KOMENDE KOMPETITIE Zwemmen SABINE PAUWELS NEEMT DE LAATSTE KANS! Minivoetbalkompetitie Mijlbeek Aalst zwaar geklopt Waterpolo D.Z.O. MIKT HOOG IN DE RICHARD YDENS uit Appels: Oost-Vlaams snelheidskampioen Driessche uit Hamme Sint-Anna: halve fondvluchten Alfons Van zege op de Duivensport RUDOLF GOOSSENS IN DE KIJKER IN HET VERBOND BERLARE-WANZELE PAUL POPPE (ZELE): ALGEMEEN HALVE FONDKAMPIOEN IN HET VERKOND TE DENDERMONDE! Cyclocross PAUü. DE BRAUWER WERNER VAN DER FRAENEN EN PIERRE DHAESE WINNEN 'aul I'oppe (Zele) niet vrouwtje Denise en zijn cracks- Richard Ydens uit Appels. Elk jaar op de laatste zondag van het jaar. nu voor deze gelegenheid tweede kerstdag organiseert de Wase Zwemkring een zwemfeest met als titel, „De laatste kans". Dit jaar was het inderdaad de laatste kans voor velen, daar de limiet tijden door de KB-Z-R-B- op onverantwoorde wijze verscherpt werden die op 1 januari 1978 van kracht worden, tijden die een kampioen van België zoals Franky DE GROOT niet be reikt, zelfs Carine VERBAUWEN bereikt niet de nieuwe limiet tijd op de 400 m crawl- Vandbjar het rekord. 640 deenemers om 18 wedstrijden te betwisten over afstanden van 100 en 200 meters in de verschillende disciplines. De Dendermondse Zwemver- enging Olympos was ook van de partij, een paar prestatie tijden met hun top-atleten Patrick Van De Velde en Bilde Bleyaert lagen in hun bereik. Het zou benjamin Sa bine Pauwels zijn die ieder een verraste en 1 limiettijd van jonge haai liet opteke nen, plus een eerste plaats Sabinc behoort thans tot de eb te in haar kategorie. een proficiat waard. In de zwem- sport kennen wij de betekenis vart deze titel. In totaal wer den 20 limiettijden van jonge haai verwezenlijkt, twee pres. taties en een zilveren zwaan, dat laatste was voor Franky Gijssens. In de grote masa van deelne mers uit 36 klubs wist Olym- pos twee eerste plaatsen te bemachtigen De kersverse jonge baai Sabine bij de ben jamins en Hilde Bleyaert bij de dames- Hilde wilde dit her halen in de vlinderslag maar Eliane Schautteet van K.Z.K. die onregelmatig was inge schreven zou dit beletten Hilde moest zich in deze wed strijd tevreden stellen met de tweede plaats. Ook een twee de plaats voor Patrick Van De Velde bij de heren in 0.56,7 een derde plaats voor Franky Gijssens in 119.6 bij de eendjes en eveneens een derde plaats voor Daniel Beeckman met 111 rond bij de benjamins. Daniel verbe terde hier het klubrekord dat tot heden op naam van Jef Waumans stond. Kristel De Decker ook een 3e plaats in de 200 meter miniemen, tijd 3.15.3. Verdere tijden voor Olympos w-aren Benjamins jongens: Eric Van Goethem 1.11,5 Michel Beeok 1.15,3. Benjamins meisjes Myriam Samyn 1.17,9 Saibine Heir. b'aut 1.35.4 Eeendjes Chris Rottiers 131,2. Miniemen meisjes Veerle De Graeve 1.36,3 Miniemen jongensStefaan Van Den Bossche 1.30.1 Erik Goossens 1.20.4. Het gaat de Aalsterse mini- voetbalklubs Mijlbeek Apos telken en M Martens Sport momenteel niet voor de wind Eerstgenoemde werd zwaar geklopt door Sp. Gent De 1-8 eindcijfers, een afstraf fing die kan tellen, spreken voor zichzelf en wijzen op een konstant overwicht van de bezoekers Bij de rust kon men deze partij reeds als gespeeld be schouwen. De Aal stenaars ke ken toen tegen een 0-5 ach terstand aan en waren toen reeds reddeloos verloren- In de tweede speelhelft lieten de bezoekers het tempo zakken en teerden toen meer op hun voorsprong. Hiervan profiteer de Apostelken dan om de eer te redden. M. Martens Sport moest forfait verklaren voor de uitwedstrijd bij Gazellen Brugge Er ontbraken een paar spelers op het appel en vandaar de forfait score Ui terst spannend was de kon frontatie Ford Aalst - St - Eloois. Ford redde dan nog maar eens de Aalsterse eer Niemand kon zich in dit pikant treffen nooit goed los haken en er werd met wisse lende kansen gestreden Ford was naar het einde toe sterk genoeg om voorsprong te ne men en deze te beveiligen De uitslagen Ford Aalst - St -Eloois 8-7 Gazellen Brugge - M M Sport 10-0 (ff) Mijlbeek A Aalst - Sporting Gent 1-8 J V.H Op 7 1-78 beeijit de waterpolokompetitie in vierde nationale "o.' terpoloploeg zal dan zijn eerste wedstrijd Na twee jaar geleden dc kompetitie Ivaterpoloploegen met brio gewonnen te ffz O -klub zeker kans maken op de titel. In de verschillende oefenwed veel enthousiastelingen naar strijden is duidelijk gebleken de trainingen maar dat be- -?«ïat de spelerskern talentrijk genoeg is om gelijk welke te genstander het hoofd te bie den. Ondanks een zeer on dankbaar uur om te trainen, namelijk 's zaterdags om 13 u is er onder de leiding van trainer Ph Hoogewijs toch steeds weer voldoende volk om duchtig te oefenen. Naar men mij vertelde is, of beter was, het grote probleem het aantal geïnteresseerden in de sport waterpolo als zodanig Een aantal jaren geleden toen de klub nog maar pas was opgericht kwamen enorm perkte zich dan ook meestal tot die ene training. Aan dit euvel is nu verholpen omdat diegene die nu zijn overge bleven ai verschillende jaren meedraaien en zodoende de klappen van de zweep ken nen. De D Z O.-waterpolospelers zijn erg gemotiveerd om van deze kompetitie de hunne te maken, maar zij kunnen dit niet alleen, zij hebben uw steun nodig, de kracht van Jan Publiek. De Dendermon- denaars worden soms nogal eens tercht verweten thuisblijvers te zijn en enkel buiten te komen als 't Ros of de Reuzen uitgaan. Laat U daarom niet kennen en kom eens supporteren en genieten van een mooie, harde, ge zonde en ©rg attraktieve sport- Onze thuiswedstrijden zaterdag 7-1-78 D.Z O K.Z.K. om 21 uur zaterdag 28-1-78 D Z.O- - L ZV. om 21 uur zaterdag 4-2-78 D Z O- 1 Z V W. om 21 uur zaterdag 25-2-78 D Z O. - S W C B om 21 uur zaïterdag 11-3-78 D-Z O - A.S-C om 21 uur zaterdag 18-3-78 D Z O. - Z Z om 21 uur zaterdag 15-4-78 D Z O - Z.O om 21 uur Voor een paar weken schreef ik dat de melkers uit onze kontreien dit jaar goed uit de verf kwamen op de provinciale kampioenschappen. De algemene provinciale staat te pronken bij de gebroeders Heirman te Berlare. De oostvlaamsc titel op de snellieidsvluchten kwam naar Appels Richard Ydens werd de knap pe en verdiende winnaar. Zijn jaarduif haalde de beste re sultaten. Er was zelfs geen enkele oude duif, die beter kon doen. Eind mei betitel den we in deze kolommen de Richard Ydens crack als de duif van de maand en toen stelden we reeds voorop dat een provinciale titel tot de mogelijkheden behoorde. De geschelpte wit pen jaarduiver bleef de topresultaten aaneen rijgen met het gekende re sultaat. DE KAMPIOEN De provinciale snelheidskam pioen spruit voort UH een eigen Ydens-duivin gekoppeld aan een duiver van Frans De Smet eveneens uit Appels. Dat bet een duifje met de goede bloedstromdng is. kwam reeds tot uiting bij de pie pers. Hij won toen van 17 in kervingen 15 prijzen. Als wcduwnaiar- jaarling scheerde hij de hoogste top pen. Het werd werkelijk een fantastische Noyon crack, die reeds op 17 april de goede forme had en zijn intenties demonstreerde door een Quié. vrainvlucht te winnen met 3 minuten vooruit. De super van Richard Ydens begon dan aan zijn kampioenen kwalifi catie. De grote waarde van de duif komt nog sterker uit de verf als men weet dat hij in verschillende mkorvings- lokalen werd ingekorfd en meestal op bonsvluchten waar de beste naar de mooiste prij zen kwamen dingen. Zowel in het Verbond Appels - Den- dermonöe - Oudegem, als te Lede, te Berlare. als in het land van Alalst stond er geen maat °P jonge kampioen. Hier volgen de uitslagen die hij op de Noyonvluohten bij- eenvloog en die tot de pro vinciale titel leidden 24 april 96 d 2e 1 mei 634 d le 8 mei 195 d le 15 mei 155 d le 22 mei 224 d le 29 mei 230 d. le. Wegens plaatsgebrek kan Ri chard Ydens in de Rijkelstr. maar weinig duiven houden. Acht wedunaars. 4 koppels kwekers en 20 jonge duiven. Dit heeft alleszins het grote voordeel dat overbevolking uit den boze is. Voor een paar weken vertelde Richard ons dat hij nu nog meer ging ziften en zijn kolonie zoveel mogelijk ging uitbouwen met de origine van zijn kam pioen 1977 zal zeker een duivenjaar zijn dat Alfons Van Driessche zich nog lang zal geheugen- Vijf jaar geleden begon hij aan een duivenstam te bouwen- Alfons wou het waarmaken^op de verre drachten, zoals dat het duivcnjargon wel eens genoemd wordt. Hij l»egon aan een vijfjarenplan en hij was er zich van bewust dat indien hij dit met succes wou doen er inspanningen nodig waren- Die inspanningen of beter in vesteringen moet iedere dui venmelker doen, die op de uitslagenlijst een behoorlijk figuur wil slaan. Het duiven- spel maakt geen uitzonderin gen op andere disciplines- Om eerste prijzen te winnen of kampioen te spelen moet men over het materiaal beschik ken Alfons ging dan ook bij de groten uit het vak aan kloppen: De Raedt-Van Grom- bergen Gent, De Busschere- Desbucquois Mariakerke, R en zn. Galle Serskamp, Ga briel Van Limberghe Dender- monde, Alex Putteman Den- dermonde, Roger Michiels Ze- Ie Eduward De Wolf Tiel- rode Dit was de basis waar mee hij in 1975 een 8e plaats in belgisch fondkampioen- schap voor jonge diuven won- Daarna ging hij door Jules Rijckaert St Amandsberg, R. Verstraete Oostakkcr, de ge broeders Janssens Arendonk- Meteen was het ras Ridders hof geboren en de succes- sonreeks kon beginnen In 76 won hij de asduif jaarlingen en werd hij kampioen met de le en 2e getekende jaarlingen in de Fondclub der Dender streek liet voorbije seizoen speelde Alfons Van Driessche een palmares bijeen, dat wei nigen in de duivensport hem konden nadoen Het vorig seizoen won hij zeven eerste prijzen, zowel met oude, jaar lingen als jonge duiven op halve fondvluchten, waaron der twee derby's. Dit is een palmares dat alleen wijst op de grote kwaliteit van zijn ras en een bevestiging dat het Riddershof bevolkt is met eerste prijs vliegers, een ori gine waar velen naar stro ven- Voor Alfons moet dat de grondvesting zijn om ver der door te stoten naar de nationale top Het loont alles zins de moeite om zijn over winningen op een rijtje te zetten 8 mei oude duiven COR BEIL (NVDD) 636 d le prijs (afstam Gabriel Van lambergen Dendermonde). 8 mei jaarduiven CORBEIL (NVDD) 555 d- le (afstam- ming uit de Rapide Van Ju- les Rijckaert) 15 mei Oude duiven Dour- dan (NVDD) 323 duiven f le (afst Raoul Verstraete, Oostakker Alex Putteman j Dendermonde) 26 juni jaarduiven AR- GENTON (FCD) le prijs (kruising Coppi Rijckaert - Raoul en zn Galle Serskamp) j 3 juli jonge duiven derby I St Denis (NVDD) 1205 d le prijs (kruising Raoul Ver-' straete Oostakker Ward.De Wolf Tielrode) 10 juli jonge duiven der 1 by ETAMPES (NVDD) 1144 d le prijs (kruising Coppi iu Rijckaert Raoul en zn Gal- T 1c) 17 september jonge duiven I LA SOUTERRAINE (Dender- J monde) le prijs (kruising Salomon duivin Rijckaert zoon Negus Rijckaert) De stelregel van deze halve fondkampioen is met zo weinig mogelijk duiven spelen, maar ze optimaal op de wedstrijden voorbereiden- En daar is Paul Poppe uit de Veldekensstraat te Zele sedert \elc jaren reeds in gelukt Paul vertegen woordigt eigenlijk de jeugd in het halve fond spel in het dendermondse. Maar ondanks dit heeft hij ruime ondervinding en mag hij zeker niet bij de leken gerekend worden- Sinds zijn 15e jaar staat hij er alleen voor en uit die leerschool heeft hij lessen getrokken. Zijn hok wordt tot de beste uit de streek gerekend en dit kwam het voorbije seizoen nóg maar eens tot uiting- In het verbond te Dendermonde werd hij kampioen bij de oude en de jonge en was hij derde bij de jaarduiven. STRENGE OPVOEDER Paul Poppe houdt het bij een harde opleiding voor zijn dui ven Ze moeten uit het beste hout gesneden zijn om een zitje te verdienen op zijn hokken Maar eens dat ze ge. kwalificeerd ziin. omringt Paul ze met de beste zorgen. Duiven moeten zich thuis- voelen op het hok. ze moeten de hand van de meester ken nen maar ook waarderen en het kontakt moet wederzijds zijn, meent Paul. Ge moet met Uw duiven spreken, ze mogen niet schuw of schich tig zijn. De voorbereiding moet 'n die zin georiënteerd. De duifjes moeten gemoti veerd om een term d:e in is te gebruiken, zijn om naar huis te komen. Dit kan men duiven leren aldus Paul Poo- pen- In dit verband citeert hij een voorbeeld van een jonge duif, die na een vlucht bij warm weder thuiskwam met vuiile poten en dus onderweg was gaan drinken. Het pie pertje kreeg thuis geen gele genheid om zijn dorst ver der te lessen en als de mel ker later met de drinkpot op het hok kwam. wist het be slist goed. dat het thuis is dat er gedronken wordt en niet tijdens de vlucht- Dergelijke sdhijnibaa'r kleine zaken spe len soms een grote rol om grote kampioenen te vormen. Een opsomming van de re sultaten van het hok Paul Poppe zullen we niet herha len, het is een aaneenschake ling van vroege prijzen en eerste series. Het is geweten dat Pa^l graag zwaar poult en meeste met succes en in het voorbije seizoen won hij zeker 15 poules tot 1000, dit is wel een unicum en voor de insiders is dit de beste refe rentie over de waarde van het hok. dat geen verder be toog nodig maakt Het is dan toch gelukt als een duiveltje heeft Paul De Bruuwer in en om het sport- centrum De Warande gefietst, j, gespurt en gelopen om uit n de greep te blijven van Geir- f landt, een ouwe rat in de jf stiel en voor de gelegenheid zijn stevigste konkurrent. Toen j het Oostvlaams cyclocrosskam- pioenschap voor amateurs er op zat, mocht Paul het zegege- j baar maken. Zonder schichtig achterom te moeten kijken Geirlandt fietste immers pas j een volle minuut later door j de finish. In Diegem nam De j Brauwer deel aan de A-cross 'I en behaalde een verdienste- lijke zevende plaats. De begaafde Werner Van der Fraenen liet in de C-wed- strijden af en toe een flits l, zien. Tijdens het kerstweek- einde ging hij er met alle geweld tegenaan zowel te Hoeselarc als in Oedelein hol de hij als nr één over de streep en deed heter dan be paalde voor het wereldkam pioenschap gcpreseleeteerden. Winnaar nr drie was Pierre D'Haesc hij triomfeerde in de BWF veldrit te Zerke- gem. Gilbert Catloir mikte nog maar eens naar de ereplaatsen 7e te Wetteren en 10c in Kluis- hergen. Voor Albert Van Dainme. stak er te Oedelem een vierde prijs in en in Die- gein was hij tiende. oorts trokken verscheidene junioren flink hun streng Jean De Bondt, 3e te Dworp. Robert Veyt, 4e in Wetteren en Diegem, Kudi Van Impe, 6e te Diegem en 9e in Setnnier- zake en Daniel Seliuddinek, J Rudolf Goossens woont aan de Vaartstraat te Zelc oo de grensscheiding van deze gemeente met Berlare- Als duiven- liefhebber probeert hij een stam op te houwen, waarmee hij geleidelijk mee wil wedijveren op het interessante halve fondspel. Zijn kolonie op een degelijk), wijze uitbouwen is zijn eerste streefdoel. Bij voorbaat heeft hij gezorgd dat zijn hokken over de lteste akkomodatie beschikken en aan alle eisen voldoen om de duiven er gezond te houden- Dit L van primordiaal belang om te lukken. De tweede stap, wel een even belangrijke, is de kwaliteit van dg duiven. Rudolf is te rade gegaan bij de liefhebbers die hun sterke origine reeds bewezen. We noemen zomaar de gebroeders Janssens Aren- donk, Delbare Ronse. Brouc- kaert Wervik, Arthur De Schepper Moerbeke. Jaloux Neerhespen, Gilbert Van As- sche Zele, Georges Roels Zele, Florent Walraeve Berlare. Met deze koppelingen is hij er in de voorbije jaren in gelukt om zich tussen de betere lief hebbers te klasseren. Voor de komende jaren heeft hij een nieuw experiment in petto. Van het klassehok Dumortier uit Virginal bekwam hij goe de duivers, die hij zal koppe len aan duivinnen van zijn hok. Van deze kruisingen verwacht Rudolf veel voor het komende seizoen. BAMIS Veel duivenliefhebbers staan niet altijd positief tegenover het houden van bamisduiven en zeker om er mee de kom petitie in te gaan. Er is veel voor en tegen, maar toch zijn er altijd hakken die er goed bij varen. Eén van die hok ken is dat van Rudolf Goos sens. Deze liefhebber heeft in 1977 met een driejaarse bamisduiver mooie prestaties gehaald. Zijn «blauwe witte- kop», een zuivere Janssens Arendonk, toonde zich in het verbond Wanzele Berlare een slokop in het winnen vain de grote inzetten- De pou. le tot 1000 nam hij graag mee. Eén duif die zevenmaal meedeelt tot 1000. hebben niet veel duivenmelkers op Rudolf Goossens zijn Rosanne en zijn kampioentjes. hun hok. De uitslagen van 1 de blauwe wittekop zijn al- t tijd vermeldenswaardig 15 mei Dourdan 359 d. 4e I 22 mei Etampes 132 d. lie t 29 mei Orleans 82 d. lie j 26 juni OorbeLl 127 d. 12e j 3 jui Dourdan 181 d. lie j Etaimpes 138 d. 8e 24 jui Etampes 100 d. 12e. j BENO.

De Voorpost | 1977 | | pagina 28