ervan komt volledig ten goede van het boe kenfonds van het HRITO. Traditiegetrouw is hieraan een kleinkunstavond verbonden. Hiervoor nodigen de inrichters de Aalsterse - Leedse skifflegroep Stampen en dagen uit. De toegangsprijs voor deze avond bedraagt nauwelijks 50 fr. Uitreiking eretekens op 11-11-1977. Het kruis van officier in de Kroonorde met gulden zwaarden Franpois Van der Schue- ren, Joseph Mortier, August Boelens, Jo seph Luyckx en André De Rop. Herinneringsmedailles van de oorlog 40-45 met 2 gekruiste sabels Philemon Cammer- man, Julianus Mathijs, Frans Coen en Con- stantinus Van Herreweghe. Medaille van de krijgsgevangene met één baretPhilemon Cammerman, Julianus Ma thijs en Frans Coen. Medaille van de militaire strijder van de oor log 40-45 Constantinus Van Herreweghe. De herinneringsmedaille van de regering van Zijne Majesteit Albert I Lucien De Croock. Het Erediploma van Vaandeldrager wordt verleend aan Mevrouw Maria Van de Per- re. Met KWB St. Anna op stap. Zondag 20 november om 13.30 u. is het ver zamelen geblazen aan de St. Annakring, Roklijf te Aalst. Men gaat wandelen in het Neigembos. Andy Cap S Het beschermkomitee voor het gehandikap- te kind richt een grote verkoopstentoonstel ling in Andy Cap S. Deze tentoonstelling gaat door in het Oud Hospitaal te Aalst van 18 november tot 2 december. Opening heeft plaats op vrijdag 18 november om 20 uur. Konsert. Feestzaal Stadhuis, Grote Markt, toegang vrij. Maandag 21 november om 20 u. ingericht door de Koninklijke Symfonische Kring Aalst «Door Eendracht Groot». Algemene leiding en orkestdirektie Octaaf Booneorkest meester en vioolsoli Achille Kiekens met medewerking van Franpois Schollaert als gastdiriegnt, Paul Van Nieuwenborgh, pia nobegeleiding, Rosine Van Damme en Pier re Van den Broeck als laureaten van de Muziekakademie Aalst, beiden voorbereid door hun leraars dhr. Franpois Schollaert en Honoré Verstraeten Programma: Semiramis, ouverture (Rossini) Bloemenwals uit de suite «Notenkrakersbal let» (Tschaikowsky) Doubles sur un cho ral, concertstuk voor trombone Dans van de Uren, balletmuziek uit de opera «Gio- conda» (Ponchielli) Meditatie van Thais (Massenet)Consolation, koncert-wals in een arrangement van en met asl gastdiri- gent Fr. SchollaertSelektie uit «Carmen» (Bizet). Militie. De mannelijke Belgen, geboren in 1961, die geen bericht ontvangen hebben van hun in schrijving op de militielijsten, moeten voor 1 december 1977 hun inschrijving vorderen bij het bestuur van de gemeente waar zij op 1 oktober 1977 op de bevolkingsregis ters ingeschreven waren. Spreekuren in de dienstcentra. Op dinsdag 22 november van 18.30 u. tot 19.30 u. kan men de burgemeester bereiken in het gemeentehuis van Meldert, G. Van den Eede te Erembodegem en A. De Maght te Nieuwerkerken. K.W.B. aktiviteiten. Vrijdag 18 november om 1945 u. in het Groen Kruis verbondelijke avond over «sa menwerking KAV-KWB». Woensdag 23 november om 20 uur in 't A- postelken informatieavond over kruiden. Vrijdag 25 november om 20 uur in de St. An nakring informatieavond over autoinspektie. In het Groen Kruis op dezelfde dag en uur: gespreksavond over inkomensherverdeling Zaterdag 26 november om 20 uur in het Groen Kruis, verbondsbestuur. Hoger Op. Op 19 november a.s. neemt Toneelgilde Ho ger Op - Aalst deel aan een internationaal Eenakterfestival dat plaatsheeft in Hulst- Nederland ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van het Zeeuws Centrum voor A- mateurs-toneel en van het 60-jarig bestaan van de 'Camere van Rhetorica St. Jan ten Steene'. Wat met de kruiden Onder dit motto organiseert men twee les- avonden, welke doorgaan in 't Apostelken, op woensdag 23 en dinsdag 29-11-77, tel kens te 20 uur stipt. De Heer Frans De Block zal er heel om standig uit de doeken doen wat allemaal met kruiden kan worden aangevangen. Te vens zal hij leren een eigen kruidentuin aan te leggen. Vele mensen herinneren zich nog wel iets van grootmoeders welriekende theepot, en hoe zij kruiden gebruikte als eerste hulp bij ongemakken en vele kwalen. Maar even veel mensen weten nog niet wat kruiden doen in de biologische tuin en waarvoor brandneetls zoal kunnen dienen. Nog tal van vragen zullen tijdens een gezellig gesprek worden beantwoord en de aanwezigen krij gen de kans de kruiden te proeven en te smaken. ledereen hartelijk welkom. Inkom 20 fr. BURGERLIJKE STAND. Week van 4-11-77 tot 10-11-77. Geboorten Baeyens Sandra, Duynaertweg 5 (Erpe). Van Tittelboom Katleenl, Nieuwstraat 15B (Burst). Van Den Bremt Koen, Wilgendreef 16 - (Burst). Van Wesemael Niko, Kraaineststraat 78-1 (Erpe). Vermoesen Katrien, Oude Heirbaan 25 (Er pe). Van Acker Isabelle, Langemunt 59A (Aai- gem). De Smet Joris, Opaaigem 42B (Aaigem). Overlijdens Roelandt Franpois René, 62 j., Dries 27 (Bambrugge). Van Nieuwenberg Marie-Gérardine, 63 J., Broekstraat 27 (Erpe). Callebaut Livinus, 83 j.. Nijverheidsstraat 63 (Mere). Van Aerde Franciscus Jan Baptist, 73 j., Statiewegel 1 (Burst). Huwelijken Polet Charles, Gentsestraat 5 (Burst) met Sterck Linda, Stokt 4 (Burst). Caudron Luc, Aalst met Jansegers Marion, Egemstraat 23 (Bambrugge). Cosyn Charles, Herzele met De Feyter An- 5 SL4- v.■pfcliieP Staeis, Dendermondse steenweg 24 - Tel. 211046 de wacht verzekeren. Feestmaal. De Denderspaarders richten op zaterdag 19-11 een feestmaal in gevolgd door een ge zellig samenzijn met discobar in zaal Pa tronaat. Aanvang te 20.30 u. Achtsten. In café Hilda werd door Jean Van Eetvelde een achtsten in belotting getoond. Mede spelers waren J.P. Vermoesen, Gerrit Rom- baut en Paul Verreecken. Kickernieuws. Kickerklub Schuurken zal vanaf volgende maand deelnemen aan de ATLB komoetitie. Ze zullen spelen in de promotiereeks. Vrij dagavond 18-11 spelen zij thuis tegen Moor- sel. Strooiersnleuws. FC Strooiers won uiterst verdiend oo het terrein van Preflex met 2-4. Doelpunten wer den gemaakt door Hubert Everaert, Dirk Daelemans en Paul Roels. (2) Bloedgeversnieuws. Veel sukses voor onze Rode Kruisafdeling. Op de jongste bloedafname kwamen 64 do nors opdagen waarvan 9 nieuwelingen. De groei in Hofstade is onmiskenbaar Ziekendag. Op woensdag 23-11-77 heeft er een zieken dag plaats van de CM Hofstade, Gijzegem en Herdersem in zaal ons huis. Er is een Eucharistieviering om 14.30 u. en nadien koffietafel en ontspanning. MTSA verbond. Zaterdag 19-11 om 15 uur op plein De Kei zer D'Hondt-Strooiers op plein V.D. Hooff: Preflex-Camu. Zondag 20-11 om 10 uur op plein De Kei zer Pelikaan-Kevers - op plein Den Aappel Nieuwe Wijk - Sint Job. B.G.J.G. ontvangt Sint Maarten. Op 12 november ging in de zaal Rio het feest van de Bond van Grote en Jonge Ge zinnen door. Vanaf 18 uur was er een gezel lig samenzijn, ingezet door een spreekbeurt van de heer Van Rossen, ondervoorzitter van het Gewest Aalst en lid van het hoofd bestuur, tevens voorzitter van de Nationale Kommissie voor Onderwijs. Hij had het voornamelijk over de solidariteit en de funk- tie van het gezin in de maatschappij die meer en meer geneigd is het gezin in de verdrukking te stellen. Hij had het verder ook over de akties van de B.G.J.G. in ver band met het leger, het studiefonds waar de gezinnen kunnen van genieten en het De Erpse sportvrienden organiseerden een hondenafrichtingsshow, ver zorgd door St. Rochus, ten voordele van de gehandikapten (SJ) Elke tweede zondag van de maand verzamelen de jeden van de biljart- klub «De Dorpsvrienden» in hun lokaal naast de kerk (SJ) ne-Marie, Kloosterstraat 56 (Mere). Huwelijksafkondigingen De NiIJgnace, Zonneveldstraat 2 (Erpe) met De Valck Liliane, Grimbergen. Wachtdienst Geneesheren Zondag 20 novemberDr. Van Damme, - Dorpsstraat, 34 Erpe - tel. 70.28.33. Wachtdienst Apotekers Zaterdag 19 novemberS. Roeland, Dorp, 15a, Aaigem, 62.40.40. Schoolkenskermis. Zaterdag a.s. gaat in de zaal 't Fonteintje een T. Dansant door ten voordele van de Erpse Schoolkenskermis van de Bossestraat. Men denkt daar immers reeds aan de orga nisatie van volgend jaar. die ook financieel een dikke boterham is. Men rekent op de steun van de Erpenaren. Vorige zondag speelde het Fonteintje een vriendschappe lijke wedstrijd ten voordele van de School kenskermis. De 50e uitgave wordt dus goed voorbereid. Uitslagen Fonteitje II - Lut- terzele 1-2 Fonteintje I - Lutterzele 1-3. Niettegenstaande de verliescijfers laat men niet na veel plezier te maken in de buurt. Vorige zondag waren we getuige van een zanqcrochet door de plaatselijke vedetten. Wordt dat zaterdag herhaald In elk ge val treedt het orkest van akkordeonvirtuoos Paul Van Gucht op «Leute en plezier, zo als altijd hier, dat is de gewoonte». ERPE - MERE. Basket Erpe-Mere is waarschijnlijk aan zijn definitieve kentering toe. Vorige zondag ver sloegen ze Reinaert met liefst 102-48. De ze cijfers zijn duidelijk genoeg. Het is de eerste keer dat Erpe-Mere thuis de over winning behaalt. Laten we hopen. De jeugd- ploegen konden het evenwel niet waar ma ken. Volgende zondag gaat men te 15.30 u. van slag te Sint-Niklaas. Bericht aan de bevolking van Erpe - Mere (Erpe). De dienst leefmilieu van de gemeente Erpe- Mere brengt ter kennis aan de bevolking van de deelgemeenten Erpe dat het huisvuil we kelijks in twee beurten zal opgehaald wor den door de firma Maes uit Gijzegem vanaf 16.11.77 tot en met 28.12.77. 1. iedere woensdag voor de inwoners van de gemeente gelegen rechts van de Gent sesteenweg richting Lede. 2. iedere donderdag voor de inwoners van de gemeente gelegen links van de Gentse steenweg richting Kerk. Vanaf 01.01.78 zal het huisvuil wekelijks opgehaald worden iedere DONDERDAG en dit voor gans de deelgemeente Erpe. Vriendendansfeest. Op zaterdag 19 november gaat er in jeugd huis dido het jaarlijks vriendendansfeest door. Bedoeling één is een gezellige avond door de brengen Bedoeling twee is poen te verzamelen om de werking een impuls te geven. Bedoeling drie is de ouders en vrien den te laten kennis maken met de werking en de leiding van het jeugdhuis. Bij deze ge legenheid mag opnieuw benadrukt dat dito aangezien wordt als één van de vier best funktionerende jeugdhuizen in Oost-Vlaan- deren. Nieuw Verkeersreglement. VTB-VAB-Erpe is er vlug bij om het niauwe verkeersreglement aan zijn leden voor te stellen. Met name gaat er per 1 januari 1978 een nieuwe reglementering in werking. Geïnteresseerden worden uitgenodigd op de informatie-avond van VTB-Erpe op vrijdag 18 november te 20 uur in de lokalen van jeugdhuis Dido. Kommandant Fiers zal er alle mogelijke vragen beantwoorden. Daar mee start een nieuw seizoen van een bloei ende VTB-Erpe. Drugs te Bambrugge. De kulturele vereniging «Erpe-Mere Kultu- reel», - je weet wel, de piepjonge organisa tor van Mallemunt Erpe-Mere, - laat op nieuw van zich horen. Op vrijdag 25 no vember te 20 uur organiseert de groep een info-avond over druggebruik in de zaal «Vriendenkring» te Bambrugge. Bij deze gelegenheid wordt er ook een infnrmfltipvp hrnrhnrp «amonnpslplri Film «THE STING». De gekende film «The Sting» wordt ge draaid in jeugdhuis Dido op zaterdag 26 no vember te 20 uur, The Sting verwierf eelT grote faam omwille van zijn ontspannende sfeer en kreeg een prijs voor de muziek, Jeugdveldloop. Op zondag 27 november te 13 uur gaat in dido-Erpe de jaarlijkse veldloop door, waar aan alle scholen van Erpe-Mere deelne men Er is ook een reeks voorzien voor ve teranen. De veldloop wordt georganiseerd in samenwerking met het gemeentebestuur. Civiele Bescherming. De burgerbescherming van Erpe viert erop los op zaterdag 26 november vanaf 20 uur in de zaal Zanzibar, op het dorp. De groep «Sunshine» zorgt voor de muzikale begelei ding. Mosselsoepee. De chiro van Mere roept alle vrienden en sympatisanten op om deel te nemen aan de jaarlijkse mosselsoepee op zaterdag 26 november vanaf 19 uur in het lokaal aan de Daalstraat Men kan zich inschrijven bij de Chiro-leiding of bij iemand van het ouderkomitee Voor wie geen mosselen eet. zullen de kokmoeders een koude schotel klaar zetten. CMBV ERPE-MERE. Op 21 november zullen de vrouwen van CMBV zich bezinnen over hun taak in het behoud van het kunstpatrimonium. Op hun programma staat immers een tochtje naar Aalst in de zaal Carlton, waar Minister Rika De Backer zelf het woord neemt. Nadere informatie over de inrichting te bekomen bij de bestuursleden. Familiewandeltocht. Op zondag 20 november wil de Open Kring er toch maar eens uitvliegen. Men trekt naar het Zonienwoud voor een familiewan deling. Vertrek te 9 u. aan 't Mereland per bus. Er wordt gevraagd vooraf in te schrij ven ofwel bij de bestuursleden, ofwel in 't Mereland. Straks op pensioen De kristelijke arbeidersverenigingen van Me re zetten binnenkort een lessenreeks op voor alle personen die binnen 2 tot 3 jaar op pensioen oaan. Het betreft een twee jaar durende kursus. Alvast kan je een informatievergadering meemaken op woensdag 23 november te 19,30 u. in de zaal van het Patronaat. Grote Belotterskaarting. Op zaterdag 26 november te 20 uur gaat er ook in de kantien van de Siddekensvrien- den een grote kaarting door voor alle be- lotters van de streek. 2.000 fr. vooruit is natuurlijk geen lachertje. Diezelfde dag is er ook een grote kaarting in jeugdhuis Dido te Erpe vanaf 20 uur. Op vrijdag 25 november is er kaarting in de Octopus. Nijverheidsstraat te Mere, e- veneens te 20 uur. Maar daarmee is de kous nog niet af op zaterdag 19 novembermaandelijkse kaarting in de biezeput-kantien te Mere. Aanvang 20 uur. GIJZEGEM. Dokter van wacht. Tijdens het weekend van 20-11 zal Dr. Staeis, Dendermondse steenweg 24 - Tel. 211046 de wacht verzekeren. Sint-Maartenbal. Het Sint-Maartenbal ingericht door jeugd- klub Jome dat vorige week werd aange kondigd voor zaerdag 19-11 is verschoven naar 26-11. Grote bakschieting. Op zaterdag 26 november te 19 uur in café Duivenlokaal, Stationsstraat 100 heeft er een grote bakschieting plaats naar 100 panklare kippen ingericht door R. Sportief. MTSA verbond. Op zaterdp- 19-11 om 15 uur Gem. plein Gijzegem De Keizer-Royal Sportief. HOFSTADE. Dokter van wacht. Tiirtpns hot wppkonii «'in 9n.11 -rol nr Parochiecentrum. Gastvrouw en -heer Annie en Alfons De Maght-Aelbrecht. Parochieblad. Nog niet geabonneerden op het Parochie blad dienen ten spoedigste aan E.H. Pastoor hun naam op te geven. Betalen doen ze dan later aan de postbode. Ziekendag in Affligem. Op donderdag 24 november gaat in de al Affligem een ziekendag door. Alle ziek worden speciaal uitgenodigd om daar 14.30 u. aanwezig te zijn. Programma 14.30 u. Verwelkoming in de abdij. 15 u. Eucharistieviering door Z.E.H. Abt annes Goedghebeur. 15.30 u. Koffietafel in de abdij en daai gezellig onder ons. 18 u. Terug naar huis met de bus. Een speciale bus haalt de zieken op brengt ze weer thuis. De bus stopt te 14.15 op de Klaarhaag en te 14.25 u. op het Do Wie wil deelnemen geeft zijn naam op Staf Van Geert, Groen Kruis, St.-JorisstrJ 26 te Aalst. In de zaal Rio had het Sint-Maartenfeest van de Bond van Grote en Gezinnen plaats (SJ) i woningfonds dat zeer voordelig is. Hij ook over de vrouwenbeweging, pensio i enz. Voorzitter van de B.G.J.G. Nieuwi ken isTheo Meuleman, sekretaris Langendries. De bond telt momentee 4 leden. Hiervan waren er een 100-tal wezig, kinderen niet meegerekend. Dif len rond 20 u. binnen, nadat de film jongensschool was afgelopen. Sint Ma was intussen zelf binnengekomen en d geschenkjes uit. Het feest verliep v heel gemoedelijk en gezellig. Kommissie Wijkonderzoek. Op 14 november ging in Nieuwerkerkr I eerste vergadering door van het jeugi komitee dat hier werd geinstalleerd i kader van de Kommissie Wijkonderzoe de agenda stond kennismaking mi afgevaardigden van de verschillende nigingen, het nut en de werking vai wijkkomitee, de voorstelling van het werp (beschrijvende inventaris van d{ staande infrastruktuur) en het vastlegge de volgende vergadering. Chiro Tijl en Nele. Deze jeugdgroep die in Nieuwerkerkei grote bloeiperiode kent, houdt op zc 20 november tussen 14 en ongeveer 1 een koekjesslag, om de kas wat te spijz Men hoopt tijdens deze aktiviteit hee kooplustigen te ontmoeten. Eendracht Nieuwerkerken houdt mosselslag. Op 3 en 4 december wordt in de ka) van de Nieuwerkerkse voetbalploeg, Sd straat, een grote mosselslag gehoudej Zaterdag vanaf 17 uur en zondag j ongeveer 18 uur, na de derby met Terjd die eveneens een spannende match bd te worden. Voor de Nieuwerkerkse vo^ ploeg zullen het drukke dagen worden] Sint Maarten op feest van Biljartklub «De Hardstampers». Hoog op zijn paard gezeten ging Sint I ten vanop de Ede de 70 kinderen tege die in de zaal Rio op hem zaten te wac Het feest was bijzonder goed geslaagd aanwezigen). De zaal zat goed vol, en genoot van het optreden van een goo laar en klown. Dit feest ging voor de tw keer door en wel met groot sukses. Pensenkermis. Door kaatsklub De Denderzonen (Volkskj wordt een pensenkermis ingericht op 5 cember vanaf 17 uur. Souper. Spaarkas «Vandaag gespaard, morgen gaard» houdt een souper op 10 decei in zaal Rio. Ophalen groot huisvuil. Het groot huisvuil zal opgehaald wordei 12, 13 en 14 december 1977. De inwo van Nieuwerkerken die van deze dienst bruik willen maken worden verzocht dienstcentrum (gemeentehuis) te verwitt vóór 9 december (tel. 053-21.46.25). Overleden. Romain Adam, Bremstraat 118, 81 j.; Pel De Smedt, Merestraat 48, 89 j.; Alfons Vaerenbergh. Bremtstraat 52, 65 Beerens, Bremtstraat 116, 55 j. Op 11 november stapte men stoetsgewijs naar het monument der sneuvelden aan de kerk te Nieuwerkerken om er een korte huidepiet tigheid te houden (SJ)

De Voorpost | 1977 | | pagina 12