André Bauwens vijfde palm te Ophasselt Verkiezing van de sportlaureaat 1977 te Aalst F.C. AL0STA WIL M0DELKLUB WORDEN Eendracht Sint-Gillis: gunstige perspektieven Z f AFREKENING AAN DE TOP VAN DE ZEELSE MINI-VOETBALKOMPETITE BOKSGALA TE HAMME HOOFDKAMP BAEYENS- RESTS VO Danijs topschutter bij Racing Boonwij'k DOELPUNTEN NA RUST! Atletiek Voetdal F.C. Dessoden stopt Atleten gehuldigd te Overmere V Schuimaarde rekent op goede terugronde Voor de Baasrood se kadet André Bauwens werd het te Ophasselt zijn vijfde zege van het seizoen. Hij liep tot op 500 meters van de aankomst in derde stelling, dan plaatste hij een demarrage die hem op slag enkele meters voorsprong bezorgde die André opdreef om aan de meet met meer dan dertig meter boni zijn vijfde overwinning te behalen. Hij kende dit seizoen nog geen noemenswaardige moei lijkheden zodat de kans heel groot is dat de Baasroodse jóngere zijn provinciale titel kan verlengen In deze cate gorie mocht zondag de Aal- stenaar P. Adriaans eveneens op een beste wedstrijd terug blikken. Hij werd derde PAKMENTIER VIERDE BIJ DE SENIORES Bij de seniores ging de Aal- sterse atleet Herman Parmen- tier nu als vierde over de streep, hij blijft de nummer één voor zwart-wit Herman is uit de eerste tien niet weg te denken Voor de Baasrode- naar Laurent Vranken zijn er ook alle redenen om te vreden te zijn. Zijn stelsel matige vooruitgang leverde hèm te Ophasselt een puike 8ste plaats op. Piet Roels één van de oudste seniores uit het lot maar zeker niet versleten kwam als 12e over de meet- VETERAAN VAN SPITAEL TWEEDE Louis Van Spitael (AC Baas rode) liep zich ook op het podium waar hij op het twee de trapje stond- Met hem mogen we nog vernoemen Leemans. Van De Voorde, Van Boxstael, Van De Walle, De Swaef allen streekatleten die zich behoorlijk klasseer den. Bijde juniores was het Ro bert De Palmenaer (AC Uit bergen) die zeer stek eindigde en als derde op de uitslag kwam Nog in de eerste tien Wellekens en Fransaert (AC Aalst) op de 6e en 10e plaats. In de eerste reeks kadetten mochten we een beste pres1 tatie noteren van Guy Buyle (AC Over mere) die als twee de werd opgetekend Guy D'Haese deed nog beter bij de miniemen waar hij eerste werd; Van Den Bossche (AC Aalst) kwam als derde over de streep In de twede serie was het Annerel (AC Baas rode) die de vierde prijs Uitslagen Pupillen 20 Gabriels F. Baasr Pupillen 2de reeks 17 Ophalvens Geert Baasr Miniemen Ie reeks 1 D'Haese G. 3.37 01 VS 3. V.D. Bossche J. E A. 14 D'Hooge M Baasr 22 Jacobs Rudy Baasr Miniemen 2e reeks 4. Annerel I- Baasr. 8- Nerinckx F- EA Kadetten le reeks 2 Buyle G. 8-03 02 VS 5 Bayens VS 8 Veyt P Baasr 17. V D- Voorde L Baasr 18 Buyle F VS Kadetten 2e reeks 1 Bauwens 733.02 Baasr- Scholieren 2e reeks 13- Goossens R- Baasr. Juniores 3 De Palmenaer R- VS 6 WeVlekens H. EA 10- Fransaert P E A 12. Thys E- EA 13. Verhaven Eddy, A C L- 15 De Palmenaer Jan VS 22. Pelcman Francis Baasr Seniores 4 Parmentier H E A 8- Vrancke L. Baasr 12 Roels P Baasr 22 Bayens R. E A 25- Neirinckx F- E A 26. Fransaert J L E A- 29 Rottiers E E-A 34. Buggenhout E.A. 38 De Clercq A Baasr 40 Van De Bossche G. Baasr 44 Goossens E Baasr 50 Baes J. E A 65 Goossens E Baasr 66 Peleman A. Baasr 72 D'Hooge E Baasr 81 Verhulst R. Baasr- 82- Vermagen A. Baasr Veteranen 2. Van Spitael L- 15 52 07 Baasrode 5- Leemans H A C L- 13. V D Voorde A A C L 14. Van Boxtael O E-A 16 V.D. Walle A VS 19 De Swaef R. Baasr 25 Oosterlinck C. VS 47 De Smedt T Baasr 52 Jacobs X. Baasr- Interclub Kadetten 3- AC Baasrode 1 8 17 26 Interclub Seniores 5 Baasrode 8 12 38 58 Interclub Veteranen 5 Baasrode 2 19 47 Heden vrijdag 30 december heet! te Aalst voor de achttiende maal de verkiezing plaats van de Sportlaureaat van de Stad Aalst. Dit gebeurt om 20 uur in de feestzaal van het Stadhuis en het Stedelijk Sportkomitee dat in samenwerking met het Stadsbestuur deze verkiezing organizeert hoopt op een ruime belangstelling. Men weet dat voor het jaar -1977 de individuele prestaties in aanmerking genomen wor den De jury staat voor geen gemakkelijke taak Ze moet de verdiensten van liefst acht kandidaten afwegen. En dit is geen klusje want die acht kandidaten kunnen een goed gevuld palmares voorleggen Stelden hun kandidatuur voor de atletieksport Anne Marie Van Nuffel en Danny Roelandt; voor de motor sport Geert De Ruysscher; voor de ruitersport Bart Rubbrecht; voetbal Roger Van Goethem; wandelsport Gustaaf De Luyck; wielren nen Hedwig Bloem; wieler- toerisme Romain Terrace Het programma van deze ver kiezing is als volgt - inleiding en wèlkomwoord door de Heer E Tavernier voorzitter van het Stedelijk Sportkomitee: - toespraak door de heer G Goubert, voorzitter van 4e sportraad van Oost-Vlaan- deren en lid van de Hoge Raad voor de Sport, oud- voorzitter van het Stedelijk Sportkomitee Aalst, met als onderwerp de taak van de gemeentelijke sportraden en het belang van de ermee verband houdende dekreten; - Uitreiking van trofeeën sportweek en interscholen- wedstri jden 1977 - huldiging verdienstelijke •leden van sportverenigingen: proklamatie van de Sport- - proklamatie van de Sport laureaat 1977 van de Stad Aalst met overhandiging van het desbetreffende bre vet en herinneringen aan de overige kandidaten; - slotwoord door de heer E Monsieur Schepen van Sport, Jeugd Vrije tijd en Gezinszorg J.VH. In de wintercompetitie, tot op heden hardnekkig betwist, trad de traditionele eindejaarspauze in. Het Besbaurscomité van PC ALOSTA heeft van deze onderbreking gebruik ge maakt om constructieve initiatieven te plannen voor de toekomst. Hte kwam voltallig bijeen en besprak uitvoerig de aan de gang zijnde kompetitie waar in de eerste ploeg in de hoog ste afdeling, alsmede de ploeg clie optreedt in tweede afde ling, een ernstige kans ma ken op de titel. Vooral onze A ploeg geeft blijk van een schitterende konditie. De na men van de spelers staan borg voor de klasse van deze for matie nl Rimbaut Martine, De Smet Lucien en Van de Steene Jozef met een sterke pointage. het gestoffeerde 'middenveld» Van de Steene Herman, Van Haudt Erik en Onckelinckx Bob en de zwa re artillerie Borms Patrick, Backaeit Jeannot en kapitein Van de Meerssche Francois. Het bestuurseomité trof ver der beginsel beslissingen voor wat betreft de organisatie van zowel een winter- als een zomertomooi. de nieuw jaarsviering voor de leden en het Wamavalfèest. Verdere details zullen volgen. Op nog verdere termijn werd de toe stand van de huidige gehou wen en pisten besproken en principieel bepaald wat daar zal aangedaan worden om Alosta tot een modelklub te doen uitgroeien. Op Kerstdag had een zeer ge slaagd speciaal tornooi plaats. Het succes was groot, de wed strijden boeiend. De uitslag 1) Van De Steene Jozef 2) Van De Meerssche Frangois 3) De Ridder August 4) Coppens Alfons 5) Criel An. dré 6) Sterck Mia 7) Mor tens Louis 8) Van Damme Louis9) Van Damme De- nise10) Van De Steene Herman 11) De Witte Leon- tine 12) De Smet Lucien 13) Van Damme Luc. Nisi de suksesvolle meeting in' maart jL lag het in de bedoe ling van <le Hamse Coopmanvrienden om nog beter te doen. Dankzij «I». spontane medewerking van «Ie Zeelse manager Jozef Van Driessclie, het bestuur van Boxingklub Zele en de mannen van voorzitter Frangois Van C'auteren werd een goede affiche samengesteld. In de zaal Familia. Pieter Vanderjeugdlaan te Hamme wordt zaterdag 28 januari 1978 met aanvang te 1930 uur een boksgala georgani- zeerd met a's nationale be roepskamp over 6 maal drie minuten, het treffen Gilbert Baeyens ltestivo. Voorts zijn er tien nationale liefhebberskampen over 3 x 2 en 3 x 3 minuten met onder meer Reggy De Maere, P Troch, Mertens, Claus en de Hammenaar Rudy Van Moer voUf De Hamse boksliefheb- bers kijken belangstellend uit naar de plaatselijke Reggy De Maere reeds 8 kampen be twist en Rudy Van Moer- zeke met vier kampen zon der nederlaag Inzonder Gil bert Baeyens zal er iets goed willen van maken als neo- prof bij de groten Prijzen der plaatsen ring 350 F en zitplaatsen 200 F. De voor verkoop heeft plaats in lo kaal Den Elzas. Posthoorn plein 3, telefoon 052/47.0543; in lokaal De Trouwe Hond, Vlierkouter 19 telefoon 052/ 47-9248 en in lokaal Spor- tiva Tweebruggenplein 16, tel 477907 of hij André Pceters, Vlierkouter. tel. 4707 17. Naar we vernamen zou met een tweede geslaag de boksavond het Hamse be stuur volgend jaar in no vember een boksgala organi- zeren met Alois Carmellct of Jean Van Torre en Baeyens. Voorzitter Van Cauteren. stichter André Peeters, on dervoorzitter Kerner Vaclof, secretaris Jaak Vermeersch en Willy Y.vewijn. Georges De Waele, Ronny Saerens, Alfons Op de Weerdt en pen ningmeester Pierre Leeman, doen er dus wat aan. 1'. Van Gendt SCHOLIEREN S.C. LokerenWichelen 4 De sterke Lokeraars zijn pas na de koffie aan hun doel punten gekomen. De bezoekers lieten een zeer goede eerste hefTt zien, werden verkeken. Zo kon Paul Staes tweemaal tereke geen gebruik maken van het feit «lat hij maar te besluiten had, en faalden De Looze en De Winter eveneens. Dat «Ie score tot bij de rust blank is gebleven, is te zoe ken in het feit dat zowel doelman Van Kerckhove als Frank Van de Putte er het beste van hebben gemaakt en met hun tussenkomsten de schutters verhinderden van de goede richting te vinden. Tijdens de rust had verant woordelijke Laheyne zijn jon gens goed de les gespeld en dit heeft blijkbaar gevolgen gekregen. Wichelen had in die eerste periode zijn krachten niet gespaaril, wat resulteerde in heter en gemakkelijker spelen van de lokalen die de score openden na 45 min. via Carista, 10. Het lokaal over wicht kwam tot uiting en Wi chelen moest zich daar hij ne«*rleggen. Franklin Van Lent scoorde na 51 min. en toen dan Zaman op de 55e min. er 30 van maakte, was het vonnis voor Wichelen ook ge veld.Via Carista werd het ten slotte 4 0 na 69 min. Met Lokeren won ongetwijfeld de hetere ploeg, al heeft in de eerste periode het bezoekend team de beste kansen gekregen. We kregen dinsdagavond een ontgoochelde voorzitter Alois Moerloose aan de haak om mede te delen dat de korpo- ratieve voelbulclub FC Desso den niet langer in kompeti tie bleef, hijzelf had ontslag genomen en heslist werd «lat nog enkel zou worden aan getreden voor één of ander liefdadig doel. Het was een moelijke beslis sing voor voorzitter Moer loose, die alle wel en wee van de klub heeft meegemaakt en zich tieii jaar heeft inge zet. Wel was het een publiek gelu-im «lat het de jongste lij«l niet meer zo goed boterde. Toch bleek «Ie ploeg opnieuw het einde van het seizoen te :ullen halen. Vorige week hij ifwezigheid van de voorzitter, weerhouden door een kerst feest viel de fatale druppel die «le emmer deed overlo pen. FC Dessoden, dat zich onder andere flink heeft ingezet ten tijde van het pijnlijk ongeval met Pierre Van der Meer-sche en de jaarlijkse herdenkings wedstrijd in stand hielp hou den met Raeing Boonwijk, en als een der meest sympatieke teams uil het korporatief ver bond werd beschouwd heeft ingebonden. Jammer. Misschien komt alles noe terecht. (VS) 5t 1 Overmere huldigde zijn atletiekkampioenen „Men moet er blijven in geloven" niet deze woorden poogde voorzitter Leon Baetens zijn medebestuursleden en spelers moed in te pompen na afloop van de viertle kompetitiedag, waarop F.endracht zijn eerste scizoenpuntje veroverde. Veer tien weken later prijkt hetzelfde Eendracht op de vijfde plaats met 18 punten- Niemand had zulks durven voorspellen. Leonard Baetens herinnert aan zijn uitsporaak bij het veroveren van het eerste puntje. Ondertussen werden prachtige resultaten geboekt. De reeks zonder ne derlaag werd weliswaar af gebroken, maar door leider Viasene geklopt worden is geen schande. De vooruitzich ten zijn immers gunstig voor de St.-GiMisse Eendrachters. Spelers als De Geyter en De Wolf, Jlie wegens kwetsuren geruime tijd op non-aktivrteit werden gesteld, lopen er weer bij. zodat trainer Roger Van Beveren opnieuw over al zijn e( troeven kan beschikken. De verstandhouding en geest is prima en zelfs de allerjong sten in de ploeg hebben zich reeds flink aangepast. Met de prestaties is ook de belangstelling aanzienlijk ge stegen Spijtig genoeg stellen1 zich hier wel enkele probie-i men. Men moet werkelijk moed opbrengen om bij win- ierweer een wedstrijd achter de sporthal te gaan volgen. Hopelijk komt hiervoor spoe dig een oplossing. Racing Boonwijk sluit de heenronde af op de vierde plaats in vierde C, me! drie punten achterstand o|) leider Wieze en één op Herdersem en Moorsel. Piet Pouilliart, speler-trainer en kapitein is van oordeel dat zijn ploeg aan de leiding had kunnen staan. „En kele misverstanden, die geluk kig zeer snel uit de wereld zijn geholpen lagen aan de basis, wat niet wegneemt «lat we zeer gelukkig zijn met de gang van zaken. Voorzitter Armund D' Houdt heeft voor een goede sfeer gezorgd en de aanko pen renderen". In de Boonwijk vraagt men zich af of Racing nu op weg is Eendracht St-Gillis te vol gen naar derde provinciale. Wanneer Van Ransbcek, Cleem- put en inzonder Danijs ook in de terugronde met scherp blijven schieten kan een aardig rekord uit de bus komen. De „witte" Danijs spant momen teel de kroon met 21 treffers, bijna «le helft van het totaal. En zeggen dat het vorig sei zoen zo moeizaam ging. Spreekt Piet Pouilliaert zicli niet rechtstreeks uit inzuke de promotiekansen. dan voelt men toch aan «lat in de Boon wijk een stille hoop wordt gekoesterd. v.c. Juventus Schoonaarde bekleedt momenteel de derde, laatste plaats met amper tien punten. Niet om op Ie boffen. En toch kan «le spelers weinig of niets verweten. Nooit lagi op voctbalgebied onder bij «Ic tegenstander. Wanneer het gelpunt diemie geplaatst te w den liep het mis. Gelukkig Srhoonaarde stee«ls «le ploeg van «le terugronde geweest. In «le vorige seizoenen hoekte ze haar beste resultaten op zware terreinen. Het komt er alleen op aan dat jongens als bie- voorbeeld Van Mosseveldc hun trefkracht terugvinden. «•i-- - V.C. kaï foi lai toi Ku OUD EN NIEUW I BOB I 2 0 Door deze zege heeft Oud en Nieuw 4 punten voorsprong in de klassering op BOB en MVZ 2. Arsenal volgt op 1 punt maar heeft twee wed strijden meer gespeeld. Voor Oud en Nieuw dat met Mar- nix Boeykens en André De Waele tussen de lijnen stond, was het dus een welkome ze ge Etienne Dhollander kon het aanvallend overwicht van zijn ploeg met twee goals op het bord zetten en een over zijn beste konditie heen z«jn- de BOB I kon niet replike- M IN ISHOTTERS MV ZULK I 5 1 De kampioenen waren aan varend in hun jas tegen een wel goed meespelend MVZ 2, dat eigenlijk nooit kon optor nen tegen de afwerking van Pierre De Sitter (2), Julien Van Eetvelde (2) en Michel Dauwe. Raoul De Wilde luk te de tegentreffer. FAT. ARKNS OUI) EN NIEUW 2 2 3 Oud en Nieuw 2 heeft de laatste wedstrijden d8 goede konditie te pakken en komt opzetten naar een plaats voor de finale ronde. De trefkracht van Jan Berkers, die ot)k nu zich met een hattrick liet crediteren zit er zeker voor iets tussen Eddy Coppieters on Rudy Van Mele brachten hun p'.oeg wel dichterbij, maar puntenwinst zat er niet in- BOB 2 VERZ. DE BLOCK 2 1 Verz, De Block dat vorige week MVZ 2 een punt ontfut selde moest nu tegen BOB 2 puntenloos naar huis. Volgens de s|ielontwikkeling ware een drawn niet onverdienstelijk geweest maar doelpunten zijn nog altijd doorslaggevend en die 'oorden Luc Maes en Ru dy Geerinck voor BOB 2 en dit kon alleen maar Peter Boeykens voor Verz- De Block. KLODDE MV DE GRAUWE: 1-1 Klodde kon zich we; kansen scheppen maar afwerken was een ander paar mouwen Al leen Herman Van Driessche vond do goede richting voor de studenten. Bij De Grau we wist men beter raad met de aanvallen en Jan Van Cauteren (2). Luc Moortgat cn Marcel Verbceck troffen raak. MVZ 2 FORD NEYT 6 2 Tot de rust (2-1) kon Ford Nevt gelijke tred houden niet MVZ 2 Beide ploegen hiel den het bij aanvullend mini voetbal. Gino De Wilde en Johan Roo'.j- scoorden voer. MVZ en Danny Van Loke ren milderde voor Ford Neyt In de tweede kwam het meesterschap van MVZ 2 tot uiting en Ernest Van Caute- re, tweemaal Piet Abbeel en Gi'no De Wilde liepen uit tot 6-1 en Danny Van Lokeren scoorde nog eens voor de Neyt boys- MV DANNY DE BLOCK ARSENAL: 17 Arsenal had geen enkele moeite om hekkensluiter De Block met hoge cijfers aan de verliezende kant te zetten, Danny Everaert (3), Bob Van der Straeten, J P. Ve- hent, Eddy Van Lokeren en Mare De Beule waren de af werken- en André Eeckman redde de eer. C'RISTALBOYS SC MINI 112 Mini is nu wel de boste af werkende ploeg uit de kom petitie Met topschutter P De Kegel in de rangen is dit minder moeilijk- Paul was weer goed voor 5 treffers en kreeg navolging in Guido Pop- pe De andere twee goals werden geseoord door Theo Hofman cn Jules Poppe Lang.v Patrick Van Steen kon Cristalboys alleen het do zijn doorbreken BENO

De Voorpost | 1977 | | pagina 26