Aalsterse flitsen MUZIEKAKADEMIE DOET HET UITSTEKEND INTERCOM-INTERSTOOM IN FEEST iUKSESRIJKE START FOOR DE V.E.L.T. KAOUL LADEUZE, OVER EN OUT De Voorpost - 2-12-1977 - 5 Vorige zaterdag hield Intercom-lnterstoom, het bedrijf uit de Erembodegemsestraat ons aller welbekend fee6t. Na de middag schoof men de voeten onder de tafel voor een aangepast banket. Van dit jaarlijks feest maakte men tevens gebruik om enkele verdienstelijke mensen te huldigen. Wegens hun 25 jaar aktiviteiten binnen het bedrijf werden Frans Cami en Maurice Wauters in de bloemetjes gezet. De Gouden medaille in de Orde van Leopold II werd toegekend aan Avel Van Mol. Eretekens van de Arbeid eerste klas vielen te beurt aan Octaaf De Gent. De Theau Schutter en Karei Mattens Het Ereteken van de Arbeid, tweede klas was voor Nicolas Stadtfeld. Het banket werd opgefleurd door het jeugdensemble «De Jonge Vogels» uit Mocrsel. 's Avonds tijdens het bal was het de beurt aan Henri Fack om voor de gezelligheid te zorgen. De Chevaliers van de Koolstraat traden ertijdens het bal op als gastvedetten. en met sukses. Een kleine schoonheidsvlek op dit geslaagde feest vormde de drugrazzia die 's avonds werd uitgevoerd in 't Pompierke en waarvan ook de feestvierders in de daarnaastgelegen zaal Madeion gedeeltelijk het slachtoffer werden. SJ. 1! if liet minder dan een zeventigtal belangstellenden mocht Ijoorzitter Paul Goethats op de eerste vergadering van de .E.L.T. de «Vereniging voor Ekologische Land- en Tuin- iouw» verleden vrijdag in het zaaltje van de «Drie Koningen» lp het Keizerlijk plein verwelkomen. >e heer Mabilde van de zeer inamische VELT-kern Bale- em die zeer regelmatig ELT-aktiviteiten program- leert en zelfs reeds ever een eert gezamenlijke winkel be- :hikt die allerlei mogelijkhe- en biedt, was er een paar uur an bod met een zeer interes ante dia-reportage. Ilereerst werd gewezen op het it dat waar wij hier in het Wes- m in overvloed leven, niet we- in wat we eerst zouden eten n dan nog vaak eten zonder nger. (als we zeggen «we abben genoeg» hebben we itelijk reeds te veel!) terwijl op ele plaatsen van onze aarde enger en ontbering schering lee 1 inslag zijn. ewezen wordt eveneens niet leen cp onze overdreven gul- gheid en vaak kieskeurigheid aar ook op de gewoonte veel veel vlees te eten en te einig graan. Ook het aandeel jat allerlei ingeblikt voedsel in h- nze voeding inneemt is veel te }n anzienlijk. an deze en andere risiko's wil e VELT-kem Aalst, pas opge- cht en na de vergadering reeds een dertigtal leden sterk, ook van een hele eind van bui ten onze agglomeratie, verhel pen o.a. door te leren «biolo gisch tuinieren» Gebruikt mag in de tuin dan en kel worden wat biologisch be trouwbaar is. Gezorgd wordt in de VELT-kern o.a. voor met waarborg geteelde biologisch zuivere predukten als groen ten. fruit, granen, aardappelen, zuivel, vlees, dranken enz als mede verantwoorde hulpmid delen voor dergelijke biologi sche teelten als bazaltmeel, bentcniet, lavagruis, zeewier- kalk. organische meststoffen zonder enig scheikundig toe voegsel e.d.m. Een vijfentwintigtal biologische telers, aangesloten bij de VELT. brengen produkten voort van hoge innerlijke kwali teit die door de leden kunnen worden gekocht Volgens het VELT-lastenboek mag plantaardige produktie enkel bekomen worden met behulp van organische mest stoffen en traag-cplossende natuurmineralen doch met uit sluiting van om het even welke chemische behandeling, che mische bemesting of bespui ting met pesticiden. Regelmatige kontrole gebeurt door een speciaal VELT- inspekteur die de teeltwijze ter plaatse verifieert en stalen neemt van bodem en gewas sen. Enzymatisch en mikrobio- logisch bodemonderzoek ge beuren dan in laboratoria en monsters van gewassen wor den onderzocht op residu's van pesticiden. In de gewone voeding zitten ri siko's ingebouwd. Meer dan 200 verschillende chemische produkten zijn in onze voeding toegelaten onder vorm van kleurstoffen, fosfaten en derge lijke. In de fabrikatie van room ijs, limonade, jam, stroop, fruit- konserven, likeuren en garna len is het produkt «amarnathe» toegelaten onder de benaming E 123 dat in Amerika geklas seerd staat als kanker- stimulerend en als stériliteits- faktor bij vrouwen. Dit is slechts één enkel voorbeeld. Toch ne men we elke dag onbewust E123. Eens hiervan overtuigd wil ook U een inspanning doen om te komen tot konsumptie van chemisch zuivere voedingswa ren, o.a. door biologisch tuinie ren. L.H. owel op het Ceciliakonsert op maandag 21II als op de eigen- ke gastronomische Ceciliaviering verleden vrijdag was een rote leemte. Grote afwezige die dagen was Raoul Ladeuze. estig jaar onafgebroken lid van de Koninklijke Sinfonische ring Aalst. De Stationsstraat weldra in een nieuwe kleedje. Om deze aanpassi.ngswerken uit te voeren werd een le ning van 665.000 fr. aangegaan bij het Gemeentekre diet. Volgens de begrotingsonderrichtingen van het Mi nisterie moet elke tekortsluitende gemeente minstens 1600 opcentiemen heffen. Het voorstel voor 1978 is 1900 opcentiemen. De opbrengst wordt op 157 miljoen geraamd of 39 miljoen meer dan de ra ming voor '77. Wie een luksepaard van 2 jaar oud heeft zou 1000 fr. per jaar en per paard moeten betalen. Een pony wordt op de helft genoteerd. De blauwe zone wordt uitgebreid. Ook op het Espla nadeplein, nu ideale pendelparking, aan de Graan markt, op de parking begrensd door het Colinetplein en de Geraardsbergsestraat, in deze laatste het stuk tussen de Eikstraat en de Stefaan de Jonghestraat wordt de schijf weldra verplicht. Te Erembodegem volgt de Kerkstraat. Het halfmaandelijks beurtelings parkeren wordt in gevoerd te Erembodegem in de Regelbruggestraat (gedeelte tussen de Ploegstraat en de Marktweg) en op de Hogeweg (gedeelte tussen de Denderbrug en de Van de Vijverestraat). Meer parkeermeters in de stad! Er komen er op de Graanmarkt langs de kant van het Administratief centrum, in de Kapellestraat langs de kant van de pa re huisnummers, in de Vlaanderenstraat jangs de kant van de onpare huisnummers, in de Gentsestraat tot aan de Vijverstraat, op de Grote Markt aan het ge deelte tussen Kattestraat en ingang stadhuis, in de Geraardsbergsestraat vanaf het begin van het Kruis punt met de St.Jobstraat en de Sint-Kamielstraat, langs de kant der pare nummers. Op aandringen vap Eddie Monsieur, schepen van on dermeer sport, heeft volksvertegenwoordiger Mare Galle bemiddeld bij Minister De Backer van Neder landse Kuituur in verband met de bouw van een ste delijk overdekt zwembad. Mare Galle heeft van de minister een brief ontvangen (op 17-11-77), waarin ze hem meedeelt dat het technisch onderzoek van het aanbestedingsdossier volledig is afgesloten. Het is haar evenwel onmogelijk in 1977 een definitieve be slissing te nemen wegens de uitputting van de kre dieten voor het lopend jaar. Ze eindigt haar brief als volgt: «Ik kan u verzekeren dat het dossier bij de vaststelling van de prioriteiten voor 1978 in overwe ging zal genomen worden.» De Aalsterse Gilles geven ter gelegenheid van de 50ste karnavalstoet een huldigingsmedaille Gustaaf De Stobbeleir, uit. Deze medaille is te verkrijgen aan de prijs van 275 fr. door storting op de rekening van de Aalsterse Gilles bij het Gemeentekrediet van Bel gië nrl. 068-0528920-06. De uiterste inschrijvingsda tum is 7 december. De 36 jarige Robert C., die enkele tijd geleden een zuur in het gezicht van zijn gewezen vriendin spoot is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenis straf van negen maand, waarvan zes met uitstel en een effektieve boete van 8.000 fr. De burgerlijke partij krijgt een provisie van 10.000 fr., terwijl een deskun dige zal aangesteld worden om de estetische schade in het gezicht van het slachtoffer vast te stellen. Twee automobilisten, die na een verkeersongeval in de rijkswachtkombi hadden plaats genomen werden evenals twee rijkswachters met verwondingen in het hospitaal opgenomen. De rijkswachtkombi werd door een derde personenwagen zwaar aangereden. In Erembodegem loopt er met de wekelijkse ophaling van het huisvuil wat mank. Zeer mank zouden we zeggen. Elke vorm van regelmaat is zoek. Nu eens wordt geen huisvuil opgehaald, dan is het weer zo vroeg, dat de meeste bewoners nog niets buiten zet ten. De volgende keer wordt dat dan een dubbele last, dan komt helemaal niemand. En het verhaal gaat verder. Het huisvuil blijft een dag of zo staan. Er komt wind en storm. Het vervolg kunt u raden. Sterk bevuilde straten en een wrevelige toestand bij de be woners die zich afvragen wanneer informatie komt. Hierbij dient wel aangestipt dat de eigen diensten die voor het groot huisvuil komen voortreffelijk werk le veren. Voorwerken in de Ronsevaalstraat, nieuwe woonwijk te Erembodegem moet het stadsbestuur een lening aangaan van 1 miljoen 411.000 fr. De werken houden de aanleg van wegen en riolering in. De stad heeft een aandeel dat slaat op het gedeelte van de Ronse vaalstraat gelegen tussen de Brusselbaan en de plaats waar de wijk begint. Volgens schepen De Neve is de toewijding van de woningen al een voldongen feit, door een bepaald politiek overwicht dat bestaat in de Interkommunale Land van Aalst, die instaat voor de realisatie van het plan. De gelukkige bezitter van een hond werd onlangs door hei stadsbestuur gewezen op het stedelijke po- litiereglement, meer bepaald op de milieuhinder die zo'n viervoeter kan veroordelen. Vriendelijk wordt de raad gegeven tot reinheid, voorzichtigheid en zelfs tot het afsluiten van een verzekeringspolis. Pol De Paepe, wn. voorzitter van het Verbond der De kenijen, heeft namens dit verbond een schrijven ge richt aan schepen Bourlon. Hierin wordt ondermeer gevraagd de bevolking te herinneren aan het bestaan der pendelparking, waarvan de bezetting voorzien voor 1000 wagens nog nooit boven de 194 wagens uitsteeg. Tevens wordt aangedrongen op een blauwe zone in de Burchtstraat en een toegang tot de pen delparking vanaf het Werfplein. Na de moeilijkheden tussen de Aalsterse karnaval- verenigingen en het feestkomitee dreigt nu weer een konflikt tussen hetzelfde komitee en het schepenkol lege. Onderwerp: karnaval uiteraard. Het zou zelfs dermate afmetingen aannemen dat voorzitter Wau ters 'himself reeds verbaal met ontslag dreigt, ont slag waarin hij zich kollektief gesteund weet door het volledige feestkomitee. Een van de diskussiepunten zou ondermeer de feestkomitee «uniformen» zijn ge weest. Voorde CVP werd gewestelijk CM BV voorzitter Mevr. Louisa Blanckaert-Bourgeois als nieuw OCMW-lid afgevaardigd. Mevr. Blanckaert zal eerstdaags, in de ze funktie, huidig OCMW-lid mevr. Guns opvolgen. Mr. Guns werd als vrederechter aangesteld te Nino- ve. Zodra deze benoeming officieel wordt zal de heer Guns zijn ontslag als Aalsters OCMW lid indienen. gelezen in het staatsblad van 19 november 1977. Door het staatssekretariaat voor streekekonomie is bij Koninklijk besluit van 14 maart 1977 aan de stad Aalst een toelage toegekend voor de verwerving van de gronden Gerstjens en Overham, met als doel ze als openbaar park te benutten. Albert Coppens dient een aanvraag tot het oprichten van een opslagplaats voor 2 x 45.000 I gasolie voor motor brandstof, 900.000 I gasolie voor verwarming, 1.800.000 I afvalolie. Deze opslagplaats is reeds in de Ninovestraat 21 A gevestigd (aan de kerk van Ter joden). In de komende dagen zal de KWB aan alle dokters een brief verzenden waarin de nieuwe aktie «Aan dok ters' muren: tarieven en uren» wordt gemotiveerd. Op vele plaatsen zullen aanplakbrieven met hoger- vermelde slogan aangebracht worden. Deze aktie heeft als doel eerstens het sensibiliserings en be- wustmakingsproces van de eerdere aktie «Betaal je dokter de juiste prijs» verder te zetten en tweedens de ziekenfonds onderhandelaars en de regering onder druk te zetten om deze eis in onderhandelingen te brengen en af te dwingen. Woorden wekken maar voorbeelden strekken toch nog steeds. Zo ook voor het Sportkomitee dat het goede kulinaire voorbeeld, van het andere komitee, met de draad en met mes en vork heeft nage volgd. Na het feestkomitee-lijke Hemelveerdegemse uit stapje en aanzitje trokken de sportieve jongens Erpe- Mere-waarts om in een bekend «etablissement» de kwieke benen onder de rijk gevulde tafel te steken, op de goede afloop en met de opbrengst wellicht - van het jongste wielerkriterium. Op het menu vol gendedisciplines: Oesters, rivierkreeftjes, zeevruch ten - cocktail, fasant, Sabayon «au Grand-Marnier», Kreeft «en belle vue», «Soufflé 3u Banane» en Verse Ananas, met daarna een «Irish of French Coffee» naar Keuze. Vanzelfsprekend werd dit alles begeleid met «Navenante» witte- en rode wijnen. Als dit geen nieuw rekord is!? Wie doet nog beter? Er staat ook nog een «uitstapje» op het aktiviteiten- programma voor de toekomst. Roel Van de Plas eertig jaar lang maakte hij ch verdienstelijk als spelend 1 in de sinfonie, eerst als klari- ettist en daarna als pianist. In 357 nam hi| van de overleden rigent Frans Van Cauwen- ergh het dirigeerstokje over at hij twintig jaar lang hanteer- En niet zonder sukses. inder zijn leiding wist hij inder- aad de Kring uitte breiden van en groepje van 14 muzikanten t meer dan het dubbele Kon- men verzorgde de sinfonie Tder de leiding van Racul La- euze met tientallen er> verder as hij buiten de geliefde :hef» ook nog de duivel- set-al en p.m. ook penning eester. at er een tijd is van komen en aan» en dat de «tijd van gaan ilaan gekomen» was wist ie- ereen. cck Raoul zelf. Ver- :h'llende keren had hij er im- ers op gezinspeeld en na het eciHakonsert zou hij definitief stokje hebben neergelegd i zich verder nog verdienste- hebber; gemaakt waar hij Toen hij echter vóór een zestal weken op de repetitie ver scheen en zijn opvolger met het stokje in de hand vóór het or kest zag staan moet in zijn ge moed wel iets gebeurd zijn dat U zich wel kan voorstellen, Dat hij achteraf, niettegenstaande herhaald aandringen, naar konsert noch feestmaal kwam is wel een aanduiding dat hij zich op zijn minst «gekrenkt» voelde Er is immers de «manier waar op» en vele insiders zeggen in stille wel dat het nogal bruusk verlopen is en dat Raoul inder daad voer een voldongen feit werd geplaatst, hij die na zestig jaar belangloze medewerking, steeds volledig gratis, mis schien toch wel een mooier af scheid had mogen genieten Dit alles zender in enge mate afbreuk te willen doen'aan de kwaliteden van z>jn opvo'ger, Cktaaf Boone die voor deze plotse wisseimg niet verant woordelijk is. L.H. De stedelijke akademie voor Muziek, Ballet en Toneel heeft een schoolbevolking van zowat 1600 leerlingen. Het moet dus goed gaan met de interesse voor deze vorm van kunstzinnige kreativiteit in het Aalsterse. En juist daarom cn speciaal om du te benadrukken heeft de kommis sie van toezicht er aan gehouden tijdens een bijeenkomst vorige maandag met de pers haar stand punten terzake toe te lichten. Er is nu ook voldoende interesse geble ken voor wijkklassen. in de deel gemeenten Moorsel en Gijzegem zodat daar binnenkort ook kan ge start wordeii. Het gaal hierom ba- siskursussen notenleen I jaar voor lln. vanaf 8 jaar. notenleer: adul- ten. voor lln. vanaf 16 jaarendik- lic voor II. vanaf 12 jaar De kir- sussen vangen aan op I januari 1978. De plaatselijke gemeente scholen worden daarvoor open gesteld. Daar ter plaatse blijkt ook nogal wat interesse te bestaan van de Kulturele verenigingen. De akademie heef t ook al w i jkscholen inde Binnenstraat, Erembodegem en Erembodegem Terjoden. Rui mere bijafdelingen bestaan in Denderleeuw en Her/eie Volgens waarnemend dirckleur De Lombaert zijn daaruit voort vloeiend moeilijkheden- gerezen voor wat betreft de huisvesting. Een probleem dat zich blijkbaar niet alleen in de akademie voor Schone Kunsten stelt. Het komt ook voort uit de nogal ruim geïn stalleerde kursussen van samen spel. Wat betreft de pedagogische vernieuwing worden drie centrale punten vooropgesteld. De infor matieve evaluatie die het traditio nele «puntensysteem vervangt cn meer de presentatie van de leerlin gen in het daglicht stelt: het ekspc- riment met de gespreide examens voor de kursus piano en de kleine audities voor de leerlingen uit de lagere en middelbare graden, die via een andere aanpak, een kleine zaal en een beperkt publiek le ren optreden. Dit laatste lijkt rins zeer wenselijk. Martin Hutsebaut lichtte als voor zitter van de kommissie de alge mene visie toe Volgens hem moet men het muziekonderwijs meet levend maken door een'geronde benadering en door het verruimen van de mogelijkheden van qc ru. siefceirvreugde. Belangrijk is wel dat de kommis sie opteert voor de integratie van de akademie in het kulturele ver enigingsleven van de deelgemeen ten van Groot Aalst Een programma van aktiviteiten welke door leerlingen en leraren korps worden georganiseerd om vat volgende manifestaties: 5 des- leerlingen auditie met het eerste optreden van het Symfonisch Schoolorkest en terzelfdertijd uit reiking Regeringsmedailles schooljaar 1976-'77. 23 januari 1978, muzikale medewerking op de prijsuitreiking van de Dirk Mur- tensprijs. 30 jan. lln. auditie met het eerste optreden schoolharmo- nie. 21 april: Poczie avond. 28 april: balletavond en begin maart komt er een lerarenkonsert. R.D'l De sprekers tijdens de perskonferentie v l.n.r. Martin Hutsebaut. schepen Koels en xvn. direkleur De Lomhuei (SJ)

De Voorpost | 1977 | | pagina 5