f DE TIJD VLIEGT SNELHET JAAR ROND IN WOORD EN BEELD 1977 IN DE FALLUINTJES V I iï Siaa !H1 De Voorpost- 30-12-1977 - 17 Een paar jonge Herdersemnaars beleefden een dramatische bede vaartnacht waarbij de letsels bij hen nog beperkt bleven «Lippeke» kreeg een nieuwe plaats wat met luister werd gevierd en ook S.K. Herdersem speelde en feestte zich in de belangstel ling. Als eerste, en misschien als laat ste. kreeg Herdersem in dit fusie- jaar 'n dorpsraad paritair samen gesteld volgens de politieke par tijen. In het Parochiaal Centrum was het een opeenvolging van fes tiviteiten allerhande en in zaal Ca- Het achate Pikfeest ging (lil jaar door in de hoeve van Cauwelaert mei een enorme overrompeling van belangstellenden JM waar aan Eendracht de titel ont snapte. Constant Beeckman werd wereldrekordhouder op rol len en Jean De Bondt fietst zich in de cyclo-cross met zijn vele pal men in de kijker. Eendracht legde In hel kader van het Jaar van het Dorp neemt de heemkundige kring «Morcelle» de fakkel terug op. Op gebied van bloedgcvcn blijkt de afdeling Moorsel van de groep Steens écht een unikum te zijn. Bij De week van de landelijkheid werd door burgemeester D' haeseleer officii prachtige Moorsel se bloementapijt (JM) Hierbij vindt U nu een overzicht van wat in de vier Falluintjesge- meenten in het voorbije jaar. het eerste fusiejaar, gebeurde. Uiteraard moesten we hierbij selekteren en is het niet onmogelijk dat een belangrijke gebeurtenis ons is ontsnapt waarvoor we U reeds nu onze ekskuses aanbieden. BAARDEGEM I Voor het «gelukkig Baardegcm Iwaar het nooit brandde en nooit branden zal» was 1977 een kwa festiviteiten allerhande zeer ge vuld jaar. Toneelkring -Hoop in de Toe komst» bracht weer een sukses- rijkc reeks opvoeringen van Antje», vond in Patrick De Troy een uitermate geschikt «Boefje en richtte bovendien reeds de 5 Ie maal een kerstfeest in ten voor dele van de missies. Het Faubourg-Komitee kwam met de 90e Faubourg-Jaarmarkt voor de pinne en wist hierbij veel volk te lokken, ook uit de omge ving en uit de stad naar haar stoet, veeprijskamp en show. Van de vroegere spoorlijn Aalst - Puurs - Dendermonde waar Lei réken met de Pikfeesten te Moor sel een laatste maal floot werden de sporen definitief opgebroken. el geopend bij de inhuldiging van het De gemeentelijke biblioteek werd heringericht, beter gehuis vest. kreeg beduidend meer boe ken en drie uitleenzitlingen per week. Van de hand van Edmond Moort- gat en Jozef De Bic verscheen een brochure over de Baardegemse kapellekens. Onder inipusl van «De Vliegende Spaak herleefde het YVielertoe- risme. In verband met de ge plande oprichting van een kultu- reel centrum van het type D voor de Falluintjcs rees de kontroverse kultureel centrum of kinder boerderij, kontroverse die nog naar een oplossing wacht. De Margrietfeesten kenden een de jongste bloedkollekte behaalde ze een merkwaardig resultaat; 187 donors. Nu streven naar de 200 voor maart a.s. In de gemeente lijke school grepen wel wat muta ties plaats. Schoolhoofd Clement De Meyst ging met rust en werd niet zonder strijd vervangen door Louis Baert terwijl Antoine Pa- ridaens bevorderd werd tot schoolbestuurder te Hofstade. Ook op het kultureel vlak. naast de prestaties van beide muziekmaat schappijen, kwam Moorsel met een innovatie; het vierstemmig gemengd a capcllakoor «Cantieo- rum dat een opgemerkt konsert bracht onder het motto «Op énen kerstnacht». L.H. De toneelgroep Hoop in de Toekomst - deed met het stuk Boefje vele Baardegemse harten sneller kloppen en bracht dit geliefd stuk na vele jaren terug ten tonele met groot sukses (JM) heropbloei en ook de Voetbalfees ten lokten volk. Als voorbeeldige voorzitster van de KVLV gedurende 40 jaar viel mevrouw Blindeman een pas sende hulde te beurt. De voetbalploeg «Vlugge Jonge ren» gingen over van het Katoliek Sportverbond naar de Belgische waarin ze zich o.l.v. trainer Al- fons De Maght flink verdedigen. HERDERSEM Met de alombckende St- Antoniusfeesten, de eerste maal dat we Aalsterse politic-agenten vóór een landelijke muziekmaat schappij zagen opstappen, en de pensenworpen werd het feestjaar bij de Meiviskoppen geopend. Letterkundige Jozef De Cock, neef van de folklorist, kreeg een passende grafsteen en een impone rende hulde De oude sasbrug werd door de zorgen van het Davidsfonds in samenwerking met het vroegere en het huidige bestuur aan de nieuwe brug geplaatst als een stille- getuige van het historisch verle den. Van historie gesproken beet Jozef Vermoesen met zijn zeer geapprecieerd werk over de Ge schiedenis van Herdersem de spits af in de reeks van het Ge nootschap voor Aalsterse Ge schiedenis». De Denderruiters hielden eon suksesvol ruitertornooi voor het hele gewest en de katakomben kwamen in de aktualiteit met hun tentoonstelling en hun jaarlijkse feesten. ma/ori (JM) verd kampioene Ma jofel i de Koninklijke Harmonie n België. Zij i Concordia c< lid van de Doei li tas De Faubourg stoet- en jaarmarkt werd ook dit jaar een enorm sukses (JM) pri kleurde Leen Persijn de re genboog. Het «Denderland staat bloot aan schendingen allerhande waarbij het laatste woord nog niet is ge sproken. Vedette van Herdersem. het Ma- jorettendorpblijft de 190 jaar jonge Harmonie Concordia et Docilitas met o.a. haar Jubi leumshows, de Benelux beker en het Nationaal Majorettenkam- pioenschap. Tc Herdersem komt ook de volkstuin regelmatig aan bod. MELDERT Buiten de jaarlijks weerkerende aktiviteiten van de beide muziek maatschappijen en andere lokale verenigingen was het de V.V.V. De Falluintjesstreekdie de op- pergaai afschoot met Pikkeling *77 in de oude hoeve Van Cauwe laert en Meldert hiermede heinde en verre bekendheid schonk. Ook de «Claerhaegse Comcdie» ak- teerde zich in de kijker De Culturele Kring had het jaar humoristisch ingezet met een ge smaakte Driekoningensotter- nije», hield met Pasen zijn tiende autorally en werkte verder mede aan allerhande initiatieven. De gewestelijke guldensporen- viering ging door in de hovingen van het Meldcrts Parochiecentrum waar vele organisaties hun feesten vieren en de vrije biblioteek is gc- veslig. De pinksterreizigers hielden hun jubileumreis naar de Moesel en de hondenliefhebbcrs richtten de tweede editie van de Rochusfees- ten in met een optreden van de landelijke blaaskapel. Ook het Meiderts Jong Talent liet zich bij verschillende gelegenhe den niet onbetuigd. Frans I.ievens werd voorzitter van de VAM. de vereniging van Aalsterse Muziekmaatschappijen en met schepen Annie De Maght en raadslid Lambert Van de Sijpe kwam Meldert regelmatig in de aktualiteit. Het Kravaalbos is aan klassering toe en wordt steeds meer en meer bewandeld nu ook wandelpaden door het vorig bestuur werden be- wegwijzerd en uitgerust. De kontroverse kassei-beton of asfalt is nog niet van de baan en doet links en rechts nogal wat stof oprijzen. Voor mentaal- gehandikaptcn gaf Meldert la chend- meer dan 85.000 fr. Op sportief gebied promoveerde Thor Kokeri j naar derde afdeling Thor Kokerij Meldert werd kampioen en kon naar derde provinciale verhuizen. bovendien een tweede speelplein aan. MOORSEL Moorsel kwam in 1977 eerst in de aktualiteit met het al dan niet wet telijk vellen van merkwaardige bomen waarbij de bal beurtelings van het ene naar het andere kamp werd gespeeld zoals het Moorsclsc kaatsen» past Dc Bond van Visueel-gehandikapten die vooral te Moorsel zijn vergaderin gen houdt kwam met een «Ontdek de Ster-programma» en later met een kerstfeest voor visueel- gehandikapten uit de hele omge ving. Reeds stilaan traditioneel werd te Moorsel een door het Aalsters stadsmagistraat ingehuldigd bloementapijt gespreid ter gele genheid van de Pikkeling waarbij de regen echter als spelbreker op trad. Alcwin was reeds aan zijn tiende voetrally toe en V.OK organi seerde de jaarlijkse Driekonin- gentoch en de fietsenralh met aardig veel bijval. De hoptelers. voor zover ze nog aktief waren, kloegen over een werkelijke ma laise waarbij het ergste kon wor den verwacht. Op dc Tinnenhoek toonde de wijk Steven nogmaals haar gelaat als autonoom voelende entiteit waar uit dan de U aller bekende school* perikelen van de maand septem her resulteerden. Officiële opening van de oude Sasbrug te Herdersem. die naast li nie uwe II 'iezebrug werd opengesteldHier de sasmcester met zijn familie HM)

De Voorpost | 1977 | | pagina 17