deden dat ook Lotjonslos ou kandidaat zijn let AKV had daarvoor reeds bij tonde van zijn sekretaris kontakt pgenomen met drie bestuursle- en van Lotjonslos. resultaat: wij taken de prinsenwagen niet. rans Wauters die ook de geruch- :n vernam nam kontakt op met ■otjonslosvoorzittcr Willy Van losselvelde. De eerste maal had ij mevrouw aan de telefoon die de testkomiteevoorzitter medc- le eelde dat zij ook voor 90 'et leende dat Lotjonslos de prin- e' enwagen niet zou maken. Achter- f belde Willy Van Mosselvelde art erug. Mits enige aanpassing kon diet ontwerp van Lotjonslos omge- i>es ormd worden tot een Prinsenwa- w en. er- 'ijdens een algemene vergadering 'rh an het Feestkomitee dat drieën- «s eertig leden telt kwamen zesent wintig leden opdagen waaronder ittcjen tiental van buiten Aalst. In Ni eze vergadering werd gestemd e 1 ver het laten vervaardigen van de itt< rinsenwagen door de Foesjeleers -'.ucj)f door Lotjonslos. Lotjonslos l8i aaide het met 18 tegen 8 stem- 00 nen. Gn te Foesjeleers allerminst tevreden iet de gang van zaken, want zij is» adden reeds plannen en aankopen edaan vertelde men ons. richtten nai ich tot het AKV omdat het vcr- ond hen tenslotte afgevaardigd lad De misnoegdheid in het AKV was haast algemeen. Meer dan lertig groepen hadden als eerste pontane reaktie: Wij staken! De euren van de Fiberflect en de weizershallen bleven dicht, de laggenaktie. publiciteitskam- ;Z> agne. e.d. werden stopgezet. *-ten verzoeningsvergadering tus- en het AKV, Lotjonslos en het ëestkomitee volgde. Het AKV loopte tot een oplossing te komen, .otjonslos legde zich neer bij de icslissing van het Feestkomitee lat hen het maken van de Prin- enwagen als het ware op een ienblaadje aanbood, en het :ccstkomitce stelde als uitgangs- iunt van de gesprekken: «Wij ko nen niet terug op onze beslis ing" Dit laatste deed de deur licht Men vertrok even wijs als 2( nen gekomen was. 1 k ecstkomitccvoorzittcr Frans j p Vauters die zeker en vast moei- rveijkheden wou vermijden wierp w( ijdens de vergadering 'n tussen in iplossing op de tafel: «Laat de en tad ae wagen maken!-, maar nul wee feestkomiteelcdcn verwier- 1, en onmiddellijk dit voorstel: Skt Een beslissing is een beslissing» an n daar bleef hel bij. r e )p vrijdag 4 november II. organi- t 0< eerde het AKV in aanwezigheid j if 'an talrijke AK V-leden en buitcn- iee taanders een tweede perskonfe- ies entic over de moeilijkheden tus- i tij' en het AKV en het Feestkomitee. iun ÏRIF.VEN ten van de grote verwijten door e tl iet AKV geuit tegen het Feestko- litee is dat men hen over het e V bofd ziet bij beslissingen die met de Aalsterse karnaval te maken hebben. Dat het AKV geen in spraak krijgt in bv. de Pikfeesten is maar logisch, maar wanneer het de Aalsterse karnaval betreft meent het AKV dat meer dan veer tig groepen telt toch ook zijn in breng te mogen hebben. Hen ander verwijt dat het AKV naar het Feestkomitee doorspeelt is dat er geen informatie aan mekaar wordt doorgegeven, het Feestkomitee op zijn beurt stuurt hetzelfde verwijt naar het AKV. Ook zij moeten de beslissingen van de overzijde ver nemen via horen zeggen of via de pers. Daarnaast zijn er natuurlijk de grieven die specifiek voortsprui ten uit de huidige konfliktsituatie. De Foesjeleers werden .met 18 tegen 8 stemmen weggestemd door een Feestkomitee dat slechts door 26 mensen vertegenwoor digd was en waarvan er dan .nog tien van buiten Aalst waren. Tien mensen die niet eens weten wie de Foesjeleers zijn, wie Lotjonslos is. De AKV maakt zich hierbij dan ook de bedenking hoe deze men sen kunnen bepalen welke groep meest instaat is om prinsenwagen te vervaardigen. Een ander zwak punt in verband met karnaval is dat er geen regle ment bestaat dat bepaald wanneer de kandidaturen voor het maken van de prinsenwagen kunnen bin- nengestuurd worden. Er bestaan geen bepalingen over de voor waarden om een prinsenwagen te kunnen maken, noch over de be gin en einddatum van inschrij ving. Een andere grief is dat noch de Foesjeleers, noch Lotjonslos gekontakteerd werd door het Feestkomitee voor de beslissende stemming. Het AKV meent verder dat alle groepen evenveel rechten moeten hebben, zowel deze van het AKV als deze van daarbuiten. Het niet aangesloten zijn bij het AKV biedt meer voordelen. Je kan zonder sanktie rotte eieren uitgooien op de Grote Markt, je kan zonder sanktie maar een gedeelte van de stoet uitlopen en toen nog als eer ste eindigen, je kan zonder sanktie een andere weg nemen dan de voorgeschreven weg, je kan zon der sanktie toertjes maken op de Grote Markt, aldus AKV. Welke rechten heeft het AKV ten over staan van het Feeslkomitée? Wan neer aan het Feestkomitee ge vraagd wordt hoeveel men zal krijgen, waar men onderdak kan vinden, welke hulp men mag ver wachten krijgt men steeds het zelfde antwoord: «Richt een brief naar Feestelijkheden, wij kunnen niets beslissen-. Wanneer echter bij de stemming over de prinsen wagen twee mensen zeggen Lot jonslos maakt de prinsenwagen, stellen zij de,wet, dan is dat onver anderbaar, dan is er geen brief aan Feestelijkheden nodig. Het AKV stelt vast dat het alleen maar goed is om mee te werken aan vlaggenakties. publicitcits- kampagnes, e.d. Het AKV is kleurloos, er wordt over geen poli tiek gesproken. Het is alleen in het Feestkomitee, dat politiek is sa mengesteld, dat dit toonaange vend is. Het AKV betreurt het dan ook dat bij een verzoeningsverga dering zoals er onlangs een heeft plaatsgehad er slechts bepaalde mensen werden uitgenodigd, en niet iedereen. Het AKV stelt zich ook de vraag waarom nog juist het Feestkomi tee politiek is samengesteld. Alle andere komitees zijn a-politiek. GEEN STAKING De perskonferentie van vorige vrijdag scheen bij bepaalde polite- kers gevreesd te worden. Er waren er zelfs die waarschuwden: «Let op uw woorden!» en dreigden recht op antwoord te zullen vragen aan alle dag- en weekbladen waarin het gezegde gepubliceerd werd Het AKV liet zich echter niet beïnvloeden en hield zijn perskonferentie. De spontane reaktie «Staken» werd tijdens de vorige AKV- vergaderingen verworpen aldus Kamiel Sergant, voorzitter van het bestuur en van het AKV. Indien wij staken fusilliëren wij onszelf. Wij zouden de Aalsterse karnaval kapotmaken en dat willen wij niet. Het zou trouwens te veel in de kaart spelen zijn van bepaalde po litiekers. Aalst staat bekend als karnaval- stad, maar er zijn slechts weinig echte karnavalisten. dat ondervin den de mensen die zich inzetten en via de verkoop van steunkaarten en stikkers proberen geld in het bakje te krijgen. Hoeveel maal kloppen zij niet aan bij zogezegde karnavalisten. maar worden maar al te vaak met een kluitje in het riet gestuurd. De vlaggenaktie werd voor een week gestopt, de Fiber- fleet en de Keizershallen bleven een week dicht. Men berustte in zijn lot. Vanaf vorige maandag zijn ze echter terug open. Men werkt verder of «Weir doeng voesjzoals Keizer Kamiel het zo typisch kan uitdrukken. Dat men niet staakt wil echter niet zeggen dat men geen akties gaat ondernemen. Wanneer er gehandeld wordt zal men het echter niet van op voor hand weten. Het zullen blitzakties zijn die maar pas een uur of een half uur voor de aanvang zullen bekendgemaakt worden. Onder de leden van het AKV zijn er ook mensen die familie hebben in het Feestkomitee, en dat stelt moei lijke situaties. Verder zijn er ook zoals in elke groep verraders, en men wil vermijden dat een aktie om een van voorgenoemde rede nen niet zou doorgaan. Er staan het Feestkomitee nog verrassingen te wachten. SUBSIDIES Van de vorig jaar door André Doorns en burgemeester D'haese- lWf gedane belofte over die 200.000 F komt niets wist men ons mede te delen. Bij de voorzitter van de parlementaire komissie van kuituur werd navraag gedaan en ginder te Brussel weet men van geen 200.000 F. Het inrichtend komitee moest zor gen voor geld. De 4 miljoen, 3 miljoen voor karnaval 1978 en 1 miljoen supplementair omdat het de vijftigste stoet is, zijn er geko men. voornamelijk door het her haalde malen aandringen van het AKV langs diverse wegen. Hel AKV heeft wel plichten, maar geen rechten verklaarde Keizer Kamiel, en dat werd op algemeen applaus onthaald. Het AKV mag meewerken aan reklamekampag- nes, mag vlaggenakties voeren om karnaval overal bekend te maken, maar krijgt.geen rechten. Het AKV zal momenteel sekuur alle akties van wat het inrichtend komitee doet volgen. Karnaval in Aalst moet blijven bestaan. Kar naval krijgt men in Aalst niet dood. VERANTWOORDELIJKHEID Zoals wij in ons vorig artikel reeds schreven wordt het AKV tijdens de perioden dat zij over de Kei zershallen kunnen beschikken verantwoordelijk gesteld door de stad voor de 600.000 F materialen die daar liggen opgeslagen. De za terdagnamiddag dat het VTI-bal in de Keizershallen.doorging stond de poort achteraan wijd open. Ie dereen kon er binnen en buiten zonder dat een kat het zag. Had men daar toen gestolen, wie had verantwoordelijk gesteld ge weest? Het AKV dat op die dag niet heeft gewerkt? KEIZERSHALLEN Van 15 tot 19 november ck. geeft de Aalsterse Kunstgroep Alkuone een aantal voorstellingen in de Keizershallen naar aanleiding van zijn twintigjarig bestaan. Door de stad werd aan het AKV medege deeld dat daarom de Keizershallen voor drie weken zullen gesloten zijn. Het AKV gaat nu een brief richten aan de stad om toch de Keizershallen te openen zodat er kan verdergewerkt worden aan de karnaval wagens. Van de kant van Alkuone verna men wij dat de zaal slechts voor twee weken werd aangevraagd. Op 9 november begon men met de installatie van de klank- en licht- apparatuur. Duur materiaal dat ook wel eens door karnavalgroe- pen zou kunnen gebruikt worden. Aangezien voor het groostste deel van deze veertien dagen ook men sen van Alkuone zullen aanwezig zijn in de Keizershallen ziet men er geen graten in dat men ook on dertussen verder werkt aan de kar naval wagens. Tijdens de voorstel lingen zou er echter niet mogen gëwerkt worden. Dat zou zijn op 15 november van 14 u. tot 18 u. wanneer er opgetreden wordt voor de derde leeftijd, op 16, 17 en 18 november tussen 12.30u. en 18 u. bij de schoolvoorstellingen, op 12 en 18 november tot 23 u. omdat er dan generale repitities plaats heb ben en op zaterdag 19 november vanaf 18 u. omdat die avond de gallavoorstelling en gezellig sa menzijn doorgaat. FEESTKOMITEE Na de perskonferentie van het AKV zag men haast in elk kafee op de Grote Markt mensen van het Feestkomitee. Blijkbaar was er wel belangstelling voor de konfe- rentie geweest waarop zij niet uit genodigd waren. Voorzitter Frans Wauters ver klaarde echter dat achter deze aanwezigheid, niets dient gezocht te worden. Het Feestkomitee had die avond ook vergadering gehad. Frans Wauters betreurt het verder dat er dergelijke konfliktsituatie ontstaan is. Over enkele punten graag zijn mening. De schuld dat de prinsenwagen niet werd toegekend aan de Foes jeleers maar aan Lotjonslos moet niet op enkele mensen van het Feestkomitee gestoken worden maar op het Feestkomitee in zijn geheel. Dat het Feestkomitee poli tiek is samengesteld en dat er tij dens de fameuze stemming tien mensen van buiten Aalst aanwezig waren kan moeilijk de voorzitter euvel geduid worden. Dat die mensen al dan niet goed wisten wie de Foesjeleers waren en wie Lotjonslos is kan evenmin moei lijk ten laste gelegd worden van de voorzitter. De stemming gebeurde door de zesentwintig aanwezige feestkomiteeleden en de meerder heid. achttien, stemde voor Lot jonslos. De beslissing was geval len en daar blijft men bij. De stemming gebeurde door zessen- twintig mensen en niet door drie zoals sommigen beweren of twee zoals het AKV beweert. Het zijn ook niet deze twee of drie mensen die het feestkomitee de les spellen. Frans Wauters betreurt het trou wens niet uitgenodigd te zijn ge weest op de perskonferentie van vorige vrijdag. Nu heeft men maar één klok horen luiden aldus de feestkomiteevoorzitter en kent men ons standpunt niet. Het feit dat tijdens de verzoe ningsvergadering slechts een be perkt aantal mensen aanwezig wa ren. bepaalde mensen aldus het AKV. dient gezocht in de korte tijdspanne die bestond tussen het uitbreken van het konflikt en de verzoeningsvergadering. Frans Wauters trachtte iedereen telefo nisch te bereiken. Zij die niet thuis waren zijn niet verwittigd ge weest. Ook werd tijdens de perskonferen tie medegedeeld dat de Foesjeleers de plannen reeds klaar hadden, aankopen gedaan hadden en reeds begonnen waren met de realisatie van hun prinsenwagen. Frans Wauters bevestigde dat men reeds voorontwerpen had van een wa gen. Echter geen prinsenwagen. Er werd hem zelfs door de Foesje leers gevraagd een ontwerp te te kenen vooreen prinsenwagen. Dat is nog niet gebeurd. Het bestaan van plannen, aankopen en derge lijke schijnt dus uit de lucht gegre pen te zijn. Frans Wauters zou trouwens graag een konfrontatie hebben met de Foesjeleers en zichzelf in aanwezigheid van de pers. echter zonder het AKV en Kamiel Sergant. Eventueel kan ook Lotjonslos hierbij betrokken worden. Aangezien er sprake was van plotse akties stelden wij Frans Wauters volgende blitzaktie voor. Op karnavalzondag, een half uur voor het vertrek van de stoet, wordt door het AKV beslist het laatste en voornaamste punt van de Een juridische kluif waar raadslid P.P.J. Van der Beken als eerste zijn tanden in zet. Hij maakt de bedenking dat een patiënt door de diensten 900 aan huis afgehaald, achteraf de rekening toegestuurd krijgt terwijl een persoon in bedronken toestand, die opgepakt wordt door de politie in «'t rolletje- wordt gezet en lekker zonder vervoerrekening naar huis kan. De stad en 't Ministerie van Volksgezondheid (het bestuur der sanitaire bouwkunde) hebben een overeenkomst die bepaalt dat de stedelijke diensten voor het ontwerpen en leiden van de wer ken tot oprichting van koliektoren en pompstations voor de zuive ring van de Dender, in de zone Aalst, instaan. Er zal 'n tijdelijk kader worden opgericht dat werk zal verschaffen aan twee inge nieurs (waarvan één part-time), een technisch ingenieur, een landmeter en twee tekenaars. Over een paar weken zullen verbeteringswerken aan het Pierre Cornelisstadion een aanvang nemen. Ze zullen over verscheidene maanden worden gespreid. Schepen De Neve, die zitting heeft in de Raad van Beheer van Eendracht Aalst heeft bij het schepenkollege een voorstel ingediend, om op de parkeerplaats voor het stadion enkele nieuwe gebouwen te mogen optrekken. Dit voorstel is inmid dels goedgekeurd, Kortelings komt daar dus een nieuwe kan tine, kleedkamers, sanitaire installatie en een ontvangstka mer. De medewerking is gevraagd aan het opleidingscentrum van de Rijksdienst voor Arbeidsvoorziening. Later zullen de tribunes aan de nieuwe gebouwen aangepast worden. Nog niet voor dit seizoen, dit miljoenenprojekt. Aan de gevolgen van een hartaanval overleed vorige week de distrikt-sekretaris van de Rijkswacht, adjudant Georges De Vrieze (54). Hij was afkomstig van Dendermonde alwaar hij vele jaren in de plaatselijke brigade stond. De onderhoudsman van de kantine van de voetbalklub SK Resocub Terjoden, vond in het lokaal een onbekende man die er 'n dutje deed. Hij mocht vertrekken zodra hij zijn verhaal van 'n verdwaling had opgehangen. Achteraf stelde men ech ter vast dat hij langs een raan ingebroken was, een diefstal had gepleegd en wel dertig flesjes bier had gedronken. Hij werd opgespoord. Het betreft V.D., een landloper uit Welle. Hij kon nog niet gevonden worden. Onbekenden verschaften zich via een bovenkamer toegang tot een drankgelegenheid in de Korte Nieuwstraat. Zij vielen er door een valse zoldering en kwamen in een lager gelegen bergruimte terecht. Alvorens te vertrekken deden ze zich te goed aan een voorraad eetwaren en ontvreemden enkele kleinigheden. De André Demedts-prijs 1977 wordt door de Marnixkring toegekend aan Jozef Van Overstraeten, voorzitter van de V.T.B., omdat hij, naar de geest en de idealen van André Demedts op het gebied van de verspreiding van algemene kunst en kuituur, het toerisme gebruikt heeft als middel tot ontvoogding van het Vlaamse volk. De plechtige prijsuitrei king zal op 11 december om 10 u. in het Kortrijks stadhuis plaats hebben. Ook Mevrouw Van Overstraeten wordt in de hulde getrokken. Op de begroting van Nederlandse Kuituur voor 1977 werden kredieten vastgelegd voor de restauratie van geklas seerde gebouwen. Voor het Aalsterse Schepenhuis en Belfort 1.430.359 fr. ROEL VAN DE PLAS stoet waar de prominenten zitten, nl. De Grote Markt, te negeren uit protest en vroeger de stoet te beëindigen. De prominenten zou den dus ten hoogste de niet aange sloten AKV-groepen zien en en kele afvallingen». Het antwoord op onze vraag was het volgende: «In het kontrakt staat dat de groe pen de stoet moeten uitdoen. Doen zij dit niet dan worden zij niet be taald.» Op papier is daar geen speld tussen te krijgen. Wij maken echter graag volgende bedenking: «Voor een paar jaar verliet Lot jonslos vroegtijdig de stoet en werd wel uitbetaald, «is dat geen gevaarlijk precedent?» Over de beslissing van de stad om de Keizershallen gedurende drie weken gesloten te houden ver klaarde de feestkomiteevoorzitter ons niets te kunnen mededelen. Dat zijn zaken die door de dienst feestelijkheden worden beslist! S.J. AKSV «Black Boys» hield vorige maandag een persvergadering waarin zij haar objektieven in verband met de volgende bierprins-verkiezingen toelichtte. Woord voerders waren: sekretaris Stefaan Vinck van de Black Boys en Marc Spitael van de brouwerij Wielemans. Voor de vierde keer zullen gedurende de karnavaldagen de «Vastelaovendfiesten» worden georganiseerd in de zaai van de Black-Boys (Corne- liskaai 3, te Aalst). De verkiezing van de bierprins zal evenwel enige tijd vroeger gebeuren: op 3 december e.k. BIERPRINS De verkiezing van de bierprins heeft men uit het hete karna- valgebeuren willen lichten om de karnavalgroepen de gele genheid te geven iemand uit hun groep te kunnen kandidaat stellen voor de verkiezing van de «Bierprins 1978». De zater- dagavod vóór karnaval zit Kar- navalminnend Aalst immers nog volop aan de wagens voor de stoet te timmeren. Om deelnemende groepen te steunen, besloot het organisa- tiekomitee van Black Boys een som van 1.000 F te schenken aan elke karnaval- of sport- groep die een kandidaat voor stelt. De groep waaruit de prins wordt gekozen krijgt 3.500 F, de tweede groep: 1.500 F. De eerste prijs voor de Bierprins is een draagbare T V. voor de andere kandidaten voorzag men eveneens waardevolle prijzen. Verdere inlichtingen: Gilbert De Moor, Hovenierstraat te Aalst. Tel. 21.45.82 en Stefaan Vinck, Hageveld 39 te Erembodegem. Tel. 21.01.70. REGLEMENT VERKIEZING BIERPRINS 1978 1De kandidaat moet behoren tot een karnavalgroep, studenten-, jeugd- of sportklub. 2. De kandiaat moet minstens 18 jaar oud zijn. 3. De kandidaturen zijn be perkt tot één (1) kandidaat per vereniging. 4. De kandidaturen moeten binnenkomen op het sekretari- aat vóór 11.11.1977. 5. Alleen de eerste vijf kandi daten zullen 1.000 F ontvan gen. Om het onderscheid te maken en de volgorde te bepa len zal de poststempel als be wijs genomen worden. 6. De Bierprins 1977 kan niet herkozen worden. 7. De kandidaten dienen vra gen te beantwoorden en een praktische proef af te leggen. Vragen: 1. Algemene Ontwik keling. 2. Bierproeven. 3. Tap pen. 4. Eén (1) liter bier uitdrin ken tegen het uurwerk. 8. ledereen in de zaal zal kun nen meestemmen bij de ver kiezing. 9. De stemmen van het pu bliek zullen voor de helft de uit slag bepalen. 10. De andere helft van de uit slag zal door de jury bepaald worden. 11. De jury is samengesteld uit de Prinsenkamer der stad Aalst 12. Tegen de uitslag zal geen verbaal mogelijk zijn. Kandidaturen Momenteel stelden volgende personen reeds hun kandida tuur: Luc De Waegeneer, Poppero- de dries 1 te Aalst (Karnaval groep «De Zjiepeerekes») 2. Paul De Wever, (Werf 1 Aalst) (Matotten), en voil Jea- nette 77 (miss kepernogel) 3. Johnny Van Hautte, tweede keer kandidaat, Waelestraat 20, Aalst (Zwierige Zoipers). 4. Frangois Van Oost (twee maal prins Karnaval) Kool straat 103, Aalst («De toitendro- iers») VERVROEGD Zoals reeds gezegd, heeft men de bierprinsverkiezing naar een vroegere datum verscho ven. Op 3 december heeft men bij de Black-Boys immers het jaarlijks leden- en Supporters bal (met F S. Band» o.l.v. Mare De Cock) die ook de Aalsterse avond verzorgt. Een datum die daarnvoor dus uiterst geschikt leek, zowat één maand na de «start» van de karnavalinitiatie, en één maand vóór het Driekoningenfeest. De bierprins wordt uiteraard pas op 1 januari «in gebruik ge nomen» en zal slechts met Karnaval zijn eerste publieke optreden kennen. De samenwerking met Aal sterse karnavalmiddens blijft zoals elk jaar volkomen verze kerd. «Prinsencaemere» «Co- rum Alostum», Keizer Kamiel, Karnavalprins en verder De Prinsencaemere is trou wens altijd al als jury opgetre den. OPWARMING De vervroegde bierpnnsver- keizing zou men kunnen zien als een «opwarmingsoefening» of een stilaan in de sfeer van Karnaval geraken. Dit jaar had men de bierprins graag in de Karnavalstoet zelf gehad, en niet meer in de re- klamestoet. Tenslotte is de bierprins een vaste waarde geworden in het karnaval te Aalst. Dit danken de inrichters niet in het minst aan Stefaan Vinck, die dit jaar trouwens kandidaat Prins karnaval zal zijn. (Hij heeft eveneens de verkie zingskampanje van bloemen- fee Magda gerund). Wat even tueel de wagen betreft, heeft men al verschillende mogelijk heden onder ogen genomen. De bedoeling van de verkiezing van een bierprins is de aan dacht te vestigen op een te loorgaande traditie in het Aals terse: Aalst als bierstad. Een zekere nostalgie is hieraan niet vreemd. Een viertal jaren terug werden in de zaak van de Black-boys feestelijkheden georganiseerd waarop oberbayern-orkesten te gast waren. Hieruit ontstond de idee om een bierpriins-verkiezing te organiseren. Voor dit jaar staat het programma nog niet hele maal vast tijdens de karnaval dagen. Alleszins zal de zaal geopend zijn op zendag en maandag, (en waarschijnlijk ook zaterdag en dinsdag). Volgend jaar zal het dus de vierde keer zijn dat de «Black- Bcys» de bierprins verkiezing organiseren. (Er ontstonden ook al kontakten met andere steden die ook dergelijke ver kiezingen hebben). Er is hieruit eenuttstekende samenwerking ontstaan tussen Black Boys, en karnavalmidden van Aalst.

De Voorpost | 1977 | | pagina 5