IERSTELLEN EN BOUWEN IR EN ROND EENDRACHTSTADION W jï.V.P. STUURT KAT PP 11 NOVEMBERVIERING iERAAKT UW KIND VEILIG IN :N UIT DE SCHOOL? DE BILJARTVRIENDEN VOORWERP VAN SPONTANE HULDIGING TE AALST FIETS U GEZOND MAAR DOE HET VEILIG II de WEDSTRIJD (TOURING CLUB REISBEURZEN Jongeren», IEGIFTIGD MET 1.000.000 F PRIJZEN De Voorpost - 25-11-1977 - 7 Eendracht Aalst» is onlangs op een erg ongeluykige manier de publieke belangstelling ge- racht. Zware schade na een hevige storm. Jaar er is nog wat anders: er zijn bouw- en verbou- jjringsplanen. De Voorpost ging hierover even praten met Voorzitter Frans Daelman die deze funktie nu al voor het derde leizoen waarneemt. Wie de resultaten samentelt, merkt al lug dat Eendracht Aalst aan hem een goede «transferij' heeft edaan. De problemen zijn kenbaar gemaakt aan het stads- estuur, en bovendien is E. Aalst ook een afdeling hoger eklommen. )e heer Daeleman, voorzitter van Eendracht Aalst (EL) Schade Dat de stormschade zeer hoae cijfers beloopt staat vast. Een dracht Aalst zal deze kosten zelf moeten dragen. Tenzij de stad helpt. En het ziet ernaar uit dat de sfeer binnen het stadsbes tuur gunstig is tegenover Eend racht Aalst. Tenslotte draagt Eendracht zowat 10 van de inkomsten of aan de stad (tak sen op vermakelijkheden). Reeds lang moesten onder- houdsweren aan het stadion gebeuren. Sommige zijn reeds uitgevoerd (omheining). Maar e r blijft nog heel wat te doen. De sommen hiervoor evenwel zijn te groot om ze uit de kas van Eendracht te halen, dat nor maal zelf instaat voor de uitga ven. Eén en ander kan nu wel versneld worden door de nood zaak de omver gewaaiae Tri bune op te ruimen. Het oefen- veld is momenteel onbruikbaar. Het schepenkollege is nu be reid daar een nieuwe tribune te bouwen, wat trouwens een agendapunt zou worden voor de volgende gemeenteraad. Zoals het stadion er nu bijstaat, vormt het geen reklame voor onze stad. De sanitaire voor zieningen zijn allesbehalve. Bezoekers merken dikwijls op: doet de stad dan niets alleen? Bovendien zijn de gebouwen en tribunes soms gevaarlijk. Het komt erop aan, zegt voor zitter Dael man, dat we de mensen op een deftige manier kunnen ontvan gen. Hierdoor zou het aanzien van de stad aanzienlijk verho gen. Wij vragen geen lukse maar wel het nodige komfort. Er mag zelfs in fasen gewerkt worden. We vragen niet alles ineens. Wel een stelselmatige vernieuwing. Als er maar ge werkt wordt Opvoedende taak «De stad moet ook oog hebben en dat heeft ze voor de opvoedende taak die onze klub waarneemt tegenover zoveel jonge mensen die dagelijks komen trainen». De heer Daelman neemt die sociale en opvoedende taak dan ook bij zonder ter harte, naar we uit zijn woorden konden opmaken. De stad heeft er dus belang bij. hier een helpende hand te rei ken, ook al omdat dit een inves tering zou zijn ten voordele van de stadskas: hoe meer inkom sten, hoe meer taksen. Het is evenwel zo, dat tijdens de vo rige wedstrijd (tegen Water schei) die toch een topwedstrijd was, slechts 3000 toeschou wers aanwezig waren, waar van er dan nog 2.200 in de re gen stonden. Dit betekent een groot verlies op één speeldag. Er moet dus wel snel wat ge beuren. Ligging Het proces om het stadion te verbeteren is dus op gang ge komen. Voorziter Daelman wil evenwel de kosten zo laag mo gelijk houden. Ook al daarom zou hij de ligging van het plein ongewijzigd laten (De mini mumafmetingen zullen even wel gewijzigd worden, zo ver namen we achteraf: 105 x 65 m. Eendracht Aalst meet 100 x 62,5 m: kan de ligging dan on gewijzigd blijven Omtrent deze wijziging is evenwel nog niet de minste be slissing genomen. De berich ten over het oprichten van een nieuw stadion aan de oude Dendermondse steenweg zijn anderzijds totaal uit de lucht gegrepen. Nieuwbouw Zoals reeds vroeger vermeld, werden de plannen voor nieuwbouw van kantine en sa nitaire installaties (kleedka mers) vóór het stadion (langs de Bredestraat) door de ge meenteraad goedgekeurd. Hiermee had men al moeten beginnen, maar het stormweer heeft de werkzaamheden ver traagd. Voor de weggewaaide tribune werd reeds een firma gekon- trakteerd om een buizenstelling te plaatsen waarop een over deking zou gemonteerd wor den. Hiervoor draagt Eend racht zelf de kosten, voor stormschade kan Eendracht geen vergoeding trekken. Wilfried Lissens Piet, Jacquy en Jan: een ijverig drietal dat we aan het werk vonden tijdens hun opfleurwerk van de gevel van dit stadsgebouw rechtover de St. Martinuskerk. Verf, stellingen en verzekering zijn van de stad. De verbeel ding en het verfwerk, van enkele leden van de Humanistische Jongeren en andere jongelui. Hun initiateif verdient navolging. (JM) I an raadslid Louis Saerens, Moorsel, ontvingen we bijgaanc ai chrijven dat we hierbij onveranderd opnemen. ,ie Om 10 uur precies werd de °8 ering begonnen met een H. lis. ier begonnen reeds de moei- 1kheden. Schepen Van den ede afgevaardigde van de tad Aalst, werd letterlijk aan s jn lot overgelaten. 4a de Mis werd er met de fan- asbre op kop naar het monument er gesneuvelden gegaan voor eerlegging der bloemen, hier aP as de ontgoocheling bij velen vi i me rke n toe n zij zage n dat het or edenkteken daar stond met °fl dige vlaggestokken. Onder nci en gierige wind ging de op- icht verder naar het kerkhof n eveneens bloemen neer te iggen aan het monument der orlogsslachtoffers (gevalle en 1940-45). Hierna volgde korte toespraak door chepen Van Den Eede op het Dormalige Gemeentehuis. In tijn uiteenzetting merkte hij op dat ondanks de minder gun stige financiële toestand van de stadskas er voor de 11 novem ber herdenking nog een recep tie af kon. De voorzitter merkt trouwens op dat er van afschaffen van deze receptie geen sprake kon zijn daar dit reeds jaren ge woonte is. Onder de aanwezi gen waren de verkozenen Re- dant en Saerens. De C.V.P. ers Yuttersprot en Van Der Borght-Carié stuurden hun kat, wat door vele vierders sterk werd opgemerkt. Maar wat wilt ge Wanneer men jaren aan een stuk alleenheerser is ge weest, en men nu tot de vast stelling komt dat dezen die vroeger vernederd en belache lijk zijn gemaakt, het nu voor het zeggen hebben, dan komt dat hard aan. Maar deze reden kan of mag voor een goede po litieker zijn afwezigheid niet verontschuldigen. Men is ge kozen door het volk wat bete kent dat de verplichtingen ten aanzien van het volk moeten nageleefd worden. Op ons kan men daartoe in de toekomst re- kenerf We zeggen aan de bonden reeds tot volgend jaar met een nog betere organisatie naar een mooiere 11 novem- berherdenking.» Eerlijkheidshalve willen we ook de andere klok laten luiden en vroegen we naar de reaktie van ex-burgemeester Raymond Uyttersprot op deze tekst. «Mevrouw Van Der Borght- Carlé en ik zelf zijn inderdaad niet naar de 11® novembervie- ring gekomen, gewoon omdat we er niet op uitgenodigd wa ren. Toen een Moorsels raadslid van de huidige meerderheid me vroeg of ik kwam moest ik hem wel antwoorden dat ik spij tig genoeg niet uitgenodigd was. Enkele dagen later kwam er dan een schrijven van de burgemeester inhakend op het telefonisch onderhoud van be doeld raadslid met het stads bestuur waarin vermeld werd dat ik, zoals trouwens alle an dere raadsleden reeds op 3 oktober was uitgenodigd en er stak nog een eksemplaar van deze uitnodiging bij. Deze invi tatie handelde echter over de vaderlandse plechtigheden van 1 tot 15 november in de «stad zelf». Van enige plechtigheid te Moorsel of in een andere rand gemeente was erin geen spoor. Ik vind het wel eigenaardig dat ik als gewezen burgemeester, die toch gedurende twaalf jaar voor de oudstrijders mijn best heb gedaan, noch door hen noch door het stadsbestuur werd uitgenodgd. Zulks lijkt me iets te zijn tegen elke elemen taire regel van gewone be leefdheid in.» Waarvan akte. L.H. bf er op het Groot-Aalsterse grondgebied «verkeersbriga- Üiers» komen (leerlingen speciaal opgeleid en uitgedost om fiet verkeer bij in- en uitgangen van de school te regelen en llzo bij te dragen tot meer veiligheid voor onze kinderen) blijft log een open vraag. Eerst wil men via besprekingen op mini- rteriel vlak de juiste draagwijdte van de verantwoordelijkhe- len nauwkeurig laten Depalen alvorens zich te wagen in iets liaarover toch nog diskussiemogelijkheden zitten. fomt men tot een positieve lellingname dan wordt de ver- {eerskommissie om advies ge raagd en uiteindelijk dient de jemeenteraad te beslissen. Evenzo is dit het geval voor al lerlei wensen die vele school hoofden uitten in verband met 4en verhoging van de veilig heid )ver de «verkeersbrigadiers» zelf is men ten andere nog niet zo unaniem akkoord: waar ne gen scholen uit de stad en elf scholen uit de deelgemeenten positief tegenover de idee staan, blijken andere scholen meer gereserveerd en wordt gewezen op te jonge of te oude leeftijd van hun leerlingen. Voor deze scholen blijkt het een ri- siko deze grote verantwoorde lijkheid in handen van kinderen te geven. Zeer vele scholen vragen ze brapaden, waar die er nog niet zijn en ook andere desiderata komen uit de bus. Zo vraagt de stedelijke akademie voor mu ziek, toneel en ballet herstelling van in slechte staat verkerende voetpaden en plaatsen van oranje-flikkerlichten. Het Hoger Rijksinstituut voor Technisch Onderwijs wil de leerlingen via de Welvaart straat de school doen verlaten en niet meer langs de zo druk geworden Boudewijnlaan. De rijksscholen van de Binnen straat vragen uitbreiding van de 40 km-snelheidsbeperking en 20.000 F en twintig van 10.000 F en ook twaalf reportagcprijzen van 5.000 F. dus 325.000 F. Benevens deze prijzen van Touring Club bieden talrijke openbare cn privé-organismen, zowel Belgische als buitenlandse, de laureaten prijzen: reisbeurzen, verblijven in Bclgic en in het buitenland, vliegtuig-, trein-, boot en autocarreizen, fotoapparaten, aan koopbons en bons «goed voor», boe ken. atlassen, wegenkaarten, enz Het wedstrijdreglement met de lijst van de prijzen en het inschrijvingsfor mulier kan aangevraagd worden aan Touring Club van België, Kommissie voor Jeugdtoerisme, Wetstraat 44 - 1040 Brussel (tel. 02-513.82.40 - 512.78.90) tnder de hoge bescherming van de Ministers van Nationale Opvoe ding, van Kuituur en van Verkeerswezen, en van de Kommissaris- ■eneraal voor Toerisme, organizcert Touring Club deze wedstrijd 'oor de elfde maal met het doel het toerisme onder de jongeren te ivordercn. dan 1.000 .000 F prijzen zullen in isbeurzen en andere prijzen uitge- ikt worden. aan deze wedstrijd deel te nemen jt men tussen 17 en 25 jaar oud zijn in uiterlijk 5 jan. 1978 een reis- igramma met kulturele, toeristi- :he cn eventueel sociale inslag zen- in naar Koninklijke Touring Club in België, Wetstraat 44, 1040 Brus- Indien dit programma een prijs lehaalt, moet de reis in 1978 gereali- zeerd worden. De beste programma's worden gese- lekteerd aan de hand van volgende cri teria: reisdoel, originaliteit, nieuwe ideeën, ondernemingsgeest, degelijke voorbereiding, verzorgde prczentatic. Bovendien moet na de reis een ge schreven reportage hierover opgesteld worden. Touring Club schenkt een speciale prijs «Voorzitter Eric Legrand» van 25.000 F., twee reisbeurzen van het Koninklijk Atheneum wenst een parkeerverbod vóór de school en politietoezicht op het stationeren in dubbele rij in de omgeving van de school. Het St-Maartensinstituut is be zorgd over het wegblijven van 'n politieagent tijdens de peik- uren in de Vrijheidstraat terwijl eveneens aandacht wordt ge vraagd voor de moeilijkheden bij het oversteken aan de Esplanade. De meisjesschool aan de Spaarzaamheidstraat wenst toezicht op de hoek van Geraardsbergse- en Eikstraat. Het Koninklijk Lyceum heeft moeilijkheden wanneerde leer lingen per fiets de schoolverla ten via de Hoogstraat. Het St- Jozefinstituut vraagt een par- keervrije zone vóór de school in de St-Jozefstraat en op de Ka- pucienenlaan wenst het een langere tijdsduur in de afstel ling van de verkeerslichten op dat voetgangers tijdig zouden overge raken. De Erembodegemse lagere rijksschool vraagt verkeerson- derricht door leden van de poli tie en de Gijzegemse jongens school wenst aanpassing van de tijdsduur van de verkeers lichten. Herdersem vraagt ver keerslichten op de drukke Grote Baan en parkeerverbod bij de school in de A. De Cock- straat De Hofstaadse school wenst kontrole door de politie op de fietsen van de leerlingen. Een hele waslijst wensen en verzuchtingen waaruit en de verkeerskommissie en de ge meenteraad heel wat kunnen halen en hopelijk realiseren. L.H. De biljartvereniging «De Biljartvrienden» die gedurende vijf tig jaar de biljartsport op een doeltreffende wijze heeft gepro pageerd en deze discipline ook een zekere standing heeft gegeven was zondagmoren het voorwerp van een spontane hulde vanwege het Stadsbestuur. Niet alleen om de enorme ver diensten die deze vereniging kan voorleggen, maar inzon derheid voor haar vijftigjarig bestaan en ook voor het feit dat ze vijfentwintig laar de titel «Koninklijke» voert in haar ba nier. Het is inderdaad zo dat «De biljartvrienden» gesticht werd door enkele vrienden op 9.2.1927. Ze waren dan ook als het ware de voorlopers van deze nu veel beoefende sport. Deze Koninklijke Maatschap pij was uiteraard de eerste klub in de stad die aangesloten was bij de Belgische Biljartbond on der M. 14 en om deze discipline te propageren en tot leven te roepen. De vereniging heeft totnogtoe haar naam niet ver- VEILIG VERKEER Enkele voor fietsers belangrijke bepalingen uit het Algemeen Reg lement op de Politie van het Wegverkeer vindt U hierbij. 1Wanneer de openbare weg een fiet spad omvat moeten fietsers en be stuurders van tweewielige bromfietsen dit rijpad volgen. 2. Zo de openbare weg bovendien een rijpad omvat in twee richtingen moe ten ze het fietspad volgen dat in hun rijrichting ligt. 3 Zo er geen fietspad ligt mogen ze buiten de bebouwde kommen de ge- lijkgrondse bermen die rechts in hun rijrichting liggen gebruiken op voor waarde altans dat ze de voetgangers met in gevaar brengen. 4Alvorens een manoeuvre uit te voe ren of een beweging die een zijde lingse verplaatsing of een wijziging van richting vereist moet dc bestuurder tijdig zijn voornemen kenbaar maken met richtingaanwijzers of met een te ken van de arm. Zodra de zijdelingse verplaatsing of de verandering van rij richting gedaan is moet deze aandui ding ophouden. 5. Buiten bebouwde kommen mogen fietsers die de rijbaan volgen met twee naast elkaar rijden. Bij naderen van een voertuig dienen ze evenwel achter elkaar te rijden Fietsers kregen in het verleden niet al tijd de aandacht die ze verdienden. Vooral nu geloofd wordt in de leuze «fiets je gezond» worden grote eisen gesteld. Bij de aanleg van nieuwe straten of de afwerking van wegen wit het stadsbe stuur ook met fietsers rekening houden. Nieuw Aalst is nu groot genoeg om mogelijkheden te zoeken ergens een fietspad aan te leggen weg van straten en gewone wegen. L.H. loochend. Het is zo dat het vrienden door dik en dun ge bleven zijn. Jammer genoeg is geen enkel stichtend lid nog in leven en er werd tijdens deze ontvangst die zeer spontaan verliep door velen een traan weggepinkt toen onder voorzit ter Urbain Le Compte de ver dienstelijke afgestorven stich ters en leden even memoreer de. Deze vereniging werd ont vangen door schepen van Sport en Kuituur Monsieur schepen De Neve, schepen Van den Eede, schepen Blommaert en raadslid Doorns. Ook de dd. Stadssekretaris was aanwezig. Het Sportkomi- tee was vertegenwoordigd door voorzitter Tavernier en onder voorzitter Van der Spie gel. Schepen Monsieur die Burgemeester D'haeseleer verving, wees in een korte toe spraak op de prestaties die door «De Biljartvrienden» se dert haar bestaan werden ver wezenlijkt. Hij bracht hulde aan drie verdienstelijke leden na melijk Staf Francois 33 jaar on onderbroken lid, ook promotor en medestichter en voorzitter van het distrikt Denderstreek. Bestuurslid en gewezen Ge westelijk Ondervoorzitter van het Gewest Beide Vlaanderen K.B.B.B., Bestuurslid van het Aalsters Biljartverbond. Be stuurslid van de klub sinds 1966. Voorzitter van de klub sedert 1971. René Temmer man - vroegere voorzitter en 34 jaar lid en Alfons Francois vroeger bestuurslid en 37 jaar lid. Voorzitter Gustaaf Francois sprak namens de gevierde Ko ninklijke Maatschappij het dan kwoord uit. J.V.H. De koninklijke maatschappij de Biljartvrienden werd voor haar 50ste verjaardag ontvangen op het stadhuis (JM)

De Voorpost | 1977 | | pagina 7