Will Tura gaf de aftrap op de match Eendracht Meldert - Geraardsbergen. Hier samen met het bestuur van E. Meldert op de foto (JM) Wapenstilstandsherdenking. Voor een groepje oudstrijders waaronder nog twee kranige van 14-18, voorzitter Arthur Michiels en Constant De Witte, en een twintigtal belangstellenden, de begeleidende fanfare uiteraard niet medegerekend, ging te Meldert de klassieke hulde aan de oor logsslachtoffers door verleden vrijdag. Na de mis opgedragen door E.H. Pastoor Stan- daert waarin het «Te Velde» weerklonk en die beëindigd werd met het Belgisch Volks lied volgend jaar misschien ook door de Vlaamse Leeuw ging aan het gedenkteken een korte plechtigheid door. De fanfare speelde het «Vaarwel mijn Broeder» waarna erevoorzitter Dokter Polydoor Casteels en schepen Annie De Maght bloemen neerleg den. De schepen en ondervoorzitter, ere- sekretaris Maurits Maesschalck, lazen dan een gelegenheidstoespraak waarbij het oor logsgebeuren werd getransponeerd naar de huidige situatie en begrip voor ruimere ver standhouding werd gevraagd. Daarna hiel den de oudstrijders hun traditionele rond gang met feestmaal. Groep Hona. Vrijdag 18 november te 20 u. in het Affligems Kultureel Centrum spreekbeurt met dia-pro- jektie door de heer Tavernier over «De Ijs tijden van het Cenozoicum» over aktuele votsindsmethodes, kennis en teorieën. De Groep Hona die onlangs te Affligem een gewaardeerde tentoonstelling organi seerde telt reeds een 80-tal leden in eigen streek en wil dus voor haar leden hier kontaktavonden en wandelingen in het Aal- sterse inrichtingen. «Hona» staat open voor alle mensen, inzonderheid voor jongeren, die interessen voelen voor de natuur, de ge schiedenis van het leven, de archeologie, de gezondmaking van het milieu. Lidmaat schap (200 fr.) geeft recht op een abonne ment op een keurig verzorgd tijdschrift. Voor inlichtingen Philemon Ceuppens, Molenstraat 104, 1743 St.-Martens-Bodegem, of Jan Tavernier, Regelsbruggestraat 86, te Aalst zelf. MOORSEL Gedoopt. Elke Moens, dochter van Frans en Albertine Van Gijseghem, Van der Nootstraat. Missiezondag. Omhaling Dorp 22.797 fr Steven 20.479 fr. Meisjesschool 4.100 fr. Totaal 47.376 fr. Mutualiteit. Op donderdag 24 november organiseert de C.M. een ziekendag te Affligem waarbij ook Moorsel wordt ingeschakeld. Start van de speciale bus aan het Houten Kruis te 14.10 u. (kabien), aan de Stevenkapel te 14.15 u., aan Reigerstraat Beugem te 14.25 u. en op het Dorp te 14.30 u. Terug te 18 u. Chiro. Uitslag van de tombola op de pannekoeken- slag 452 - 164 - 166 - 481 - 167 - 419 - 213 502 - 335 - 487. Prijzen af te halen tot 1 december bij De Waegeneer, Bevenhouten- weg 4. Koor. Wie wil meezingen in het zangkoor van de Stevenkapel kan steeds zijn naam opgeven aan E.H. Steps. Judo. A.s. zaterdag 19 november gaat in de. zaal «Katolieke Kring», Nieuwstraat, de eerste Judodemonstratie door van de plaatselijke klub. Vanaf 16 u. zijn er talrijke judo demonstraties door plaatselijke judoka's en te 20 u begint dan de T-Dansant met disco bar «Smash». Inkom 50 fr. Preventief Kankeronderzoek. Het preventief kankeronderzoek voor de dames van Moorsel heeft plaats in de Ge meentelijke Jongensschool Centrum Moor sel. ingang Aalstersesteenweg, op volgende dagen en uren donderdag 17 november tussen 15 en 19 u. vrijdag 18 november tussen 14.30 en 17 u. maandag 21 november tussen 14.30 en 18 u. De dames die zich nog niet hebben laten inschrijven, kunnen zich, voorzien van hun identiteitskaart, op de dag zelf aanbieden. Ook judo te Moorsel. Op zaterdag 19 november gaat in de zaal Katholieke Kring, Nieuwstraat, de eerste Moorselse judo namiddag dorr, inowncht door de leden van Jjdü-kiub Moo'set. Te 16 u. is er een demonstratie waarbij U aardig zal opkijken bij wat in de korte periode van het bestaan van de klub reeds werd gerealiseerd. De inkom is gratis en U wordt verzocht hen te komen aanmoedigen. Te 20 u. is ër dan het 1e Groot Judo T- Dansant ten voordele van de plaatselijke Judo-Klub. Gegarandeerd hierbij wordt een gezellige sfeer. Inkom 50 fr. Voorverkoop 40 fr. Sportavond. A.s. zaterdag 19 november gaat in zaal «Ons Huis», Hoogstraat, een sportavond door ingericht door de «Oscar Dierickx- vrienden» met interessante films en inter views van sportlui. Begin te 19.30 u. Inkom 50 fr. Ziekendag. Naar de Ziekendag in de abdij Affligem op donderdag 24 november. Start met spe ciaal ingelegde bus aan het station te 13.35 u. en op het Dorp te 13.40 u. Aan- komst te 14.30 u. Terug naar huis te 18 u. HERDERSEM Theater Lanseloet. Brengt op zondag 4 december in het Pa rochiaal Centrum een opvoering van «Pas toor Munte», een herinnering aan het TV- feuilleton «Wij, de Heren van Zichem». Toe gang 60 fr. Voorverkoop 50 fr. Tot 14 jaar en met plus 3-pas 30 fr. Naar Hofstade. De C.M. afdeling Herdersem neemt op dins dag 23 november te Hofstade in zaal «Ons Huis» deel aan de gewestelijke ziekendag. De bus vertrekt te Herdersem aan de kerk te 14.10 u. Te 14.30 u. is er een H. Mis en te 15.30 u. een koffietafel. Einde te 18.30 u. In te schrijven bij Eugeen Van der Biest te Hofstade. Voordrachtavond. De Vrouwenbond richt in samenwerking met de Mannenbond van de Landelijke Gilde, een voordrachtavond in over het onderwerp «Man en vrouw, gelijk voor de wet». Spre ker Advokaat Vermassen van Lede. Datum dinsdag 15 november te 20 u. in de paro chiezaal. BondsfeesL Het jaarlijks Bondsfeest voor de vrouwe lijke leden van de Gezinsbond heeft plaats op zondag 20 november te 14.30 u. in de zaal van het Centrum. B.G.J.G. De laatste vergadering van de Gezinsschool gaat door op maandag 21 november te 20 u. in de zaal Capri. Voor alle leden van de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen. K.V.L.V. Op dinsdag 22 en 29 november te 19.30 u. in het Centrum kookles over fruit, in ver band met drank en gebak. Ziekendag C.M. Voor de ziekendag van woensdag 23 no vember kunnen de zieken inschrijven bij de bode van de ziekenbond, ten laatste op 20 november. St.-Ceciliafeest. De Koninklijke Harmonie besluit haar 190- jarig bestaan met het St.-Ceciliafeest op zondag 27 november. Te 10 u. Dankmis, op geluisterd door het parochiaal zangkoor en door de muzikanten. Choreografie door de majoretten o.l.v. Mevrouw Tronpon. Daarna wandelconcert en feestbanket, met als at- traktie optreden van het Muzikaal Herder- sems Kabaret o.l.v. Jos Coppens. Chiro-nieuws. De chiromeisjes zijn hun nieuw werkjaar in gegaan met 109 leden, waaronder een flinke groep van 12 aspies. De nieuwe leidings- ploeg ziet er als volgt uitGroepsleidster Deo Bruylar.d bij de aspies Lutgart Stock man en Lutgart De Wit bij de Tiptiens; Greet Smet en Rita Pieters bii de Tiocers: Anne- mie Vander Helst en Maria De Wit bij de Kwiks; Patricia De Meersman en Magda Smet bij de Speelciub; Regina Van Nuffel bij de Madeliefjes. K.W.B. Lourdeswerking. Voor de volgende bedevaart naar Lourdes- Frankrijk zijn reeds 135 inschrijvingen 127 voor de trein en 8 voor het vliegtuig. In schrijvingen, met of zonder spaarkaart, kun nen nog aanvaard worden op volgende adressen Marcel Callaert, Pontweg 18D Philemon Van den Bossche, Aartstraat 12 Herman De Brucker, Grote Baan 215, en in de Pastorie. Wachtdienst geneesheren. Op zaterdag 19 en zondag 20 november Dr. Brondeel, Markizaatstraat, tel. 70.30.00. Wachtdienst apotekers. Van zaterdag 19 tot zaterdag 26 november De Spiegeleer-Kinget, Dorpsplein. Burgerlijke stand. Geboorten Heidi Van Wesemael, Groenstraat 8. Nathalie Coppens, Br. de Saedeleerstr. 58. Griet Uyttendaele, Drosp 23 (Oordegem). Mia De Bruycker, Bellaertstraat 41. Lenny Schatteman, Hulst 122. Kristien Van Eenoo, Kastanjestraat 9. Cathy Pennewaert, Steenstraat 130. Raphael Coppens, O: Heirw. 34 (Oordegem). Anke Bracke, Ommegangweg 58 (Wanzele). Overlijdens Maria Bauters, 77 j., Guchtstraat 76; Euge- nius De Landsheer, 83 j., Gr. Steenweg 157; Julius De Pauw, 84 j., KapeHenhoek (Smet- lede); Philemon Gallée, 72 j., Charleroi- straat 5; Oscar De Smet 92 j., Vijverstraat 24; Maria Galmart, 78 j., Gr. Steenweg 130 (Oordegem); Jan De Wolf, 95 j., Dorps 23 (Smetlede); Stephania D'Haese, 71 j., Gucht straat 10; Maria Arijs, 77 j., Zavelstraat 19 (Erembodegem); Mairie Ghijssaert, 88 j., Reymeersstraat 13; Maurice Baeyens, 64 j., Kaststraat 35; Irena Smekens, 71 j., Bellaert straat 28; Georges Smekens, 71 j., Oud- Smetlede 21 (Oordegem); Julia Van Hauwe, 76 j., Overheet 27, Berlare. Huwelijken Gustaaf Lievens, Dorps 16 (Wanzele) met Lutgarde Van der Snickt, Hoogstraat 11; Marc Buys, Lindestraat 64, Aalst met Hilde Van den Bossche, Hulst 127; Dirk Rogge man, Steenstraat 154 met Marina Van Llm- bergen, Heiplasstraat 33; Geert Veldeman, Hofstade-Aalst met Martine Coppens, Blik- straat 47; Mare Tombeur, Hauwstraat 46 met Rita Marckx, Paddestraat 4b; Firmin Van Caelenberghe, Erpe-Mere met Anne- Marie De Paepe, Briel 2 (Smetlede); Etienne Janssens, Papegem 51 met Nadia Van Leu ven, Papegem 56; Dirk Van Steendam, Bre- destraat 11 (Wanzele) met Henny Dauwe, Koning Albertlaan 26. Van Impekesvrienden. De wielertoeristenklub «De Van Impekes vrienden» organiseren op zaterdag 19 no vember hun prijsdeling met aanwezigheid van hun vedette, Lucien Van Impe, in hun lokaal, kajee De Halve Maan, Dorp te Lede. Rubens. Op vrijdag 18 november organiseert de Davidsfondsafdeling van Lede een dia-avond met als onderwerp «Rubens aanbeden, ver guisd», welke gegeven wordt door kunste naar Harold Van de Perre. Het Rubensjaar loopt nu zo stilaan naar zijn einde. Som migen stonden enige tijd terug uren in de rij voor een bützbezoek aan de vermaarde Rubenstentoonstelling te Antwerpen. Wie deze voordracht bijwoon, krijgt een unieke kans dieper door te dringen in het werk van Rubens. Tijdens deze voordracht pro- jekteert de spreker, Van de Perre, op drie schermen tegelijk. Deze avond gaat door in het Kultureel Centrum en vangt aan om 20 uur. Harmonie Sint-Cecilia Lede. De Koninklijke Harmonie Sint-Cecilia uit Lede staat voor haar traditionele Sinte- Ceciliaviering. Deze vangt aan op zaterdag 19 november om 19.30 u. met een avond feest. Op het programma staat om 19.30 u. samenkomst in het lokaal en om 20 u. het avondmaal, waarna gezellig samenzijn. De deelname in de onkosten aan het feestmaal bedraagt 300 fr. De personen die wensen deel te nemen aan het feestmaal en het gezellig samenzijn dienen voor 15 november in te schrijven bij Jules Eeckhoudt, Grote Kapellestraat 51 te Lede. De Sint-Cecilia- hoogmis gaat dan door op zondag 27 no vember en de Sinte-Ceciliadag voor de muzikanten vindt plaats 's anderendaags, dus maandag 28 november. Bloemenbal. Op zaterdag 19 november gaat in de zaal Volkskring aan de Kasteeldreef te Lede het 12e groot Bloemenbal door. Dit gekend en suksesrijk dansfestijn wordt georganiseerd door de studiekrong der Snijbioementeelt- school uit Aalst. Aanvang is voorzien om 21 uur. B.S.P. Oordegem. Op zaterdag 19 november komt Sint-Maarten op bezoek bij de B.S.P. afdeling van Oor degem. Dit bezoek wordt afgelegd in kafee De Blauwe Kanne. Om 15 u. is de aankomst van de Goede Sint voorzien en 's avonds om 19 u. is er een koffietafel gepland mei Sint Maartenskoeken. Ter deze gelegenheid is het mogelijk kennis te maken met volks vertegenwoordiger Mark Galle. De Glansmerel. De vogelliefhebbersvereniging De Glans merel met haar lokaal in kafee De Graf maker, Molenstraat 53 te Lede, organiseert ook dit jaar opnieuw haar traditionele vogel tentoonstelling. De opening van deze mani festatie welke doorgaat in het vroegere gemeentehuis van Wanzele, is voorzien voor zaterdag 19 november om 19 uur. Jeugdhuis Leeuwerik. In jeugdhuis Leeuwerik wordt op zaterdag 19 november de verkiezing van miss en mister Leeuwerik georganiseerd. Alle leden van het jeugdhuis, die minstens 1 jaar lid zijn, mogen zich inschrijven bij de perma nent verantwoordelijke, Miek Verwerft. Tal rijke prijzen zijn aan deze titels verbonden, evenals een gratis optreden op het bal van het jeugdhuis op 3 december in de zaal Volkskring. VTB-VAB Oordegem. De VTB-VAB afdeling van Oordegem orga niseert op dinsdag 22, woensdag 23, donder dag 24 en vrijdag 25 november een pech- verhelpingskursus. De kandidaat-doe-het- zelver kan aldus leren ze'f kleinere defekten te herstellen. Dit zal aangeleerd worden met het nodioe didaktische materiaal en Keizer Padova overhandigde aan de voorzitter van het feestkomitee De Cremer een skepter geschonken door de Hovaardige Boer. (EL) vindt plaats in het VTB leslokaal te Oor degem. K.A.V. Lede. Op maandag 21 november organiseert de K.A.V. afdeling van Lede een kursus over kreatief handwerk. De lessen worden ge geven in het lokaal in de Volkskring en dit in twee beurten, een eerste om 13.30 u. en een tweede om 17.30 u. Gemeenteraadszitting. Op maandag 21 november gaat er om 19.30 uur in de raadszaal van het Kultureel Cen trum de achtste gemeenteraadszitting van dit jaar door. Het programma van deze zit ting vindt u elders in dit blad. Jubileumbal Ochsenia. Studentenklub «Moeder Ochsenia», die dit jaar haar zilveren jubileum viert, organiseert ter deze gelegenheid een zilveren jubileum bal. Dit reuze dansfeest met studentikoos vermaak gaat door op zaterdag 26 novem ber in de zaal Eden Roe, Steenland te Lede. De eerste dans is voorzien om 21.30 u. op de tonen van het orkest The Rytme Stars. De oud-studentenfanfare van Moeder Och senia blaast de Salamander. Toneel. Op zaterdag 26 november om 19.30 u. gaat in jeugdhuis Leeuwerik de voorstelling door van het toneelstuk Igor en Julius. Dit is een eigen kreatie van de werkgroep toneel van dit jeugdhuis uit Lede. Verder zijn er reeds opvoeringen gepland op vrijdag 2 december in Dendermonde en zondag 4 de cember in Lebbeke. Vreugd in Deugd. De toneelvereniging Vreugd in Deugd uit Lede, voert op zaterdag 26 en zondag 27 november om 20 uur in zaal Volkskring, Kasteeldreef te Lede, het blijspel met thriller allures «Een mal meisje» op. De voorverkoop van kaarten aan de ereleden gebeurt op zondag 20 november van 10 tot 11 u. bij de ingang van de zaal Volkskring. De alge mene kaartenverkoop tegen 60 fr. begint vanaf 11 u. op dezelfde zondag 20 novem ber 1977. Catchgala. Op vrijdag 25 november om 20.30 u. orga niseert de Tijlvrienden uit Oordegem een catchgala in de zaal Sint-Martinus, Grote Steenweg te Oordegem. Er zijn 4 kampen aangekondigd 1) Leuwis Gentlemen Jim (Engeland) tegen Oscar Egg (Duitsland) 2) Black Jack Harris (Ierland) tegen Kid Hawai (USA) 3) Revanche voor de Euro pese titel El Tarras (België) tegen Samourai Khan (Mongolië) 4) Internationale kamp met 4 over 1 uurGust Stanley en Tom Jenkins (beide Antwerpen) tegen The Buli en Terries (beide Engeland). K.B.G. Lede-Center. De Kristelijke Gepensioneerdenbond van Lede Center organiseert op maandag 28 november een ontspanningsfeest in de zaal Volkskring, Kasteeldreef te Lede, en dit om 16 uur. Programma: om 16 uur koffietafel; om 17.30 uur muziek en dans met het orkest Joske Martin en om 20.30 uur tombola. De wijkverantwoordelijken zullen kaarten aan 35.fr. aanbieden - 40 fr. aan de ingang. Er wordt dienstpersoneel verwacht voor het schikken der tafels om 9.30 uur en voor de bediening in de zaal om 14 uur. ledereen is hartelijk welkom. Oxfam Wereldwinkel. De werking van de Oxfam Wereldwinkel heeft belangrijke wijzigingen ondergaan. Vanaf 11 november is de winkel in de Julius De Geyterstraat 14 gesloten. De verkoop van produkten zal voortaan gebeuren op de markt op zondagvoormiddag (voor zover het weer dit toelaat) en bij speciale gelegen heden zoals kulturele manifestaties. Voor eventuele bestellingen of informatie kan ie altijd terecht bij Pol Windey, Plataanstraat 11 of bij Sonja Joos, Overimpestraat 12, Lede. Davidsfonds Impe. De Davidsfondsafdeling van Impe organi seert een bezoek aan de NTG te Gent en dit op 23 december e.k. Daar wordt het stuk «Het Gezin van Paemel» opgevoerd, naar het werk van Cyriel Buysse. De prijs (plaats, toneel, bus en drinkgeld chauffeur) bedraagt 210 fr. Uitstekende plaatsen ge garandeerd. Liefst inschrijven vóór 1 de cember bij de bestuursleden. Karnaval 1978. Karnavalgroepen uit Groot-Lede welke wen sen deel te nemen aan de kavalkade op 12 februari 1978 te Lede, worden verzocht hun inschrijving te zenden aan de voorzitter van het Feestkomitee, Julien De Cremer, Kas teeldreef 1 te Lede, en dit vóór 25 decem ber. Inschrijvingen na deze datum worden niet meer aangenomen. Ook de kandidaten prins karnaval moeten op bovenvermeld adres inschrijven en dit vóór 31 december. In aanwezigheid van Dlane D'haeseleer kregen de kinderen van de PVV Damesbond van Lede heel wat lekkers (EL) De K.O.M. ging de wandelpaden van Meldert verkennen (JM) Lucien De Smet werd om zijn 300ste weastnjd bij VK Hoke door het bestuur aehuldiad en kreea de stadSDiaket van scheDen Bourion (JM>

De Voorpost | 1977 | | pagina 13