EEN JAAR HUISVESTING, LEEFMILIEU EN GRONDGEBIED EEN JAAR MUZIEK De Voorpost - 30-12-1977 - 15 meent dat de stellingnanie van Raldes gebaseerd is op verkeer de informatie of interpretatie. Door de gewraakte voorstelling bij de verkoop wordt de werke lijkheid niet verdoezeld en werd integendeel een milieu-be sehermende of op zijn minst milieubehoudendedaad gesteld. In de stad verschijnen affiches aan de ramen tegen lawaai en stank. Dit op initiatief van de Werkgroep Leefmilieu. Deze werkgroep trekt verder nog van leer tegen de sluikstort-kanker gezwellen. tegen milieuvervui ling en hinder door industrie en bedrijven te Hofstade. Gijzegem en Aalst. - Hn ineens worden wij ons bewust van de ekstra overlast welke gehandikapten te verduren krij gen in openbare gebouwen die praktisch allen ontoegankelijk zijn voor de minder valleden medemensen. Als het niet zo'n hoop komplikaties zou mee brengen nadien, zou men anders eerder pleiten voor het volledig ontoegankelijk maken van deze administratieve doolhoven waar ons aller geduld vaak tot en met op de proef wordt gesteld. Het jarige Vlaamse Kruis is te Aalst te gast. Reeds vijftig jaar werkt deze organisatie onver droten voor een gezonder Vlaan deren in de breedste beteke- De drug problematiek was ook weer aan de orde. Het acute en dit probleem bleek o.a. uit een grootscheepse zoekaktie door de gerechtelijke- en de politie diensten. Het resultaat was. volgens de instanties, bevredi gend. Het hangt er maar van af van welke kant men het bekijkt! In het kielzog van Luc Kieckens trokken tientallen wandelaars doorheen het 45 ha. groot Osbroek-natuurgebied. Bij die zelfde wandeling werd vasge- steld dat het sluikstorten verder doorgaat, ondanks het verbod en het ingrijpen van de stad. op een privc-terrein in dit Osbroek- gebied. Schepen De Maght. hierovergeinformeerd, zegde teo te zullen ingrijpen. OKTOBER HERFST EN STILTE Op de gemeenteraadszitting deed een oppositieraadslid het verzoek om vooral aan zijn «trottoir» te denken die al vijf weken open ligt. Aan de St.Jobstraat wordt het speelpleintje, aan de filiale- stadsbibliotheek. gesloten. Het voortdurend vandalisme noopt tot deze maatregel. Te Lede groot Lede dan schijnen de huisvuil-ophaalpro- blemen toch opgelost te raken. Men overweegt er. voor de toekomst, een huisvuilophaling in eigen «regie». Wij zagen dit anders liever in eigen beheer gebeuren! Aalst kende ook zijn eerste woonerfdag. In samenspraak met «Vies Oilsjt» werd een «werkgroep woonerven» opge richt. Als aktie gebied werd de St.Kamielstraat gekozen. Bij een daadwerkelijke aanpak - zij die dan eerder als blikvanger opgezet - was er belangstelling van de overheid. De omwoners zelf zijn gewonnen voor «hun» woonerf. De «Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon» ging op zoek of deed een rondgang naar de pittoreske hoekjes. Me histo rische restanten en het merk waardig groen in de stad. Bij een Osbroekwandeling op Hrembodegems grondgebied werd vastgesteld dat de riole ringshuizen van de woningen aan de Ninovesteenweg gewoon uitmonden op een wandelpad dat in een open riool is herschapen. Te Lede onderwerpt de plaatse lijke Milieu-Werkgroep het BPA-Ronkenburgaaneen gron dig onderzoek en doet alterna tieve voorstellen. Uit een landbouwtelling blijkt dat er te Aalst welgeteld vier geiten hun leventje leiden. Had U ook gedacht dat er meer waren? Vogels van diverse pluimage telde men 39.407 stuks. Wat dacht U? Te Oordegem wordt*t*n buurt protestaktie opgezet tegen de uitbreiding van een varkensbe drijf. Voor de hoptelers uit de streek wordt het ook met de dag bedroevender vooral dan door de druk van de steeds maar groeiende West-Duitse hopteelt. Hn dan zeggen dat deze streek ooit de hopstrcek werd ge noemd De inwoners van het. inmiddels verkeersv rije. St.Jorisstraatje zijn niet te spreken over het toenemend vandalisme door de week-eind pretmakers die in de omgeving van de Hopmarkt de gekende «ontspannings»-gele- genheden in- en uit deinen. De politie zou hierbij doen of haar neus bloedt en veilig uit de buurt nlijven. Het Kasteel van Verdoemenis wordt door de stad overgeno men. Over een uiteindelijke bestemming is men het nog niet w ijs. De burgemeester zei dat de beste oplossing moet gekozen worden. Is er iemand die het hiermede niet eens kan zijn? Ook een zorg voor het Milieu: Wordt Vlaanderen een CVP- staat? Over dit onderwerp ging een paneelgesprek met Mare Galle. Raymond De Smet. Jan Caudron en Herman DeCroo. Op initiatief van de schepen voor Leefmilieu kwam een informa tievergadering tot stand over het bedrijf Amvlum. Over gans de lijn viel de «diskussie» tussen «hinderaars» en «gehinderden» vruchtbaar uit. zoals dat heet. Er werd voorgesteld om een permanent kontaktorgaan te kreëren waarin de betrokkenen permanent hun problemen zou den kunnen bespreken om tot een oplossing te komen. Intussen pikte alleen ons eigen blad in op de door Amylum behaalde open-deur politiek en bracht, in het kader hiervan, een uitgebreide reportage over dit bedrijf. Over het installeren van hoger- genoemde kontakt-werkgroep ✓schijnt Leefmilieu zich intussen niet meer te bekommeren. Zij dronken een glas. zij p....een plas. en zij heten het zoals 't Te Lede blijft het gesticht «Van Mesen» in de aktualiteit en in «Groot-Lede», te Impe en Oor degem meer bepaald, krijgen de windmolens politieke belang stelling. Provincieraadslid Jules Henderickx interpelleert voor het behoud van de Oordegemse Kauconnier-molen en de Impse Tuk-molen. Te Aalst viérde het 'H.A.K. zijn eerste lustrum. Dit hulp-advies- en kontaktcentrum vangt diege nen op waarvoor onze samenle ving al te hard is geweest. Er is inderdaad nog wat meer dan bomen, groen en water dat onder milieuzorg ressorteert! NOVEMBER TOT SLOT In de Rozemarijnstraat werd door Johan Dierick de laatste hand gelegd aan de restauratie van een oud pand. Op die wijze werd door privé initiatief een bijdrage geleverd tot de noodza kelijke stadskern-herwaarde- ring. De «Jaar van het Dorp» akties. in de «dorpen» zelf. komt amper van de grond. Er is duidelijk weinig belangstelling voor deze «kunstmatige inseminatie». Ook een heet hangijzer: het «Van Straetens Hof» te Baarde- gem waar de lieftalligheid het opneemt voor een bestemming ais kinderboerderij en de rond borstigheid opteert voor de inrichting als plaatselijk kultu- reel Centrum. Zoeken naar een «Gracieuse oplossing en uitkij ken wie met de «Pauwe»-veren gaat lopen! In de Aalsterse gemeenteraad A -V. De A vondel baan re Erembodegemhet oefenterrein voor de pantsertroepen zoals de bewoners de baan noemden. werd een prachtige straat (SJ) buigt men zich over de neutro nenbom...Ook al iets gehoord over de Egmont-bom? En op de Erpe-Mere gemeente raad wordt het roken aangesne den. Voortaan wordt er dus minder gerookt tot geluk van «desraadsliedenlongen». De vanuit de Kern-centrale te Doel vertrekkende, hoogspan ningslijn zou vlek doorheen het Herdersemse Denderland-na tuurgebied zijn gepland. Hier door zou dit unieke landschap en meteen ons aller milieu eens te meer onherroepelijk worden geschonden. De smeekbede van provincie raadslid Henderickx. in de Oost-Vlaamse provinciale raad. voor het gesticht «Van Mesen» vloeit af zoals water over keien. De deputatie bleef doof! Het zwaar verkeer vindt einde lijk zijn weg om de stadskern heen. Al is de stads-singel nog ver van aan zijn voltooiing toe toch betekent dit reeds een hele verlichting voor het centrum. Te Gijzegem hoopt men dat het te Aalst ingestelde «commodo et incommodo» onderzoek naar de klasseringsmogelijkheid voor het Van Peteghem-St.Martinus- kcrk-orgel gunstig uitvalt. Dit orgel dateert uit de jaren 1776-1780. In de Osbroek werd een Sauru- rus Cernuus ofte hagedissestaart ontdekt. Deze. tot nu toe, in onze kontreien onbekende plant is dus blijkbaar in zijn sas in dit moeras gebied wat zo dikwijls een milieu-zorgenkind is ge weest. Deze vondst beklemtoont nogmaals het belang van dit gebied. De afvalwaterzuivering is in zijn «ontwerp»-fase getreden. De stad Aalst kan nu beginnen met het uitwerken van het projekt: kollektorenaanleg en zuive ringsstation in planting. DECEMBER MET OVERZICHT Het is dus duidelijk dat het «milieu»-om dit afschuwelijke woord weer eens te gebruiken - niet uit het wekelijkse streek- nieuws is weg te denken. Een teken dat er inderdaad wat mank loopt met onze omgeving - met onze leefwereld. Maar terzelldertijd een teken dat een groeiend bewustzijn, voor een evenwichtige en natuurlijke «om-wereld», instaat voor een onafgebroken aktiviteit op dit belangrijke terrein. Wij kunnen alleen maar hopen dat deze voortdurende konfron- taties tussen toestanden en reakties uiteindeiijk tot het in stand houden van ons aller leefgemeenschap zal leiden in een evenwichtige vorm. E.V. Het verslag over de aktiviteiten van het vorig jaar komt eerst pas een hele eind in het volgend jaar. Toch was Schepen Annie De Maght bereid op onze vraag een kort overzicht te geven van wat gedurende het eerste fusie jaar in haar departement aan bod was gekomen, in de drie afdelingen. Grondbeleid Bij de realisatie van de fusie werd het bestuur gekonfronteerd met een achthonderdtal verwervingen in de randgemeenten waar reeds wegenwerken in uitvoering wa ren Hiervan werden ondertussen, behoudens het administratief in regel stellen van de dossiers. 145 akten verleden tegen 82 voor 1976 in heel het huidig gebied van Groot-Aalsl Thans wachten er een 250-tal op de goedkeuring van de lening om te worden verleden Alle stadscigcndommen in Groot- Aalst. deze van het O C M W. en deze van de kerkfa brieken werden geïnventarieerd en op plan gebracht De voorbereidingen werden vol trokken tot het operationeel maken van de grondregie op 1 januari 1978. Beheersreglement en ader werden in de gemeenteraadszit ting van 21 december II goedge keurd Huisvesting Inzake huisvesting werd de sociale toestand van de huurders van stadswoningen doorgelicht ten einde eventuele misbruiken te kunnen uitschakelen Wat betreft de wijk De Bioley werd het dossier van honderd woningen hernomen zodanig dat in 1978 zal kunnen worden gestart. 133 premies vixir nieuwbouw werden reeds verleend in 1977 en tegen einde van het taar worden er dat wellicht 145. Leefmilieu Het stadspark werd gerangschikt als landschap bij Koninklijk Be sluit van 9 maart 1977. Over dit park werd tevens een folder ver spreid met inventaris van het bo- menbestand Het afgebrande melkhuisje werd heropgebouwd. Momenteel worden plannen op gemaakt om zowel op korte als op langere termijn het stadspark een nieuw uitzicht te geven. Wegen worden beter verhard en ver fraaiing allerhande komt aan de beurt. Sluikstorten wordt door tussen komst van de dienst - Leefmilieu in samenwerking met de politie diensten reeds op gevoelige wijze ingedijkt. Nu 't de bewoners stil aan duidelijk wordt dat tegen sluikstorters werkelijk wordt op getreden krabbelen ze vanzelf wel terug. De mensen op dit stuk hun verantwoordelijkheid doen inzien is wel heel belangrijk. Na de rangschikking van stand park en Osebroeken (le fase) worden beschermende maatrege len getroffen om het behoud van deze landschappen voor de toe komst te verzekeren Daartoe somt het desbetreffende K B. een waslijst op van gebods- en ver bodsbepalingen waaraan dient te worden voldaan L.H. Wat 1977 rijk heeft gemaakt aan onvergetelijke muzikale momenten is grotendeels te danken aan het prive-initiaticf. Niemand zal ons tegenspreken wanneer we het optreden van de begenadigde pianist Eduardo del I'ueyo uitroepen tot muzikale gebeurtenis van het jaar. Het was dank zij de schitterend werkende Pro-Arte-mensen dat we deze fenomenale klavierreus in ons midden mochten hebben. Lcn andere lovenswaardige ge- hoogstaande manifestaties beurtenis van het voorbije jaar is de - renaissance - van de orgelcycli geweest. Kristiaan Van Ingelgem. organist van de Sint-Maartenskerk achtte het in 1976 onmogelijk om het orgel voor konserten te gebrui ken; dit omwille van de slechte staat van het instrument. In 1977 werd toch met de moed der wanhoop een zevende cyclus geprogrammeerd die de bezwa ren die we hebben tegen het orgel uitgezonderd tot een artistiek sukses is uitgegroeid Dit dank zij de grote kunde der uitgenodigde organisten. Vooral het optreden van de Nederlander Klaas Hoek bleef ons lang in het geheugen. Het Festival van Vlaanderen kende hoogte- en laangtepunten. We kunnen ons niet van de indruk ontdoen dat men in Aalst liever vi jf of zes middelmatige konserten programmeert dan twee of drie Het koncert door het vermaarde English Chamber Orchestra had een hoogtepunt kunnen zijn. ware het niet dat de akoustische om standigheden (Sint-Maartenskerk) roet in het eten kwamen gooien. Reeds meermaals is gebleken dat de klank van strijkinstrumenten onmogelijk in deze ruimte tot zijn recht komt. Kwalitatief hoog staand was het konsert door de London Symfonietta in de feest zaal van het stadhuis Het zou ons te ver leiden om an dere al dan niet geslaagde konser ten te vermelden. Toch kiinnen we zeggen dat het konsertleven te Aalst ver boven de middelmaat uitsteekt en dit. we schreven het reeds, dank zij de belangloze inzet van enkele fervente muzieklief hebbers. A.D.G. verkwanselaars bij uitstek, -de interkomnuinale L.V.A. nu een pleidooi konden voor het sparen van precies deze gronden. Het is goed als men uit zijn fouten gaat leren. De Interkommunale L.V. A. pleit verder voor een nieuw grondbeleid en opteert voor de toekomst voor modernisering en vernieuwing van de oude stads en gemeentekernen. Er werd tevens een lans gebroken voor de herwaardering en de sanering van verouderde woningen. Intussen trekken milieu-lief hebbers te voet door het Meldertse Kravaalbos in het raam van de «Week van de Landelijkheid». De plaatselijk V.V.V. Falluintjes pleit voor Meldert als een groot landelijk rekreatief gebied. Maar de stad Aalst zelf is leeggelopen. Iedereen moet schijnbaar elders zijn verlof doorbrengen. Meteen kan het milieu even op adem komen hier indestreek. Onze fotograaf kiekte in het stadspark een stadwerker die wegens het vakantie-personeel- tekort. in versneld tempo aan afvalopruiming deed op een soortement verende-springstok gewapend met de gekende papierprikker. Hop-hop-ge- ruimd staat netjes! AUGUSTUS—TUSSEN IN Op de wip van juli- en augustus «pikten» ze in de Falluintjes toch nog wat zon mee tussen de aanhoudende stortregens door. Er werd daar ook nog gedaan alsof er graan gepikt werd gemaaid eigenlijk waardoor de plaatselijke ex-prominenten de gelegenheid kregen zich in hun milieu te bewegen en zich in het waterzonnetje te zetten. En toch...vakantie of geen vakantie. Raldes doet verder een haalt gelijk bij de federatie der Belgische notarissen i.v.m.-du bieus omschrijven van een te koop gesteld stuk grond. Tevens verzet RALDES zich tegen de. door de interkommunale L.V.A. vooropgezette en voorgestelde, inplanting van een breekwerf voor huisvuil in de Molenbeek meersen. Bij de baggerwerken in de Dender werd een haast onover zichtelijke verzameling aan tweewielers opgehaald. Bijvoor keur schijnen fietsen daar hun laatste rustplaats te vinden, maar ook heuse motoren Icwa- men er aan hun einde. Alles en nog wat schijnt men kwijt te raken in het inkt-zwarte Den- derwater. Deze vaststelling pleit niet voor het milieu-bewust zijn van dit soort stiekeme storters. Wij willen ons bovendien niet eens afvragen of de aldus kwijtgeraakte stukken al of niet het legaal bezit waren van deze onverlaten. Bloemen zijn van nature uit milieu-vriendelijk en wij nemen dus goed dat bloemen-feeën het eveneens zijn. Hierdoor tellen wij dan enkele milieu-plus punten op bij deze Oostmaand waarin wij welgeteld vier bloe- menfee-kandidaten oogsten. Te Lede zorgen aanslepende wegeniswerken in de Kerkcvij- verstraat. Kasteeldreef en Dorp voor ekstra overlast bij de omwonenden. De stad Aalst zet. bij monde van milieu-schepen De Maght. het «Jaar van het Dorp» officieel in door de socio-kulturele vereni gingen in te lichten op een oorlichtingsvcrgadering. Het heet hierbij dat de publieke opinie en de beleidsinstanties bewerkt dienen te worden voor de ontplooing van kleinere leefgemeenschappen om tijd en middelen vrij te maken voor de dorps en plattelands vernieu wing. Wie heeft daar ooit eens gezegd: alles opspuiten en opnieuw beginnen! SEPTEMBER OF DE STILTE VAN DE NAZOMER Het bakkeleien tussen Raldes en een Aalsterse notaris krijgt nog een staartje. Betrokken notaris een woonerf in de St. Kamielstraat (EL) Het St.Jorisstraatje zal als wandelstraat worden omge vormd. Voor een slordige 2,8 miljoen, plus nog wat meer dan alles was er zo al bij hoort, wordt dit uiteraard een pareltje. Wat wandelen niet al gaat kosten, vandaag dedag! De prachtige Baardegemse Margareta-kerk staat wel het verkeer in de weg maar wordt vooralsnog niet platgewalst. Het zou anders zonde zijn voor het aan restauratiewerken bestede geld.... Maar aangezien men nooi weet in dit land houden wij toch ons hart vast. Nee. zo erg zal het wel niet gesteld zijn? Of toch! Kijk maar naar de meeste historische woningen en gebou wen te Aalst, hoe zij allen werden opgeofferd aan de kort- zuchtigheid van het ongebrei delde winstbejag. Een schreeuw lelijke schoolnieuwbouw evenals een betonnen kuituurtoren in de nabijheid van het Oud-hospitaal een discount - kloosterkapel aan de Kapellestraat. een volledig ontmanselde oude woning om er een speelgoedzaak verder in uit te bouwen, een juweeltje van een oude woning dat aan vertoning toe is, met onderaan een pruikenwinkel: je haren bij uit trekken, een kafee-gevel aan de St.Maartenkerk die volledig wegkankert...enz. Een heuse stoomtrein reed het Aalsterse station binnen en weer «buiten». Dezelfde helse machi nes. waarvan in 1831 van hun voorgangers gezegd werd dat zij de mclkprodukte bij de koeien in de wei zouden verstoren bij het voorbijrijden, worden nu als milieu-vriendelijke kracht patsers. met een overdosis aan nostalgie, in stille eerbied bin nengehaald en aangepast, 't Kan verkeren...zij ooit eens iemand! Half juni richt O.W.-schepen Jan De Neve een eksploratie- toch in naar de realisaties en de intenties van zijn departement. Zoals dit nu steeds bij hoog dringendheid moet. wordt hier- bijgezegd dat het aksent op groen wordt gelegd. In een officiële mededeling meldt de stad Aalst dat een overeenkomst is bereikt tussen het stadsbestuur en volksge zondheid, voor het ontwerpen en leiden der werken voor de bouw van koliektoren voor de afval waterzuivering. De vissen heb ben hiervan nota genomen. JULI—EN VERLOF ln de vakantieperiode is er ook niet zo veel tijd meer beschik baar voor milieuzorg en wordt het «echte» milieunieuws eerder schaars. Niettemin gaan de thuisblijvers in deze vakantie maand bij uitstek hier en daar tot een daadwerkelijk milieu-be leven over. Zo richt de V.V.V.-de Falluintjes een flink gestoffeer de zomerprikkeling in met fietsen, gastronomie, wandeling en dies meer. Daarbij kon men nog terecht voor, wat men heet. veldaktiviteiten en schuuraktivi- teiten. Wie hier nog vragen mocht stellen... Waterzuivering «und kein en- de»...want de stad zet de interkommunale een hak en trekt de rioolbuizen naar zijn kant. Zo wordt een einde gemaakt aan een uitzonderings toestand en komen de ver antwoordelijkheden te liggen daar waar dit-demokratischer wijze steeds het geval had moeten zijn. Juli. als zomermaand ook al kreeg men zelden zo weinig zon te zien als in de julimaand van 1977 moet wel sterk inwerken op het waarnemingsvermogen van reporters want ons eigen eerbaar weekblad kwakkelde er maar lustig op los toen het een bedrijf in het stadscentrum het gebruik van Kernenergie toe- dichte. Misschien was het Locli- Ness-monster nog niet opge merkt en zodoende... Tegen alle verwachtingen in gingen ook. de landbouwgrond- frank gekost kan hebben. Half April wordt het Astridpark dj aangepakt en opgepoetst. Het dreigde zo langzaam aan een tweede officiële stortplaats te worden. Cedo Nulli ging voor een r'e familiefoto poseren voor het ee steeds niet herstelde melkhuisje. 8e Niet het enige verwaarsloode ha plekje in het stadspark, h Ook in April, op de 15de nl„ werd hetzelfde park bij Konink- lijk Besluit geklaseerd. Eksklu- sief het melkhuisje uiteraard! ;r' Minder leuk voor ons aller •c' milieu waren ook de pers nt'perikelen op en met het stad huis. Een perskonfrater werd a' loor de eerste burger onze stede at »eweerd als «persona non grata». m Wij wisten dat politiek belang- nl rijk is. maar dat er zo veel van af langt... ch MEI - MIJMERINGEN hu fe Herdersem kreeg de oude rJ >AS-brug definitief bestaans wil recht en werd feestelijk ingehul- >t{ ligd-waarschijnlijk voor een oi wcet'cmaa'"°P z'Jn nieuwe be stemming. ferlinden krijgt vier woning- jlokken bij. Dit werd door het 11 lestuurskollege beslit. Het Ter- ?.r' inden-komitee. wat verdere wildbouw bestuurskollege be- slist. e 12795 wandelaars jong minder en oud trokken te voet door het Land van Aalst en ploeterden door een door regen nverzadigd landschapen vonden 'L'het fijn. Voorlopig saldo van een sluik- storten zoektocht van de Leef- nilieu werkgroep: meer dan 100 'Vs illegale vuilnisbelten - en beitjes in klein Aalst. Fraai is anders! Dezelfde Werkgroep pakte uit 1 met de Aalsterse Groen- inven- a laris van André Schoilaert in e Kreja. Er is dan toch nog wat groen overgebleven in oud- 13 Aalst. et stadsbestuur zorgde voor :en stadspark bomen-wandel- taart. Een leerrijke gids bij een gezellige park uitstap! De nationale geologische dienst r stelt dat het Kravaalboswater- ivinningsplan niet uitvoerbaar s. De streek zou zich slecht \e lenen tot een verantwoorde h( waterwinning. De Aalsterse, pas geïnstalleerde, oerismeraad is gewonnen voor een transit-kampeerterrein. Waar dit terrein dient te komen weet men nog niet. Of men het inmiddels reeds heeft uitge maakt is nog niet bekend! De werkgroep voor Industriële Archeologie deed een rondgang naar de restanten van ons industrialisatie-verleden. De be doeling is hier bandn te zoeken en te leggen tussen deze infra- itruktuur en de verwante socio- kulturele en politieke neven- strukturen. Er blijft niet veel lieer dan puin over...Misschien gelukkig maar! .en bekend bedrijf wordt fel angepakt op zijn milieuhinde- rende bedrijvigheden. Er wordt ontdekt dat dit bedrijf aan I systematisch sluikstorten doet op Erembodegemsee grond. De Leefmilieu Werkgroep reageert |i n een perskommunikee op krachtige wijze tegen de veel- toudige hinder die dit bedrijf mxluceert. /oor de zoveelste maal wordt de is weer welkom geheten in de J Dender naar aanleiding van een 1 nondelinge overeenkomst tus- n het stadsbestuur en Volks- :z.oudheid over de bouw van de aterzuiveringsinfrastruktuur. Intussen denkt de vis er steeds het zijne van! JUNI-JAWEL! In deze zomerse maand wordt het komende «Jaar van het Dorp»-aktie voor goed gelan- ceerd. Wij moeten allen zonodig s Je weg terug naar dezelfde lorpen die wij pas op 1 januari 1977 in de vernieling hebben gejaagd door de fusies. Wie hier nog volgen kan steke zijn hand up!

De Voorpost | 1977 | | pagina 15