Mr VK Aalst -Kang. Aalst VOOR DE BEKER MET HET OOG OP... ZEELSE KADETTEN N BELGISCHE BEKER VOORUITZICHTEN Turnfeest „Werken baart kracht uitschieter GEWIPT KERST GESCHENKEN DUIVENMELKERS GEHULDIGD TE LEBBEKE EN ZELE TRANSFERS Volleyball RENÉ COLMAN KAMPIOEN '77 BIJ DE ZOGSE KARABIJNGILDE TE HAMME Tafeltennis in Dender- Schelde- en Durmestreek Turnen rr Herman Fierens Pierre d'Haese Frans Caethoven Eddy Peelman Erik Van Assche ingreep BASKETBAL Beker van België Kaatsen Als we onze informatiebronnen mogen geloven is het al heel lang geleden «lat heide klubs nog geconfronteerd werden in ten officieel duel. Op zaterdag 7 of zondag 8 januari kunnen ze mekaar niet meer ontlopen. Een onschuldige 4-jarige hand zorgde rr inderdaad voor dat de „wedstrijd van de eeuw" volgens Aalsterse begrippen moet uitgestreden worden. Kangoeroes won slechts eenmaal tegen VK Aalst (3-2) en verloor ook nog eens np de valreep met 3-2 omdat René De Smedt een matchhal als aangeraakt toegaf en zodoende beide ploegen nog op bet veld en VK Aalst in de wedstrijd terugbracht. Anekdoten die de komende weken nog herhaaldelijk zullen opgehaald worden. De datum zelf is nog niet bepaald al kon verwacht worden dat tie wedstrijd zal gespeeld worden op 7 januari te 16 u. in de >porthall Ten Rozen, Rozendreef te Aalst. Andere wedstrijden voor de 1/8 finales van de beker .van Oost- Vlaanderen J. ZeleR. St-Niklaas (zat. 7.1 te 20 u.) V.K. AalstKang. Aalst >t MariakerkeDestelhergen R. LcdebergC. Temse 1 SleidingeKalken KruihekeErwetegem ZottegemH. Temse LebbekeEeklo (mvw) vang. AalstWaasmunster 2) 30 jetstanden 15-11, 15-11, 15-8 Kangoeroes startte erg aanvallend deze partij tegen een derde irovincialer die zich steeds goed uit de slag trok en tijdens de •erste beurt, mede dank zij een knappe achterveldverdediging, de terliescijfers via 10-4 en 12-7 tot 15-11 kon beperken. Bij Aalst vas Van Lierde ingekomen voor Van Hecke wat geenszins toorde aan liet samenspel. Tomeloze inzet van de bezoekers in de tweede beurt (1-6 als le esultaat) met een statisch Kangoeroes dat zelfs 1-9 op het e- lord kreeg. Paul Philips met blok en Van Caelenberg met •n istige afleggers brengen de ploegen praktisch hij (9-10) al is e- iet dan al duidelijk dat Waasmunster eervol zal ten onder ik [aan. Dat gebeurt ook zo... 15-11. Met een 2-0 achterstand is iet vuur uit de bezoekende gelederen. Via 7-3 wordt het vlot 15-8... en Kangoeroes Aalst wacht nu ongeduldig op de uitslag Asper-VK Aalst die nadien 0-3 blijkt te zijn, zodat... (mvw) oor de kadetten van Juvenes Zele start op zaterdag 7 januari [1978 te 17.30 u. een nieuw, opwindend en hopelijk lang avontuur lljin de Beker van België voor Kadetten. Ze kregen echter geen l(.|tinekuurtje voor de voeten geschoven in de ploeg van Jets Roc- n. kelare, een Westvlaanderens volleybalscholen. Trainer De Saeger, Cu ten drukke zaterdagavond in het verschiet, zalzijn mannen ge- of noegzaam kunnen oppeppen zodat deze partij het aanzien meer ze jan waard zal zijn. D«- Juvenesscholieren reizen naar Temse waar ze voor dezelfde competitie Temse ontmoeten. Twee promoties Kuklos Aalst is bij de scholieren vrij voor de le ronde. (mvw) DESTELBERGEN VC ML LEBBEKE 2—3 Setstanden 156 9—15 12—15 15—5 en 10—15 Met de kerstsfeer in ge dachten heeft Lebbeke haar reeks van petieterige wed strijden niet 'kunnen stop pen. Tegen degradatiekan didaat Destelibergen tapte het slechts bijwijlen uit het goede vaiatje en schrok er toen blijkbaar van dat de punten als kralen aan een garen werden geregen. Die laatste beurt was er trouwens het bewijs van. Eindelijk gemotiveerd om- dalt verlies een duidelijke uitschakeling tot gevolg had. op de beste verliezersplaat sen hoefde men niet meer rekenen, werd het in 1 ruk 09. Toen sloeg men eenmaal in het net. kwa men er 2 slechte recepties en een verre pas die on nauwkeurig werd beoordeeld 4—9. Destelbergen voelde nu kwa lificatie in bet bereik en vocht als jonge duivels. Bij 10—11 was er vooral langs Lobbeek se zijde geen verbe tering vatbaar. Tenslotte was het Leo Rogiers. voor de hoeveelste maal al, die met aantsmoeilijike opslagen. 2 rechtstreekse punten en een receptie die op het blok van Patrick De Letter uiteen spatte, de stand op 1014 bracht. Toen was de Gentse pijp wel uit en waren beide téaims geplaatst voor de vol gende ronde. De objectiviteit gebiedt ons nochtans te zeggen dat geen van deze vertegenwoordigers uit Bevordering de kwalifi- katie verdien vooral niet wanneer men weet dat een pioegje als 3e prov Steen dorp na een steengoede match en 23 verlies tegen Eeklo. de volgende tegen strever voor Lebbeke. niet kan worden heropgevist om dat Destelbergen een 2-tal punten beter setgemiddelde had. Triest hoor- ASPER VK AALST 0—3 Setstanden 815 1517 11—15 In laatste instantie toch nog nieuws van deze wedstrijd, waarbij de moedige thuis- spelers slechts dn de 2e set wat honden terug doen en een 713 achterstand kon den ombuigen tot I5 De Aalsterse routine had echter het laatste woord- (mvw) Hecke en Agncs Durinck, elk 30 punten werden beide vier de geklasseerd. Vijfde was voorzitter Jerome Verdammen met 28 punten. Ook het karabijn verbond van Oost-Vlaanderen was aanwe zig. Een! toelichting werd ge geven over de voorziene akti- vi tel ten in 1978. P Van Gendt Halfweg kompetitie zijn de vooruitzichten vrij hoopgevend voor de streekpioegen In de hoogste provinciale afdeling is Herleving Dendermonde A opgeklommen naar «le «lerde plaats in de algemene rangschikking, dit 11a een eerder moeizaam begin. Zonder van een kans op promotic te willen gewagen, mag gezeg«l dat Dany Vermeulen, die momenteel speelt aan een winstgemiddeldc van 90 en zijn ploegmaats stukken kunnen maken- In «Je tweede provinciale af deling zitten de streekpioegen gegroepeerd in het tweede stuk van de rangschikking. Zowel Kuklos Aalst A. HK Hamme A en Herleving B hebben 'het "iet gemakkelija gehad in de heenronde. Te Dendermonde rekent men al- vtast °P e^n sterkere terug ronde van Tecqmenne en Co, terwijl men zowel te Aalst als te Hamme hoopt het in de thuiswedstrijden te kun nen waarmaken om het be- ihouö' veilig te stellen. In de derde provinciale afde lingen blijfy Elckerlyc A de blikvanger. Met twee punten achterstand op Galmaarden A zit het er nog in voor de A- ploeg van Tom Van dér Mlarok. Herleving C blijft het verrassend goed doen en ook Kuklos B is goed op weg zijn behoud te verzekeren. Tivold Hamime heeft enkel zichzelf als tegenstander in 4e D. De Hammenaars heb ben vier punten voorsprong op het duo Elckerlyc B en Vlierkouter. Op de vierde plalats in deze reeks vinden we Herleving D gevolgd door Wichelen A en HK Hamme B. Dat d'e ta f el ten nissport ook te Wichelen vooruitgang boekt kan worde n opgeaakt uit het feit dat Wichelen B ploegen als Reseda C en El ckerlyc C een heel eind ach ter zich heeft Samenvattend kian worden ge. zegd dat de posities van de verschillende streekpioegen heel wat beter zijn dan vorig seizoen het geval is geweest- Geen enkele ploeg verkeert in degradötiegevaar en voor een paar zit er zelfs nog een promotiekans in. In de dameskompetitie be kleedt Herleving Dendermon de de tweede p'Jaats achter Louise M'arie, terwijl de ve te ranenploeg van Herleving de 'leiding heeft moeten af staan aan Small Street Gent. maar toch dn staat moet zijn op ere rang te eindigen. Positief is dat de nieuwe klubs Tdvoli en Vlierkouter Hamme het prachtig doen. V.C. TAFELTENNIS TRAININGEN VOOR BEGINNERS BIJ HERLEVING Vanaf woensdag 4 januari '78 worden in het Herlewingio- kaïal. zaal Edelweiss. Pastoor De Buokplaats -te Lebbeke wekelijks trainingen gehou den voor beginners. Deze worden geleid door Dany Vermeulen, die door Bloso werd aangesteld. Belangstel lenden worden verwacht tel kens om 20 uur. Deze eerste cyclus loopt over zes opeen volgende woensdagen. Een vervolmakingskursus wordt eveneens in uitzicht gesteld. Voor clc 73e keer organiseerde WBK zijn traditioneel turn feest op zaterdag vóór Kerstmis- Dit jaar werd het echt een hoogtepunt. Voor de versiering der zaal was «loor <le verant woordelijken een reuze-inspanning geleverd die beloond werd met een uitgebreid publiek en een gezellige sfeer. De leiding had eceneens spe ciale regelingen getroffen zo dat een verzorgd en geva rieerd programma kon aan geboden worden. Na de ou verture brachten de kleine jongens een reeks matoefe- ningen onder leiding van Pierre Guns. Mevr Callebaut toonde met haar dames een dynamische reeks op aantrek kelijke muziek. Toen kwamen de aspiranten meisjes met sprongen op het paard, geleid door Lydia Van der Jeught De vrije reeks die de aspiran ten jongens van Clément Van Stichel turnden, was de over gang naar de plintsprongen, een gezamelijk optreden van kleine meisjes en kleine jon gens en ineengezet door Me vr- Joos en Pierre Guns Het shownummer dat de da mes nadien dansten genoot veel bijval evena's de tum bling van de gemengds keur- ploeg onder leiding van Mar cel Joos en met oefeningen van hoog niveau. Na de pauze openden de club kampioenen met een vrije oefening op een toestel, voor de jongens lange mat en paard met bogen, voor de meisjes de balk Dan werd het tijd voor de veteranen die een afgewerkte bonds reeks voorstelden, een pluim voor hun leider Théo Ver- leyen- Naar hogere sferen dan met de aspiranten jon gens d'e enkele minitrampo- linesprongen ten beste ga ven, spijtig dat de zaal zo laag was De kleine meis jes demonstreerden daarna een vrije reeks van mevr Joos die eindigde met de vijf kleurige olympische ringen- De krachtpiramides, door Pierre Guns en Marcel Joos opgesteld, toonden dat enze heren met een tafel en en kele stoelen op vele manie ren naar handstand kunnen. De harmonieuze ba'koefening van de juffers bewees dat leidster mevr. Joos nog meer pijlen op haar boog heeft- Tot slot nogmaals de vetera nen met een vrije reeks die tot een b'snummer leidde Voorzitter Jozef Joos kon te vreden zijn over dit geslaagd turnfeest Het was dan ook met vreugde dat hij het bal kon aankondigen waar tot in de vroege uurtjes de gekende leute heerste (MVW) Pierre D'Haese won met bravoure de WAOD-cross te Izegem. In- Waterland Oudeman was bij 3e. Jef Peelman was 11e te Ize gem en 19e in Waterland- Oudeman. De oude garde kan het dus nog Herman Fierens, een Hammenaiair, was laure aat in de veldrit voor openbare diensten te Wal eramd-Oudegem. André Burms deed het daar ook prima voor hem was er een 2e prijs. In hel nationaal kampi- oenschaip omnium voor liefhebbers was Frank Caethoven 2e. achter de ornge.-.aakbare Michel Vaarten. Rik Caethoven, de andere Zeienaar, legde beslag op de 5e plaialts Eddy Peelman won sa men met Staf Van Roos- broeck het srbelheidsmim- mer per ploeg in het omnium dat werd geor- ganizeerd in het sportpa leis te Antwerpen. Peel- man-Van Roosbroeck wer. den ten slatite 3e in het e: n dikiassement De Baasroodse junior Erik Van Assche zullen we een tijdje missen op de cros sen Secrretaris Van De Voorde deelde ons mede dat hij een ingreep onder ging. We wensen Erik een spoedig herstel toe. De Lel»b«-ekse öui\eiisjuppen» vergaderden in „Het Land van Aalst" enkampioenen van .-.Eendracht maakt macht" Zele. HELLAS OKAPI 98-86 De verrassing in de kwartfinales van «1e „Beker van België" was de uitschakeling van Okapi hij tweede klasser Hellas. Het werd een vrij zenuwachtige bedoening dit Oostvlaams derby. Dit wordt vooral geïllustreerd door de gebrekkige en slordige afwerking aan weerszijden dan vooral in de aanhef, van de partij- Zo viel de eerste „field goal" na drie minuten en nadat de beide ploegen bij hun eerste zeven pogingen hadden ge faald- Het werd 2-2 na vier minuten en Katherman en Jones zouden het rendement van Okapi dan toch iets op drijven. Van 8-4 ging het scorebord in een ruk naar 8-15 en meteen meende men dat de bezoekers gelanceerd waren. Men had echter een denkfout gemaakt En ook zonder Green gerekend De Ger.tse Amerikaan bracht niet alleen de punten aan waar mee Hellas in koers bleef, maar zorgde er op de koop toe voor dat Katherman tot elf punten werd beperkt Vermits de Aalsterse Ameri kaan slechts aan een 5 op 16 shotprestatie reikte, wai het voor Hellas slechts een koud kunstje om voorsprong te ne men, Rust 38-34 Dat de thuisploeg aan die verhouding kwam wa: ook te danken aan Boers die insgelijks doeltref fend afwerkte Okapi moest in die eerste periode tot de vervanging van Elias, die aan een minder goede kon- ditio laboreert, overgaan en Corthals kwam op het ter rein De tweede speelhelft kende een denderend begin van de thuisploeg die langs de Amerikanen Green en Mayhew het scorebord fluks naar 51-38 tilden Mayhew kreeg vanwege Jones te veel bewegingsvrijheid zodat coach Acke zich verplicht zag zijn Amerikaan naar de bank te ha'en. Hendrickx kon May hew wel enigszins beperken, maar toen nam Green op nieuw de draad op Voor Okapi en alhoewel Kather man z'jn goede draai vond en opnieuw de bal regelmatig door de Gentse korf mikte was er geen sprake meer van terugkomen Het kon een sterk spelend Hellas niet van een plaats in de halve finale houden. De doelpunten Katherman 11 18, Jones 8-17, Schorreel 4 6 Elias 0-3, Corthals 2-0, Van den Broeck 9-8 J-V-H In het land van Dender, Durme en Schelde wisselden de kaatsers weer rijkelijk van klub- 'fitter een tótaal overzicht van de transferts Landuyt Paul (A Baasrode) naar Meerbeke; Peersman Luk (Hemiksem) naar A Baasrode; Vermeir Marcel <SK Hamme V\Vnaar Iddergem SK: De Plecker Pierre (F'.eurur) naar Hamme SK; Kiekens D. (Gijzegem) naar Welle: Duprez Luk en Schoeckaert J (Ninove) naar Gijzegem Sp De Clercq R V.A Baasrode! naar Hamme St Anna: De Sitter Pierre (Buggenhout BJ) naar V A Baasrode. De Brneckeleir Roger (Baasrode J V.) naar Baasrode VA Hum Norbert (Wie/.o BJ> naar Baasrode V A Caudröh Rcnii (Denderbelle XV) naar Opstal P.; De Kinder II (Opstal P naar Denderleeuw D-G Dierickx Fr. (Denderleeuw D.G> naar Opstal P De Boeck Fr (Baardegem) naar Eremhodegem T De Coninek Ch. (Opwijk Wr naar Baardegem SK (mvw)

De Voorpost | 1977 | | pagina 27