,IUKL. AALST IN JERBYSFEER ALOIS CARMELIET tgjmr. VAL D ISER E FEYTER EN ?JE HEKELGEM DE RIDDER WINNEN „ik word kampioen van Europa" Zeven Zele herfstkampioen Schellebelle heropent de debatten DAMESVOLLEYBAL SPORTMAGAZINE BOKSEN Pierre d'Haese Paul De Brauwer Louis Nevens 25 bLLEY 2e PROVINCIALE ZeleKukl. Aalst 23 «tanden 15-2, 13-15, 15-10, 14-16, 11-15 rs typische derby met twee nerveuse ploegen. Twee ploegen n I die dringend wat puntenwinst konden gebruiken om het ,eRoen wat op te kalefateren. De Zeienaars startten uitstekend konden dit in de tweede beurt niet maximaal uitbuiten, derde set leidde Kuklos met 18 doch geraakte niet aan sprong. Nadat de bezoekers de vierde set hadden binnen- ifd zou Aalst in een spannend wedstrijdeinde de beide (j en meesleuren. W. ÜWKERKEN iAASRODE 3 anden 8-15, 15-11, 15-2, 11-15. r de gekwetste Wilfried s heeft A. Baasrode een e partij vertolkt tegen home erg gevaarlijke kerken. De eerste set den een zevental onhoudba- trvices van Hubert De Rij- voor een 1-11 voorsprong niet meer werd overbrugd. n weede set verliep gelijk- ind met 4-7, 12-8 en 13-11 astanden. Baasroods team op het in de derde beurt met voorsprong voor de plaat- ;en. Een knappe coaching van de Baasroodse coach Ro- dolf Goossens redde paars-wit van de nederlaag in de vierde set. Na een spannende verto ning langs 1-4, 4-4, 10-10 en 12-10 was Goossens attent ge noeg om met een oordeelkun dige vervanging 14-16 te be werkstelligen. Lang zag het er naar uit dat de bezoekers in de ultieme beurt te kort zouden schieten. Na 4-2 en 5-6 werd hel 8-6 en zelfs 11-6. Eddy De Clercq en Rudy Van Haesendonck trokken hun zestal echter op gelijke hoogte en naar de over winning. Een homogeen Baas rode dient gekomplimenteerd voor deze knappe uitoverwin- ning. (mvw) seli LEVBAL DERDE PROVINCIALE ide rijqtLINGE KALKEN 3-1 d anden 15-7 14-16 15-10 15-13 m is de tweede nederlaag armer. Het gebeurde bij ti ploeg D« Klinge dat zelf met enkele spelersproblemen side en dank zij een goede prestatie het eigen moreel vilde opvijzelen. Kalken moest de eerste set het initiatief Pfle thuisploeg laten die via 3-0 naar 7-4 uitliep en van 10-7 een vlotte 15-7 liep. sch lauwhemden van klub- Veyt deden het stuk eter in de volgende set. d«m voorsprong (3-7) en bij 6-12 op rozen. Het zelfs 8-13 toen de ,Aloeg erg ging drukken geitjes. replikeerde gepast (7-2) doch kon niet volhar den (8-7). De 'bezoekers kwa men voor het eerst aian de leiding (9-10) doch geraak ten niet aan boni (12-10). In een pittige sfeer zou De K'in- st veel inzet naar 14-13. ge naar IT111 gaan, genoeg K'ailiken kon op de cru- om 2 ptn. over te houden bij •het eindsignaal van scheids rechter Camibré. Na de wedstrijd toonden en kele Kalkense supporters vrij obstentatief hun ongenoegen wat in de verwarring nog een gele kaart dieed opblik ken en Kalken in elk geval aan een reputatie zal helpen die hen best kan ontbreken. Een ploeg met ambities blijft het 'best maar zoveel moge lijk weg van de groene tafel! (mvw) „,1a Jgenblikken de zenuwen .ed dlwang houden en met ut bal van De Klinge ce gelijk brengen, linge zou de 3e beurt doorlopend domineren. 3 werd het 10-7. De cers zouden nog nade- tot 10-10 doch niet n afmaken. der voelde nu het ge- en startte met veel stijiging in de 4e beurt De Klinge, met vleit- Zeven Zele herfstkampioen- VOLLEY - 4de nat. Wervik—VK Aalst 2—2 Setstanden 15-13, 11-15, 3-15, 15-5 De spannende en hoogstaande partij tussen Wérvik en VK Aalst is niet op een ultieme beurt uitgedraaid. Een glibbe rig gedeelte van het speelveld, zeker in de hand gewerkt door de grote massa plaatselijke supporters, maakte normaal volley vanaf dc derde beurt on mogelijk. Wervik werd trou wens het slachtoffer van deze glijbaanachtige speelvloer en raakte in de derde beurt haast geen grond. Zelfde spelbeeld bij Aalst in de vierde herne ming met VK Aalst in een lijdende rol. Toen oordeelde de Doornikse ref het wel voor bekeken. Ge vaar voor zware kwetsuren was niet denkbeeldig zodat de meest logische beslissing werd genomen. Een beslissing echter die aan Wervik echter een forfait kan kosten, ten minste indien de geldende voorzienin gen worden gevolgd die stipu leren dat een condenserende vloer op rekening en verant woordelijkheid van de thuis ploeg wordt geschoven. VK Aalst was erg offensief in de wedstrijd gekomen en miste de eerste set slechts op het nippertje. Nadien ging het stukken heter en speelde men een gelijke stand op het hord. Maar dan werd het veld on bespeelbaar. (mvw) 4e provinciale C REDS ZEVEN ZELE 3-1 Zele dat ondanks zware han dicap (4 gekwetsten) de wed strijd moest beginnen tegen de tweede geplaatste Reds Schellebelle zou de tweei eer ste sets moedig standhouden maar moest toch die duimen leggen met 15-11 en 15-12 te- geen een beter Reds, de 3e set begon goed voor de Reds 5-1 doch toen kwam Zeven op een< verbluffende wijze te rug en zou de set winnen met 7-15. de vierde set werd een nek aan nek race die uit. eindelijk met 15-13 werd ge wonnen door de Reds, daar Zele genoeg had een 1 set- punt om Herfstkampioen te worden werd deze eerste ne derlaag niet zo zwaar aange voeld- Door de sponsors De Buck-devrioo en D'Homdt werd champagne aangeboden aan de spelers van Zeven Zele. Schellebelle heeft dank zij een 3-1 overwinning tegen leider Z. Zele de hoeken niet vroeg tijdig doen sluiten. Een zege van de Zeienaars zou inder daad een duidelijke zaak ge weest zijn met betrekking tot de eindafrekening. Z. Zele kan als verzachtende omstandigheid zeker de onbeschikbaarheid van drie hoofdpionnen inroepen al spelen de validiteit van alle spelers een bewuste rol in de ontwikkeling van een kompe titie. Setstanden van een voor een grote massa gespeelde topwed strijd waren 15-9. 15-12. 7-15, 15-12. G. Dendermonde won met 3-1 van V. Kemzeke en setstan den waren 15-5, 15-11, 4-15 en 15-7. Oudegem deed het tegen Kukl. Aalst II goed. Eindstand 3-2. In eerste provinciale heeft G. Dendermonde met 3-0 van Stekene gewonnen en alzo een eerste overwinning behaald. Een knap resultaat dat de moreel van de St-Gillisse meisjes wel zal deugd doen. In tweede provinciale won Berlare met 0-3 van Wetteren. J. Zele en Baasrode speelden en aangename derby, gewon nen door de plaatselijke meis jes met 15-12, 15-6 en 15-13. In de derde beurt haalde Zele een 7-13 achterstand zegevie rend op. (mvw) OI(iL Lebl>ceks<. atleten De Ridder bij de veteranen en De t bij de kadetten en bij de jongsten was er nog Van I die de zegevlag liet wapperen. Van onze streekklubs F" verder AC Aalst nog dat met miniem Johan Van Den Ie een vuist kon maken, die de primus was in zijn i j veteranen waren de Lebbekcnaars bii de zaak. Naast ke van De Ridder was er nog de prima verrichting van f pril Goossens die met een vierde prijs veel jongere kon- a43»ten uit dc veteranencategorie een neus zette Leemans, j Van De Voorde waren ook goed vooraan- idal j0l de eerste tien kwa- jog over de streep Kie- jAC Aalst), Denderlan- "^mand Haeck; De Troch "tiu 24. dat was net voor pndt en Dolf Heuninck Itwee prijzen, dal vtfas ,aegpor de meeste tuimel- akffl hij t seniores kwam AC n tite met nog twee goed atleten uit de Irtamelijk Willems die jrti en Van Damme 17e. itier (AC Aalst) was zijn ploegmaat Pollet als 2le optekenen. Juniores kwamen Aal- Fransaert en Zele- Graef cn Van Den niet zonder verdien- It de wedstrijd. Bij de ïn was er een beste voor onze streekate- 'an Lijsebetten (Zele). is. Boeykens. Van De en Jacobs (AC Leb- :onden op het voor- Ook uitstekend ge- waren De Troch (AC en Van Dam- Denderland). kadetten waar AC naast de zege ook ibklassement binnen- was de erelijst gevuld Feyter (le), Vran- 8e), Van Der Linden en Roeland t (AC Imogen ook tevreden pt hun verrichting te Bij de miniemen Rian Van Den Bossche Mst) de zege voor zich loegmakker Pottie. In ■pde reeks werd Van •orde (Lebbeke), He- I (AC Aalst) Florijn ICarl (AC Lebbeke) in I genoteerd. pupillen waren Van jJ('AC Lebbeke) als eer met Seymortier (AC Zele). De Mey (AC Leb beke). RoeCarvts (AC Lebbe ke), Verheyden (AC Lebbe ke) en Van Der Meerssche (AC Lebbeke) de eerste streek jongeren. Pupillen le reeks 10) Carels Mark Lebbeke 9) Van der Meersch K. Leb. 11) Van der Meersohe K. DL 16) De Man C. Denderland 2e reeks 1) Van Gucht D. Lebbeke 5) Seymortier S- Zele 6) De Mey P. Lebbeke 7) Roe'Jands P. Lebbeke 8) Verheyden F. Lebbeke 13) Mich iels Dirk Zele 14) Oalebaiuf F. Zele 15) Vermoesen A. Lebbeke 19) Florijn M. Zele 21) Aelbrecht Chris Zele 22) De Visscher P. Denderl. 23) Gyssens Tom Zele Miniemen 1) Van den Bossche J. E.A. 2) Pottie D. E. Aalst 8) Van Verre D. Lebbeke 12) Verhasselt P Lebbeke 14) De Feyter J. Lebbeke 15) De Bo.ndt M. Lebbeke 19) Van der Meerssche J. Dl. 20) Can Waeyenberge E. Leb. 21) Veldeman G Zele 22) Smed Danny Zele 25) Christiaens F. Zele 28) Verlooy J. Denderland 29) Sennesla Luc Denderland 2e reeks 2) Van de Voorfde Leebbke 5) Nerinckx Fr. E. Aalst 7) Floryn P: Zele 8) Carlé R. Lebbeke -13) Mievis Alfons E. Aalst 14) De Meyst Fabian E. A. 17) Van den Steen G. Den>l. 18) Bogaert Patrick E. Aalst 21De Ridder K. Lebbeke 22) De Meyer P. Zele 24) Taeckaerd D. Zele 26) Van Damme P. Lebbeke Kadetten 1) De Feyter P- Lebbeke 4) Aidniaerus Paul E. Aailst 7) Roe landt L. E. Aalst 8) Vranckaert E. Lebbeke 14) Van der Linden P. Lebb. 20) Bergjhman R. Lebbeke 21) Van Cauiter J. Lebbeke 23) Veroammen B Dendert. 24) Vercammen E. Dendert. 26) De Feyter F. Lebbeke 28) Van de Voorde F. Lebb. 29) Van iter Meerssche 'Lebb 30) Delcount M. Denderland 37) De Waegeneer P. Zele 41) Stiassyns M. Lebbeke 42) Pissens R. Lebbeke 43) Bastiaens P. E. Aalst 46) Vainden Abeele Lebbeke 49) Keymolen S- Lebbeke 50) Mdchiels L. Denderland 52) De Brandt K. Dender'and 54) Pottie S. E. Aai'st 58) De Man D. Denderland Klubklassement 1) Lebbeke 23 Scholieren 5) Van Lysebetetns H. Zele 8) Bogemtens P. Lebbeke 9) Boeykens D. Lebbeke 10) Van de Voorde P. Lebb. 15) Jacobs Jan 'Lebbeke 20) Van Damme P. Denderl. 23) Geeroms K. Lebbeke 27) Fierens Danny Zele 29) Van de Oaiuter E Zele 36) Van Gucht F Denderl. 37) De Man F. Denderland Klubklassement 3) Lebbeke 27 Juniores 13) Fransaert P. E. Aalst 16) De Graef Eric Zele 19) V)an den Broeeke L. Zele 24) Van dien Bossche H. Leb. 25) Van Boxsüael P. E Aalst 27) Teugels K. Lebbeke 31) Van der Vorst M. Lebb. Klubklassement 3) Lebbeke 82 Seniores 11) WiOlems F. Lebbeke 14) Farmemtier H. E. Aa'st 17) Van Dame F. Lebbeke 21) PoKet Jozef E. Aa'st 31) De Coster Jean Lebb. 33) Phillips A. Lebbeke 35) Tami neten L. Denderland 36) Claessens Lebbeke 39) De Maeseneer F. Lebb 42) Buyst M. Lebbeke 56) Van Buggen'hout H. Leb. 59) Fitansaert J.P. E. Aalst 66) Coppens Edwig E Aalst 68) Geeroms G Lebbeke 69) Rottiens Eric E. Aalst 73) Van der Meerssche P. 74) Baes J. E. Aalst 75) DeRoock J. E. Aalst 82) Mich iels K Denderl 86) Poppe M. Zele 88) Coppens D. E. Aalst 59 90) Wyns F. Lebbeke 95) Coppens J. E. Aalst 98) Tvens E. Denderland 99) Verdamven C- Denderl. 100) Buyle Alex E. Aalst 102) Van Keer M. Lebbeke 106) Van Buggenhout J. Leb. 112) Peeters E, Lebbeke 116) Leemans P. Denderland 121) Verbeke Oh. Denderl. 124) Geeroms W. Lebbeke 127) Wauters M. Denderl. Klubklassement 2) AC Lebbeke Veteranen 1) De Radder B. Lebbeke 4) Goossens E. Lebbeke 7) Haeek H. Denderland 9) Kieekns E. E. Aalst 12) Leemans K. Lebbeke 13) Van Boxstael C. E. Aalst 14) Wyns R. Lebbeke 16) Van Herrewege A. Den. 21) Van de Voorde H- Lebb. 24) De Troeh P. Denderl. 25) De Brandt F. Dendert. 30) Poppe L. Zele 36) De Cock A. E. Aalst 39) Heuninck A. Denderland 41) Van Mingeraert Zele 42) Van de Perre A. E. Aalst 43) Stassyns L. Lebbeke 46) De Schrijver E. E. Aalst 48) Van Lambergen G. Dend. 49) Asselma.it Lebbeke Klubklassement 1) Lebbeke 17 Die uitroep komt zeker niet van een verwaande sportman, die na een reeks suksesvolle kampen een dikke nek heeft gekregen. Integendeel, Alois is dezelfde nederige bokser gebleven. Alleen is hij nu overtuigd van zijn kunnen en van zijn waarde. Indien hij dezelfde geestesgesteldheid een paar seizoenen had kunnen opbrengen, dan was hij nu zeker Europees titelhouder. Bokser Alois Carmeliet met onze medewerker Bono Sedert een jaar scheert de 27- jarige treinbestuurder zulke ho ge toppen in de Europese wel ter kategorie, dat men zijn kandidatuur als challenger om een Europese kroon niet meer over het hoofd kan zien. Alois zelf vindt geen verkla ring voor de metamorfose die hij onderging na de ongeluk kige Heirman-periode „Ge moet mij om geen reden vragen. Ik weet het eenvoudig niet. Voor mijn comeback trainde ik met dezelfde over tuiging en op dezelfde manier. In de bokszaal presteerde ik hetzelfde maar eens onder de ringlichten verloor ik alle ver trouwen en beheersing. Daar is nu niets meer van. Misschien werd ik rijper en de periode toen ik in de put zat heb ik veel nagedacht. Daarnaast wist ik bijzonder goed dat ik geen twee keer kon of mocht mislukken. Een andere om schrijving voor die plotse om mekeer kan ik niet vinden". In ieder geval hetgeen Alois het laatste jaar in het Zeie hof verwezenlijkt heeft, heb ben weinigen hem voorgedaan. En ook dit jaar is hij op weg om die weg verder te be wandelen en wat meer is, hij wil hogerop. De komende BC meetings moe ten voor Carmeliet de finis hing touch zijn om de E.B.U. ervan te overtuigen, dat het onredelijk ware hem geen kans te geven om de handschoenen te kruisen voor een titelge vecht. Een kamp tegen de Ita liaanse ex-kampioen en Euro pese topper Scano tijdens de komende januari meeting wordt een serieuse test. Verder zou Alois graag als ultieme voorbereiding in de clinch gaan tegen „Speedy" Mitchell, derde op de Engelse rang lijst en tegen de harde Ita liaanse knokker Conté. Dit zijn confrontaties waarop de Zeienaar zijn zinnen heeft ge zet. ZELE LAAT CARMELIET NIET LOS De Belgische managers als de heren De Winter en Vianen, op zoek naar blikvangers in de bokssport,, willen Wies Car meliet op hun affiche „Het is wel logisch dat elkeen nu achter mij aanholt, om mij een kontrakt onder de neus te duwen", aldus Alois Carme liet, „maar ik ben goed te Zele. Ik wil niet onrechtvaar dig zijn tegen het bestuur van Boxing Club Zele, die steeds in mij bleven geloven en er veel toe bijgedragen hebben om mijn opgang te bewerkstelligen. Ik heb het volste vertrouwen in mijn ma nager Jef Van Driessche, iemand die het goed met de bokssport meent en zeker met mij". „Anderzijds is het wel zo in dien Antwerpen of Brussel een grote affiche wil maken, dat ze mij nodig hebben. Nu ook Coopman afgedaan heeft, ben ik in België bokser nummer één en dit is ook zo voor wat dc publieke belangstelling betreft". BOKSEN IS ALS EEN SCHAAKSPEL Over de techniek, ja zelfs de taktiek van de bokssport pra ten met Alois is een hele belevenis. Hij is dan de echte propagandist. Hij wil en zal de hevigste tegenstander van het boksen overtuigen, dat zijn sport niet gevaarlijker is dan gelijk welke andere. Hij wil het pugilisme in zijn edelste vorm propageren als de echte schermsport. Boksen is niet vechten of iemand tot moes kloppen, voor Wies. „Ik kan het boksen het best vergelijken met een schaak spel" vertelt Alois, „het moet weliswaar vlugger gebeuren maar het is ook zetten en tegenzetten. Nadenken en toch steeds trachten de eerste, te zijn. Ik aanzie het zelfs als een wetenschap. Men moet het ontleden en dat gebeurt uiter aard niet in een handomdraai. Het gaat niet altijd spontaan. Die spontaniteit komt er door uren training. Om hetgeen men traint in de praktijk te kunnen omzetten is de eerste vereiste kalm en rustig te zijn maar tevens opletten, geconcen treerd en gemotiveerd., te zijn. Men moet het wel ergens aan voelen en in de ring mag men nooit overmoedig worden, dat kan voor een bokser fataal zijn. Van een seconde onop lettendheid kan de tegenstan der profiteren om een beslis sende stoot te plaatsen". „Ieder bokser moet zijn te genstander kunnen observeren en zo vlug mogelijk zijn zwakke plekken zoeken en af tasten en dan moet men ge noeg fysische kracht hebben om haas in de ring te zijn. Al die zaken zijn allemaal ge makkelijker gezegd dan ge daan". De komende maanden wil ik alles op alles zetten. Mijn fy sische voorbereiding wordt tot in de puntjes verzorgd. Ik wil mijn duurloop opdrijven tot 12 km, om dan over te gaan naar weerstand en voor de po- wertraining heb ik ruime mo gelijkheden in de bokszaal van BC Zele. Ik neem één dag rust per week en verder da gelijks specifieke bokstraining. Maar uren kan ik samen met Jef Van Driessche zitten praten over de techniek van de boks sport. De mogelijkheden wor den ontleed en op iedere be weging zoeken we een tegenzet. Iedere slag biedt mogelijkhe den tot een continuiteit. Dit is mijn leven. Ik probeer dit al les tijdens mijn kampen in de werkelijkheid om te zetten, maar ik echt groot belang aan de morele steun van de sup porters in het Zeiehof. Die helpen mij oppeppen naar gro te daden". Carmeliet's woordenvloed stroomt verder „Een griep- aanval was de oorzaak dat ik begin december niet kon bok sen. Ik nam geen risico's' om half hersteld toch tussen de touwen te klimmen. Ik ben een tegenstander om met an tibiotica een te vlug herstel na te streven, waarvan ik dan later de nadelige gevolgen op mijn konditie ondervindt". De sympathieke Alois is er nu terug bovenop en hoopt de ko mende maanden van tegenslag gespaard te blijven. Zijn hoofd doel is nu als officiële chal lenger te worden aangeduid voor een Europese kamp. Be wijzen dat hij op Europees niveau staat en de hoop op houden dat hij beter kan dan Freddy De Kerpel of Rudy Haeck. BENO De Leedse postman Pierre D'Hiaese won ook nu weer 2 veldrifctende WAOD- wedstrijd ,te Schellebele en de BWF-koers in Ronse. ONTSLAG Geruchten doen de rond. dat M. Janssens, trainer bij handhalklub E.V. Aalst zijn ontslag zou aangeboden heb ben. Naar wij vernamen echter alle bruggen tus de kluh en de trainer nog niet opgeblazen. In elk ge val, tijdens de oefenwedstrijd te Grembergen had M. Wel- lekens als coach op de bank plaats genomen. Paul De Brauwer bood te Melsen fel weerstand toen nationaal veldritkampioen Mare De Block alle regis ters opentrok. De piepjon ge De Brauwer was even wel niet opgewassen tegen het geweld dat de gerouti neerde koereur-landbou- wer ontketende maar zijn derde plaats spreekt boek delen. De Aalsterse politieagent Nevens scoorde voor Wil lebroek op het terrein van Union Namen. Een troost prijs. dat goal'tje want de oranjen moesten met eon 4-2 nederlaag inbinden.

De Voorpost | 1977 | | pagina 25