I ONTGOOCHELEND Mr BILLIJK •lechts één helft Onvoorstelbaar HIENPONDT VERHINDERT THUISZEGE Vonnis geveld op twee minuten tac. Doornik -K.A.V.D. 4-0 Punt verloren in laatste minuut VOETBALKALENDER VOOR ZONDAG 4 DECEMBER 1977 bevordering Eerste provinciale Tweede provinciale 21 'oor de rust had men nooit kunnen vermoeden dat de paars- lauwen midden een waalse furie dergelijke afstraffing zouden legediend krijgen. Een superieur Doornik domineerde de eerste elft wel uitgesproken doeli geraakte moeilijk uit de harde man- ekking los. aarhij stond er een sublieme nfman in het doel die een rietal gemaakte doelpunten ist te verhinderen. Een goed ■sulfaat voor Dendermonde dat de vervanging diende te rzien van een voor geel ge korste Turncer. De Donder reelde een goede partij doch >n de ex-Buggenhouter niet vergeten. De Donder was ouwens ongelukkig hij het eerste Doornikse doelpunt. Een kopstoot verdween na 49' via zijn hoofd in het doel (1-0). Dendermonde bleef stug verde digen en kon tot de 62e de 1-0 op het bord houden. Rond het half uur volgde dan nr. 3 een prachtig doelpunt na koüektieve aanval terwijl even voor het einde nr. 4 op het bord verscheen. De bezoekers werden ook be dacht met twee gele kaarten. Schampaert wegens spelverderf, Norhert Van den Dungen we gens terechte opmerking hij 'n niet-reglementaire vervanging. De scheidsrechter begreep den- dermondse Van den Dungen waarschijnlijk niet te best want het was de paars-blauwe mid denvelder die mocht opkijken... en het waaltje hij draafde maar door. Minder goed nieuws van René De Man die nog tot na Nieuw jaar van het voetbalveld ver wijderd blijft. Zijn afwezigheid wordt sterk aangevoeld. Zondag speelt Dendermonde voor eigen publiek tegen Braine Aftrap op winteruur te 14u.30. ven voor het einde vuist. de eerste helft moest doelman Thienpondt (Lokerse) redden met (SJ) K Aalst - Lokerse 0-0 M men verwacht dat na de forse 3-5 score door SJt. de ijeek tevoren op Olsa Brakel bijeenzet rapt, de Aalsterse p oremachine nu ook eens in een thuiswedstrijd zou in darer,<*nR komen, dan bleef het echter bij deze vrome wens. /uK. had evenwel een paar zeer goede invallen waaruit Ikens een doelkans vloeide doch Thienpondt, de knappe ^"okerse portier voorkwam het echter evenveel maal. ,i;it pw is nochtans zo dat alles mekaar genomen de 0-0 eindresultaat de juiste bergave van de vertoning Jal s. Er dient trouwens te irden gesteld dat ondanks feit dat de dubbele nul het bord bleef het een endrge partij werd waarin lrjk een, dosis spanning stak. eft SK ondanks het feit dat het niet zuinig was met zijn inspanningen, de over winning met kunnen afdwin- ge. dön is er nochtans een pluspuntde opstelling van Michiels als "opruimer". Trainer Pol Bracke meent dat Michaels, dale tegen zijn vroegere klub inderdaad uit stekend presteerde, zijn juiste bestemming heeft ge vonden. Er moest trouwens iets aan de verdediging ge daan wordien want SK prijk te met een weinig benijdens waardig passief van 25 doel punten- Jef De Geyter kreeg de voorkeur op de jonge Guy Meersman, dce voor zijn ver vanging natuurlijk ontgoo- ahe'd was en deed het ins gelijks voortreffelijk. Aan vallend was Zouai de beste man. Miaturo bleef inderdaad ietwat onder zijn mogelijk heden. Hij werd op de koop toe flink bewaakt en een paar keer hard aangepakt. Al me;t al todh een verdienste lijke wedstrijd van Sport kring. J.V.H. "LEMS t K. turo (SK Aalst - met de bal aan de v lenstanders. van dichtbij geschaduwd door zijn Lokerse (S-J) eb'beke - Oostakker 0-0 nig spektakel te Lcbbckc met een bezoekende ploeg die ulleen r voor een punt speelde, en er ook volkomen in geslaagd is. is natuurlijk bun goed recht, maur voor de toeschouwer is van aard, om de zondagnamiddagen elders door te brengen, zich tevreden te stellen met een weliswaar ook weinig spektakel dend televisieprogramma. enige voordeel bij dit e is dat men dan toch n koude voeten moet lijden, het Konkelgoed hebben de toeschouwers zich weinig men opwarmen in de vrics- ide aan spectaculaire fazen, nog veel minder a«n doel- lx bt' Al 'J' punten, want de kansen hier voor werden om zo te zeggen, nauwelijks geschapen. Vi el kreeg Lebbeke in de eerste tien min. een tweetal kansen voor de voet langs Delsin en Bougalem. Dat waren dan ook de twee enig te vermelden wapenfeiten binnen de negentig minuten speeltijd. Wie dacht dat in de, tweede helft liet enigszins zou verbeteren maakte zich begoo chelingen. Het spel verwaterde volledig en een stugge bezoe kende verdediging had het niet moeilijk om de Lebbeekse aan vallers, die zich om de haver klap in de buitcnspelval lieten lqjcken, op te vangen. Dat een kwartier voor liet einde de meeste aanhangers het ter rein al verlaten hadden is ken schetsend. Lebbeke moet liet dringend over een andere boeg gaan gooi en en niet langer zijn publiek blijven ontgoochelen. Een zoveelste Hamme-aanval wordt opgevangen door de Olsa-verdediging, Hamme - Olsa 1 - 2 Na een reeks van „zeven zonder nederlaag" is de opgang van VW Hamme dat dit seizoen voor eigen fans nog niet één keertje de volle buit binnenrijfde, bruusk gestuit door Olsa. De Brake laars hebben waarschijnlijk nog nooit zo fortuinlijk een over winning meegegraaid. Eigenlijk is het voor Olsa een onvoorstelbaar sukses geworden: bijna volle 90 min. werd geel zwart in de verdrukking ge voetbald en toch volstonden een drietal counters om er twee autentieke doelpunten uit te puren. De match begon sensationeel de kwieke De Bruyne flitste reeds in de tweede min. door de Wuitensdefensie en scoorde. Dat doelpunt was het sein tot een verwoede Hamse stormloop. Olsa moest alle hens aan dek roepen om overeind te blijven. Pech en een sublieme doelman Bellinck hielden tot aan de koffie de 0-1' op het bord. Hamme kwam twee keer zeer dicht bij een goaltje een knal van Vermeiren spatte tegen de lat aan stukken en Bellinck in- tercepteerde gevat bij een lis tige achterwaartse kopstoot van Schuddinck. De (voorlopig) be vrijdende gelijkmaker kwam er zes minuten na rust op een vrijschop van Segers. Diezelfde Segers kanjerde vijf minuten later nog eens (bijna) raak zijn uitstekend schot werd door de bijdehandse Bellinck in hoekschop geduwd. Hamme bleef drukken. Eén en kel keertje geraakte Olsa uit de knoei (73ste min.) cn dwong een hoekschop af. De jonge Van der Swalmen kopte binnen: 1-2. Verbijstering en ontgoo cheling in het Hamse kamp na die onverwachte counter. Toch bleef blauwwit erin geloven. Vergeefs Olsa ging met beide punten aan de haal. Totaal on verdiend, dat mag gezegd. Doch in voethal gebeuren al eens meer onlogische en zelfs on voorstelbare dingen. Al heeft VW Hamme de reeks zonder nederlaag niet kunnen voortzetten, toch kunnen we stellen dat dit team de besten aankan. Het volstaat dat de bal om het met een gemeenplaats te zeggen, voor de Wuitens be gint te rollen, om een ophef makende reeks resultaten bijeen te shotten. Viane - Buggenhout 3-1 Een goede start voor Sparta Buggenhout in de uitwedstrijd tegen de rode jlantaarn Viane-Moerbeke waar de bezoekers bet eerste kwartier erg gingen drukken en zo het eerste doelgcvaar schiepen toen Keppens een harde kopbal nipt naast zag gaan. De het thuisploeg herstelde evenwicht en kwaï gevaarlijk opzetten. Het nood lot begon zich voor Buggen hout te voltrekken rond de 40e minuut in de eerste helft. Doel man Macs, geëvakueerd met aangezichtkwetsuur, werd ver vangen door invallersdoelman De Valck die zijn debuut in moeilijke omstandigheden aan ving. Even later kwam de eerste gelijkmaker op het bord. Een kollektief falen in de verdedi ging en 1-0 (44'). Amper een minuut later liet De Waegeneir een onschuldig balletje rollen en Pletinckx maakte 2-0 (45'). Buggenhout hervatte de partij met erg veel moed. Freddy Keppens milderde verdiend op de 76' (2-1). Twee minuten la ter hingen de bordjes bijna gelijk. Op de 83' geraakte Viane echter aan een derde doelpunt. Schoorens nam het niet en ging dit de scheidsrechter ook ver tellen. Geel was het resultaat. Toen de Buggenhoutspeler ook nog op de onheuse toer ging kreeg hij prompt rood voor de neus. Een onsmakelijk einde voor Sparta dat bij de terug keer nog met een defekte auto bus af te rekenen had en later dan verwacht weer in Buggen hout aankwam... nu ja er zijn van die dagen. S.K. Aalst - F.C. Latem op 10-12 S.K. Aalst heeft het met FC. Latem op een ak koord gegooid op de kom- pefckdewedstrijd van 11 de cember naar zaterdag 10 december te versohuiven. Er wordft te Aatst dan om 19u.30 en bij kunstlicht gespeeld. J.VH. Herman Vereecken De Wichelertaar Herman Vereecken «heeft bij Vierde Nationale r R-C. Wet teren reeds op die plaatsen ge speeld. Alleen doelman was deze veelzijdige voet baller nog biet. Tegen Union Doornik akteerde hij opnieuw in de defensie en het was ook dankzij zijn briiljanlte prestatie dat de 1-0 voorsprong op het bord bleef. (mm) Louis Nevens Louis Nevens, de Aalster- se politieman die voor 3e Nationa'.er Willebroek voetbalt, weet nog steeds de goal staan Tijdens de match die de oranjen op Racing Jet met 0-4 won nen, scoorde «Lowieke van den Bels» twee keer. (mm) Eddy Peelman Eddy Peelman fietste de zesdaaigse van Gent rond. Niet als spitsrijder, doch afs dier een onmisbaire fi guranten diie mee voor het spektakel instaan. Met Ju li en Stevens als pairtnar fiinishtie hij als negende- Uiteraard op verscheidene ronden van Serou en Merokx. (mm) Etienne Van de; Snickt De Benlaarse prof Etienne Van der Snickt heeft spor tief onderdak gevonden in de ploeg Lauwers. In dat te;m zitten o.m. de vete ranen Ferdi Bracke en Ro ger Swerts- Een goeie zaak voor Etienne. die veel meer kan dan zijn bescheiden resultaten van vorig seizoen laten ver moeden. (mm) Baasrode - Temse 0-0 Een grootse partij is deze Baasrode - Temse niet geworden. Doelpunten, het zout van een voetbalwedstrijd, ontbraken op het appel. Beide ploegen bleven de ganse wedstrijd aan mekaar gewaagd, Temse wel beter in de spelontwikkeling, Baasrode met meer geestdrift en inzet. Tijdens de eerste speelhelft forceerde de thuisploeg een kans. Een ver schot van Gerlo zeilde naar de winkelhaak De bezoekende doelman leverde de „plongeade" van de partij om de thuisploeg van winst af te houden Na de rust was het Temse dat meer aanvallende impulsen toonde. Een eerste poging ketste via de onderkant van de paal terug het veld in, de tweede maal ging het leder via de staak buiten. De Baasroodse klubdirigenten toonden zich nochtans tevreden met deze puntendeling die toch aan de thuispleog de kans bied uit de donkere gelederen te blijven. Het zou inderdaad maar al te spijtig zijn moest men met dergelijk jong talent in de ploeg naar derde provinciale degraderen Al denkt men daar in Baasrode eigenlijk nog niet aan. en geloof in eigen kunnen is wel de eerste vereiste tot diagen (mvw) Kieldrecht - Robur 1-1 Tevredenheid over dc prestatie hij Robur Moerzeke, maar dai toch enige ontgoocheling omdat de lokalen in de laatste minuu nog de gelijkmaker voorbij doelman Van De Sompel kondei schieten. Dat was een koud stortbad voor de Moerzekenaars (li 89 minuten met 0-1 aan de winst stonden en in de luttele seconde de voilé winst voor de neus zagen voorbijgaan. Erg is dat hei maal niet. Gerard Verhelst, de laatste weken in stijgende vorm ontbrak dez maal hij Robur als gevolg van een onwillige achillespees. Dat wi wel een handicap die men weliswaar nog goed wist op te vangei Na een kwartier had een voortreffelijke Theo De Decker zij ploeg met een knap doelpunt aan de winst gebracht. Dat was i een periode waarin Robur uitgesproken domineerde en verschi lende kansen kon afdwingen. Ook na de rust dirigeerde Robur wanneer iedereen zich aan een tweede Moerzeeks doelpunt lis verwacht, viel aan de overzijde, geheel onverwacht, die gel ijl maker. aftrap om 14u. 30 SC Lckeren - RWDM (15 u. Delsemme) E. AJa'jst - RC Mechelen (Veirhlaeglhe) E. Zele - Jong Lede (Van der Linden) KAVD - Bnalne (Segers) E. Aalst - Boom (UEFA 3.12.77 14u 30) Deflombaerde) Lokerse - Hamme (Laivent) Petegem - SK AaJlst (Boudeweel) Kemzeke - Lebbeke (Defevere) Nleuwerkericen - Terjoden (Tae'.eman) Mere - Borsbeke (Tanghe) Robur - Wininik (Balthazar) Mobrbeike - Baasrode ODe Wiinne) Buggenlhouit - Appeaterre (Bdal) Oudiegem - Denderhoutem (OatHeboai/t) Vüietrzele - Hofstade (Degreef) Erpe - Kenksken Deviissc-her W. Moorse! - E Meldert (Vervaecke) TK Meldert - Oudenhove Heiremblns) Klinge - Sp. Appefls (Van Leuven) Sdhe'.'.ebelUe-Grembergen Van Haver) Serskamp - Vrasene ('Van den Abbeele) E. St,-Giirjis - StOkene Met-tepenningen Heirzeüe - Edlxvekte (Bauwens) HiMegem - 'Erembod. (Redant) Voorde - Doggen (Lippens) Wöchelen - Erondegem (Rott'iers) Gijzegem - Oordegem Schuddünok) Baar iegem - Wieze (De CHppeledr) Opdiorp - Schoomalarde Jlanssens) Smeit lede - Herdersem (Xijokhuys) Z. Appels - Boomwijk Van Welssenaer®) Opstal - Mjaissemen Mellkebeeck) Westirem - Shir- Moorsel (De Cook) Vrasene - SK Overmene (Colpaert) Moerbeke - Berlare (Plas) WB S'.-Nlk'aas - Heikant (Eeckeman) Va'. Overmere-Meerdonk (Naudlts)

De Voorpost | 1977 | | pagina 21