KINDEREN SCHREVEN NAAR VOOR WIE BOUWPLANNEN HEEFT JEUGDHUIS LEEUWERIK AAN EERSTE JUBILEUM TOE DIERENBESCHERMING IN DE BRES VOOR VERWAARLOOSD PAARD OUDE GARDE» FEEST Kunstgalerij PALET De heer Vereeckert van de VZW Dierenbescherming van Groot j steekt het arme dier een lekker hapje toe (SJ) Fr. Courtensstr. 33 9330 DENDERM. Tel. 052/21.46.10 KUNSTSCHILDER KUNSTSCHILDERES MARIKA BAUMLER stelt haar schilderwerken tentoon van 25 november tot 8 december 1977. De tentoonstelling is open alle werkda gen van 9 tot 19 u. - zondagen van 10 tot 13 u. van 14 tot 20 u. Toegang vrij. 6 - 25-11-1977 -De Voorpost Enkele tijd voor de lieve Sint (Maarten) en zijn zwarte Piet(en) naar onze kontreien afzakte om hier op zijn leeftijd nog op daken en schouwen de akrobaat te spelen stond «hemelbus» in het portaal van het stadhuis. Een houten koffer is dat, met een brede gleuf waarin Anneken net als meer dan honderd kinderen hun «klein lijstje van hun groot verlangen» hebben gedepo neerd. «Port betaald door bestemmeling», heeft een vader voor alle zekerheid om de omslag geschreven. «Lieve Sint, lieve Piet, ik doe mijn best, ik ben braaf maar ook wel eens stout. Krijg ik een pen en ook nog...» Het Sint-Maartensfeest is een handige manier om kinderen 't braaf-zijn in te prenten. Maar ze zijn soms stout, laat men hen vaagweg vertellen, ze eten hun bo'kes niet altijd opdoen nog «pipi in hun broek». Maar het zal niet minder dikwijls ge beuren in de toekomst. De ene heeft al wat meer belo ningen in het'vooruitzicht dan de andere. Christine doet 't lief: «Lieve Sint Maarten, ik ben soms eens stout ge weest, rij ons huisje niet voorbij, je moet langs de schouw binnen komen, ik zet een wortel en een raap en twee pintjes bier op tafel. Ik wil alstublieft een pyjama, bij mijn meter en een doos play-mobiel en twee bedjes en een strijkijzer bij mijn moeke en papa. Sint-Maarten vergeet a.u.b. kleine Davy niet. Ik hoop dat ik niet teveel gevraagd heb.» Zakelijker zijn Anouk, Marion en Pascale die meteen met de deur in huis vallen: «Lieve Sint-Maarten en zwarte Piet Wij wensen van u te krijgen: een Reuzebeer «Fluppy» Bij zondere grote beer van pluche. Zachte vulling h. 73 cm. Beertje «Tommy» Zeer zachte vulling van pluche h. 45 cm. Ponda: reuzebeer met Zo riet Sint Maarten er uit in de tekenverbeelding van de allerjongsten zachte vulling van pluche h. 85 cm. 3 revolvers: 100 schoten ver nikkeld met holster. 1. Lauwman 2. Marshall 3. Deputy 3 springtouwen: 1 rode, 1 blauwe, 1 rode met blauwe handvat en (3 m) een ketting om een bril aan te hangen. «De kleine Wereldatlas», een tijpmachine, een weefge touw, 2 Nederlandse zak woordenboeken, een Easy Rider, een koffieservice van plastiek voor zes personen, gitaar van hout, melodika, drumstel, 1 doosje oorstops merk: apotheker Haeck, marsepein, chokolade, man netjes (wit, zwart, bruin) een m.b. spel. Wij wensen u een prettige toekomst.» Einde bestelbon. Anthony wil o.m. «de man van zes miljoen» en «chocolade met geen nootjes». Marijke doet 't zoals ze thuis ziet: «beste sint, graag zou ik van u een speelgoed T.V. hebben en een poppewieg en een stofzuiger en ook wat snoep». Jurgen: «sintmaarten ik zou graag bij ons thuis.een mo- nopolyspel hebben en bij meter een telefoon». Greetje wil een «poppenhuis», Annick een «sissend slangenspel», Nord «een zwembad en boek met 2 lijnen», Lieven vraagt of «U zo goed wilt zijn mij te brengen een toverdoos en een tafelorgel». Een jongetje vergeet te tekenen, maar met een beetje verbeelding van de sint komt het wel terecht: «ik ben een heel brave jongen en zou graag hebben dat Gij, Lieve Sinte Maarten, a.u.b. volgend speelgoed brengt: bij ma en pa: een winkel, een voetbalspeleen flipper, een auto's met een grote camion; bij bobon een grote go-kar m 24 in geel, bij meter dit, bij tante dinges, bij nonkel enz enz». Wij hebben ook onze brief te ruggevonden in het pakje. «Lieve Sint en zwarte sloeber, voor Roel en Idi Lamin één pie- kup, voor André 1 boerderij, voor Jan en Jan elk 1 instama- tiek, voor Dolf dat u de pijp te ruggeeft die hij aan u, Maarten, gaf, voor Lieve, z'n huis, voor Peter veel blokgenot, voor Mon en Patrick elk 1 geweer (100 schoten vernikkeld), voor Ro ger een boek met prentjes «in het.paradijs: van de avangard», voor Ghis een zachte winter om te bouwen, voor Willy de «pij- pesteel» van Dolf, voor Wilfried «een pintje op een rappeke», voor Erich meer tijd, voor Jef een nieuwe tribune op den Eendracht en voor mijneen, ik durf niet.» Hij heeft het niet geraden, die lieve Sint. René De Witte Van Alois Van den Bossche, voorzitter van de Interkommunale -Land van Aalst-, vernemen we dat men momenteel doende is aan het bouwrijp maken van projekten in het raam van de grondregie te Hofstade, «Torensveld» met een oppervlakte van 5,20 ha en te Gijzegem, «Damkouter, met een stuk van 3,87 ha. Dat het hier werkelijk gaat om bouwgronden voor «sociale» wo ningen blijkt zonneklaar uit het bezoek dat we onlangs brachten aan het projekt in Burst, totaal qua verkaveling en verkoop geregeld, waar op zaterdag het hele projekt er als een drukke werf uitziet waaruit dan wel blijkt dat de perce len worden aangekocht door men sen die zoveel mogelijk alles er zelf willen aan doen. Voor de projekten in Hofstade en Gijzegem is de administratieve molen aan het malen doch het zal nog wel wat duren vooraleer de zaak in kannen en kruiken is. Al vast worden namen van gegadig den nu reeds door Willy Meganck, Albrechtlaan 117 te Aalst geno teerd. Bedoeling is enkel het ter beschik king stellen van een bouwgrond waarbij dan uiteraard de prijs van de infrastruktuur is ingekalku- leerd. Bouwen doet men dan wel naar eigen keuze binnen zekere beperkingen. Om hiervan een perceel te kunnen bekomen moet men aan diverse voorwaarden voldoen. Men mag zelf, eventueel in verstandhouding met de buren, met 'n half open bebouwing is, de bouwtrant van de op te richten wonmg bepa len. Voor de projekten van Hofstade en Gijzegem zal verzocht worden om toepassing van artikel 33 van de Huisvestingskode waardoor de in- frastruktuurwerken, t.t.z wegenis- en rioleringswerken en aanleg van waterleiding maximaal op staatskosten worden uitge voerd. Hierdoor kan de prijs dan beduidend lager worden gesteld dan gelijkwaardige bouwgronden in de privé-sektor. Om van de toepassing van deze wet te kunnen genieten moeten zowel de openbare besturen die de verkaveling of woonwijk realize- ren als de verkrijgers van een bouwgrond of woning aan diverse voorwaarden voldoen. De verkavelaar moet minstens 25 gegroepeerde grondpercelen elk met een maximale oppervlakte van 6 a realizeren De koper mag geen eigenaar zijn van een bouw grond of bewoonbare eigendom. Verder moet het inkomen van de verkrijger onder een door de wet vastgesteld plafond blijven en moet men er zich toe verbinden binnen de vijf jaar na aankoop hun woning op te richten en deze gedu rende tien jaar zelf te bewonen. Bebouwde en bewoonbare opper vlakte moeten eveneens binnen zekere normen blijven. Berekend aan een bouwdichtheid van 15 óf meer woningen per hek- tare kan vooropgesteld worden dat er te Gijzegem een zestigtal en te Hofstade rond de 70 bouwgronden beschikbaar komen. Veronder steld wordt dat de verkoopstelling zal kunnen gemeld worden over twee jaar. Nadere inlichtingen betreffende beperkingen en voorwaarden vindt U eerlang in ons blad. Voor inlichtingen kan U terecht bij Eddy Dierickx, raadslid OCMW, Hof te Wachene 2, Hofstade. L.H. Inderdaad, dit jaar viert jeugdhuis Leeuwerik zijn 10-jarig bestaan. Dit tweede lustrum gaf en zal aanleiding geven tot heel wat aktivitei- ten, gespreid over het huidige werkjaar. Doch de komende weken zal er een speciale feeststemming zijn in jeugdhuis Leeuwerik, want onder meer staat voor volgende week één van de belangrijkste aktiviteiten gepland, namelijk het Leeuwerikbal ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan. Vorige week werd in het vooruitzicht hiervan reeds een Miss en Mister Leeuwerik verkozen. DE VERKIEZING Dus zoals gemeld vond vorige za terdagavond de verkiezing plaats van Miss en Mister Leeuwerik. Ook vorig jaar gebeurde dit reeds, maar dit jaar stond dit bijzonder in het teken van de tweede lustrum viering. Deze verkiezing gebeurde in de vorm van een kwis met aller hande soorten vragen over sport, film, jeugdhuis en muziek. Daar naast moesten de deelnemers ook hun praktische aangelegenheid tentoon spreiden, iets wat voor heel wat vermeende handigen een zware karwei werd, maar die toch niettemin met de glimlach en een godv werd verwerkt. De prak tische proef voor de jonge dames bestond erin met een paar hand schoenen aan een gummi ballon opblazen en stukslaan. De heren mochten hun praktische onder legdheid botvieren op naald en draad die moesten in elkaar gefut seld worden en dan om het meest steken naaien, dit alles in de tijd spanne van 45 sekonden Om te mogen deelnemen moest men evenwel minstens 1 jaar lid zijn van het jeugdhuis, dit om de eenvoudige reden dat je als Miss of Mister Leeuwerik reprezenta- tief moet kunnen zijn voor het jeugdhuis. De deelnemers aan deze verkie zing waren: van mannelijke zijde Chris Van Leuven, Ronald Van Dormael, Mare Noël, Karei Mat- thijs en Frank D'Haesc. Het vrouwelijk schoon werd verte genwoordigd door Kris De Coen- sel, Ann Praet, Monique Lema- hieu, Lutgarde Rasschaert en Ka- rine Claus. Het meest kompleet mannelijk jeugdhuislid bleek dan ten slotte Frank D'Haese te zijn. Miss Leeuwerik werd de charmante Ka- rine Claus. Deze beide hoofdvo gels mochten dan het bijgaand lint omgorden en de eerste danspasjes zetten van een geslaagd dansa vond. DE TOEKOMST De eerstvolgende aktiviteiten in het jeugdhuis zijn een toneelstuk, Igor en Julius, geschreven en ge regisseerd door enkele jeugdhuis leden zelf. Dit vindt plaats op za terdag 26 november om 19.30 uur. Verder heeft dit toneelgezelschap ook reeds enkele optredens buiten Lede, zoals in Lebbeke en Den- dermonde. De Aalsterse «Oude Garde -, gesticht in 1787, viert eerlang haar traditioneel Ceciliafeest, het I901- dit jaar. Onder leiding van haar nieuwe dynamische dirigent Edgard Branc- kaert uit Ninove, brengt ze ons met kommentaar door Eric Van Hoezen, op maandag 28 november te 20 u. in de feestzaal van het stadhuis, haar Ceciliakoncert. Na een mars van Blankenburg, het bekende «Afscheid der Gladiato ren», komt de ouverture «Baga telle» van Jos Rixner. Van Johann Strauss brengt ze het intermezzo «Duizend en een nacht» en daarna van Paul Abraham een selektie van de suksesrijke operette «Vik- toria en haar Huzaar». Ook de jeugd komt aan haar trek ken en de jonge William Ruys- sinck speelt een polka voor klari net van AK Corbin. nl. «Deau- ville». Tot slot een koncertpotpourri met bekende aria's van Will Meisel. CECILIA VIERING Op zondag 4 december volgt dan de gastronomische viering. Na de algemene vergadering met verslagen door sekretaris en pen ningmeester en de aperitief aange boden door lokaalhouder Veille- fon gaat het in optocht naar de feestdis waarvoor U nog kan in schrijven aan 450 fr. Tijdens het feestmaal toespraak door volksvertegenwoordiger Diane D'haeseleeren huldebetoon aan verdienstelijke muzikanten. Tot slot gezellig samenzijn tot 21 JEUGD Voorzitter E. Van Schoote en zijn hele bestuur doen een oproep tot l iestuu eklon Vorige week vrijdag werd er beroep gedaan op de afgevaardigden van de vzw Dierenbescherming van Groot-Aalst voor een verwaar loosd paard dat dag en nacht in een erbarmelijke toestand buiten stond op een weide te Herdersem. De toestand waarin het paard zich bevond kon beste vergeleken wor den met de toestand waarin zich begin dit jaar te Erpe een kudde schapen bevond. Op de weide haast geen grassprietje meer, ten prooi aan koude en ontbering. Daarbij kwamen dan ook nog de regenvlagen van de laatste dagen die de weide herschapen hadden in een ware modderpoel. Bij elke stap zonk het paard weg of gleed het uit. Door honger gekweld zocht het dier eten bij de op de weide staande bomen. De schors werd totaal weggevreten. Ook het sprokkelhout van de aan de weide palende geburen moest er aan ge loven. Na het konstateren van de feiten begaven de afgevaardigden De Backer en Vereecken zich naar de Rijkswacht om melding te maken van het gebeuren. Deze beloofde in de namiddag zich ter plaatse te zullen begeven om de nodige kon- stataties te doen en proces verbaal op te maken. Langs de kant van de Dierenbe- schermingsorganizatie werd in het proces-verbaal opgenomen dat men wenste dat het dier een betere verzorging zou krijgen. bracht door dierenbeschermings- organizaties. Dierenbeschermingsorganizaties hebben ter zake reeds voorstellen gedaan: minstens een afgevaar digde per streek die van rechts wege gerechtigd is een P.V. op te maken en die in ernstige gevallen mag beslissen welke dieren er die nen naar een schuthok te worden overgebracht. Wanneer krijgt men gehoor? STADSSCHILD Voor een paar maand werd aan het stedelijk Dierenasiel Sint- Hubertus gevraagd de naam 'Ste delijk' weg te laten omdat de stad immers niets te maken had met het asiel; dit gebeurde. Voor kort werd ook aan de vzw. Dierenbescherming van Groot- Aalst gevraagd om het stadsschild niet meer te gebruiken in affiches, briefhoofdingen, stickers, e.d Francois De Backer, voorzitter van de vzw. Dierenbescherming van Groot-Aalst schreef hierop een brief naar de burgemeester waarin hij er deze opmerkelijk op maakte dat hij geen maakte van het stadsschild twee kleine schildjes staan r< ticvelijk een hondekop en eei Eveneens vraagt de h. De Bi zich in dit schrijven af waan geen gebruik zouden mogei ken van een dergelijk op het schild gelijkend schild wai^rij een galerij Ensor, een kled zaak Jonathan en een koffie gm derij De Paepc dat wel mog Tot op heden nog geen antwi Eveneens kwam nog geen jer t> woord op een aangetekend si khec ven waarin naar aanleiding v ede asielkwestie werd gewezen o jad feit dat de vzw. Dierenbes jn |0 ming van Groot-Aalst dit jaa a de reeds een aanvraag om een as re 0| bekomen had binnengelevcr gr gg de burgemeester. ieerl€ Misschien steken deze pap as d momenteel bij het dossier v: !me beide dierenbeschermingsor gder zaties die Groot-Aalst op djge ogenblik rijk is en dat binnei en c zijn ontknoping zal kennen. Op zaterdag 3 december is er dan het grote Leeuwerikbal, ter gele genheid van het tienjarig bestaan. Deze danspartij gaat door in de zaal Volkskring in de Kasteeldreef te Lede en de eerste danspasjes worden er gezet door Miss Karine en Mister Frank om 21.30 uur. Verder in de maand december, meer bepaald op zaterdag 17 de cember is er nog het optreden ge pland van Kris De Bruyne en z'n groep en dan als een zeer traditio nele aktiviteit is er op nieuwjaars dag, 1 januari 1979 dus, het ver kleed bal, ook dit speciaal in het teken van het tienjarig bestaan. MON D.G de ouders om hun kinderen, zowel meisjes als jongens, te zenden naar het lokaal waar gratis door gediplomeerde leraars muziekon- derricht wordt verstrekt. Indien wenselijk worden leerlingen- muzikanten aan huis afgehaald en teruggebracht. L.H. HULP, EEN PROBLEEM Dat er momenteel problemen zijn tussen de stad en de dierenbe schermingsorganizaties of asielen is reeds beschreven. Het is trou wens een probleem waarover nog wel zal geschreven worden. Het probleem waarover we het hier echter willen hebben, ligt op een ander vlak, namelijk de hulp die de dierenbeschermingsorgani zaties verwachten van hogerhand wanneer ze dierenmishandeling of verwaarlozing vaststellen. Maar al te vaak blijft dergelijke hulp in ge breke of is zij niet doeltreffend. De h. Francois De Backer van de vzw. Dierenbescherming van Groot-Aalst haalde ons enkele voorbeelden aan. Toen de afgevaardigden van de vzw. dierenverwaarlozing vast stelden van een Duitse herders hond die door een echtpaar dat voor vijftien dagen op verlof was, was achtergelaten met enkele kor rels en een emmer die onder een regenpijp was geplaatst, werd klacht neergelegd bij de Aalsterse politie. Op een antwoord moest men niet lang wachten: «Ge kunt uw str zelf opkuisen!» Eveneens bij de Aalsterse politie werd klacht neergelegd omdat die ren bij een temperatuur van 7° C onbeschut op een weide ston den. Het antwoord was hier even eens rap gevonden: «Die kunnen daar wel tegen!», aldus de geïn terviewde. Gemakzucht van de Aalsterse po litie, dringender problemen of een gebrekkige wetgeving ter zake? Verder is er ook het feit dat wan neer een klacht wordt neergelegd men er achteraf niets meer van hoort, zodat men zich terecht af vraagt of er wel gevolg gegeven wordt aan klachten binnenee-

De Voorpost | 1977 | | pagina 6