GEERT DE RUYSSCHER SPORTLAUREAAT 1977 IUG0 DE POT fANUIT CANADA: :N HOE GAAT HET IET VLAANDEREN? EREMBODEGEMSE FIRMA ZET BURGEMEESTER GRAVEZ ONDER DRUK van lil Editie Aalst We komen er wel doorheen want wij, Vlamingen, zijn niet van gisteren De Voorpost VRIJDAG 6 JANUARI {ij jc^ .8» 31' JAARGANG NR. 1 - 20 F De feestzaal van het Stadhuis te Aalst was vrijdagavond veel te klein ter gelegenheid van de verkiezing van de Sportlaureaat 1977. Er was inderdaad een enorme belangstelling. Spijtig genoeg was er een wanklank op deze sportavond. Annie Marie Van Nuffel die door de jury als tweede werd geklasseerd weigerde haar herinneringsplakket in ontvangst te nemen. Anne Marie Van Nuffel, die een enorme verdienstenstaat kon voorleggen, zowel nationaal als internationaal vlak, nam het inderdaad niet dat ze slechts tweede werd geklasseerd. i Laten we echter dit incident niet opschroeven en op rekening I van de ontgoocheling schrij- Iven. Ontgoocheling die deze Aalsterse atlete moeilijk kon verbergen. De voorzitter van het Sportkomitee de heer Ta- j vernier wees er op dat de jury ivoor een moeilijke opdracht stond. Het is inderdaad geen klusje de verdiensten van een atlete af te wegen tegen deze -van een motocrosser. Het is nochtans ook zo dat men de inspanningen de rezultaten en verdiensten van de Sportlaure aat 1977 niet kan negeren. Tij dens deze sportavond was er ook een interessante toe spraak van de heer Geert Gou- bert voorzitter van de Sport raad van Oost Vlaanderen waarin deze de middelen be lichtte waarover de sportlui en klubs beschikken op financieel en materieel vlak, dit dank zij een nieuw dekreet dat zopas van kracht is geworden. Er werd ook overgegaan tot de uit reiking van de trofeeen voor de interscholenwedstrijden. De trofee voor het volleybal (he ren) viel te beurt aan het St Maarteninstituut, voor de da mes aan het St Vincentiusinsti- tuut Gijzegem. Het handbaltor- nooi werd door het Vrij Tech nisch Instituut gewonnen. Voor het zwemmen werd de wissel- Geert De Ruvsscher sportlaureaat 1977 (F.L) Toen Aalstenaar Hugo De Pot jaren terug naar Canada vloog om door vijf jaar afwezigheid zijn militietijd te ontlopen zal hij wel niet gedacht hebben dat sukses hem daar zolang zou Pinden. Zijn realisatie van de plechtigheden van de jongste Olympische Spelen, dat moest voor hem de definitieve terug keer inluiden naar zijn Aalst, zijn Vlaanderen. Maar het koude Canada laat hem niet los en Hugo De Pot heeft heimwee, veel heimwee... Half december komt er op de Voorpostredaktie een brief uit Montreal Nu, wij hebben Hugo De Pot altijd en niet alleen om zijn direkteurschap van «Les Ballets Modernes du Québec», een grote meneer gevonden en een schrijven van hem doet dus plezier. Zoals beloofd heeft ie daar al lerhande persknipsels aan toe gevoegd. De «Courrier du Sud», «The Gazette», «Journal de Montreal»... ze steken allen eenparig de loftrompet over de laatste realisatie van Hugo De Pot Het blijkt dat men hem daar in open armen knuffelt, want nergens schrijft de Canadese pers over «de Belg Hugo De Pot». Welnee, men heeft het over de direkteur van «les Bal- Iets Modernes». En wat heeft die nu weer op z'n aktief staan? Op 13 november komen eerst twee shows van elk 15 minuten in het Olympisch Stadion. Er zijn alles samen 700 deelne mers Veertien dagen laterop 27 no vember, volgt dan de «Grey Cup '77». de jaarlijkse finale van de Amerikaanse voetoai- beker tijdens dewelke men voor de matchen als pauze- attraktie gewoonlijk een show inlast met fanfares en majoret- ten. Deze keer wilde men daar over de grote plas iets anders schaal van het BLOSO gewon nen door het St Jozefkollege bij de heren. Bij de dames werd het Koninklijk Ateneum laure aat. Voor de atletiek ging de eindzege naar het St Jozefkol lege. Bij de dames won het Ko ninklijk Ateneum. Basketbal bij de heren werd gewonnen door het Koninklijk Ateneum, bij de dames door het St Jozefinsti tuut. De veldloop werd St Aloy- siuskollege Ninove gewonnen. Bij de dames ging de wisseltro fee BLOSO naar de Dames van Maria en dit voor de derde opeenvolgende maal. De trofee «Sportweek 1977» geschonken door het Stedelijk Sportkomitee werd toegekend aan de wandelklub «De Ka dees» voor de organizatie van wandeltochten. De handbal- klub Eendracht Vrij werd tweede gerangschikt, terwijl de tennisklub «Kangaroos» derde werd. Er werden ook verdien stelijke leden van sportvereni gingen gehuldigd. Namelijk Paul Van den Abbeel, van de K.A.C.E. Aalst, die als vijftienja rige debuteerde en sedertdien ononderbroken lid was van deze vereniging, Jan Van der Hoeven van de K.A.C. Vlierzele en van de wielertoerismeafde- ling van K.S.C. Denderstreek. Hij was gedurende 42 jaar on afgebroken beoefenaar van de atletieksport. Philemon Arijs van de balboogmaatschappij «De Ware Vrienden» hij is se dert 10 jaar lid van deze gil- de;Robert Jacob van de bal boogmaatschappij «De Klau- waerts» waarvan hij reeds meer dan 50 jaar aktief lid is. Karei Viellefont van de bal boogmaatschappij «St Serva- tius» hij won meerdere titels. Mevrouw Germaine Daeleman van de Gymklub Nieuwerker- ken;William Duquet van de Aalsterse Turnkring, sedert 1967 trainer,;Gerrit Buys van de handbalklub Rosis is sedert 1968 lid van de klub en onmis baar als speiertrainer;Francois Lievens van de handbalklub Eendracht Vrij stichter van deze klub in 1960;Louis Van Damme lid van Petanque klub Alosta lid van de klub sedert 1967;Kamiel De Smet voetbal- klub Wilskracht Hofstade se dert 1959 voorzitter van deze Lees door blz.4 Te gast bij Mark Eyskens ■HHP I Lees op bladzijden 14 en 15 een eksklusief gesprek met de Staatssekretaris. Aankoop brandweerwagen te Lede Op het agenda van de laatste gemeenteraadszitting te Lede stond eveneens de toewijzing van de aanbesteding voor de aankoop van een brandweerwagen. Deze toewijzing heeft heel wat herrie teweeg gebracht. Niet alleen tijdens, maar vooral vóór de gemeenteraadszitting. Uitein delijk heeft de Erembodegemse firma haar slag niet thuisgehaald. doen. De Olympische Spelen zaten nog fris in het geheugen. Vandaar... Hugo De Pot: «Mijn PRE- GAME-show was een choreo grafie met 500 deelnemers, waaronder 300 leerlingen van mijn dansschool («Les Ballets Modernes du Québec»). Ze dansten met grote ballons die ze eerst in de hand hielden, daarna aan een onzichtbare draad loslieten tot op ongeveer 10 meter boven de grond. De draad was aan hun hand vastgehecht zodat, bij het dan sen, het plafond van 300 bal lons op en neer bewoog met elke armbeweging Aan het einde van de dans lieten ze de 300 ballons de lucht in. Daarna begon een dans met gekleurde zijden halsdoeken (2 in elke hand) die in hun kostuums ver stopt zaten en ze plots te voor schijn haalden (ong. 20 minu ten show). LeeS'door blz.4 Alle middelen waren goed Toen wij die bewuste avond van de raadszitting aan het Kul- tureel Centrum aankwamen, stond daar een werknemersde legatie van Somati Erembode- gem te praten met leden van de oppositie. Wij kregen tevens een vlugschrift in de handen gestoken, waarvan de inhoud samengevat de volgende was: «De firma Somati uit Erembo- degem heeft een prijsofferte gedaan voor de levering van een brandweerwagen, samen met nog andere firma's, die evenwel invoerders zijn van een Duitse wagen. Somati maakt de brandweerwagen zelf. Bovendien zijn in dit bedrijf uit de streek eveneens tien Leedse arbeiders tewerkge steld. Zij doen, samen met de andere werknemers van het bedrijf en de direktie een be roep op het Leedse gemeente bestuur om te zorgen voor werk in eigen streek, nu in deze tijd van ekonomische recessie en werkloosheid.» Vooraleer de bespreking van dit punt aangevat werd, legde burgemeester Gravez vol gende verklaring af: «Ik heb gis teren en vandaag heel wat be zoeken en telefoons ontvangen van werknemers en direktiele- den van de firma Somati uit Erembodegem. evenals van vakbondsafgevaardigden. De zen trachtten allen op mij al dus druk uit te oefenen en zij wendden hiervoor allerlei mid delen aan, zowel gevoelsar gumenten als andere. Dit is een hoogst eigenaardige en vooral ongebruikelijke han delswijze bij een openbare aanbesteding.» Burgemeester Gravez deed verder een op roep tot de raadsleden om zich, zoals het reglement voor schrijft, aan de gegevens van 't lastenboek te houden, weiKe gebaseerd zijn op prijs, lever ingstermijn en kwaliteit, en zich niet te laten leiden door gevoels argumenten. Het lastenboek was trouwens door de provin ciale technische diensten goedgekeurd Drie firma's in de «run» Door de technische dienst van de gemeente Lede werden zes verschillende firma's aange schreven, die allen per aange tekende zending op 16 novem ber 1977 het lastenboek ont vingen De prijsoffertes moes ten op 16 december 1977 bin nen zijn. In totaal hebben vijf firma's geantwoord. Eén lever ancier was niet geïnteresseerd en een andere kon de wagen niet afleveren volgens de ge gevens uit het lastenboek. De drie overblijvende firma's: So mati, Rosenbauer en Geens boden allen eenzelfde wagen type Mercedes aan, evenwel met varianten. De firma Rosenbauer uit Oos tende. een importeur, deed een prijsofferte van 2.243.950 fr exklusief BTW en een lever ingstermijn van 7 maanden. Het voorgestelde type beant woordde niet volledig aan wat gevraagd werd in het lastenko- hier. Er was een eerder vage technische beschrijving aan toegevoegd. Burgemeester Gravez besloot dat het aange boden type zeker niet voldeed aan het lastenboek. De firma Somati uit Eremode- gem leverde een offerte binnen aan de prijs van 2.354.100 fr., inklusief BTW en voorzag een zeer lange leveringstermijn van maximum 60 weken (ongeveer 14 maanden) dit omdat de werkplaats nog niet volledig operationeel is. Verder bevatte de offerte een zeer belangrijke klausule in verband met de kostprijs. De hierboven ge noemde prijs is vatbaar voor herzieningen, als gevolg van schommelingen in de lonen, materialen en de fluktuaties van de Duitse Mark ten op zichte van de Belgische Frank. Dit maakte de faktor prijs uiter aard moeilijk te beoordelen, vooral op een dergelijke lange termijn. Verder was burgemeester Gravez zeker niet te spreken over het feit dat het grootste deel van de gevraagde techni sche beschrijving in het Duits was opgesteld, ondanks dat het lastenboek stipuleerde dat de offerte volledig in het Neder lands diende gesteld Het gaat hier dus wel om een Belgische (Vlaamse producent. Ten slotte was er nog de firma een invoerder, die een prijsaanbod deed van 2.360.000 fr, exklusief BTW. en leverbaar uit stock, dus in prin- ciepe onmiddellijk. Verder zegde burgemeester Gravez dat het hier een uiterst gedetail leerde offerte betrof Tevens was het voorgestelde type voorzien van een aantal niet- gevraagde technische snufjes. De leden van het schepenkol lege en de brandweer konden tevens een demonstratie meemaken. Ten slotte zegde burgemeester Gravez dat de voorkeur van het kollege naar de laatste lever ancier ging. Technische argumenten tegenover gevoelsargu menten Hierop begon dan de diskussie. Raadslid De Cuyper wierp zich op als verdediger van de Erembodegemse firma. Hij nerkte op dat burgemeester Gravez een heel technische uit leg gegeven had, maar dat hij over het hoofd gezien had dat er een prijsverschil is tussen de firma's Somati en Geens van bijria een half miljoen. Tevens wees hij erop dat burgemeester Gravez daar zat in de eerste plaats als burgemeester, om de belangen van z'n gemeente en zijn bevolking te aienen, pas daarna als technisch onderlegd kommandant van de brand weer. Raadslid De Cuyper had het daarna dan voornamelijk over het argument van werk in eigen streek. Lees door blz. 4 EEN UITGAVE VAN PORCELEEN- EN GESCHENKENZAAK <Van iEimberger^ HOOGSTRAAT 28 - 9300 AALST TEL. 21.23.22 K ATTESTRAAT 78-9300 AAST - TEL. 21.56.00 DRUKKERIJ-UITGEVERIJ A. DE CUYPER- ROBBERECHT P V B.A, Verantwoordelijke uitgever; A DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel 052-21.40 60 PCR 000.0115692.68 3 maand: 6 maand:

De Voorpost | 1978 | | pagina 1