.TWEEMAAL Sportavond te Schellebelle piNDER AL(LES) Verstraeten doelpunt van de maand S.K. Aalst - V.W. Hamme 0-2 2 de Provinciale LEI D Baasrode - Sint-Pauwels 1-2 -V.\< -V EENDRACHT VETERANEN kerchtem - Eendracht Zele 1 - 2 Voetbalkalender voor zondag 20 november 1977 fte Provinciale VIER ROZEN bbeke - Denderleeuw 4-1 K.A.V. Dendermonde US Doornik 2-1 kei slechts doen afwijken (MVW) liels <SK Aalst) wint een kopduel. De overwinning van een flink spelend Vigor Wuitens kan moeilijk worden aangevochten. Ofschoon S.K. Aalst met selektieproblemen had af te rekenen. Zo werd de aan.al als het ware onthoofd door de afwezigheid van Maturo en Zouai. Dit had als gevolg dat de thuisploeg niet zo veel doelgevaar kon verwekken. Kwam daarbij ook dat de afwezig heid van Hendrickx in het middenveld ook fel werd aange voeld. Dit doet echter geen afbreuk aan de verdiensten van Hamme dat van meet af aan meer in de aanval liep en heti tot meerdere goede kombinaties bracht. Hamme vergat echter veelal de afwerking. Zodat bij de rust nog steeds de dubbele nul op het bord prijkte. In de tweede speelhelft zou Hamme er dan toch in slagen de score te openen langs Segers. Aalst trachtte op dit openingspunt wel te reageren, doch de repliek miste de overtuiging om tot sukses te leiden. In de 85e minuut verdubbelde Segers de voorsprong van de bezoekers. En meteen was ook de school uit voor S.K. Aalst dat na een goede seizoenaanhef nu reeds in de tweede helft van de klassering zit. J.V.H. Alex Nys met Schampaert in een balduel. Na een gelijkopgaande eerste helft, doorlopend beperkt tot genietbaar middenveldspel, die met een gelijke 0-0 stand werd afgesloten, zou de tweede helft uitsluitsel brengen omtrent het resultaat. Baasrode forceerde de zaken en huisde door lopend op het bezoekend speelgebied. St.-Pauwels brak echter gevaarlijk uit. <ri#. UW) mI^BS plitsbedrog de bal vliegt in. het Aalsterse zijnet, "rijdag 18 november om 20 uur organisert de wiek 'ub 't Veloken uit Schellebelle een sportavond in de ?aal De Drie Koningen. Dorp te Schellebelle. Aan deze avond zullen volgende sportvedetten of klub 'lun medewerking verlenen Willy Teirlinck, Lu Colijn, André Van der Steen. Johny De Nul, D eWol wielrenners. Verder krijgen we de diepzeeduike- klub "De Waterman" uit WetJteren, Karate Tekukan uit Sleidinge, en een paraklub uit Lokeren. Het geheel wordt voorgesteld "door Frankyuit Lede. VS Op de 18' en 19' werd Jan- seghers tweemaal van dicht gefusilleerd en stond een oedig Baasrode op 0-2. Veel jzigde dat niet aan de in- nties van de geel-blauwen ie de aanvalstrompetten >leven blazen. Belis geraakte an de openingstreffer, doch erd afgefloten voor buiten- pel. Een beslissing die door de plaatselijke aanhangers niet zomaar werd genomen, erberekmoes dwong een nappe bezoekende doelman ot een gewaagde redding, Twijl Seghers op de lat /sloot. Nadat Verscheuren in de penaltyzone werd "ge pakt" kon Hendrickx vanop ie strafschoppunt aanleggen. Iet werd 1-2. En Baasrode ilde meer. De laatste tien .ainuten waren een ware be- 'cgering van het bezoekende 'oei. Verscheuren kreeg op io allerlaatste minuut de ;ans van ver af te drukken. Zijn schot kec 1de naar de winkelhaak doch werd dcor de waaslandse portier op aerbatische »'iize ge-ed rus geen eelnkspel. geen loon naar werken voor de oaas- roodse ploeg die meer en meer in vieze papieren xpmt te zitten en dringend wat puntjes moet oogsten. Met goede prestaties komt 'ion er alleen niet, er moet ook nog wat "zout" bij zijn en daar wacht men in de baas- roodse voetbal kriegen rog altijd op. )p 11 november kwamen de eteranen van E. St. Gillis n het veld voor een tradi tioneel geworden wedstrijd .•gen een ploeg uit Brussel. :)e wedstrijd over driemaal .iO minuten kende een spun- icnd verloop. In de eerste erneming openden de Een- •lrachtrs de stand maar de •ezoekers kwamen voor de tweede pauze langszij. In de derde speeltijd zou Roger Van Beveren de eindcijfers op 2-1 vastleggen. Het ogenblik, dat velen reeds het gordijn over Eendracht e lieten zakken zijn de rood zwarten er in geslaagd één meest markante en verrassende overwinning uit hun he in te verwezenlijken. De uitstap naar de eeuwige rivaal Merchtem werd zegevierend afgesloten. De waarde van e zege steeg bij het vernemen van de andere uitslagen de reeks, gezien de andere 'bedreigden op uitzondering Jet sterk van zich afbeten. verrassende rezultaten iben voor gevolg, dat Een- cht de laatste plaats deelt Jet en Bas-Oha, maar onderaan een achttal iègen dicht bij elkaar han- zodat de klassering in I zeer beperkte tijd kan reengeschud. I de eerste keer in deze ïpetitie zijn de Zeelse aan- lers er in gelukt twee Jpunten in de loop van wedstrijd te scoren. Het Feyter, die dit bra- stukje op rijn naam bracht, nadat hij kort na de rust in de ploeg gebracht werd voor Van Avermaet. Het verdient een bijzon-lere vermelding dat de twee in vallers aan de basis iagen van de opvallende metamor fose, die zich in de tweede helft voltrok. Boeykens, die te traag uitviel was ni 37' uit het elftal genomen ten voordele van Hulders. die meer vaart in het geheel bracht. Aanvankelijk drukte Merch tem het meest en de ver dediging moest bijwijlen op de tanden bijten. Niettegen staande een opvallende nros- tatie van dit ploegonderdeel kon dit niet beletten d«t Knops buiten het bereik van Stickens besloot. Een speciaal kompliment mag het verdedigend k^mparti- ment gebracht, waarin Coles zich zeer opvalehd aanstelde, Jacobs naar loffelijke ge woonte de rots betekende in de branding, Lambreeht an dermaal met een leeuwenhart speelde en gedurende 90 mi nuten heeft gezwoegd als nooit voorheen. Oswald kwam na het verwerven van de eindcijfers voor de zoveelste keer gevaarlijk oprukken en verscheen oog in oog met Verhaevert, doch hij werd zonder de minste sankt«e neergelegd op het ogenblik, dat hij veel kans had om een jarenlange droom (een doelpunt scoren) kon in wer kelijkheid omgezet hebben. Wat ons nog het gelukkigst stemde was de prestatie van Jaak Goossens, die na oen paar minder goede wedsti ij- den, zijn elftal optilde. Marc Cooreman die een tijdje met zijn gezondheid sukkelde is er bovenop, want in deze zege heeft deze midenvelder een ruim aandeel. Zijn inzet komt dubbel tot zijn ïecht op een zwaar terrein en uitte zich in 90 minuten la- beurwerk. Zijn dienst in ploegverband stak schril af tegen deze van-Jansegers, die zijn technische kwaliteiten niet tot hun volle recht deed komen door een te persoon lijk optreden en het feit dat hij hierdoor de tegenstreven de verdediging de kans bood om zich te organizeren. Het neemt niet weg dat Jansegers een paar keren zeer dicht bij de gelijkmaker liep. B. SC Lokeren-Beerschot Nieuwerkerken-St Gillis W. TK Meldert-Denderhoutem Gijzegeni-Schoonaarde (Verhaeghe) (Van Cauwenberghe) (Van Droogenbroeck Arm) (Van Damme) Eendr. Aalst-Waterschei Mere-Winnik Schellebelle-Kallo Baardegem-Herdersem (Herpoel) Eendr. Zele-Union Namen (Bosschaerts) (Kielemoes) (Cooreman) (Plas) Robur-Baasrode Serskamp-Bazel Opdorp-Boonwijk (Lauwereys) (Van Droogenbroeck A.) (De Cock) Appelterre-Terjoden Stekene-Grembergen Zandst. Appels-Opstal Izegem-Jong Lede (Tanghe) (De Bosscher) (Van Imschoot) (Schillemans) Buggenhout-Haaltert Eendr. St. Gillis-Sp. Appels S. Moorsel-Oordegem KAVD-RC Wetteren (Steels) (Adam) (Eeckenian) (19.11 te 19.30 u.) Oudegem-Bambrugge Herzele-Erembodegem V rasene-Berlare (Rivière) (Baele) (Van Impe Fr.) (Van Haver) Latcm-Lebbeke Deftinge-Eendr. Meldert Okegem-Doggen Moerbeke-Heikant (Praet) (De Visscher) (Schatteman) (Rottiers) Olsa-SK Aalst Erpe-W. Moorsel Burst-Edixvelde Val. Overmere-Str. Stekene (Defevere) (Meiresonne) (Lambreeht) (Wijckhuys) Lovendegem-Hamme Oudenhove-Hofstade Wichelen-Wieze Eksaarde-SK Overmere (Arnou) (Segers) (Van Hoey) (Sadones) vier treffers heeft SK Lebbeke zijn enigszins ontgoocheld iek nu wel tevreden gesteld. tans had het aan Standaard Denderleeuw (op verre na meer de ploeg van verleden jaar) geen gemakkelijke Dat was duidelijk te merken in de eerste helft toen de ikers enkele malen gevaarlijk voor de doelmond van 'aepe opdaagden. ix>4 kwam Lebbeke meer omlbod, bracht meer gevaar stifaar zorgde do aalvlugge ter De Waegon- er weer rieij en toonde :-ich sterker |et middenve-d. Hot was an in dat compartiment, vaa de bezoeKers in de 2?. helft ten onder gingen. Na amper negen minuten opende Johan Pieters, na ten voorafgaandelijke dnelwor- steling de stand. Langs de andere zijde mocht en de L« b- bekenaars alle M. ï^en in roepen toen Geldoif uithaal de, maar Francois Piessens kon op de lijn het ieder nog verwerken. BougalCin, die eon paar minuten te v aren de paal trof, zou net voor do rust de stand verd iboelen. Dat bracht ook do rust >n de lokale ploeg, die in do tweede helft nog vlotter ging voetballen, de bal vlugger ging doorspelen en bijwijlen de bezoekers van de kook brachten. Luc De Waegencer, vitns opgang we reeds eerder cn- derstreepten, dreef haifv eg de tweede helft de stand verder op. Van dan af wa ren de bezoekende illJïsies opgedroogd, was de neder laag voor hen een feit, en kwam het er van dat- af op aan een afstraffing te ont lopen. Dat zouden ze ook niet verdiend hebben. Wel kwam er een vierde 'oi aal doelpunt, langs De VVnege- neer, maar werd kort nadien de eer gered door Geldoif die even tevoren in da fatale zone werd ondersteboven ge lopen. Kortom, Lebbeke heeft het op een zeer glibberig veld, op verre na niet cnaaidig ge. daan. Het bewees alvast be ter te kunnen, dan de rang schikking laat vermoeden. E.D.M. Uitblinker Jacky Schelfout in aktie. We hebben een ogenblik teruggedacht aan de legende die jaren terug ging omtrent KAV Dendermonde. Het heette toen dat de paars-blauwen op zware en modderige velden steeds in hun sas waren en toen hun hartverwarmste ver richtingen opdisten. De start van Dendermonde was in de partij tegen US Doornik inderdaad spetterend. (HVC) Nadat Hofman een gevaarlijk standje had opgelost lanceer de hij de snelle Schelfout op rechts De ex-lokerar-tr glipte voorhij een drietal bezoekers en zette gepast voor aan een andere lokeraar Jaak Hil- laert die beheerst binnenkop te (1-0 5'). Dendermonde bleef de akties leiden. Ver- traeten kwam zelfs uit zijn verdedigende opstelling, dreef het aktieterrein op tot enkele vierkante meters, paste riet in de uitnodigende buitenspel- val van de rood-groenen doch wipte het leder behendig over de opstormende Waaltjes. Zijn rush naar het bezoekende doel werd niet meer gestopt. Bellouez mocht zich voor de tweede maal omdraaien (2-0 9'). En nog was het niet gedaan. Maes startte de aan val in eigen helft, legde met negenmijlslaarzen het hin terland af en daagde gepast een voorzet van Schelfout met het hoofd te verlengen. Bellouez moest er een knap pe save uithalen om de 3-0 te verhinderen. Dat was in feite het laatste wapenfeit van een kwartiertje voetbal len door paars-blauw. Door nik reorganiseerde zich nu vanuit verdediging en toon de niet voor niets kopploeg te zijn. Van der Hoost was de eerste kaper op de kust. Zijn ver schot raakte de lat. Cornet was de tweede, zijn listige hoekschop swingde naar het doel doch schampte af op het kruishout. Den dermonde herstelde het even wicht. We gingen naar de rust met overwegend midden veldspel. Rust 2-0. Doornik opende onmiddellijk de vijan delijkheden. De Caluwé glipte tussen Maes en Turneer en knalde hard op Hofman. De dendermondse goalie kon de pardoes in de voeten van Bette die hard in het dak van het doel trapte (2-1 50'L Paars-blauw voelde het ge vaar, verzorgde vooral de opbouw in het middenveld. Een combinatie tussen Van den Dungen en Nijs belandde bij Hillaert die Belleuez tot een tweede reddingbrengende save dwong Kwam Doornik nog geregeld naar het paars blauwe doel afgezakt, Ver straeten, Maes en een steeds attente Turneer wisten raad met de bezoekende pogingen. Nijs kraakte op de 56' zijn schot dat door Procureur op de lijn werd gered. Diezelfde Procureur kreeg van de plaatselijke aanhangers de banbliksems toegestuurd toen hij vier minuten later een op dringende Verstraeten tegen de modder trapte, dij kreeg geel. Nadat de pas ingevallen Foda nog een geel kartonne tje kreeg wegens protest zou Collie een kanjer afvuren op de rug van Bette. 1 wed strijd bleef tot het einde ge nietbaar en liet een verdien de zege van de plaatselijken noteren.

De Voorpost | 1977 | | pagina 17