EREMBODEGEMSE DESIDERATA KINDERTONEEL EN MUSICAL IN AALST DE LEEDSE BEJAARDENRAAD J WERKT REEDS MUZIKALE JONGE ARBEIDERS SPORTIEVE HAPPENING IN DIDO TE ERPE Kunstgalerij PALET FONS MACH ARI S 190e CECILIAFEEST VAN DE «OUDE GARDE» TE AALST KARNAVALGEBEUREN OP DE BEELDBUIS 8 - 9-12-1977 - De Voorpost Het was reeds een heel sukses dat te Erembodegem, waar naar men ons zegde, de samenwerking tussen de verschil lende verenigingen nietzo voorbeeldig kan worden genoemd, er voor de eerste échte werkvergadering niet minder dan 22 personen waren opgekomen. Om beurten kwamen zij hun visie en hun plannen kenbaar maken. Koördinatrice mevrouw Annie D'Hondt-De Smet, Wilgstraat 25 A, mocht dan ook in de raadszaal van het vroegere gemeentehuis vertegenwoor digers ontvangen van beide muzi ekmaatschappije n K.A.V., K.W.B., V.K.S.J., K.V.L.V., VW, VTB- wandelklub, Wielerklub Deke nij Dorp Centrum, Davidsfonds, postzegelklub Dendria, Ouder- komitee Scouts e.a. Nadat iedere gegadigde aan bod was gekomen, werd een hele waslijst voorstellen geno teerd. We vermelden hierbij de voornaamste: organisatie van een ware Breughelkermis, kampvuur in- kluis; twee reeds bestaande wandelpaden nauwkeuriger uitstippelen en bewegwijzeren en ze van vuilnisbakken en rustbanken voorzien. Een hele taak reeds op zich zelf; in het dorp, her en der en kele rustige hoekjes gezellig maken en van rustbanken voorzien, vooral dan voor onze lieden van de derde leeftijd die tijd te over hebben; de VKSJ heeft nood aan lo kalen voor een eigen klubhuis en de KAV wenst gemeente lijke lokalen te mogen gebrui ken voor tumaktiviteiten; er zou moeten worden ge zorgd voor degelijke, adekwate kinderopvang teneinde vele festiviteiten mogelijk te maken voor beide ouders; meer dan op het vlak van de verkeerskommissie worden dan wensen geformuléerd in verband met éénrichtingsver keer in bepaalde straten en an derzijds verbreding van voet paden; speelmogelijkheid zou die nen te worden geschapen in kleine «speelstraatjes» waarbij dan zal getracht worden te voorkomen dat ze zouden evo lueren tot een soort kleine vuil nisbelten zoals voor 't ogenblik het geval is in de nieuwe wijk; verder zou worden gezocht naar de bron bij de belangrijke St-Amanduskapel en is de ka pel van Ressebeke dringend aan een opknapbeurt toe; ook zouden volksspelen worden ingericht met mede werking van zoveel mogelijk plaatselijke verenigingen en dit op een groot, nog nader te be palen, domein. Na de vergadering van de ver schillende koördinatoren, die doorgaat te Aalst in het stad huis op dinsdag 13 december te 19.30 u, zal te Erembode gem terug worden vergaderd op dinsdag 17 januari. L.H. Voor de Aalsterse Jong Mutualisten was de eerste decem- berweek werkelijk de moeite waard. Tanu, het jeugdhuis waar hun figuurlijke tenten opgeslagen zijn, werd van dinsdag tot zondag opengehouden door MJA-bestuursleden en als apartje wonnen ze hun eigen muzikale kwis de vrijdagavond. Niet dat massa' en massa's mensen erop afgekomen zijn, dat niet, maar het MJA-bestuur was toch tevreden om het «ex periment». Het gewone Tanu- publiek, niet min, niet meer, kwam instuiven en daar was men ruimschoots tevreden mee. Als bedoeling werd im mers gesteld MJA een beetje meer bekend maken en te zien of men het aankan, dit werken in een jeugdhuis. Deze laatste vraag werd dus positief beant woord. Hoewel deze MJA-week dus geen «officieel» naar buiten- treden was, hadden we toch (al was het maar een klein) infor matiestandje verwacht. Over de doelstellingen, de voorbije werking en het weinige dat mag uitlekken van de nabije toe komst. Op vrijdagavond viel dus het hoogtepunt in de vorm van een revanchekwis tegen Tanu. Dit maal een muzikale kwis, die een mime belangstelling mocht vinden en kon rekenen op vier deelnemende ploegen. De Jonge Tanu-ers, de Veteraan-Tanuers, MJA en de Cobra Motorclub. Deze klub is vanuit Tanu ont staan sinds de vorige beheer raad; het is dus nog een ploeg- in-kinderschoenen. Kwismaker Roger had er zich voor behoed zijn vragen aan zijn MJA-kollega's te tonen, maar desondanks wonnen ze toch met 56 punten. De oude Tanu-ers toch nog 51de jonge Tanumensen met 43 punten terwijl de cobralieden met 35 puntjes aan de staart bengel den. Het was plezant, er was een sportieve sfeer en de prijspinten smaakten goed. De kwis zelf beperkte de vragen tot pop, filmmuziek en kommerciële muziek. Dit is geen waardeoor deel, wel een vraag waarom geen kleinkunst, kosmische muziek, klassieke klanken ge hoord werden. Da' toch ook muziek Maar goed. Met tijd werd geen rekening gehouden: je kon het of je kon het niet. Je wist dat Jim Reeves wat te ma ken had met Distand Drums of niet. Je wist dat Georges, Rin- go, John en Paul ooit eens Beatles genoem werden of niet... Voor mensen die regelmatig tussen de diskodingens liggen moet 't wel fijn geweest zijn hun kennis tentoon te mogen spreiden. Wat MJA in de toekomst betreft? Daar wordt om bepaalde niet vermelde redenen het zwijgen rond bewaard. We vermoeden dat bepaalde zaken nog niet uitgepraat zijn binnen de eigen ploeg en daar kunnen we dan begrip voor opbrengen. MJA, daar hoor je wel nog van. pd Blij zijn we hier twee aktiviteiten te kunnen aankondigen die speciaal op kinderen afgestemd zijn. Er wordt komaf gemaakt met de idee dat «het toch maar kinderen zijn» en dat je hen enkel maar wat hoeft te amuseren. Zowel het to neel als de musical willen op een speelse en kreatleve wijze een stukje wereld blootleggen, waarmee kinderen - hoe- danook - meegekonfronteerd worden. KERSTMAN Nu zondag, 11 december, om 14.30 uur wordt in jeugdhuis Kreja een kinder toneel op de planken ge bracht. «Ik heb er genoeg van», zei de kerstman en hij... Wie het stuk (en jong en oud is uitgenodigd) ziet, zal die man wel gelijk geven want in deze moeilijke, ge- kommercialiseerde tijden is het voor een kerstman in derdaad geen werk meer. AKTO is de groep die dit stuk ten tonele voert: een kerstverse groep waarvan de initialen staan voor «Aalsterse kindertoneel groep». De vertoning wordt inge richt door de Aalsterse We reldwinkel in het kader van de aktie «verantwoord speelgoed». Voor de leken: Driesleutel- straat 51, Aalst. HELP? IK WIN EEN MILJOEN Nog geen data zijn bepaald, maar zeker is nu dat de kin dermusical «Help, ik win een miljoen» naar Aalst ge bracht zal worden. Risa, Team en Kreja zorgen daar voor. Twee ochtendvoor stellingen zijn voorzien voor de kinderen van de lagere school en één avondvoor stelling voor andere geïnte resseerden In de voornaamste rollen zien we (jawel); Wim De Craene, Lieven, André Ver- maercke, Jan De Vuyst, Tars Lootens en Jean Luc Van Lommei. Hoe kwam deze musical tot stand? In december '76 besloten en kele mensen uit diverse kunstrichtingen een muzi kaal teatergebeuren voor kinderen te realiseren. Ruim drie maanden is er ge werkt met kinderen uit vijf de en zesde leerjaar zodat de akteurs echt de sfeer van de kinderwereld zouden kunnen proeven. Zo ook wilden ze loskomen van de idee «volwassenen schrij ven een stuk voor kinde ren». De kinderen kregen opdrachten in dramatische ekspressie, mochten zelf muziek maken, toneeltjes opbouwen en uitwerken... De voornaamste ideeën van deze musical komen dan ook van de kinderen zelf. De ervaring leerde dat kinderen over een ontzettend grote kreativiteit beschikken. Ontgoochelend hiertegen over is dat schoolkinderen maar weinig kansen krijgen die kreativiteit te uiten. Het typische beeld van de klas blijft immers nog altijd «netjes twee per twee met de armen gekruist en de mondjes dicht.» Dit is met een een vriendelijke raad van deze kindermusical «leerkrachten, al is er nog geen vak «kreatieve ekspressie», als je echt wil kan je het programma wel vrij interpreteren en derge lijke knappe momenten sa men met de kinderen bele ven». Meer konkreet nieuws volgt wel. pd «Wat is me dat nu?», vroeg me iemand zondagnamiddag, toen we keken naar de laatste reeks van de jeugdveidloop in jeugdhuis Dido te Erpe, «Dat wordt een jeugdveidloop ge noemd en er lopen alleen grote mensen mee?»De brave man had natuurlijk de voorbije series gemist, want reeds een 300- tal scholieren uit Erpe-Mere hadden hun wedstrijd reeds ge lopen. In een mooie zon, strijdend voor hun ereplaats en voor de groepsklassering per school. Daarbij werden ze aange moedigd door een entoesiaste menigte, die de winterzon uit de knusse leefkamer gehaald had. ren uit de streek. Hij bekiermuonde dat vele jongeren hier de rustige sfeer vonden om hun vrije tijd zinvol te vullen. Hij hoopte voorts dat het jeugdhuis kon rekenen op blijvende steun van en samenwerking methetgemeen- tebestuur, «hetgeen vandaag kon- kreet verwezenlijkt wordt». Tenslotte»betuigde Schepen Johan De Wolf zijn instemming met vorige sprekers. Hij geloofde dat er via de pas geïnstalleerde sportraad nog een impuls zal gegeven worden aan de veldloop in Dido. zodat men voor de komende jaren nog een grotere belangstelling mag ver wachten. De fiere sportieveüngen mochten vervolgens uit handen van enkele vooraanstaanden de prijzen in ont vangst nemen. Aan de jaarlijkse veldloop, die jeugdhuis dido in samenwerking met het gemeentebestuur en BLOSO inricht, kunnen we hele maal niet ontsnappen. De kleinen stonden reeds een kwartier vóóór inschrgvrigstijd aan het mobiel se- kretariaat te drummen. De 'in schrijvers' achten zich gelukkig dat er in de loop van de week voordien reeds een 250-tal schoolkinderen door de meesters werden geno teerd. Na al het gedrum, door de lokalen, konden de kleintjes zich omkleden en aan de start verschij nen. Ook hier moet je zoeken naar een gunstige startplaats, zowel voor je eigen uitslag als voor de eindrangschikking per school. Aan de lijn staan ouders en vrienden te supporteren als was het een groot professioneel loper. Het was erg leuk, dank zij die goeie winterzon, maar 't was toch koud buiten. Vijftien scholen Alle scholen van Erpe-Mere, met basisafdelingen, werden uitgeno- dig deel te nemen en te strijden voor een groepsklassering. Het gemeentebestuur zorgde immers voor twee wisselbekers, één voor de winnende meisjesgroep en één voor de jongensschool. Vijftien scholen namen deel aan de veld loop. vertegenwoordigd door ver scheiden leerlingen, maar slechts 11 ervan namen deel aan de groepskompetitie. De betere, nl. de gemeentelijke jongensschool van Burst en het Sint-Jozefsinstituut van Mere mochten uit de handen van de heer Johan De Woit, bene pen van sport en jeugd, de spik- spïntemieuwe wisselbekers ont vangen (de oudere bekers werden definitief toevertrouwd aan de scholen te Erpe). De gemeentelijke school van Erpe ontsnapte in de jongensreeks nipt aan de overwin ning, waarop ook Meester Foucqae erg gebrand zat. Het bleek toch een ontgoocheling voor de Honegem- schooi, maar men heeft er zich sportief bij neergelegd. Het ge meentebestuur schonk een herin neringsplakkaat aan alle deelne mende scholen. Schepen De Wolf heeft deze taak voortreffelijk uitge voerd. en onder applaus van een grote menigte. Eerste fusie veldloop Vóór de prijsuitreiking, omstreeks 17 uur, beklemtoonde de heer Gil bert De Swaef, organisator en be zieler van de veldloop, dat de derde uitgave van de veldloop een ge slaagd «fusieevenement» gewor den is. «Het is dank zij de mede werking van de direkties, het on derwijzend personeel en het ge meentebestuur dat dido's jeugd veidloop uitgroeide tot een spor tieve happening, waaraan ook vele ouderen hun hartje hebben kunnen ophalen». Hij dankte ook B.L.O.S.O. voor de organisatori sche en materiële hulp. De Heer Robert Baeyens sprak vervolgens namens de VZW Inter- kommunale Jeugdwerking. Hij schetste het belang van de jeugd- huiswerkinfl in Dido voor de jonge- Fr. Courtensstr. 33 9330 DENDERM. Tel. 052/21.46.10 KUNSTSCHILDER KUNSTSCHILDER nodigt u uit tot de vooropening van zijn JUBILEUMTENTOONSTELLING op vrijdag 9 december 1977, om 19 u. zeer stipt. Open van 9 tot 22 december. Alle dagen van 9 tot 20 u. Atelier: Ten Berg 104, 9300 Aalst Naeen alge me ne ledenvergadering in het lokaal «Graaf van Egmont», waarbij doorde heren G. Renders en R. Ladeuze, het jaarverslag en het financieel verslag werden voorgelezen, werd met de muzikanten voorop opgestapt naar de Salons Carlton, waar het traditioneel banket plaats vond. Aldaar had voorzitter Emile Van Schoote het genoegen te mogen verwelkomen: Burgemeester en I Mevrouw Louis D'haeseieer, Volksvertegenwoordiger Diane D'haeseleer, Senator Maurice De Padt, Schepenen Gaston Van den Eede, G.Bourlon, Erevoorzitter en Mevrouw Edmond Steleman, gemeente- raadsfid Richard De Gols. Na de aanwezige ereleden te hebben bedankt voor de medewerking die de Harmonie van hen steeds i mag ontvangen, ging hij over tot het huldigen van de heren: Constani Boon, Georges Verhulst, France Troghe, Willy Ruyssinck, Adolf Breynaert, Robert Van der Helst, Adolf De Backer, die respektievelijk 65, 50, 44, 40 en 35 jaar lid van de «Oude Garde» zijn. Aan deze verdienstelijke muzikanten werden j eretekens en geschenken en hun Dames bloemen overhandigd. In haar gelegenheidstoespraak zei Diane D'haeseleer: «Het is geweten dat Aalst een oude stad is, met een rijk historisch verleden. Zij bezit rijk gevulde archieven, historische monumenten, een rijk befaamd kunstpatrimonium, een vermaarde kamavalstoet, maar bovendien een zeer uitgebreid vereningsleven, waarin de «Oude Garde» ontegensrekelijk een zeer voorname plaats bekleedt. In de archieven leest mén dat de Harmonie werd gesticht in 1787 onder de benaming «Les Vrais Amis j Constants», om in 1815 als «Oude Garde» de historie in te gaan. In 1913 deed zich een historisch feit voor en mocht zij de titel «Koninklijke Harmonie» dragen. De volksvertegenwoordiger verwijst tevens naar de menigvulcfige gelegenheden waarbij de Harmonie in eigen midden of op verzoek van het stadsbestuur aktief is. 'n Bijzonder woord van "lof heefl de volkvertegenwoordiger voor de heer Raoul Ladeuze die reeds j meer dan 50 jaar de funktie van penningmeester waameerrit. Zij brengt daarbij ter kennis dat de heer f Ladeuze eerstdaags door de burgemeester op het stadhuis zal worden ontvangen voor een welver diende hulde. Met nog een speciaal woord van lof voor de zeven voornoemde jjehuldigden, die door hun inzet en getrouwheid aan de Harmonie een voorbeeld zijn voor de jeugd en de overhandiging aan elk van hen herinneringsschotel, sluit haar toespraak met de wens, binnen tien jaar te mogen aanwezig zijn bij de L viering van het 200-jarig bestaan van de oudste muziekmaatschappij van de stad Aalst. De kor Tijdens de raadszitting van 30 september U. werden de statuten van de bejaardenraad goedgekeurd. Anderhalve maand later, dus op 15 november 1977, is dit adviesorgaan officieel geïnstalleerd geworden. Verder pakt dit orgaan reeds uit met een voor Lede vrij nieuw idee, namelijk een operettevoorstelling voor de bejaarden. Samenstelling Wai Roels, voor Impe: Alfred Sch*^ laert en voor Wanzele mevroi Marie-José Roggeman. Operette namiddag ?'in Dc eerste officiële aktiviteit v deze bejaardenraad gaat door Eer lam Deze gemeentelijke bejaardenraad heeft tot doel alle kwesties op plaatselijk vlak te behandelen die, hetzij rechtstreeks, hetzij onrecht streeks, de bejaarden aanbelan gen. Verder is de raad bevoegd om op eigen initiatief voorstellen te doen en op verzoek van de ge meenteraad en het OCMW advies te verstrekken. Tevens moet zij de samenwerking bevorderen in het bejaardenwerk en de bejaarden zorg. Deze bejaardenraad is samenge steld uit 'n niet bepaald aantal le den. Enerzijds zijn er stemgerech tigde leden; namelijk personen die een rustpensioen genieten of de normale pensioengerechtigde leef tijd bereikt hebben in het stelsel van de werknemers of de zelfstan digen. Tevens moeten zij aange duid zijn door de erkende bonden van bejaarden in de gemeente ge vestigd, a rato van het aantal le den. Dit zijn de schepen die het bejaardenbeleid onder zijn be voegdheid heeft, in casu schepen Alfons Grepdon, ook nog een ver tegenwoordiger van het OCMW, dat werd aangeduid in de OCMW-vergadering van 21 no vember 11. Dit werd mevrouw Alice De Coensel. Ten slotte is er nog een sekretaris welke door de gemeenteraad werd aangeduid in zitting van 30 september en dit is de heer Alois De Coensel. Het bestuur is als vólgt samenge steld: voor Lede zetelen daarin als voorzitter Maurice Cloostermans, als ondervoorzitters: Omer De Sutter, Adeline Roels, als schat bewaarder: Leon Corthals en ten slotte als leden Leonic Bogaert, Julie De Smet, Maria Monsaert, Achiel Roeland, Gaston Smes- man, Rene Van der Vurst en Maria Verschooris. Voor Oordegem ze telen Adeline Roels en Romanie maandag 19 december in de zr ''s Volkskring in de Kasteeldreef Niel Lede. Daar wordt aan alle bejai nati den van Groot-Lede een reu <elij operette-namiddag aangebode ken en dan nog wel gratis. De gast gek van deze namiddag zijn het oper vier tegezelschap «Forum», uit Gent zij brengen ten tonele «Waar nachtegaal zingt» en «Rendi vous met Franz Lehar»Deze voering begint om 15 uur stijvoe Voor de deelgemeenten Oorc in c gem, Papcgem, Smetlede, Imjand en Wanzele is een autobusdiei voorzien, waarvan de plaatsen uren van vertrek zullen medef kelc deeld worden. De inschrijving delij voor dit optreden moeten gebe ren bij een van de leden van bejaardenraad of bij de wijkovi wild ste van de verschillende bondei mer In ieder geval wensen wij alle bjvan jaarden nu reeds een prettige n middag. MON DJ aan kwe iet Ben ten! (ges AAICTCDQ Vorige week vrijdag werden er mondelinge kontakten gelegd tussen de B.RT en de Feestkomlteevoorzitter Frans Wauters Onderwerp van het gesprek: het rechtstreeks uitzenden van de Aalsterse kamavalstoet op de televisie. De vijftigste kamavalstoet van de kamavalstad bij uitstek, Aalst, be tekent wat. Vandaar ook dat de aanvraag gedaan werd bij de Vlaamse Televisie om het gebeu ren op de beeldbuis te brengen. Vorige vrijdag hadden de eerste mondelinge kontakten plaats tus sen Frans Wauters enerzijds en Jan Ghiisen, Boaaert. Plankaert en Wouters, allesvier van de BRT, an derzijds. In principe is men akkoord met een rechtstreekse uitzending van de kamavalstoet op zondagnamid dag. Hoe dat allemaal praktisch gaat geregeld worden is nog niet bedisseld. Ergens was men van plan zich op te stellen in de buurt van de Varkensmarkt, het begin van de stoet, maar technische de tails zijn nog niet uitgewerkt. Wel is van de zijde van de BRT gevraagd geworden om van bij het begin, o.a. de samenstelling van de volgorde van de stoet, betrokken te worden, dit om alles volgens de regels te kunnen schikken. Ook zouden er tijdens het pro gramma van Johan Anthierens op de vooravond van kamavalzondag, dus de zaterdagavond, reeds rechtstreekse flitsen van het Aals- ters kamavalgebeuren uitgezon den worden. Ook werd er nog gesproken om nog andere karnavalaktiviteiten van onze stad op de gevoelige peli- culle vast te leggen om te gebrui ken in andere uitzendingen. Zo z< men op film vastleggen: de ou< garde, het afhalen van de kantini re, fragmenten uit het Kateriene bal, de kamavalgroepen die in q, Ffoerfleet aan hun waqens werkel b, de overhandiging van de sleutel aan de nieuwe Prins .»o. val 1978, het aanstellen van oude prins Edy als lid van de sencaemere, e d. meer. e Prt ris fel." kalk met Beff wen Via Frai van bij c mati waa cpe zijn «ka de 1 trui

De Voorpost | 1977 | | pagina 8