Dramatische ommekeer EERSTE NEDERLAAG VERONGELIJKT JUVENES Geen kommentaar FOUTEN DEFENSIE VERMOEIDHEID Aalst mist de honderd op het nippertje 4 x- è'rf NIET VERSAGEN Nieuwe nederlaag EEN HELFT GESTALTE BEPAALT RESULTAAT GEEN TWEEDE PLAATS Nieuwe leider MJÏ2 JBinwi MMK Jos Van Engelandt buiten bij Juvenes Ze: Wedstrijden voor het week-end 2A VIERDE KLASSE. LUCHTBAL-OSIRIS 82-76 Sedert vorige zondag behoort de onklopbaarheid van Osiris tot het verleden. Het kan als verzachtende omstandigheden voor deze eerste nederlaag na elf speeldagen de noodgedwongen af wezigheid van D. D'Herdt en ook van de niet volledig herstelde Ceuppens laten gelden. Laatstgenoemde zat wel in spelersplunje op de bank, doch coach Jef Troch achtte het vei: liger zijn basisspeler nog een week respijt te geven. Bij de rust keek Osiris tegen een 10- puntenacliterstand aan (44-34) of schoon vooral Schorreel noch tans kranig van zich had afge beten en bovenop voor een efficiente spelverdeling had ge zorgd. Jammer genoeg bleek Herman Van Keer niet in zijn beste doen. Hij leed nogal hal verlies en dat werd genadeloos afgestraft door de thuisploeg. Na de rust zag het er nochtans naar uit dat de bezoekers de situatie zouden kunnen recht zetten. Het werd onder im puls van een sterk spelende Van der Spiegel, die in een korte tijdspanne tien punten aanbracht 50-44. Dirk werd echter na am per zes minuten in de tweede periode naar de bank gefloten en even later werd Schorreel hetzelfde lot beschoren. Van daar dat het reeds gehandicapt Osiris zijn reservepotentieel duchtig moest aanspreken. En met alle gevolgen vandien. Doelpunten Bieseman 9-6, Van der Spiegel 0-10, Van Keer 6- ;14, Schorreel 7-4, Escandon 12-6, Heyvaert 0-2, De Brouwer. PANTERS BAASRODE 120 DE1NZE 72 Geen enkel probleem voor Pan ters dat niet eens op oefen tempo moest spelen, om het zwakke Deinze, dat zich met 6 spelers voor twee wedstrij den aanbood, er met reuze cijfers onder te houden. In de eerste periode kon men nog gewagen van een wedstrijd met een 51-33 ruststand, maar in de laatste spelperiode maakte Aan de rust had Grembergen nog een 35-44 voorsprong. In minder gunstig voor de be de tweede helft verliep het zoekers. Hun fysisch bobijntje was af en aan de 15e min. werd het zelfs 72-66. Grember gen kon nog eens terugslaan HAALTERT-RIMBO ZELE 45-46 De bezoekers hadden verschillende redenen om alles toe te spit sen op de verdediging. De weersomstandigheden lieten geen snel spel toe en ook van op afstand lag het heil niet voor de afwer- kers. Rimbo weet daarbij goed dat het niet gemakkelijk tot scoren komt. De intentie van coach Van Langenliove viel juist uit. Met een sterk gesloten verdediging hielden ze de score laag en via 6-10 na 10 minuten werd het 12-18 aan de rust. In de tweede helft bleef Rimbo dit voordeel tot halfweg de speelhelft behouden met 26-34. De thuisploeg schakelde toen over naar de man verdediging en hiermee hadden de Koffiejongens wel enig probleem, zodat aan de 18e minuut alles te herdoen was. 38-38. In de slotminuten kon Rimbo echter rekenen op de routine van Philips, die rust 4n de ploeg bracht en Rudy Van Lysebetten, die als spelmaker een goede partij speelde en ook de winningkorf binnenmikte. Punten Beirens, Quisquater, Van Lyssebetten 0-3, Werner Van Miegroet 0-7, Van Mieghem 8-4, Vehent 2-6, De Prouw 4-6, Philips 4-2. Baasrode er een éénrichtings- wedstrijd van met korven aan de lopende band. Voor de trouwe bankzitters De Beule en De Smedt was het nog een gelegenheid om hun verschij ning bij de eerste ploeg effek- tief te doen. Punten Colpin 25, l'utteman 37, Miel Van den Broeck 36, Labay 2, Willy Van den Broeck 4, De Beule 14, De Smedt 2. LAARNE-HEMACO DENDERMONDE 64-53 In de eerste helft kon Hemaco de goed geklasseerde thuisploeg tot een inspanning dwingen om gelijke tred op het bord te hou den. Aan de rust met 32-32 was nog alles mogelijk, maar de bezoekers stonden reeds met een handicap op het aantekenblad verschillende effektieven werden met fouten belast. De eerste 8 minuten van de tweede helft liep Hemaco langs Wijnendale en Van Nuffel uit tot 40-48, maar de volgende 6 minuten werden zwaar voor de bezoekers. In die periode verloren ze Wijnendaele, Fransaer en Jan Vereist voor fouten en het ging in één ruk naar 58-49. De spelerskern was te zeer aangetast en de invallers konden niet dezelfde trefkracht opbrengen en dit resulteerde in het scoren van 5 punten tussen de 8e en 20e minuut van de tweede helft. Punten Verhas 9, Keppens 2, Van Nuffel 19, Fransaer 5, Wijnen daele 12, Jan Verhelst 4, Van Miegroet. WHITE STAR ST AMANDSBERG-GREMBERGEN 78-77 In de eerste helft toonden de bezoekers zich merkelijk de betere. Robert Seghers met een 6 op 9 en Eric Mys, waren onhoudbaar met hun insnijbewegingen van op de postplaats en Frangois Cuypers infiltreerde door de bezoekende verdediging en zette de eerste 20 minuten 9 van de 10 vrijworpen om. De score evolueerde dan ook van 10-8 aan de 6e minuut naar 12-20 halfweg de eerste helft. Het grootste verschil werd na 12 minuten met 19-30 opgetekend. tot 72-73 maar in de slotminu ten was de thuisploeg precies 1 punt sterker. Punten Segers 12-4, Mijs 13-6, Luc Van Cauwenberghe 6-6, Cuypers 11-4, De Clercq 2-5, Piron 0-2, Van Keer 0-6. EREMBODEGEM 70 KANGOEROES HAMME 61 De bezoekers begonnen de za terdagavondwedstrijd onder voor behoud, daar een gedeeltelijke van de verlichting was uitgeval len en het voor spelers en scheidsrechters bijzonder moei- iijk was de wedstrijd onder normale omstandigheden te la ten doorgaan. In de eerste helft kon leider Kangoeroes nog ge lijke tred houden (29-28), maar in de tweede time faalde de afwerking en ging het van 44-36 na 9 min. naar 60-45 aan de 15e min. De Kangoeroes pressing leverde nog weinig op. Persiau stond alleen voor de afwerking. Waterschoot was niet in zijn dagje en Cools faalde aan de vrijworplijn. Punten Waterschoot 4, Per siau 22, Cools 9, P. Van Pot- telbergbe 5, Van Cleemput 10, Straetman 10. BBC DENDERMONDE 53 BEVEREN 78 In de eerste helft ging de thuisploeg goed mee met de tweede uit de klassering. Het tweetal Piron-Goossens kon aan vallend wedijveren met de ge reputeerde bezoekers en lag zeker niet onder bij Smet-Toté met een 32-35 ruststand. In de tweede helft ging BBCD de finitief door de knieën. De afwerking faalde en ook de kollektiviteit liet te wensen en zelfs Goossens trok naar de kleedkamer. Al deze feiten werkten nefast op de presta tie, zodat de bezoekers uitein delijk nog gemakkelijk won nen. Punten Staelens 3-2, Cleem put 2-0, Piron 10-4, De Koning 0-3, Goossens 10-2, Van Caus- broeck 4-6, Van Leemputte 0-4, Peersman 3-0. TWEEDE KLASSE (dames) BC AALST-MONCEAU 52-64 BC Aalst heeft ook aan Mon- ceau de beide punten moeten laten. De bezoeksters in ge stalte bevoordeeld konden van meet af aan voorsprong nemen. Vooral de Amerikaanse Reichert mocht dan al eens missen bij de afwerking ze kon haast tel kens fluks de bal rekupereren en dan toch scoren. Misschien had de wedstrijd toch een an der uitzicht gekregen indien BC de diensten niet bad moe ten missen van Pat Podevijn. Dit betekende voor Aalst im mers een gevoelige handicap. BC Aalst is nochtans vrij lang in de omgeving gebleven van haar gereputeerde tegenstander, omdat De Keyzer, Maturo en Naessens flink bij schot wa ren. Monceau kon zich nooit goed loshaken. Van 6-10 ging het scorebord na 10 min. naar een 23-28 ruststand. In de 2de speelhelft zouden de Aalsterse meisjes de score tot 33-36 her leiden. Doch. toen kreeg Rei chert de steun van Cazolato en in het kwartier was het 42-54. Aalst zou nog wel aan die achterstand knagen, doch de nederlaag niet kunnen afwen telen. Doelpunten Van de Velde 2, De Keyzer 1-5, Maturo 15, Naes sens 10, Callebaut 8, Van der Stock 2. DAMESBASKETBALL BBC ARZONI-EKSAARDE 99-61 BBC Arzoni Aalst heeft tegen Eksaarde een zeer goede beurt gemaakt. Het is wel geen thriller van formaat geworden, want het overwicht dat een uitzonderlijk sterk spelende Aalsterse ploeg opbracht leende zich hiertoe niet. Na tien minuten kon men zelfs de wedstrijd als gespeeld beschouwen. Arzoni leidde toen met liefst 16 punten, vooral door toedoen van Dirk De Schaep- drijver die de bezoekers om de haverklap in snelheid nam, en van Luk De Schaepdrijver die na een minder goed begin dan toch tot scoren kwam. Werd er dan toch gemist door de Aalsterse spitsen dan waren Elias en Goossens daar om die missers goed te maken. Door dit reboundoverwicht en door aan vijftig procent af te werken kon Aalst de gasten gemakkelijk op afstand houden. Rust 51-27. In de tweede periode trachtte Eksaarde Dirk De Schaepdrijver op te vangen met een box and one maar toch kreeg hij nog elf punten achter zijn naam. In die tweede periode klom Luc Brijs echter in de belangstelling. Dank zij snelle tegenstoten en drive werk en een shotprestatie van 7 op 9 lukte hij liefst 17 punten. Na ongeveer een kwartier was het 82-47 en toen kon de Aalsterse coach de wisselspelers spelgelegenheid geven. Ver- beeck liet het honderdste Aalsterse punt aan de vrijworplijn liggen. Doelpunten Dirk De Schaepdrijver 29, Luc De Schaepdrijver 19, Elias 8, Goossens 10, Brijs 23, De Neef 6, De Troyer 4,Coudron 1. ROBAC GREMBERGEN 42 HAANTJES LEUPEGEM 54 In een sportief betwiste wed strijd met de tweede plaats als inzet is Robac er niet in gelukt de winst thuis te houden. Het begin van de twee speellielften speelde hen parten. Onmid dellijk na de opworp liep Leu- pegem uit tot 0-6 en Verschel den, M. Verhelst, Nelis en re boundster Lippens moesten tot de 15e min. doorduwen om tot 18-21, maar aan de rust was het toch 24-31. In de tweede helft plaatste Haantjes onmid dellijk een 0-10 (24-41) en hier- mee was de Robac kous af. Verschelden, Nelis en Lippens konden in de eindfase nog wel terugkomen, maar hiermee wer den alleen de verliescijfers laag gehouden. Punten V. Verhelst, M. Ver helst 6, Nelis 11, Verschelden 17, Lippens 8, Claes, Van de Putte, Ost. |ILI VC M. LebbekeVW Tcrnat 23 Setstanden 15-10, 16-14, 8-15, 7-15, 11-15 Deze topwedstrijd en laatste kans voor Lebbeke om nog aan sluiting te krijgen met de leidersploeg is een maat voor niets geworden zij het dan wel na een spannende en hoogstaande partij een regenbuitje bij stikheet weder van Lebbeekse kant na de matige prestaties van de afgelopen weken. Ternat startte erg snel (0-3) doch moest Lebbeke nadien wel langzaam nabij laten. De thuisploeg ging zelfs bij 3-3 met veel zelfvertrouwen verder duwen en bereikte 7-3. Temat remonteerde gepast en kwam op gelijke hoogte (7-7). De thuisploeg nam weer een ho ge vlucht en kon dank zij de gelijk aanvalsspel van Geert Aerts en Patrick De Letter uit lopen tot 10-7. De leidersploeg geraakte niet meer langszij. Het werd 1-0. Goede start F I de thuisploeg in de volgt herneming (6-2) en met Z Ternat in moeilijkheden t^tar het zelfs 8-2. De bezoekers nen op een punt naderen doch moeten de withei weer de vrije ruimte (11-8). Wordt het nog 1 de volgende stoot van thuisploeg geeft een twet tenvoorsprong (14-12) die even in gevaar komt (1 doch door een kollektieve wordt opgelost. Het wordt De twee volgende sets i, 1 snel verteld. Lebbeke neer de derde set snel 3-1, kan in de wedstrijd ven tot 8-8 doch moet da rol lossen (8-11). Ternat dert tot 2-1. Set zondei schiedenis is de vierde me dominerend Ternat dat 3-13 met 7-15 eindigt. De enkele minuten rust de beslissende beurt ha<£ thuisploeg veel goed De start van de thuisplocj overweldigend (9-4). De beekse ploeg draaide erg rond en was knap op we| de kompetitie een nieuw mensie te verstrekken. T geraakte echter uit haar lijke periode en sleurde in een ruk bij de plaatseli In een spannend seteinde Ternat aan het langste «;cn tumultrijk einde scheidsrechter Van Camp 3 van Godes' lievelingen, rende een ganse wedstriji IL kaal in strijd was met d zoekende nummers 3 en »n tenslotte de Lebbeekse ti pk Maurits Van Damnie met »1 te bedenken wegens een, Van den Broeck en Ternat niet stoppe- Aèrts (Lebibeke) kunnen de smash van (HVC) EERSTE PRO VIN CI ALE voor ons, niet goed te tye gebaar. Waar zit dan het verschil blijven het antwoord sch 'ai Voor Lebbeke zit het se er nu toch op, het kantel' rustig koncentreren op d< dere uitbouw van de terwijl ook met volle a; kan gedacht worden t volgende opdracht voor d ker van Oost-Vlaanderen Destclbergcn op maanda december te 19 u. in Led (Utt I; it d< APPELTERRE JUV. ZELE 2—3 Setstanden 15—7 9—15 14—16 15—7 13—15 De vijfde set van deze spannende partij heeft Juvenes Zele pijaktisch tot 1111 op achterstand geleefd. Er werd ge draaid bij 87 met een onmiddellijk doorduwend Appelterre dat 118 liet optekenen. «Toen begon de scheidsrech ter Van der Santen ons stel selmatig af te fluiten»aldus een verbolgen Juvenes-sekre- tarlis Gustaaf De Smet. «Zelfs smashes die duidelijk een halve meter boven de handen van Van Feteghem weggin gen werden a's «aangeraakt» gekwoteerd. In die woelige sfeer zijn we erin geslaagd onze supporters tot kalmte aan te manen zoniet waren er klappen gevallen.» «In feite heeft de brave man nog geluk gehad dat Juvenes de verloren positie nog kon rechten, zoniet waren er mis schien toch nog spijtige on gelukken gebeurd». Marcel Goossens zag midden de woelige sfeer op een gele kaart. Zijn vervanging door Eddy Van Peteghem was geen verzwakking want zijn rustbrengertje op de bank ■lag tenslotte aan de basis van de remonte die de ove:- winning opbracht. Met de nieuwe coach Julien De Saegher op de bank zocht Zele nog naar de nieuwe op en kreeg de le set de weinig voet op de grorn en 2e.beurt ging het al stu jgi beter- Dé verrichting door de bezoekers opgeb in de 3e beurt. Appel had wat straffe tabak pafd en was met 14-9 op I zucht van de setzege. remonteerde schitterend sleurde de 14-16 op het i Nadien' vertroebelde de I danig en mag men van I spreken dat de hitte sir veel vokaal geweld kon L ebben. (Jl de ifd li\ wil bi 7j ,JlO) et Kj I v Het bestuur van vollcybalklub Juvenes Zele heeft woensdag) een einde gesteld aan het kontrakt van seniorestrainer Jof Engelandt. Hiermee wordt een einde gesteld aan een jareK£ samenwerking die slechts werd onderbroken toen Van EngLg een seizoen in Denderhoutem en nadien een jaartje bij R^u Torhout ging. EERSTE PROVINCIALE De Gentse trainer wordt opgevolgd door Julien De Saeg< als jeugdtrainer bij de Zeelsc eerste provincialer aktij De Saeger krijgt nu een rijkgcvulde week aangezien hij t de trainingen van de seniores ook de jeugd zal blijven tike tw Kang. AalstRod. Ledeberg 32 Setstanden 15-12, 6-15, 15-7, 11-15 en 15-13 Alle goede dingen bestaan uit drie, een gezegde dat ook voor Kangoeroes Aalst van toepassing zou zijn indien de thuispartij tegen Rod. Ledeberg zou kunnen gewonnen worden. Na een lange en afmattende partij zijn de thuisspelers ook met de over winning huiswaarts gestapt. De eerste partij bleef gelijkopgaand tot 5-5. Ledeberg nam het eerst wat ruimere voorsprong (6-8) doch Van Caelenberg herleidde de stand (9-9). BAVO MOERZEKE 76 VLIERZELE 62 In derde provinciaal wordt er hard geknokt om de leiders plaats. De spanning en de in teresse vaart er wel bij. Mocr- zeke kreeg thuis een andere kandidaat Vlierzele te bekam pen. De thuisploeg wist dat bij winst ze de leiding opnieuw zouden overnemen van hun dorpsgenoten Kangoeroes Ham- me. De eerste 5 minuten kon den de bezoekers via hun lange mannen met 4-10 leiden, maar van dan af nam het twee tal De Munck-Ost de boven hand in de rebound en ook aanvallend kwamen ze aan hun trekken zodat aan de rust de thuisploeg voordeel telde 29- 29. In de tweede helft kregen Ost en De Munck opnieuw de steun van Bertrand Colman en dit resulteerde in een voor sprong van een zestal punten (54-48). De overschakeling naar de manverdediging bracht Vlier zele geen baat bij, want Claes- sens bleef meester in de 1 te gen 1 situaties met een 66-54 tussenstand na 16 min. In een nerveus einde zorgde de jonge Van Looy voor rust. Punten De Vriese 0-2, Ost 8-10, De Munck 4-7, Claessens 0-10, Raemdonck 6-4, Colman 11-10, Van Looy 0-3. De Gentenaars kwamen weer op wat boni (10-12). De reaktie langs Denis Van Landuyt bleef niet uit. Met enkele geslaagde services kwam 15-12 op het bord. Opvallend in deze par tij was ondermeer het groot aantal gelukte services die zon der enige aanvalsopbouw ble ven. De trainingen op de floa ter schijnen bij de Aalstenaars vruchten af te werpen. De tweede set duurde amper acht minuten. Na een 1-4 werd het snel 1-14, de bezoekers scoorden zeven punten op acht minuten, tot Aalst nog even kon remonteren. Ledeberg stel de echter zonder moeite gelijk. De derde beurt zou Augustin Van Landuyt de thuisploeg mo tiveren om na een 7-4 voor sprong via 12-4 naar 15-7 te roeien. Een snelle voorsprong van Le deberg (0-3) noopte Kang. Aalst onmiddellijk in het verweer te treden (3-3 doch kon niet be letten dat Rodebach weer op klom naar 4-8. De Aalstenaars zouden nog eenmaal leiden (9- 8) maar bij 10-10 afhuken. De ultieme set werd door de thuisploeg knap ingezet (5-1). De bezoekers zouden terug slaan, via 5-4 naar 5-6 stor men, doch gecounterd worden door drie knappe services van Prosper Van Caelenberg (8-6). Kangperoes bleef domineren (9-6, 10-8 en 11-8) haakte toen even af (11-12) om tenslotte naar 14-12 en in een rumoerig wedstrijdeinde de twee punten naar zich te trekken. Verdien de overwinning. (mvw) Slechts enkele wedstrijden tij dens het komend week-end met een kompetitiewedstrijd, de uitgestelde topper bij de dames in tweede provinciale tussen Lede en A. Baasrode. In de provinciale bekerkompe titie start Juv. Zele niet kans- loos tegen Nieuwkerken-W. Een overwinning van de thuis ploeg is te verwachten... de Zeienaars geraakten nooit ver der in deze nevenkompetitie en kunnen nog voor verrassingen zorgen. Veel aandacht voor de partij tussen Bazel en Kalken, twee leidersploegen doch uit verschillende afdelingen. Bazel vertrekt als favoriet doch dan moeten ze wel beter spelen dan tijdens de vorige beker wedstrijd toen ze tegen de scholierenploeg van K. Zulte met moeite een 3-0 op het bord kregen. Kalken weet wat het te wachten staat. Een ver rassing is zeker niet uitgesloten. DAMES 2e prov. C zon. 10.30 LedeBaasrode HEREN Beker van Oost Vlaanderen 1/16 finales zon 10.30 J. ZeleNieuwkerkcn W 1) zat. 16.00 Bazel—Kalken 1) Jos Van Engelandt verlaat volleybalklub Juventus ZeL. ere en wordt trainer te Oudenaarde- (f

De Voorpost | 1977 | | pagina 24