Aalsterse woordvoerders te Brossel Vrije Tribune WIJ LEREN HET JEUGD- SEKRETARIAAT VAN AALST REKENEN? 2 - 2-12-1977 - De Voorpost De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. Het schepencollege van Aalst: tegen de katholieken. Sinds de franse revolutie zijn de parochies in feite arme ge meenschappen geworden. De gemeentebesturen die het te kort van de kerkfabrieken die nen aan te vullen, hebben een kontrolerecht op het financieel doen en laten van de paro chiale geestelijkheid. Dit kon trolerecht wordt uitgeoefend ondermeer langs de burge meester die de vergaderingen van de kerkfabrieken kan bij wonen. In werkelijkheid werd deze kon- trcletaak in het verleden steeds delikaat uitgevoerd. Als bewijs dat de zaak delikaat is werd in de wet ook gestipuleerd dat ie mand die stelling neemt tegen de kerk (de vertegenwoordiger van het openbaar bestuur moet katholiek zijn, zo zegt het Kei zerlijk Decreet van 30 decem ber 1809), uit de vergadering van de kerkfabriek kan ge weerd worden. In die uitzonder lijke omstandigheid delegeert de burgemeester dan een lid van het schepencollege of een gemeenteraadslid naar de ver gadering. De burgemeester van Aalst vindt het nu nodig naar elke vergadering van elke kerkfa briek een schepen te delege ren. Het is juist: dit schepencollege gaat op heksenjacht. En de heksen zijn de katholieken, de pastoors die zij op de vingeren gaan kijken in hun kerkfabrie ken (uniek in gans België, alsof daar de dieven zitten van de gemeenschapgelden). Be denke men dat de stad Aalst luchtfoto's laat maken van haar grondgebied. Met de kost van dit luxe-initiatief (1.380.000 frank voor foto's) kunnen bijna alle tekorten van de kerkfabrie ken van Aalst gedekt worden. Het schepencollege staat op scherp. Ook de katholieke ge organiseerde jeugd, aan wie het schepencollege het vervoer van hun materiaal naar de kampen zou willen ontzeggen, moet het ontgelden. Met de winst van dit bedenkelijk initia tief zou een busje aangekocht worden dat niet enkele honder dduizenden franken zal kosten, zoals zij beweren, maar dat an derhalf a 2 miljoen per jaar zal kosten zonder dat zij hiermee een willekeurige dienst aan de jeugd zullen verzekeren. Het zal dienen voor het jeugdsecre- tariaat en de grillen en de ple ziertjes van enkele mensen Let er op. Ghis Willems. VAN INKOMENSMATIGING NAAR INKOMENSAFRO MING De laatste weken en dagen werden wij gekonfronteerd met allerhande juite en minder juiste feiten en geruchten dat de Belgische bevolking naarge lang de politieke bron meer of minder belastingen zou moe ten betalen. Allerhande technische spits vondigheden en fijnzinnige woordselerij gaven nu eens de ene partij gelijk en bewezen dan weer de beweringen van de andere. Direkte belastingen Douane en accijnzen B.T.W., Registratie en Do meinen Niet-fiskale ontvangsten Vermoedens 1977 453 71 249 28 801 Vooruitzichten 1978 535 74 300 24 933 Verandering 18,1 4,2 20,5 14,- 16,4 (In miljard frank) Deze cijfers, die uit een officieel dokument komen, bewijzen klaar en duidelijk dat de Staat 16,4 meer inkomsten ver wachten in 1978, zonder dat dit kan te wijten zijn aan een ver betering van de konjunktuur. Wetende dat de regering zelf de maximale meeropbrengst van haar zogezegde herverde lingsoperatie op 1,7 miljard frank schat, beseft men direkt dat al die moeite kon bespaard blijven daar die peulschil niet in staat is de openbare financiën gezond te maken. Het is duidelijk dat wij allemaal veel meer belastingen zullen moeten betalen, hetzij recht streeks (o.a. via de inkorporatie van de 6 gemeentebeslas- tingen) cf onrechtstreeks (stijging van de treinabonne menten. posttarieven, radio-en televisietaksen, sigarettenprijs en dergelijke meer). Wij kun nen eventueel proberen de duurdere sigaretten te vervan gen door de goedkopere frie ten, maar dan lopen wij het ge vaar dat ook op de zak frieten gezcndheistaks zal worden geheven. Zopas is echter de rijksmiddel begroting voor het begrotings jaar 1978 gepubliceerd. Een vluchtige kijk op enkele cijfers laat ons toe merkwaardige vaststellingen te doen. Naast de inkomensmatiging komt nu ook de inkoenafroming waardoor de lasten van de kri- sis volledig op de rug van de werknemers wordt geschoven. De regering vergist zich echter: de konsumptie, die tot nu toe de totale krisis heeft vermeden, zal ongetwijfeld de gevolgen ondervinden van de aanval op de arbedsinkomens, waardoor de economie van het land wer kelijk in de put zou zitten. Landen als Nederland, Ameri ka, Duitsland, en Denemarken gaan over tot belastingsverla ging om het vrije initiatief van de burgers een spoorslag te geven met het oog op het op voeren van de vijrwillige con sumptie. In België tracht de regering het verbruikte bevorderen door het heffen van 28,7 miljard méér belastingen. Een lachertje. Hopelijk wordt ook bij ons ooit de waarde van de vrijheid van handelen en beslissen, die ons de welvaart van de jaren 1960 gaf, terug in ere hersteld. Diane D'haeseleer HET «PLAN 3.000» EN... Eer deze week uit is, zal de KP-afdeling Aalst aan één ad res op twintig in het vroegere kiein Aalst o nze brochure «Plan 3.000» besteld. Om gans dui delijk te zijn, er werd vanzelf sprekend aan méér woningen gebeld, maar in één op twintig woningen van klein Aalst is onze brochure in huis, en op talrijke plaatsen werd de «mili tant aan de deur» steun gege ven om onze kampagne te kunnen verder voeren. Onze kampagne verder voe ren, dit betekent ook dat de KP aan méér dan 450 kleine on dernemers van het arrondis sement «Plan 3.000» zal over maken. Dit betekent ook, dat bij middel van ons maandelijks bulletijn «KPB-deelt mee», aan méér dan zesduizend lezers het «Plan 3.000» kort zal wor den voorgesteld, met de moge lijkheid het bij bestelling te be komen. Onze kampagne verder voe ren, dit betekent nog, dat de bezoeken van huis tot huis zul len verder gaan en dat we daarbij zulle n trachten méér mi litante n te betrekken, in hun wijk, in hun familie, op hun be drijf. Het betekent, tenslotte, dat wij met alle middelen waar over we beschikken, ons ver der zullen inspannen om het probleem van de werkloosheid centraal te stellen en al wie verantwoordelijkheid draagt er toe te brengen het probleem van de werklozen ook tot het zijne te maken. Volgens de jongste statistieken van de Rijksdienst voor Ar beidsvoorziening telde het arr.Aalst in oktober 9.009 vol ledig werklozen en 5 750 ge deeltelijke. De volledige werk loosheid ligt 24,43% hoger dan in oktober 1976 of 1.769 een heden méér. De jeugdwerk loosheid (tot 25 jaar) bedraagt 26,94% van de totale werk loosheid, dit betekent 11,64% méér dan vorige maand. De belangstelling is intussen in de gewestelijke pers wel ge groeid. Vanwege de redakties zelf: kommentaren over het «Plan 3.000» verschenen in «Het Nieuwsblad», de «Gazet van Antwerpen», «De Voor post», en «E3-G root-Aalst». En om de beurt wijden nu ook woordvoerders van de verschil lende partijen aandacht aan het probleem. Ze mogen hun kol lega's van het Dendermondse inlichten, dat we over enkele weken ook daar met een «Plan 3.000» voor dit het arrondisse ment zullen uitpakken. Valt nu nog te zien in welke rich ting de andere partijen uitkij ken. Zeggen we maar dat zij nog lang niet bij de kern van de zaak zijn geraakt. De CVP, maar ook de PVV, zitten nog steeds diep in het elektorale. Jan Caudron van de V.U. raakt even de «groeiende anemie» in de bouwsektor aan, maar schakelt onmiddellijk over naar de gemeentelijke politiek. Niet onbelangrijk, en we komen er wel neg op terug wanneer we de beleidsnota zullen kennen en de niet van de poes zijnde verhoogde belastingen, maar wanneer J.Caudron ergens schrijft dat we het nageslacht moeten behoeden voor te hoge financiële lasten, zouden we hem graag terug op de aarde zien nederdalen. Interessanter is het artikel van W.Vernimmen in «Voor Allen». We onthouden daaruit vooral zijn verklaring «dat van de so cialistische mandatarissen méér verwacht wordt dan van de andere partijafgevaardig den», dat er overheidsinitiatief moet komen, dat het partijpro gramma verder gaat dan het regeerakkoord, en dat «het verzet tegenover een inko mensbeleid waarvan de arbei ders de slachtoffers zouden zijn met alle kracht dient ge voerd te worden». Dat is kranige taal, maar we zouden daar graag konkrete besluiten zien uittrekken. Om te beginnen, voor ons arrondis sement. Ray DE SMET N.B. In Gent zal een tewerk- stellingskonferentie door gaan, met vertegenwoordi gers van alle partijen, van de vakbonden en de werkge vers? Wanneer bij ons? De oprichting zondag 6 novem ber te Louvain-la-Neuve van het «mouvement d'animation politi que» des chrétiens progressies (wat zoveel is als «politieke bewe ging van franstalige progressieve kristenen») zou wel eens de grondslag kunnen vormen van een definitieve doorbraak (alvast in Wallonië en te Brussel) in de richting van een progressieve frontvorming, idee gelanceerd door Leo Collard. Hoewel het nog wat vroeg is om reeds de de finitieve uitspraken te doen om trent de nieuw opgerichte bewe ging. kunnen toch reeds enkele (voorzichtige) vaststellingen ge formuleerd worden. 1De beweging is blijkbaar tot stand gekomen na een degelijke voorbereiding. Inderdaad, reeds vroeger werden sporadische «aanzetten» aan de bazis gere gistreerd, die doorgaans beperkt bleven in omvang en betekenis en zelden het lokaal niveau over schreden. Nu schijnt men voor een regionale beweging te staan, die zich reprezentatief weet voor bepaalde franstaligen in Brussel en Wallonië. 2. Het heeft er ook alle schijn van dat belangrijke politieke en syn- dikale figuren achter de bewe ging staan, ook al treden ze niet direkt op het voorplan. Vermel den wij dat op de stichtingsver gadering. naast talrijke kader leden uit de kristelijke syn- dikale beweging, evenals uit de kristelijke arbeidersbeweging, ook de kabinetschef van PSC- minister Caüfice aanwezig was, weliswaar als waarnemer (sta tuut dat voor tweeërlei uitleg vatbaar is). Klaar is in elk geval dat de bewe ging ontsproten is uit de rangen van de MOC (de Mouvement Ouvrier Chretien, dus de frans- talige tegenhanger van het Ne derlandse ACW. Algemeen Christelijk Werkersverbond). 3. Opvallend is ook dat de nieuwe beweging zich scherp af zet tegen de PSC en de twee-Kerkenstraat (hoofdkwar tier CVPen PSC). Blijkbaar voe len de MOC'ers zich niet meer thuis in de PSC. 4. Wat zijn doelstellingen be treft. spreekt de nieuwe bewe ging zich rezoluut uit voor een socialistische samenleving: als programma koos de nieuwe be weging het programma van de Kristelijke Arbeidersbeweging, de MOC. Hoogstwaarschijnlijk zal deze beweging» zich vroeg of laat omvormen tot «politieke partij». Deze transformatie zal ongetwij feld de PSC in Wallonië (vooral) en te Brussel verzwakken. 6. Feit is alleszins dat de kriste lijke arbeidersbeweging in het franstalige landsgedeelte afstapt van de idee die aan de grondslag ligt van zowel PSC als CVP. nl. deze der standenpartij en rezo luut opteert voor een klaardere en meer geprofileerde klassen- ópstelling. Mogelijks kan hierdoor in de toekomst de«amenwerking tus sen socialisten en kristenen (al vast in Wallonë) struktureel vorm krijgen. SLOTSOM De nadruk die gelegd wordt op het pluralistische karakter van de beweging, het niet meer exclusief verw ijzen naar de kris telijke etikette. de uitgesproken wil om een progressief front na te streven zijn allemaal tekenen die wijzen op een belangrijke evolutie bij de Waalse en Brus selse franstalige kristelijke ar beiders. De beweging die nu blijkbaar «gestruktureerd» van de grond is gekomen, is een be langrijk nieuw element in onze nationale politieke geschiedenis. Martin Hutsebaut. Politiek Sekretaris BSP. HOGEBOMEN VANGEN VEEL WIND Mensen die een zekere bekendheid genieten, die een openbare funktie of een of ander belangrijk beroep uitoefenen staan uiteraard bloot aan aller hande «kritiek». Hun doen en laten wordt veelal scherp in het oog gehouden. In zover hun werk. hun prestaties, hun beslis singen belangrijk zijn voor een deel van hun omgeving is dat wel zeer begrijpelijk. Toch moet er gewaarschuwd worden voor al te vlugge en oppervlakkige voor lichting. We leven inderdaad in een vrij en demokratisch land; dit wil echter niet zeggen dat we ons moeten laten leiden door klets praat en sensatieberichten. Fei tenkennis en betrouwbare doku- mentatie zijn onmisbare, fakto- ren voor een juist waarde-oor deel. Daarbij komt vooral wa politiek betreft een grondige his torische kennis. Met ons kiessysteem krijgt elk» politieker, elk openbaar bestuu een erfenis van wat voora gebeurde; dit kan zowel gunstij als ongunstig zijn: in het eerstt geval kan men rustig voortbou wen. in het tweede is verande ring (soms totale afbraak) no dig... maar niet altijd is dat ma terieel mogelijk. Het blijft in elk geval voor de gezond denkende mens onrustwekkend hoevelen hierbij hun geheugen verliezen. Hen andere belangrijke faktor vormt het koalitiesysteem-rege- ren met twee of met drie brengt noodzakelijkerwijze ook mede: rekening houden met de andere partijen wikkel wegen soms toegevingen soms eisen stellen. Voor de mandatarissen grootste nationale (of son terjiationale) partijen komt nog eens een derde moeilijk zij moeten zich dikwijls tei rechte, schikken naar het V van de grote bazen. Wanneer wi j dus willen oori of veroordelen moet met dit terdege rekening gehouden den, zeker op lokaal vlak Ook zelfkritiek mag ten! niet verwaarloosd worder hoever hebben wij, gewone gers, vooraleer we onze stellen, iets gedaan als h onze macht lag? Laten we dikwijls anderen opdraaien wat we zelf zeer lang veron zaamd hebben? Laat ons eerlijk zijn... en menselijke kleinheid, afg persoonlijke antipatieën. p aangelegenheden opzij zt vooraleer wij «kontestere dan alleen kan onze kritie gewettigd en volwassen aai worden. Dr. Anny Di Volksvertegenwoordiger Mare Galle stelde op 28 oktober laatstle den in het parlement een aantal vragen in verband met de voor waarden tot werkloosheidsuitkeringen voor bepaalde jonge werk zoekenden. Volksvertegenwoordiger Jan Caudron schreef naar de minister van Verkeerswezen i.v.m. de herinvoering van de vroegere treinregeling te Haaltert op de lijn 89. Volksvertegenwoordiger Mevrouw Diane D'Haeseleer had het over 'de gelegenheids-instrukteur en de ere-titel van ere-burgemeester. Mare Galle stelde de vraag of het de minister bekend is dat het recht op werkloosheidsuitkeringen wordt ontzegd aan jongeren die in het kader van een uitwisselings programma één jaar in de Ver enigde Staten hebben doorge bracht en aldaar een High School hebben bezocht en dat de uitkering dezen ook wordt ontzegd die een High School-diploma bezitten dat gelijkwaardig met een humanio- radiploma is erkend? Spreker vindt zulks een diskrimi- natie van de jongeren uit minder draagkrachtige gezinnen die deel nemen aan dergelijke uitwisse lingsprogramma's maar bij hun te rugkeer worden uitgesloten van het recht op uitkeringen. Hij vraagt dan ook dat zulke studiepe riode in het buitenland niet langer wordt beschouwd als een onder breking van de schoolopleiding. In verband met de toelating tot de betrekkingen van niveau 1 van de rijksbesturen blijkt soms een on derscheid gemaakt te worden tus sen de houders van de wettelijke diploma's en de wetenschappe lijke diploma's der academische graden van licenciaat, doctor, apo theker, ingenieur of geaggre geerde. Mare Galle stelde daaromtrent en kele vragen waar hij in het bulletin van het parlement een antwoord op kreeg. Vanaf 22 mei 1977 werd er een nieuwe treinregeling getroffen op ons Belgisch spoornet. Op de lijn Kortrijk - Zottegem - Brussel (lijn 89) houdt de trein op de werkdagen stil te Haaltert te 6.50 uur en te 7.16 uur. Vergeleken met vroeger, toen de trein er ook te 7.01 uur en te 7.10 uur stopte, is deze nieuwe regeling een merkelijke verslechtering van de toestand vooral wanneer wij re kening houden met de grote massa spoorreizigers. Wegens het nijpend plaatsgebrek is de toestand werkelijk onhoud baar geworden en is het de wens van onze vele pendelaars dat de treinen die nu voorbijrijden zou den stoppen te 7.01 uur en 7.10 uur, zoals vroeger. Graag vernam Jan Caudron van de minister of het mogelijk is terug te keren naar de regeling van vóór 22.5.1977 en zo ja. wanneer het oude regime dan opnieuw kan in gevoerd worden. Volksvertegenwoordiger Diane D'haeseleer had het in de voorbije weken onder meer over de gelegenheids-instrukteur, familie lid of vriend, die iemand leert per auto rijden: «veruit de goedkoop ste maar misschien minder veilige weg naar het rijbewijs». Bezorgd om het financiële aspect van het rijbewijs en rekening hou dend met het alsmaar drukker wordend verkeer en de eraan ver bonden gevaren voor de leerling bestuurder, stelde volksvertegen woordiger Diane D'haeseleer aan de Minister van Verkeerswezen de volgende vragen: in welke gevallen kan of mag de leerling een beroep doen op een gelegenheidsinstructeur; aan welke eisen moet ee legenheidsinstructeur in dit band voldoen; wordt hierdoor de veili van de leerling én van de a weggebruikers niet in het get gebracht; acht de heer Minister he gevaarlijk, dat de kandi bestuurder nu ook dadelijk c tosnelweg (waar men gedwt wordt betrekkelijk snel te rijd waar bij 'n foutieve handelit gevolgen veel ernstiger zijn d een gewone weg) opmag? Zo ja, welke maatregelen d< nister in dit verband denkt te fen? Diane D'haeseleer stelde at minster van Binnenlandse 2 de vraag of er momenteel een tclijkc grondslag is die het n lijk maakt aan een burgemeester machtiging te j tot het voeren van de titel burgemeester, en zo neen, gemeenteraad deze eretitel geven? De minster antwoordi beide vragen negatief, maar digde in dit verband een ont aan (R tmm.m Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktie bekend is, komen niet voor plaatsing in aanmerking. De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. Een antwoord op het artikel verschenen in de Voorpost van 25.11: Vakantievrachtvervoer voor jeugdgroeperingen een grote geldverspilling. len aan de monitoren, gere kend aan dezelfde vergoedin gen zoals aan de stedelijke va kantiewerking? 350 fr. (per dag en per !eid(st)er x 44 (het aantal leid(st)ers) x 10. Dat wordt een totaal bedrag van 154.000 fr. Aan het loon van tewerkges telde werklozen wordt het 616.000 fr. Van de stad ontvin gen wij een subside voor het vrachtvervoer van 39.605 fr. Eigenlijk nog 114.395 fr. te weinig!... Of mogen de vakantieateliers wel geld kosten omdat het een stedelijk (socialitisch) initiatief isenwiltde stad NIETS betalen aan het kristelijk geinspireerd jeugdwerk. Wij verlangen niet het onmoge lijke... maar wel een beetje verdelende rechtvaardigheid Toch eigenaardig dat wij in de stad honderden leid(st)ers hebben die gratis zich in dienst stellen van de jeugd, zelfs er nog veel moeten voor betalen om het te mogen doen!!! Wij doen het met een enorme toe wijding en entoesiasme omdat wij geloven in een evangeli sche zending en niet omwille van het geld van één of andere politieke partij. MAAR... WIJ EISEN VAN DE STAD OOK RECHTVAAR DIGHEID. Op zondag 27 november werd aan schepen Monsieur, sche pen van de jeugd, gevraagd wat hij dacht over het artikel in de Voorpost. Hij wist van Het ledenaantal van de 24 vermelde jeugdbewegingen bedraagt 2.320 fr. De stedelijke toelage per lid bedraagt dan: 425.984:2.320= 184 fr. Chiro St Jozefsparochie (jon gens en meisjes) organiseer den 3 kampen, één in Maspelt (29 deelnemers);één in Vloersberg (65 deelnemers) en één bivak in Rochefort (135 deelnemers). In totaal 230 deelnemers. Per deelnemer wordt dus een stedelijke toe lage gegeven van 172 fr. Het jeugdsekretariaat beweert dat de toelage 4 500 fr. bedraagt. Een kwestie van kunnen reke nen? In één van de laatste nummers van 'Jong rood' een maandblad van de |ong-socialisten werd het de stad kwalijk genomen dat de monitoren van de stede lijke vakantiewerking slechts 200 fr. kregen per dag. De te werkgestelde werklozen kre gen veel meer (ongeveer 800 fr.) De monitoren werkten 8u. per dag, dus 25 fr. per uur of 100 fr. voor de tewerkgestelde werklozen. Ze kregen ook gra tis eten. DIT ALLES BE TAALDE DE STAD! De leid(st)ersvan de chiro van St Jozef betaalden 1.600 fr. kampgeld. 44 leid(st)ers heb ben zich ingezet voor 190 kin deren. Elk leid(st)er presteerde per dag ongeveer 14u. We hadden 3 kampen met 29 kampdagen. Wat zou de stad moeten beta- niets... Ook nu nog probeert men Pilatus te spelen Wie beslist: het jeugdsecretari- aat of de schepen? Aan schepen Monsieur werd op de laatste algemene verga dering van de jeugdraad ge vraagd hoeveel de stedelijke vakantiewerking gekost heeft. Het werd een vaag antwoord. Graag zouden wij hebben dat het jeugdsekretariaat dat eens duidelijk berekent. Voor de prijsberekening moet men ook rekening houden met de kosten van het busvervoer, het gebruik van de speel pleinen en speeltuigen, het spelmateriaal, enz... WIJ VRAGEN DUIDELIJKE CIJFERS... Het vermelde bedrag is fel overdreven: de camions die staan er toch... het kapitaal is geinvesteerd. de werklieden zijn vastbe- noemd...ze zijn er. Dikwijls moeten zij zinloos werk doen...nu was het echt zinvol! Is het de taak van het jeugdse kretariaat in dienst te staan van één bepaalde politieke partij of moet het in dienst staan van gans de jeugd van de stad? Tot nu toe heeft het kristelijk geinspireerd jeugdwerk nóg zeer weinig service ontvangen van het jeugdsekretariaat. EN...Hoeveel kost het jeugd sekretariaat jaarlijks aan de stad?...Is dat geen geldverspil ling??? Het kristelijke geinspireerd jeugdwerk heeft leden van alle politieke strekkingen, leder een is bij ons welkom die wil leven op evangelische basis. Wij hebben ook geen politieke partij achter ons en worden daarom spijtig genoeg niet ern stig genomen. Wij praten niet over pluralisme, maar wij bele ven het!!! De samenstelling van de jei raad heeft een louter polii grondslag. Het kristelijk tj spireerd jeugdwerk is er at! in vertegenwoordigd. H« zinloos zo verder te werl Zijn de toelagen aan sociale, culturele en spoi enigingen ook geldvers[ gen? Hoeveel betaalt de voor het stedelijk zwembaf sporthallen, de bibliotekei muziekakademies, tonei eningingen, sportverenigii karnaval, enz... Het zijn niet enkele hont duizenden maar vele mi( nen. Het kristelijk geinspit jeugdwerk ontvangt kruimels van de tafel en gens het jeugdsekretaria het nog teveel! Bepaalde jeugdverenigit hebben een lokaal van de bv. Kreja. Hoeveel betaalt aan de stad? Is dat geen verspilling? Op de laatste algemene ve dering werd de aankoop een minibus verworpen. het toch gebeurd?..dit dar de rode diktatuur van jeugdsekretariaat. Moest Kreja terug een mir hebben?..maar dan op ko van de stad? Aktie 11.11.11 Was het een stedelijk initia Wie heeft er aan meegewt Ook dat zouden wij eens gl in de pers vermeld zien! In jeugdsekretariaat kan men toegeven dat dit bijna uil' tend gebeurde door de kt lijke jeugdbewegingen. Wat heeft het jeugdsekrl riaat gedaan? WERKTEN MEE AAN DIT NUMMER: Dolf Boel Peter Dauwe Mon De Ghendt André De Groeve René De Witte Roger D'Hondt Lieve Haverals Ghisleen Henderickx Eindredaktie: Roel Van de Plas Willy Hostens Eddy Lamin Wilfried Lissens Mare Marcel Jan Muylaert Jan Strickx Erich Van der Eist Jef Van Hove

De Voorpost | 1977 | | pagina 2