Ukuone door de stad Aa sterse f itsen INTVANGEN ALKUONE» HAALDE EEN HOGE VLUCHT De Voorpost- 25-11-1977 -5 Slagroomhandelaar Hippoliet De Cock he^t voor enig tu mult gezorgd in de Dendermondse rechtbank. Herhaaldelijk al werd de vijfenzestig jarige man erop betrapt waterstofpe- roxyde toe te voegen aan de room. Dit is een niet toegelaten produkt dat wel niet schadelijk is, maar het mogelijk maakt de slagroom langer te bewaren. De man weiaerde zich te iaten bijstaan door een advokaat. Reeds vroeger werd door de korrektionele rechtbank een tussenvonnis geveld, waar bij aangemaand werd naar een raadsman uit te zien, omdat hij het al te bont maakte. De officier van de gerechterlijke politie kwam getuigen hoe hij in de plastiekzakken bij De Cock sporen van waterstofpe- roxyde aantrof. Dit was niet naar de zin van De Cock, die heftig te keer ging en zich burgerlijke partij tegen de officier wilde stellen. De rechtbankvoorzitter liet hem aan de deur zetten. De openbare aanklager vroeg een fikse boete. Uit spraak op 19 december. De gezondheidstoestand van burgemeester D'haese- leer evolueert gunstig; Hij werd dinsdag uit het hospi taal ontslagen. Vanaf 5 december herneemt hij zijn akti- viteiten op het stadhuis. Waarom zijn politiekers zo wreed voor elkaar? In een inter view met ons weekblad bekende schepen Jan De Neve schuld, benadrukte echter dat hij ter goeder trouw had gehandeld. Wat kan een politieker met zo'n bekentenis winnen, misschien enkele stemmen? Tijdens de jongste bijeenkomst heeft de partij beslist zich eenparig achter de schepen te scharen. Wij vragen, en met ons nog velen, waarom bepaalde polititci hun tanden zo hardnekkig in deze kluif zetten? Dat misbruiken moeten tegengegaan worden staat als een paal boven water. An derzijds ware het misschien niet zo mis als sommigen aan een gewetensonderzoek gingen doen. Er is natuurlijk de vrees dat binnen vijfjaar opnieuw een sterke tegenstander in de verkiezingsstrijd te vinden is. Een middel dus, zo klaar ais een glas water, veeg die tegenstander van de politieke kaart. Een schorsing is natuurlijk ook nog een mogelijkheid. Of dat voor de stad een fatale achteruitgang betekent is natuurlijk bijzaak. Konklusie die wij trekken: het politieke spel dat nu, niet van venijn ontbloot, gespeeld wordt, ruikt slecht. De zaak volgen wij op de voet. Schepen Eddy Monsieur wenst langs deze kanalen het stadspersoneel te bedanken die inhet bar slechte weer op 15 november de vernieling op Eendracht Aalst hiel pen opruimen Voor S.K. Aalst werd een parking aangelegd. Aanpas- singswerken werden aan de toegangsweg naar S.K. Erem- bodegem uitgevoerd. De huisvuilbelasting is verhoogd. Aalst centrum be taalt 750 F per jaar, terwijl in de deelgemeenten die slechts 500 Fis. De reden moet gezocht warden in 'tfeit dat bijvoorbeeld te Baardegem het huisvuil slechts eens in de veertien dagen opgehaald wordt. 1978 wordt een aanpassingsjaar. Zowel de emmers als de zakken zullen toegelaten worden. Vanaf '79 is het alleen nog met papieren zakken te doen. Opgemerkt wordt dat steen koolafval koel moet zijn vooraleer in de zak te deponeren. Glas zal wellicht afzonderlijk opge haald worden. Vanaf volgend jaar één keer in de maand groot huisvuil dat met een breekwagen opgehaald wordt. Volksvertegenwoordiger Mare Galle heeft bij de Minister van Nederlandse Kuituur Rika De Backer sterk aangedron gen opdat zij de vorig jaar beloofde steun voor 200.000 fr. aan de Aalsterse karnavalgroepen zou verlenen. Na het onderhoud heeft hij deze vraaq schriftelijk herhaald. Naar verluidt zou de Minister onmiddellijk aan haar diensten op dracht gegeven hebben, 't nodige te doen. Tevens heeft Mare Galle gevraagd, dat de Minister volgend jaar 'n nieuwe toelage zou toestaan, daar de karnavalaroeDen dan 'n speciale inspanning zullen moeten doen naar aanlei ding van 50 jaar karnavalstoet. Tussen Hofstade en Aalst, op de weg naar Dender- monde kantelde een vrachtwagen geladen met whisky. Er werden drie personen gewond. CVP senator Paula Van Opdenbosch had van een aantal treinreizigers uit het Aalsterse klachten genoteerd omtrent de automatische roltrappen aan de Residence Schuman te Brussel. Zij nam kontakt op met Minister Chabert die de verzekering gaf dat de NMBS alles zo spoedig mogelijk zal herstellen en wel met een minimum aan last voor de trein reizigers. Jozef Van Vaerenbergh (36) had om te kunnen drinken vorige maand bij een kennis te Blankenberge 6.000 fr gestolen. Aan de voorzitter van de korrektionele rechtbank te Brugge vroeg hij voor dit vergrijp een vol jaar in de gevangenis te mogen doorbrengen. De rechter ging op dit verzoek niet in en veroordeelde de man slechts tot drie maanden, een goeie 1.000 fr boete en de gerechtskosten. Een onbekende vrouw heeft, terwijl Frans,Verscheuren in een bankgebouw aan de Nieuwstraat zijn coupons van obligaties knipte van de gelegenheid gebruik gemaakt om uitzijn geldkoffereen doos mee te nemen die goudstukken voor een waarde van 300.000 fr. bevatte. Hij bemerkte de diefstal slechts toen hij zijn koffer weer wilde sluiten. Een onderzoek werd ingesteld. In het begin van deze week is een akkoord bereikt be treffende de elf marktkramers die einde van dit jaar het rond punt op de Grote Markt moeten verlaten. Het elftal verhuist naar het deel van de Nieuwstraat tussen de post en een bankinstelling. Een tiental an dere (nieuwe) marktkramers zullen een plaats krijgen in het midden van deze straat, de strook tussen de lichten en de Keizersstraat. Hier gaat het uitsluitend om open kramen. Enkele anderen komen naar de Hopmarkt, op het pleintje voor het Groen Kruis. Ingevolge een reorganisatie van het CVP partijbestuur werd op de linkeroever van het vroegere Aalst een nieuwe afde ling opgericht. Bestuursleden zijn: algemeen voorzitter: Hi- laire Lievens, ondervoorzitters Jos Blommaert, Jos Cauwel en Jos Vanspringel; Dirk De Paepe werd sekretaris en penningmeester is Theo De Meyst. Het bestuur van de v.z.w. Pan heeft verleden zondag eenparig ontslag genomen en is overgegaan tot de oprichting van een nieuwe vereniging met name «An- trakt». De statuten ter oprichting van de vereniging zon der winstoogmerk worden ter publikatie naar het Staatsblad gestuurd. Aktieterrein is de kuituur. Bestuursleden zijn Denis Ghys, voorzitter Jan Louies, sekretaris, Francis Ghys, schatbewaarder-boekhouder en beheerders Jacquy De Pauw en Niklaas Van den Abeele. In opdracht van de commissie van Financiën en Regies van de gemeenteraad van Aalst werd volksvertegenwoordiger Ghis Willems aangezocht om een onderhoud te beleggen met minister Dhorre (Volksgezondheid) om er samen met een delegatie van het stadsbestuur en de parlementairen uit Aalst, de kritieke toestand van het stedelijk slachthuis te bespreken. Roel Van de Plas de aanwezigen ook de heer Vie Anciaux (SJ) Polonaise (SJ) Beeld uil een zeer geapprecieerd nummer - Margarita Naranja - op leksi van Pablo Neruda (SJ) °ereen zal nu wel al weten dat Alkuone twintig jaar be at. Door deze kunstgroep op het stadhuis te ontvangen, A/ees het stadsbestuur niet meer dan de gepaste eer die i groep van dit formaat toekomt. t zijn vendeliers en dansers heeft deze groep de naam i onze stad al bevlagd in heel wat landen (tot Japan toe), ar vooral in onze eigen kontreien. Straks komt daar nog - Verenigde Staten bij. Waar zij optraden heeft deze al- |VIJ one of ijsvogel, het ijs gebroken, waardoor eens te meer °^ze Vlaamse kuituur toegankelijk werd voor mensen die e ar een enorme belangstelling voor toonden, zoals tel- "r is bleek. de plechtigheid was zc jeveer het voltallig sche- ikcllege aanwezig: nsieur, Hooghuys, Bour- Demaght, Roels, De iderfve - ,lksvertegenwoordiger k-eeudren was er ook, even- de gemeenteraadsleden is Bcrms, en André cms. De burgemeester itatis, zoals geweten, afwe- isi< omwille van een heel- idig ingrijpen. Tot zover publiek achter de offi cie tafels. Aan de andere nt bemerkten we o.a. de ir en mevrouw Van Ha- direkteur van het Vrij chnisch Instituut, dat >ér dan mecenas is ge lest - het was de moeder- tcct van Alkuone en ver- ■het kruim van de kunst iep: Oscar Van Malder ri), de vader en nu nog de Iistieke leider van Alkuo- René Mispelter, ad- ikt technikus BRT en ter- ;e zeer deskundig om Al- jne letterlijk in de verwondering niet meer blijkt mee te doen met Al kuone, maar om haar ver diensten toch gelauwerd werd. Jan Strickx, filmregisseur, een duivel-doet-al die even wel langs geen enkele kant cp een duivel gelijkt. En Herman Slagmulder (le raar en regisseur) een stevi ge zuil onder ons eigen kul- tuurpatrimenium. Alkuone heeft dus vaste grond onder de vlugge vloeten. HULDIGINGS TOESPRAKEN Schepen Monsieur sprak het publiek toe. Hij wees erop dat Alkuone op 20 jaar hard werken «rust». Per soonlijk, zo zei hij, sprak hem vooral het zich vrije uit leven in dans, houding, rit me en mime aan van jonge mensen die ontelbare uren van hun tijd hiervoor op offeren. Het zelfscheppend vermogen, zei de eerste schepen, kwam in deze tijd vogel dus ook al, zoals wij het in de brochure lezen), snel, en met een groot uit houdingsvermogen. De schepen had het over de zware taak die de verant woordelijken dragen: Raad van Beheer, dagelijks be stuur, public relations,, en technische ploeg. Aalst was fier op Oscar Van Mal der, zo zie de heer Roels, en hij wenste hem dan ook nog een lang sukses. Bij al deze plechtige woorden, misten we evenwel de naam van het VTI dat door de «officials» nog niet eens werd vernoemd, wat we hier toch als een grove schoon- heidsfout vermelden. GESCHENKEN Van de stad uit schonk men etsen aan de gehuldigden (en bloemen aan de dames) o.a. aan de gewezen sekre taris MoerenhotJt - de ande ren vernoemden we al- en aan mevrouw Loos. Guido De Corte noemde de stad in zijn wederwoord een «open huis», waar een voor beeldige wisselwerking be stond tussen basis en be leid. Er was, zo zie hij, steeds hulp geboden. En hij hoopte dat dit beleid van samenwerking zou mogen blijven bestaan. Alkuone schonk aan alle schepenen een herinne- ringsplaketje, en hierna volgde een gezellige babbel \lkuone na de onlangst op het stadhuis (JM) 'cene kijker te plaatsen jt ij doet c.a. de lichtregie). p Jblic relationsman Guido jjti 8 Corte die echter de mi- 3ei c een zeer vlot taalfiguur ooi aat met een warme stem de i zelfs laatavondprogram- hteta's te boeien. Achiel De iet ccr, leraar, die zich de eek door doorheen het alf ikretariaat van Alkuone oriorstelt. Gerd Holvoet, irste kcreografie die leven ,ieft aan de volwassenheid in Alkuone nu. En verder: ,_®pidrée Bultiau eveneens recgrafe, en Francine De eylder, balletdanseres en oreografe, en Francine De ie weinig aan bod, en hij had het in verband hiermee ever stadskinderen tussen steen en beton. Hij noemde Alkuone één van die beste partners van de stad wat be treft het kultuurbeleid, om dat de doelstellingen de zelfde zouden zijn. Hij hul digde dan ook een heel rijtje namen die we niet herhalen omdat we ze reeds hebben vernoemd. Schepen Roels gaf ons een korte historiek van de groep en lichtte ons in over de betekenis van de naam «Alkuone», een ijsvo gel in de Griekse mytholo gie: kleurrijk, sociaal (een met glas in de hand, en een groepsfoto erna. Het was Oscar Van Malder die toen in lyrische bewoordin gen alle medewerkers be dacht (o.a. de moeders ach ter de naaimachine), de heer De Geyndt en het VTI waar de wieg van Alkuone had gestaan. Het was voor de rest een gezellige en drukke bedoe ning, daar in de trouwzaal. De mensen van Alkuone le ken gelukkig om die twintig zware jaren, 's Avonds zou er weer appel zijn, maar dan in alle ernst. Wilfried Lissens het een volwaardige uitstraling, van de Vlaamse kuituur is». Het programma was speciaal voor deze feestelijke gelegenheid sa mengesteld. Het was zowat een «totaal-spektakel». Dans, vlag- gespel, muziek, belichting, dia- projektie, kostumering, aan alles was bijzondere zorg besteed. Met de grote vlaggen kon evenwel niet worden opgetreden. Daarvoor was de zaal niet hoog genoeg. Bij het aanstippen van de num mers die we zeer geslaagd vonden, merken we dat we hier eigenlijk het ganse programma zouden moeten afdrukken. Laat ons slechts enkele impressies geven: er werd feilloos gedanst, de kos- tumes waren kleurig en in over eenstemming met wat werd voor gesteld. De belichting was zeer gepast, evenals het geluid en de gekozen teksten. Aan de ijsvogel Alkuone worden vijf eigenschappen toegeschre ven, die meteen de onderdelen vormden van het eerste gedeelte van het programma: wereldwijd, kleurrijk, blijheid. Er zat ook bij- Magnificient Seven, een nummer van S. Black gekreeèrd in het vooruitzicht v groep zal maken van 26 juli tot 14 augustus 1978 (SJ) 1 de U.S.A.-toernee, die de ïala-voorstelling op 20ste verjaardag rg< ijfi de ir l i een barstenvsolle keizershalle danste Alkuone van vreugde om jn 20-jarig bestaan. 1.250 mensen maakten gedurende 90 minuten er e vlucht mee van -Alkuone», de ijsvogel (Griekse mytologie) die be iterdagavond weer op grote hoogte vloog, i: let was een kleurig schouwspel vóór een dankbaar publiek waaron- K cr zich ook heel wat vooraanstaande figuren uit artistieke en poli- eke middens bevonden. De aanwezigheid van Vic Anciaux onderstreepte het belang van deze kunstgroep. Hij had. zo zei hij ons, deze groep nog aan het werk gezien, en hield eraan het gala optreden mee te maken: «Dit soort vlaggespel is immers typisch Vlaams, en het wordt met een zo danige vaardigheid gebracht, dat zonder veel variatie in dans en muziek: Carl Orff-Copland. Cifalota-Privetora, Vivaldi, Mah ler. B. Decorte, G. Vermeersch, Scott Joplin. Floyd. Gold, Sibe lius, Warszawski, Neruda, Al- brieht, Allan Poe. J. Baez, N. Diamond, Paul Mauriat, De Groot, Duzee, Paige, S. Black. Glorieux, Chaplin, J. Kander, Ja net Pidoux, Glière. Hiermee heeft U meteen de ganse samenstelling van het programma, inderdaad een «mozaïek» zoals het tweede gedeelte werd ge noemd. De voorstelling verliep feilloos, en op het niveau dat van Alkuone een groep met internationale faam heeft gemaakt. Ook nu zat de regie vol prachtige vondsten. Na de voorstelling volgde nog een gezellig samenzijn dat werd opge luisterd door het «Procemus- ensemble». We geven U hier ook de lijst met namen waar we zeker de duimen voor opsteken: Choreografen: Andrée Bul- thiauw: regentes lichamelijke op voeding; Gerd Holvoet: danspe- dagoge; Oscar Van Malder: artis tiek leider - licentiaat lichamelijke opvoeding. Monitoren grote vlaggen: Her man Buyl en Hubert De Vijlder. Regie: René Mispelter en Jan Strickx (assistentie). Techniek: Geert Goossens, Her win Heyman. Edwin Merckx, Werner Van Driessche, Jan Van Eycken. Kostuumontwerp: Viviane Loos, Bea Persijn. Grafiek: Joske Dauwe, Louis Persoons. Jan Sergeant, Hugo Van der Vekens. WILFRIED LISSENS

De Voorpost | 1977 | | pagina 5