^\AR\AN HET 71 JAAR VAN HET DORP TE MELDERT REEDS GESTART LINIAAL» ALS VOORTREKKER TE NIEUWERKERKEN U EREMBODEGEM MET SINT-MAARTEN OP SCHOOT MELDERT GEEFT «LACHEND» 85.000 F GEMEENTERAADS ZITTING TE LEDE OP MAANDAG 21 NOVEMBER OMER BEECKMAN KOORDINATOR TE MOORSEL WERKEN IN GROOT-LEDE ZWAAR VERKEERSONGEVAL TE MERE De Voorpost - 18-11-1977 - 9 Voor een tiental belangstellenden die echter een dubbel aan tal verenigingen vertegenwoordigden had op dinsdag de in formatieavond plaats i.v.m. het «Jaar van het Dorp». Schepen De Maght mocht er, worden aangesteld Jan De Ge- buiten raadslid Lambert Van de Sijpe en ereschepen Frans Nuelant, afgevaardigden ont vangen van de Kulturele Kring, Jong Talent, VW «De Falluin- tjesstreek», de «Claerhaegse Comedje», de Wielerklub «Het Gouden Wiel», de Oudstrijders- bond, het Parochiecentrum, het elf-julikomitee, de KVLV en beide lagere scholen. Na de dia-vertoning waarbij van Meldert o.a. werden ge toond kerk en dorpsplein, Mooie Molen, Putstraat, E.H. Pastoor Honoré Standaert en uiteraard ook het Kravaalbos, werd beklemtoond dat elke deelgemeente een eigenheid heeft die het moet en kan be waren. Reeds alleen uit de wijze van reageren op de ver schillende informatie-avonden blijkt deze eigen geaardheid in haar diversiteit. Als plaatselijke koördinators yselaer en Jos Muylaert om de werkgroepen samen te roepen en de taken te koördineren en Paul Beek als kontaktman met het stadsbestuur. Gespecifi- eerd werd wel hierbij dat voor taan alle plaatselijke aktiviteiten in het kader van het jaar van het Dorp zullen moeten gaan via deze personen en niet rechtstreeks met Aalst. Sche pen De Maght zal inderdaad alle verenigingen aanschrijven in heel Groot-Aalst in die zin. Aalst zal de plaatselijke projek- ten steunen zeker met haar technische middelen en de schepen hoopt eerlang uitsluit sel te krijgen wat betreft finan ciële tussenkomsten. Te Meldert waren reeds twee werkgroepen aktief, een in de Klaarhaag die o.a. zijn toneel voorstellingen in het kader van het Jaar van het Dorp wil plaat sen, een tentoonstelling inrich ten over de tijd van Stijn Streu- vels in het Kultureel Centrum Affligem en ook andere aktivi teiten op het getouw heeft. De Werkgroep De Geyselaer-Muylaert plant vier wandelingen, een in elk sei zoen, via typische hoekjes met telkens bezoek aan een typi sche hoeve, diaprojektie en Breugheliaanse degustaties. De wandelingen gaan door op zondagen 29 januari '78, 7 mei '78 en 15 oktober '78. Verder wil men de «stal» in het Paro chiecentrum inrichten als een oude «herberg» en een pro cessie laten herleven volgens het vroeger stramien. Hoogte punt wordt uiteraard het plaat sen van een soort monument in Meldertse zandsteen in het parkje op het Dorp en de drie daagse feesten op 25,26 en 27 augustus met opening van een tentoonstelling «Meldert Vroe ger», receptie, volksbal, wijken-- optocht en andere festivitei ten. Het stadsbestuur wil er werk van maken en eerstdaags Is laatste in de lange rij deelgemeenten kwam Nieuwerker- "Éen aan de beurt voor de aktie «Het Jaar van het Dorp». edoeling is het geven van informatie en het komen tot werk- e roepen met de aanduiding door de vergadering zelf van een meer koördinators die dan de geplande aktie zullen bunde- n en de nodige kontakten leggen met het Aalsters centraal erkkomitee. gevaardigden waren opge- imenvanChiro«NeleenTijl», «Volksdanscentrale», de d U5 «Gym», het «Ceciliakoor», !k€ et met kermis opgerichte «Li- nd aal, een kulturele vereniging, m( e Bond van Grote en Jonge de ezinnen, het «Humanistisch Verbond», de Kristelijke en So cialistische Bonden van Ge pensioneerden, de Hobbyklub der Gepensioneerden en afge vaardigden van scholen. Een muziekmaatschappij is Nieu- werkerken niet rijk. Een dozijn uitgenodigde vereniging stuur den hun kat. Bij de inleidende kommentaar werd door schepen De Maght o.a. het herwaarderen van Nieuwerkerkse bedrijven en de mogelijke rol van kleine winkel tjes en kafeetjes benadrukt. Een van de bedoelingen van het «Jaar van het Dorp» is ook het samenwerken, zonder ver snippering en niet konkurrenti- eel, van de verschillende ver enigingen die op het Dorp le ven. «Liniaal» nam reeds een konkreet initiatief en wil op 2 juni een volksnamiddag in richten waarbij andere vereni gingen zullen worden betrok ken. Het wordt een typische dorpse aangelegenheid in openlucht waarvoor aan de stad steun zal worden ge vraagd. Supplementair bij de betoelaging van de bonden zal waarschijnlijk wel. Ook techni sche hulp kan bij de stadsdien sten worden aangevraagd. Lo kalen als het gemeentehuis kunnen worden gebruikt na aanvraag aan de stad. Kon- kreet wordt dat dan geregeld met de bediende van het dienstcentrum. Als koördinator wordt dan Willy Van Impe, van «Liniaal», aan gesteld. Geopperd werd ook dat uitno digingen werden verstuurd voor oprichting van een wijk- komitee dat o.a. de bestaande infra-struktuur zal nagaan i.v.m. jeugdvorming. Het intia- tief dat, volgens de schepen naar de jeugd was gericht, zou te Nieuwerkerken zijn uitge breid tot alle verenigingen wat volgens schepen De Maght op een misverstand zou berusten. L.H. |et vóór dat de goede Sint terug reist naar zijn wintcrverblijfplaats, [afw achting dat Hij weer met zomerverlof kan gaan, kwam hij nog WÊ' ien aanlopen te Erembodegem. lits de Heilige Man, zoals -oonlijk toch diende door te rken tot 's anderendaags om al brave kinderen hun gegeerde Uetjcs en snoepjes te bezorgen [u hij pas tegen de middag van de lalfdc november aan, als alles •4 liep. met zijn jaarlijkse rond- ig klauterpartijen inkluis ir zijn gekomen, igezicn, te Erembodegem was i dat SINT MAARTEN, tegen de middag aan, na een '1 gebreid Engels ontbijt bij een edgezindc geestesgenoot, pre- cs van uit Erembodegem, met de cin le klasse zou terugrei- n werd alles in het werk gesteld n de Goede Sint te bewegen nog en na te blijven tot de plaatse- jke V.U.-kindertjes hun lege nden waren gevuld, sien waarom de Sint vanuit tol embodegeme afreist zou. vol- on ns doorgaans goed geïnfor- nd eerde gezagsdragers, welke, ook og bij de spoorwegvereniging nger in de pap hebben gehad, te rklarcn zijn door het feit dat embodegem nu het mooiste en euwste zij het prefab sta- van Groot-Aalst bezit. Een nnemelijke verklaring als U het s vraagt. ldg e goede Sint Maarten kennende jn »s het dus niet zó verwonderlijk it hij zijn hart van spekulaas liet jai imurwen en, samen met een van de jn vrouwelijke zwarte pieten, 'n 1 is nu zó sinds de vrouw meer inteer mondig is geworden zodat 1 w len geredelijk kon verwachten it de Heilige man, met de Leo- >ld II-baard, zeker geen zwarte hoonheid als bijdehandse hulpje tu afwijzen nu de kogel eveneens »rde zwarte emancipatie kerk is -(of moeten wij nu spreken over WARTE MIET?) even een om- etje heeft gemaakt langs de U-pleisterplaats aan de Station raat. Meteen was dit een ge- o] hikte uitkijk voor Sint en Piet pardon, MIET) naar het o genoverliggende station waar- ili aor de kans op het missen van de tlgende trein naar de hemel uit- i 4 St klein zou zijn. slel anaf een uur of drie, in de na- c# iddag uiteraard, waren reeds de jloze Sint-fans gearriveerd v tlkc, door toedoen van hun „j JClwillende ouders, in aanmer- chi ing kwamen voor deze na- ervi cdeling van al wat nog in de grote Kchenkenzak was overgeble- t- en. De plaatselijke V.U.-mensen ^nj adden natuurlijk voor een eerste 1 1 pvang gezorgd en deden hun best P de kindertjes zoet te houden ,eel let chocolademelk en ze de mon- ele en vol krentenkoek te stoppen k c odat zij niet allen samen hun ru- Jhe loerigc bebbeltjcs konden roe- n j< en en n afwachting dat de Sint na lic ijn lange middagdutje arriveerde i 'erden ook nog 'bewegende eelden» op een doek geprojek- teerd tekenfilmpjes en dies meerom de ongeduldige schare wat tot bedaren te brengen. Als dan eindelijk de Goede Sint, zo rond een uur of vier, zijn in trede deed was het niet verwonder lijk dat deze Hemelse gezant, die steeds weer ieders wensen en ver wachtingen kan inlossen, op een stormachtig gejuich werd onthaald ook aan de toog achteraan de zaal liet men de pinten staan om in de handen te klappen en naar de ere-plaats werd geleid. Vandaar uit zou de Sint dan de brave kin dertjes met geschenken overladen zonder hierbij daar waar het nodig was gebleken de opge stoken vermanende vinger te ver geten. Voor zóver wij hebben kunnen nagaan kwam iedereen aan zijn trekken en bleef er niemand in de kou. wij hadden trouwens niet an ders verwacht van deze in goede en dood eerlijke Heilige man. Zo tegen zessen aan kwam er dan stilaan een einde aan dit allergezel ligste feest nadat Sint Maarten toch nog vrij onverwacht en haas tig was moeten opstappen, naar De Sint was op bezoek bij de kinderen van de Erembodegemse W-leden (SJ) zijn eigen zeggen: «om de trein niet te missen - Met rondom allemaal glunderende en tevreden gezichten liep Het V.U.-St. Maartensfeest vanzelf uit toen de Sint goed en wel zijn trein had gehaald. Het was weer zóver dat het nakaarten kon begin nen en voor diegenen welke steeds de handen uit de mouwen dienen Ook Meldert wilde zijn duit in het zakje doen voor de realisatie van gezinsvervangende tehuizen voor verstandelijk- gehandikapten in de Aalsterse instelling langs de Botermelk- straat «levenvreugde». Na te hebben gezorgd voor dege lijke informatie via een info-avond in het Parochiecentrum, langs aan kondigingen in het Parochieblad, langs artikels in de pers, met een stencil in ieders bus, met aankon digingen via een mikrowagen en vooral nadat initiatiefnemer en sti mulatorvan de aktie «Lachend Ge ven» ex-prins-kamaval Bob Van den Berghe in elke mis de gelovi gen was komen warm maken voor de aktie konden tientallen vrijwillige medewerkers op vrijdag 11 no vember zich voor een huis-aan- huis-aktie langs de Meldertse stra ten begeven. Uiteraard was hier of daar wel ie mand niet thuis en gedacht wel dat enkelen deden «alsof» maar in bijna alle huizen mochten de hel pers zich in een gulle ontvangsten een milde gift (tegen afgifte van een steunkaart verheugen. De aktie was gekend en de motivering door slaggevend. Reeds alleen het feit dat het ging om mensen uit eigen omgeving heeft een belangrijke rol gespeeld in het welslagen van de aktie Juist geteld 85.500 fr. worden in enkele uren tijds ingezameld wat, konkreet gezien, ruim hon derd frank per huis vertegen woordigt. Hierbij mag worden ver klaard dat geen enkele som in ont vangst werd genomen zonder af gifte van een genummerde steun kaart en dat geen enkele frank on kosten aan hetzij verplaatsing, druk werk, port of om het even wat dan ook in aanmerking werd genomen. De uitkomst gaat INTEGRAAL recht op het doel af en werd reeds de eerste werkdag na de omhaling, dus op maandag 14 november op postrekening 001 - 0466200 - 94 door J. Muylaert gestort. De negen wijken van Meldert ga ven als volgt: Do ment 14.500 fr, Dorp 17.900 fr, Hoogstraat 8.350 fr, Huizekens 7 400 fr, Klaarhaag 9.900 fr. Kokerij 10.600 fr. Nievel 8.750 fr, Pariis 2.900 fr. Putstraat 5.200 fr Alles samen wordt het 85.500 fr of per wijk 9.500 fr gemiddeld. In naam van de gehandikapten van wie zal getracht worden, mede door uw gift, de nood in de mate van het mogelijke te lenigen, in naam van alle medewerkers om op het even welke wijze, van harte DANK. L.H. Vorige zondag heeft zich een zwaar verkeersongeval voorge daan ter hoogte van het station Erpe-Mere. De 18-jarige Luk Van der Vurst uit Mere verloor hiecbii het leven. De bestuurder van het motorrijwiel, Mark Van der Meersche, raakte zwaar gewond. Het was ongeveer 23 uur zondaga vond toen de zware moto van Mark Van der Meersche in Botsing kwam met de wagen, bestuurd door Al- fons Van Impe uit Haaltert. Deze laatste kwam uit de richting Erpe. Toen hij links de Statiestraat te Mere wenste in te rijden, kwam het duo Van der Meersche-Van der Vurst per moto uit de richting Bam- brugge aangesneld. Men kon de wagen niet meer ontwijken. Door de harde slag werd Luk Van der Vurst, die achteraan op de moto zat, ver weggeslingerd. Hij kwam levenloos op de straatstenen te recht. Mark Van der Meersche raakte zwaar gewond. De moto ramde nog een geparkeerde wa gen alvorens tot stilstand te komen. De inzittenden van de wagen kwa men ongedeerd uit een erg toege takeld voertuig. Luk Van der Vurst was een zeer aktieve medewerker van jeugdhuis Dido te Erpe. Vorige zaterdag was hij nog de hele dag op stap gegaan voor de aktie 11.11.11. te Erpe-Mere. De begra fenisplechtigheid heeft plaats op zaterdag a.s. te 10 uur in de paro chiekerk te Mere. w.h. Dus nu maandag 21 november om 19.30 uur gaat de achtste gemeenteraadszitting van dit jaar door, uiteraard in de raadszaal van het Kultureel Centrum, Dorpsplein, Lede. Op het agenda staan volgende punten: 1. Kerkfabrieken, begrotings wijzigingen 1977; Kerkfabriek Lede, begroting 1978: advies. 2. Vrijwillige brandweer - herzie ning artikel 19 grondregle- ment. 3. Begrotingswijziging nrs. 3 en 4, 1977. 4. Drinkwater net; vermindering op het abon nementsbedrag - omzetting van het forfaitair bedrag in procen tueel bedrag. 5. Vaststelling marktreglement. 6. Statuut ge meentelijk sportkomitee. 7. Ge meentelijke kulturele raad - statuten. 8. Verwerving wegbed- ding Ouden Helweg, Lede. 9. Ingebruikneming grond door Intercom (begraafplaats Lede) - uitbreiden gebouwen. 10. Aan passen waternet bw. 5 en 23 te Oordegem (Beek straat en Dries). 11. Bevestigen worden de koordinatoren van alle dorpen samengeroepen. Fons De Koninck van de «Claerhaegse Comedie» hoopt op de realisatie van een regio naal hoogtepunt en vraagt steun aan de stad die, als tweede stad van de provincie, in de provinciale subsidiekoek toch eens zal mogen hap pen. Gediskussieerd wordt wel wat nu juist zal worden betoelaagd. Zijn het de nieuwe, voor de ge legenheid speciaal ingerichte aktiviteiten of zijn het eerder de regelmatig terugkomende die steun verdienen. Een medaille met uiteraard twee kanten. Het centraal bestuur van Aalst zal zelf geen intiatief voor een of andere festiviteit nemen maar wil bestaande projekten bundelen, steunen en zo moge lijk honoreren. Een dorpsgericht gemeentebe leid wordt o.a. bekomen, zegt mw De Maght, door de regel matige hoorzittingen waarbij vanaf toekomend jaar op alle gestelde vragen 'n antwoord zal worden verstrekt. Of oprichting van een «dorps raad» interessant is laat de schepen over aan het oordeel van het gezamenlijk Kollege. L.H. Voor 'n vijftiental aanwezigen ging te Moorsel de informatie avond i.v.m. de organisatie van «Het Jaar van het dorp» door in het vroegere gemeentehuis. uitbouw van een volwaardig leefkader naar mensenmaat, bij de publieke opinie en de be- leidsinstanties een openheid bewerken voor de ontplooiin gskansen van eigengeaarde kleinschalige leefgemeen schappen en uiteraard tijd, middelen en mensen vrijmaken om de dorps- en plattelands vernieuwing op gang te bren gen en blijvend te promoveren. Door de heer Fred Van Biesen wordt erop gewezen dat een paar verenigingen als de heemkundige kring «Morcella» en het «Werk der Volkstuinen» die in dit kader wel nuttig werk kunnen verrichten niet werden uitgenodigd waaraan dan zal Benevens oud-burgemeester Caudron en raadslid Oscar Redant waren er vertegen woordigers o.a. van voetbal- klubs «Schroevers» en «Wils kracht», de «Atlektiekvrienden» van de Kattestraat, wielertoe- ristenklub «De Stanzachers», de «Vogelvrienden», de oud strijders, beide muziekmaat schappijen, de «Koninklijke Harmonie» en «De Jonge Gar de», de gezinsgroep VOK en de gemeentelijke school aan de Tinnenhoek. Een vijfender tig opgeroepen verenigingen waren niet vertegenwoordigd. Na de dia-reportage met mooie zichten van Moorsel, o.a. van kerk, kapel en kasteel, noemde schepen De Maght als doel stellingen van «Het Jaar van het Dorp» langs een sensibiliserings- en aktiekam- pagna te komen tot een aan sporen tot zelfwerkzaamheid bij de plattelandsbevolking tot te steken was het ook weer zó ver... want opgeruimd staat nu eenmaal netjes! BALDER worden verholpen. Als koördinator en tussenscha kel tussen verenigingen en centraal komitee te Aalst wordt dan na énig aftasten Omer Be- eckman, vroegere C.O.O.- ontvanger, aangesteld. L.H. In Groot-Lede zijn nog een aantal openbare werken aan gang. Wij informeerden even naar de stand van zaken by de verantwoordelyke schepen De Paepe. KASTEELDREEF EN OM GEVING De werken aan de Kasteelstraat en de Charleroistraat hebben tijdens de voorbije weken heel wat last bezorgd aan de wegge bruikers, vooral dan aan de personen die dagelijks naar het station moesten. De helft van de rijweg was opgebroken. Hier door moesten de geparkeerde wagens op de voetpaden gaan staan en de voetgangers de smalle rijweg gebruiken, wat uiteraard heel wat gevaarlijke situaties opleverde. De vorige week en reeds vroeger werd er niet meer gewerkt aan de rijweg en bleef deze liggen in onbedekte staat. Dit werd opge merkt door de technische dien sten van de gemeente. Het schepencollege heeft dan zijn verantwoordelijkheid opgeno men en de aannemer de op dracht gegeven om de aan gang zijnde werken volledig af te werken tijdens de week die nu voorbij is. Dit betekent dat de wegbedekking op dit ogenblik moet aangebracht zijn. Onder deze voorwaarden zijn ook de andere werken, dus het tweede gedeelte van de Kasteeldreef, opgeschort tot 1 maart van volgend jaar. Dan pas mag de aannemer beginnen met het opbreken van het tweede gedeel te van de Kasteeldreef, evenals het aanbrengen van de nieuwe riolering en de nieuwe wegbe dekking. Het schepencollege nam deze beslissing omdat zij van oordeel is dat indien de werken tijdens de winter zouden uitgevoerd worden, dit heel wat supplemen taire belemmeringen teweeg zou brengen. Hierbij dachten zij vooral aan de twee zalen (Volkskring en Lelie) en aan de vele handelaars die in dit gedeelte van de Kasteeldreef gevestigd zijn. Vooral dan moei lijkheden tijdens de nieuwjaars dagen zou hen heel wat kom- merciële schade kunnen berok kenen. OORDEGEM In Oordegem zijn de werken aan de Beekstraat en de Speurstraat nog volop aan gang. De riolering wordt aangepast, en een nieuwe wegbedekking in asfalt wordt aangebracht. Vol gens schepen De Paepe vorderen de werken zeer goed en voert de firma Van Biervliet uit Brugge de werken naar behoren uit. Alles laat voorzien dat deze werken kortelings tot een goed einde zullen gebracht worden. KERKHOF LEDE Heel wat minder vlot verloopt het met de werken op het kerkhof van Lede. De firma Colpain-De Meester moest nor maal de werken aangevangen hebben op 1 mei van dit jaar. Dit is niet gebeurd. Toen deze eerste termijn uit was vroeg hij een nieuwe uitvoeringstermijn aan. Hij kreeg een nieuw dienstbevel voor 1 november 1977. Nu, begin deze week. was de aannemer nog steeds niet begonnen met de uitvoering van de werken. Indien hij volgende week niet gestart is met de werken, zou hij geschorst worden en zou er een dienstbevel gegeven worden aan de tweede aannemer van de aanbesteding, aldus schepen De Paepe. MON D;G; grondverwervingen bw 24 (Rodt- straat) Oordegem. 12. Overwel ven waterlopen: a( nr. 7 (deel) te Lede. b( nr. 2 (deel) te Lede. 13. Ex-Wanzele: goedkeuren: a( eindafrekening rioleringswer ken Billegemstraat, b( steenslag- verharding op verscheidene we gen. 14. Toewijzing inzake aankoop van: Rioolontstopper, nadarafsluiting, zoutstroo- er. klepelmaaier, hydraulische kraan. 15. Definitieve vaststel ling rooiplannen: 1. bw. 71, 43 en 110 (Dwarsstraat en Berg straat.) 2. Bosstraat, 3. Impse Dam en Biesstraat, 4. Bremen- hulweg. 16. Verbouwingen ge meentegebouwen: a. Smetlede - aanbouw sanitair, b. Wanzele - iedem verbouwen bijgebou wen. 17. Princiepsbeslissing in zake opstellen van rooilijnen Wanzele: a. Hofstraat, b. Kou- terstraat, c. Billegemstraat. 18. Princiepsbesluit - aankoop per ceel grond palende aan gemeen teeigendom (gewezen melkerij). 19. Slopen gewezen schoolhuis; afw erking van gevels. GEHEIME ZITTING 20. Personeel: geldelijk statuut en weddeschalen voor de wette lijke graden.

De Voorpost | 1977 | | pagina 9