Herdersem en Wieze lopen averij op, Moorsel mee aan leiding r Mr RACING BOONWIJK DERBYWINNAAR SCHOONAARDE KENDE TEGENSLAG Uit het leven van vader Sparta... HEINKEN IS EEN FIGUUR IN BUGGENHOUT aQHJQQÜ 4e provinciale MOORSEL MELDERT 2-1 KALENDER JEUGDVOETBAL Ir» .K.S. F.-voetbal EERSTE KEDERLAAG VOOR APPELS Pierre d'Haese Eddy d'Herde Luc Collyn dernyrekord Johny De Nul Atletiektrainer gevraagd Bal van Jan en Jenny Smet Krachtbal 1 i de vierde provinciale reeks F was de wedstrijd Herzele velde de blikvanger op het recente programing. Men jfde zich slechts even over de klassering te buigen om tot vaststelling te kennen. Vooral voor de bezoekers was konfrontatie belangrijk. Het kwam er voor Edixvelde, dat Uig opnieuw naar derde wil, op aan geen voeling te verliezen het de leiders. Dit is echter gebeurd want de ploeg van Voorzitter De Spiegeleer verloor met klein verschil. let gevolg hiervan is dat pen nu tegen een achter- nd van drie punten aan- Deze is wel te over- ?n doch dlain mag men punten meer kwijtspe- Had men bij Erembode- eslist op een over- linndng gehoopt in de uit- dstrijd te Hitliegem dan lag werkelijkheid echter heie anders. S.K. werd er et 4-2 cijfers - en niet met [•2 djfers zoals in sommige reten werd vermeld - ge- Aan de zege van de xisploeg toleefit geen smet. abodegem verkeerde im- jiers dn en off-day en bracht weinig vtem terecht. Luk Neef scoorde de beide jlpunfben. MBstechien Man C. de afwezigheid van Jean erre Dusonig als enige ver- tvbing inroepen, doch dit ut niet weg dat 'n van deze kompetitie al el walt betere wedstrijden Doggen zorgde bij arde voor een degelijke liek en bezweek eervol, at Idldergem zich door Wei- niet zou 'laten verrassen voor de hand. Pollare vam net met de hakken er de sloot bij Planters Oke- De ploeg van trainer orbert Amant had echter en gelijkspel kunnen ver- jntwoorden. >e koppfljoegen bleven dus op je recente speeldag allen aan |e winst. In de vierde provinciale reeks G konden de leiders Herder sem en Wieze de nederlaag niet afwentelen. S. Moorsel dat het bij de rode lantaarn niet breed 'kreeg profiteerde ervan om mee aan de leiding te komen. We krijgen nu drie ploegen als het ware in een handdoek en dit waarborgt zeker een verder spannend verloop van de kompetitie. Herdersem werd te Smetlede gevloerd. Het as nochtans zo dat de thuisploeg naar de S.K. doelman Cooremans ons vertelde, de thuisploeg een kompensaltie strafschop kreeg Herdersem had trouwens voordden ook een elfmeter- trap mogen nemen die door Bracke tot een doelpunt werd omgebogen. B&ardegem werd laureaat van de derby met Wieze. En dit 'hield wel een verrassing dn maar is al met al toch een verdienstelijke uitslag voor de nieuweling. Voor een verrassing - heeft dit woord nog wel draag kracht zorgde ook Eronde- gem door Wichelen op eigen veld' een punt af te snoepen. De Olymipdiaivendeidigdng bleek niet te nemen. Opstal kwam in de ontmoeting met Mas- semen nieit verder dan een drawn1, alhoewel het geduren. dede drie 'vierden van de nUaitdh de aamvtalsklok luidde. Aan de baisis van het ope- ningspunt van de bezoekers dlat tegen de spelontwikke- li ng in was - lag een misser in de Opstal-verdediging. In de tweede periode liet die defensie zich opnieuw op een blunder betrappen en deze werd eens te meer prompt afgestraft. Opstal ging daar na massaal aanvallen en haalde nog een punt uit de brand met doelpunten van Dirk Van Mulders en Van Zeebroeck. Moorsel had te Westrem enige pech bij het besluiten. Het trof in het eerste kwartier driemaal het doelhout. Het werd dan toch 0-1 langs Janssens. Westrem bleek echter niet in het minst onder de indruk van dat ope- ningspunt doch herstelde nog voor de rust het evenwicht. Onmiddellijk na de kamp- wisseling sloeg de thuisploeg toe en Moorse moest op zijn beurt in de achtervolging. Cornells en Filiate konden de situatie rechtzetten. Al met al moest «Schroevers» hard zwoegen om tot een positie ve uitslag te komen. Heikant Zele heeft voor de tweede maal tereke een voorname tegenstander uit de Wase hoofdstad 1 punt afge snoept en nu gebeurde dit bTavourestukje nog op het veld van White Boys Sint- NtkTiaas. Men was in de Zeelse rangen vol ilof over de goede ontvangst die hen bij W.B. te 'beurt viel en vooral het aanbieden van een grote St.-Nik1aas9peikuloos voor de wedstrijd aan iedere speler werd naar waarde geschat. Daarentegen hebben de Hei- 'kanitenaiars op het veld geen geschenken uitgedeeld, want in de le helft kregen de Boys het hlard te verduren en ortder impuls van een schit- 'terende De Kegel wist Van istl voor zaterdag 10 en Gl zondag 11 december '77 Zondag Prov. Jun. (10 u.) KAVD - RC Gent Zele - Oudenaarde ~~f 9C Lokeren - E. Aalst Lede - Nimove Prov. schol. (10u30) KAVD - RC Gent Zele - Oudenaarde SC Lok eren - E. Aalst Lede - Nïnove Jun. C (10 u.) SK Overmere - St. Denijs Jun. H Denderh. - Erembod. W. Moorsel - Welle Nieuwerk. - E. Meldert jNlnove - SK Aalst Jun. I (10 u.) St. Wettenen - SchellebeUe |E. Aalst - Erondegem ■Hofstede - Herdersem Mere - Masseunen Smetlede - Erpe Jun. J (10 u.) •ke - Waasmunster [Hamme - Schoonaarde Wieze lp. Appels - Heikant :b. - Buggenhout <10.30 uur) Schol. D (10 u.) :kamp - Heusden [Wichelen - Lochristi [Schol. E (10 u.) bergen - Nieuwerk. (9 uur) jenhout - Baasrode (9 u.) Lebbelke - Hamme E. Aalst - KAVD Haaltent - Hof stade Edix velde - Sp. Appels Vriendenmatchen miniemen 10.12.77 Buggenhout - Essene hé (15 uur) W Herdersem - Wichelen I (15 uur) Erpe - Sp. Genaardsb. (15 uur) Speler, itnaiiner en kapitein van Racing Boorvwdjk Filet Pouil- iiiart was niet weinig gelukkig na afloop van de wedstrijd op Zandstuivens Appels. Winnaar worden iln een van de lokale derby 's behoort tot de dinlgen wlaaraian men het meeste genoegen beleeft- Voor Racing Boonwijk houdt deze zege evenwel meer in. Het draait rond eiï Racing weet van week tot week te scoren, iets waarover men 'in de vorige jaren enkel maar kon klagen. Doelman Vrijdags werd op Zand- sfuivers nochtans verrast door een vrijschop van Van BogaeTt. Danijs zou even, later orde op teken stelten, terwijl De Feyiber even later voor de winninggoal zou weten te zorgen. Racing Boonwijk rukt nu verder op naar de leiding en het kan best dat jongens alls Mie! Cleeanput; nog iets in petto houden voor de terugronde. Ondertussen wordt er tin de Boonwijk van week tolt week gefeest. Zelden heerste er zo 'n emtoesiasme en ook de belangstelling gaat in stijgende lijn. Zou heit den toch een bijzonder goed jaar worden voor het Sint-Gillis' voetbal Juvenfus Schoonaarde heeft zijn verplaatsing naar Opdorp niet tot een goed einde weten te brengen. Het kan echter verontschuldigingen aanvoeren. Reeds op de 10' verloor het Stopper Van Goethem en nog voor de rust) inging diende ook midvoor Vlan Mossevelde het strijdperk te verlaten. Schoonaarde was nochtans in deze periode op voorsprong giekomen langs Tackaert maar zou na -rust de weerslag onder vinden. Adam en De Rijbel, ingehaald voor de gekwetsten, spanden zich wel in maar het tempo lag zichtbaar te hoog voor deze jongere spelers. Via strafschop kwam Opdorp op gelijke hoogte. Even later kon een misser in de Schoonoord se defensie worden benut om de 'leiding over te nemen, en vanaf dit moment dikteerde de thuisploeg de les. Schoonaarde kreeg het in het laatste kwartder hard te verduren en moest even voor inrukken nog een derde dioeilpunlt toestaan. Nieuw komer Opdorp bevestigde in de goede zin. al dient gezegd dat Sohoonaarde wel op weg bleek naar een 'beter resultaat. Voor rust werden echter te veel kansen gemist om het geheel op positieve wijze te kunnen afronden. V.C. Puyenbroeck de zoon van de m'an die eens ophef maak te bij SK Zele een ver diende voorsprong te netten. Na de koffie moest Zele deze stand van zaken opvallend verdedigen en niettegenstaan de de inspanningen van Van Peteghem en zijn maats kwam het uiteindelijk tot een rechtmatige puntendeling. J.VJI. W- Moorsel - E- Meldert Moerhaut (W-M-) belaagd door Paul Van de Winckel- Vraag te Buggenhout aan de kleinste blikjesstamper wie Heinken is, en het antwoord volgt onmiddellijk. Pieter Hendrik Achergaal is de ware naam van de man die gans Buggenhout kent, in wiens hart de voetbalklok van Sparta Buggenhout slaat- Deze, thans 71-jarige sportman, woonachtig aan de Kruis- baan 13 in Buggenhout leeft voor zijn klub, waarvan ooit hij de stichter is geweest, ten jare 1933- Voor Heinken ,is vrije tijd het synoniem v'ain «Sparta». Niet onaardig dat men hem in Buggenhoult «Vader Sparta» noemt. Ongehuwd, maar in de gemeente zegt men dat Heinken met de voetbal is geltrouwid. Eigenlijk geen on waarheid. want Heinken ont moet men maar alleen op het voetbaJlveld. waar hij werkt, iedere dag, regen of zonneschijn, bijna 45 jaar ■lang. Velen hebben het op gegeven maar Heireken, klein maar laai en koppig als een 'tor hield vol. Een weg langs diepe afgronden en ontgoo cheling. langs moerassen van verdachtmakingen en min achting. langs stelle bergen van opoffering en miskenning Maar laf en toe scheen de zon en dat stemde Heinken vreugdevol.^ Wanneer zijn Sparta won, was het kermis voor dit niet veel meer dan anderhalve meter igrote vent je, blozend als een kriek, omdat bij mag iedere dag zijn bezigheid heeft, buiten in de frisse lucht, op het voetbalveld, wanlt, zoals hij zelf zegt «rust roest». EEN GANS LEVEN Vlan in zijn prilste jeugd 's Heinken een echte voetbal fan. Voor men dn Buggen hout over een eigen voetbal ploeg beschikte, was Heinken supporter van K.A.V. Den- dermonde, meer dan 10 jaar lang. Uit die periode diept hij nog de namen op van de Witte Gijsels. die nog B- internationaai geweest is. Armand Oaudiron, Gaston Reyns. Felix De Mian. Robert D'Herde en vele andere. Op de match die K.A.V.D. ver loor tegen Amderlecht, en meiteen de promotie naar le nationale miste, was Heinken aanwezig. Die nederlaag be tekende voor K.A.VD. een punt achter een lange glorie periode. Heinken ging toen iedere zondag te voet van de Kloosterstraat in Buggenhout naar het K.A.VJ>. voetbal veld in G rem bergen. Op een uur en twintig minuten was ik ter bestemming zegt Hein ken. maar om in zo een kor te tijd die afstand te over bruggen moest men een flink stukje kunnen steppen. Minister De Saeger, die Heinken goed heeft gekend, noemde hem 'het «vitesken». Als kleermaker van beroep stapte hij iedere dag voorbij de woning van de minister naar rijn werkgever in Me- chelen. bij wie hij 42 jaar lang onafgebroken heeft ge werkt. Op 62-jarige leeftijd kwam daar bruusk een einde Eian, omidat de werkgever als gevolg van een ongeval om het leven kwam, en meteen de deuren van 'het bedrijf gesloten wierden. Op het arbeidsbureau dn Dendermon de gaf men toen Heinken de raad niet naar ander werk uit te zien. «U hebt lang genoeg gewerkt, er lang genoeg voor betaald, nu moogt U er ook van profite ren» zegden ze diaar. SPARTA Heinken Was dus één van de medestichters van Sparta Buggenhout. samen met zijn broer Frans, Celiestijn Van Damme en Ddlf Meert. Laatstgenoemde drie zijn al enige tijd overleden, zodat Pieter Hendrik Achtergaa.1 de enige is die overblijft van de stichters. Over voetbal kan Hednken uren vertellen. Hij weet nog precies te zeggen tegen wie. jaren geleden werd gewon nen of verloren. «In 1933 rijn we gestart in de Vlaamse voetbalbond» zegt Heinken. «Dat waren goede jaren. In het seizoen 1942-43 werd de stap gezet naar de grote Belgische voetbalbond. Men maakte vreugdevolle ja ren mee. ook seizoenen waar in het minder ging, maar toch rijn we blijven door ploegen. Spijtig dat de pu blieke belangstelling de laat ste jaren naar de magere kamt is. Ik begrijp de men sen in Buggenhout niet goed. Velen gaan nalar andere ploegen kijken, en anderzijds zeggen ze, Buggenhout is zo een grote gemeente, ze zou den toch een paar reeksen hoger kunnen voetballen. Maar om hoger te geraken moet er volk komen, moéten er de nodige financiën rijn». Op bestuursvlak is Hednken nog even aktief als in rijn jongere jaren. «Ik heb me onlangs nog ne keer moeten kwaad' maken» zegt hij. Het overlijden van Sparta-secre- taris Leonard Baeyens, een paar maanden geleden heeft Heinken diep geschokt. Dat was mijn 'beste vriend, zegt 'hij. Iemand op wie, en rond wié Sparta Buggenhout draaide. Maar het leven gaait verder zucht Heinken, die thans met de jongere generatie in het voetballbestuur best op schiet. Heinken gaat de laatste jaren niet meer mee op verplaat sing met de ploeg. Dat komt. omdat hij de zondagmiddag maar pias tegen 3 uur van het terrein weerkeert. na de jeugdwedstrijden van de voormiddag en 'het werk in de kleedkamers dut daar op volgt. Bovendien 'heb ik iede re middag mijn slaapje nodig zegt Heinken. Zo verloopt het dagelijks le ven van een groot sportman die rijn werk met liefde je gens rijn olub vervult. Ie mand aan wie men een voor beeld mag nemen, niet alleen de jeugdige voetballers, ook de ouderen en ook diegenen die een bestuursfunktie uit oefenen. Ze kunnen de gou den raad van Vader Sparta best gebruiken. Eddy DE MEY >lo sax e beperkte voetbal kalender m het voorbije weekeinde arde toch een verrassende ter tslag Inderdaad, het on- 'fT rslagen Appels incasserde iri jn eerste nederlaag De »erwinnaar was E Welle it door deze zege de eerste aats gaat bezetten in eerste assc C- De „reuze-verdedi- ng" van Appels diende de- maal een doelpunt toe te aan en dit betekende met- m n de eerste nederlaag Het toch ergens opvallend dat '7j ppels toch zo moeilijk tot [)el oren komt. Er werden [on echts 26 doelpunten ge- m oord uit elf wedstrijden, at bepaald weinig is voor een kandidaat kampioen De 6 toegestane doelpunten be wijzen dat Appels al zijn heil zoekt in zijn verdediging In overgangsklasse B voegt S K- Dendermonde twee pun tjes toe aan zijn totaal dank zij een 2-1 zege tegen Akkers St-Anna daarentegen moest nog maar eens de nederlaag incasseren. St--Anna Hamme is hierdoor wqi degelijk in het degradatiedebat verzeild geraakt Uitslagen Overgangsklasse B Tielrode - Daknam 1-1 St-Anna - Serskamp 0-2 Oedelem - Astene 6-1 Eerste klasse C Ekkergem - Nazareth 4-2 Appels - E- Welle 0-1 Ronsele - Zevergem 3-4 St- Papegem - Sp Mere 2-1 Denderm S K - Akkers 2-1 Rangschikking Rangschikking E. Weflle 11 19 Zevergem 12 18 Ronkenburg 11 19 Daknam 12 18 Appels 11 17 Serskamp 13 17 Juv Welle 12 17 Dendermonde S K. 13 16 DB. Welle 11 14 Oedölem 11 16 Dendermonde Damm 11 11 Ekkergem 12 14 St Papegem 11 10 Ronsele 12 13 SchellebeUe 11 9 Astene 12 11 Sp. Mere 11 8 Nazareth 12 9 Herdersem II 11 6 Melle 11 9 Baasrode 12 4 Akkers 13 8 Ottergem 11 0 St-Anna 12 7 Tielrode 12 7 EVA Heinken, „vader Sparta"- De bijna ongenaakbare P- D'Haese won ook nu weer zijn waod-veldritin St.- Niklaas 'liet hij 46 kon- kurrenten achter zich. Zonder pardon. (mm) In dé 2e dtemyreeks voor amateurs werd Eddy D'Herde door zijn gang maker voor schut gezet toen de Nieuiwerkerkenaar een aanval deed op de leidersplaats. verhoogde de man op de motor de snelheid zo bruusk dat Eddy uit het wiel moest •en zijn kansen verspeelde. (mm) Tijdens de jongerenmee ting in hlet Gents Sport paleis won Luc Collyn zowel rijn reeks achter derby als de finale. Bo venop verbeterdé hij het rekord van Willy De Geest over de 20 km. met een kleine 28 sec., wat geen peulschil is. (mm) De meest toegejuichte en meest onder de geschen ken bedolven koereur in het afgeladen sportpaleis te Beervelde was zonder enige twijfel Johny De Nul. Bovenop kreeg de zegekoning van de ama teurs nog eens een bedrag van 15.000 ballen. Hij was immers ook laureaat van het Oostvlaiaxns regelma- tigheidskriteriuim «Het Volk». (mm) AC Baasrode zoekt mo menteel naar een trainer die het BLOSO-diploma op zak heeft. Geïnteresseer den kunnen altijd kontakt opnemen met een der be stuursmensen van AC Baasrode of schrijven naar «eer. Van De Voorde. Theo Verm eylenstraat 134 9350 Baasrode. Zaterdag 10 december heeft in de zaal 'Vlaamse schouwburg' te Hamme het bal van Jan en Jenny Smet plaats. Deze Ham se wielrenner en -renster die een beste seizoen achter de rug hebben. hopen nu op uw aanwezigheid ter gelegenheid van hun dansavond. Aan de sport liefhebbers wordt nu de gelegenheid gegeven hen te steunen. Begin te 19.30 uur. KBC BUGGENHOUT WINT DERBY TEGEN KBC MALDEREN Tweede Afdeling KBC Buggenhout Grote Brogel 300 De Limburgse ploeg uit Grote Brogel kwam niet op dagen. zodat de forfaitcijfers konden genoteerd worden. 30—0 Derde Afdeling KBC Buggenhout KBC Malderen 239 De derby tussen Buggenhout en Malderen bereikte geen al te hoog spelpeil. Beide ploegen konden moeilijk vaste voet houden op het hard bevroren veld. K3BC Buggenhout voerde on middellijk de forsing en kon gemakkelijk uitlopen tot 4-0. Malderen 'kwam zelden tot scoren en vooral de afwer king van Mark Tierens liet 'te wensen over. De Buggen- houtse ploeg bleef de wed strijd domineren en zorgde voor een juiste weergave in de score. Ruststand 124. Eindstand' 239. Zij die zorgden voor de doel punten KBC Buggenhout: A. Van 'Hove 10, W. Van Der Strae- ten 7, A_ Moemaut 4, JP Ringoot 1. G. Tilley 1. KBC Malderen M. Tierens 6, P. Aerts 3. Wedstrijden voor volgend weekend 2e afdeling Edegem KBC Buggenhout 3e afdeling Bocholt KBC Buggenhout

De Voorpost | 1977 | | pagina 19