Pallieter herfstkam pioen JEUGD IN DE KIJKER E OUDEREN BE VESTIGE JAAROVERZICHT ATLETIEK 1977 Voetbaltornooi Jeugdhuizen Handbal |Van deXeere: weder- optreden Wanneer we de balans opmaken van het voorbije jar dan hebben we alle redenen om er tevreden over te zijn. In sommige verenigingen waren het vooral individuele saiksessen die de aandacht trokken biandere was het meer de kollek- tieve prestaties die hen in de schijnwerper plaatste. We doorbladeren even De Voorposten van 'het voorbije jaar. het is een groot sport boek dat ons in woord en beeQd 1977 hv herinnering roept. AC AALST AC Aailst kwaim meermaals in het nieuws, was het niet om een ophefmakende prestatie dan voor een in het oog springende organisatie zoals er ons aangeboden werden op den Osbroek. Bij de heren waren er weer de vertrouwde namen Renno en Danny Roelandt die steeds weer voor titels zorgen en bij de dames blijft de blikvanger Anne Ma rie Van Nuffel terwijl zus Rëgine ook goed op weg is om bij de seniores naam te maken. Bij de juniores deed zij het Prima. Bij de heren hebben we verder nog Schelf hout. Raes. Pollet. De Vis- scher. Ledegen. Bij de veld- lopers komt vooral de naam Herman Parmeiïtier regel matig terug, iets wtat we bij de juniores mogen zeggen van Wellekens en bij de vetera nen van Kiekens. Daarnaast is er dan nog de jeugd die op de kampioenschappen voor de titel zorgde. Zij staan klaar om in de nabije toekomst het banier over te nemen. Te Aalst "togen de atletseklief- hebbers gerust zijn de jeugd heeft reeds voldoende bewij zen gelievend. We weten dat hier namen ontbreken maar de weellde is ook zo groot bij AC Aailist dat we ze moeilijk op deze plaats allen kunnen vermelden hoe graag we het ook zouden doen. AC LEBBEKE Te Lebbeke is met de ope ning van de pi9te een ganse reeks meetings ons in het voorbije jaar komen verras sen. Mogen de bestuursmen sen hierin verder doen, het is alleszins een propaganda voor de altletieksport. Over lopen we hier de titels van het voorbije jaar dan zijn ook ertkele namen meermaals on ze aandacht komen vragen. Bij de heren was dat Fran cois WLllems en dat om zijn verrichtingen over de 800 m. maar ook om zijn cross ver toon. Sterk in de schijnwerper liep ook, Benoni De Ridder Deze Lebbeek se veteraan mogen we als de beste m zijn ca tegorie betittelen. In ons ge west kende hij geCn tegen stand en ook daarbuiten blijft hij zich dn de kopgroep van iedere wedstrijd. Ward Goos- sens in zijn leeftijdsklasse blijft onze bewondering weg- Nancy Buys beste vijfkampster uit d© provincie. Anne Marie Van Nuffel én uit het Voorpostgebied. (XS) dragen. Ook hier zouden we een lange lijst van atleten, oudere en jongeren, kunnen naar voor brengen. Zij brach- te ons in het voorbije jaar klinkende uitslagen. Ook bij de dames is er vooruitgang merkbaar. Aingèle Mertens bij de oudere en Linda Bergh- man bij de jongeren traden naar voor. AC DENDERLAND De Dendermondse atietiek- klub beschikt over een zeer sterk veteranen team. Bij de ou<Me is voorzitter Adolf Heundnck de grote tompioen die in zijn Categorie onge- naaikbalar blijft. In de jongste klasse zijn het namen als Haeok. De Witte. Van Herre. weghe. Van Ransbeeck, Roels die we meermaals In de kop mochten neerpennen. Zonder dat we natuurlijk de grote verdiensten Main de overige veertigers (en dat ^In er nog heel wat) uit het oog verlie zen. Bij de Seniores zijn het ■Luc Taminau en Leo Brussel- mans die het meest in de kijker liepen. Naast deze ou deren 'beschikt AC Denderland over beste jongeren die in dien zij zich verder blijven inzetten er kunnen komen. Bij de dames zijn Greta Van Doorslaer, Carina Van De Moortel. Manie Jeanne De Ridder het meest in het nieuws gekomen, rij het elk op 'hun terrein cross of piste. Voor de klub kwam de stunt van het mrichtenu van het kampioenschap Marathon voor veteranen waarin Frans Van Ransbeeck een beste ver richting weggaf. AC BAASRODE Te Baiasrode is de kopman Damvan die zowel op het crossparkours als op halve marathon wedstrijden de klubkleuren hoog hield. Zijn prestaties rijn in het ganse land gekend. Maar buiten de ze kopman zijn er nog ini het veldlopen. De Vogel, Vran- cken en vooral Piet Roels de 39-jarige die het in de seniores rangen nog uitstekend doet Bij de jeugd steekt André Bauwens boven rijn leeftijds klasse1 uit en ook Mare aVn de Voorde zorgde op tijd voor knaludtslaigen. Bij de dames was 'het Lieve Bauwens die op de nationale kampioen- schöippen nipt de titel miste in het veldlopen, iets diat rij niet rap vergeten was. Mag- da De Kinder blijft hij de seniores voor niet onaardige uitslagen zorgen in het veld lopen. AC ZELE Te Zele werd te topper ons gebracht door Bernadette Buysse die het voor mekaar braCht de titel van kampioe ne veldlopen scholieren te behialen. Hiervoor zou' rij later te Zele uitgeroepen worden tot de sportvrouw van het jaar. Blij ven we nog even bij het kam pioenschap om Marleen Chris- tiaens te vermelden die na een val vierde eindigde en met grote verdiensten uit de wedstrijd kwam- Bij de heren zijn het Van Puyvelde De Kimpe, Van Heeke die ons beste prestaties lieten opte kenen. Ook deze vereniging beschikt over een groot lot jongeren die rich ook op het voorplan liepen. AC HAMME Te Haimme zijn het vooral de jeugdige atleten,' die we meest al op de wedstrijden aan de slag zagen. Naast Pieters, Boschman. D'Hoeye en de ge broeders Bockïandt, waren er ook de kadet Wim Willaert en de scholieren Jan Ysewijn en Durinck die de kop haal den. Bij de dames ging Mar leen Beirnaert veldlopen en Nancy Ruys uitstekend op de vdjfkatmp met de grootste eer aan1 de Waal. Lydila Meersman. Marie Jozef Van Den Eede, Linda Van Den Eynde zorgden ook voor enig atletiieknieuws. AC UITBERGEN Te Uitbergen blijft de naam De Palmenaer de grootste aandacht wegdragen. Nu Bri gitte en Myriam. hopelijk tij delijk. hebben afgehaakt, rijn het Gerda, Jan en Robert die aiktfief blijven ©n voor de suk. sessen zorgen. Ook in deze vereniging zijn .tal van jonge ren d!ie onder die leiding van Julien Van De Vélde worden geoefend. Verder hebben wij bij de dames nog Van De Walle en Pieters die zowel op zijn hoede heeft. Dat daaruit onvermijdelijk goede elemen ten naar voor treden ligt voor de hand. Hier ligt de familie Buyle aan de basis van vele suksessen. Met Dan ny en Guy bij de jongens de meest opgemerkte terwijl bij de dames Martina-Christine voor de ereplaatsen zorgen. Met Mar tine Maes kampioe ne in 'het hoogspringen en een Dorothe Meulewaeter uit stekend op de horden mag men terceht boffen te Over- mere. Ook Luc De Vriez; (Polstok) is een beste kadet. AC BERLARE Te Berlare is het, Martine Clement die op tijd zich in het nieuws werkt. Bij de to- Bernadette Buysse (nationaal kampioene veldlopen scholieren) en Marleen Christiaens (rechts). piste als cross van' de partij zijn. Ook Ingrid en Rudy Van De Velde zagen we aan het werk en bij cte veteranen is het Adhemar Van Mossevelde die de eer van de klub ver dedigt. AC OVERMERE AC Overmere de vereniging van trainer Van De Sijpe die e rtrots op gaat dat hij om en bij' de 100 jongeren onder dietten hebben we Ria Bon- 'Warens die nu de jongste we ken wegens kwetsuur uit de beweging is maar die ons toch verklaarde aan de beterhand te rijn iets wat we haar ook wensen. Bij de jongens heb ben we nog Van Vossel, Van Malderen ~n Van Acker die zich knap verdedigen in hun leeftijdsklasse. ANDRE DE WIT. Nu de heenrohde van de kompetitie praktisch voor ulle klub» achter de rug is, kan de toestand eens rustig overschouwd wor den. Al hij al hebben onze streekploegen het er niet zo slecht afgebracht en dit ondanks men algemeen het gevoel heeft dat het met de handbalsport niet zo goed gaat in onze kontreien. Akkoord, in de voorbije jaren was onze streek heter vertegen woordigd aan de top, maar toen was de basis bepaald -mal. Wij hebben de indruk dat nu deze basis veel heter gestoffeerd is zodat men binnen afzienbare tijd opnieuw met enkele van onze streek ploegen zal dienen rekening te houden. Avaniti Lebbeke. onze enige le nationialer. prijkt op een 6e plaats- De Lebbekenaars bleven hierdoor lichtjes on der hun mogelijkheden maar met de wedstrijden te gen Sasja, Seraing en Neer- pelt in het hoofd, blijven wij geloven in een Avanti dat in staat moet zijn een rol van scheidsrechter te spelen in het titeldebat. In 2e nationale afdeling tref fen wij onze twee Aalsterse ploegen in een figurantenrol aan. Bleef Eendracht Vrij lichtjes onder de verwach tingen. Rosis bewees dat zij in de mogelijkheid zijn zich te handhaven. Als Eendracht over rijn volledig spelersma- iteriaal kan beschikken is ook voor hen nog een bepa lende rol weggelegd. In 3e nationale prijkt HBC IX-ndermonde met 4 ptn. versprong aan de leiding D'-ridcrmondenaars krij gen nog e<*n enorm zwaar programma af te werken aange/jen /.ij praktisch steeds op vrplacttsing die nen. te spelen muur de in trinsieke waarde van hel spelerspotentieol kennende blijven wij hen toch als le titelkandidaat beschouwen. Brabo Denderbelle kon na een ontgoochelend seizoen- begin ziöh uit de degradatie zone wegwerken en alles toon aan maar ook deze mini-kompetitie ton nog voor verrassingen zorgen RANGSCHIKKINGEN laat veronderstellen dat de ploeg uit de St Maartensge- meente nog voor enkele ver rassingen zal zorgen tijdens de terugronde. In de Bevoideriingsreeks lijkt de enige niet Oostvlaamse kluib. Haacht, op weg naar de titel. Ajax Lebbeke ver loor tegen dat Haacht op een eerder ongelukkige wijze Niettemin duurt het seizoen nog lang en ploegen zoals Sparta Aalst en SK Grem- bergen kunnen nog heel wat roet in het Vlaams-Brabant se eten komen gooien. En wie zegt daar dat het on verwachte Zwijnaarde nog voor de verrassing kan zor gen Bij de dametjes staan de 3 toppers op gelijke hoogte. Tongeren, Uilenspiegel en Avanti Femina verloren elk 1 wedstrijd en hier belooft de terugronde ongekend spannend te zullen worden EV Aalst en Aalst. Sportief zijn hier de niet te onder schatten challengers. In de jeugdreeksen zien wij E.V. Aalst en Ajax Lebbeke zich weer flink verdedigen tegen hun Antwerpse rivalen. Avanti Lebbeke verloor reeds 1 wedstrijd meer maar <le jongst en van trainer De Vlieger staan 'klaar voor een opvallende terugronde. Bij de Oostvlaamse kadetten •geeft Avanti Lebbeke de le Nationale 1. Neerpelt 11 20 2. Sasja 10 19 3. Cul'b Mechelen 11 18 4. Seraing 11 15 5. Charleroi 11 12 6. Angleur 11 10 7. Avanti Lebbeke 11 10 8. J.S. Herstal 11 7 9. Duffel 11 6 10- Flémalle 10 6 11. Olse Merksem 11 5 12. HC Herstal 11 2 2e Nationale 1. Eu pen 11 22 2. Etterbeek 11 18 3. In. Hasselt 11 16 4. Beyne 11 14 5, Visé 11 14 6. Kraainem 11 11 7. Stenor 11 10 8- EV Aalst 10 8 9. Uilenspiegel 10 7 10. Rosis Aalst 11 6 11. Amay 11 4 12. Montegnee 11 0 Bevordering 1 Haachtse 9 18 2- Ajax Lebbeke I 9 16 3. Sparta Aalst I 9 14 4. Zwijnaarde I 9 14 5. Grembergse I 9 12 6. Joch. Aalst 9 8 7. Grembergse II 9 6 8. Ajax II 9 5 9. Sparta I 9 4 10. Lokeren 9 2 11. Zwijnaarde II 10 1 Se Nationale 1, Dendermonde 9 16 2. Kapek 9 12 3. Ganshoren 9 12 4. Tongeren 9 12 5. Zandvliet 9 8 6. Maasmeehelen 9 8 7, Denderbelle 9 8 8 Heist 9 6 9. Temse 9 5 10. Mechelse 9 3 DAMES 1. Tongeren 10 18 2. Avaniti Femina I 9 16 3 Uilenspiegel 9 16 4. Evere 9 14 5. EV Aalst 9 14 6. Aalst Sportief 10 14 7. VOPSA 11 9 8. RB Dendérmonde 10 7 9 Avanti Fern. II 10 6 10. Anderleoht 9 5 11. Duffel 10 5 12. Stelmiar 10 2 13. Spado Woluwe 8 0 JEUGDKOMPETITIES Miniemen AntwerpenOost-Vlaanderen 1. Zandvliet 6 12 2- Kapek 6 10 3. EV Aalst 6 8 4. Olse Merkseim 7 7 5. Ajax Lebbeke 4 6 6. Avaniti Lebbeke 7 6 7. Kindervreugd 7 3 8 Hecerna 7 0 Kad. Oost-Vlaanderen 1. Avanti Lebbeke 4 8 2. EV Aalst 4 2 3. Ajax Lebbeke 4 2 EVA 5 Het wederoptreden van C Celle Van de Keere. die 5 een heelkundige bewerking c aan de voet onderging is I gepland voor 7 januari, de thuiswedstrijd tegen Bus Lor. Het 's cen ®e" J helm van Jan Klaas dat I Okapi in de huidige om- standigheden Van de Kee- t re best kan gebruiken. 1 J.V.H. inhaalwedstrijden gespeeld en wat logisch werd verwacht gebeurde ook. Pallieter is lijstaanvoerder gebleven en mag de titel van herfstkampioen ?n zijn banier voeren- Sedert het vorige w eekeinde zit de heen ronde van het voetbaltornooi der Jeugdhuizen er op. Er dienden nog enkele De leider kreeg het niet al te breed in de wedstrijd met Liludamo. Het veel minder gunstig geklasseerde Lilu damo zorgde immers voor een taisfie afweer en bezweek eer vol en met slechts het klein ste verschil. Door deze over winning heeft Pallieter nu twee punten boni op St.-Jo ris. Twentiërs heeft een goe de en minder goede verrich ting achter dé rug. Het won, eerder moeizaam echter, van hekkensluiter Kreja maar moest de duimen leggen voor Efsee en dit met duidelijke cijfers. Het verschil zat hem vooral in de afwerking. De verrassing kwam van Jome c!3U Zenith op eigen bodem klopte. De terugronde van de kompetitie begint op 8 janu ari. Het. ziet er naar uit dat de toppers op de eerste speel dag van het nieuwe jaar geen averij zullen oplopen. Pa":eter, St.-Joris en Fa- brieksken zullen met respek- tieve'ijk Spokuon. Nijdrop en Terlinden als tegenstanders het j?iar zegevierend inzetten. Uitslagen van de inhaalwedstrijden Liludamo Pallieter 0-1 Twentiërs - Kreja Zenith Jome Efsee - Twentiërs Algemeen klassement 2-1 FC Boonwijk) RustTwentiërs FAIR PLAY BEKER (stand nja de heenronde) 1) Fabrieksken 63 pt 1 gele kaart Nijdrop 63 punten geen kaarten Tuf Tuf 63 pt. 2 gele kaarten 1) Pallieter 14 25 4) Efsee 2) St.-Joris 14 23 62 pt. 1 gele kaart 3) F abrieksken 14 22 Kreja 4) Tuf Tuf 14 17 62 pt. 2 gele kaarten 5) Efsee 14 17 6) Jome 6) Nijdrop 14 16 61 pt. 2 gele kaarten 7) Terlinden 14 15 7) Ypsilon 8) Twentiërs 14 14 60 pt. 2 gele kaarten. 9) Zenith 14 14 1 rode kaart 10) Jome 14 11 8) St.-Joris 11) Eureka 14 10 57 pt 2 gele kaarten 12) Ypsilon 14 9 Zenith 13) Spokuon 14 8 57 pt. 1 i-ode kaart 14) Liludamo 14 5 10) Twentiërs 15) Kreja 14 4 56 pt. 2 gele kaarten Hef progrummia van 8-1-1978 Fabrieksken Terlinden (Osbroek A) St.-Joris - Nijdrop (Osbroek B) Liludao - Jome Gijzegem) Tuf - Eureka (Immerzeel) Efsee - Ypsilon (Mercedes) Spokuon - Pallieter (De Keizer) Zenith - Kreja (Dendermonde - 1 rode kaart 11) Terlinden 55 pt. 6 gele kaarten Liludamo 55 pt 2 gele kaarten 13) Eureka 53 pt. 3 gele kaarten, 1 rode kaart 14) Pallieter 59 pt 6 gele kaarten 1 rode kaart 15) Spokuon 48 pt. 5 gele kaarten, 1 rode toart. J.VH.

De Voorpost | 1977 | | pagina 25