HERDERSEM EN WIEZE GEVEN MEKAAR NIETS TONGEREN HEEL STERK Voetbal K.K.S.F. Vlotte zege van FC De Dammen Judo Asahi Kwal Iele demonstreert en propageert Nog meer sportuit'wisseling Vierde provinciale Handbal Beker van België LOTING 1/32 FINALE Dameshandbal Tombola DE VINK Schellebelle Jean De Bondt Werner en Rik Rudi Haleydt ruimschoot* ir betwistte de ope-idt stand^it met de y Kegej ong uir minder. SK Herdersem te Sinrt-Martens Voor Weme t een tweede prij Aalst en Jong Lede) Icon deze zege wel verantwoorden op het onderspit moest delven. Olympic speelde een van zijn beste - zoniet de beste - wedstrijden van het seizoen. In eerste klasse C heeft FC De Schellebelle 0 Dammen een overtuigende ze- Herdersem IIBaasrode 22 ge behaald. De jongens van E. Welle 11 19 kapitein André September ne- Ronkenburg 11 19 men hierdoor plaats in de goe- Appels 11 17 de middenmoot van de rang- Juv. Welle 12 17 schikking en alles laat voor- D.B. Welle 11 14 zien dat tijdens de terugronde Denderm. Dammen 12 13 deze rangschikking nog aan- St. Papegem 11 10 zienlijk zal verbeteren. Na 5 Schellebelle 12 9 min. had E. Vermeir de score Sp. Mere 11 8 geopend en dit betekende met- Herdersem II 12 7 een de ruststand. Dank zij de Baasrode 13 5 kalmte die van kapitein Sep- Ottergem 11 0 tember uitstraalde keerde de rust weer in de Dendermondse rangen. Me.een ging de thui- Overgang,kla„< B ploeg Schellebelle voor onover- DaknamAkkers 60 komelijke problemen stellen. BekeTielrode 20 Via trffers van De Backer, Van SerskampMelle 3—1 Bossche en Vermeir werd een AsteneSt. Anna 41 ruime 4-0 zege behaald. Baas- NazarethOedelem 01 rode blijft onder de maat. ZevergemEkkergem 33 Nu dienden zij zich tevreden RonseleDenderm. S.K. 41 te stellen met een 2-2 gelijk- Daknam 13 20 spel op het terrein van Her- Serskamp 14 19 drsem II. Na de eerste 45 min. Zevergem 13 19 stonden de jongens van de Oedelem 12 18 Broekkant zelfs met 2-0 in Denderm. S.K. 14 16 het krijt In overgansklasse B Ronsele 13 15 hebben zowel S.K. Dender- Ekkergem 13 15 monds als Hamme St. Anna een Astene 13 13 4-1 nederlaag geleden. Van hei- Nazareth 13 9 de ploegen kon meer verwacht Melle 12 9 wordn en vooral S.K. Dender- Akkers 14 8 monde kon tegen Ronsele meer St. Annna 13 7 bereiken. Tielrode 13 7 Uitslagen en rangschikkingen Beke 10 5 Eerste Klasse C Dendermonde Dammen 4 EVA Ter gelegenheid van de sportavond ten voordele van de ge handicapten was ook judoclub Asahi Kwai present om met een fel gesmaakte demonstratie onder leiding van trainer Raymond Van Driessche, de judosport dichter bij de leek te brengen. Sevretaris Robert De Geest uitte zijn tevredenheid over de judo ka's die zelfs na een lastig kampioenschap nog bereid waren de faam van de club club hoog te houden. De dames Ann Christiaens, tweevoudige Belgische kampioene en Ginette De Leenheir, judoka's Raymond Van Avermaet, Ray mond Van Driessche, Leo Christiaens, Luc De Beule, Mare De Vriendt, Ronny De Geest, Marc Van der Haegen en Marcel Meskens, waren de clubmensen bij uitstek. BENO DendermondeGeldrop Tijdens het internationaal tafeltennistornooi van TTC Herleving waarop de Nederlandse zustergemeente met de kïubs „TTV Geldrop" en „Achilles 68" een sterke inbreng had, werden ook de verdere kontakten op sportgebied besproken. Schepen Luc Wiemeersch en de secretaris van het Jumelagekomitee Franky Hervent, dfe de Neder landse afvaardiging kwamen groeten, spraken er zich uit voor verdere uitwisselingen op sportief vlak. Er werd voor gesteld zo snel mogelijk een gezamenlijke vergadering te houden waarop de verdere uitwisseling met Geldrop ook ter sprake werd gebracht, mag verwacht worden dat onmiddellijk na de jaarwisseling een werkvergadering zal worden gehouden waaraan de sportinstanties uit Dender monde en Geldrop zullen deelnemen. De uitwisselingen in diverse disciplines zouden plaats hebben in mei 1978. V.C. grond van de spelontwikke- ling. Daarbij werkte Pollare zijn aiktaes beter af. Edixvelde 'bad aan Hillegem zöker geen moeilijke klant. Het hoefde niet eens tot op de bodem van zijn krachten te gaan om vlot te winnen. Edixvelde kwam zeer goed voor de dag. Het ordende uitstekend zijn handelingen en zorgde daarbij ook voor een doeltreffende afwerking BLLlegem kwam nochtans op voorsprong. Echter niet voor lang. In een zeer korte tijd spanne die zich van de 30e tot de 32e minuut situeerde weid de bezoekende verdedi ging overrompeld. Jimmy Van Audenhove zette Edixvelde op gelijke hoogte, en toen brak de veer bij de gasten. In zoverre dat in amper een paar minuten Edixvelde met 3-1 de lending had. Freddy Schollaert en Jimmy Van Audenhove zorgden voor deze geruststellende voorsprong. Edixvelde zou dalarna het spel blijven maken en opnieuw langs Van- Audenhove de cij fers nog opdrijven. Er kwa men toch een paar spora dische tegenstoten van de Hiilegemnaren waaruit dan het tweede doelpunt vloeide. Van de Maele legde tenslot te de zware eindcijfers vast. In de 75e min. verving Edix velde zijn doelman Kieckens door De Ooster. Deze wijzi ging werd ingegeven door het feit dat Kieckens wegens le gerdienst volgende zondag niet ter beschikking zal zijn. Verder stond De Beer zijn plaats af aan Heyman. Qkegem zorgde voor de ver rassing door Welle op eigen veld te ringeloren. Erembo- degem liep op eigen veld een blauwtje op in de wedstrijd met Ede. In de vierde provinciale reeks G geven Herdersem en Wieze elkaar geen vin toe. Daaren tegen speelde Moorsel op eigen veld een punt kwijt aan Gijzegem. Het is nochtans zo dat «Seh roevers» ondanks het verlies van een kostbaar punt toch met en goede wedstrijd mocht gekrediteerd worden. Moorsel gaat stilaan opnieuw naar zijn geijkte opstelling. Vorige zondag liepen Vermei- ren en Wille er bij en dit gaf de ploeg al direkt meer ge stalte. Nu zondag ziet men doelpuntenmaker Van die Vel de opnieuw dn de spits van de aanval zodat men in de derby met Baardegem opnieuw «au grand complet» op het terrein zal komen. In de jongste wedstrijd met Gijzegem, stonden na amper vier minuten wedstrijd de eindcijfers reeds op het score bord. Verleysen had de be zoekers aan de leiding gezet doch Guns zorgde voor be taald antwoord. Herdersem 'kan zijn overwin ning in de wedstrijd met Op stal verantwoorden door een knappe tweede periode. Er werd in deze konfrontartie snel en degelijk voetbal ge speeld door de beide ploegen. Opstal kwam aan de leiding na amper vijf minuten door Rjüdi Van den Berghe. In het half uur verkeek Dirk Van Mulders de kans om de score op te voeren. Alleen voor doelman Oooreman besloot hij zwak naast. Op slag van rust lukte Herdersem de ge lijkmaker langs Bracke. In de tweede periode was Her- Zopas werd er geloot voor de 1/32 finales van de Beker van België. Onze streekploegen lijken het niet zo best getroffen te hebben. De wedstrijden Avanti Lebbeke-Sasja Rosis Aalst-IIBC Dendermonde Sparta Aalst-E.V. Aalst Brabo Denderbelle-Peer Stenor-S.K. Grembergen Ajax Lebbeke-Duffel Met uitzondering van Brabo Denderbelle dat het moet opnemen legen de Limburgse bevorderingsploeg Peer lijkt geen enkele ploeg ons zeker van de kwalifikatie. Twee derby's en twee liga- ploegen tegen twee Oost-Vlaamse bevorderingsploegen lijkt ons geen al te zeker uitgangspunt. Maar wat gezegd van de wedstrijd 4vanti Lebbeke-Sasja... Wij komen hier later nog op terug. Tongeren dat te Dendermonde te gast was bewees dat zij niet toevallig onverslagen aan de leiding prijken. Voor Avanti Femina wordt het dit weekend beslist een hele opdracht om Tongeren in eigen vesting te guan bekampen. RB DENDERMONDE 5 TONGEREN 16 Tegen Tongeren, de enige on verslagen leider in de dames reeks, maakte de thuisploeg geen schijn van kans. De Den dermondse meisjes waren zowel fysisch als technisch niet op gewassen legen de kandidaat kampioen. Bij de rust was de score tot 4-10 opgelopen. Na de rust kon Dendermonde al leen nog scoren via een 7 m. worp omgezet door B. Van Der Jeught. Tongeren trof nog zes maal raak. Scoorden B. Van Der Jeught 1, J. Ileirman 3, Dooms 1. AVANTI FEMINA I 23 AVANTI FEMINA II 3 Avanti Femina I heeft zijn jonge klubgenoten niet ge spaard. In het vooruitzicht van bet belangrijk treffen tegen Tongeren heeft Avanti I volop de konditie getest. Avanti fl werd hiervan liet slachtoffer en aangezien nu ook H. Bley- aert van de partij was bleek Avanti I sterk genoeg om tij dens de tweede helft ook nog het volle pond te kunnen ge ven. Nadat Cools de score had geopend stelde V. Lissens gelijk na 4' spelen maar bij de rust was de score reeds tot 10-1 opgelopen. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Avanti Fe mina I bleef maar drukken en de jonge „bezoeksters" konden nog alleen tegenseoren langs Lissens en Van Boven. Via 14-3 werd de eindstand bereikt. Scoorden Avanti Femina I S. Muvlaert 11, H. Bleyaert 3, A.M. Bleyaert 2, Cools 1, S. Van Den Broeck 2, P. Van San 2, De Meersman 2. Avanti Fe mina II Lissens 2, Van Bo ven 1. Raymond Verleyen (Gijzegem) duelleert met De Boeck en Emiel Guns (Schroevers Moorsel). (JM) Emiel Guns (S Moorsel) poogt de Gijzegemse defensie te omzeilen. Frans Vermeiren staat klaar om een voetje toe te steken. (JM) Emiel Guns (S. Moorsel) kwam meer dan op zijn beurt voor het blzoekende doel opduiken- Hier wordt hij echter door de Gijzegemse keeper De Coster gestuit- (JM) In de vierde provinciale reeks F heeft men met bet afgelasten van de wedstrijd Steenhuize - Iddergem wel enigzins een vals beeld van de klassering. «De» verliezer van de reoente speel- is ongetwijfeld Herzele dat bij Burst met oneven doelpunt Voorde gleed door de neder laag te Pollare opgelopen weg. De ploeg van trainer Fernand Vermoes (vroeger E. dersem veruit de betere ploeg danikzij voonail een uitsteken de bezetting van zijn midden veld. Nadat Herdersem aan de leiding was gekomen brok kelde het verweer van Opstal af. Bracke. Hanselaer en De Croock zetten het overwicht in doelpunten om- Boonwijk won' nu ook tegen Massemen en 'kwam op het kwartier op voorsprong Langs Eddy Van Rlansbeek. Nog vóór de kampwisseling kwam Massemen op gelijke hoogte maar Danijs bracht zijn ploeg na rust op het zegepad. In die tweede helft kwamen er doelkansen voor Eddy - Van Ransbeek. Danijs en Cleem- pu't. Deze bleken evenwel niet im hun beste doen en Miiel C Leemput miste ander maal) een strafschop. Medard aVn de Meerssche en Jean Pierre Sohollders, de jongeren in de ploeg 'b'ijven flink mee. draladen. Het zit dus goed voor Racing Boonwijk dat zondag het bezoek krijgt van Westrem waar in de heen ronde met 1-7 werd gewon nen. Zandstuivers Appels dat te Sahoonaarde op bezoek was heeft thans moeten onder vinden diat Juventus sterk van zich kan afbijten Zon der de gekwetste Van Mos- sevelde lukte Juventus drie doelpunten. Reeds aan de rust stond Zandstuivers met 2-0 in het krijt. De Rijbel had de stand geopend en VeDdeman volgde in het spoor. Na rust schoot Tackaert een derde roos tegen de touiwen. Heikant Zele voetbalde (thuis tegen Stekene en de Zeie naars wonnen verdiend deze fair wedstrijd. De kreeg een verrassende want Joihan D'Hondt in de eerste minuut ningstreffer en deze van zaken werd tot rust behouden. De beef we gedeeltelijk peil, maar er zat ook grote dosis-onikarrs in die hinderde dat bat werd gewijzigd- Zelfs strafschop werd kort na hervatting door Mare Beule naast gezonden. Heikant verdubbelde nu inspanningen en zeer opportune De kwam een 3-0 de bus. Tijdens het spannend matoheinde Stekene verdiend de eer den. 1768 4560 2167 1436 0170 1250 4386 6481 3757 0251 1928 6987 1476 5742 3643 4817 6719 2637 2841 2371 Werner Van der Fraenet en Rik Heireman ten een hoofdrol in de vaLdrit ne Lierde. Voor Wërnq werd het een tweede en Ri'k| was vierde. Eén Waregemspeler de faam van het fiere derlecht aan zijn de ex-Gijzegemspeler Haleydt. Hij werd de bümker van zijn teaan. Doch hij kon niet ten dat de Brusselaars bet de punten meepakten. Jean De Bondt won maar eens in kele verslaan. Robert Veyt er zevende. Jean ook in Gooik en was derde. De andere renner Rudi Van Imp. nishte er als nummer netST

De Voorpost | 1977 | | pagina 22