NEDERLAAG VOOR BRABO DENDERBELLE wak vertoon PAUL DE BRAUWER EN JAN DE BONDT GOOIEN HOGE OGEN aa EEN HELFT luaajmi AFGETEKENDE NEDERLAGEN Jochewoa Aalst doet het niet Sparta Aalst geplaatst Jeugdhandbal iasketbal De Schaepdri jverdertig punten OEFEN WEDSTRIJDEN Wedstrijden voor het weekeinde DAMESHANDBAL Cyclocross |ron (Dendermonde) poogt met een dribbelnummertje wat van Uen tegen een superieur Were Di- achterstand op te (HVC) fere Di St.-Nikiafas BBC Denderm. 104-71 |gen de ongeslagen leiders ,eft BBOD voor een goede Mek gezorgd. De eerste 20' jven ze zelfs geruime tijd het spoor van de thuis (21-18)De bezoekers iden rekenen op de goede van Firon en Cleemput en daar ook Goos- sens en Staelens regelmatig een korf scoorden was het verschil aan de rust tot 46 36 beperkt, In de 2e helft nlam de thuis ploeg een bliksemiStart en met een 18-0 werd het 70 46. Maar Demdermonide liet rich niet intimideren en bleef langs Van Oausbroeck en Van Leemputite aanklampen, zo dat de eindcijfers nog vrij eervol zijn. Punten Staelens 6-0, Cleemput 6-7, Pinon 10-4, De Koning 0-2, Goossens 8-4, Van Caus- broeck 0-10. Van flüeemputte 4-6; Van Pbaet 2-4, BENO UL IC Arzoni Aalst - Melle 73-56 5 bezoekers. die slechts met kwtamen opdagen, noodt een echte drei- 'gevormd voor BJB.C. 'Dit lag aanvankelijk l overhoop met de afwer- dooh kon toch afstand 1! langs Goossens (23-16) repfld keerde vooral Vandersypt, die door j lAlateterse verdediging niet t1 worden gestopt. Hij kreeg echter onvoldoende steun van rijn ploegmaats om de thuisploeg werkelijk in verlegenheid te brengen. Kon Aalst dlanik zij een 5 op 6 van Due Brijs de kloof wel verbreden, dan zorgde Van dersypt er echter voor dat bij de rust hett verschil slechts 6 ptn. 'bedroeg (43- 37). In de 2e periode zou Aallst de Gentse schutter dan toch' beter kunnen opvangen. Men poogde ook de fast-break te lanceren doch slaagde niet in dit opzet. De Aalsterse voorsprong groeide dan toch vooral door Itoedoem Van Dirk De Sohaepdrijver. Bij Melle was het gebrek aan reboun- Öers duidelijk merkbaar en vandaar dat het nog afgete kend werd' geklopt. Doelpunten Dirk De Sohaepdrijver 30, Luc De Schaepdrijver 10, Goossens 6, Brijs 12. De Netef 9. Oaudran 4, Verbeeck 2. J.V.H. DERDE NATIONALE Brabo Denderbelle is er niet in geslaagd zijn reeks overwinningen verder te zetten. In de sporthal te Tongeren werd Brabo gecoun terd door een degelijk spelende thuisploeg die uitsluitend tijdens het laatste gedeelte van de wedstrijd de betere bleek van Brabo. Leider Dendermonde won wel van hekkensluiter Mechejse maar eens te meer kon Dendermonde ons beslist niet overtuigen. Ook mentaal lijkt de ploeg niet zo sterk, hoe anders te verklaren dat twee spelers zich gingen aankleden nadat zij naar de bank werden geroepen Wanneer zien wij het echte H.B.C. Dendermonde DE WEDSTRIJDEN TongerenBrabo Denderbelle 24—14 De einduitslag geeft zeker de waardeverhouding tussen beide ploegen niet weer. Denderbelle, naar Tongeren afgereisd zon der keeper Heyvaert en zonder trainer Eddy De Smedt, was tij dens de eerste helft zelfs dui delijk de meerdere van de thuisploeg. Dat bij de rust de ploegen slechts gelijk ston den is te wijten aan een hele resem tegenslag en ook wel aan het onbenut laten van twee strafworpen door Brabo. Er wa ren 3 min. gespeeld als Hen drickx de score opende. Een vijftal minuten later had Ton geren tweemaal gescoord maar enkele doelschoten van Brabo waren reeds op het doelhout te pletter gevlogen en een eer ste 7 meter worp was onbenul gelaten door de bezoekers. De wedstrijd verliep vrij gelijk- opgaand met Brabo toch steeds aan het commando. Via 2-3 na een kwartier, 3-4 na 20 min. en 5-6 na 25 min. leidde Bra bo met 6-7 enkele minuten voor de rust. Dit ondanks een tweede strafworp niet omgezet werd en dame fortuna afwij zend keek naar Brabo Dender belle. Even voor het einde van de eerste dertig minuten stelde Tongeren gelijk. Onmid dellijk na de rust moest Den derbelle een eerste klap in casseren. Tongeren scoorde drie maal maar Brabo kon toch nog replikeren langs R. De Lathouwer en Hendrickx zo dat de stand 10-9 aanwees na 40 min. spelen. Toen mistte Brabo de aansluiting als een open doelkans verwanseld werd en tijdens de daarop volgende minuut scoorde Tongeren twee maal (12-9). Meteen brak de EERSTE NATIONALE anti LebbekeJ.S. Herstal 167 erdagavond zijn de handballiefhebbers beslist niet aan hun iken gekomen in de Lebbeekse sporthal. De wedstrijd Avanti ,S. Herstal werd bepaald een zwak vertoon zodat de toe- 'Is ouwers duidelijk moeite hadden om de enkele mooie spelfascn kunnen appreciëren. Wij willen de thuisploeg hier zeker niet sntwoordelijk voor stellen. H.S. Herstal bleek inderdaad enorm ik, maar toch hadden wij graag gezien dat Avanti van de 0 ikte van de bezoekers nonstratie van te maken. ek de Avanti verdediging maal zeer goed te sluiten, aanval werd er heel wat ider vlot geakteerd. Bij Ebel v iet duidelijk te merken dat niet steeds aanwezig kan le op de trainingen en de voorzichtig wederoptreden- K. Vcrhofstadt bleek alleen ni verdediging op normaal ni- od< u te kunnen akteren. Een i itief punt is het steeds ef- all enter wordende optreden cirkelspeler Werkers. Deze pi iburger kan vanop zijn pi- iat ilaats een halve doelkans een doelpunt omzetten. Go- tiAig konden de toeschouwers nog enigszins opwarmen had gebruik gemaakt om aan enkele pareltjes van doel punten van Eddy De Vlieger. Herstal kwam het eerst op voorsprong toen Ebel balver lies leed en keeper Mertens 'gelobt' werd. Twee minuten later, er waren toen 6 min. ge speeld, maakte Herstal er 0-2 van via een penalty. Avanti ging toen reageren en na 10 min. spelen had Ebel er 2-2 van gemaakt dank zij twee 7 meter worpen. Er was een kwartier gespeeld als de thuis ploeg via treffers van Ebel en Vermoesen met 4-2 leidde. Daarna begon de wedstrijd echt eentonig te worden De verdedigers bleven baas over de aanvallers en via 6-4 na 26 min. werd de rust bereikt met een 7-4 score. Avanti had toen een drietal open doelkansen onbenut gelaten. Wie gedacht had dat na de rust de wed strijd toch wat attractiever zou worden kwam bedrogen uit. Avanti trachtte nu met een 2-4 aanvalsopstelling wat meer vaart in het spel te brengen. De Batselier lukte onmiddllijk een mooi doelpunt maar even later liet Ebel een penalty on benut en opnieuw was de 'vaart' uit de wedstrijd. De Vlieger kon na 6 min. het pu bliek weer wakker schudden (9-4) en na 39 min. spelen leid de Avanti met 11-4 via tref fers van Ebel en De Smedt. H.S. Herstal bijzonder zwak aanvallend tegen een goed slui tende Avanti-verdediging had tijdens het eerste kwartier van de tweede helft slechts één maal kunnen scoren zodat het laatste kwartier aangevangen werd met een 14-5 score. Dan was de kous volledig af. Trai ner Keppcns liet ruim spel- gelegenheid aan de wisselspe lers en het waren alleen nog Werkers en De Vlieger die konden raak treffen voor Avan ti. M. De Proft liep zich te regelmatig vast in de Waalse verdediging, K. Verhofstadt, in de rechtse hoek, speelde vooral met zijn linkse arm en Ebel miste nog een strafworp. Kort voor het eindsignaal nog even wakker worden voor een pe nalty gestopt door keeper Mer tens en meteen was de zwakke wedstrijd ten einde. Scoorden Ebel 7, Vermoesen 1, De Smedt 2, De Batselier 2, De Vlieger 3, Werkers 1. RESERVEN Avanti LebbekeJ.S. Herstal 13—10. Ruststand 9-6. Ploeg Bontinck, Keppens, J. De Proft, M. De Proft, Wer kers, Bosteels, Koenings, De Pauw, Batselier, J. Keppens,. De Smedt. EVA EEDE NATIONALE ■ilij eet jchuel E.V. Aalst als Rosis Aalst leden tijdens het voorbije week- i «e een zware nederlaag. Beide klubs hadden weliswaar een m ilijke verplaatsing voor de boeg maar de in hoge cijfers uit- rukte nederlaag doet toch wel even de wenkbrouwen fronsen. ent ki Vrn Bik„ "tin Do .WEDSTRIJDEN BeRosis Aalst 2613 er amper 10 min. ge- "ld waren en Rosis reeds 5-0 in het krijt stond was verdikt uiteraard reeds ge- Via De Gendt en De kon Rosis het eerste kwar- afsluiten met 6-2 cijfers en Petrcz eveneens begon raak reffen werd het 7-4 5 min. «i de rust. Beyne liet echter If begaan en toen de rust ^prak diende Rosis Aalst naar 12-5 achterstand op te kij- Onmiddellijk na dc pau- p eek Ro is op weg toch nog M te kunnen doen aan de irs erstand. Dc Jacgher en ein ez schoten raak (12-7) ks r hij de aanvang van het «te kwartier had Rosis op- nga,w <'<;n 7 doelpunten ach- land (16-9). Een duidelijk r Beyne kon niet meer bc- R<1 worden door Rosis dat twee volgende thuis- strijden nu beslist punten :t en kan vergaren wil het definitief in de degrada- bi«fom' verzpi'en- kU orden: De Gendt 1, Buys 1, De Jaegher 2, Petrez 7, De Man 1, Van Snick 1. STENOR—E.V. AALST 20—11 E.V. Aalst zonder de gekwetste E. Van Goethem en zonder Wellckens, speelde een zwakke partij tegen het in eigen zaal steeds vlot spelende Stenor. Trainer Janssens had de piep jonge D. Baeyens dienen in te brengen maar ook oud-gedien de G. De Jagher deed zijn come-back. Het was echter alle maal boter aan de galg. Kon Eendracht Vrij tijdens de eer ste helft nog enigszins aan klampen (ruststand 9-6), tij dens het tweede wedstrijd gedeelte werd het overspeeld door een vlotter spelend en goed afwerkende thuisploeg. Keeper Mocns werd dan ook voor onoverkomelijke proble men gesteld. Voor Eendracht moeten de volgende weken toch wel een kentering brengen wil men niet volledig onverwacht in het dcgradaticdcbat terecht komen. EVA BEKER VAN BELGIE HeccrnaSparta Aalst 1922 Het wispelturige Sparta Aalst heeft velen verrast door zich te plaatsen voor verdere deelname aan de Bekerkompetitie ten na dele van Ileccrna. Dit Hecerna staat inderdaad aan de leiding in de Antwerpse bevorderingsreeks en heeft zich wel enige faam opgebouwd als vlot spelende ploeg. Dat Sparta uiteindelijk won na verlengingen bewijst dat tie ploeg van coach M. Lootens er deze maal zin in had. Een gelijkopgaande eerste helft eindigde via 4-6 met een 9-10 voorsprong voor dc Spartanen. Na de rust leek het er even op dat Sparta zou moeten knie len. Heccrna leidde met 14-11 en dame fortuna leek haar ge laat te hebben afgewend van de Aalsterse doelschutters. On der impuls van een opnieuw raak werpende P. Bomon kwam Sparta echter terug en 5 min. voor het einde stonden de ploegen opnieuw gelijk (16- 16). Er waren 58 min. ge speeld als P. Bomon de kwali ficatie voor Sparta leek vei lig te stelllen (16-17) maar He cerna kon via een echte toe valstreffer de 60 min. afslui ten met een 17-17 stand. Tij dens de eerste verlenging van 5 min. sloeg Aalst dan hard toe. Langs Verbesten en P. Bomon leidde het met 17-20 en tijdens de tweede verlen ging van 5 min. stelden zij hun voorsprong veilig. Een aanval lend goed Spartu verdedigde nogal nonchalant zodat keeper Kieckens soms briljant moest zijn om de prachtige zege niet te laten verloren gaan. Sparta Aalst Kieckens, J. Bo mon, Verbestel 3, H. Van der Meersche, P. Bomon 11, S. Bo mon 2, G. Corthals 1, Re- dant 1, K. Bomon 1, Verlé 2, D. Corthals 2. EVA veer bij Brabo dat het laatste kwartier inging met een 15-11 achterstand. Tongeren ging toen zijn voorsprong stelselma tig verhogen en een gelaten Brabo nam vrede met een in cijfers te afgetekende neder laag. Scoorden Hendrickx 6, Et. Van den Abeel 1, R. De Lat houwer 3, L. De Lathouwer 3, D. Van den Abbeele 1. RESERVEN TongerenBrabo Denderbelle 16—7 Rust 7—2. Scoorden Verpoest 1, De Smedt 1, Heuvinck 2, Van den Bosch 1, Van Goethem 2. H.B.C. DendermondeMechelse 26—18 H.B.C. Dendermonde heeft ab normaal veel hinder ondervon den om hekkesluiter Mechelse de punten afhandig te maken. Dendermonde begon de wed strijd weer eens in zijn be ruchte loop- en werpstijl. Niet temin leidde de thuisploeg on middellijk met 2-0 dank zij twee loeiers van R. Van der Veken. Mechelen zonder een echte afstandswerper, kwam echter aanklampen (2-2) en na 11 min. spelen stonden de ploe gen nog steeds gelijk (5-5). Toen na een kwartier spelen een verbolgen Van der Veken zich ging aankleden vreesden wij wel even voor de thuis ploeg. Gelukkig voor hen bleek M. Van de Velde juist te wer pen zodat via 9-9 na 20 min. de rust bereikt werd met een 13-11 score. Dendermonde speel de echt 'zwaar' onder zijn mo gelijkheden en men kan zich afvragen of deze ploeg wel degelijk aspiraties heeft om naar tweede te promoveren. Het tweede wedstrijdgedeelte geraakten de gemoederen wel enigszins verhit en het scheids- rechtersduo moest te dikwijls ingrijpen om de wedstrijd nog aantrekkelijk te mogen noemen. Na 5 min. in de tweede helft werd keeper Wuest vervangen door collega Van der Meersch en ook eerstgenoemde ver dween in de kleedkamers. Via 14-11 nam Mechelen zo waar de leiding na 39 min. spelen (15-16) maar toen leek Dendermonde toch even be ter te gaan spelen. De bal werd nu toch enigszins be ter behandeld en een kwar tier voor het einde zorgde een goede Kerremans voor een 18-16 stand. Vijf minuten later hadden Van de Velde en B. Wuest tot 20-16 opgedreven en van dan af kwam de Dender- mondse overwinning niet meer in gevaar. Dendermonde viel dan opnieuw stil en het was slechts tijdens de laatste 5 min. dat Van de Velde de voorsprong verder kon opdrij ven. Nu, bij Dendermonde be seft men goed dat het niet 'draait' zoals het hoort Scoorden Van der Veken 2, Van de Velde 10, Timmerman 3, Kerremans 4, B. Wuest 4, Bouteille 1, Van Hout 1, De Bock 1. RESERVEN H.B.C. Dendermonde Mechelse 1512 Ruststand 8-5 Ploeg en scoorders Van der Meersch, Van Kerckhoven 3, Mens 9, Gyssels 1, Van Steen Vermeiren, P. Merckx, Bou teille 1, D. Verleyen 1. EVA BEVORDERING In de bevorderingsreeks is de afgetekende nederlaag van Joche woa Aalst tegen D.B. Zwijnaarde verrassend te noemen. De ploeg van trainer W. Coen valt hierdoor terug op een bescheiden plaats in de algemene rangschikking. De recordscore van Ajax Lebbeke 1 ten nadele van Sparta Aalst II spreekt wel tot de verbeelding maar is op zichzelf een bevestiging van de waarde verhouding tussen beide ploegen. Jochewoa AalstD.B. Zwijn aarde 1624 Jochewoa Aalst dat in de ver vanging van de gekwetste top schutter Erik Verhoeven dien de te voorzien, is tegen D. B. Zwijnaarde nooit in de wedstrijd kunnen komen. De bezoekers speelden een voor treffelijke wedstrijd en een on der zijn mogelijkheden spe lend Aal6t werd op vier mi nuten tijd op een 0-4 ach terstand geplaatst Jochewoa kon zich daarna lichtjes her vatten en voor de rust kon aan de achterstand nog enigs zins geknaagd worden. Rust stand 8-9. Toen onmiddellijk na de pau ze een enorm juist schietende Huylebroeck kon gelijkstellen (9-9) ging men bij Jochewoa opnieuw erin geloven maar het vlot spelende Zwijnaarde drukte deze illusie vlug de kop in. Er waren 42 min. ge speeld en de bezoekers had den opnieuw een komforta- bele 11-17 voorsprong opge bouwd. Daarna hield Jochewoa opnieuw gelijke tred maar de zege van Zwijnaarde kwam niet meer in het gedrang. Ploeg en scoorders Van Lan- genhove, Moens 3, Eckeman 1, Huylebroeck 10, Eddy Ver- haeven 2, De Moor, Huy- brechts, De Moor, Redant, Va; Geit en Verlé. Sparta Aalst IIAjax Lebbeke I 6-60 Ajax Lebbeke heeft een re cordscore bijeengeworpen tege het met één man minder spe lend en piepjonge Sparta I" De Ajaxieden hebben hun f> sieke paraatheid dan maar ui getest in het vooruitzicht va de topper tegen Haacht en di viel wel mee aangezien zij e'. ke minuut scoorden. De rus brak aan met een 0-27 stanc en na 40 min. spelen was hei 0-41 geworden. Het moedige Sparta kon dan toch zijn eer ste doelpunt scoren en aange zien Ajax dan ging 'pressen werd het uiteindelijk 6-60 Ajax Lebbeke W. Bogaerts, Vermeiren 10, Jacobs 4, Huyck 10, De Bruyn 15, De Vilder 4, Preneel 6, G. Doorns 5, J. Beeckman 5, Van Geel 1. EVA H.C. AntwerpSK Grembergen 24—21 Een enigszins vertimmerd SK Grembergen kon de nederlaag tegen Antwerp H.C. niet ont lopen. De Grembergenaars speelden nochtans geen slechte wedstrijd. Via 6-3 werd de rust bereikt met een 12-10 stand. Vooral Seghers had G.S.K. in de wedstrijd gehouden. Na de rust werden de Grembergenaars opnieuw of afstand geplaatst (16-10) maar nu kon Vincke de kloof enigszins dichten (19- 17). Ploeg en scoorders W. De Jonghe, H. Van Haute 1, P. De Swaef, Seghers 7, Trienpont 3, Rosseel 1, Vincke 7, Dauwe 2, G. De Jonghe. EVA ZandvlietAjax Lebbeke 16—9 De Lebbeekse miniemen speel den een voortreffelijke eerste helft tegen het onverslagen Zandvliet. Toen de rust aanbrak met 6-7 cijfers keken zowel de thuisploeg als de bezoekers verbaasd op. Na de rust kon Ajax het echter niet meer overdoen zodat het sterke Zandvliet uiteindelijk verdiend met 16-9 cijfers won. Scoorden P. Van Ackoleyen 8, Parewyck 1. E.V. AalstHecerna 211 Tegen de zeer jonge en in gestalte benadeelde Ekerse mi niemen was het voor het sterke Eendracht ploegje een koud kunstje een ruime overwinning bijeen te werpen. Via een 10-0 ruststand zorgden Van Herre- weghe en De Boelpaep voor 'n 21-1 eindstand. Scoorden Van Herreweghe 11, De Boelpaep 7, Meert 1, De Cock 2. EVA 10 dec. Uilenspiegel-E.V. Aalst Spurta II-Haucht Grembergen Il-Zwijnaardc Spuria I-Ajax Lebbeke II 11 dec. Sasja-Avanti Lebbeke Rosis Aalst-Montegnée Dcndermondc-Temse Denderbcile-Maasmechelen Lokeren-Ajax Lebbeke I DAMES 11 dec. Avanti Femina II-Avanti F. 1 R.B. Dendermonde-Tongeren Aalst Sportief-Spado Woluwe EVA R.B. DendermondeE.V. Aalst 12—14 E.V. Aalst, zonder C. Simal, heeft vooral tijdens het eerste gedeelte van de tweede helft de overwinning vastgelegd. Na een gelijkopgaande eerste helft (6-6) nam Dendermonde via Doorns een 7-6 voorsprong maar een tiental minuten later had Eendracht een voorsprong van vijf doelpunten opgebouwd. Daarna sloeg Dendermonde nog terug langs Doorns en Heireman maar verder dan 12-14 raakten de Ros Beiaard dochters niet meer. H. Heireman miste nog een strafworp. Scoorden Dendermonde Doorns 5, Heireman 6, Her- AnderlechtAvanti Femina II 84 De Avanti II meisjes bleven in de zaal van Anderlecht enigs zins onder de verwachtingen. Vooral tijdens de eerste helft vlotte het minder goed dan gewoonlijk zodat de rust aan brak met 3-0 cijfers. Tijdens het eerste gedeelte van de tweede helft kon Avanti II dan aan zijn achterstand kna gen maar Anderlecht liet de overwinning behaald tijdens de eerste helft niet meer ontglip pen. Scoorden Lissens 2, Veireman 1, Becque 1. StelmarAvanti Femina I 4—12 Probleemloze zege voor de meisjes van trainer De Nil die vooral tijdens de eerste helft hun tegenstandsters overklasten. De rust brak aan met een dui delijke 1-7 Avanti voorsprong. Gewoontegetrouw viel het toen opnieuw stil bij de Lebbeekse meisjes maar deze maal scoor den zij toch opnieuw op het einde van de wedstrijd. Dege lijke wedstrijd. Scoorden Muylaert 4, De Meersman 1, Van den Borre 4, A.M. Bleyaert 2, P. Van San 1. De sporen van de zware val die PAUL DE BRAUWER een paar weken geleden in Dikkelvenne deed, zijn zo goed als uitgewist. Hoogblonde Paul, leerling van „professor" Albert Van Damme die een polsbreuk opliep in het Antwerpse Essen en misschien voorgoed de fiets opbergt, trok naar het Groot Hertogdom Luxemburg- De Brauwer deed het er formidabelin Walsdorf won de Franse kampioen Alex Genardih met 7 sekonden voorsprong op Paul. 's Ande rendaags. in Ludelange. werd het een 4e prijs. Een andere belofte, JAN DE BONDT, die nog bij de C- renrters mag crossen, sloeg een dubbelslag. Hij won in Aalst en in Evere. We no teerden verder een 3e plaats te Aalst en een 5e prijs voor LUC NAjUDTS dn de A-koers te Zeveren en GILBERT CATTOIR was in Aalst 11e. Te Aalst startten een aantal streekrenners die voor de pret eens door het veld ploegden Btienne an der Helst (19e) en Eric Arijs (25e) geraakten tot aan de larrtvee. Omer De Paepe, een jongen die gnaJag en regelma. 'tig erosst. was 21e. In de C-raoe te Aalst was Rik Heireman 3e. Ruidi Van ïmpe 9e. Robert Veyt 10e, Daniël Schudddnok 11e, Rudi Baeyens 12e en Guy Bloem 15e.

De Voorpost | 1977 | | pagina 21