GEEN GROOTS VERTOON EINDELIJK De fysiek van Jan Vermeir en Herman Van Langenhove Geen doelpunten. n punten TE LAGE BLOEDDRUK JONG LEDE - ZOTTEGEM 0-1 Bas-üha - Eendracht Zele 3-1 Voetbalkalender voor zondag 18 december (14 u. 30) Bevordering Deinze - Dendermonde 0-0 le provinciale Hamme - St.-Denderleeuw 2-1 Lebbeke - Club Ronse 2-1 UITSLAGEN JEUGDVOETBAL S.K. Aalst - Latem 20 met veel mankracht verdedigde te Lede blijkt uit dit kiekje- Dat Zottegem De Eendrachtformatie heeft de kans laten ontglippen om met een meer geruststellende blik de klassering te bekijken. Het verlies dat de verste verplaatsing van het seizoen meebracht heeft voor gevolg dat de rood-zwarten andermaal tot over de oren in de behoudsstrijd werden gewikkeld. Winne opnieuw een markante figuur bij Lede, zet een verdediger van Zottegem Eenieder had gehoopt dat de eerste ronde met 14 punten zou afgesloten worden, want de ploeg uit het Luikse was tot hiertoe verstoken geble ven van de overwinning, malar Goossens en zijn maats moesten heit hoofd buigen voor een tegenstander die de overwinning kon wettigen. ZWAAR VELD Het terrein was zwaar en vettig en op dergelijke speel velden schieten de Zeienaars •gewoonlijk hun beste pijden niet af. Ze kregen de op dracht meer het ieder in de hoogte te spelen maar tegen de 'in gestalte bevoordeligde Waaltjes kregen onze reeds zwaflcke aanvallers geen kans. Niet alleen de voorlijn maar gang het elftail viel te zwak uit tegen Bas-Qha. dat de kunst verstond om met heel wat minder omhaal voor het doel van Stickens op te dui ken. VEDETTE DEPIREUX Na enikele straf zondagen mocht gewezen 33-jarige Stanldiard-speler terug aan treden. Deze trainer-speler stimuleerde zijn elftal en was steeds bij de zaak. Het was -ten andere Depireux die ma ker of van zeer dichtbij be trokken was in de 3 tegen de Zeelse verdediging aangete kende doelpunten- Het was een dergelijke centrale fi guur die. de bezoekers mis ten om het 'tij te doen keren want over de lengte van de ontmoeting hebben ze nooit de indruk kunnen wekken de -thuisploeg te bedreigen. Misschien enkele minuten niet te na gesproken, toen Hulders bij een 2-0 tijdens een verwarde faze kon tegen- scoren. Spijtig kwam een 3e voltreffer, op hoekschop ge net, weldra deze hoop doen ineen stuiken. Het haidl er de schijn van dat Stickens. evenals bij de ope ningstreffer, niet zondier fout was. Het blijft voor onstooh een raadsel waarom Van Hove geen kans krijgt, want zoals de zaken nu draaien is trainer Bertels bezig de mém uit E&versele totaal te ontmoedigen. HEROPTREDENDE VAN WAMBEKE Mare Van Wembeke. sedert februari na een verkeerson geval uliit de ploeg verdwe nen, deed zijn wederoptreden 20' voor tijd kreeg hij in zeer ongunstige omstandighe den een kans in de van Maes, die er evenai maats weinig van te bracht. Slechts Coorema Hulders leverden een be lijke partij. Op het oge dat Manc in de ploeg scheen, moest men opt< tegen een 2-0 achterstal! de resterende minuten hij nochtans getoond, di waarschijnlijk de pion die het tij kan doen De verliezende ploeg Stickens. Lannbrecht, J« Goossens en Coles, Coon Jansegers en Hulders. Ferrerre, De Feyter en (68e min Van Wambeke La Louivière - SC Lokeren (17.12 om 19U.30) (Schoeters) E. Aalst - AA Gent (Peetere) E. Zele - Mons (Van den Wijngaert) WiUebroek - Jong Lede (Dupont) KAVD - Enghien (Dierickx) Oostakker - SK Aalst (Van den Abeele) Latem - Hamme (15 u.) (De Witte) Lebbeke - Lovendegem (Taeleman) Nieuwerkerk.-SL Houtem (Vandame) Baasrode - Win nik (Bral) Robur - Terjoden (Van Nieaxwlande) Mere - Appeliterre (Devisscher) Kield recht - Buggenhout (Verniers) Vlierzele - Oudegem (Meiresonne) E. Mektert - Meerbek» (De Profit) W. Moorsel - Bonanza (Baele) Erpe - Dambrugge (Heiremans) Deftinge - Hofstade (Taelman) Kerkskien - T. Meldent (Lippens) SchellebeWe - Ktnge (Snoeck) Serekamp - Haasdonk (Notebaert) Hoogednde - Grambergen (Slock) Excelsior - Sp- Appels (Boudhe) Vrasene - E. St.-Gillis (Segers) Doggen - Pollare (Van Melkebeke) Voorde - Erembodegem (De Ohppeleer) Okegem - Edixvelde (Van der Eecken) Gijzegem - Wichelen (Roels) Massemen - Herdersem (Oooreman) Opstal - Schoonfaiarde (Dambrechts) Z. Appels - Wieze (Eeckeman) Opdorp - Erondegem (Van Hoey) Baardegem - S. Moorsel (De Bruyn) Boonwiijk - Westrem (Van Gijsel) Waasmunster - Heikant (Van Zele) Val. Overmere - Berlane (Sohatteman) Gerda - SK Overmere (Coppens) «Het is geen denderende match geworden» aldus KAV Den- dermonde-sekretaris Guy Legat, «tussen 2 ploegen die duidelijk naar de juiste samenhang zochten doch al hun goede intenties in de modder zagen verzinken». Dendermonde domineerde lichtjes tijdens de le helft doch kreeg praktisch geen doelkannen. Dat had Deinze dan wel in het arsenaal tij dens een 2e speelhelft waar in de thuisploeg zich in het offensief gooide en ettelijke doelpogingen ondernam. Een subleme Paul Hofman was echter een onneembare bar rière in het Dendermondse doel en zou trouwens met enikele parades zijn huidig formepeil onderstrepen. In het middenveld zwoegde Nor ben® Van den Dungen ach een ongeluk en zou trouwens met gemeten voorzetten de nodige verluchting brengen in de druk. Zondag tegen Enghöen moet paars-tolaiuw zich flink her pakken om het nodige pu bliek weer naar het Grem- bergse voetbalstadion te lok ken. Met 3 ptn. op 4 heeft Dendermonde wel punten gc oogst, met een genietbare show kan het nu alan klan tenbinding gaan doen. (mvw) Mede door het falen van verscheidene konkurrenten. maar vooral omdat (eindelijk) de eerste thuiszege binnen schot is. heeft VW Hamme aansluiting gekregen met de andere bedreigden. Het ziet er dus naar uit dat de Wuitens hun vorige week bruusk afgebroken come-back zullen voortzetten. Standaard Denderleeuw was nochtans geen gemakkelijk hapje, vooral omdat roodwit weer de roemruchte doch getalenteerde Geldhof als troefaas kon uitspelen. Het was trouwens die leperd die na een uur voetballen een 1-0 achterstaand met een fraai afstandsschot wegveegde en zijn team weer in het goede spoor hielp. Eigenlijk was die gelijkma ker een te gulle beloning voor de bezoekers. Bij de rust. was het 1-0 en dat stond niet in verhouding tot de verdiensten van beide ploegen. Dat was vooral het w?rk van een sterk Hams middenveld, een Hamme dat voonal langs Vermeiren en Segers af en toe dreigde, doch niets konkreets reali- zeerde. 2' voor de koffie ging de vlam in de pan Scbuddinek rolde de rechter flank op. spurtte vliegens vlug door en vond Segers die afrondde. Denderleeuw was op dat moment een beetje groggy en had nadien geluk dat het n»©t binnen de 60 sekonden voorgoed was uitgeteld de door De Beule aangespeelde Scbuddinek knalde ditmaal zelf naar doel. doch zijn kanjer keilde via de onderkant van de deklat opnieuw het terrein op. Na de pauze begon Geldhof aan zijn recitalhij inspireerde zijn maats tot enkele ge slaagde maneuvers, doch het was pas nadat hijzelf raak mikte, dat zijn inspan ningen werden beloond, Hamme ging na die gelijk maker niet door de knieën het bleef er tot de laatste sekonde in geloven. Niet ten onrechte 4' voor affluiten gleed Schuddinok als een paling door de Denderleeuw- se defensie maar werd in de rechthoek "gepakt". Brusselmans zette de straf schop om. De eerste thuis zege was meteen binnen schot. Zondag staat Latem - - Ham me op de affiche. De Wuitens werden tijdens de eerste ron de door deze nieuwkomers een hak gezet. Nemen ze nu revanche Een biezonder goede en aangename wedstrijd op het Konkel- goed, ondanks een moeilijk te bespelen veld. Zowel Lebbeke als Ronse hebben de toeschouwers - toch vrij talrijk opgeko men,1 - waar voor hun geld gegeven. Men kon zich negentig minuten lang opwarmen, enerzijds aan, drie doelpunten, maar anderzijds aan tal van doelpogingen en ook aan vlotte bal wisselingen. In dat opzicht speelde de ge wezen F.C. Brugge speler Pierre Oarteus zich in de kij ker. Hij gaf, vooral in de eer ste helft een reeks uitmun tende voorzetten, die voorze ker de 'Lebbeekse trainer Le beer moet doen watertanden hebben omdat 'hij juist zo iemand mist in zijn ploeg van het kaliber Carteus. Leb. ibeke draait immers bijna uitsluitend op de jeugd en die maken jeugdzonden, voor al wannéér er iemand in het elftal ontbreekt die de nodige richtlijnen kan verstrekken. Dat heeft men dit seizoen in Lebbeke al aan den lijve on dervonden. De jeugd krijgt daar overvloedig de kans. iets wat erg lovenswaardig is. Tegen die oudere generatie die de ploeg van Ronse siert heeft Lebbeke zich krachtig verzet. Vooral in de tweede helft toen het bewees over een sterkere fysiek te be schikken. In dat opzicht span den Jan Vermeir en Herman Van Langenhove de kroon. Van eerstgenoemde hebben we al eerder zijn kwa'óteiten onderstreept, maar laatstge noemde die we tot n,u toe minder aan het werk zagen heeft ons afgelopen zondag een zeer goede indruk gela ten. Beide voetballers zijn amper negentien jaar. Zij ver zekeren ontegensprekelijk Je toekomst van S.K Lebbeke. omdlat ze eenvoudigweg be kwaam zijn hun man te staan in de hoogste provinciale af deling en wellicht ook in een hogere afdeling. In de eerste helft bleek Ron se door een technisch en in dividueel sterkere bezetting, wel de betere ploeg te zijn. Het kende daarbij tegenslag toen Cambder in de eerste tien minuten tweemaal de paal trof. In die periode kwam Lebbeke eerder kans rijk op voorsprong toen Ro land Delsin zwak op doel geschoten had en de bal vil de voet van een bezoekende verdediger in doel verdween. Dat was een gelukkig toeval voor S.K. Lebbeke De be zoekers bleken hierdoor ze ker niet aangeslagen, gingen resoluut het aanvalspad op. en aan de 25e minuut bracht Henneuse na een misverstand De Paepe-Verhulst de stand in evenwicht. Nadien is het Lebbeek se doel een paar keer de val nabij geweest, was het niet dat De Paepe erg goed bij de pinken was. Voor de rust nog bracht Van Langen hove de spanning naar een hoogtepunt, 'toen hij met een 'Loeier de dwarslat teisterde. Na de rust ging de vermoeid heid tij t.lkele bezoekende acteurs zijn wCCTÖje mee" spreken. Dat was opvallend op "het middenveld, waar Car. teus er» co voor de rust de Lakens uitdeelden, maar na dien de invloed ondergingen van fysiek stoere knapen als Van Langenhove en Jam Ver meir. In die periode kwam Lebbeke ook meer gevaarlijk aan bod. Herman Van Langenhove ktanjerde millimeters naast de staander en aan de 70e minut bracht het duo Van Langenhove - Vermeir een staaltje voetbal naar voor diat door 'laatstgenoemde met een parel van een doelpunt werd afgerond. De bezoekers dwongen laatste minuten nog ee hoekschoppen af. ma» dat ogenblik was het van de soep, werd de niet meer opgebracfi een sterk Lebbeke nog de voet te lopen. Vc Lebbekenaren moet overwinning een st betekenen om de mi nek riode nu voor goed wissen. Zondag krijgt men Lo gem aan huis. Wannee hier opnieuw de volle kan inpikken be'ove nog onverwachts feestdagen te worden v Lebbeekse voetbalg* schap. Prov. Jun. KAVD RC Gent 3-0 Ze'a Oudenaarde 4-0 SC Lokeren - E. Aalst 0-1 Lede - Ninove 3-2 Prov. schol. KAVD RC Gent 1-1 Ze'e Oudenaarde 1-1 SC Lokeren - E. Aalst 4-0 Lede - Ninove 3-0 Jun. H Denderh. Eremb. 4-1 W. Moorsel Welle 1-2 Nieuwerk. E Meldert 3-0 Ninove - SK Aalst 7-2 Jun. I St. Wetteren-Schelleb. 5-1 E. Aalst - Erondegem 3-1 Hofstad» Herdersem 5-0 Mere - Massemen 1-4 Smetlede Erpe 1-1 Jun. J Lebbeke Waasmun. 6-1 Hamme - Schoonaarde 7-0 Robur - Wieze Sp. Appels - Heikant Gnemb. Buggenh. Schol. D Serskamp Heusden Wichelen - Lochristi Schol- E Gremb. Nieuwerk. Buggenh. Baasrode Lebbeke - Hamme E. Aalst - KAVD Haaltert - Hofstade Edixvelde Sp. Appels Het gaat S-K. Aalst momenteel niet voor de wind scoorde op de jongste speeldag alweer niet en moest h het kleinste verschil afleggen tegen Latem. Die nederlaag heeft als gevolg dat S.K. in de degrada geraakt. Alarmerend is het nog wel niet doch het wor de hoogste tijd dat men het over een landere boeg go» De Aalsterse gen doelman grijpt in terwijl een paar verdedigers klaar staan bij te sprin- (EL) Onanjegroen komt immers moeilijk tot scoren. En geen doelpunten ook geen punten. De wedstrijd met Latem heeft opnieuw de onmondig heid van de Aalsterse aanval opvallend aangetoond. Die voorlijn werd wel gedeelte lijk onthoofd door het uit val len van Zouai. die een felle trap tegen de kuit kreeg, doch dit neemt niet weg dat de bezoekende doelman siech ts zelden de handen uit de mouwen moest steken- Bracht de thuisploeg na de rust een veldoverwioht op, en werd Latem een paiar keer met de rug tegen zijn doel geduwd, dan bleef het bij deze 0-1 stand die in het half uur langs William Maes op de lei was gekomen. Aan van dit doelpunt la* misser in de AaLsterse diginig en de doorw Maes strafte deze dan af. Dat er in dezè we soms nogal hard werd aan gegaan kan men v< de afleiden uit het f< de scheidsrechter fUnl met gele kaarten Vier voor de gasten e voor SK. Het mange thuisploeg verder Eian rat ie en afwerking, E waren de oorzaken vt nieuwe nederlaag. Bracke moet &Q'n de alleszins dokteren om beter rendement te ka

De Voorpost | 1977 | | pagina 20