4 I REMBODEGEM KLOPT LEIDER Eerste thuisnederlaag gaf Gestalte doorslag Het sprookje is uit Pleit na kwartier beslecht ÜMMi' Eerste natl0nale Vooral door Pochelet geklopt Meldert-Erpe 1-1 ierde provinciale Aktueel Basketbalkalender tol>jgnderen Tweede nationale Damesbasketbal i Wille (E. Meldert) in strijd met een Erpse aanvaller.- Jef Maessclialck l>s staan klaar om hem te helpen. Ivannel inning van S.K. Erembodegem tegen leider Iddergem was I enige verrassende resultaat in de vierde provinciale reeks F. J gevolg van de nederlaag van Iddergem is dat liet nu de Jing moet delen met Herzele, dat op zijn beurt doch eerder gizaam Welle schaakmat zette. De overwinning van S.K. Erem- slechts met een doelpunt verschil uitgedrukt, kan men grond van de spelontwikkeling verdiend noemen. Eremhode- (was inderdaad onbetwistbaar de betere. het tot geen grotere afte- ik kwam is vooral te wij- aan de knappe prestatie de bezoekende doelman jen (vroeger ook Eendr. die minstens twee „ge- goals voorkwam. Het niet worden ontkend dat lbodegem stilaan naar de opstelling schrijdt. Het lt de beste kombinaties en uit deze meerdere •ijpe kansen. Marcoen was le pinken en moest zich is gewonnen geven bij een g van Hoefs. Deze 17-ja- debutant bracht bet tot voortreffelijke verrichting oste de verwachtingen vol len in. Alfons Hoefs ont- ikt bet niet aan talent en hem zal zijn ploeg nog veel plezier beleven. Al al een hartversterkende van Erembodegem die met tleine cijfers werd uitgc- fecst van zaterdagavond hl) Wil s de Edixvelde spe- toch niet te diep in de n gekropen. Het won trou- te4s vlot van Outer. Een pro- T mloze match voor de spe- •oorzitter De Spiege- en een goede aanloop naar topnummcr van zondag te iele. Voorzitter De Spie- •r meent dat de wedstrijd St. Rafael net op zijn tijd U. Edixvelde speelt momen- knap. Terugkomend op de ch van vorige zondag kan zich beperken met te nelden dat Mare Baetens, ddy Schollaert en Louis Van Maelc (2), de doelpunten irden. Tenslotte moet nog onderstreept dat de «kers in deze reeks vori- tiikd. doelhout. Oordegem scoorde 'n eerreddertje, doch de Wichelse zege kwam nooit in gevaar. Den Heikant kreeg bezoek van Gerda, dat met de referentie van acht wedstrijden zonder nederlaag naar de Sportstraat kwam. De rood-gelen lieten zich niet intimideren door de faam van de St-Niklazenaars en dit inzonderheid in de eer ste helft. Na een kwartier scoorde De Beule een puike 1-0 voorsprong en deze stand van zaken was meer dan ge wettigd om de rust in te tre den, doch een misverstand tus sen Van Hoebeeck en doelman Van Doorselaer bood De Prij- cker de mogelijkheid de gelijk maker in bet ledige doel te knikken. Het was slechts na dat De Beule en inzonderheid De Kegel t de beste man op bet veld gekwetst uitvielen dat groen-wit een grote bedrei ging vormde voor de volle' in zet, maar doelman Van Door selaer met Van Hcddegem ver- binderden dat. SK Overmere drawnde tegen Sombeke. Op zichzelf een ver dienstelijke prestatie, doch zakt weer een puntje verder weg van koploper Waasmunster die Valentino's Overmere op be zoek bad. De Valentino's speel den tijdens de eerste time goed mee en beperkten de schade tot een 1-0 achterstand. Nadien brak de veer en het werd tenslotte nog 5-0. „Het is om te wanhopen, vo rige week maken we op Gij- zegem doelpunten aan de lo pende band. Voor eigen volk tegen Baurdegem geven we een even sterke verrichting weg maar kunnen eenvoudig weg de bal niet in doel krijgen. Van Mossevelde kogelt twee maal op de dwarsligger en alsof zulks nog niet volstaat komen ook twee kopballen van Galle tegen de lat terecht" was de kommentaar uit Schoonaar- de over een wedstrijd waarin Juventus het spelheeld had be heerst maar andermaal niet scoorde. Baardegem was door, lopend op verdedigen aange wezen, maar zou in de tweede speelhelft genoeg hebben aan één enkele uitbraak om de winninggoal te scoren. Racing Boonwijk heeft er nu ook Smetlede ondergehouden. Zo gemakkelijk uls de 4-0 cij fers laten uitschijnen is het niet gegaan. De bezoekers stel den zich heftig te weer en zoudn na rust op zoek gaan naar het gelijkstellend doel punt. De Racingers waren im mers vrij snel op voorsprong gekomen, maar werden dan in hun doelgebied teruggedrukt. Onmiddellijk na rust zag het er zelfs erg benard uit voor Boonwijk dat er maar niet in slaagde uit de verdedigingszone weg te komen. Gelukkig speel de doelman Vrijdags opnieuw opperbest. Wanneer de storm halfweg de tweede speelhelft was uitgeraasd zonder dat Ra cing bad moeten knielen, schoot Danijs zijn tweede roos van de dag. Dit betekende het einde voor het moedige Smet lede, dat in amper 5 min. tijd nog twee doelpunten moest toestaan. Jef De Feyter en Ed dy Van Ransbeeck maakten het zaakje rond. zondag een slechte beurt kten. Want alleen Herzele in op verplaatsing Innen. de vierde provinciale G ngt inzonderheid de zege Baardegem in de uitwed- 1 te Schoonaarde in het S. Moorsel kwam slechts een gelijkspel bij bet spelend Erondcgem en lil» Herdersem en Wieze respektievelijke wedstrijd tn Opdorp en Gijzegcm won- kijkt Schroeven nu tegen achterstand van twee pun- aan. Erondegem-Moorsel d een levendige wedstrijd irin de thuisploeg tweemaal voorsprong kwam. Erondc- was in het eerste half ontegensprekelijk de bes- iloeg. Het kwam na amper minuten ul op voorsprong. Cornells zou Moorsel in elfde minuut op gelijke gte brengen doch opnieuw 'g Olympiu toe. Net voor de zette Dirk Pilate de 2-2 'cijfers op het bord. De n 'kirs zouden dun na de ipwisseling het hoge woord ren doch de stand werd niet r gewijzigd. Herdersem dat inilikupt was door de af- iglieid van zijn trainer-spe- Luc Van Boxtnel, bad bet moeilijk tegen Opdorp. jonge De Cork kruidde goede wedstrijd met een loelpunt, terwijl De ock en Staelens het sein veilig zetten voor de lei- Opstal had het niet ge- ikelijk om rode lantaarn onder te krijgen. Het liet g i te meer een paar kansen ie fnut. Men speelde kat en muis Oordegem. Twee doelpun- van de aalgladde en steeds Ie Herman Rasschaert en goaltje van Eddy De Win- plaatsen de Oordegem- 0 rs voor onoplosbare prohlr- Rassrbaert werd nog eens estraft neergelegd in de fschopzone en twee Wicbel- «holen pletsten tegen het t( 'I' >P Het sprookje is uit. Lang heeft het „milieu" de schijn kunnen redden en de legende „Jean-Fierre Superstar" aangeblazen. Na de (door velen voorspelde) débacle van Coopman in zijn kamp tegen Evangelista staan zelfs de fanatiekste aanhangers van de Westvlaamse steehouwer weer met beide voeten op de grond. Htm idool knielde na een goeie twee minuten voor de „stier uit de pampa's", voor de oermens met de onweerstaanbare buffelstoot. -Jean-Pierre Coopman moet uit die voor hem ontnuchte rende konfrontaties de konkluzies trekken. En als hij zelf dat niet kan of wil, moeten anderen dat voor hem doen. Met veel battage was het gevecht voor de Europese zwaargewichttitel aangekondigd als een titanenstrijd, als een match tussen een logge Iteer en een moedig man die door zijn kampgeest, zijn morele kwaliteiten en zijn routine niet kansloos startte. In minder dan één round was het pleit beslecht de stielman, de pugilist met het vechtershart sloeg tegen de canvas, poogde overeind te komen, slaagde daar niet in en werd uitge teld. Voorgoed We geloven het niet - Coopman wil boksen en blijven boksen. Doch als „tête d'affiche", als internationale vedette heeft hij afgedaan. Hij is zelfs nooit een autentieke geweest. Veeleer een stiel man. Zijn eerder beperkte technische bagage belette dat. Na de blitznederlaag tegen Evangelista kan men zich vragen stellen. Niet over de kampen die Coopman met klank won. Veeleer over de gevechten waarin hij aan het kortste touw trok en toch de geplande rounds bokste. Of over de konfrontatie met casius Ali Cla.v. Werd de brave, rotsvast in zichzelf gelovende Jean-Pierre, de volksjongen die slechts het boksen als wapen had om financieel welvarend te worden niet „gespaard" door de meest getalenteerde pugilist die ooit tussen de touwen van een ring klauterde Een vraag die moeilijk positief of negatief kan In-ant woord omdat we niet achter de koelissen hebben kun nen gluren. Feit is dat Evangelista het spelletje niet heeft gespeeld. Zonder meedogen heeft hij de leeuw van Vlaanderen met z'jn onverbiddelijke punch gekastijd en een legen de opgedoekt. Als Coopman de ring niet wil verlaten, moet hij kiezen of delen een twcederangsrol vertolken en „proefpaar- den" of minder l>egaafde jongens aanpakken. Of zichzelf laten degraderen tot aambeeld voor coming- men met ambitie Dat laatste zouden zijn raadgevers nooit mogen dulden een mensenhoofd is niet gescha pen om er zelfs tegen betaling te laten op slaan. Niemand heeft bet recht voor enkele bankies van duizend iemands gezondheid op het spel te zetten Mare MARCEL MONCEAU OKAPI 96-93 Had Okapi de bekerwedstrijd bij Monceau met klein verschil gewonnen, dan heeft het vorige vrijdag zijn krachttoer niet kunnen herhalen. Vooral scheidsrechter Poncelet stond deze nieuwe zege in de weg. Wat die man in het nadeel van de Aalstenaars heeft gefloten deed zelf de tegenstander en ook een paar neutrale waarnemers meer dans eens de wenkbrau wen fronsen. Broeck er uit wegens vijf fouten zoniet was Okapi toch laureaat geworden. Rick Ka- therman de grote figuur uit deze adembenemende wed strijd, zou nadat het vijftien punten achterstand had opge lopen, Aalst langzij brengen, doch Poncelet had het laiatste woord- Doelpunten Elias 2-6, Van den Broeck 5-0, Van de Keer 4-8, Schorreel 12-4. Kath er- man 12-21, Jones 19-9, Rom- baut 0-1, Meuleman. J.V.H. Dat een partijdige scheids rechter de einduitslag van een wedstrijd in niet geringe matte 'kaïn beïnvloeden, is eens te oneer gebleken. Wat ook tegen de 'borst stoot is het fiedt dat voor de wedstrijd waar een Waalse ploeg bij betrokken is Waalse scheids rechters worden aangeduid 'in d'iit «geval het duo Lacroix- Ponceüst. Wait vooral laatstgenoemde uithaalde was gewoon wraak, roepend en zeker geen propa ganda voor de boSketbalsport, die deze nochtans hard nodig heeft. Poncelet speelde het klaar Jones, die eens te meer een uitstekende wedstrijd aan het spelen was, vroegtijdig naar de inval'Lersbank te fluiten- Ook waren enkele van zijn beslissingen volkomen in te genstrijd met d«eze van zijn collega. Met die schandalige 'leiding mag men stellen dat Qklaipd eerder door Poncelet dan door Monceau werd ge klopt- Gelukkig maar bleven coach en spelers ijzig kalm. Wat de wedstrijd zelf betreft was deze boeiend om volgen. En de Aalstenaars zijn op nieuw zeer dicht bij de zege geweest- Doch op het cruciale moment stak Poncelilt door een stokje voor. Okapi kende een zeer goede start. Katiher- nten opnieuw vrijwel onhoud baar en goed voor drieënder tig punten en Jones, zetten Okapi op voorsprong. 14-22. De thuisploeg kon zich daar na onder impuls van haar Amerikanen enigzins hervat te en bij de rust luidde de stand 42-44- In de tweede pe riode kon men de spanning snijden. Jammer genoeg moesten Jones en Van den le afdeling heren 20u.30 (3-12) Okapi Aalst - Fresh Aair 20U.15 (6.12) St.-TrUiden - Okapi Aalst 2e afdeling heren 20u.30 (3-12) Varvifers - B.C. Aalst Dames le afdeling llu-30 Spabtacus - DBC Aalst Dames 2e afdeling 11 uur B.C. Aalst Dames-Jambes 4e afdeling A heren 2Du.30 (3.12) Osiris - Gabrita Zele Dames le provinciaal 15 uur Arora Zeïe-Kang Hamme Dames 2e provinciaal 10u30 Vdiane - Robac Grambergen lOu.30 Lede - EÜ'kemlo Heren le provinciaal 20u.30 (3.12) Hemaco Denderm -Tissac 15u.30 Erpe-Mere-Pant. Baasrode 2e provinciale heren 20u.30 (3.12) Were Di St.-Niklaas - Dendermonde 15u.30 Grembergen - Lokeren 3e Provinciaal C 14u.30 Were IN III - Erembodeg- 15u.30 Haa'tert - Vlierzele 11 uur Kang. Hamme - Sp. Temse 11 ur Rubac - Bavo Moerzeke lSu.30 Rimbo Zele - Buggenhout OKAPI - M.P. MECHELEN 80-82 Sedert vorige dinsdag behoort de onklopbaarheid op eigen veld van Okapi tot het verleden. M.P. Mechelen deed de Aalstenaars de das om in een vrij spannende wedstrijd. Het beste van wat de thuisploeg Liet zien lag ontegensprekelijk in de eerste periode. Toen speelden ze niet alleen basket van meer dan degelijk gehalte en daarbij werd laings Kaïtherman en Jones flink af gewerkt- Van de 43 punten die Okapi in die eerste speel helft «liet noteren brachten de Amerikanen er liefst negen endertig aan. De ©mdiere spelers hadden nochtans eveneens hun ver diensten. Ze stelden Kather man en Jones in staat aan een opmerkenswaardige shot- prestatie te reiken en Okapi gedurende geruime tijd op winst te houden Pas in het kwartier kon Mechelen de thuisploeg even aan de lei ding af ossen (30-34), doch daarna stevenden Kather- man, Jones en co opnieuw naar winst, om de rust met 43-41 «te bereiken. In de 2e speelhelft kwam dan de Mechelse Amerikaan Hulle in de «kijker. Hij lukte 24 pun ten omdat men bij Okapi te lang wachtte om van zone- verdediging naar een man voor man defensie over te schakelen. Nochtans wekten de Aalstenaars op een be paald ogenblik de indruk het te zullen halen- Immers vijf minuten n«a de hervatting wees het scorebord 58-51 en toen dacht men dat ze verder afstand zouden nemen. Huil liet het echter niet te ver ko men. In de 10e min- had Meoheiien de voorsprong on gedaan gemaakt en hijste zich aan de leiding 66-67. Op 17 seconden van het einde was het 78-81 en toen kreeg Katherman een technische fouit aangesmeerd waarvan Mechelen profiteerde om een punt meer op het scorebord te zetten. Jones voerde de spanning dan ten top naar 80-82 doch luttele seconden later weerklonk het eindsig naal- Doelpunten HMias 0-2. Van Croonphout, Vlain den Broeck 2-6, Schorreel 2-6. Van de Keer, Katherman 21-10, Jo- nies 1813. J.V.H. PENSION _£AFE uAMESCOCTL mmnmmm De rebound is voor de Amerikaan Moore (EL) B.C. AALST FLEURUS 92-109 B.C. Aalst heeft op geen enkel ogenblik een vuist kunnen maken tegen het toch niet zo sterk presterende Fleurus. Vandaar dat de nederlaag van de thuisploeg na amper een kwartier paalvast stond. In de eerste speelhelft werkte Black Boys inderdaad niet te best af. Het bereikte slechts een 16 op 52 shotprestatie, wat nog niet eens dertig procent bete kende. Met een dergelijk pover gemiddelde wint men Inderdaad geen wedstrijd. Het waren vooral Delocht (3 op 13), Van Campenhout (1 op 5) en Van Gijseghem (0 op 7) die er aanvallend weinig of niets van terecht brach ten Aalst steunde in die pe riode vooral op Campbeel die ondanks het fe't dat hij Batts als rechtstreekse tegen, stander kreeg nog goed was voor achttien punten. In de eerste wedstrijd minuten no teerde men een magere 4 op 18 afwerking voor Black Boys Vandaar dat het voor de Walen slechts een koud kunstje was om afstand te nemen (10-22). Enkele mi nuten later evolueerde he. scorebord naar 22-38 en naar 24-26 en hiermee was dan ook het vonnis geveld. Aals' had misschien wel de handi kap dat Iwein D'Herdt voor foutenlast vrij vlug naar de bank moest doch ook hij zov geen dreiging voor Fleurus geweest zijn. Rust 34-60. In de tweede periode zou Fleurur tot 34 punten boni uitlopen Toen kon het zijn wissel spelers gebruiken. Bij Aalst liep het beter in de aanval en Delocht bracht nu achttien punten aan Het kon van 50- 84 wel terugkomen tot 76-95 doch toen stokte het Doelpunten Delocht 6-18, Van Campenhout 2-12 Aerts 2-2, D'Herdt 2-8, Van' Gijse ghem, Campbell 18-10, Dillard 4-8 J.V.H B.C. AALST ESNEUX 52-59 De beste bedoelingen ten spijt heeft B.C. Aalst, leider Esneux geen hieltje kunnen zetten. De Aalsterse meisjes keken op geen inspanning om tot een positief rezultaat te (BC Aalst) topscorer tegen Fleurus in de tweede t weer raak. (EL) komen, doch speelden te kunnen verwezenlijken. Esneux in gestalte sterk be voordeeld haalde de zege bin- nensohot doch hierover kreeg men slechts enige zekerheid na de kampwisseüng. De in breng van zijn Amerikaanse speelster lag mede aan de ba sis van die moeizame overwin ning- Verder dient ook de betere afwerking van de be zoeksters ails een faktor voor het bepalen van het resultaat aangestipt. Vooral in de aan hef \an de wedstrijd deed B.C. het aanvallend niet te best en had na negen minu ten slechts driemaal de bal door de vijandelijke basket gemikt. Naast de minder pre- ciese afwerking was er ook een sterke afweer van de be zoeksters dae de Aalsterse meisjes belette te scoren. hun betrachting te Van 6-8 liep het van een kwartier naar 1415. Dat Es neux slechts aan 15 punten kwam mag op rekening van de goed georgandzeerde ver dediging worden geschreven. Rust 23-26 en toln hon men zeker nog aile kanten uit. Na de rust nam Esneux dan af stand dankzij een produktieve bevlieging Het sloeg een kloo van 7 punten en dit verschil is ook in de einduit slag terug te vinden. Ondanks de nederlaag speelde B C. een goede wedstrijd en haalde dan ook een eervol rezultaat. Doelpunten Callebaut 4, Maturo 4, Podevijn 14 Naes- sens 12, De Keyzer 13, Van de Velde 3, Van dor Stock 2. J.VH

De Voorpost | 1977 | | pagina 23