i LEEDSE BIBLIOTEKEN REKENEN OP BEGRIP VANWEGE HET SCHEPENKOLLEGE OUDE MAATSCHAPPIJ MET JEUGDIG ENTOESIASME KARNAVALPROGRAMMA 1978 VOOR LEDI LEEDSE KARNAVAL VAN START GESCHOTEN ti SINT-MAARTENSDAG GEEN ZWARTE DAG VOOR RESTAURANT TUL UIT OORDEGEM SINT-MAARTEN VERGEEl DE GEHANDIKAPTEN Nil J 10 - 18-11-1977 - De Voorpost De laatste jaren is er reeds heel wat te doen geweest om het bibliotheekwezen in Lede. Eerst en vooral is er de nieuwe en ruimere behuizing van de bibliotheek in de oude rijkswacht kazerne, evenals een nieuwe reeks opbergrekken. Verder heeft de fusie meegebracht dat er tevens een unie van de Groot-Leedse bibliotheken tot stand kwam. Verder deed in Lede zelf een nieuwe bibliothekaris een nieuwe wind waaien, zodanig dat de laatste jaren de uitleningen sterk gestegen zijn. Een probleem dat zich sinds een paar jaar voor alle bibliotheken stelt is de sterke verhoging van de aankoopprijs van boeken als gevolg van allerlei ekonomische omstandig heden. Ook Lede worstelt met dit probleem. Kontakten met scholen Enige tijd geleden werd dan een poging gedaan om het bibliotheek bezoek bij jonge mensen uit de humaniora te bevorderen. Er werd een kontaktvergadering belegd met de bblotheekunie, de direk- teurvan de Rijksschool en een ver tegenwoordigervan respektievelijk Stella Matutina en Sint- Maartenkollege. Men nam alleen kontakt op met de hogere afdelin gen omdat men van oordeel is dat er voor leerlingen van de lagere voldoende lektuur voor handen is. De bedoeling van deze kontaktver gadering was te weten welke bo- ken men nodig heeft, voornamelijk voor de lessen nederlands en de boekbesprekingen. Men kan in een schoolbilbiotheek onmogelijk alle boeken hebben en daarom zou er een zekere vorm van uitwisseling georganiseerd worden. Verder werd eveneens de idee ge opperd om bezoeken met de ver schillende klassen in te richten aan de bbüotheek, onder leiding van de leraars Nederlands. De bedoeling hiervan is de leerlingen in zekere zin de weg te tonen naar de biblio theek. Men zou dan tevens de werkwijze, de nummering en het uitleensysteem uitleggen en de leerlingen zouden kunnen kennis maken met de voorraad werken. Tenslotte zouden de leraars Neder lands eveneens hun lijsten door spelen van de boeken die bespro ken worden tijdens het schooljaar Aldus zou kunnen nagegaan wor den wat hiervan in voorraad is, en wat kan aangescnan woraen. up dit ogenblik wacht men op de kon- krete resultaten van deze kontak ten. HET BOEK IS DUUR Wij haalden het dus reeds aan dat de boeken duur geworden zijn de laatste jaren. Aldus loop de enke ling zich niet zo vlug meer een boek en neemt meer zijn toevlucht tot bibliotheken. Deze moeten er dan wel voor zorgen dat zij over de no dige voorraad werken beschikken en dat zij tevens aan de lezer een serie recente werken kunnen aanbie den. Dit kost uiteraard veel voor de bbliotheken. Gezien de uitleningen kosteloos gebeuren moeten zij het allemaal halen van de gekregen subsidies. Nu is Lede op dit gebied zeker niet gunstig bedeeld, vooral in vergelijking met andere naburige gemeenten als bijvoorbeeld Wette- ren en Aalst. Volgens een wet van 1947 is de gemeente verplicht een uitkering van anderhalve frank per inwoner te doen aan de bibliotheek. Dit is zeker niet veel als men dit bedrag in onze huidige maatschappij ziet. Had men dit bedrag oorspronkelijk geïndexeerd, dan zou men op dit ogenblik misschien wel aan een aanvaardbaar bedrag komen. Voor Lede betekent die anderhalve frank per inwoner een totaal som van ongeveer 26.000 fr. Dit bedrag keert de gemeente ieder jaar uit, maar zij geeft ook nog een fakulta- tief bedrag ieder jaar, zodanig dat cSt voor 1977 betekende dat men ongeveer vier frank per inwoner uitkeerde. Verder was er in de be groting 1977 voor Lede nog iets speciaals opgenoïnen, namelijk de installatievergoeding van 30.000 fr voor nieuwe kasten. Doch volgen- gens de heer Noël Wijnants, sekre- taris van de Leedse bibliotheek unie, zou deze installatievergoe ding een permanent karakter moe ten krijgen gezien er regelmatig in een of andere bbüotheek nieuwe rekken nodig zijn. Dan was ervoor 1977 ook nog een vergoeding van 10.000 fr. voor de bibliothekaris van Lede; In feite een aalmoes voor al de uren die men er insteekt. Maar dit betekent even eens dat de andere bibliothekaris- sen dus deze van Oordegem, Wanzele, Impe en Smetlede, ge woon over het hoofd gezien wer den door de gemeentebestuur ders. De bbliotheekunie heeft dan zelf dit bedrag onder de verschil lende bibliothekarissen verdeeld. Dus de verplichte en de fakulta- tieve vergoeding samengerekend, bedraagt voor het jaar 1977 een totale subsidiëring van ongeveer 100.000 fr. EVEN EEN REKENSOMMETJE De mensen van de bibliotheekunie zijn dan eens ernstig gaan reke nen. Zij beschikken over n lezers- effektief van ongeveer 1500 en zij hebben deze ingedeeld In drie ka- tegorieën: de lezers onder de 14 jaar, tussen 14 en 18 jaar en dezen van meer dan 18 jaar; Daarnaast heeft men de prijzen van de boeken genomen: 200 300 frank voor een jeugdboek en 500 frank voor een degeïjke roman. Zou men nu ieder jaar per lezer één nieuw boek wensen aan te schaf fen,dan zou dit ongeveer 420.000 frank kosten. Dit betekent een zeer hoge som voor een niet zo hoge eis. Als men per 2 lezers een nieuw boek zou aanschaffen, komt men aan ongeveer 280.000 fr. en per drie lezers zou dit ongeveer 200.000 fr betekenen. Dit be schouwen de mensen van de unie als een strikt minimum. Zij zouden dan ook graag zien dat zij ongeveer een dergelijk bedrag zouden krij gen voor de aanschaf van nieuwe werken. Zij hebben hiervoor men sen van het schepencollege aan gesproken en hebben hen het pro- bleemopdeze manier voorgescho teld. Daarbij is er ook nog het feit dat men dringend wetenschappe lijke werken nodig heeft voor de uilbouw van de leeshoek in de bi bliotheek van Lede zelf. Men wenst daar een encyclopedie en enkele deftige naslagwerken voor de mensen die een vemanae- ling moeten maken of zo. Doch dit soort werken is eerder aan de zeer dure kant en men heeft dan ook aan het schepencolege gevraagd of de gemeente hier iets zou willen aan doen. Tenslotte kwam ook nog eens de vergoeding van de bibliothekaris sen te berde. Het Rijk staat de ge meente toe een subsidie uit te ke ren van 3000 fr per zittijd. Voor Groot-Lede zijn er in totaal 8 zittij den (3 in Lede, 2 in Oordegem en 1 in Wanzele, Impe en Smetlede), wat een totale som van 24.000 fr betekent. Het is nog niet veel, maar het is toch iets voor 't vele werk dat daarin kruipt. EEN KLEINE INSPANNING A.U.B. Zo zit dus de hele situatie ini De mensen van de bibliothei konstateerden aldus dat in genoemde kontekst de voort groting weinig positief Daarom vragen zij aan het penkollege om een kleine ii ning te doen en het bedra| enigszins op te drijven na< aanvaardbare hoogte. Zij voor om desnoods te besnoi de subsidies van vereniging in de mogelijkheid zijn om hi te spijzen via een tombola, e en dergelijke en voor wie de cüe enkel dent om eens kerm te vieren. Het mag inderdaad niet uit h verloren worden dat de lektu ziening een primaire behoef de algemene volksontwikkel spec iaal ook in de algemene turele vorming van onze jeu Af te wachten valt of nu nog d< se gemeentebestuurders w mee te werken aan een derg hoogstnoodzakelijke vormin onze jeugd. MOf De Koninklijke Harmonie St.-Cecilia, in de realiteit reeds en kele jaren optredend als Fanfare, dateert reeds uit 1840 zoals op het essentiële, op de muziek zelf en w il daaraan haar beste krachten wijden. Dat ook de majoretten wel Tijdens de karnavalstart van vorige vrijdag stelde voorzitter van de «Orde van de Hovaardige Boer», Mare Cothals het karnavaiprogramma 1978 van Lede voor. Het wordt opnieuw een hele boterham. Ziehier de nu reeds gekende aktiviteiten. te zien op de aloude vlag en wil zich dan ook over enkele jaren ™J^"kua' °c bedizen klaar maken om lnictprriik haar 150p vpriaardaa te vieren. klaar maken om luisterrijk haar 150e verjaardag te vieren. E*S"dki mefejesIdYnTin Nacht van «Den Boer» Deze nacht van «Den Boer» gaat door op zaterdag 10 december 1977 om 20 uur in de zaal Lelie. Tijdens deze Eerste nacht zal het een eerder boertige aangelegen heid worden, aldus voorzitter Cort- ,hals, behalve de pejoratieve bete kenis van de uitdrukking, leaere deelnemer wordt verzocht zich in karnavalkledij, en het liefst nog in boerenkledij te zetten. The Sonor band met Inge Summerland zullen zorgen voor de muzikale bege leiding van dit boerenfeest. «Miss Bette» Verkiezing Zaterdag 14 januari om 20 uur or ganiseert de Orde in de zaal Lelie haar vierde Miss Bette-verkiezing. Meer dan 30,000fr prijzen (waar onder een kompleet Hi-Fi stereo deck) zullen opnieuw verdeeld worden onder de kandidaten. De kandidaten moeten op de dag van de verkiezing woonachtig zijn in Lede en moeten tussen 16 en 25 jaar zijn. Kandidaturen worden in gewacht voor zaterdag 24 decem ber 1977. Een eventuele voorse- lektie gaat door op vrijdag 6 januari in zaal Lelie. Prijs Karnavalviering De prinsenverkiezing gaat door op zaterdag 28 januari om 20 uur in de zaal Volkskring. De kandidaturen moeten binnen voor 31 december 1977 bij de voorzitter van het Feestkomitee, de heer De Cremer, Kasteeldreef Lede. Groepskunstwerk door de jeugd Zaterdag 4 februari om 15 uur wordt gans de Leedse jeugd uitge- Koninklijke Harmonie St. Cecilia van Oordegem vierde zaterdag haar patrones (EL) Verleden week-end hield ze haar traditioneel St.-Ceciliafeest, Als maatschappij die er steeds aan heeft gehouden kerkelijke plech tigheden als missen, processies, dodenherdenkingen op te luisteren en zich hierbij nooit aan wat ze als een plicht aanziet heeft onttrokken, werd uiteraard begonnen met een plechtige eucharistieviering verle den zaterdagavond. Vanop het doksaal weerklonk verrassend in de bomvolle kerk een plechtige openingsfanfare van A. De Boeck. Tijdens de offeraana bracht de vol- taüge fanfare dan «Lovers Prayer» waarin sax-alto Enoch De Poorter en bugel solo Florent Jacobs hun beste beentje voorzetten. De «Aria for the G - string- van Bach bracht muziek van de bovenste plank en besloten werd met het fel ge smaakte genrestuk van Ketelbey «In de Kloostertuin» waarbij vooral de piccolo van Mare De Poorter en het klokkenspel van Julien Van den Steen werden opgemerkt. Op zondag was er dan de traditio nele rondgang waarbij zoveel mo gelijk werd gemaneuvreerd om tussen de vlagen door de leden te bezoeken op de Steenweg en waarbij het 45-koppig jeugdkorps fel gesmaakte shows ten beste gaf, zowel de majoretten van mevrouw De Cuyper als de drumband ge traind door Juüen Van Nooten. Het feestmaal dat zelfs de moeilijk sten uitermate kon bevredigen werd niet alleen bijgewoond door ruim 175 leden (zonder echtgeno te) maar ook door E.H. Pastoors Bontinck en Van Meerhaeghe, door ex-burgemeester De Cuyper. raadsleden Denis De Pauw, Viktor De Gendt. André De Deurwaerder en Albert Van Achter en door tal van prominenten. In zijn toespraak dankte voorzitter- raadsid Robert Van der Stuyft de vele aanwezigen voor hun presta ties allerhande Dirigent Jos Muylaert werd «in de bloemetjes gezet» en verwacht wordt van hem dat hij de Fanfare volgende zomer weer zal weten te leiden naar de reeds voor vier jaar verworven afdeling «uitmuntend heid» want waar St-Cecilia, eigen tijds ingesteld als ze is, houdt van majorettenshows en drumband prestaties. legt ze toch het aksent Zwitserland met Amerikaanse in- strukteurs als in Sint Job in 't Goor in onze «stille Kempen». Julien Van Nooten voorziet zelfs een optreden met de drumband in kompetitiever- band. Georges Leyman werd geprezen om zijn ijverla werk als sekretaris van de vereniging en meester J'o- zet ue orauwer Dracht verslag uit over de prestaties gedurende het jaar met niet minder dan 40 herha lingen en 19 maal optreden zowel in karnaval-, Bacchus- en oogst- stoeten als op braderijen, kermis sen, verbroederingsfeesten, séré- nades en konserten. In de algemene dank werden nog betrokken de kranige 83-jarige mevrouw Jacobs voor de inrichting van de tombola, de provinciale kampioene Sonja De Vriendt en zuster Martine, Alfred Van We- seamael als oudste spelend lid (73 jaar - sousaphoonl) lokaalhouder Joël Van den Bergh en last but not least de vrienden van Massemen. Als het feest ten einde liep was het reeds lang maandag... L.H. Op het einde van de vorige maand ontvingen de uitbaters van Restaurant Tijl op de Grote Steenweg te Oordegem een eerder luguber briefje met de melding dat op vrijdag 11 november hun zaak zou afbranden. Dit be richtje was neergeschreven op een stukje van een doodsbrief, als het ware om de ganse zaak nog wat luguberder te maken. Dit berichtje moet onder de deur geschoven zijn door een man met een wagen, die wat verderop een aan twee pratende mensen op straat gevraagd had waar het nummer 85 op de Grote Steenweg zich bevond. Eerst werd met dit briefje wat gelachen en dacht men aan een grap, doch niet helemaal gerust in de zaak verwittigde de uitbater, de heer Jerome Van der Vurst, de rijkswacht, die een onderzoek instelde. Sindsdien was er een verscherpte kontrole in en om het restaurant en op de steenweg. Verder werden ook heel wat voorzorgsmaatregelen genomen. Zo ontruimden de buren van hel restau rant hun kamers die langs die zijde gelegen waren. Vrijdag 11 november werd er bestendig kontrole uitgevoerd. Alles is ribrmaal verlopen en er is hoegenaamd niets gebeurd. Ondertussen blijft de rijkswacht een oogje in het zeil houden. MON D G. FILM BU ONS «Film bij ons» heeft, zoals u reeds hebt gezien deze week weinig om het lijf. Het kan ook niet anders, want in elke zaal wordt het programma van de voorbije week behouden. In zaal I van het «Feestpaleis» gaat «De Witte Buffel» de tweede week door. Astcrix, in zaal 2, wil een derde week blijven. De benedenzaal van ciné Palace kent reeds drie weken sukses met «Een brug te ver». In de bovenzaal «Fantasia» van Walt Disney, waar jong en oud enorm genoegen aan beleeft. Beide films worden nog een week op het programma gehouden. A.D.G. nodigd om aan het Kultureel Cen tum een reusachtig paneel met vereende krachten om te toveren in een kamaval-kunstwerk dat zal blijven staan tot na Lede Karnaval. Verf en borstels worden gratis door de Orde ter Beschikking gesteld Schorten en zeep helaas niet Kinderkarnaval Zaterdag 11 februari om 15 uur zal de grote zaal van het Psychiatrisch instituut «Zoet Nood Gods» op nieuw stormenderhand worden in genomen door de Leedse kinde ren. Alle verklede kinderen die jon ger zijn dan 10 jaar krijgen gratis geschenken en kunnen zich eens lekker uitleven met hun Tante Terry en een goochelaar. Karamellenworp Op diezelfde zaterdag 11 februari om 20 uur gaat op het Dorpsplein dan eveneens de traditionele ka ramellenworp door. Talrijke prijzen zijn hieraan verbonden met als ereprijs de «Houten Boer», ge schonken door de Orde van de Ho vaardige Boer. Kamavalstoet Het hoogtepunt is dan gesitueerd op zondag 12 februari om 15 uur. Dan immers trekt voor de 26ste maal de kamavalstoet door de stra ten van Lede. Boerenmaandag Het eindpunt van de karnavalvie ring is dit jaar terug voorz maandag 13 februari, of «Boerenmaandag». Dan zul Leedse groepen opnieuw "n rondgang doen in het centru de gemeente, waarna uitgeft zal worden in de herbergen Tekenprijskamp De «Orde» zal voorde eersü dit jaar een teken- en schildf ka mp voo r de jeugd 0 rganise het teken van karnaval. De L scholen zullen hierin intens b ken worden. Alle ingezonda ken zullen tentoongesteld in de turnzaal van de Mar» tijdens het kinderkamava waar tevens de prijzen zullen reikt worden Tot zover het meer dan waar lijk voorlopige programma, hierin vinden wij bijvoortoef gens het ook al traditioneel g den kamavalfeest voor de van Dagen terug. Wij zijn overtuigd dat eerstdaags ot een of andere aktieve groep 1 idee zal komen aandraven. M ieder geval hebt u er zich lei van overtuigen dat er ferug wat op tU is tijdens de Leed; navaldagen. De avond van donderdag op vrijdag kon men links en rechts in hi Aalsterse van St.-Maartens en Zwarte en andere Pieten ontmoj ten. Eén ervan vergat de mentaal-gehandikapten van «Levei vreugde» niet. Beladen met geschenken allerhande kwam ei prins Bob in Levensvreugde aan met een geschenk voor iedert afzonderlijk, allemaal vrijwillige giften. Bij het geschenk kwam dan nog een etentje met lekkers gcschor ken door een firma aan het Statieplein, rozijnenbroden van bt" ker Louis, cacao van de prins zelf en snoep van in de nabijl van de kliniek. Een chokoladefabriek uit Wieze had de gehani kapten eveneens bedacht en Du Pare schonk kousen. In tijden zoals we nu beleven is medevoelen en medeleven ma minder gelukkigen tenzeerste geboden. Vorige week vrijdag, Sint-Maartensdag, Wapenstilstandsdag, en 11 uur en II minuten, het uur van de narren. Op dat ogenblik, naar aloude Duitse, en nu dus ook Leedse traditie, werd het karnavalsei- zoen van Lede van start geschoten. Meteen was het ogenblik aange broken om de zotskap voor een nieuwe termijn van zo'n viertal maanden op het hoofd te zetten. Doch naast dit startschot had de organizerende «Orde van de Ho vaardige Boer» nog heel wat in peto. namelijk Marc Corthals, die dan on getwijfeld ook deze voorzittershamer alle eer zal aandoen en hem op een degelijke manier zal gebruiken Dan was het ogenblik aangebroken, namelijk 11 uur en 11om karnaval 1978 van start te schieten. Traditioneel de taak van Keizer Padova, die on danks een sputterend pistool, toch het schot kon laten weerklinken en Lede Karnaval 1978 kon verwelkomen. Daarna hield de nieuwe voorzitter Mare Corthals zijn maiden speech, waarin hij benadrukte dat deze machts overdracht zeker niet het begin van het einde is, zoals door sommigen ge hoopt werd Verder dankte hij zijn voorganger Roef en diens echtgenote voor de vele uren die opgeofferd wer den. Renaat Roef blijft bestuurslid van de Orde. NIEUWE VOORZITTER Voorzitter van de «Orde», Renaat Roef verwelkomde de gemeenteraads leden. de leden van het Feestkomitee, de leden van rijkswacht en politic en de vertegenwoordigers van de aanwezige karna val groepen, en speciaal de twee groepen De Ommuëgevallers en De Leedse Kalveren die dit jaar hun eerste lustrum vieren. Verder richtte voorzit ter Roef een dankwoord aan de ge meenteraadsleden voor hun gewaar deerde financiële steun die zij verle nen. hij dankte eveneens het Feestko mitee voor de morele steun en de goede samenwerking en tenslotte ook de politie en rijkswacht voor hun op treden tijdens de karnavalfeesten. Tenslotte hield voorzitter Roef zijn af scheidsrede als voorzitter van de Orde. Wegens tijdgebrek is hij genoodzaakt de voorzittershamer aan iemand an ders over te laten. Dit iemand anders is in feite «De» karnavalfiguur van Lede. KARNAVALW AARDIGHEID Daarna ging voorzitter Corthals over tot een van de belangrijkste ogenblik ken van deze karnavalstart. Op de ere- tafel stonden twee mysterieuze hoge boxen, die geen geluidsboxen bleken te zijn. Iedereen vroeg zich af wat ze te betekenen hadden. Dit bleken dan twee skepters te zijn. Eén van deze skepters schonk de voor zitter in naam van de Orde aan de Kei zer Padova, als teken van zijn karna val waardigheid. Dit prachtig stuk mag hij uiteraard blijvend behouden. Een ontroerde Padova zegde verheugd te zijn over dit g-l-'.ai.juist nu dat hij zijn tiende ambtstermijn als Keizer ingaat en hoopte nog eer tweetal jaren als aktieve karnavalist te kunnen aanblij ven. Daarna werd de tweede skepter over handigd aan de voorzitter van het Feestkomitee. Julien De Cremer, met de vraag deze van jaar tot jaar door te geven aan de opeenvolgende prinsen De Orde wenst echter dat de skepter eigendom blijft van het Feestkomitee De prinsen krijgen hem dus in bruik leen, het jaar van hun ambtstermijn Voorzitter De Cremer dankte de Orde voor dit mooie gebaar en wees er te vens op dat het in het verleden finan cieel onmogelijk was gebleken om een skepter voor de prinsen aan te kopen, ondanks het feit dat cr reeds jaren over gesproken was. Daarna overhandigde hij de skepter aan Prijs Jempi I die hel een hele eer vond als eerste deze skep ter te mogen dragen. LEEDSE KARNAVALSTOET Daarna kondigde voorzitter Mare Cor thals de geboorte aan van een nieuwe- kamavalgroep, meer bepaald «De Ges- duikers- uit Wanzele die aldus de 11 reeds bestaande kamavalgroepen komt vervoegen. Deze andere 11 zijn: (in alfabetische volgorde) De Brassers. De Jabbcreirs. Jcangskcn-stuntman. de Keelblussers, de Leedse Kalveren, de Majoberkens, de Omuëgvallers, de Papegemse Pottenpakkcrs, de Rcm- brandtkluddens, de Sleuren en De Voetzoekers. Dit aantal ontlokte bij de voorzitter van de Orde de opmerking dal men dicht tegen een eigen Leedse stoet staat, met alle Leedse groepen. Hij deed dan ook een oproep tot de groepen om in de stoet kwaliteit te brengen, om aldus de verantwoorde lijken van het Feestkomitee ervan te overtuigen dat zij niet langer buiten Lede moeten gaan om groepen aan te trekken. Mare Corthals verwees dan ook eens naar hel puntensysteem dat alle groeficn voldoening brengt, vooral op financieel gebied, geen hoogvlie gers. geen laagvallcrs Daarna overhandigde voorzitter Cor thals in naam van de Orde de Houten Boer, ereprijs van de karamellenworp aan de heer De Cremer, voorzitter van het FeestkomiteeHij wees erop dat dit prachtige houtskulptuur in tegenstel ling met vorig jaar niet zal verguld worden, dit wegens artistieke reden. Dus voortaan zal er naar een Houten in plaats van naar een Gouden Boer ge grabbeld worden. Voorzitter De Cremer hield cr dan aan te vermelden dat een karnavalgebeu- ren in elkaar steken heel wat geld kost Dat het zeker niet past om geld bij elkaar te bedelen en dat hij daarom nog maals aan de bcstuursveranlwoorde- lijkcn van onze gemeente gevraagd had om zoveel mogelijk subsidies voor karnaval ter beschikking te stel Als laatste onderdeel dankte Corthals de Rijkswacht. F Brandweer voor hun bereid' medewerking tijdens de karnav ten. Hij stelde dan het karnav gramma van dit jaar voor, dat u vindt. Daarna kreeg de heer f Broeckaert zijn Ordelint als nic van deze Orde Tenslotte wei nog de heer Frans Annacrt. ont van de twee voornoemde skcpia eerbetuigingen betrokken Daar er geklonken worden op ki 1978. MON DE G Vanaf dit jaar wordt de eerste prijs van de karamellenworp Ie Lede een houten boer i.p.v. een gouden boei

De Voorpost | 1977 | | pagina 10