GESLAAGD RALLYCROSS-SEIZOEN VOOR PROS VAN DEN EECKH0UT Korporatief voetbal Basketballiefhebbersverbond Kickerverbond A.T.LB. FRANKE KAMPIOEN AALST VERRASSING: NEDERLAAG VAN BEL ISOLEVER EN HUGH'S AAN DE LEIDING STUNT VAN RIKKY'S 24 - 25-11-1977 - De Voorpost VR'JHtlDSSTR «Lr AALST _Jr\ De ploeg van S.A .F. die na een uitstekende wedstrijd een eervol I -1 resultaat behaalde tegen kampioen Franke (EL) hoogte. In de tweede speelhelft kreeg men 'n offensieve thuis ploeg doch de akties werden meermaals geremd omdat de tegenstander de buitenspelval feil loos liet toeklappen. Bij een uit schieter langs Jan De Greve legde V.V.T.T.A. zijn overwinning vast. In de Reeks B liet Bank B.L. zijn tegenstander nooit goed aan bod komen. Bij de rust keek Dessoden reeds tegen een 2-0 achterstand aan door doelpunten van De Waele en Marcoen. In de tweede periode brokkelde het verweer verder af en het was voor de «Ban kiers» slechts een koud kunstje om een half dozijn doelpunten te sco ren. Vooral De Waele kwam aan het kanon. Hij liet nog liefst drie maal de doelman kansloos. Van Durma maakte de zaak rond. Als F.F.R. bij Somati aan een ge lijkspel geraakte dan was dit in hoofdzaak te danken aan zijn doelman. Deze wist immers steeds raad met meerdere goed gerichte schoten. Bij de rust stonden de 1-1 eindcijfers vast. Na amper vijf mi nuten had de thuisploeg reeds suk- ses toen Matthijs uitstekend Cle ment bereikte en deze laatste di- rekt aanlegde. In de 25' min. klom F.F.R. op gelijke hoogte dank zij een doelpunt van De Coster. Hoe Somati naderhand nog aandrong de 1-1 stand bleef behouden. J.V.H. DE UITSLAGEN REEKS A S.A.F. - Franke 0-0 Honda - Bouw 0-2 Intercom - Post Eeremb. 3-4 Callebaut (a) - V.V.T.T.A. 1-2 REEKS B Resocub - Gilbos 0-4 Somati - F.F.R. 1-1 Bank B.L.- Dessoden 6-0 Callebaut (b) - Coplac vrij DE STAND REEKS A 1. Franke 19p.;2. V.V.T.T.A. 12 p.; 3. Callebaut (a) 11 p.; 4, 5.A.F. 11 p.;5. V.V. Bouw 10p.; 6. Honda8p.;7. PostEremb. 8p.; 8. Intercom 4 p. REEKS B: 1. Bank B.L. 19 p.; 2. Gilbos 18 p.; 3. Dessoden 10 p.; 4. Somati 10 p.; 5. F.F.R. 10 p.; 6. Calle baut (b) 9 p.; 7. Resocub 5 p.; 8. Coplac 1 p. HET PROGRAMMA VOOR 26.11 REEKS A Bouw S.A.F. Callebaut (a) - Honda Franke - V.V.T.T.A - Intercom en Post Eremb. vrij REEKS B Resocub - Callebaut (b) Gilbos - Somati Dessoden - Coplac F.F.R - B.B.L. zou naar het einde toe flir ten met de bezoekende overwinning. Hij miste in een uitstekende score posi tie driemaal tereke. Het was Jef D'Haese die in laatste instantie de thuisploeg aan de zege hielp. D'Haese werd met 19 punten trouwens top scorer in de wedstrijd. De Saedeleer (9), Viellefon (9) en Troch brachten de ande re punten aan voor Bel Iso- lever Sack. Tuf Tuf kwam aan zijn punten langs Teer- linck (14), De Smet (12) en Van der Borght (18). Tuf Tuf Niet verwachtte nederlaag van Callebaut (a) in zijn thuiswedstrijd tegen een alleszins verrassend knap spelend V.V.T.T.A. dat vooral defensief stevig op de been bleef. Het is hoe onwaarschijn lijk het ook moge klinken een van de beste wedstrijden die de thuisploeg in deze kompetitie tot nogtoe voor het voetlicht bracht. Callebaut had wel pech toen Van Goethem na een hoekschop de bal tegen eigen touwen deed afwij ken. Gedurende een kwartier liep Callebaut fel het gelijkstellende doelpunt na en kwam dan ook langs Schockaert op gelijke De eerste overwinning voor de -Sanitas Gym- uit Wichelen. De bulder Etienne Van Hauwe gaf op 19 november te Bastenaken tegenstrevers geen kans op de Bqker. Hij werd Mister National I van België. Trainer en Sponsor zijn fier. (R.V.) De drievoudige kampioen Bel Isolever Sack heeft tijdens het afgelopen weekeinde zijn eerste nederlaag in deze kompetitie moeten inschrijven. En schoot er meteen ook zijn leidersplaats bij in. Het werd nu aan de top afgelost door Hugh's Zwarte Kat en de spanning om de eindzege werd enorm toegespitst. Het was Olympia die de stunt op bracht en de leider liet struikelen. Aldus hield ook Olympia zijn eigen kansen op de eindzege gaaf. De ploeg van Franke die zichzelf opvolgt als kampioen EL Op 13 maart 1977 debuteerde Pros Van den Eeckhout als autopiloot op de omloop van Opgrimbie (gemeente Maasme- chelen). Zonder enige vorm van training op een motortest op de omloop van Nijvel na won hij de eerste en de tweede reeks van de rallycross. Door dit onverwacht sukses enigs zins overmoedig geworden, beging hij echter tijdens de derde reeks een fout en belandde naast de omloop in het mulle zand. Een geslaagd debuut alleszins. Aan dit debuut van Pros «den bakker» Van den Eeckhout in de rallycross gaat wel een ge schiedenis vooraf. Reeds van jongsaf was Pros dol op cros sen met oude auto's, die hij - voor de spreekwoordelijke ap pel en ei bij de plaatselijke ga ragisten op de kop tikte. Als fer vent autocross - entoesiaste- was hij op elke autocross en in de streek onder de toeschou wers te vinden. Enekele jaren geleden startte hij dan ook als autocrcsser met een zelfge maakte buggy, gekonstrueerd op basis van een V.W.kever. Gedurende twee seizoenen hield hij dat vol, doch vooral wegens de slechte organisatie van de wedstrijden gaf hij er de brui aan. Ondertussen was de rallycross in Nederland en in Limburg zeer populair gewerden, onder andere dank zij de A.V.R.O., die tijdens het seizoen elke za terdag de wedstrijden op T.V. uitzendt. En Pros stond op nieuw tussen de toeschouwers en hij werd opnieuw besmet, nu door de rallycross-microbe. Een goede wedstrijdwagen is echter moeilijk te vinden en daarenboven niet bepaald goedkoop. In die periode ver ongelukte de rallycross-piloot HERMAN CAMPERS uit het Limburgse Vosselaar. Pros, die zowel de piloot als diens mate riaal kende, nam kontakt op met de weduwe enkocht de wagen, een volledig geprepa reerde V.W.Kever met een op gefokte 2000 cc motor, die naar verluidt 180 din P.K. zou leve ren. Zijn eerste seizoen is enorm geslaagd geweest: hij reed de negen wedstrijden, die tellen voor het Belgisch kampioen schap. Voor de laatste wed strijd van het seizoen, de finale, hadden zijn supporters een bus ingelegd 39 entoesiaste ral lycross fans om hun favoriet toe te juichen. Pros deed tij dens deze wedstrijd een extra inspanning en werd derde in het algemeen klassement. De puntenoogst van deze finale bracht hem finaal nog twee plaatsen naar voor zodat Pros Van den Eeckhout ZEVENDE eindigde in het kampioenschap van België. Over de buitenlandse exploten van Pres kunnen we kort zijn: in Nederland, op de omloop van Valkenswaard kwam hij met zijn V.W.Kever nogal wat P.K.'s te kort tegen de Porssches, Renault Alpines en Lancia Stra- tos van de Nederlanders. In Duitsland, op de omloop van Hessen, 450 km van huis weg, kon hij slechts de trainingsron den rijden. Reeds tijdens de tweede opwarmingsronde be gaf zijn motor het en Pros kon onverrichterzake terugkeren. Voor het volgend seizoen hoopt Pros, profiterend van zijn ervaring, nog beter te doen. En in Valkenswaard mag men hem zeker nog verwachten. Hij hoopt ook dat het geplande pro- jekt, om in Ardooie een rally crossomloop te bouwen, er voor het volgend seizoen door zal komen. Zo zal hij ook eens kunnen rijden zonder honder den kilometer te moeten afleg gen. Graag zou hij zijn trouwe helper JAN WIJNENDAELE uit Aaigem willen danken voor al het werk, dat hij dit seizoen reeds voor Pros heeft gepres teerd. Gelet op wat Olympia voor het voetlicht bracht mag men stellen dat met deze ploeg zal dienen rekening gehouden te worden. Olym pia liep uitstekend van sta pel in de konfrontatie met Bel Isolever. Luc Van den Borre lukte meerdere aan vallende rebounds en de gasten stonden in het krijt (7-0). Veilleron en Van der spiegel trachten het tij te doen keren, maar een zeer soepel draaiend Olympia zette bij de rust een tien- puntenbond op het score bord (31-21). Olympia bleek onmiddellijk na de hervat ting moeilijk te stuiten en snelde naar 37-22. Deze handikap heeft Bel nooit meer kunnen goeamaKuu. Onder impuls van de routi» nerijke Jan De Neve 26, Jan De Neve 16, Van den Borre. 10. Voor Bel Isolever Sack: De Saedeleer 13, Troch, 16. Veilleron 10, Van der Spie gel 9. Bank B.L. was slechts een klusje voor de nieuwe leider Hugh's Zwar te Kat. Met de doeltreffende afwerking van De Kegel en Van Driessche nam de thuisploeg direkt voor sprong. Bank dat de diensten moest missen van Verhulst en Florkin kwam amper in de wedstrijd. Willy De Smet (14) en De Vuyst (16) zorgden nog voor enig verweer. De Kegel (16), Van Driessche (30) en Delens (10) waren de top scorers bij Hugh's. Bel Isolever-Tuf Tuf werd een vrij spannende vertoning waarin Tuf Tuf zich aanvankelijk kon los haken, en vooral langs Teer- linck aan een 15-25 stand kwam. Daarbij was er ook het knappe werk van Patrick De Smet die zijn ploeg maats vaak in ideale om standigheden onder de korf bracht. Toch kon de thuis ploeg het voor de rust nog in evenwicht brengen dank zij de treffers van Veilleron en Troch die een paar keer door de Tuf Tuf verdediging flitsten. (30-30). En toen kon er nog van alles gebeu ren. In de 10e minuut van de tweede periode kwam bij de thuisploeg Mare De Saede leer los en het score bord ging naar 45-40. Doch dit betekende geen veiligheid voor Bel Isolever. Langs Teerlincken Van der Borght sloeg Tuf Tuf terug zodat de onzekerheid nopens het eindresultaat vrij lang werd opgehouden. Guy Van Neck Rikky's heeft voor een prettige verrassing gezorgd door 't nummer twee van de klasse ring schaakmat te zetten. Vooral het due William Boelaert en Pa trick Lefevre had een ruim aan deel in deze niet verwachte overwinning. Het won bovenop het laatste en beslissende spel. Tinneboys moest het rooien zender Ronny Van den Broeck die bij een ongeval tamelijk ernstig werd gekwetst. On danks deze handicap was de leidersploeg nooit werkelijk in gevaar bij Colibri. In deze ont moeting mocht een rekord- score opgetekend André Baeten en Erik Michiels wonnen hun wedstrijd met liefst 20-0. Dat Eendracht bij het sterke Los Nidos aan het korste eind trok wekte geen verbazing Het paar Ophalvens-Stroobants was een klasse sterker dan de gasten zodat het tot een afge tekende cijferverhouding kwam. J.V.H. UITSLAGEN Los Nidcs-Eendracht 15- 1 Colibri-Tinneboys 5-11 Rikky's-Lions Pub 9- 7 Strooikickers-Zonneboys 0-16 Gemeentevrienden-Tonneken: uitgesteld. KLASSERING 1Tinneboys 7 wedstr 1 2. Lions Pub 7 3. Los Nidos 7 4. Zonneboys 7 5. Tonneken 6 6. Rikky's 7 7. Colibri 7 8. Gemeentevrieden 6 9. Eendracht 7 10. Strooikickers 7 Kalender voor vrijdag 25 vember te 20 uur: Kantientje - Los Nidos Gemeentevrienden - Ton ken Queens Klub - Rikky's Jordaches - Tinneboys B Het topnummer S.A.F. - Franke reikte zeker boven de middelmaat uit en bezorgde de kijkers heel wat voetbalgenot. De scoorloze draw als einduitslag kan moeilijk worden weerlegd, al moet men aanstip pen dat de thuisploeg voor de rust de beste doelkans afdwong. Toen doemde De Vos plots voor de bezoekende doelman op doch verkeek deze unieke gelegenheid tot scoren. Om de beurt trokken de beide nopens de uitslag. Kortom een ploegen in deze knap gespeelde partij, die ook op enige spanning dreef, ten aanval. Doch veelal werden de aanvallers in de straf schopzone krachtig halt toegeroe pen door de stabiele verdedigin gen. Vandaar dat toch niet zo heel veel werkelijke score kansen het levenslicht zagen. Toch bleef men tot in de slotminuut onzeker wedstrijd tussen twee zowat evenwaardige ploegen die hun vooraanstaande plaats in de rang lijst zeker niet hebben verloo chend. Franke heeft daarbij van dit punt genoeg om zichzelf als kam pioen op te volgen. S.A.F. van zijn kant heeft aangetoond nog steeds met de besten te kunnen wedijveren. verwierf in de wedstrijd met Pompierken zijn eerste overwinning van het sei zoen. Van der Borght (30), Teerlinck (24) en De Smet (12) waren er de grote be werkers van. De repliek van Pompierken kwam langs Cornu (20), Muylaert (14) en Steveninck (8). De Hoorn bleef gemakkelijk baas over Pompierken en speelde de wedstrijd zonder problemen. Van der Steen was met een 6 op 10 shot prestatie en met 3 op 4 vrij- worpen de meest opge merkte figuur. Van der Steen (15), De Swaef 14, Van der Speeten (20), Van der Veken (11) en Cornel is (14) scoorden voor de thuis ploeg. Bij Pompierken lie ten Cornu 12 en Van Geert 8 punten noteren. De uitslagen: Bel Isolever-Sack-Tuf Tuf 61-59 Terlindin - Koszen 56 Hugh's Zwarte Kat - Bank B.L. 77 Olympia - Bel Isolever Sa 57-54 Tuf Tuf - Pompierken 87 De Hoorn - Pompierken 91 De stand 1Hugh's Zwarte Kat6-1 2. Olympia 7 1 3. Bel Isolever-Sack 6- 4. De Hoorn 6-1 5. Terlinden 5 6. Bank B.L. 6 7. De Nachtwacht 4- 8. Tuf Tuf 6 9. Koszen 6-2 10. Pompierken 6 11. The Fox 3 0 De scholierenploeg B.C. Aalst die de derby met Okapi verloor (EL)

De Voorpost | 1977 | | pagina 24