Aalsterse flitsen -ROLAND I UIT SINT-AMANDSBERG VERDIENSTELIJKSTE VRIJWILLIGE ILOEDGEEFSTER TE AALST I0SA VAN BALEN, KARNAVALPRINS VOOR ÏJOST-VLAANDEREN 1977 VLAAMS VERBOND VOOR GEPENSIONEERDEN BESTAAT 5 JAAR De Voorpost - 18-11-1977 - 5 Burgemeester D'haeseleer werd zaterdagavond dringend opge nomen in het stedelijk hospitaal. Na een kleine operatie dient hij nog een tweetal weken te rusten. Eddy Monsieur is voor zolang waarnemend burgemeester. In verband met ons artikel over de baldadigheden die zich regelmatig afspelen in het St.-Jorisstraatje en de eerder trage tussenkomst van de politie beweerden deze iaatsten dat er op bewuste dag geen oproep van inwoners van het St.- Jorisstraatje was. Inwoners verklaren nog steeds het tegen overgestelde! Misschien kan de politie in het vervolg de op roepen automatisch op band vastleggen. Op een gemeenteraadszitting stelde raadslid Marcel De Bisschop vooreen humorfestival te Aalst te laten doorgaan. Dit zou bestaan uit fotografisch materiaal. Er werd voor dit opzet een komitee samengesteld, en verder windstil. Hoge huurprijzen in het Aalsterse zijn er de oorzaak van dat de schepenen overstelpt worden met aanvragen voor een sociale woning. Er zijn er natuurlijk niet genoeg. De bocht in Gijzegem haalde een tijd geleden de krantenkoppen. Toen één en meerdere vrachtwagens in huizen terecht kwamen, weet u nog. Er werd toen met veel ijver gewerkt om ten spoedig ste die bocht minder gevaarlijk te maken. Met allerlei voorzor gen, verkeerstekens en een verbreding van de weg. Nu is er nog niet veel veranderd. Er wordt gewacht op onteigeningen, ook de kapel zou onteigend moeten worden. Voor de leden van de verkeerskommissie en andere geïnteres seerden kwam op 16 november een specialist van de Rijks wacht een voordracht houden omtrent de jeugdverkeersbri- gades. De bestuursmeerderheid legt de laatste hand aan het vijfjaren plan. Schepen Anny De Maght heeft ondermeereen plan op korte en lange termijn, om het stadspark volledig te herstellen. De schepenen De Maght en Monsieur, in samenwerking, streven naar het voorbeeld van Genk en Merksem naar een «wijk» voor woonwagenbewoners. Eerste vereiste een ge schikt terrein en de nodige fondsen vinden. Zal de bouw van de sociale woningen op de Biolley-gronden volgend jaar een aanvang nemen? En het feestkomitee smulde te Hemelveerdegemin de zevende hemel op de kosten van de gemeenschap. En burge meester D'haeseleer hierover, op onze vraag, akkoord dat zoiets bij de bevolking niet pozitief overkomt. Het feestkomi tee zal er de nodige lessen uittrekken. Een glazen huis kan ook door «weers-»omstandigheden ondoor- zichtbaar worden. Aanvankelijk zeer beloftevol, komt de pers op de 14-daagse stadhuiskonferenties steeds minder te weten. Een zonnetje in de stadsberichten die wekelijks in een rekla- meblad verschijnen. Stadsberichten die overigens steeds lij viger worden en ook al moeten dienen om de «dienst «doende schepenen als fotomodel te laten fungeren. Een persoonlijke publiciteit op stadskosten: ais dat geen luxe-uitgave is. In het informatieblad van het Kommissariaat Generaal voor Toe risme van België staat nog steeds geen enkele aktiviteit uit het Aalsterse vermeld. Nochtans waren andere «kleinere» steden er reeds met tal van manifestaties voor 1978. De tentoonstelling «Eh Edison» was anders wel interessant genoeg om daar een plaats in te krijgen, andere zaken ook natuurlijk. En zeggen dat er zoveel bedienden zijn in het stadhuis die zich de titel van publici- teits«agent» aanmeten. De redaktie te Brussel staat open In besloten vergadering van de gemeenteraad van 3 novem ber is besloten dat raadslid Willy Van Mossevelde lid is van volgende kommissies: sport, jeugd, vrijetijd en gezinszorg; openbare werken en ruimtelijke ordening; onderwijs, kui tuur en toerisme; ekonomische ekspansie, land- en tuinbouw, middenstand en feestelijkheden. Volgende adviesraden werden ingesteld: hopteelt, land- en tuin bouw; derde leeftijd; woningbouw en krotwoningen; stedelijk sportkomitee. Ignace De Vos, konservator van het Oud Hospitaal werd aanvaard als lid van het Kristelijk Vlaams Kunstenaarsver- bond, afdeling Plastische Kunsten. Beeldhouwer Mare De Bruyn werd benoemd als lid van de Provinciale kommissie voor monumenten en landschappen te Gent. Op 1 januari 1978 zal de stedelijke grondregie eindelijk van de grond komen. ROEL VAN DE PLAS vincic. Nooit werd op dc Bond ver geefs beroep gedaan. De schepen ging dan over tot de uitrei king van diploma's en eretekens. Voor minstens 10 bloedgiften bekomen de Palmen van het Bloed Oscar Abbeloos (Aalst), Herman Chevalier (Hof- stade), Achiel De Smedt (Aalst), Al- fons Kindermans (Herdersem). Luc Van der Haegen (Lede) en Robert De Neef (Aalst). voor minstens 20 bloedgiften wordt het bronzen ereteken uitgereikt aan Annie De Smedt (Aalst), Marie- Louise Rombaut (Aalst), Lcontine Vereecken (Moorsel), Willy Mergan (Aalst), Jozef Scheerlinck (Herder sem) en Gilbert Timmermans (Aalst). Voor meer dan 40 bloedgiften ontving Bernard Arijs (Aalst) het regeringsdi ploma en voor minstens 60 bloedgiften bekwamen Pierre Bogaert (Aalst), Albert-Jozef Van Mol (Herdersem) en Jan Van Nuffel (Herdersem) het gou den ereteken. LH. Dit verbond, dat reeds vroeger te Antwerpen was opgericht, kreeg op 15 oktober 1972 een onderafdeling te Aalst. In aanwezigheid van algemeen sekretaris P. Van Driessen, nu algemeen voorzitter, en J. Laeremans, afgevaardigde van de Raad van Beheer, werd hier overgegaan tot oprichting van de «VVVG, afdeling Aalst»,. Tot die oprichting werd besloten ten huize van Emiel Steenhaut (Vooruit zichtstraat 86), die momenteel voorzitter van de afdeling is. Op 27 november wordt in de Sint-Martinuskerk de (nieuwe) vlag ingehul digd. Winne, en sekretaris wijlen Frans Car- nière. Men verzocht Emiel Steenhaut om de algemene leiding en de organi satie op zich te nemen en verder te verzekeren, wat hij dan ook deed. Men hield gedurende één jaar de maandelijkse vergaderingen in de Koornbloem. Nadien kreeg men het zaaltje in de Kattestraat ter beschik king (Gaston Van Den Eede was toen schepen van Kuituur;. Ingevolge ver bouwing moest men hier evenwel ver huizen, en kwam men terecht bij Jacky D'Hcrde in de Madeion, dus weer op de Grote Markt. Vijf jaar terug werd met een kern van vier mensen aan ledenwerving gedaan. Op 22 december 1972 bereikte men de eerste 25 leden, en was Aalst een vol waardige afdeling. Het Kerstfeest ging toen door in de zaal Koornbloem» op de grote Markt. lOok daar werden nieuwe leden gemaakt. Vroeger dan voorzien (en gezien de groei van de vereniging) diende men tot een bestuur over te gaan. Henrie Van der Veken was toen schepen voor o.a. de mensen van dc derde leeftijd. Dc eerste voorzitter was Rudolf De Wolf, ondervoorzitter: Oskar De Voorzitter Steenhaut (EL) Ondervoorzitter De Winne viel weg, en werd opgevolgd door Emiel Steen haut, die sinds april 1976 ook de ont slagnemende voorzitter opvolgde. In 1974 was deze reeds door de afdelin gen Gent, Dendermonde, Sint-Niklaas (en Aalst) tot provinciaal voorzitter verkozen. Sedert de fusies werd een herstrukture- ring doorgevoerd, en werd Aalst (door opsplitsing in Aalst I, II, III en IV een federatie. De stad telt nu ongeveer 130 leden. Aalst V (de deelgemeenten) telt er 40. WERD DE NOOD AAN EEN VLAAMS VERBOND AANGE VOELD? Jawel, zei ons voorzitter Steenhaut. Wij vormen een neutraal en onafhan kelijk verbond, hoewel met een sterke Vlaamse refleks. Toch houden we ons niet bezig met politiek. We tellen on der onze gelederen mensen van uiteen lopende overtuiging. We zijn pluralis tisch. Ons doel: streven naar een menswaardig bestaan van alle gepen sioneerden; naar Kulturele ontvoog ding, sociale maatschappelijke en mo rele hulp geven aan zieken en gehandi capte VVVG-leden, en gezonde ont spanning bezorgen aan onze leden, na een leven van harde arbeid, (uitstap pen, dia-vertoningen, gezellige on deronsjes, operette en operavertonin gen, enzoverder...) Die doelstellingen wenst het VVVG te verwezenlijken buiten de konfessionele of politieke bindingen om. Bestuur: het nieuw bestuur dat reeds verkozen is, zal met kerstdag bekend gemaakt worden. Deze bekendmaking laten we uiteraard aan het VVVG zelf over. Momenteel zitten in het bestuur: Emiel Steenhaut (Aalst), voorzitter; Pieter Pots (Moorsel), ondervoorzitter en public relationsman; Prosper Van de Velde (Aalst), hulpsekretaris; Be nedict Boelens (Aalst), penningmees ter, verantwoordelijke voor de leden administratie eveneens Emiel Steen haut (met dit werk was hij trouwens bezig toen we bij hem binnenvielen); Maurits Van Cauwenbergh en Rosa Vonck verzorgen de verzending van het «Info- en Berichtenblad». Het ver bond geeft trouwens een maandblad uit dat onder redaktie staat van Emiel Steenhaut en Frans - beter gekend als Clement Ruyssinck, eveneens een kostbaar element binnen de vereniging PROGRAMMA 27 NOVEMBER 10 uur: Eucharistieviering in St. Mar- tinus - waaronder wijding van de vlag en offergang voor de overlevenden (In de vlag komt een groene band. kleur van het Daensisme voor) Daarna: ontvangst op het stadhuis, in aanwezigheid van de besturen van de verschillende afdelingen. Een kleine optocht: volgt hierop langs Molenstraat. Kapellestraat, Es planadestraat. Kattestraat. Lange en Korte Zoutstraat, Keizerlijk Plein (bloemen aan monument van Konin gin Astrid die de meeste leden als kroonprinses hebben gekend) en zo naar de grote Markt: zaal MadeionIn *t namiddagprogramma zal het orkest «De Sullivans» optreden, zangeres Linda, goochelaar Marino, de tenor Ggston Darnen, en zal er gelachen worden met de «Hobbel Bobbels». Wilfried Lissens aditioneel worden verdienstelijke leden van de «Vrijwillige oedgevers van het Gewest Aalst» ten stadhuize ontvangen waarbij kens het stadsplaket of een t innen schotel aan de meest verdienste- ke te beurt valt. Zél jaar ging deze eer naar Rosa Van n, 19 jaar trouw bloedgever. 19 penningmeester tot haar 65e le- jjjl nsjaar die hiervoor dan het stadspla- z mocht in ontvangst nemen. aanwezigheid van schepen Mon- ur, gewezen-burgemeester Marcel Bisschop en raadslid André Doorns -rd iving schepen van Volksgezondheid k Personeel Antoon Blommaert de •eb rijke afvaardiging van deze vereni- zj ig. De bond, op 4 maart 1978 twin tig jaar oud werd gesticht door me vrouw Rosa Van Balen en dc heren Jozef Van den Bossche, Leopold De Wolf en Jozef Van Mol die momenteel het voorzitterschap waarneemt. 1964 was voor deze vereniging een bizonder jaar gezien dan zijn statuten in het staatsblad werden gepubliceerd en erkend werd als vereniging zonder winstoogmerk. Ging de Bond oor spronkelijk met 12 leden van start dan is hij nu uitgegroeid tot een ledenaantal van 242. De grote verdienste van deze mensen is dat ze dag en nacht paraat zijn om bij de gerinste oproep hun bloed te geven om een mensenleven te redden. Enkele onder hen verdienen toch wel een bizondere vermelding wegens hun verdiensten als bestuurs leden, nl. Leopold De Wolf, Jeroom Van den Steen, Marcel De Block, ■Louis Willems, Jan Van Oudenhove en Robert De Cock. De oproepen waarvoor deze mensen steeds paraat staan om ze te beant woorden gaan niet enkel uit van dc Aalsterse ziekenhuizen maar komen ook uit het Akademisch ziekenhuis té Gent of uit andere klinieken uit de pro- i gedekoreerde bloedgevers samen met het bestuur werden op hel stadhuis ontvangen (JM) orige zaterdag ging in de zaal Madeion op de Grote Markt te 'a^alst de verkiezing door van de Prins Karnaval van Oost- laanderen, een verkiezing georganiseerd door de G.A.K.G. De Gaè-Lowie's». He foor de verkiezing van de prins van )ost-Vlaanderen waren respektie- ierrelijk zes kandidaten ingeschre- jdi en. Een tweetal, waaronder de [ialsterse prins karnaval Edy trok ken zich echter terug zodat men op 2 november II. met vier kandida- in in de arena trad voor de verkie- 'P1 ing van de Oostvlaamse prins E' amaval. liesnummer 1 werd toegekend an Prins Roland I uit Wetteren. 3tl{lummer2 viel te beurt aan Patrick I ine it Soest, Jozef III uit Baasrode reeg nummer drie toebedeeld en loland I uit Sint-Amandsberg roest het stellen met nummer4. In *a e hiervoor genoemde volgorde La wamen de kandidaten op scene m zich voor te stellen en om hun iri wmmer naar voor te brengen, lij de voorstelling deden Roland I lit Wetteren. Patrick I uit Soest en ozef III uit Baasrode het maar ma- ig, vooral Jozef III blonk uit met zijn ledichtje dat er hakkelend en sto- snd toch uit kwam. Een tekstje lemoriseren was blijkbaar niet zijn terkste kant. Roland I uit Sint- imandsberg was wel het meest 3ao Marcel De Bisschop, en in de jury, feestkomiteevoorzitter Frans Wau- ters en ex-taloemenfee Gilly. Tus sen de massa ook nog ajuiriprinses Ingrid en Gustaaf De Stobbeleir. Volgend punt op de agenda: het brengen van een nummer door de kandidaat prinsen. Roland I uit Wetteren had het over de Aalsterse politiek. Vooreerst overhandigde hij de bestgeteelde ajuin van Wet teren om daarna verder te insinue ren op de melkkoe van de O.C.M.W. Volgens Roland zal te Aalst de overtollige melk in de Dender stromen zodat deze bin nenkort de 'Wittestroom' zal gaan noemen. De Aalsterse vrouwen zullen dan naar het voorbeeld van hun Romeinse seksgenoten een melkbad kunnen nemen. Een koei- enmelkbad, teelt in eigen streek, hoog vetgehalte. De burgemeester heeft ook nog andere katten te geselen dan de leperse, vooral met politieke par tijen. Zijn partij viel niet in de melk, maar toch in het water. riginee! Aan de voorzitter van de ;.E.N„ de Federatie van Europese larren, William Heirman uit Lede, erd een krans ajuinen aangebo- en als herrinnering. Omdat rauwe juinen vreten ook niet alles is reeg hij ook nog enkele andere igrediënten die het maken van en smakelijk slaatje moesten mo maken, dat waren een krop aen een flesje olie en azijn. Sma- (Sjk! ndertussen was de zaal vol gelo- sn en konden de aanwezigen zich irgastten op een kamavalspekta- il dat gebracht werd door een dri- intwhtigtal karnavalverenigin- EJ^en Met name waren dat de Sot- de Fabiola's, de orde van de arolientjes de Aalsterse Gilles,, et Kamavalkomitee van Oost- am. de chevaliers van de Kool- d't raat, de Orde van de Meibruid, ïti »i van St-Roukes, de Rikskens- rk ienden uit Wetteren, een karna- ire ilvereniging uit Baasrode, de tje|euwe Aalsterse groep de Toisers, Schramoeillekrabbers, de Kor- isensloipers, de Orde van de el uit Lombardzijde, de Tunnel- lenden uit Wetteren, de Orde van Vlinger uit Olsem, de Vriend- nlihap, de prinses van België, de ne appe Kristalblozers uit Heusden, Matotten, de Zwierige Zoipers, Bn Ajoinboer en de kanselarij van Prinsen karnaval van België, (der de aanwezigen bemerkten verder voor ons ook nog enkele Bkenden zoals de schepen van testelijkheden, Bourlon. Zijn kol- Monsieur, ex-burgemeester Eveneens werd een hondje over handigd dat door de bevoegde schepen moet opgeleidt worden om de drugproblematiek in onze stad de kop in te drukken. Door minder geld uitte geven aan drugs kan men besparen en wat meer geven aan de Aalsterse karnaval. De Aalsterse karnaval moet blijven bestaan aldus Roland want de Ro- zenstad Wetteren gaat voor de kleur zorgen. Patrick de eerste uit Soest begon met de voorzitter van de FEN op het podium te roepen, maar deze laatste bevond zich echter met problemen in- het toilet. Bij het tooghangen waren de flesjes azijn en olie in zijn zakken gebroken zo dat het glibberige goedje zich in de zakken van zijn kostuum verspreid had. Met heel wat water en gevrijf kon verder onheil voorkomen wor den. Het nummertje viel hierdoor in de azijn, maar verder liep alles ge smeerd. Konferantier Prins Antoin uit de Koolstraat stelde daarop voor de beurtrollen om te wisselen. Het woord was dus aan Jozef III uit Baasrode. Deze bevestide nog maals dat hij een echte Baasrode- naar was en een kopvleesfretter, wat moest beduiden dat hij een echte karnavalist was in hart en ziel. Verder ging het echter niet wat ook met zijn tweede gedichtje viel hij om het op zijn oiljsters te zeggen 'in de patatten'. Kandidaat nummer 4, Roland I uit Sint-Amandsberg deed het zonder woorden. Zijn Zuid-Amerikaanse go-go-girl-dans deed het. De goed Een plechtig moment, de prins wordt gekroond (SJ) 'Tingeling-Wals' bevolkte de dans vloer en 'Kalinka', de pelsfrak in den Oekraïne, ter ere van ex- burgemeester De Bisschop deed de zaal daveren. Het ongeveer twintig minuten durende optreden van deze Aalstenaars was een van de weinige ogenblikken dat de zaal er niet passief bij zat. De Doktor Humoris Causa van de Gaè Lowies 1977 werd Werner Bouqué, wereldrekordhouder pan nekoeken bakken. Hij vestigde dit rekord met in tachtig uur aan één stuk 3.200 pannekoeken te bak ken. Ge moet het maar kunnen! Tenslotte verscheen de jury terug in de zaal en werd de voorzitter, Frans Wauters op het podium ge roepen om de uitslag bekend te maken. Als vierde en laatste kandi daat kwam Patrick I uit Soest uit de bus. De derde plaats was voorbe houden aan Jozef III uit Baasrode, Roland I uit Wetteren moest ge noegen nemen met de tweede plaats terwijl Roland I uit Sint- Amandsberg zich mocht verheu gen over zijn nieuwe titel: Prins Karnaval van Oost-Vlaanderen. Het einde van de verkiezingen na derde, plaketten en herinneringen werden uitgewisseld en prominen ten werden op het podium geroe pen, o.a. senator De Graeve, bur gemeester van Wetteren. Een hele bedoening was voorbij, wij waren een ervaring rijker, maar konden er ons toch niet van het feit ontdoen dat men te Aalst gewoon lijk op een andere manier karnaval viert, minder plechtig, minder stijf, maar spontaner, losser, uitbundi ger. «Aa-loif!» S.J. van oren en poten en andere ain- ges voorziene meisjes sloegen in als de bliksem, ook bij de jury. Voor vele Aalstenaars zal dft wel over gekomen zijn als een niet te ver waarlozen konkurrentie voor de plaatselijke blue bell-girls, maar toch, echt Oiljsters was het toch ook weer niet. Na kandidaat nummer 4 was het terug de beurt aan Patrick I uit Soest. William Heirman had zijn kostuum wat kunnen reinigen en was op het podium terug toonbaar. Patrick had het ondertussen echter zodanig op de zenuwen gekregen dat hij zijn plaket overhandigde en zich verder verontschuldigde. Het woord en de daad was nu aan de jury om een oordeel te vellen. Terwijl er druk beraadslaagd werd zorgde The Family Band voor de aangepaste muziek. De Chevaliers van de Koolstraat stalen echter met hun optreden de avond, 't Liedje 'De Voil Jeanet' zette de zaal in beweging. De Mollentrekken kan Marcel wel. (SJ)

De Voorpost | 1977 | | pagina 5