1 tl Geen kans voor Gilvoc SLECHT SEIZOEN EN TOCH NOC LEIDER BRIGITTE JANSSENS: AN DE BONDT EN BELOFTE ER ZAT MEER IN TEVREDEN... KNAP VERWEER KALENDER JEUGDVOETBAL voor zaterdag 26 en zondag 27 november 1977 )irk Heirweg in Luc Collyn: blikvangers in portpaleis te Gent HERMAN VRIJDERS ONDER DAK eldrijden J m\imi Kalender voor 'het weekend Istëpïwiiïciaiê 2r!e Prc/viuga/c Damcsvolley 19 pa' UEFA (vrijdag 25.11 om 19U.30) Sinlt-Ndlkllase - E. Aalst ZONDAG Prov. jun. (10 u-) Detumze - KAVD Zottegem Zele Lokemen - Ledle Z. Aalst - S.N.S. Prov- Schol. (lOu.30) Dednze - KAVD Zaütegem - Zele Lokeem - Lede E. Aalst - S.N.S. Jun. H (10 u.) Nieuw arfcerfcen - Ninove E MeKdert - Doggen SK Aallist - W. Moonsel Jun. I (10 u.) SchMHeibielle - Mere Herdersem - St. Wetteren Massemen - E. Aalst Erpe - Hofstaidie Jun. J. (10 u.) Wieze-Grembergen (9 u.) Waasmunster - Hamme KAVD - Buggenhout Robur - Sp Appels Heikant - Berlare Schol. D (9 u.) FC Destel beren-Wichelen Eksaarde-Serskamp (10 u) Jun. C (lOu-30) St.-Arraaindsberg FC Overmere Schol. E (10 u.) Hofstaidie - E. AiailHt (9 u-) Bulggenlhout - EdixveMe (9 u.) Hamme - Haaltent KAVD - Nieuiwerkerken HeLdergem - Lébbeke Baasrode - Grembergen Sp. Appels - FC Denderl. ZATERDAG Schol. H (15 u Erpe - Bavegem Mere - Smettede Eretmlbod. - Bambrugge St. Denderleeuiw-Terjoden (15U.30) Schol. I (15 u.) ITerclerisem - TK Melldert (14 u.) W. Moorsel - E. St.-Gdiffis Waeze - Robur E. Meltdert - Lakense SK Aalst - Berlare Prov. Knapen (15u-30) E. Aalst - Oudenaarde) RC Gent - KAVD Beveren - Zele Eéklo - Lede Prov. Miniemen (14 u.) E. Aallist - Oudenaarde RC Gent - KAVD Bevieretn - Zele Eekllo - Lede Knapen M (15u-30) Borsbeke - Mere Knapen N (15 u.) Aangem - Terjoden Nieuwerkerken - Ede EdixveMe - Kerksken Doggen - Welle Knapen O (15 u.) S. Moorsel - SK Aalst (14 u.) Hofstede - Hendersem Gójtaeem - Wiieze TK Melldert. - E. Aalst (15U-30) Sohooniaarde - W. Moorsel (1&U.30) Knapen P (15u.30) SerSkJamp - Overmere (15 u.) Scha'Jlebelle-RC Wetteren SK Overmere A-Hedkant Berliare - Wichelen Knapen Q (15 u.) Lebbeke A - Buggenhout Grembergen - E. St.-Giillis Opsta - Oudegem Robur - Lebbeke B KAVD - Baasrode (15u30) Knapen R (14 u.) Mberbeke B - Hamme B Hamme A - Waasmunster Zele - Lokerse (15u30) Miniemen K (14 u.) Lede - ScheMebelle Massemen - Serskamp RC Wetteren - Edöxvelde Bavegem - Nieuwerkerken (15 u.) Miniemen L (14 u.) SC Lokeren - E. MeMert TK MeMért - Wiieze E. Slt.-Gdililis - SK Aast (15 u.) Oudegem - Herdersem (15 u.) Lede - E. Aals t(15ox.30) Miniemen M (14 u.) KAVD - Waasmunster Zele - Opdorp Buggenhout - Hamme (15 u.) Lebbeke - Grembergen (15U.30) nsdagavond kon nog niet zo heel veel voorspeld over de verdere dutie van de zesdaugse voor profs in het sportpaleis te Gent f Constant (met Dirk Baert) en Eddy Peelman (met Julien vens) zaten nog maar pas in het zadel. t de „dikke brokken" naar superstars zullen gaan, we- we intussen al langer dan gisteren. Toch moeten de eintjes" mee het spektakel pin maken. Ze doen het idcr voor de eer, meer om brode. Ook een nict-vedet- moet leven en eten. De jon en hebben zich al onmiddel- in de kijker gefietst. Dirk weg won de eerste rit in jongcrcnzesdaagse (reeks A). i icn met Walter Schoonjans ,te fde hij de konkurrenten 'n Ie ronde achteruit. In de B- ging de overwinning naar team Luc Collyn-Michel Vaarten. Een beloftevolle start dus. Onze andere streekkoereurs lie ten zich evenmin in de hoek drummen de geroutineerde F. Gael boven (met Dhaens als partner) was tweede bij de A's en in dezelfde ronde, doch met minder punten arriveerde het koppel Eddy D'Herde-Patrick Lerno als nummer vijf. Eerder al (tijdens het weekend) koersten Frans Caethoven (2e), Heirweg (3e), Lcrno-D'Hcrde (4e) en Luc Collyn (7e) te Gent waar de jongerenmeeting plaats greep. Onze vertegenwoordigers gooiden er hoge ogen. Enkele weken geleden schreven we dat de Buggcnhoutse prof Herman Vrijders beslist heeft om er nog jaartje bij te doen als beroepsrenner. We vertelden toen ook dat Herman nog geen nieuwe verbintenis had ondertekend bij een werkgever. Dat is intussen gebeurd. Vorige week tekende Herman een kontrakt bij Mini- Hat, de firma wiens publicitaire belangen hij trouwens ook vorig jaar verdedigde. Er was ook belangstelling vanwege Carlos, waar Hermans collega en vriend Julien Stevens sportbestuurder wordt. Vrijders verkoos echter uiteindelijk bij zijn bazen van Mini-Flat te blijven ..nadat de firmadirekteur hem dat zelf telefonisch had gevraagd. De voorwaarden ziin mooi zodat. Herman opnieuw met een zeer sterk moreel aan een nieuw seizoen zal beginnen. Grote vedetten zitten er niet in zijn formatie. Frans Van Looy wordt de kopman Lucien Willckcns is de nieuwe sportdirekteur. Het rijn mensen waar Herman goed mee over de baan ite kan. zodat we van de Buggcnhoutse crack volgend jaar "in denderend seizoen verwachten. (mh) egf Brigitte Janssens, wielrenster uit Aalst. l-*' den de kenners van Jan De Bondt meer verwacht tijdens het 8 J lopen wegseizoen, dan mag gezegd dat de Meldertnaar zich opt heeft tot een autentieke cyclocrossbelofte. In het nationaal orcnkampioenschap behaalde igkonjunktuur" blijft duren. $Sc hoonaarde was Jan twee- schier de Stekenaar Patrick ecour, een jongen die op anuul en internationaal vlak strepen reeds verdiende. Ie hoogste kategorie noteer- we een zesde plaats van irt Van Damme te Middel- n een vijfde prijs te fijse en in Schoonaarde ar- irdc Gilbert Cattoir als nr. genheidsveldrijder Johny I lui bewees voor eigen fans aanleg voor deze moeilijke Ialiteit, fietste cn liep de ilometers rond en was 15e. r Omer De Pacpe stak er 21ste plaats in, Etienne De e was 23ste en soldaat W. enae 24ste. vergeten dut ook Luc 'lts weer een praclitprcsta- voor het voetlicht bracht A-cross te Dikkelvcnne hij vijfde. Robert Veyt ite bij de C-renncrs te Dik- enne en kwam met een 9e naar huis. e D'Haese won voor één tje niet bij de WAOD in tikte Eric Windcy als mn. Pierre was tweede hij een fraai resultaat en de en ouwe taaie Jefke Peelman 17de. En Paul De Brauwer. Die werd door een val uitgeschakeld hij kreeg een stuurstang in de buik toen hij bij het afrijden van een helling in de modder viel en moest zelfs in de kliniek verzorgd worden. Voor de enige Aailsterse wiel renster Brigitte Janssens zat het voorbije seizoen niet mee. In iheefl/ wait wiedlstnijidien. ken de ziijini pieltje pedh ails tegen stander Naast enkele valpar tijen kwajm ook het een of ander defekt roet in het eten werpen. Toppunt hierin was wed het Beigisah (kampioen schap waarin zij op een ogen. bfflk dat «Mc kansen er nog inzaten tegen de aardbol sloeg. Brigitte wiilde vian geen opgeven weten. Dat zij kan afzien kunnen we opmaken ulilt het feit diat na de aan komst 'bij doktersondlerzoek een Giiohlte hersenschudding werd vastgesteld- De koersmicrobe heeft 'haar goed te pak ken Haar eerste en beste suppor ter is papa die van meetaf- aan voor Brigitte een grote Stimulans is geweest om er mee door te gaan. Hij was ook de eerste om over koersen ite praten tegen zijn dochter en haar voor de ze sport te winnen. Brigitte moet er nog om lachen. Viaidler vroeg haar «of zij wil- de 'koersen of zwemmen» zij mk>oht kiezen. «Madlr toen» zegt Brigitte «Stond de velo al voor de deur»i Of zij steun krijgt wilden wij welden Nleen- Brigitte is vol- iliedliig op zichzelf aangewezen. Het moet dan oak niet ge zegd1 dat heet wat financiële lasten om het (hoekje komen kijken. Er werd Brigitte te Aalst wel een subsidie be loofd maar tot nog toe is het altijd bij woorden gebleven. Aalst heeft maar één wiel renster, een sportief gebaar van de stad of hét feestkomi- tiee zou alvast een stimulans betekenen. Ook voor het inrichten staat 'het meisje uit café Breugel- hof aillLeen. Er werd zelfs al eens de vraag gestéld om voor heit touroriterium dat ieder jaar wordt gegeven een dameswedstrijd te geven op dit parkoers. Ook langs die zijde kwam niets positiefs uit de bus- Spijtig. Ondanks het feit dat niemand een helpen de hanid uitsteekt gaat Bri gitte verder. Indien zij vol gend jaar van tegenslagen mag gespaard blijven zal zij trachten er iets van te ma ken, Brigitte heeft goede hoop. Dame tontuna kan niet ieder jaar tegen haar zijn. Nog veel suikses. VC LEBBEKE E.M. CHIEVRES 3 1 Setstanden 9-15 (20'), 15-8 (15'), 17-15 (25'), 16-14 (30') 57-52 (1 u. 30) Men kan niet ontkennen dat de verwachtingen hoog gespan nen waren. Na de knappe out-verrichting, vorige week in de bekerwedstrijd te SL-Amandsberg, kon men redelijker wijze verhopen dat de blauwwitten van oefenmeester Maurits Van Damme eindelijk ook voor eigen publiek hun intrinsieke waarde zouden veruitwendingen. Zeggen we maar onmiddellijk dat de winstcijfers het enige positieve zijn dat uit deze top wedstrijd ais topwedstrijd voor Lebbeke alhans kan gehaald worden. De vierde beurt kende een ander verloop. Chievres leek moegestreden en gaf het ini tiatief over aan een vlotter draaiend Lebbeke. De huls pa oeg liep uit naar 9-3 en 14-7 en kon rustig wachten op een bezoekend foutje. Dat gebeurde echter niet en de plaatselijken werden zenuw achtig. Chievres kwam op kousevoeten terug en presen. teerde zich bij 14-14 voor setwinst. Johan Aerts sleurde toen samen met Patrick De Letter de zege uit de brand. De eerste beurt sprong de bezoekende ploeg via 1-7 naar 3-9 en kreeg wat last toen Johan Aerts, weer de beste speler op he veld, Lebbeke liet milderen (8-9) De inspan, ning werd niet volgehouden. De betere tweede set gaf Lebbeke gelijke stand. Daar na ging de wedstrijd in mi neur verder waarbij we en kele zaken wel kunnen ont houden Lebbeke moet zich mentaal volledig herzetten want bijwijlen wordt er ver baal wat afgeakteerd wat de koncentratie volledig uit de ploeg haalt Verder is de receptie onder alles en nu ja, hoe verwonderlijk het ook klinkt.. Lebbeke staat nog steeds aan de leiidng. (mvw) De wedstrijd zelf kende een verscheidenheid aan fazen die wel spanning in de Leb- beekse sporthall hielden doch voor de volleybal kenner de flauwe verricht'ng van de lei der niet konden verdoezelen. Daarbij toonde de thuisploeg zich mentaal erg zwak wat geenszins een goed voorteken is voor de zware opdrachten die in de komende weken op het programma staan. Een schril kontrast trouwens met de bezoekers die steeds erg sportief en gedisciplineerd verder bleven vechten en de thuisploeg qua beweeglijk heid een (lesje gaven. En toch won Lebbeke met 3-1. Na een matige eerste set en een betere tweede ronde Lebbeke zich ervaringrijker op het einde van de volgende beslissende sets. Neem de derde beurt toen Lebbeke van 2-11 naar 13-14 werd gespeeld, via Ronny Van den Broeck aan service geraakte en bij 15-15 Leo Rogiers aan de opslag kwam De eerste floater leverde een slechte receptie op die pardoes tegen het blok terecht kwam, de setbal werd door Rogiers aartsmoeilijk en gewaagd ge- slageri waarop reaktie een voudigweg uitbleef. Heren 4e nationale B zat 16.00 uur VCSt: Kortrijk - VK Aalst zalt 16.30 uur Lebbeke - Zwevtegem le provinciale zat 16.00 uur K Aalst - Appelterre zat 20.00 uur P. Kruibeke - J. 23ele 2e provinciale A zon 10.30 uur ASt NiHk# - Baasrode zon 15.30 uur NQeuiwlk W - Kukl Aalst zon 10.30 uur Spr ZJe'je - Eeklo zalt 15.00 uur Barüare - K. Temde 3e provinciale A zat 16.00 uur E'jversele - Kalken 4e provinciale B zon 16-00 uur V Kruibeke - Z Zele zalt 15.00 uur Appeitenre II - Wichelen zalt 19.30 uur ScheXefo. - V. Kemzeke zon 17.00 uur G Dentterm. - Betlsele 4e provinciale D zat 15JOO uur Oplter - Hofstaidie zon 10.30 uur Meerbeke - Oudegem zén 10.30 uur K Ronise - K Aalst H Dames le provinciale zon 17.00 uur G. Denderm - Gent 2e provinciale C zon 10.30 uur Berlare - A Baasrode zon 10.30 uur Wichelen - Mellie zat 16.00 uur V Alailst - Br. Mereffibeke Jeugd Kadetten Junioren zon 10.30 uur zat 10.30 uur R St Niklaas - Juv Zele Midhelbeke - Kang Aalst JUV. ZELE-H. TEMSE 0—3 setstanden 515, 1115 en 1215 Na Zottegein moest nu leider Hades Temse bij de Juvenesclan op bezoek. Winstkansen waren zeker aanwezig, vooral na de hoop gevende verrichting in de bekerwedstrijd tegen Zottegem. De start was trouwens veelbelo vend doch eens de bezoekers po 3-3 moest Zele terugplooien in verdediging zodat Temse met 3-10 kon leiden. Temse steeg gemakkelijk op voorsprong en had daarmee bet gemakkelijkste van de avond achter de rug. Ondanks de 6-11 achterstand in de tweede beurt putte de thuis ploeg uit de inbreng van Jo han Van den Berghe genoeg moed om in het tegenoffensief te gaan. Het werd zelfs 11-11 met de thuisploeg in een knap pe aanvallende rol. Daarbij kreeg Van de Velde erg weinig bewegingsvrijheid en lukte over de ganse wedstrijd gezien slechts een zestal gelukte sma shes. Temse stootte echter door naar 0-2. De derde set bleef Zele steeds op voorsprong doch moest lang vechten om de 11-11 in voor sprong om te zetten (12-11). Enkele minder gelukte recep ties leverde setverlies op zodat de dik verdiende set er ten slotte niet kwam. Marcel Goos- sens was bepaald niet in zijn dagje terwijl Danny De Maes- schalck en Johan Seymoens hoopgevende prestaties op de vloer brachten. KRUIBEKE-KANG. AALST 3—1 setstanden 157, 153, 1416 en 159 Twee sets is Kangoeroes Aalst de speelbal geweest van een auto ritaire thuisploeg die na een 22 in de eerste set resoluut naar de leiding trok (72 en 93) en met snel spel de bezoekers ge woon buitenspel zette. Bij 13-3 zou Paul Philips met enkele knappe aanvallen de stand milderen. Niet genoeg echter om de thuisploeg van voorsprong af te houden. De tweede beurt ging blauw-wit weer leiden (5-1) en ging via 7-1, 9-2 naar 11-2 mede door een zwakke achterveldverdèdi- ging van de bezoekers. Het zag er bedenkelijk uit voor de dap pere bezoekers die maar geen vat kregen op de snelle akties van de plaatselijken die daarbij nog gesteund werden door een horde entoesiaste aanhangers. Die bedenkelijheid verdween niet van de Aalsterse gezichten met de prompte 2-0 op het bord. Aalst herpakte zich behoorlijk (2-3) en zou langs 5-3, 7-4, 10-4 en 12-6 nochtans steeds op achterstand vertoeven. Denis Landuyt zou de tegenaanval lanceren (12-10) en mede door enkele gepaste bewegingen en twee onhoudbare services van Augustin Van Landuyt werd 't 12-14. Kruibeke stelde gelijk (14-14) doch geraakte niet aan setbal mede omdat Paul Phi lips zijn duivels ontbond en uitendelijk Van Hecke kon be dienen die niet aarzelde de set op Aalsterse rekening te laten schrijven. De vierde beurt was aanvanke lijk een getrouwe copie van de eerste (6-1). Aalst, zichtbaar tevreden met de winstset, bleef erg op het vlakke en zag op een bepaald ogenblik op een 12-3 achterstand. Denis Van Landuyt (naar 12-6) en Van Caelenherg (naar 13-8) kondon de stand nivelleren, zij het dan dat de thuisploeg niet in gevaar kwam. „Wij zijn geluk kig met de setwinst. De ma- leise is voorbij en we hopen op een knappe prestatie nu za terdag tegen Appelterre." al dus sekretaris Paul Hoste. KU TEMSE-BAASRODE 3—1 setstanden 1517, 157, 1715 en 153 Baasrode heeft zondagmorgen in Temse een van haar beste wed strijden van het seizoen vertolkt. Het aan huis steeds sterke KLJ heeft cr de handen vol gekregen met een agressieve bezoekende ploeg, die bewees nog in staat te zijn een knap seizoen te lukken. Baasrode startte onmiddellijk rode herstelde het startte met een 4-8 doch enkele slech te recepties brachten de thuis ploeg weer in koers (10-8). Baas- Tegen een naar de leiders- pluuts opgerukt Oudenaarde heeft G. Dender monde niet de minste kans gehad om heter te doen dan een 0-3 nederlaag. De partij tussen L. Lede en Baasrode werd uitgesteld ter wijl J. Zele na een windpartij met 3-2 verloor tegen Melle (15-1, 8-15, 15-8, 10-15, 15-4). De bezoeksters speelden zonder dc gekwetste Marleen De Kegel en verloren in de loop van de eerste beurt nog Marleen Goos- sens en Polette Van Driessche wegens zware voetkwetsuur. W. Wichelen geraakte niet aan pun ten tegen Br. Merelheke terwijl V. Aalst een nipte 2-3 haalde tegen Lovendegem II. Rangschikkingen 4e nationale B 1. VW Ternat 14 p. 2. Lebbeke 14 p. 3. Len- nik 14 p. 4. Wervik, Chievres, Bissegeni en Zwevegem 11 p. 8. Beveren en Aalst 9 p. 10. Kor- tenberg 8 p. 11. Liedekerke en Kortrijk 7 p. lste provinciale 1. H. Temse, I'. Kruibeke en Zottegem 15 p. 4. St. Mariakerke, Lcdeberg, Moerbeke 13 p. 7. J. Zele 12 p. 8. Zomergem 11 p. 9. Ap pelterre 10 p. 10. Zelzate 10 p. 11. Kang. Aalst 9 p. 12. Ga vere 6 p. 2e provinciale A 1. O. Bazel 16 p. 2. A St. Niklaas 15 p. 3. Temse KLJ 14 p. 4. Ecklo 13 p. 5. A. Baasrode, Nieuwkerken W., Sp. Zele 12 p. 8. Dender- houtem en Kemzeke 11 p. 10. Kukl. Aalst en Stekcne 10 p. lste provinciale dames 1. L. Gent en Oudenaarde 15 p. 3. NS St. Amandsberg en Assene de 14 p. 5. Kruibeke 13 p. 6. Ronse 12 p. 7. St. Gillis W. 12 p. 8. Wondelgem cn Dender- lioutem 11 p. 10. Stekene 10 p. 11. Zulte 9 p. 12. G. Dender- mondc 7 p. evenwicht (10-10) en liep zelfs uit naar 11-14. Temse maakte gelijk (15- 15) doch kon niet afmaken. Baasrode leidde met 0-1. Weer snel voorsprong voor Baasrode in de volgende set (0-2) doch gecounterd door de thuisploeg (4-2, 6-4 en 10-4). De bezoekers moesten de rol lossen en de beide ploegen stonden gelijk. Erg gelijkopgaan- de en spannende derde set met 6-6, 6-9, 9-9, 10-12 en 11-14 tussenstanden. Temse maakte gelijk (14-14 en 15-15) en maak te onmiddellijk uit. Kan de 15-3 setuitslag in de vierde beurt misschien een overrompeling suggeren, niets was minder waar. Temse bleek echter doelbewuster en kon uit elke serviceverovering punten puren. Etienne Rogiers wus de uit blinker bij de bezoekers ter wijl De Rycke ook aanvallend meer aan zijn trekken kwant De verdediging was weer oi>- merkzaam doch speelde nog ti veel met vlagen om werkelijk efficiënt te zijn. Tenslotte nog goed nieuws voor de Baasrood.-* volleybalfans. Vanaf januari speelt Baasrode weer op eigen grond. Springbokken Zele won met nipte 2-3 bij Berlare terwijl Kuklos Aalst een 1-3 nederlaag leed bij Kemzeke. In derde provinciale won Kal ken van een goed Steendorp met 3-1, een Steendorp dat ge handicapt was door de afwezig heid van haar spelverdeler die twee weken geleden een zware voetkwetsuur opliep. Elversele moest erg goed uit de hoek ko men om bij St. Latyeins de twee punten weg te snappen (2-3). In vierde provinciale geraakte Wichelen niet aan setwinst te gen V. Kruibeke terwijl Schel- lebelle een set moest laten bij Sinaai. De Z. Zele blijft de overwinningen aaneenrijgen, nu een 3-0 zege ten nadele van St. Pauwels. Kuklos II Aalst kon ook juichen na een 3-2 overwinning tegen Borsbeke.

De Voorpost | 1977 | | pagina 19