4e GROTE PRIJS WILLY RAES <5 S LANGDRADIGE GEMEENTERAADSZITTING TE LEDE EEN DEGELIJKE BIBLIOTEEK IN ELKE DEELGEMEENTE BEL0TTERSSEIZ0EN AFGESLOTEN IS UW FIETS WEL IN ORDE? 1113' 7* DENDERH0UTEM, Ninoofsesteenweg (Oliemeersen) Zondag, 4 dec. 77 te 14.30 u. Met verzekerde deelname van Bovendien ook nog: Maesschalk, Thijs, Ornelis, Rombaux, Nevens en honderden anderen... PRIJSDELING: CAFE RIALT0 voor juniores, kadetten en miniemen CAFE WELKOM voor Seniores, scholieren en pupillen. De Voorpost- 2-12-1977 - 11 De achtste gemeenteraadszitting van Lede werd er eentje tot na het middernachtelijk uur. De voorzitter van de raad, bur gemeester Gravez liet alles gezapig op zijn gemakje verlopen en gaf zelfs uitvoerig uitleg over sommige punten, ook als dit met zo noodzakelijk bleek. De oppositie speelde het spelletje mee en vroeg uitvoerig uitleg, met soms misschien wel wat vitterijen, alhoewel, dit is niet alleen haar recht, maar haar plicht. Volgende beslissingen werden genomen: 1. Kerkfabrieken, begrotings wijzigingen 1977; Kerkfabriek Lede. begroting 1978; advies. 10. Aanpassen waternet bw 5 en 23 te Oordegem (Beekstraat en Dries). Daar zijn momenteel wegenwerken aan de gang. Hiervoor moeten aanpassings- Bij de begrotingswijziging van werken gebeuren aan het de kerkfabriek van Wanzele. over een bedrag van ongeveer 86 000 fr ontstond enige heibel toen raadslid Ruyssinck enige uitleg vroeg over het zeer hoge bedrag, en de burgemeester hiervoor geen uitleg kon geven. Schepen Ncël stelde dan voor cm de begrotingswijziging uitte stellen en enige uitleg te vragen aan de pasteer van Wanzele. Toen hij dit hoorde, draaide meester Ruyssinck onmiddel lijk bij en alles werd eenparig goedgekeurd. 2. Vrijwillige brandweer herziening art. 19 grondregle- ment, een wijziging betreffende de stagekcmmissie. Eenparig goedgekeurd. 3. Begrotingswijzigingen nrs. 3 en 4 1977. Hierin onder an dere 'n toelage van 30.000 fr aan een projekt voor de 11.11.11 .-aktie, daar in Lede niets is gebeurd hiervoor. Een parig goedgekeurd. 4. Drinkwaternet: verminde ring op het abennementsbe- drag omzetting van het forfai tair bedrag in procentueel, dit cp verzoek van de TMVW. Dus het forfaitair bedrag was 250 fr. j en dit wordt nu gewijzigd in 33 I wat neerkomt cp 253 fr. Dit ^werd eenpang goedgekeurd. 5. Vaststelling van t markt- regiement. Hier komen we ei ders cp terug. Eenparig goed gekeurd. 6. Statuut gemeentelijk sport- kemitee, cok dit wordt elders behandeld. Eenparig goedge keurd. 7. Gemeentelijke kulturele raad statuten: ook dit be handelden we uitvoerig elders. Eenparig goedgekeurd. 8. Verwerking weabedding Ouden Helweg Lede Deze grondverwerving impliceert met dat de gemeente zinnens is deze weg te verbreden en deer te trekken op volle breedte naar de Molenstraat.Dit zou ten an dere niet verantwoord zijn uit standpunt van verkeersveilig heid. Eenparig goedgekeurd. S. Ingebruikneming grond door intercom (begraafplaats Lede) uitbreiden gebou wen. Deze gebouwen, waarin cok een toilet en eetzaaltje, zul len opgetrokken worden in de architekturale stijl van het hui dige dodenhuisje, dit cm esteti- sche redenen. Eenpang goed gekeurd. waterleidingnet en de riolering. De aanpassing van de riolering levert geen meerkost op, deze van het waterleidingnet zal een meerkst zijn van 227.931 fr. veer de goedkoopste oplos sing. Eenparig goedgekeurd. 11. Bevestigen grendverwer- vingen bw 24 (Rcdtstraat) Oor degem. Werd reeds vroeger in Oordegemse gemeenteraad goedgekeurd. Eenparig. 12. Overwelven waterlopen: a) nr. 7 (deel) te Lede en bj nr. 2 (deel) te Lede. Dit on der andere om de werken aan het spcrtkcmpleks te kunnen uitvoeren. Dit zal gebeuren door het gemeenteperscneel, althans gedeeltelijk Hierdoor ken geen juiste kostenraming gegeven werden waarnaar de oppositie vroeg. Blijkbaar ken nen de gemeentediensten nog niet de techniek van de kesten- ventillatie in kostensoorten en kostenplaatsen, nochtans niet zo moeilijk. Na een technische diskussie over de dikte der bui zen werd alles eenparig goed gekeurd. 13. ex-Wanzele: goedkeuren a) eindafrekening riolerings werken Hillegemstraat. b) steenslagverharding op verschillende wegen. Deel a) werd eenparig goedgekeurd en b) 16ja, 1 nee en 7 onthoudin gen. 14. Toewijzing inzake aan koop van rioolontstopper: aan firma Walcc voor 216.412 fr. Eenpa rig nadarafsluiting: aan firma Paelman (Liedekerke) voor 317.184 fr. Eenparig. zcutstrccier: aan firma Van Dam (Kalken) voor 360.000 fr. Eenparig. klepelmaaier: aan firma D'Hoker (Mere) voor 896.000 fr. Eenparig. hydraulische kraan: aan firma Verbist (Breendonck) voor 1.805.400 fr. Eenparig. Wij komen op dit punt elders uitvoerig terug. 15. Definitieve vaststelling rcoiplannen: 1. bw. 71, 43 en 110 (Dwars straat en Bergstraat): 13 JA, 10 nee en 1 onthouding. 2. Bosstraat: 13 ja, 11 onthou dingen 3. Impse Dam en Biesstraat: 13 ja, 5 neenenöothoudingen. 4. Bremenhulweg: 13 ja, 10 nee en 1 onthouding. Ook dit punt zullen wij nog af zonderlijk behandelen. 16. Verbouwingen gemeente gebouwen: a) Smetlede - aanbouw sanitair: Eenparig goedgekeurd. b) Wanzele aanbouw sanitair en verbou wen bijgebouwen: 18 ja, 2 neen en 4 onthoudingen. Wij zullen dit ook later behandelen. 17. Princiepsbeslissing inzake opstellen van rooilijnen Wanze le: a) Hofstraat, b) Kouter- straat, c) Billegemstraat: een parig goedgekeurd. 18. Pïinciepebesluit aan koop perceel grond palende aan gemeenteeigendem (ge wezen melkerij) werd eenparig aangenomen. 19. Slopen gewezen school huis: afwerking gevels. Hier voor zal ontwerp gemaakt wor den. Eenparig. Bij hoogdringenheid wenste de meerderheid nog het punt van de aanpassingswerken in ver band met het nieuwe verkeers reglement cp de dagorde te plaatsen. Dit werd afgewezen wegens het zeer grote belang van het onderwerp en het laat-nachtelijk uur. Dus voorde volgende keer. M. DE GENDT. Naar we vernemen ligt het in de bedoeling van het stadsbestuur in elke deelgemeente te komen tot het bestaan van een flinke biblioteek. Deze van Baardegem. de énige deelgemeente buiten de stad die over een gemeentelijke boekerij beschikte, werd reeds door de stad automatisch overgenomen en met duizenden boeken verrijkt. De bi- hliotekaris. schoolhoofd Fred Van Biesen. verzekert er verder de dienst en dit reeds met drie uitleenzittingen per week. Ook is men gestart met een wijk- Fvliale van de stedelijke boekerij te Nieuwerkerken in de gemeen teschool en te Hofstade in het ge meentehuis. Begin december worden de ver antwoordelijken van alle be staande vrije biblioteken te Aalst samengeroepen om over leg te plegen en te komen tot een verantwoord en rationeel beleid inzake boekerijen voor de ganse stad. Zo de vrije biblioteek wil fuzioneren, bestaat die moge lijkheid. Haar boeken worden overgeno men en geïnventarizeerd. want mits vooropzeg van een jaar zal de mogelijkheid bestaan uit de «pool» te treden. Is er een bibliotekaris. dan wordt hij mede overgenomen of zoniet wordt er een door de stad aangesteld. Elk filiaal begint met een zes- a zevenduizend boeken in een aangepast lokaal. De uitleningen gebeuren dan zoals in de stad totaal gratis. Is fuzioneren niet mogelijk, dan zal het stadsbestuur zelf een l een filiaal oprichten en het ver- v olg kan U dan wei gissen. Ook werd. en wordt verder nog gestart met WIJKKLASSEN. Zo gaan in Erentbodegem. zowel in het Centrum als in Terjoden. en eveneens in Hofstade reeds wiikklassen door als voorberei ding tot het lager 'sekundair te kenonderwijs. Deze lessen wor den gegeven op woensdagna middag, zaterdag voor- of na- middag volgens de plaatselijke mogelijkheden en op zondag voormiddag Te Moorsel en Gijzegent wordt op 3 januari gestart met een eerste jaar notenleer, een eerste jaar notenleer voor volwassenen en een eerste jaar diktie. Uitet- aard worden de lessen gegeven door gediplomeerde leraars Vorige zaterdag besloot de belottersklub 'De Siddekensvrienden' zijn kaartseizoen met een laatste belotting. De sfeer was er in deze vriendenkring nog gezelliger dan gewoonlijk want iedereen deelde mee in de vreugde van de voorzitter die vader geworden was van een derde dochter. Proficiat. Voor deze laatste belotting war/n 44 deelnemers opgekomen. De klassering van de 1ste twaalf ziet er als volgt uit: 1. Eddv De Punt 3478 2. Maurice De Troyer 3327 3. Daniel Lievens 3018 4. AlfonS Renneboog 2901 5. Rosali De Graeve 2837 6. Alfons De Punt 2817 7. René Van Cauter 2785 8. Guido De Troyer 2741 9. Kamiel Eeckhout 2734 10. William Den Herder 2716 11. Kamiel Raes 2647 12. Roger Pessemier 2636 Volgende zaterdag 3 december heeft neg een laatste aktiviteit plaats, een gerrebolling die begint om 19u in de kantién van de Siddekensvrienden. Toekomstplannen Na deze gerrebolling worden de deuren van de kantien en de poorten van het domein voor ettelijke tijd gesleten. Enerzijds omdat het het einde is van het seizoen, maar anderzijds ook omdat er grondige verandering gaat plaats hebben cp en rond het domein. Wanneer het weer het toelaat begint op 5 december ek. een aannemer met de uitbreiding van de visvijver. De huidige twee visvijvers zullen woren samengesmolten tot één grote vijver van ongeveer 98 op 34 meter. De twee bestaande vijvers voldeden niet meer aan de noden van deze steeds maar groei ende klub. Bij de vissersklub 'De Siddekensvrienden' werden er een vijftigtal nieuwe leden ingeschreven, leden die dus automatisch ook een plaatsje moeten kunnen vinden rond de visvijver, met evenveel kansen als de andere vissers. Een aanvraag ter vergroting en samensmelting van de bestaande twee vijvers werd bij de bevoegde diensten binnengele- verd en goedgekeurd. Er zijn echter cok neg andere toekomstplannen die men heept te kunnen verwezenlijken, nl. de vergroting van de bestaande kantien. Hiervoor meet de aanvraag nog binnengeleverd werden. Ook dient men hierover binnen het bestuur neg een beslissing te nemen. Bepalend voor het al dan niet realiseren van dit laatste plan zal de financiële toestand zijn van de kas. S.J. Reflektoren wettelijk VERPLICHT vanaf Nieuwjaar '78 Begaan ook mei de veiligheid van de fietsers schrijft het Reglement op de Politie van het Wegverkeer ook voor fietsers allerlei bepalingen uit alsmede de voorwaarden waaraan een fiets moet voldoen. Een doelmatige reminrichting behoort tot het meest noodzake lijke zoals ten andere ook een passende verlichting. Niet alleen moet uw verlichting ervoor zorgen dat U als fietser alle hindernissen op de weg tijdig kunt ontwaren maar ook moet U zelf. zoals trouwens elke weggebruiker, perfekt zichtbaar zijn. Vooraan een niet-verblindend wit of geelachtig licht en achter aan een rood licht zijn noodza kelijk tussen het vallen van de avond en het aanbreken van de dag wanneer de zichtbaarheid gedaald is onder de 200 m. Het rode licht zelf moet 's nachts en bij helder weder zichtbaar zijn vanop minimaal lOOnt. Vanaf 1 januari is ook een witte reflektor («katoog») vooraan ver plicht zoals de reeds lang plichte rode reflektor achteraan Ook de trappers moeten voor zien zijn van gele of oranje re Hektoren, ook bij dag. Verder moet de bel gehoord kunnen worden op een afstand van 20 m en ntag U slechts een persoon meevoeren indien U achttien zijt of ouder-en uw fiets voorzien is van stoeltje met hand- en voetsteunen. Als uw fiets aan een van deze vereisten niet voldoet wordt het wel hoog tijd eraan te verhelpen en dit in uw eigen belang. LH 4B GROTE NATIONALE VELDLOOP BOOISCHQT MIEL PUTTEMANS E. DE BECK LISM0NT VAES GRILLAERT MIGNON VAEYENS GEES

De Voorpost | 1977 | | pagina 11