fAN IMPKENSVRIENDEN GELAUWERD TE LEDE IE GLANSMEREL LEDE HIELD ZIJN JAARLIJKSE rENTOONSTELLING DE MASSAVELDLOOP TE ERPE ST.-CECILIA IN FEESTSTEMMING NIEUWE VONK VAN ERPE-MERE KULTUREEL GAAT DE LUCHT IN GEPENSIONEERDEN WANZELE IN FEEST De Voorpost- 25-11-1977 - 9 jrige zaterdag werden de kampioen en de ijverige leden van de 0 ksesrijke wielerklub -De Van Impe kens vrienden- gelauwerd in pn lokaal De Halve Maan te Lede. Ook talrijke sympatizanten iren komen opdagen om deze lauwering, in aanwezigheid van hun p elervedette Lucien Van Impe, mede te maken. de moed en volharding aan de dag legden om toch nog heel wat kilo meters te fietsen. Hierbij valt te vermelden dat Lucien Van Impe een exemplaar voor zijn geliefde vogelverzameling aangeboden kreeg en zijn dame de gebruike lijke bloempjes overhandigd kreeg. Een speciale prijs was er ook voor de man van de bezem wagen, Julien Keppens. De klubkampioen van het voorbije seizoen, Julien Galle werd gelau werd met trofee, een kampioenen trui en materiaal voor de fiets. Hij kreeg tevens de medaille voor sport van het Sportkomitee van Lede. E VIERING eze viering vond plaats in aan- j ezigheid van schepen De Paepe, r adslid Henderickx en voorzitter in het Feestkomitee, Julien De remer, tevens ere-voorzitter van feestvierende vereniging. Uit- ird ook Lucien Van Impe. :t was ere-voorzitter De Cremer de taak op zich nam een irdje te zeggen over de klub en prijzen aan de leden uit te de- tn. Deze tweejarige wielertoeris- Jub telt reeds zo'n 30-tal wie- liefhebbers in haar rangen die in in vrije tijd de fiets opkruipen tr de goede lijn te behouden of voor de gezondheid te zorgen, bloei en populariteit welke vereniging op dit ogenblik kelijk kent, dankte de ere- irzitter voor een groot deel aan figuur van Lucien Van Impe ilf, doch tevens aan het dynami- :he bestuur en de sportieve leden. :vens maakte de heer De Cremer in de gelegenheid gebruik om de tvoud bij deze geprezen wieler- lette te bewonderen. was het ogenblik gekomen de mensen te bekronen die tij- :ns het voorbije zomerseizoen iet voornamelijk zijn rot weder, OPGEMERKTE TOE SPRAAK VAN RAADSLID HENDERICKX In naam van het gemeentebestuur plaatste raadslid en toekomstige schepen van Sport, Jules Hende rickx eveneens z'n woordje. Hij verontschuldigde de burgemeester en afwezige leden van het sche penkollege. Daarna begon hij een vrij opgemerkte toespraak. Hij zegde verheugd te zijn dat er nog zulke verenigingen bestaan, waar de plaats geen of toch minder be lang heeft, en de gezonde sport boven alles primeert. Eerder on verwacht kwam het volgende over: «Het is dank zij dergelijke liefhebbersklubs op zo'n ge meente als Lede, Groot-Lede. dat er in de toekomst fiets- en voetpa den zullen komen. Want dat is onze bedoeling in Lede, dit moet er komen, het kostte wat het wil. Wij willen van Groot-Lede een modéigemeente maken. Dat zal geld, veel geld, en tijd kosten, maar het moet. Daarmee zijn wij nu volop bezig.» Verder had hij het over de spor traad die kortelings opgericht zal worden en waaraan iedere sport- klub aktief zal deelnemen naar hij hoopt, ook en vooral de Van Im- pekensvrienden. Later op de avond vertrouwde Ju les Henderickx ons nog toe dat er nog een aantal belangrijke zaken op til zijn in de nabije toekomst, zoals de zware dobber van een jeugdraad en een verkeerskom- missie. Dit maakte een einde aan het offi cieel gedeelte; nu kon er voor de ontspanning gezorgd worden tot in de kleine uurtjes, zoals het voor de waardige, sportieve leden van de Van Impekensvrienden past: eerst sport, dan ontspanning. DE VERENIGING Via de eerste uitgave van hun tijd schrift «'t Van Impeken» konden wij nader kennis maken met «De Van Impekensvrienden»Deze vereniging die voor twee jaar werd opgericht telt zo'n 30-tal leden. Erevoorzitter is de heer Julien De Cremer, voorzitter is lokaalhouder Hubert Verleysen, ondervoorzit ter: Oscar Van de Velde; sekretaris Lucien Keppens en bestuursleden Oscar Van der Vurst, Julien Kep pens en Jan Van Eetvelde. Dit seizoen fietsten zij niet minder dan 1983 kilometer bij elkaar en het klubklassement, a rato van het aantal afgelegde kilometers ziet er als volgt uit: 1Julien Galle (1875 km); 2. Lucien Keppens (1665 km); 3. Julien Verhofstadt (1578 km); 4. Romain Van den Berghe (1518 km); 5. Hubert Verleysen (1355 km); 6. Hector Van Impe (1355 km); 7. J. Van den Brempt 1225 km); 8. O. Van der Vurst (1218 km); 9. Jan Van Eetvelde (1183 km); 10. Etienne Govaert (1058 km). Dit is de rangschik king der eerste tien. Het eerste gezellig samenzijn van de Van Impekensvrienden, ge paard met 'n souper en een tom bola, zal plaatshebben op vrijdag 2 december om 20 uur in het lokaal Halve Maan op het Dorp te Lede. Nog veel fietsgenot tijdens de ko mende zomerseizoenen. MON D.G. Vorig weekeinde hield de vogelliefhebbersvereniging De Iplansmerel uit Lede haar jaarlijkse vogeltentoonstelling. >eze manifestatie ging door in het gemeentehuis van de leelgemeente Wanzele. Vorige jaren was dit steeds in het [(Cultureel Centrum, doch dit bleek dit jaar niet mogelijk Ten. indere de ruimte aldaar was te beperkt voor de tentoonstel- Ing van de talrijke vogels, meer dan 600 stuks dit jaar. Aldus lerd deze 26ste tentoonstelling andermaal een groot sukses. tentoonstelling vogeltentoonstelling werd iopend vorige zaterdag in aan- lezigheid van schepen Grepdon, linnebo en De Paepe, van raads- len Cobbaut Henderickx en Iveraert en van de voorzitter van it feestkomitee De Cremer. Voor- :itter Norbert De Smet verwel- mde de aanwezigen op deze rste tentoonstelling in Wanzele. lij lichtte tevens het doel van een irgeüjke tentoonstelling toe, ilke is: het stimuleren van de lief- ibbe rs o m voge Is te kweken in de rerschillende kategoriën en soor- en. Daarna legde sekretaris Arthur Mathijs de werkwijze van een der- jelijke vrije tijdsbesteding uit. Het is de bedoeling om vogels die in een volière zitten, te se lekte ren en deze dan in een kooitje te steken in spe- :iale omstandigheden Dan moet nen de fouten van de vogel leren rennen en deze africhten. Het is de jedoeling dat het vogeltje op zijn stokje blijft zitten, dus niet op de jrond loopt, niet vlindert, een nooie houding heeft, enz. Hiervoor jestaan verschillende metodes. Hieraan is zeer veel werk. Jij de keuring op dergelijke ten- oonstelingen wordt dan rekening jehouden met de houding de be- 'edering, de konditie enz Verder wordt er ook rekening gehouden met het zelf kweken van vogels door middel van het stelsel met jredikaatpunten. Hierdoor wordt eigen kweek bevorderd. Tenslotte dankte sekretaris Arthur Matthijs de aanwezigen, de vogelliefheb bers en de gemeentemandataris sen die een dergelijke tentoonstel- ing mogelijk maakten. Daarna feli citeerde schepen Minnebo in naam van 't gemeentebestuur voor hel leduld en de moed die deze vogei- efhebbers opbrengen bij de uitoe- ening van hun hobby. Verder wees lij erop dat de akkomodatie in het gemeentehuis van Wanzele beter was dan in het Kultureel Centrum en dat het tevens mogelijk is om elders de tentoonstelling onder te brengen de volgende jaren, zoals te Smetlede, Oordegem, enz. Dit zou tevens de uitbreiding van de vereniging ten goéde komen. De vereniging De Glansmerel werd opgericht in het begin der vijftiger jaren. Zij is aangesloten bij de B.O.F. (Belgi sche Omitologtsche Federatie) en bij de AOB (Algemene Ornitologi- sche Bond), 't Verschil tussen bei de ligt hem in de keuring. Het i9 dus dit jaar de 25ste maal dat een vo ge Itentoonste Hing georganiseerd wordt. Andere belangrijke aktivitei- ten van deze vereniging zijn: de maandelijkse vergaderingen, waarop gekende vogeldeskundi gen uitgenodigd worden om te ko men spreken, dia-avonden, uit stappen naar vogelreservaten en dierenparken, en ieder jaar een ontspanningsfeest. De vereniging zo.'n 70-tal leden. Ere voorzitter is de heer Albert Van Ho ve, voorzitter: Norbert De Smet, sekretaris Arthur Matthijs, Pen- Dinameester Jozef Eeckhouten het tentoonstellmgskomitee bestaat uit Herman D'Herde en André La- beeu. Het Kampioenschap Aan het kampioenschap wordt deelgenomen met kleurkanaries en postuur kanaries, met exoten, parkieten en grote parkieten en met inladse vogels. Dit jaar werden zo'n 10-tal titels meer toegekend in vergelijking met vorig jaar. De vernieuwing voor dit jaar is het stelsel met predikaatpun- ten om de eigen kweek te stimule ren 43 kampioentitels werden dit jaar toegekend als volgt: Klasse A. Reeks 1: kanaries, ge- pigmenteerd rood, niet toegekend; reeks 2- kanaries gepigmenteerd niet-rood: Albert De Witte; reeks 3: kanaries vetkleurig rood; niet toe gekend. reeks 4: kanaries vetkleu rig niet-rood: Freddy Van Hauwer- meiren; reeks 5: postuurkanaries; Willy Van den Steen, reeks 6; in landse (gesloten ring van het jaar): Alfons Van Herreweghe; reeks 7: Exoten (zaadeters) Herman Tant; reeks 8: exoten (niet-zaadeters): niet toegekend; reeks 9: graspar kieten: Pros Waegeneer: reeks 10: grasparkieten inno: Clement Wy- meersch; reeks 11: alle kruisingen; Willy Van den Steen. Klasse B: reeks 12: kanaries ge pigmenteerd rood: niet toegekend: reeks 13: kanaries gepigmenteerd niet-rood: Marcel Mertens: reeks 14: kanaries vetkleurig rood: niet toegekend: reeks 15: kanaries ge pigmenteerd vetkleurig niet-rood: Etienne De Paepe; reeks 16: pos tuurkanaries: Hubert Macharis; reeks 17: inlandse: Freddy De Roose: reeks 18: exoten (zaad eters): John Arijs, reeks 19; exoten (niet-zaadeters): niet toegekend: reeks 20: grasparkieten: Herman Vereecken; reeks 21: grasparkie ten inno: niet toegekend; reeks 22: langstaart parkieten, Jozef Ras- schaert; reeks 23: kortstaart parkie ten: Alfons Van Herreweghe; reeks 24: alle kruisingen: Frans Rom- baut. Klasse C, reeks 25: kanaries ge- In het gewezen gemeentehuis te Wanzele werden vogels allerlei tentoongesteld (EL) Zondag a.s. organiseert jeugdhuis Dido zijn jaarlijkse veld loop. Vroeger alleen bestemd voor de Erpenaren, maar dit jaar natuurlijk verruimd naar de hele bevolking van Erpe-Mere. Het is niet de bedoeling dat er «Grote Tijden» gelopen wor den. Eerder gaat het om een sportief feest voor iedereen, waaraan de scholen van Erpe-Mere hun volle steun toezeg gen. Het gemeentebestuur van Erpe-Mere en B.L.O.S.O. wer ken er graag aan mee. Het is de derde uitgave. Nadat eerst alleen de scholen van Erpe hun leerlingen lieten kras sen voor de wisselbeker, kreeg de veldloop vorig jaar een on verwacht groot aantal volwas senen aan de start. Allemaal sportliefhebbers, die het zelf willen proberen voor de fysiek. Niemand i§" immers aangeslo ten bij een sportklub. Het lijkt dus eerder op een happening van sportievelingen, die een zeldzame kans krijgen zich in de kijker te lopen. Den enige "bedoeling blijft de cross uitlo pen. De ervaring van vorig jaar heeft het jeugdhuis aangezet de deelname uit te breiden tot de bevolking van Erpe-Mere. Traditioneel nemen de lagere scholen eraan deel. Het ge meentebestuur zet er een wis- Lucien Van Impe en echtgenote reikten prijzen uit bij de wielertoeristenklub De Van Impekensvrienden (EL) Het zomerseizoen is afgelopen en het is nu de periode dat de mu ziekmaatschappijen feest vieren ter gelegenheid van haar patrones, Sinte-Cecilia. Dit deed ook de Koninklijke Harmonie Sinte-Cecilia uit Lede. Maar dan in een eerder gespreide versie. De Schone pigmenteerd rood, niet toegekend; reeks 26; kanaries gepigmenteerd niet-rood: Willy Van den Steen; reeks 27: kanaries vetkleurig rood: Willy Van den Steen; reeks 28: ka- nares vetkleurig niet-rood: Gilbert Van Bockstael; reeks 29: nieuwe kleuren Freddy Van Hauwermei- ren; reeks 30: postuurkanaries: Willy Schollaert; reeks 31; kleine inlandse; Frans Rombaut; reeks 32: grote inlandse Herman Tant; reeks 33; kleine exoten zaadeters; Herman Tant; grote exoten; Jozef Rasschaert; reeks 36: grasparkie ten: Pros Waegeneer; reeks 37; grasparkieten inno; Pros Waege neer; reeks 38; langstaart parkiet Jacques Bontinck; reeks 39; kort staart parkiet; Albert Arjs, reeks40; kruisingen zonder kanarie bloed; Alfons Van Herrewegh; reeks 42: hoenderachtigen tot en met Cal. kuifkwartel en exotische duifjes: Polydor De Smedt. Klasse D: reeks 43: stam van 4 jonge vogels E.K. van het jaar: Gil bert Van Boxtael. MON D.G. SINTE-CECILIA AVONDFEEST Vorige zaterdag 19 november had dus het avondfeest plaats van de Koninklijke Harmonie Sinte- Cecilia. Om 19 uur verzamelden de bestuursleden muzikanten, trommelaars, majoretten en hun familieleden, evenals een aantal sympatizanten in de harmoniezaal aan de Nieuwstraat. Om 19.45 u. werden de aanwezi gen verwelkomd door ondervoor zitter Frederik Sonk. Het gastro nomisch festijn kon aanvangen op de tonen van de uitstekende kok kin Hilda De Smedt. Hierna volgde het woordje van de voorzitter, Emiel Vinck, die een overzicht gaf van de voorbije akti- viteiten van 1977. Gedurende het voorbije jaar vielen te noteren: wekelijkse herhalingen van de harmonie, trommelaars en majoretten (in totaal 230). De bal letschool gaf 40 weken opleiding. De harmonie deed 15 uitstappen en de beheerraad vergaderde 12 maal. Bij de traditionele aktiviteiten die nen vermeld het nieuwjaarsmaal der muzikanten, trommelaars en majoretten. De deelname aan de aktiviteiten van karnaval (Miss Betteverkiezing, Prins kamaval- verkiezing en deelname aan de kamavalstoet). De muziekavond die dit jaar voor de 12de maal reeds plaats vond. Het majoretten-T-Dansant en de meinachtserenade. De moederkensdagviering met een serenade op het dorpsplein. De deelname aan de Mariale pro cessie, de jaaruitstap naar Heist - aan - Zee. Op koncertgebied: het koncert in het Psychiatrische Insti tuut naar aanleiding van de open deurdag en het kermiskoncert «Rond de Kiosk». Verder het Sint-Maartenfeest dat dit jaar meer dan 120 kinderen blij maakte en ten slotte de onderhavige Sinte- Ceciliaviering. Als bijzondere aktiviteiten van dit jaar dienen evenwel beklemtoond: de balletauditie van Slaapster», de oprichting van de spaarkas en de eerste lichting er van, de uitreiking van 33 erete kens vanwege Fedekam-België aan verdienstelijke leden. Verder ook de editie van «De Grote Trom», welke tot augustus van dit jaar alleen voor de harmonie én op een zeer beperkt aantal eksempla- ren verscheen en die vanaf sep tember 1977 in gans Groot-Lede (5.864 eksemplaren) wordt ver spreid, in samenwerking met de vzw VC Jong Lede. Tevens moet het zeker opgemerkt dat de public relations doelmatig uitgewerkt worden, zodat in de uitgebreide plaatselijke pers re gelmatig een hele reeks artikels verschenen, waarin de aktiviteiten van de harmonie werden ver woord. Zowel de publikatie van de Grote Trom als de verzorging van de pu blic relations, behoren tot de spe cifieke bevoegdheid van bestuurs lid Herman De Neef, die prachtig in zijn opgelegde taak slaagt. De intense werking van de harmo nie en de verwezenlijking van de aktiviteiten werd gerealizeerd door 47 muzikanten, 40 majoret ten, 14 trommelaars en 12 be stuursleden, die tevens konden re kenen op de steun en de hulp van 22 beschermleden en 34 ereleden. Ten slotte dankte de voorzitter de dirigent, de heer Van Migerode Arthur die erin geslaagd is op on geveer één jaar tijd een hoog staand performantie te leveren, waardig voor de oudste muziek vereniging uit Groot-Lede. (Vo rige week ontvingen wij bij onze dokumentatie en dit werd hier trouwens gepubliceerd, dat de harmonie St.-Cecilia uit Oorde gem de oudste van Groot-Lede zou zijn. Nu deze week kregen wij van de gelijknamige maatschappij uit Lede het bericht als zou zij de oudste vereniging zijn. Het is niet onze taak om dit uit te zoeken, maar wij zullen zeer graag instaan voor de publikatie van het be wijsmateriaal ter zake, dus wij wachten op bericht van beide maatschappijen.) Een woord van dank ook nog voor Bernard Van de Meersche, leider en dirigent van het trommelkorps; aan Erna Parmentier, lerares van de balletschool en aan Rita De Rocker, als het ware de moeder van de majoretten. Als blijk van waardering werd aan deze perso nen een bloemstuk overhandigd. Een speciale vermelding kreeg Herman De Neef voor zijn boven genoemd, niet te onderschatten werk. Ondervoorzitter Frederik Sonk dankte dan op zijn beurt en dit in naam van alle muzikanten, trom melaars en majoretten, oprecht het ganse bestuur voor hun intensieve werking. Vooral voorzitter Emiel Vinck werd letterlijk en figuurlijk in de bloemen gezet voor zijn nooit aflatende werkkracht, zijn onvergelijkbare inspanningen en koördinerende kracht, waardoor de Koninklijke Harmonie St.- Cecilia een zo hoge vlucht heeft genomen op een relatief korte tijd spanne. Aldus werd het officiële gedeelte van de avond afgesloten en kon worden aangevat met het ontspan ningsgedeelte dat werd gevuld met dans en muziek. NA-AKTIVITEITEN Vormde bovengenoemd avond feest de hoofdbrok van de viering, dan waren er ter gelegenheid ook nog enkele na-aktiviteiten als het ware. Meer bepaald vond maan dag 21 november het Sint- Ceciliafeest voor de leden van het muziek plaats Dit is in feite het minst ernstige, doch ongetwijfeld het meest prettige gedeelte voor de muzikanten. Dan trekken ze in uitgangskledij of dito de gemeente in en bezoeken de leden herber giers. Ten slotte is er voor zondag 27 november de traditionele hoogmis voor de muzikanten en de leden van de harmonie. Deze religieuze aktiviteit is dan het sluitstuk van de Sinte-Ceciliaviering van dit jaar. MON D.G. selbeker voor in. Twee opeen volgende keren gewonnen door de gemeentelijke school van de Hone- gem voor de jongens en door de meisjesschool van het dorp voor de meisjes. Nu alle scho len van Erpe-Mere deelnemen, heeft het gemeentebestuur voor nieuwe trofeeën gezorgd. Ze zijn bestemd voor de best geplaatste scholen. Vijftien reeksen De veldloop start te 13u30 Men kan inschrijven vanaf 13 uur in Dido zelf. Er worden 15 reeksen gelopen: zeven voor meisjes en acht voor jongens. Men verwacht het einde van de wedstrijd omstreeks 17 uur, zodat de prijsuitreiking om 17u30 voorzien wordt. wh. Vorige week donderdag. 17 november vierde de kristelijke gepen- sioneerdenbond van Wanzele haar jaarlijks groot feest Dit dan ter gelegenheid van de week van de derde leeftijd die toen zijn doorgang had. lig feestje. Hij vergastte de aan wezige dames op een versnajjering en de heren op een goeie sigaar. De mensen van het bestuur die in stonden een gans jaar voor het welslagen van de traditionele wer king en van het voorbije feest zijn: voorzitter Julma De Clercq en de bestuursleden Marcel Van Cautcr, René en Angèle Van Impe, Ad- rienne Finet en mevrouw Grep don. Aan de bestuursleden en de leden van de Kristelijke Gepensioneer- denbond werd dan nog een vruchtbare werking toegewenst voor 1978 door de verantwoorde lijke schepen Grepdon. MON D G. Aan de leden van deze aktievc vereniging werd een gekookt feestmaal aangeboden in de zaal van het klooster van Wanzele. De organizatoren mochten meer dan 80 belangstellenden verwelkomen op deze jaarlijkse hoogdag van de gepensioneerden van Wanzele. De vrouwelijke bestuursleden kregen bloemen aangeboden en de mannelijke bestuursleden kregen een appeltje, of beter een flesje voor de dorst. Dit voor hun ijverig werk gedurende een gans jaar ten dienste van de gepensioneerden 's Avonds bracht ook oud- burgemeester en nu schepen van onder andere de bejaarden, Alfons Grepdon een bezoek aan dit gezel- Erpe-Mere kultureel, nog beter gekend als de Mallemunt- broertjes, hebben en korte, maar deugddoende rust gehad. Daar zien ze nu een drugproblemen bij de jongeren en willen dit aanpakken met een ernstige informatieavond op Jawel, vandaag! Vrijdag 25 november te 20u in de zaal Vrienden kring te Bambrugge. Niemand minder dan oud-minister Van der Poorten zal deel uitmaken van het driekoppige paneel. Verder zijn nog de heren Van Steenlandt, arts en Van Mol, of ficier bij de gerechtelijke politie te Aalst, de gasten van Erpe- Mere-Kultureel. Zij zullen elk vanuit hun wetenschap en job het probleem van druggebruik uiteenzetten. De groep van Mark Van Wesemael stelt vast dat drugs een probleem is dat iedereen aanbelangt, gezien het de jongste jaren erg in de publiek belangstelling staat. «Men ziet in het drugfenomeen de definitieve zedelijke onder gang van de moderne jeugd, maarterzelfdertijd sluit men de ogen voor het probleem (ver slaafden zijn randfiguren waarmee we tenslotte toch niets te maken hebben...)», al dus Erpe - Mere - Kultureel. «Het gevolg hiervan is dat de het druggebruik de jongste ja ren vooral bij jongeren een maatschappelijk probleem bij uitstek geworden.» Men stelt hierbij vast dat zo wat 20 van de schoolgaande jongeren op een of andere manier in kontakt komt met drugs. «Deze situatie doet de behoefte aan objek- tieve informatie vooral ten behoeve van ouders, leraars en leerlingen— scherp aan voelen». Dank zij dit paneel- gesprek wil ae jonge Kuitureie vereniging zijn steentje bijdra gen om de drugproblematiek uit de sfeer van de sensatie pers te halen. Men wil integen deel diepergaande informatie zo ruim mogelijk verspreiden. Een brochure wordt gratis ver spreid. De Heer Van der Poorten was in de voorbije regeringen minis ter van justitie. Hij heeft de laat ste hand gelegd aan de wets wijzigingen die drugtrafikanten zwaar straffen. De heer Van Mol ervaart voldoende de ge volgen van druggebruik bij de jongeren in het Aalsterse. Ook hij bekijkt het fenomeen vanuit een justitieel oogpunt. Dr. Van Steenlandt zal anderzijds het medisch standpunt toelichten. Het is de eerste maal dat het drugprobleem publiek ter sprake komt in ons landelijk Erpe-Mere. Vandaar dat we geboeid uitzien naar vrijdag 25 november te 20u30 in de zaal Vriendenkring, Steenweg, 97, te Bambrugge. w.h.

De Voorpost | 1977 | | pagina 9