Mn Wieze duwt Moorsel weg emakkelijk OPDRACHT UITGEVOERD Vol ley bal ka lender voor het week-end mmi SX.^Grembergen - Appels 2-0 4 deProvinciale Beker van Oost-Vlaanderen 'ven uw aandacht VC LEBBEKE-CHIEVRES J. ZELE-H. TEMSE Peelman en Constant Heirweg en Caethoven d'Herde - Lerno Luc Collijn Volleybal Vrijdag lottrekking Moedig Heropgevist !l 9 i'.T.S. S' lts tandt a J.W. ïbbekc }ke 1010 op het b r-S T. nam zelfs een borspron g 1312 (oest de blauw-witten zLgheriti van Frlatns Vermedren en van Jef. Wam dfen Broeck waardoor vooral het mid denveld was getroffen. Ook geteld een kwartier na de koffiieplaiuze stonden er for- faiitcJijfers op het bord. Dit uiiterst sportief treffen zou de zware velden dfie werd /te balait genomen om de aarudaoht Sn positieve zin op te easen». V.C. Heren le provinciale zat. 19.30 u J. Zele - H. Temse zat. 20.0o u- Kruibeke - Kang. Aalst 2e provinciale zon 10.30 uur K. Temse - Baasrode zat 17.30 uur Kukl. Aalst - Kemzeke zat 15.00 uur Berlare - Spr. Zele 3e provinciale A zat 15.00 u. Kia'iken - Steendorp zon 09.30 upr Evergem - Sp. Denderm 4e provinciale B zon 10.30 uur Wichelen - V. Kruibeke zon 17.00 uur G. Denderm. - Melsele zon 10.30 uur Z Zele - 9t Pauwels 4e provinciale D zat 15.00 uur Kukl. Aalst II - Borsbeke 4e nationale B zat 16.30 uur Lebbeke - Chievres zat. 16.00 uur VK Aalst - Beweren Dames le provinciale zon 17.00 uur G. Denderm - Ouden. 2e provinciale C zon 10.30 uur Lede - Baasrode zon 10.30 uur Melle - J. Zele zon 15.00 uur B. Merelbeke - Wichelen zon 10.30 uur Lovend. II - V- Aalst Jeugd Miniemen zon 10.30 uur R. St Niklaas - J. Zele Kadetten zat 15.00 uur J. Zele - Erwetegem Scholieren zon 1100 uur Herzele - J. Zdle zat 10.00 uur Bazel - Kukl. Ah 1st (mvw) ST.-NIKLAAS VK AALST 0 3 fetstanden 13-15, 10-15, 10-15 |et is in feite geen gemakkelijke wedstrijd geworden voor Aalst dat de verplaatsing maakte zonder de gekwetste lolly Lauwe rs die tien dagen speelverbod had gekregen toot zijn wankele knie. lat gaf natuurlijk wat pr>> nern met de spelverdeling de eerste set werd evangen met Freddy Geyndt als en/ige pas- Het werd begrijpelij- wijze een zoeken en tas- dlat mede door de drie voorgift een 40 voor de thuisploeg op perde. De bezoekers brach- onmiddellijk 44 op en den zelfs 47 forceren, klaasjes herpakten zich orlijk en konden via 77 -10. 10—10, 12—11 en 1313 de cijfers in even wicht houden. De grotere routine en Slagvaardigheid van o.m Maric Phillips en Rasschaert brachten de 01 op het bord. De 2e beurt was vrij snol bekeken. Aalst zette de achterstand onmiddellijk om (45) en liet St.-Niklaas nog even meedrijven (67) om onmiddellijk daarna de kloof te slaan (710). Het word 02. Praktisch zeker van de kwa lificatie nam Aalst de zaken nu rustiger op- St.-Niklaas toep uit tot 61, bleef even hangen, doch ging toen goed door tot 92 De respons van VK was overweldigend. In 2 servicebeurten (98) werd het 913. De partij was gespeeld. VK Aalst ontvangt zaterdag de derde Oostvlaamse ploeg in 4e B namelijk Beveren en rekent op een overwinning om het klassement gevoelig te verbeteren. De opstelling van blauw-wit: Philips Mare, Van den Eeck- houdt Y., De Schrijver L., De Schrijver J, Riassohaert J„ Claeys R., Van den Eeckhoudt R., De Geyndt F., Van Mossevelde E., Goeman M., Beerens E. (mvw) Walter Hcrtsens (Gijzegem) dringt door de Herdersemse defensie. dam nog afgesloten worden met een zesde lokale treffer maar ondertussen waren de bezoekers toch ook aan 2 tegendoelpunten geraakt- De Racingsch utters waren ditmaal Eddy Van Rans- beeik. Emiel Cleemput, Me- dairt Van der Meerssche en Willy Danijs. Laatstgenoemde kwam zelfs aan zijn hat trick. Volgens speler-trainer Piet Poudliiart draait alles nu op nieuw rond bij wit-zwart en mogen we ons nog wel aan meerdere ophefmakende re sultaten verwachten. Een vaststelling Racing schoot met zijn 26 doelpunten reeds meer raak dan vorig seizoen in de ganse kompetitie. Men kan dus terecht van een herwaardering van de voor- lijn spreken. «Ik dreig in herhaling te vallen» verklaarde klubleider Jef Timmerman na afloop van de derby tegen Wiche len. die heel wat entoesiaste voetbaïliefhebbers naiar het terrein van Juventus had gelokt. «We spelen een flin ke wedstrijd, maar schieten deerlijk te kort bij de af werking- Wichelen is zeker geen 'te onderschatten ploeg, Maar benutten we de gebo den kansen, dan zit er mis schien een puntje in. Nu de zwaarste periode van de kompetitie voor de deur stalait rekenen we vooral op de slagvaardigheid en fy- ziek van onze spellers. Ook in de vorige seizoenen was het precies de periode van Van tsoxtael (Herdersem) wil tussen twee Gijzegemse tegenstreve In de vierde provinciale reeks F verspeelde Edixvelde op eigen veld een kostbaar puntje aan Steenhuize. Het verschil in de puntentabel met leider Iddergem wordt aldus tot drie eenheden opgevoerd. Het is wei geen onoverbrugbare ach terstand. toch zal Edixvelde geen puntjes meer te grabbel mogen gooien. baut noch door zijn sekon- dant Eric Versyp en begrij pelijk niet toegegeven door Goossens (16-14) ©n 10. Nairn Lebbeke Sin de tweede beurt een opgemerkte start (02) de reaküie van de thuisploeg zette weer voor sprong in eigen kamp (52). De bezoekers kregen het moeilijk omdiait de plaatse- lijken met dropbailien de punten te gemakkelijk bij- eenrijfden en Lebbeke te weinig steun kreeg van Geert Aerts die duidelijk in een off-day verkeerde- Het ging beter met Leo Rogiers in de ploeg (117 al moest men de thuisploeg nog tot 138 laten voortgaan. In één ruk ging Lebbeke naar 1314 docfh moest de 2e setbail aan de 3e nafcionalers laten (1514). Een harde knal van Patrick De Letter, een knappe lift van Johan Aerts en een leggartje van Ronny Van den Broeck leg den de gelijke stand op het bord (15—17). Van dan af heeft een fysisch sterk Lebbeke de zaken da nig gedomineerd. Onmiddel lijk 1—1 en 3—6 naar 4—7. De thuisploeg maakte ge lijk (77) en kon zelfs naar 108 lopen. Vla 109 ging het naar 1011 en in één rak naar 1014... blijk baar zonder veel problemen Nog eenmaal kwamen de Gentenaars aiam de leiding. (21). Lebbeke stelde on middellijk orde op zaken (27) en stapte met tussen standen 310, 8'12 naar een verdiende plaatsing voor de volgende ronde. Lebbeke speelde met Van den Broeck R.. De Letter P Meskens E., Van Uytfang E-. Rogiers L.. Aerts J, Nobels D.. Aerts G., Luyten R. Coach M. Van Damme (mvw) i'an Cauwenberghe tekende zijn tweede doelpunt aan, de einduitslag stond meteen op het (HVC) Van Hoorde van Appels beging een fout die meteen geel als gevolg had Ook Doggen liet rich door het minder gunstig geklas seerde Hi'lilegem die halve in zet afhainddg maken- Opval lend hierbij w<as vooral het feit dat <Je tegenstander drie maal skoorde. Dat SK Erem- bodegem van Outer zou win nen lag voor de hand. Outer is immers een van die zwak ke broertjes. De overwinning van Erembodegem kreeg nochtans slechts vorm in de 2e speeLhelft. Dat in de le helft de brilskore behouden bleef kwam door het feit Jat de thuisploeg de wenkende doelkansen verkwanselde. In de 2e periode brokkelde de afweer van de bezoekers ge leidelijk aan af. J-P. Dusong lukte, het openingspunt ter wijl Luc De Neef de eind cijfers op het bord zette. Al met al is de rekening voor Outer nog goedkoop uitge vallen, omdat afwerking bij Rood-wit weinig precies was. In de 4e provinciale Gkwam de meest ophefmakende uit slag van Wïeze d/ait S. Moor sel met -tamelijk afgetekende oijfers klopte. Te Moorsel maakte men evenwel geen drama van deze nederlaag. Men gaf (trouwens grif toe dat Wieze verdiend won, ter wijl «Schroevers» in een minder 'goede dag bleek- Men Wees ook op de afwe- de aanval was gedevalueerd door de schorsing van Lud- wig Van de Velde. Herder sem Heit op eigen bodem een puntje gHppen. Het kwam nochtans vrijvroeg in de m'aitch -aan het openingspunt uit een vrijschop. Nog voor de rust zou Gijzegem, dat Backvis, Keymeulen en Ver- eecken moest vervangen, op gelijke hoogte komen door een doelpunt van Luc Maes. In de 2e periode Hepen de baide ploegen fel de winnen de goal na, doch de verde digingen hadden het laatste woord. Opstal moest een punt aan Smet/lede laten- De bezoekers Heten een goede Indruk na. Het is ook zo dat Smetlede uit rijn laatste 5 wedstrijden 9 op 10 haalde en een verbazingwekkende remonte doorvoerde. De gas ten hadden nochtans het tikkeltje geluk toen Van den Bergh de bal tegen de paal joeg en Van Zeebroeck die tweemaal alleen voor de doelman opdoemde, evenveel maJai faalde. Erondegem haalde rijn slag thuis te Oordegem waar er een nog al indrukwekkende djferver- houdim'g op het 'bord kwam. Tegen Baardegem is Racing Boonwijik nog eens echt uit zijn krammen geschoten. Aan de rust leidden die Racingers reeds met 20 en juist (HVC) ST. AMANDSBERG - VC LEBBEKE 1) 13 16-14 (26'), 15-17 (17»), 10-15 (19»), 9-15 (16») Wettcren kreeg de Vierde Nationaler Lebbeke nu -e grote uit het Oostvlaams volcyhall, de Derde White Star Tissac St.-Amandsbcrg voor de voeten Geen gemakkelijke opdracht maar ook zeker moverkomelijke voor de bevorderingsklub, die slechts in kunnen moest geloven om reëele winstkansen te heb- j (ZATERDAG 19 NOVEMBER te 16.30 u. in de sporthal! te Iwblieke, Kon. Albert I straat. Scheidsrechte-s zijn j de hh. Apsilis - Van Dievoort). Voor Lebbeke komt nu de periode van de waarheid J Na VVervik komt nu Chièvres op bezoek. Deze college- ploeg is een technisch sterk onderlegd geheel dat slechts tweemaal verloor (Beveren 3-1 en 2-3 Zwcve- Rem) doch de laatste tegenstrever van Leblieke namelijk Wcrvik met 3-2 klopte. Voor deze thuiswedstrijd moet Lebbeke nog eens uit zijn beste vaatje tappen. Het gaat inderdaad niet op steeds maar op verplaatsing de spetterendste prestaties te leveren. (ZATERDAG 19 NOVEMBER te 19.30 u. in de sporthal! De Zeven te Zele. Scheidsrechters zijn de h.li. De Bouvre Ileyrmun Jan). Wie na de partij te Lebbeke snel wat tussen de kiezen wringt en Zelewaarts trek kan een aantrekkelijke par tij bijwonen. Na de mislukte show U-gen Zottegcm w il Juvenes in elk geval één topploeg in het zand doen bijten. Is dat zaterdag het geval (mvw) was de woorden Van Damme erg begon rustig, erg v>inig de stormloop thuisploeg op (55) de eerste maal on vrij afgetekend De routine van de bracht een ge- op het bord. nam zelfs een lichte (13—12) doch langszij laten (1313). In een spannend sebeimde bleef deze stand gedurende 5 ro taties ongewijzigd. De thuis ploeg geraalkite laian setbal (1514) en zeilfs aan de sol zege moest er eerst nog heel wat tumult doorsparteld worden. Bi'j de Gentse setbal knalde Johan Aerts erg dui delijk op toet blok, niet op gemerkt door internationaal scheidsrechter Werner Calle- Eddy Peelman en Raf Con stant nemen deel aan de zesdaagse in het sportpaleis te Gent. De Baasrodenaar krijgt de geroutineerde Jul. Stevens als ploemaat mee. Raf koerst met Dirk Baert. Dirk Heirweg en Frans Caethoven fietsen over het ovaal van de Gentse piste. Ze nemen deel aan de A- reeks van de toekomstze.- daagse met respektievelijk Walter Schoonjans en Erie D'Haene als partner. Start het team Heirweg- Schoonjans als favoriet in de A-reeks te Gent, dan mag gezegd dat het duo Eddy D'Herdc-Patric Lerno even eens bekwaam is naar de eindzege te mikken. Luc Collijn treedt in de B- 6-daagse te Gent met Michel Vaarten aan. Al zijn de Australiërs Robert Young en Ian Chandler felle konkur- renten, met Luc en Michel zal alleszins moeten afgere kend worden, wil men op het podium klimmen nadat is afgevlagd. Marien scheenbeenbreuk Tijdens de invallorswed- strijd Kemzeke -- S K. Lebbeke werd de Leb- beekse voetballer Avn-jid Marien betrokken in een hard duel. waaraan hij een scheenbeenbreuk aan overhield. Hij .verd naar het ziekenhuis geevacu. eerd. E.D.M. - Gaby Van Hecke Gaby Van Hecke van dc Dendermondsc judoclub Ya- wara Kwai is zwarte gordel. \oor deze judoka is dat de beloning van 8 jaar in tense training en volhar ding. Bij Yawara Kwai, klub van genoemde vrouwelijke zwar te gordel, kan men elke donderdagavond van 20 tot 21.30 u. terecht voor de kur- sus in zelfverdediging. Vrijdagavond te 20 uur heeft in het dienstencentrum (oud Gemeentehuis) Kerkplein te Ledeberg de lottrekking plaats van de 1/16 finules heren en 1/8 finales dames voor de Beker van Oost- Vlaanderen. Deze wedstrijden dienen ge speeld op het weekend 17 en 18 december voor de provincialers en 24 en 26 december wanneer nationu- lers erbij betrokken zijn. J. Zele P. Kruibeke 0-3 Setstanden 4—15 7—15 6—15 Zonder Marleen De Ke- I gel heeft Juvenes Zele een moediige wedstrijd ge speeld 'tegen een te sterke tegenstrever die tot de kopstukken in le prov. behoord. Het puntje voor- i gift verzwond steeds als sneeuw voor de zon. Op vallend wel dat de Zeelse meisjes konstant hun achterveldverdediging ver- waarloosden en er een reeks tegenpunten voor -in de plaats kregen- (mvw) Naj3ist de 21 winnaars in de 1/32 finale heren voor de Beker van Oost- V' a an deren werden nog 5 beste verliezers mee op- gerist. Juvenes Zele be hoort bij de gelukkigen terwijl verder ook J. Wonde'gem (4e nat.), Sleidinge (4e prov.), K. Zelzate (le prov) en Asper (3e prov.) een ronde opschuiven, (mvw)

De Voorpost | 1977 | | pagina 19