UW WOORD Vrije Tribune l ft y Bericht aan de lezers OPEN BRIEF VAN BURGEMEESTER D'HAESELEER AAN ADVOCAAT GHISLEEN WILLEMS VU AFDELING AALST KIEST NIEUW BESTUUR S 2 - 16-12-1977 - De Voorpost De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. OMMEKAAR De laatste tijd krijgen we regelma tig uitzendingen op het kleine scherm genaamd «Ommekaar». Deze uitzendingen getuigen van veel goede wil om onze mensen diets te maken hoe men elkaar nog helpen kan. De sociale inslag is van bijzondere betekenis. Inder daad, waar de meesten denken dat onze Welvaartsstaat alle proble men heeft opgelost stellen we vast dat er nog heel wat te doen is. Tevens zien wij er een aanklacht in tegenover de grote onverschillig heid die er heerst voor het leed van anderen. Vdan grote betekenis is dat de aandacht wordt gevestigd op de mogelijkheden die er zijn om «de mensen van goede wil» toe te laten er wat aan te doen. Maar zijn er nog van die mensen die bereid zijn anderen te helpen zon der beloning? Schijnbaar heeft de grotere welstand de innerlijke ver bondenheid der mensen erg ver minderd. Het schijnt me toe dat vroeger, toen er nog echte buurten waren, waar eenieder elkaar kende, waar iedereen wist wanneer in een of ander huisgezin iets mank liep, de geburen steeds klaar stonden om elkaar te helpen en te steunen en dit dan zonder winstbejag. De tijden veranderen, de miserie van anderen wordt schijnbaar niet meer opgemerkt, het hart klopt doffer. Allerhande diensten worden opge richt, er wordt georganiseerd en gereorganiseerd en toch wordt het er menselijk gesproken niet beter op. Humanisering is nu het grote woord, iedereen heeft er de mond van vol, maar wie doet er wat aan? De weinigen die zich aktief en belngloos inzetten worden als on nozelaars bestempeld. Noodged wongen moet men steeds maar meer organiseren om te trachten de nood te lenigen. Dit alles omdat dat ene ontbreekt «liefde tot de evenmens». Om mensen «in nood» onmiddellijk op te vangen ontbreekt ons nog een voor ieder bereikbaar hulpcentrum en dan bizonder in die zin dat gees telijk hulp geboden wordt. Tenzij wij terug keren naar dat wat eens het wapen der noodlijdenden was: de innige verbondenheid der ge buurten. Voorlopig is dit flaatste een utopie, de mens leeft meer en meer afgesloten in zijn kleine leefkamer met een grote T.V. De rest raakt hem niet meer. Naasten liefde, humanisme zijn alleen nog woorden, de daad blijft achter wege. Wanneer ik nu de programmas van alle partijen nog eens doorloop valt me op dat de grootste nadruk gelegd werd op Maatschappelijk Dienstbetoon, zowel op finantieel als op humaan vlak. We weten dat er in iedere partij mensen zijn die zich warm maken voor de oprich ting van een speciale onthaaldienst die zowel ter plaatse als telefo nisch eerste contactpunt voor ver dere hulp zou zijn. Een dienst waar iedereen, ook anoniem zijn Problematiek zou kunnen naar voor brengen. De enen noemen het hulp- en in lichtingsdienst, de anderen tele- dienst, weer anderen gewoon «de groene lijn». Hoe het ook genoemd wordt, wie ook het er doordrukt, dat alles heeft geen belang. Het enige wat telt is: geef onze mensen die tijde lijk morele of geestelijke zorgen hebben de kans zich tot iemand te wenden, geef hen de voor hen soms nodige levenskans. De dienst is er nodig, tot we allen eens terug mensen worden, MENSEN MET EEN HART. Piet Heymans EEN JOURNALISTIEK ON DERZOEK IS WAT ANDERS In «De Voorpost» van vorige week verschenen vier grote blad zijden overeen probleem dat in het bijzonder de jongste jaren heel wat Aalstenaars bezighoudt: «Amy- lums zuur en zoet» door Erich Van der Eist. Een stuk dat kommcntaar verdient, en dit dan vooral na de bijeenkomst die op 20 oktober jl. op het stadhuis doorging. De uitvoerende Amylumdirektie, inderdaad bekwaam en zeer ij verig, geeft op briljante wijze doorheen de pen van Van der Eist haar kijk op de zaak. Dit is haar goed recht, al is dit voor haar om verschillende redenen gemakke lijker dan voor de omwonenden. En wanneer we schrijven «door heen de pen»dan is dit niet alleen merkbaar aan de zuiver technische uiteenzettingen, maar ook aan de ganse wending van het artikel. We blijven niet stilstaan bij het feit dat men bij het «hoe het groeide» vergeet te vermelden dat het om een multinationale onderneming gaat. Een journalistiek onder zoek zou nochtans ook gevergd hebben, dat de tegenpartij aan het woord kwam. Een stellingname als bijvoorbeeld «de oude inwo ners van de Eilandstraat, de Burchtstraat en de Iweinstraat kwamen doorheen de ekspansie in verdrukking, bedenken we echter hierbij dat ook in niet industrieel belaste stadskernen de oorspron kelijke bewoners meestal de niet meer zo komfortabele oude wo ningen verlaten voor nieuwbouw elders», spreekt boekdelen om trent het vertrekpunt van de en quête in kwestie. Zou men daar inderdaad ook niet kunnen uit besluiten, dat het de Amylumbeheerders gezien de enorme voordelen heel wat mocht kosten daar bij de rivier en de spoorweg te zijn en te blijven? Nog beter wordt het, wanneer het stellen van eisen inzake de be scherming van het leefmilieu, wordt voorgesteld als het zoeken neen omvallende betontorens, willens-nillens voor hun rekening moeten nemen! Dit is een zeer kort kommentaar op de vier bladzijden waarmee de Amylum-direktie is willen voor uitlopen, maar de dialoog niet in de hand heeft gewerkt. Iets wat men zeker had kunnen vermijden, indien het stadsbestuur, of de be trokken schepen, de kwestie kor dater had aangepakt. Ray DE SMET MEER KANSEN VOOR DE VROUWEN IN DE BSP Op de jongste Algemene Verga dering van de BSP-afdeling Aalst werden een aantal belangrijke re soluties gestemd, waarvan wij er hier een paar bijzonder in het licht willen stellen. Met het oog-op het aanstaande Na tionaal BSP-Congres van 17 de cember a.s. te Oostende stemde de Algemene vergadering volgende resoluties i.v.m. de plaats van de vrouw in de Socialistische partij: «De algemene vergadering van de B.S.P.-Aalst stelt vast dat de So cialistische gedachte en beweging aan de basis lieeen van de vrou wenemancipatie doch dat dit posi tief feit zich onvoldoende uitdrukt in de verkiezingsuitslagen. De stelling van de Socialistische Internationale, volgens dewelke de zwakke positie van de vrouw in de socialistische partijen de weer spiegeling is van de zwakke machtspositie van de vrouw in de maatschappij in 't algemeen, moet historisch als juist geschouwd worden, maar is thans grotendeels voorbijgestreefd zodat deze opvat ting in de huidige omstandigheden De laatste weken is de «Vrije Tribune» herhaaldelijk de aanleiding tot soms hoog oplopende diskussies. De repliek is maar al te dikwijls «In een artikel in De Voorpost...» Wij houden eraan U erop te wijzen dat deze rubriek elke parlemen tair vertegenwoordigde politieke partij aan het woord wil laten, maar dat De Voorpost zich van de inhoud van de bijdrage distan tieert. Tot slot, een oproep aan de schrijvers van de politieke tribune in De Voorpost. Er werd afgesproken de inhoud streekgebonden te hou den. In de toekomst zullen bijdragen die handelen over de nationale politiek niet meer voor publikatie vatbaar zijn. De redaktie Roel van de Plas naar nieuw te formuleren eisen, «nu de «welvaart» stilaan gemeen goed is geworden» !4Om dan daar uit te besluiten: «Dat men hierbij het klassieke kind met het al even klassieke badwater dreigt weg te gooiden mag ook wel eens ge zegd». Ondergetekende is goed geplaatst om te verklaren dat het de omwo ners van Amylum ijskoud laat wat Erich Van der Eist over de zaak denkt. Wanneer hij echter in hun plaats gaat denken, rieken, horen en voelen, dan is dat iets teveel. Zij zijn geen eisen gaan zoeken en zij denken er niet aan het kind met het badwater weg te gooien. Zoals het in tegenstelling met wat Van der Eist zich afvraagt noch aan hen, noch aan «Leefmilieu» is een werkgroep te installeren, maar aan schepen De Maght-Aelbrecht en aan Amylum, die zich op voor- naamde bijkomst daartoe verbon den. De waarheid zonder méér is kort samengevat de volgende. Wat wij de «grote sprong» van G.R.Amylum kunnen noemen, is weloverwogen begonnen terwijl de toenmalige direktie plus be heerraad alle moelijkheden ervan konden overzien, ook inzake de leefmilieuverstoring. De voorde len waren en zijn echter enorm. Dus moet de Amylumdirektie er ook de konsekwenties van aan vaarden. Of moeten de omwoners die indertijd geen hinder onder vonden vandaag verhuizen? De omwonenden zijn zich bewust van het belang van de tewerkstel ling. De Amylumdirektie die veilig verderaf woont moet zich bewust zijn en is zich be wust van haar voordelen en van de nadelen voor de omwonenden. Zij doet niemand een genoegen en hoeft dit ook niet te doen. De dag waarop de onderneming niet meer dik-renderend zou zijn, zou de be heerraad met of zonder milieuhin der de boeken toe doen. Daar zijn in ons land zoals elders ontelbare voorbeelden van. Niemand wil het vel van Amylum. Maar mét de voordelen voor Amy lum, moet de bescherming van het leefmilieu in de omgeving ervan, een post zijn zoals de marketing of het wetenschappelijk onderzoek, de modernisering van de produk- tie. En terloops gezegd dat men de onkosten voor het water zuiveringsstation maar uit de onkostenrekening-milieuhinder weglaat, hun plaats is in de pro- duktiekosten, daar waar de om- wonenenden de totale vernietiging van het uitzicht door de ja-dan- naar behoudsgezindheid leidt. De B.S.P.-Aalst meent dat het noodzakelijk is een groter aantal 'vrouwen te integreren in de bestu rende organen van de B.S.P. op alle niveaus, in het parlement en andere openbare vertegenwoordi gingen. Dit mag echter niet leiden tot aanduiding of verkiezing van de vrouw om de vrouw. Manne lijke vertegenwoordigers en ver- kozenen die voor de toever trouwde taak niet opgewassen zijn betekenen een nadeel voor de par tij en dit geldt evenzo voor vrou welijke vertegenwoordigers die in dergelijk geval bovendien een hinderpaal zijn voor de doorbraak van de vrouw in de politieke actie. Aan de vrouw in de partij moeten mogelijkheden tot eigen actie en eigen ontplooiing worden gegeven door o.a. de verplichting op te le gen minstens 15 t.h. vrouwen in de partijbesturen te verkiezen of bij ontstentenis van voldoende kandidaten te coöpteren met raad gevende stem». BUITENLANDSE BETREK KINGEN De Vlaamse socialisten willen de banden met de Nederlandse Partij van de Arbeid aanhalen door meer onderlinge kontakten en uitwisse lingen. Kontakten dienen gelegd met de Italiaanse en Spaanse Euro- communistische partijen, die zich meer en meer in een demokratisch-socialistische geest opstellen. De B.S.P. en de Soc Internatio nale moeten zich kordater achter de bevrijdingsbewegingen in de derde wereld scharen en terzake acties ondernemen. Een brede discussie over het Eu ropees socialistische programma met het oog op de rechtstreekse verkiezingen voor het Europees Parlement zal georganiseerd wor den. MARTIN HUTSEBAUT Politiek Secretaris DE GEMEENTERAADSVER GADERING De bevoegdheid van het col lege van burgemeester en schepenen om de raad bijeen te roepen is beperkt, zoals elke bevoegdheid, door de finaliteit ervarj;m.a.w. het college mag van die bevoegdheid geen misbruik maken aldus de commentaar over de werking van de gemeenteraden van Tollenaere Bij het vastellen van dag en uur van de vergaderingen moet het college de rechtmatige belan gen van alle raadsleden in acht nemen. Zijn beslissingen mo gen vooral niet ingegeven zijn door PLAAGGEEST of door het verlangen de rechten van de minderheid te krenken. Zo mag het college de raad niet systematisch bijeenroepen op een uur waarop een of meer raadsleden wegens beroeps bezigheden verhinderd zijn de vergadering bij te wonen. De wetgeving is duidelijk en het college meent de maandelijkse vergadering van de raad te moeten vastleggen op de laat ste woensdagavond. Terecht wordt aanvaard dat de algemene bevoegdheid van het college van burgemeester en schepenen om de gemeen teraad bijeen te roepen, voor het college ook het recht in houdt om de vergadering af te gelasten. Dit recht bestaat evenwel al leen dan wanneer het college zelf beslist de raad bijeen te roepen en niet in de gevallen waar de bijeenroeping ge schiedde op vraag van een derde van de zittinghebbende raadsleden. Voor ons is dit nu wel een ongelukkige keuze omdat verschillende raadsle den van onze fractie moeilijk heden hebben met de laatste woensdagavond van de maand om zich vrij te maken. De burgemeester deed wel een beloofde inspanning om deze dag te verleggen naar één van de andere twintig avonden van de maand en dit door een schrijven aan de raadsleden waarop ze binnen een be paalde tijd dienden te antwoor den. Er kwamen geen antwoorden binnen en de datum kon dus verplaatst worden, doch tot onze ontgoocheling kon dit weer niet zijn...het was dus op nieuw een plagerij tegen over diegenen voor wie de laatste woensdag omwille van profes- sionnele en andere activiteiten een moeilijke dag is zonder te vermelden dat er ook nog de sportieve raadsleden zijn, die zowel tot de minderheid en de meerderheid behoren en ge- stoor worden op de T.V. sport- avond. De schepen van financiën vroeg aan onze fractie om de gemeenteraad te verleggen op 21 december in plaats van 28 december, omwille van de be sprekingen van de begro ting...onze fractie is er op inge gaan, niettegenstaande de plagerijen en de miskenning van de minderheid, zoals we dit de laatste dagen hebben mo gen ondervinden. De miskenning van de meer derheid loopt de spuigaten uit...in de discussie omtrent het huis Van Ooteghem, zei de burgemeester tot de geme teraad «we zullen wel een slissing treffen en komt maar eens zien wat we bei hebben» Op vraag van oud-scheL VanderVeken, die vroeg we personeelsleden konden nadeeld zijn, antwoordde nog groene schepen Blo maert «ge moet maar naar dossiers komen kijken» Op verzoek te interpelleJ overde publiciteitskostenop raki rug van de gemeenschap w VP] een voorafgaandelijke inleiqsds gehouden door de burgeme ter met de dreiging eens e zwaar dossier voor te leggjirgr met andere foto's. Iedere twe heeft gewaardeerd dat op d^arc gelijke afdreiging niet werd gegaan door de interi tant..en dan .maar schrijvenfemt de beleidsnota over «Dele at ir voering» U De burgemeester vergist z}r denkelijk met zijn vroegere gevi zigheden dra E BOGABjt v Volksvertegenwoordiger, gemeenteraadslid en C.V.P.-fractievoorzitter in de Gemeenteraad van Aals n In de gemeenteraadsvergadering van woensdag 30 novem ber 1977, en in de Vrije Tribune van De Voorpost, editie van 2 december 1977 onder de titel «Het schepenkollege van Aalst tegen de Katolieken», beschuldigde u het schepenkollege ervan de voogdij over de kerkfabrieken 17 in aantal op te vatten als een heksenjacht, waarbij de heksen de katolieken zijn. Andere kranten blokletterden: «Intimideert het schepen college kerkfabrieken «Pottekijker bij kerkfabrieken» en noem maar op. Als reaktie op deze onge gronde en zware beschuldiging voel ik de onweerstaanbare drang om tegen mijn ge woonte inu in een open brief van antwoord te dienen. Vooraf wens ik te benadrukken dat ik ten zeerste verontwaar digd ben over uw wellicht on doordachte proza. In uw «fameus» artikel sleurt u het Keizerlijk dekreet van 30 december 1809 erbij. U geeft mij de indruk nog steeds in die verouderde tijd te leven I Ik kan mij van de indruk niet ontdoen dat u niet mee geëvolueerd bent en nog steeds als politikus de ideeën aankleeft van de oude katolieke partij. U doet mij onvermijdelijk terug denken aan de verouderde po litieke slogans: «opgepast voor de liberalen want ze zullen de nonnekens uit de kloosters ja gen». U doet mij onvermijdelijk denken aan de gemeentelijke kiesstrijden toen het stand beeld van de Heilige Johannes met drek werd besmeerd en de oude katolieke partij er de libe rale partij van beschuldigde. Mijnheer Willems, dergelijke «nonsens» is reeds lang uit de wereld. De tijd dat de mensen door de «enen» arm en door de «anderen» dom werden ge houden, is ook reeds lang voorbij. Ik ben sedert 1939 en ik ga er prat op lid van de gewezen liberale partij, die inmiddels de partij voor vrijheid en vooruit gang is geworden. Nooit of nooit werd mijn gods dienstige overtuiging er ter sprake gebracht. Ik zou dat trouwens niet geduld noch aanvaard hebben. Maar ik ver bied ook u, mijn godsdienstige overtuiging in opspraak te brengen Wat heeft nu het kollege van burgemeester en schepenen op27oktober 1977beslist? Er werd niets anders beslist dan de aanduiding van een lid van het kollege. Die aanduiding was als volgt: Sint-Jozef, Aalst: schepen J. De Neve; Sint-Antonius, Aalst: schepen G. Van den Eede; Hei lig Hart, Aalst: schepen E. Mon sieur; Onze-Lieve-Vrouw- Bijstand, Aalst: schepen A. Blommaert; Sint-Margateta, Baardegem-Aalst: schepen A. De Maght; Onze-Lieve- Vrouw-Hemelvaart, Herdersem-Aalst: schepen G. Bourion; Onze-Lieve-Vrouw Hemelvaart, Hofstade-Aalst: schepen G. Van de Eede; Sint-Walburga, Meldert-Aalst: schepen A. De Maght; Sint- Martinus, Gijzegem-Aalst: schepen A. Blommaert; Unze Lieve Vrouw Hemel-! vaart Nieuwerkerken - Aalst: schepen 'E. Hooghuys; Si nt-Marti nu r, Moorsel- Aalst: schepen A. De Hemelvaart, Erembodegem- Aalst: schepen G. Bourion; Sint-Jozef, Erembodegem (Terjoden)-Aalst: schepen H. Roels De vergaderingen van de an dere kerkfabrieken neem ikzelf voor mijn rekening. Met welk deel gebeurde die de legatie Niet om aan heksen jacht te doen en nog minder om kontrole uit te oefenen, maar wel om de kerkfabrieken bij stand, hulp, begeleiding en diensten te verlenen als zij er ons om verzoeken. U bent ech ter wellicht veel te bekrompen om zulks te begrijpen. Ik heb het als een plicht be schouwd de kerkfabrieken, die wettelijke administratieve or ganen zijn, de technische en fi nanciële bijstand te verlenen waar zij trouwens recht op heb ben. Wie is dan op heksenjacht, MijnheerWillems?Wie is kato- liek als men weet dat «katoliek» letterlijk «.verdraagzaam» bete kent U, Mijnheer Willems, mist de waarheidsliefde die men van een advokaat, een katoliek, een volksvertegenwoordiger en een gemeenteraadslid zou mogen verwachten. U zoudt beter in dezelfde editie van De Voorpost de wijze woorden van Dr. Anny Dierickx lezen, en ik citeer: «Laat ons eerlijk zijn en alle menselijke kleinheid, afgunst, persoonlijke antipatieën, privé- aangelegenheden opzij zetten vooraleer wij «kontesteren»; dan alleen kan onze kritiek als gewettigd en volwassen aan zien worden.» U staat, Mijnheer Willems—en dat is mijn rotsvaste overtuiging heel alleen in deze zaak. Noch uw kollega's van de gé- meenteraad, noch de geeste lijke overheid voor dewelke ik de grootste eerbied heb zullen uw tussenkomst in de gemeenteraad en uw boven genoemd artikel in De Voorpost goedkeuren. U hebt, Mijnheer Willems, de C.V.P. een slechte dienst be wezen. Maar dat is uw recht. Tenslotte, en om te eindigen, zie ik de noodzaak niet in voor sm nB administratieve en and ar aangelegenheden mijn parti ge raadplegen. Ik heb nooit eibcc de imperatief mandaat aanva en dat was ook een van voorwaarden die ik gesteld fiji Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktie bekend is, komen niet voor plaatsing in aanmerking. De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. WAARDE REDAKTIE, GEACHTE HEREN, Het artikel Raoul Ladeuze over en out in de Voorpost van 2.12.77 en geschreven door uw medewerker M.L.H. is zeer goed weergege ven. Wat er niet in stond is hoe het allemaal begonnen is en dat is wel het belangrijkste Enkele muzikanten waarvan men intussen kan vermoeden wie ze zijn, hebben de voorzitter voor de keuze gesteld. Raoul buiten ofwel doen we niet meer mee. Deze personen hebben dan samen een spijtige beslissing genomen door een man met zoveel verdien sten in deze vereniging als een hond aan de deur te schoppen in plaats van nog enkele weken te wachten om naar een meer mense lijke oplossing te kunnen zoeken. Zonder afbreuk te doen aan de kwaliteiten van Octaaf Boone moeten we toch bekennen dat hij het spelletje goed heeft meege speeld. Over muzikale kwaliteiten spreken we best niet. Wat M.L.H. ook niet kon weten is dat ze de onderchef die voor een paar jaar door de muzikanten met algemene stemmen werd verkozen aan de kant hebben gelaten. toen ik tot burgemeester \fnde Aalst werd benoemd. edk Indien er leden van het kollejad I moesten zijn die voorwaarde tegenover hun feenl litieke groep of partij niet hficht ben gesteld, dan is dat f iert recht. Maar dan moet men ge voorbehoud stellen vooral nd beslissingen te treffen. I elsl mandaat dat de scheper anc met de delegatie aanva >uw hebben, houdt overigens in zij het moeten uitoefenen in liet geest waarin het hen gegev n la wordt. Bovendien kan ik u v nee zekeren dat de delegatie zoals alle andere genomen Is 1. lissingen unaniem door ordi leden van het kollege aanvai idig werd. De Burgemeeséjesl L. D'haesckfnee dwii spr ef Van een zaak kunnen we ze n zijn dat al wie aan deze vuile z ar v hebben meegewerkt, het be£am hebben geleverd dat ze op mei lijk gebied volledig zijn tekort schoten. Het feit dat er van de muzikai vrijwel geen protest is gekor e' c tegen zulke handeling, mag doen aannemen dat ze zich heb laten bedotten. Ze gaan dus niet vrijuit, willen ze niet zelfde tegenkomen als Raoul nen enkele jaren dan is het tijd over het gebeurde eens ernstig te denken Om al deze redenen heb ik bes ten mijn verdere medewerking de symphoniè te weigeren tot lang deze vergissing niet herst is geworden Ik dank U, Mijne Heren bijvc t voor uw aandacht. Met alle hoogachti 30 jaar trompet-s Ibij de sympho door cendra groot en belanglt NAAM EN ADR OP DE REDAKT BEKE1 Volgens de VU-partijstatuten moest de afdeling Aalst nog vóór het jaareinde bestuursverkiezingen organiseren. Deze verkiezingen gingen door op vrijdag 9 dec. j. Vlies». Terwijl er 22 kandidaten waren diende er echter niet gekozen voor de 17 bestuursfunktics doordat 5 kandidaten niet voldeden aan de statutair gestelde eisen;het mini mum één jaar partijlidmaatschap werd niet gehaald. Het vroegere bestuur werd dus be vestigd en ziet er, wat de taakver deling betreft, nu als volgt uit: Voorzitter: Daniel De Nayer Sckrctaris: Jeanine Merckx Penningmeester: Arseen Carlier Propaganda: Paul Luycx, Herman Van Laethem Organisatie; Herman Daelman, Jaak Pereboom Onder-voorzitter en «Public- Relations»: Emiel Tavcrnier Sociaal Dienstbetoon: Willy Alloo Andere bestuursleden zijn: Ka- miel Boel, Karei Ruyssinck, Frans Roggeman, Gerrit D'Haeseleer, Alfons Van Leuven, Luc Moe- reels, Frans Van Wilderode. Gustaaf Slagmulder, Godfried De Rauw. De 5 niet verkiesbare kandidaten worden, wegens verdiensten aan de V.U. afdeling, gekoöpteerd als in het VU-Iokaal «Het Gulden bestuursleden, het zijn: Marcella De Ganck, Fran$ois Arts, Bert Hendrickx, Ambtshalve maken eveneens de V.U. gemeenteraads leden en mandatarissen van de afde ling deel uit van het bestuur;het zijn: Jan Caudron (volksvert.). Jan De Neve (Schepen O. W.), Arseen Carlier (OCMW-lid) en PPJ Van- derbeke. Voor de VU- arrondissementsraad werden i gende bestuursleden afgevi digd: Frans Roggeman, Miel vernier, Willy Alloo, Alfons Leuven, Herman Daelman, Jl Pereboom en Gerrit D'Hae leer. Arrondissementeel sekretaris Daniel De Nayer. E.V. WERKTEN MEE AAN DIT NUMMER: ALGEMEEN NIEUWS: Dolf Boel, Peter Dauwe, Mon De Gendt, André De Groeve, René De Wi Roger D'Hondt, Lieve Haverals, Ghisleen Henderickx, Willy Hoste Wilfried Lissens, Erich Van der Eist. FOTO'S EN TEKENINGEN: Patrick Kieckens, Eddy Lamin, Jan Muylaert, Jan Strickx SPORT: Mare Marcel, Gilbert De Pauw, André De Wit, Eric Van Aerschot, Jef Hove, Beno Van Winckel REDAKTIE: Roel Van de Plas irdt ;,hep ,achi 177. inti eei üd.

De Voorpost | 1977 | | pagina 2