OOCHELEN MET MILJOENEN AMNESTIEMOTIE UNANIEM GOEDGEKEURD Men pikkels of ajontjes? - DE OMHEINING ALS STRAATBEDEKKING De Voorpost - 30-12-1977 - 3 VP-oppositie had uiteraard heel wat bezwaren tegen de begroting. Toch werd het niet het steekspel icn \ooraf had verwacht. Naarmate de besprekingen vorderden, werd het ook al goed nacht. Ken gemeenteraadsleden hadden het toen al lastig om de ogen open te houden, laat staan de aandacht pHe te houden. Vóór Schepen Van Den Eede aan de toelichting van de begroting begon, waren de "''lciële gemoederen al warm gelopen na een startschot der raadslid BOGAERT had afgevuurd: het ^'"thuis dat maar niet uit de bloedrode cijfers eeraak» 'Ver Bogaert vond dat er een Wat het nieuw ziekenhuis betreft: de aanbcstcdingsdosiers worden voor april-mei verwacht. En zul len er nog kredieten zijn indien men tot volgend jaar op de voogdij-overheden moet wachten? De bouw zou in elk geval vier jaar in beslag nemen. Wel gaat men specialiseren, of toch probe ren. Het OCMW stelde zijn kan didatuur voor neurochirurgie. Zonder specialisatie (dus louter geriatrie) is een ziekenhuis nu niet meer renderend. Van Hoorick had het nog over het optimmeren met eigen personeel van een opera ticzaal. warme maaltijden uitbrei den tot de deelgemeenten, en diepvriesprodukten met verwar mingsoventjes waarvan al 32 per sonen gebruik maken. De OCMW keuken heeft af te rekenen met plaatsenen personeelgebrek. maar de" provinciale overheid weigert personeelsverhoging. Aandacht vroeg de heer Van Hoorick ook voor de sociale dient waar veel lelijk toch, maar te laat) eer (ook financiële) hinderpalen moe- !|jking die aan promotie wil ten opgeruimd worden. „P doen. Elk slachthuis zal nu Dr. Van Der Beken betreurde dat de OCMW zelf niet een kort ver slag van toelichting bij de begro ting had gegeven. Hij stelt dat elk raadslid zich zou moeten inspan nen om op basis van kennis en toewijding tot een konkurrentielc positie te geraken. Raadslid Bogaert twijfelde aan het kontrolerccht in de wasserij: Wat aangerekend wordt om het linnen te wassen zou momenteel niet te kontrolcren zijn. De heer De Turck stelt de vraag, of men niet beter naar meer thuis verzorging zou gaan waar dat mo gelijk is, omdat het resultaat in de inrichtingen (voor bejaarden) na deliger is dan bij de thuisverzor ging. Schepen Van Den Eede zegt hierna dat de 38 miljoen achter stallige wedden (nieuw geldelijk statuut) met 10 miljoen overraamd zijn. en dit dus niet zo duur zal uitvallen als aanvankelijk werd geacht Burgemeester D'haeseleer zei vervolgens dat er met het kloos terpand vlug van stapel zal gelo pen worden, en bracht hulde aan hel OCMW personeel. Bij het Gemeentekrediet zou aangedron gen worden op vlugge afhandeling van het dossier van het nieuw zie kenhuis. Tussen burgemeester en OCMW zou er nu om de drie maanden nauwer kontakt plaats vinden. Hij had het over de maal- iiti ttitivciiiiuio uwui. tijden met diepvriesprodukten Islid Van Hoorick stelt waarover men niet altijd tevreden ip dat vooral het geldelijk sta- was (uitbreiding keuken St. Job voor het personeel, de uitga- over de noodzaak die er bestaat deed stijgen (of moeten we aan een grotere wasserij, en over en: steigeren). Bovendien het voorstel van Dr Van Der Be er nog personeelsleden op ken om aan te dringen opeen ver slag van de OCMW bij de begro ting. Toen volgde een «coffc Break- zoals de burgemeester zei (met sandwiches voor de hongerige ^mcKe laKcu /.uuucii Kumiv.ii magen die sedert 5 uur niets meer (ghouden. Het OCMW wenst binnen kregen). Daarna kwam Schepen De Neve al dadelijk weer met cijfers aan dragen: de raming voor het her- strukturering van het wegdek op de Grote Markt was 10 c/c duurder uitgevallen, en kwam op 12.6 mil joen te liggen. Raadslid Van De Sijpe vroeg ook vriendelijk zijn partij niet meer oppositie te noemen, maar wel minderheid, alhoewel wij moreel wel de meerderheid uitmaken», een uitspraak die wel voor enige hilariteit zorgde. Hetzelfde raads lid begaf zich ook op de lyrische toer nadat schepen Van Den Eede zijn toelichting bij de begroting had voorgelezen: na het aanhoren van het klaaglied om cijfers, stel ik de vraag of de schepen volgende maal in wat feestelijker cijfers zou "iele oplossing nodig was: ge- L'J^ of wegsnijden. Maar hoe c Ppen Van Den Eede vertelde k'jat hij bij Minister Dhoore e Ontvangen om over eventuele Pa'gave van reeds gebruikte ae,m te spreken, gelden die moe- jruggegeven worden wanneer :c,tstemming van een gebouw stjdert, waarvoor de staat sub- 's h toestond. Gaat het dan echt ?a4ant op met ons peperduur ê^thuis De schepen zei even- '^iat er zich verder nu een armissie van deskundigen over rofcbi enten zal buigen (hopelijk rz'jgenoeg). i een disproportie tussen het li slachtingen en de beschik- ■■kolcruimtc. De helft van de ti kan niet in de frigo's. Men i nu de keuze tussen twee op- hgen: een zeer dure (35 mil- en een dure (10 miljoen), blijk zal men er niet met de dicht naar mikken). Er i> lelijk toch. maar te laat) een die aan promotie wil doen. Elk slachthuis zal nu larCen EEG stempel op de var- esfibben moeten zetten, zodat "e»kleintjes zullen moeten ver- Men wacht nu op het oord van staatssecretaris De- aan wie de slachtproblcmen n doorgegeven, en die nu jn jde centen zal moeten beslis- ,an Aan diéns handen zal nog i kleven, want hij zal het ge- hebben als ze er niet komen, de wonde zit dieper: zoals nu iet evenwel niet doorgaan. De ■akten werden verlengd voor aar. en daarna islid en volksvertegenwoor- Caudron zag dadelijk al een iizc besparing in de watcr- (wat minder water verspui en vroeg aandacht voor 49 :igde werkplaatsen in het ithuis. •pen Van Den Eede stapte de OCMW: 89 miljoen de stad bijpassen, dat is bijna t dan vorig jaar. Een wan- iuding valt waar te nemen in igprijs -per bed» in de drie irdetehuizcn Sint Lieven. en de Hopperank (rcspektie- 96, 175 en 50 bedden). St. :n en Hopperank hangen bij elkaar 507 en 499 fr. St. laart het evenwel al met 137 zijn, zo zei schepen Van Den vruchtbare gesprekken aan ing met de OCMW. ook voor iet zeiekenhuis betreft. Islid Van Hoorick stelt >p dat vooral het geldelijk sta- [voor het personeel, de uitga- deed stijgen (of moeten we steigeren). Bovendien er nog personeelsleden op Heilstand geplaatst (loon zonder igtcn). Hij had het ook over 30 tfkrouwen voor het OCMW die IjJgczinshelpsters zouden bij- n. zodat deze zich meer met [ifieke taken zouden kunnen ihouden. Het OCMW wenst 1eicp te doen op het plan Spi- om zodoende de financiële Bi slag niet gewaar te worden. 'olgens had raadslid Van :n riek het overde intercommu- wasserij: daar wordt de was q lan.terwijl in het OCMW r-j deelhouder in de intercom- E ale) het personeelsgetal on- >V'Jzigd blijft. I afvloeiingsplan naar andere EI sten dringt zich dus op. Hi j s'e igt ook de aandacht op de la- ;n tabele huisvesting van hel dW-personeel in vergelijking bet ^c' stadspersoneel. Het 1 v we ziekenhuis ligt nog op de va ntafel. en het klooster ligt al de :rhalf jaar in puin. allemaal l vfcn die de goede dienst niet in eb land werken. kunnen spreken. Is de last dan zo enorm geworden Hij stelde de schepen voor zich te omringen met negen wenende vrouwen, waarom schepen Van Den Eede ant woordde helemaal niets tegen die vrouwen te hebben. Hierna volgde de kommentaar van verschillende raadsleden die we hier elders ver kort weergeven. Als eerste sprak Etienne Bogaert. Daarna volgde Willy De Turck die het o.a. over -misbruiken op ho ger niveau» had. Na deze toe spraak zei de burgemeester dat hij de heer De Turck in de geheime zitting om uitleg zou vragen om trent deze beschuldiging. De ver gadering wordt een beetje nijdig: Van Hoorick: -ik hoor hier veel terug van wat ik vroeger heb ge zegd. Aan de heer Bogaert zou ik zelfs auteursrechten moeten ge ven.» Evenzo Schepen Van Den Eede: -vele schepenen zouden hier de schepenen van vroeger moeten la ten spreken». Volgen dan nog de heren Van Hoorick Caudron. De Gols en Redant. Of: meerderheid vóór, oppositie tegen. WEDERWOORD Schepen Van Den Eede dankte de meerderheid eerst voor de lof die hem werd toegewaaid omdat hij tijdig met zijn begroting klaarge komen was. Die wierook zou hij doorwaaien naar zijn helpers in zijn departement. De schepen gaf vervolgens kommentaar op de af keurende woorden die uit de oppo- sitiestoelen waren opgestegen. Uiteraard richtte hij zijn pijlen vooral op zijn voorganger Etienne Bogaert. die niet mals geweest was in zijn betoog. Er kwam weer wat animo in de zitting: -Finan cieel management, meneer Bo gaert? U zijt toch zelf zes jaar schepen van financiën geweest? Wie nam het initiatief voor interne kostprijsberekening, en wie kel derde dit idee? zei schepen Van Den Eede met veel retorische vraagtekens in zi jn woorden. Voor raadslid De Turck: een nieuw aan- koopdienst en prijsaanvragen leidde al tot miljoenen besparin gen. Raadslid Van Hoorick: de konsolidatielening moest tot einde 1976 lopen, en niet vroeger wor den afgebroken! Raadslid Bogaert nam opnieuw de handschoen op. en stapte naar de arena: raadslid Van Hoorick zou geen visie hebben op de begroting zelf, wel op wat gezegd werd door de oppositie. «Maar u begint toch al ongerust te worden, dat is al heel goed». Ook in de grondregie moest niet teveel heil worden ge zocht. deze zou immers de struk- turen niet wijzigen. Raadslid Caudron werd aangera den volgend jaar een hogere toren te zoeken. In zijn toespraak had hij immers berekend dat het tekort, in blauwe briefjes uitgedrukt, de hoogste van de IJzcrtorcn zou hebben. Raadslid Bogaert drong er verder op aan niet alle heil van Brussel te verwachten. Het Gemeentefonds zou afgebouwd worden, waarna men zich tot het Regionaal Fonds zou moeten richten. De heer Bo gaert vond het positief dat raadslid Redant had gewaarschuwd voor de hoge taxatiedrempel. Van Hoorick antwoordde dan dat men inderdaad ongerust was. maar in het betoog van de heer Bogaert niets had gehoord overde sanering uit andere bronnen dan de fond sen Burgemeester D'haeseleer dankte de meerderheid voor de opbeu rende woorden, en wees op de problemen waarmee men te kam pen had. Hij toonde zich zeer te leurgesteld door de woorden van ukki G raadslid Bogaert. Hij zei ook dat hij nooit voorheen een ploeg men sen aan het werk had gezien die zich zo fel had ingespannen, doe lend op zijn medewerkers in het kollege Raadslid De Turck wen ste vervolgens de kwestie van de aantijging van misbruiken op ho ger vlak» op de openbare zitting te behandelen, en niet in de geheime zitting. Het woord «melkweg» valt (raadsleden Van Hoorick en Van Der Vcken BSP zijn hoog op hun paard gaan zitten, en de zitting raakt hier op klimax-hoogte). Burgemeester D'haeseleer ontzegt raadslid De Turck het woord. Deze bleek evenwel noch burge meester. noch enige schepen tc vi seren. maar gewoon een beetje meer. kontrolc op het oog te heb ben. Het incident werd gesloten, en men kon herademen. Raadslid Bogaert houdt vol dat de burge meester nou toch even zijn kalmte kwijt was. En raadslid Van Hoo rick press «de cynisch manier van interpelleren van de heer Bo gaert» Burgemeester D'haese leer: «ik moet wennen aan klein geestige dorpspolitiek». Over en weer dus harde woorden Raadslid Uyttersprot legde ver volgens nogmaals de begroting onder de loupe: De randgemeen ten, zo zei hij. brachten een boni van 86 miljoen naar Aalst, dat hiermede met een batig saldo van 18 miljoen kon vertrekken Men evolueerde echter naar 375 mil joen tekort. Een belastingsdruk van 4.292 F per inwoner (voor de meeste gemeenten een verdubbe ling) zou die inwoners echt wèl doen opschrikken, beweerde raadslid Uyttersprot. die volhield dat men regelrecht naar het failliet ging indien men zó verder boerde. Hij drong erop aan de tering naar de nering te zetten, en er voor te zorgen dat er geen tekort aan kas middelen zou ontstaan (voor de betaling van het personeel). Sche pen Van Den Eede: -maar wij hebben ook de leningen van de gemeenten overgenomen! Men besprak hierna nog even het probleem van het ophalen van het huisvuil. Een beslissing is echter nog niet gevallen. Raadslid Bo gaert wou nog de provinciale be lasting op het tewerkgesteld per soneel en de drijfkracht afgeschaft zien. om de industrie niet verder te ontredderen, hierin bijgevallen door de heer UyttersprotDe heren Van Der Veken en De Gols zijn ervixir de lasten te herverdelen. Wc vernemen ook nog dat er 35 luxepaarden in Aalst rondlopen, waarop belasting wordt geheven, en de heer Uyttersprot wil nog we ten of er personeel van builen de stadsgrenzen werd in dienst ge nomen. Mevrouw Lievens-Borms had graag wat nadere uitleg omtrent het operationeel maken van de te werkstellingskommissieBurge meester D'haeseleer antwoordt dat op tijd en stond die kommissie zal samengeroepen worden, maar dat Jan Caudron gelijk had in zijn bewering dal men zich aan het verzinken is in kommissies en ad viesraden. Raadslid Uyttersprot vroeg nog enige toelichting over de reiskos ten van het stadspersoneel (70.000 km!), over het opzeggen van on gebruikte telefoons in de vroegere gemeentehuizen, en over een re kening van 20 zegels van 6 F die een veldwachter had gekregen van de politic, en waar voor nog maandelijks een statistiek moest opgemaakt worden. De burge meester was wel akkoord dal kon trolc hier meer kost dan ze waard was. Raadslid Caudron wou nog weten of men voor een bijdrage van 382.000 frank wel genoeg gebruik maakte van de adviezen van de «vereniging van Belgische Steden». Raadslid Van Der Beken (VU) zag graag dat men de boodschappentas uit de politiehanden zou nemen: zij hebben ander werk tc doen. Er wordt verder onderhandeld over klcdingfonds van de brandweer dat zou opgericht worden. Raads lid Uyttersprot bemerkt een wan verhouding tussen vast personeel en tewerkgestelde werklozen: 26.6 miljoen en 28 miljoen. De tewerkgestelde werklozen zitten ^evenwel in één enkele post vervat, terwijl de vaste personeelsleden over verschillende posten uitlo pen Dr. Van Der Beken (VU) pleit verder voor een duidelijker bewegwijzering naar de wi jk «Ten Berg»; Jan Caudron heeft het nog over efficiënte plaatsing van openbare telefooncellen: Uytter sprot over het leerlingenvervoer (van 1,6 miljoen naar 2.9 mil joen!). een verhoging te wijten aan de uitbreiding van kontrakten waar dit vervoer vroeger niet be stond. Schepen Rocls verzekert ons dat honoraria voor levende modellen in de kunstakademie werden opgetrokken: voor ge klede modellen van 110 naar 160. en voor uitgeklede modellen van 120 naar 200 frank (leidt dit dan ook naar verhoogde vcrwar- mingskostcn?) De heer Caudron had graag meer uitleg gekregen over de huidige verblijfplaats van waardevolle ar chiefstukken uit de randgemeen ten. (waarop de burgemeester antwoordt allang op een archief- inventaris te hebben aangestuurd) Hij heeft het ook nog even over het bezoek van Koning en Koningin aan de Karnavalstoet (van 15 tot 17 uur) en over de bijkomende kosten voor verlichting op de Grote Markt indien de BRT zou komen opnamen maken (400.000 F onkosten die men zal kunnen omzeilen door bijvoorbeeld vroe ger uit te zenden). Schepen De Neve pleitte voor het bespreken van de verschillende suggesties binnen het vijfjaren plan van Openbare Werken in een afzonderlijke gemeenteraad. Men heeft besloten in de departement besparingen tc doen. door uitslui tend nog dossiers op te nemen die administratief volledig in orde zijn. Het is ook uit met luxe- projekten. Na deze lange bespreking van de begroting voor 1978. ging men over tot de stemming. De meer derheid keurde ze goed. de min derheid stemde tegen. «Daarmee kunnen we helemaal niet akkoord gaan», zoals raadslid Bogaert het uitdrukte. Over deze begroting komen we volgende week nog uit voerig terug. Ook op de verschil lende interpellaties zullen we dan verder ingaan. Wilfried Lissens Nadat de frakties de inhoud van een amnestiemotie opgesteld door volksvertegenwoordiger Jan Caudron afzonderlijk hadden bespro ken en gewijzigd vroeg raadslid Jan Caudron volgende tekst goed te 'T ES DE LESTE KIER van de joor da 'k hier op deis plosj. in 't Olsjters. serjeize en stomme dinges kom vertellen. Ne kicrch klein pikurken, ne kier eh zwansken. eh verrozjelken oever vroeger joren, mor toch attoyd iet dat oprecht gemindj es. Want worom zol ek hier dinges schroyven die 'k zelf nic *n mien En as 't er somtès mensjen gewcist hemmen die heer allicht nc kier op heren tien getorren gevoeldj hemmen, kom, 't er werd al rap ne kier iet mis verstoon of iet op hem gepakt dad azoei ni bedixddj 'n was. Mor 'k haaf er oon meh gedacht tc zeggen, 'n ander mag dad wik doeng Ik hem aal ze leven geprobcird van allemaan zè gedacht te respekteiren. mor "k hem tèn oeik geren da ze da meh 't moyn oeik doeng. Hee 't vast 'k Moen ierlèk zeggen: 't was plezicreg wcirken meh de ploeg van de Veirpost. Doot zitj leven in. door werd geweirkl en ze verstoon makanderen. En valt er iensj eh klein woerdeken. ochot. "t es stillekcs woor dat noeit nie 'n wooit En as 't op 'n doeng komt trekke ze toch allemol on 't zclde zjiel. Den ienen speld j al ne kier iet deir on den anderen woor dat er i veranst eh wa nies te ratten es en de jonges die de fotos moeten trekken en die heer toch oeik ni kennen in twien snoyn, probeire van zu goc meigelek allemaan kontent te stellen. En onze Roel, de maan die de koeirekes van ghicl da spel moe probeiren in hannen 't haven, 'n heig het ni onder de men op sommegste momenten. Mor oever 't joor da verboy es, kaan 'n meh recht en reiden kontent zèn. De Veirpost heid in 1977 goe weirk geleiverd en in 't joor woorin da Klein Olsjt nor Groeit Elsjt oevergesprongen es, dat er nog ne kier kiczigen worden en dat er op alle gebied veranderingen kwampen die op de voet mosten gevolgd werren, 'n was da ni t' onderschat ten. Ons blad es 'n begrip on 't werren en 't es beiterdat er linksen rechts al zèn die zeggen: pas op. de Laspost es doras dat er ni zol oever geklapt werren. Da betieket dat er al reikenink meh ghaven werd en dad es toch de rol van een blad newoor En naa hem ek lank genoeg serjeis gcwcist. ne kier oever iet anders. Verleide weik was ek nog reidelèk loot op de Mert en wa zien ek door Nog droy klein pagadders, zwert gemokt en slecht geklidj. of verklidj. die noor den twelleven nog op de boon woren. Z' hooin gon zingen, kafei in en kafei ooit. En in ne kafei woor da 'k oeik was. kwampc ze binnen en ze vroegen heer 'n pint 'k Moen zeggen da ze mor eh limonadeken gekreigen hemmen zee. mor toch. 'k Hem meh afgevraagd: wa loeipen die klein snotneizen na nog zu loot op 't stroot te doeng Weiten die avers da en wa zeggen de die dor op Ik 'n ben giene peizeweiver en 'k zing da geren van die zangerkes. mor 't mogt toch 'n betjen in de reiden bleiven newoor 'k Peisden azoei in meh zeiven: moste ze dad in Africka zing, hoe dat de die hier rondloeipen, ze zollen missching oeik zeggen: ochiere én 'n omholink doeng ver 11.11.11... 'k Vroeg meh af ofdat er door gie poliesjcrcglement op stoot, om wad ier da die pallesoten moeten van 't stroot zèn As ze na om 'n ier of ting ooitschien hemme ze toch zeikes toyd genoeg g'had ver heer liekes gon te zingen. Ge zedj zing dat de Keinink en de Keiniginne die hier kommen nor onze karnavalstoet zing. omdat den tfouftegste kier es. hier ni tot den ting ieren zelle rondloeipen... "k Ben oygentlèk bloy da 'k hier da stiksken moen schroyven. domei ben ek ne kier va veiren den teivei. want meh die doagen zitj ne mensj dor toch mor van den iene show nor den anderen te zing. 't Es aal show dat de beldjboois sloot. Stikskes ooit shows van 't afgeloipe joor en oever Sjarloa die doeid es. spoytcg. en oever Urbi en Orbi (kejje die twie ni en oever, ja woroever ni 't En komt er podomme ni af van nc kier booiten te goon ver links of rechts ne kier 'n nief vortjen hociren tc vertellen. Gelek as oever die madam die heer ne nieven hond gekocht hooi en die meh da bistjen aloeverander dag nor de zjie mostWant z' hooin heer ne zjiehond opgesolferd Of oever die jonges van Deire- monne die da ni kennc kroppen hemmen dat de die van Olsjt nimmer kood 'nzen. Mor die zelf lasteg loeipen omda de die van Olsjt gezeid hemmen dat Deiremonne mor 'n proche 'n es en omdat de Keinink en de Keininginne wel nor Olsjt kommen en ni nor heer peerd gon zing hemmen en die doveir grocite gele papieren lote moaken hemmen oever da spel mehdaschéft van te peizen dat domei de Keinink ni zal teive kommen mor ze zèn al ooitgenoemd In elk geval, ik wensj on aal de leizers van Pikkels en Ajontjes en aal d" ander èrtiekels in de Veirpost, ze meigen zelfs nog van Deiremonne zèn: eh gralèk gelikkcg joor en veil voyven en zessen, vanweige DOLF. gen. voor zover het niet om oor logsmisdadigers gaat. Burgemeester L. D'haeseleer wees erop dat het kollege en de meerderheidsgroep deze motie ondersteunen. Volksvertegenwoordiger Ghis- leen Willems vroeg om de zitting vijf minuten te schorsen zodat hij met zijn groep zou kunnen over leggen. Deze geammendeerde tekst werd dan goedgekeurd. Wel wees Lambert Van de Sijpe op het feit dat niet alleen personen die wegens de repressie en epuratie veroordeeld werden moreel belast zijn. maar dat ook de kinderen en familie morele belasting dragen. Volgens Willy Vdan Mossevelde wordt het stilaan een traditie om amnestiemoties in te dienen. Na 3U jaar komt men nog steeds met een voorzichtige motie af. Vol gens spreker heeft de VU 20 jaar lang gevochten voor een fede ralisme met twee en amnestie, nu verloochent men zijn ideeën om een paar portefeuilles. Hij zag het eerder zitten in een verzoek i.p.v, een vraag. Lambert Van de Sijpe replikeerde dat het van belang is om een unanimiteit te bekomen waarbij hij gesteund werd door de burgemeester. Willy Van Mossevelde stemde dan ook in met de motie. Of nu echt zo'n motie gewicht in de schaal zal werpen is een andere vraag Misschien als alle gemeen teraden dergelijke unanieme voor stellen overmaakt aan de regering. RVdP stemmen: De gemeenteraad van Aalst, in vergadering bijeen op 21 decem ber 1977 akteert dat de regering in haar regeringsverklaring heeft aange kondigd maatregelen te zullen be studeren die zouden kunnen bij dragen tot de verzoening tussen alle burgers. betreurt dal een deel van de oorlogsslachtoffers, zoals krijgs gevangenen. politieke gevange nen. oudstrijders. werkweige- raars. e.a. verstoken blijven van een statuut van nationale erkente lijkheid en vraagt een heropening van de termijnen van erkenning, daar de rechten verleend aan de erkende oorlogsslachtoffers her zien en verruimd werden: stelt vast dat 32 jaar na de oor log personen die wegens de re pressie en epuratie in menig geval veroordelingen en administratieve sankties ondergingen, die buiten verhouding staan tot de ten laste gelegde feiten, nog steeds de so ciale gevolgen hiervan ondergaan: verzoekt de regering zowel om kristelijke als om humanische re den maatregelen te treffen om deze sociale gevolgen op (e van- De rukwinden van de laatste dagen haalden tie omheining rond de omver SJ van hel belfort

De Voorpost | 1977 | | pagina 3