DE TIJD VLIEGT SNELHET JAAR ROND IN WOORD EN BEELD EREMBODEGEM LEEFDE GOED H0FSTADE BLEEF RUSTIG IN GIJZEGEM GEBEURDE HEEL WAT HOGE VOGELS IN DE LUCHT 16- 30-12-1977 - De Voorpost V"e£58C?£B£Ff'W5 - - /tn-iIEOEM~- M.EMBACH i»» - i3?S De burgerbescherming van Erembodegem diende de dijk in hel park achter de pastorie te verstevigen (SJ) Erembodegem had ook zijn fusieproblemen. Het politie korps verhuisde naar Aalst, slechts drie mensen bleven achter om ter plaatse de dient te verzekeren. Oud burge meester Frans Boel werd voortaan toeschouwer. Twee nieuwe Erembodegemnaren kwamen naar voor en werden belicht in onze stadhuisfamilie, Herman Roels en Gilbert Bourlon. En om het bij bekende per sonen te houden. Op 12 maart 1977 werd Boontje 60 jaar. Robert De Leu, derde schepen, een Terjodenaar die te Haaltert in de kijker liep. Karl Mechnig, de dui velskunstenaar, overleed begin maart, maar zijn wer ken blijven onsterfelijk. Op milieuvlak valt te ver melden dat het Osbroeck- stort gesloten werd en dat raadslid Remi Van Vaeren- berg tijdens een van de raadszittingen een uiteen zetting hield over ruimtelij ke ordening die zwaar op de maag bleef liggen. Tijdens de raadszitting van 30 maart 77 werd de aanbesteding voor de Erembodegemse Sportschuur goedgekeurd. De plaatselijke voetbalklub SK Erembodegem richtte in maart en april een Super startkompetitie in die heel wat volk lokte. Een mani festatie die ook heel wat volk lokte was de hoorzit ting in de zaal Animo. Op kunstvlak was er het eerste kwartaal van het jaar de tentoonstelling van kunstschilder Willy De Vuyst in de parochiezaal van Terjoden en het toneel stuk «Kamers met ontbijt», opgevoerd door de toneel afdeling Tyl Uilenspiegel van plaatselijke KWB-afde- ling. Op 3 april trad de V.O.V. wasserij op het industrieter rein van Erembodegem offi cieel in werking. Maar kort daarvoor brak er een sociaal konflikt uit bij Gates Europe dat ettelijke dagen duurde. Op milieuvlak diende tij dens het tweede kwartaal van het jaar meermaals in gegrepen te worden. Het Sint-Amanduskerkje werd ten prooi aan misdadigers. De burgerbescherming ver stevigde de Denderdijken en de Beukenlaan werd een open stort. Ook Amylum kwam in het nieuws met zijn sluikstorten op de grens van Erembodegem met Welle. Mare De Bock werd gehul digd door zijn vrienden als kampioen van de Ping- Pongklub Elckerlyck, terwijl SK Erembodegem plechtig ontvangen werd op het stadhuis te Aalst. Frits Courteau behandelde in een artikel het bestaan van het Sint-Amanduska- pelletje. In de parochiale kerk werd de nieuwe Priester André De Meule- meester plechtig onthaald. Op popgebied zag Kampher als nieuwe popgroep het le venslicht. De industriezo nes te Erembodegem en te Mere stellen 2.000 mensen te werk, maar er blijft het sluikstorten. De spoorweg overbrugging te Erembode gem blijft een dreigend ge vaar, zowel voor de voet gangers die bedreigd wor den door vallende stenen als voor automobilisten die de korte bochten missen. De kinderbraderie op de Hogeweg te Erembodegem is iets speciaals. Begin september vierde de plaatselijke KSA groep zijn bondsdag in het jeuga- heem Eremhout. In de pa rochiezaal van Terjoden stelde de pastelkunstenaar Edgar van den Bremt ten toon van 10 tot 18 septem ber. Andere evenementen waren nog de Plesj-kermis en zijn jaarmarkt, de viering van drie 90-plussers in de Hop perank, de Ceciliakoncerten en de Kerstviering in de school op Termuren. Ook Dom Modest Van As- sche aan wie een straat ge wijd werd, kende zijn intie me hulde. S.J. Ook voor Gijzegem betekende 1977 het ingelijfd worden bij Op sportgebied werd dat Heli De Grauwe, lid van de karabijnschut Groot-Aalst. Dit nam niet weg dat men reeds in januari de twee ters 'den Uil», een vereniging die we een paar maanden later trou verdienstelijkste laureaten op plaatselijk sportief en kultureel vlak Wens eens in het daglicht stelden, verkoos. Te Erembodegem werd het oude slation gesloopt om er een nieuw modern gebouw op te trekken (SJ) De grootste gebeurtenis voor het rustige Hofstade was wel het inge lijfd worden bij Groot-Aalst. Oud-burgemeester Maurits De Smet overleefde niet lang zijn gemeente. Tijdens de nacht van zondag 9 en maandag 10 januari 1977 overleed hij, nadat hij in de namiddag nog een gezellig familiefeestje had bijgewoond. Van aangenamere aard waren ac vie ringen 15 jaar CMBV-Hofstadc en de VU-afdeling Hofsiadc neemt uitbrei ding. Het toneelgezelschap -Vast als een eik - bracht begin maart drie geslaagde voorstellingen van het Franse blijspel -Lc don d'Adcle". Het werd een brui send spektakel Kankerverwekkend asbeststof ligt open en bloot op 't industrieterrein te Hofstade kondigden wij aan. Ook tij dens de hoorzitting door de Aalstersc bewindsplocg een goede maand later gegeven waren leefmilieu en openbare werken troef. John Lisscns werd de Hofstaadse superstar. Andere stars vormde de VK Hofstade. MTSA- kampioen. die naar aanleiding van dat feit op het Aalstersc stadhuis ontvan gen werd. Half juni konden wij aankondigen dat er van de hand van Jozef De Brouwer een boek zou verschijnen over Hof- De sportieve Hofstadenaars ver:amelden dit jaar ongeveer fit).000fr. voor Levensvreugde. Ze rit lillen enkele sportmanifestaties in ti l.) Op kultureel vlak werd de tantarc «Vreugde en Vrede» laureaat. Ook zij werden in onze editie van maart eens ekstra doorgelicht. Oud-burgemeester van Gijzegem. Jo zef Lejuste werd tijdens een interview nog eens in de kijker geplaatst. Begin maart brachten de schepenen van sport. Eddie Monsieur, en van Kultureel, destijds nog Jan Caudron. een informatief bezoek aan het sport en rekreatieccntrum. Op edukatief vlak werken te Gijzegem naast het Sport- en Rekreatiecentrum ook nog het tieneratelier Free Time, dat aan de tieners inspraak geeft, en de normaal school van Sint-Vinccntius - Paulo die in 1977 haar eeuwfeest vierde. Tijdens de hoorzitting te Gijzegem kwamen vooral de problemen op het vlak van openbare werken naar voor In mei van het voorbije jaar werden de adviesraden samengesteld. Tijdens een persrondrit met de schepen van Openbare Werken. Jan De Neve. werden enkele tere plekken van de Gijzegemse Openbare Werken aange raakt Het openluchtzwembad in het Sport- en Rekreatiecentrum was on voldoende onderhouden geworden en dient nu gesloopt. Het oud station van Gijzegem moet verdwijnen terwijl een leegstaand en al wat vervallen huis mogelijk zal opgeknapt worden om als plaatselijke bibliotheekfiliaal te funge ren. In augustus levert de recente jeugdraad zijn eerste konkrete resultaten Onder tussen hadden buurtbewoners echter reeds hun ongenoegen uitgesproken over een sluikstori dat gevormd werd nabij het Sport- en Rekreatiecentrum. Een van de grootste evenementen van Gijzegem was echter wel de verbroe dering met het Duitse Membach. Op kerkelijk vlak ook nog een paar problemen. Dat van het orgel dat even tueel ging gcklassceerd worden, en dat van een pastoor die pater werd een pater die pastoor werd Ook de balletschool van mevrouw De Witte die aan de jeugd de eerste pasjes leert zetten op dc dansvloer werd be licht. SJ Het St. Vincentiusinstituut te Gijzegem vierde haar honderdjarig bestaan (EL) Nee, ook op jeugdgebied stond 1977 niet stil. Kr is iets in beweging gezet. Iedereen zoekt en probeert. Nieuwe vogels klapwieken in de lucht, soms vliegen ze tegen mekaar, maar waarheen ze trekken, dat kan nu nog niet gezegd worden. stade. Dat bock kwam in dc Imp van september. Ook de Vlaamse nationale feestdag werd te Hofstade met dc no dige luister gevierd door dc plaatse lijke Davidsfonsafdcling. Daarbij bleef het niet. Het Davidsfonds orga niseerde ook nog een boeken- en pla tenbeurs. Met sukscs. Naast het wel ook het wee Groeiende angst bij onwetende buurtbewoners over een eventuele nieuwe sociale woonwijk, en een polucrcnde firma die de mooiste straat van Hofstade. dc Kammenstraat, vervuilt. En om met een vrolijke noot te eindi gen In oktober organiseerde het Da vidsfonds een gewaardeerd kunstkon- sert terwijl dc informatieavond m het teken van het «Jaar van het Dorp» voor Hofstade nieuwe initiatieven moet ontsluiten 0111 hel komende jaar 1978 aktief en hoogstaand te openen Mogen wij d'r ook bij? Het wereldje van klubs, bewegin gen en ateliers werd voortdurend aangevuld. Vooreerst was daar Jebron, centrum voor Jeugdpas toraal. dat pas dit jaar serieus met de werking kon in gang schieten. Ga op zoek naar jezelfnaar Jezus, herbron je. zegt Jebron. Dat er vanuit Jebron een impuls gegeven wordt aan ontmoeting, verdie ping. liturgielangs aktivitci- tcn en langs haar open karakter is duidelijk Hoogvliegers? De ste deling en het optreden van Elly en Rikkert herinner je je wel nog... H.A.K. verhuisde ook en nam zelfs uitbreiding met een krisisin- terventiecentrum. Wie ook ver huisde was het Centrum voor Samenlevingsvernieuwing ofte Fabrieksken, maar hier zijn wc reeds een stukkie buiten ons do mein. Of niet? Want inderdaad worden de jcugdpoorten steeds meer opengezet. Hex*veel jeugd- klubs doen geen inspanningen om ook oudere mensen binnen te la ten? Kreja. Dido. Leeuwerik. en Zonnestraal. Inderdaad nog 'n nieuw jeugdhuis, een fusie van Sint-Joris en Tuf-Tuf, maar ook 't Kelderken (dat een kortstondig bestaan kende) hoort erbij. Ook r Dc Smet te Hofstade (EL) een nieuwe Chirogroep(H.Hart) kwam er onlangs bij. maar ook dc vakantiejeugdateliers van dc stad Aalst waren nieuwOver hel hele Groot-Aalsters gebied waren ateliers waar kinderen twee maan den konden komen spelen. Eer uitbreiding van Speelklub was dat. Voorts nog in Meldert een nieuwe Jin-groep (Genesis)! En in Mere en Aalst een Jefi-kinderfilmklub Hand in hand soms Samenwerking was er ook. Het li beraal jeugdwerk wordt meer en meer gekoördincerd en (Hik het ksa-vksj-gewest Aalst begint be ter te werken, maar echte samen werking was ertussen klubs (I)ido en Leeuwerik, Kreja Ijaco, en verenigingen KWB tot CSV bij een gespreksa- vond «Dorsten naar gerechtig heid». Wereldwinkel roept ook al een tijd (met sukscs) op tot sa menwerking. Hoogvliegers De aktie Ken dorp om in te wo nen, hier vooral van jong-KVG werd wel opgemerkt. De Paasha- zenkross van terlinden zal sportief goed. Op toneelgebied is men meer en meer aktief: 111 Leeuwe rik, Kreja, Ypsilon (poppen kast). In Dido was er een Krea- tieve beurs, een pleidooi voor hobbyateliers. JPVVM richtte een infohazar op en nodigt Schotten uit op onze karnaval. Oja. Cedo Nulli niet vergeten: naast een parkfestival zijn die mensen ook op milieugebied aktief. Knzo- voooort he! Lokalen Ook een balans: m lokalenar- moedc zit nu Ijaco. KSA St.-Jozef (maar met vooruitzichten), en Team (maar die zijn nu mobiel geworden). Voor Ijaco wordt in liet jeugdsekretariaal vooreen op lossing gezorgd. KSA Erpe kan in '78 ook verse lokalen gaan betrek ken! Gegeerde lokalen bli jven ook 11 en kalees! Peter Dauwe herbergen, kroegi Gijzegem verbroedert met Membach (EL)

De Voorpost | 1977 | | pagina 16