Met succes Opnieuw zege voor Brabo Denderbelle ZWAK PROGRAMMA PAUL DE BRAUWER, GILBERT CATTOIR EN JAN DE BONDT SPITSRIJDERS OP EEN DOELPUNT SK Grembergen plaatst zich Jeugdhandbal DAMESHANDBAL Beker van België Wedstrijden voor het week-end 21 'ed TurnhoutS.K. Grembereen 1317 was een uitstekende narade no- CharleroiAvanti Lebbeke 1716 Avanti Lebbeke is te Charleroi op een vrij ongelukkige wijze twee punten armer geworden. Nadat dit reeds gebeurde in de iporthal te Neerpelt strandden de Lebbekenaars eens te meer op één schamel doelpunt. De 60 min. waren rond op het ogenblik dat Charleroi leidde, het had evengoed anders om hunnen zijn. re Niettemin was trainer J. Keppens van oordeel dat Avanti Lebbeke jg0 te Charleroi twee punten had laten liggen. Waar de in de wed strijd tegen Duffel de verdediging volledig faalde, was het deze hie maal in aanval dat de wedstrijd verloren werd. Nu „sloot" de verdediging voortreffelijk en ondanks kee- Mertens veel hinder on dervond van zijn enkelkwet- enlpuur, speelde hij meer dan voortreffelijk. In aanval daaren- kategen werden een hele hoop W open doelkansen onbenut gela- De Batselier en vooral Ie Vlieger bleven sterk onder mn mogelijkheden wat de af- •erking betreft. Het nog steeds itbreken van Koen Verhof- idt liet zich d?n ook enorm :len te Charleroi. Ook E. Moonen blijft nog voor ver schillende weken onbeschikbaar en de eveneens met een enkel kwetsuur sukkelende Dc Batse lier maakt het gekwetstenlijstje rond. De wedstrijd zelf ver liep volledig gelijkopgaand. Praktisch gedurende de volle 60 min. bleven beide ploegen nooit met meer dan één doel- puntje gescheiden. Charleroi dat geopteerd had voor een persoonlijke bewaking van Ebel, leek in de kaart van Avanti te zullen spelen. Inderdaad, het technisch en taktisch bete re Lebbeke verkiest zo te spe len aangezien het in staat is de grotere ruimte op de cirkel te benutten. Jammer genoeg bleef deze maal de afwerking in gebreke ondahks de gecre- eerde doelkansen. Het begon goed voor Avanti. Na enkele minuten leidde de ploeg van kapitein De Smedt met 0-2 en het zag er toen wel naar uit dat Charleroi tegen het Avanti vernuft niet opgewassen was. De thuisploeg kon echter ver rassend terugslaan zodat na het eerste kwartier de ploegen op nieuw gelijk stonden. Avanti bleef wel het spelbeeld domi neren maar kon de overmacht niet in cijfers uitdrukken zo dat bij de rust de ploegen nog steeds gelijk stonden. Rust stand 9-9. Na de rust dezelfde situatie. Geen van beide ploegen lukte er nog in meer dan een doel punt voorsprong te nemen. Via een 12-12 score na 42 min. leidde Avanti met 14-15 zes mi nuten voor het einde. Met nog een drietal minuten te spelen was het nog steeds Lebbeke dat kon aanspraak maken op de punten dank zij een 15-16 voorsprong. Charleroi kon toen gelijkstellen en even later zelfs op voorsprong komen. De wedstrijd werd - toen afgefloten en meteen kreeg Avanti de kans niet meer om te replike ren. Men zou kunnen stellen dat de wedstrijd op een slecht ogenblik toen einde was voor Avanti. Opmerkelijk is toch wel dat H. Vermoesen vijf doelpunten scoorde. Het lijkt er nu wel op dat deze veel belovende jonge speler zijn aanpassingsperiode voorbij is. Scoorden Ebel 7, De Batse lier 2, Vermoesen 5, De Vlie ger 2. VEEDE NATIONALE Onze twee Aalsterse vertegenwoordigers in tweede nationale af deling hebben dit weekeinde de prognostiekers gelijk gegeven. Rosis het onmogelijk kon halen tegen het zonder twijfel impioen spelende T.S.V. Eupen, was algemeen bekend. Een- icht Vrij daarentegen wist niet al te best waar het aan toe was de verplaatsing naar het uit eerste gedegradeerde Kraainem. Eendrachters haalden dc punten en vatten meteen plaats in tn peleton dat zich nog niet gewonnen geeft voor de strijd voor tweede plaats. OSIS AALST—EUPEN 13—27 'egcn de suprematie van dit .S.V. Eupen kon Rosis niets inbrengen. De ploeg uit de lostkantons is op dit ogenblik goede eerste klasser waard /oor het uit derde gepro- ioveerde Rosis is dit normali- te veel. Gedurende de eer- ite helft hield Rosis niettemin verbluffend goed stand. On- danks de Aaalsterse supporters de 2e tot de 15e minuut liende te wachten vooraleer het tweede Aalsterse doelpunt gescoord werd, trad de rust in 'te 'i at ke kIa DERDE NATIONALE met een 4-8 score. Na de rust kon Rosis echter niet meer wedijveren met een enorm vlug en krachtig spelend Eupen. Aangezien bij keeper Van Snick het gebrek aan training zich begint te laten voelen, werd het nog bijna een „der tiger". Maar niet alleen in verdediging faalde Rosis, ook in aanval bleef de geroemde schotvaardigheid in gebreke. Een treffend bewijs hiervan is het feit dat Rosis geen enkele van de vier toegestane straf- worpen kon omzetten. Scoorden De Jaegher 1, Pe- trez 6, Meert 4, De Man 1, D'Hondt 1. Reserven Rosis AalstEupen 1315 KRAAINEM—E.V. AALST 16—19 Trainer Janssens, met voet in het gips, was duidelijk Een dracht had iets minder goed gespeeld dan tegen Etterbeek of Beyne maar de overwinning kan zeker niet gestolen ge noemd worden. Kraainem, zo als steeds er meer dan „hard invliegend", liet echt degelijk handbal niet toe. Na een eer ste kwartier waarin weinig af tekening op het scorebord kwam nam Eendracht langs Wan Boxtael, Van Goetliem en Steemans voorsprong (3-6). Bij de rust was echter alles nog mogelijk aangezien het nooit afgevende Kraainem tot 4-8 was genaderd. Onmiddellijk na rust scoorde Eendracht, waar bij de gekwetste Van Boxtael nog van weinig nut kon zijn, via Rimbaut en Van Goethem (4-10). Een tiental minuten voor het einde had Eendracht een 12-17 opgebouwd en leek de Aalsterse zege verzekerd. Drie minuten voor het einde kon Kraainm nochtans tot op één puntje naderen. E. Van Goe them kon toen nog twee maal scoren en meteen een over winning vastleggen die in feite nooit echt in het gedrang was gekomen. Eendracht, steeds zon der de gekwetste Bayens, heeft een mogelijke nieuwe basis speler bij. De 16-jarige G. Van Malderen is inderdaad de laat ste weken volledig aan de op pervlakte gekomen. Scoorden Van Boxtael 3, Van Goethem 10, Steeman 4, Re- dant 1, Van Malderen 1. Reserven KraainemE.V. Aalst 1911 Rust 9-6 Scoorden D. Bayens 2, Merckx 5, Rosseel 1, Van der Stock 2, Van Herreweghe 1. Onze vertegenwoordigers in derde nationale doen het uitstekend. H.B.C. Dendermonde blijft na een moeilijke maar volledig ver- "diende zege tegen Zandvliet ongeslagen aan de leiding en Brabo Denderbelle stak hen zelfs een handje toe door het tweede ge- rangschikte Ganshoren de kous op de kop te geven. Voor Brabo Denderbelle betekent deze zege meer dan de tweepuntenwinst. Inderdaad, de jongens van trainer De Smedt rekenden af met de mythe dat zij geen doelpunten konden maken. Tegen Ganshoren werd 17 maal gescoord en dit is bijna half zoveel als tijdens de vier vorige wedstrijden samen Meteen is Denderbelle op weg naar een plaats in de rangschikking die beter overeenstemt met ^Miun werkelijke waarde. er BRABO DENDERBELLE— ÏANSHOREN 17—13 De wedstrijd was echt niet a nooi om te bekijken. De spe er» werden uiteraard enorm [ehinderd door de spekgladde bal en van snel of gevarieerd 'e lanvalsspcl kon er natuurlijk r'c' feen sprake zijn. Ondanks de- w ie moeilijkheden streden bei- Ie ploegen met veel inzet. op B Dansbaren wou beslist niet erliezen om zijn titelpreten- te kunnen waarmaken en Irabo voelde duidelijk aan dat tweede overwinning moge lijk was. De wedstrijd startte [ets later wegens «le overvloe- regenval maar Brabo 'erd hierdoor beslist niet uit lijn concentratie gebracht aan- n zij een vlugge 3-0 voor drong opbouwden. Dit Brabo iffensief leek maar strovuur zullen betekenen want dc oekers sloegen hard terug •dat het 3-6 geworden was na er en kwartier spel. De il werd steeds moeilijker be- ice]haar en het was Dender- :11e dat zich het best aan de inormale omstandigheden 'leek aan te passen. M. Hen- |)e ploegen uit de bevorderingsreeks waren tijdens het voorbije keinde toe aan de afwerking van een zwak programma, lerdaad, wedstrijden als Ajax IAjax II, Sparta Aalst 1 'parta Aalst 11 en zelfs LokerenHaachtse en D.B. Zwijnaarde II -Jochewoa Aalst zijn nu beslist geen toppers waar men warm voor lopen. Integendeel zouden wij zeggen. De wedstrijd net nog het meeste inhoud was Zwijnaarde IIJochewoa Aalst. )e ploeg van voorzitter W. Verlé won niettemin onbedreigd. drickx en L. De Lathouwer brachten Brabo opnieuw langs zij en via een 6-7 score werd de rust bereikt met een 9-7 stand. Onmiddellijk na de rust sloeg Brabo dan definitief toe. Et. Van den Abbeele werd voortreffelijk uitgeblokt en het wa3 10-7. Michel Heudrickx sloeg dan toe, trof tweemaal raak en de kloof was gesla gen (12-7). Daarna verliep het spel opnieuw gelijkopgaand, Ganshoren kon gebruik maken van Brabo's balverlies om te scoren maar onmiddellijk daar- op werd De Bisschop bediend en het was 13-8. Het laatste kwartier ving aan met een 14- 10 score. Ganshoren bleef er echter in geloven en 8 min. voor het einde naderden zij opnieuw tot op drie punten (16-13). Even was er nog schrik bij Brabo toen L. De Lathou wer een strafworp onbenut liet maar Michel Ilemlrickx, weer hij, legde de eindcijfers vast 2 min. voor het einde. Scoorden L. De Lathouwer 3. R. De Lathouwer 2, E. Van den Abbeele 2, M. Hendrickx 8, De Bisschop 1, D. Uytter- sprot 1. H.B.C. DENDERMONDE— ZANDVLIET 10—8 Dendermonde heeft zijn vijfde opeenvolgende overwinning niet op een presenteerblaadje aangeboden gekregen. Tegen het zeer moeilijk te manipule ren Zandvliet heeft Dender monde geen aantrekkelijke wedstrijd kunnen spelen, hier voor kwamen zij niet genoeg in balbezit. Zandvliet met een goed sluitende verdediging en een nog steeds voortreffelijke M. De Clercq in doel, speelde duidelijk op balbezit zodat de toeschouwers gedurende meer dan veertig minuten een niet al te best werpend Zandvliet heeft zien rondspelen voor de sterke Dendermondse verdedi ging. Het was zelfs zo erg dat de thuisploeg een mannetje offerde in verdediging om het rond spelen van de bezoekers te hinderen De wedstrijd startte nochtans veelbelovend. Reeds tijdens de eerste minuut gaf li. Van der Veken een loeier weg waartegen tegen De Clercq machteloos bleek. Zand vliet replikeerde onmiddellijk met een onhoudbare worp in dc winkelhaak. Tijdens die zelfde tweede minuut leed B. Wuest balverlies en Zandvliet leidtle met 1-2 na 3 min. Toen viel de wedstrijd echter volle dig stil. Zandvliet speelde on eindig lang de bal rond, M. Van «le Vehle kon nog gelijk stellen na 9 min. maar Zand vliet leidde toch met 2-4 na 13 min. De Dendermondse hoekspelers konden keeper De Clercq zelfs niet bedreigen met met hun slecht geplaatste scho ten en ook de loeiers van Van der Veken werden on schadelijk gemaakt door de oplettende bezoekende keeper. Na 21 min. 6pel kon W. Tim merman twee strafworpen af dwingen (4-4) en vier minuten voor het einde van de eerste helft zette De Bock Dender monde op voorsprong. Zand vliet kon echter nog gelijk stellen. Ruststand 5-5. Na de rust zou een toch te passieve B. Wuest Dendermon de opnieuw op voorsprong brengen maar Zandvliet bleef steeds na ellenlange vertra- gingsmanccuvers op gelijke hoogte.. M. Van de Velde kon toen Dendermonde tweemaal op voorsprong brengen en na 47 min., toen Dendermonde in numerieke minderheid speelde scoorde Van de Velde op nieuw en het werd 9-7. Even later stopte E. Wuest een open doelkans maar uit een Dender- monds balverlies werd het op nieuw 9-8 negen min. voor het einde de eindcijfers vast leg gen van een wedstrijd die echt niet veel te bieden had, maar waaruit Dendermonde als de verdien«le overwinnaar te voor schijn kwam. Scoorden Van der Veken 3, Van de Velde 4, Dc Bock 1, B. Wuest 2. Reserven DendermondeZandvliet 18—12 Ruststand 7-6. Scoorden Verleyen 4, De Proft 1, Mens 8, Merckx 4, Bouteille 1. IEVORDERING B. ZWIJNAARDE II— OCIIEWOA AALST 9—18 Niettegenstaande de archi-slech- wcersomstandigheden speel- Ps k Jochewoa een bevredigende «rtij. Tijdens het wedstrijd- egin werd het wel even aan- P' tósen aan het buitenterrein, ooral daar men bij Aalst F iende rekening te houden iet dc onbeschikbaarheid van tt trio Iluylcbroeck, Huy- rechts en Eddy Verhaeven. Na en kwartier spelen toonde het j corebord „slechts" een 1-3 Jo chewoa voorsprong. Aalst dreef op tot 1-6 na 20 min. maar toen de rust aanbrak was het toch 4-6 gewor«len. Tijdens het tweede wcdstrijdgedeelte vond Jochewoa dan zijn „draai" en het laatste kwartier begon met een 7-15 score. Toen verwater de (letterlijk) dc wedstrijd op nieuw en de eindstand 9-18 stelde beide ploegen tevreden. Jochewoa Van Langenhove, Kekeman 7, E. Verhaeven 7, Mo»*ns 1, De Vuyst 1, Diepen- daele 1, Redant 1, Verlé, De Moor, Fonck, W. Coen. AJAX I—AJAX II 28-16 Bij Ajax betitelde men deze wedstrijd als een zwakke oefenmatch uiteraard was er van motivatie geen sprake al dient geschreven dat Ajax II zich toch wel inspande om de fanionploeg het leven zuur te maken. Ajax I leidde met 9-2 na 24 min. maar bij de rust was Ajax II tot 13-5 geraakt. Tijdens de tweede speelhelft was de wedstrijdconcentratie dan definitief verdwenen. Ploegen Ajax I W. Bogaerts, Van Geel 1, Vermeiren 6, Keppens 3, Beeckman 9, M. Huyck 6, Doorns 3. Ajax II De Meersman, De Wil 3, De Decker 1, Van Henden 4, Hanskens 3, Ra- vijts 3, De Lathouwer 2, D. Huyck. Avanti LebbekeAngleur E.V. AalstAmay EtterbeekRosis Aalst DendermondeGanshoren MechelseDenderbelle LokerenAjax II Grembergen IIZwijnaarde I Grcmbergen IZwijnaarde II Dames Avanti 1Vopsa Avanti II—Duffel E.V. AalstAalst Sportief EvereR.B. Dendermonde TurnhoutS.K. Grembergen 1317 S.K. Gremhergen heeft zich geplaatst voor verdere deelname aan de Belgische bekerkompetitie door een overwinning op een vlot spelend Turnhout. De jongens van trainer De Mol kunnen wellicht in deze Bekerkompetitie hun toch wel mislukt seizoen goedmaken. S.K. Grembergen speelde te Turnhout zijn beste wed strijd sedert het seizoenbegin. Vinck als veldspeler bracht meer kracht in de Grembergse aanval en Seghers lijkt uiteindelijk afgerekend te hebben met zijn periode van mindere vorm. De jonge D. De Saegher speel de een opgemerkte wedstrijd en H. Van Damme was voor treffelijk in het doel. Na een studieronde van een viertal minuten kon Turnhout kort na elkaar tweemaal de Gremberg se verdediging verrassen (2-0). G.S.K. zorgde echter voor be taald antwoord langs G. De Jonghe en 2 maal trof Seghers raak. D. De Saeger bracht na 10 min. zijn ploeg 2-4 voor. Even kreeg men toen een pe riode zonder doelpunten maar wanneer er 18 min. gespeeld waren was Turnhout toch tot 4-6 genaderd. Toen kwam Vinck aan het kanon en 6 min. later telde Grembergen opnieuw een blijkbaar komfor- tabele 4-8 voorsprong. Turn hout klampte echter goed aan en bij de 7-9 rustand kon G.S.K. nog niet op zijn lau weren gaan rusten. Vooral niet toen onmiddellijk na de rust de thuisploeg scoorde en er was een uitstekende parade no dig van keeper Van Dammc om een strafworp te neutrali seren bij een 8-9 stand. Se ghers en Vinck weerden de terugslag van Turnhout met nieuwe treffers en toen na 40 min. Grembergen leidde met 9-12 was het verdikt gevallen. Turnhout bleef weliswaar goed meespelen maar een nu met zelfzekerheid spelend Grem bergen domineerde het wed strijdverloop. Via 10-12 werd het 10-15 negen minuten voor het einde zodat Grembergen zich verdiend plaatste voor de l/32ste finale. Ploeg H. Van Damme, Fr. Van Hecke, F. Seghers 6, H. Trienpont 4, A. Dauwe, G. De Jonghe 1, D. De Saeger 1, W. De Jonghe, Pr. Heirman, J. Rosseel, Vinck K. 5. E.V. AALST—MERKSEM 11—8 De Aalsterse miniemen hebben door het sterke Olse Merksem te verslagen bewezen over heel wat mogelijkheden te be schikken. Vooral tijdens de eerste helft speelde Eendracht prachtig, de ruststand loog er dan ook niet om (6-1.). Na de rust kon Eendracht de ver worven voorsprong behouden. Scoorden Meert 1, Gardon 1, Van Herreweghe 4, De Boel- paep 5. AVANT—AJAX 12—14 Tijdens een „echte" derby wedstrijd heeft Ajax vooral langs P. Van A«Jcoleyen de Avanti miniemen verslagen. Via 2-5 werd de rust bereikt met een 7-7 stand. Na de rust ging Ajax-trainer Bosman een mannetje plaatsen op Van Gucht en aangezien de Avanti schutters het lieten afweten, kan men van een verdiende Ajax overwinning spreken. Scoorden Avanti Daeleman 5, Van Gucht 6, Hertsens 1. Ajax P. Van Ackoleyen 12, F. Van Ackoleyen 1, Coppensl. KRAAINEM—E.V. AALST 19—11 De Aalsterse kadetten dien den hun meerdere te herken nen in de vlot spelende thuis ploeg. Met een 8-5 ruststand was alles nog mogelijk maar tijdens de tweede helft bleek duidelijk dat Eendracht het teveel moet hebben van het duo De Letter-Cooreman. Scoorden De Letter 8, Coo- reman 5. AVANTI—AJAX 30—19 Na een vrij gelijkopgaande eerste helft die via een 8-10 score eindigde op 13-11 cijfers moest Ajax tijdens de tweede helft Avanti, dankzij meer constructief spel en een groot se Van Nuffel, laten gaan. Het rustig Avanti-meesterschap werd zeker niet moeilijker ge maakt door het door Ajax aan gekleefde 2-4 verdedigingssys teem. Scoorden Avanti Macharis 8, Waumans 5, Van Nuffel 8, De Pauw 4, De Smet 2, De Proft 3. Ajax D. Huyck 9, Van den Broeck 7, Vermeir 3. EVERE—AALST SPORTIEF 13—11 Aalst Sportief heeft na een ont zettend zwak begin zich for midabel hervat wat bewijst dat de Aalsterse meisjes sterker zijn dan zij zelf wisten. Inder daad, nadat er amper 10 min. gespeeld waren, zag een onbe staand Sportief op naar een 6-0 achterstand. Bij de rust wees het scorebord 7-2 aan. Tijdens het tweede wedstrijd gedeelte zetten zij een ver woede achtervolging in die re sulteerde in een 12-11 score 5 min. voor het einde. Een straf worp werd toen niet benut en als tijdens de daaropvolgende aanval Evere een gelukstreffer scoorde was de wedstrijd ge speeld. Scoorden Wynant 7, Lowie 1, Moens 1, L. Van Delsen 2, SPADO WOLUWE— E.V. AALST 9—18 E.V. Aalst speelde een dege lijke wedstrijd te Woluwe. On danks de thuisploeg niet zo erg hoog gekwoteerd staat ga ven zij vooral tijdens de eer ste helft, een degelijke repliek. Langs Wauters, Simal en Van Wezemael was Eendracht tot 1-5 uitgelopen na 10 min. spe len maar als de rust aanbrak had de thuisploeg tot 5-8 ge milderd. W. Devinne zou ech ter onmiddellijk na de rust alle onzekerheid wegnemen door driemaal te scoren (5-11). Meteen was de wedstrijd ge speeld en Eendracht kon rustig demonstreren. Scoorden Devinne 4, Van We zemael 2, Simal 7, Martens 1, Wauters 3, Vermoesen 1. R.B. DENDERMONDE— UILENSPIEGEL 5—13 Ondanks het zeer hardnekki verzet van de Dendcrmon<: feisjes kon Uilenspiegel to nog overtuigend winnen. Na min. spelen stonden de pit gen gelijk (1-1) maar Neyrir kon Uilenspiegel op 1-6 br gen na een kwartier spel- Dooms en Heiremans kond tot 3-6 milderen bij de ri> Tijdens de tweede speelhe hetzelfde spelbeeld. Dend monde verdedigde zich z« hardnekkig maar tegen de g. tere schietkracht van Uilensp gel was geen kruid gewass* Scoorden J. Heirman 1, Doorns 2, D Decker 1, Heiremans 1. DUFFELAVANTI FEMINA Avanti Femina, met Hilde Bley- aert in het doel, heeft steetls tijdens de laatste vijf minuten van elke speelhelft de tegen doelpunten geïncasseerd. Wij weten niet of dit iets te ma ken heeft met fysische kondi- tie maar toch... Na 20 min. leidde Avanti Femina met 0-6 maar de rust brak aan met een 3-6 score. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte ging Avanti opnieuw op zoek naar een gro tere voorsprong zodat 5 min. voor het einde het scorebord 4-13 aanwees. Opnieuw kon Duffel dan 4 maal scoren ter wij S. Muylaert nog een tref fer lukte. Scoorden S. Muylaert 10, M. Van den Borre, S. Van den Broeck 1, K. Van Damme 1. VELDRIJDEN De hoogblonde Paul De Brau- were blijft doorduwen nu won hij de B-veldrit te Ham- me. In Munte arriveerde hij als nummer vier. Voor Gilbert Cattoir, een man die na lange jaren van onver poosd vechten voor een plaats je aan de top, zijn hoogtepunt schijnt te hebben bereikt, werd het een zege in de B-cross te Zaffelare. Uit Hamme kwam hij met een zevende prijs naar huis. Jan De Bondt is een autentieke belofte. Hij won de C-cross te Meldert en in Hcusden was hij tweede. Albert Van Damme, der«le te Onkerzele (A) en zesde te Zele (A), Luc Naudts, derde te Zele en negende te Munte, een zich uitstekende aanpassende Omer De Paepe, tiende in Onkerzele (bij de A-renners asjeblief) en 16de te Meldert, Theo Van Handenhove 14de te Hamme, Walter Ongenae 16de te Zele, Frank Arijs 23ste te Zele en Jean-Marie Christiaens 25ste te Zele, waren de andere prijzen- Maurice Scholliers won de cyclocross voor wielertoeristen A te Wichelen.

De Voorpost | 1977 | | pagina 21