Knappe goals Doggen wint Erembodegemse derby Scoreloze derby FLODDERGOALS Omstreden strafschop Uitslagen jeugdvoetbal Vierde provinciale JEUGDVOETBAL- KALENDER 18 pfnmsrtANFf KUUWSTBA4 LHEHDEhsEM F» HALST'-' Dat Boonwijk te Herdersem herhaaldelijk dreigde, blijkt uit deze faze. Spauta Appöls-Hoogeinde 2-0 Het draait weer goed bij rood-wit dat men een uitstekend pas- senspel uitpakte waartegen de bezoeker geen verbaal had. Appels was gedurende de ganse wedstrijd de meerdere en kon dit over wicht uitdrukken met twee doelpunten. Twee juweeltjes. Bij liet eerste doelpunt dat Pa trick Coossens tegen het net tikte ging de bal van man tot man tot Patrick de laatste toets kon geven. Kwam dan die tweede treffer van Willy De Groeve die met een voilé de netten van Hoogeinde bol zette. Twee doelpunten volstonden zondag om de beide punten thuis te houden, daar ook de verdediging de toestand achter aan volledig onder kontrole had. André Van Couwenberghe blijft de grote meneer achter aan, zijn tussenkomsten zijn on berispelijk en geven zijn mede- maats het vertrouwen. Ook Moerenhout, nu in het midden, komt beter tot zijn recht en komt geregeld zijn neus aan het venster steken om vooraan onheil te zaaien. Sterk speelde ook een beste partij. Maar vooral willen we de aandacht vestigen op de goede geest, de zin om samenspel (dat zagen we overduidelijk bij het eer ste doelpunt) dat hem resul teerde in een zege. Een over winning waarop zelfs een spor tieve bezoeker niets af te din gen had. Prov. Jun Zele - SNS 4-1 Lede E. Aalst 2-2 KAVD - Nitnove 1-1 Prov. Schol. Lede - E. Aalst 1-5 KAVD - Ntnove 0-0 Jun C Overmene - T Melle 0-0 Jun H Welle - Erembodegem 2-0 DenderthouiterruDoggen 3-0 Nieuwerk.-W. Moorse! 6-1 Nimove - E. Melidert 6-2 Jun. I Massemen-Schellebelle 5-2 Herdersem - Erondegem 4-1 E. Aalst - SL iHoutem 1-0 Vlierzeie - Hofstade 1-4 'St. Wettenen - Erpe 1-2 Jun. J Robur - Berlare 7-1 H amine - Buggen hout 9-2 Sp Appels - Wieze 2-4 Lebbeke - Heikant 12-0 Schol. D. Wichelen - Azalea 6-0 Serskamp - Lochristi 3-1 Schol. E Hofstade - Hamme 2-5 Buggenhout - FC Denderleeuw 8-0 E. Aalst - Grambergen 0-0 Edixvelde - Baasrode 1-7 Lebbeke Sp. Appels 9-0 Grembergen-Serskamp 3-4 Een nederlaag op eigen veld tegen de laatst gerangschikte is geen reden voor S.K. Grembergen om hoog van de toren te blazen. Het verloor een derde opeenvolgende wedstrijd en is thans in het gezelschap geraakt van ploegen die rechtstreeks met het degradatiegevaar geconfronteerd worden. Dat de bezoe kende doelpunten allemaal floddergoals waren, is zeker geen zalf om aan de wonde te strijken. Grembergen speelde ronduit slecht, verdiende misschien wel niet om de volle inzet te ver liezen, maar kon ons inziens moeilijk aanspraak maken op een overwinning rekening ge houden althans met het ver toonde spel. S.K. kwam weliswaar na twaalf minuten op voorsprong, langs Leo Van Cauwenberghe, maar reeds op het halfuur was de stand al in evenwicht, weliswaar langs een 'ongelukkig doelpunt' zoals men "t in Grembergen pleegt te noemen. In de 55e min. viel er alweer zo „een stom doelpunt". Van Hollewin- ckel, ingevallen aan de rust voor de gekwetste Willy Buyts speelde tekort op doelman Mi chel Van Damme met het fa tale gevolg. Sensatie kwam er een paar minuten later. Dré Magerman lepelde een hoek schop op het hoofd van Jan Van Damme die het leder tot in het doel verlengde. Twee mi nuten later slingerde Van Lint bergen een vrijschop in de om geving van Jef Roels, die met het hoofd kon besluiten. Grem bergen stond op dat ogenblik met nog twaalf minuten voor de boeg op voorsprong. Ook hier duurde de wedstrijd ne gentig minuten, want in die laatste twaalf minuten gebeur den nog zaken die de lokale clubleiders de haren deden rij zen. Er viel een strafschop (weer een ongelukkige zaak die door de lokalen erg werd betwist. Het bracht echter do gelijkmaker op het bord. Vijf minuten later viel dan nog een vierde bezoekend doelpunt. Nog was het niet gedaan, want in luttele seconden kreeg Grembergen nog een straf schop toegewezen. Michel Van Damme, met die penaltytaak belast trof het doelhout... Dat mocht men nu wel echter te genslag noemen, maar toch is een nederlaag op eigen veld tegen de rode lantaarn, een reden om de bek maar diep in de pluimen te houden. E.D.M. Oudegem - Eist 3-0 Een wedstrijd die ruim een uur erg vreedzaam en gezapig verliep, met de thuisploeg wel aanvallend in de meerderheid doch gebrekkig in de afwerking, zou op de 65" ontaarden in een kakafonie van a-sportieve zaken die op twee gele en een rode kaart eindigden Een schot op het Elstdoel werd door een bezoekend achterspeler uit het doel geduwd met het hoofd volgens de Elstclan met de hand voigens de scheidsrechter zodat een strafschop het volgende punt op de dagorde werd. Vooreerst kwamen er echter nog twee gele kartonnetjes bij te pas, zette Geerinck tenslotte de penalty om (1-0) en had een bezoekende speler een onge lukkige reflex de onmiddellijk rood tot gevolg had. Dat gaf de bezoekers een mentale knock-down die ze niet meer te boven kwamen. Baert verdubbelde op de 70' de score terwijl Mouton even voor het einde (86) de eindcijfers vastlegde (mvw) In de vierde provincial reeks F onderging de piek van de klassering geen enkele wijziging. De kopploegen lieten geen steek vallen en een paar van hen wonen zelfs vrij royaal- Zo counterde leider Iddergem Outer. De bezoekers lieten er bepaald geen gras over groeien en schoten liefst zesmaal raak. Pollare liet Aaigem niet de minste kans. Voorde ondervond nog het meest tegenstand en geraakte trouwens over een stug aanklampend Welle- Racing Boonwijk dat te Herdersem nipt verloor en om zijn titelkansen gaaf te houden ndag tegen Schoonaarde moet winnen (VS) Dolfke Coorcman (Herdersem) de onverslijtbare klassespeler redt. Ediksveldé .liet op eigen ter rein een kostbaar puntje glip pen in de wedstrijd met Ede Haaltert De bezoekers heb ben de halve inzet zeker niet gestolen. Ediksvelde kon in de eerste speelhelft wel zijn wil opdringen, doch na de kampwisseling was Ede onbe twistbaar de /beste ploeg- In de eerste periode klom de thuisploeg naar de leiding door een door Elaut gelukte strafschop. Ede konkretiseer- de na de rust zijn overwicht met een knap doelpunt Zeg gen we nog dit dat de Ediks- veMe Snvallersdoelman Ro land De Coster zich niets te verwijten had. De vroegere S.K Aalst keeper speelde inderdaad knap Het feit dat De Coster werd opgesteld nam de titularisdoelman Luc Kiekens, die momenteel zijn legerdienst vervult, niet. Hij verklaarde niet meer te zul len spelen voor Ediksvelde- Men hoopt echter dat het een „dronkenmanseed" be treft. Er was ook het derby Erem bodegem - Doggen waarin laatstgenoemde de nederlaag in de heenronde opgelopen heeft uitgewist En die zege kan moeilijk worden aange vochten. In de eerste speel helft keek de thuisploeg reeds tegen een 0-2 achter stand op. Deze werd op de lei gezet door Johnny Poep en Erwin RombouL Daarbij miste Luc Aerts die noch tans een beste wedstrijd spec'de een strafschop. De SK doelman Eddy Ghijssens had geen moeite om de min der goed geplaatste bal te neutralizeren. Het werd na de rust 0-3 langs Johnny Poep In de 88e min kon de thuisploeg de eer redden Chantal Palsterman gaf de voorzet en Fons Hoefs kon met sukses overnemen. Ver melden we nog dat SK met een viertal invallers in het kwam. Vooral de afwezig heid van spelmaker Roelandt werd fel aangevoeld Eric Vand' er Burght en Guy Arijs waren de meest markante fi guren bij de thuisploeg. Bij Doggen speelde Luc Aerts zich in de kijker In de vierde provinciale G heeft de leider Wieze door het oog van de overbekende naald gekropen in de wedstrijd met Opstal. Wieze bleef inderdaad bene den zijn mogelijkheden en speelde misschien zijn minst goede wedstrijd van het sei zoen. Het werd echter door het geluk gediend. Het is inderdaad zo dat Opstal drie maal scoorde en toch de par tij met 2-1 verloor. Het was door een own doelpunt dat Wieze böj de rust aan de leiding prijkte In de tweede speelhelft zou Dirk Van Mul ders <voor evenwicht zorgen Wieze kwam echter net voor tijd opnieuw aan de leiding toen Heyvaert de bal tegen eigen touwen kopte. Moorse] liet in de wedstrijd met het flink spelende Op- dorp de halve inzet liggen. Voor de rust stonden de gas ten in het krijt door een doelpunt van Van de Velde doch een kwartier voor het einde kwam Opdorp langszij. De thuisploeg heeft in de resterende minuten nog he mel en aarde bewogen doch zonder konkreet rezultaaL Herdersem won vrij moeilijk van Boonwijk Dooh al bij al kan men de zege niet aan vechten. Herdersem nam de leiding doch door een licht toegekende en fel betwiste s-trafschop kwam Boonwijk op eelijkn hoogte. Dp Reuze, Van Bockstael en De Croock maakten het verschil. Toch kon Boonwijk nog eenmaal terugslaan Bij het einde van de partij kreeg Herdersem ook nog een penalty doch Bracke miste. Erondegem haalde het met ophefmakende cijfers van Smetlede en Baar- degem kon Wichelen op eigen veld de halve inzet ontfutse len nadat een doelpunt van De Wlmter werd afgekeurd wegens een fout van Verheun op de bezoekende keeper De Wichelse spitsen werden een paar keren onortodoks ge stuit. door de Baardegemse defensie doch de globaal zeer goed leidende ref De Meyer zag dat door de vingers. Schoonaarde kon het ander aal tot geen overwinning brengen voor eigen volk Ju- fcntu*- speelde andermaal een sterke wixlstrijd, was door lopend de betere in het mid denveïd maar als het er op kwam het oreelnunt te plaatsen was het nergens- Gctlle, die de gelijkmaker binnenschoot liet een drietal kansen liggen. Ook Van Mos- ruim 30 minuten voor de boeg is geen verontschuldi ging voor het verlies van de halve inzet Heikant Zele kreeg bezoek van Mcerdonk en heeft de zege in de voorlaatste minuut kunnen bewerken toen een schot van Dirk Schatteman door doelman Vereecken niet volledig onder kontrool werd genomen zodat de bal over de lijn in de modder bleef gen Stekene en alhoeweljjg de grensformatie zekerLj, geert atevi'fe ile ge m(-ginder P betekende had Berlare hew niet onder de markt. Immers!^, de ganse formatie verkeerdeL' in een off-day zodat na dc£e rust, die met 1-0 was in ge [J" gaan dank zij Luc Vercaute- ren en redelijk lang de l-l"*1 stand op de bordjes bleeft® staan. Uiteindelijk slaagdent® De Lathouwer en Dré Lionr' En nog eens Johnny Poep (Doggen) hier scoort hij het derde goaltjc voor zijn team. (JM) j, sevelde en Tackaert vonden de weg naar de netten niet. Het dient evenwel gezegd dat de op bezoek zijnde doelman een knappe prestatie bracht en wel enkele malen het geluk aan zijn zijde had toen schoten tegen staak en dwarsligger te pletter vlogen. Het was een prettige wed strijd en Massemen speelde goed mee. Toch zat er winst in. He,t feit dat de lokale doelman zich diende te laten vervangen door stopper Anné waardoor Van Haver in de ploeg kwam en Veldeman op nieuw een verdedigende rol kreeg opgedragen met nog steken Aanvankelijk zage de zaken er niet ai te rooskleurig uit voor de Heikant want de Polderformatie drong haar wil op en inzonderheid aan valler Janssens schiep heel wat gevaar voor een betrouw bare Van Doorselaere, die echter de hulp van de dwars ligger nodig had om z-jn heiligdom ongeschonden te houden De kentering van de ontmoeting kwam in het laatste half uur en dan mas ten pogingen van De Kegel en De Beule de goede bedoe lingen. Berlare zette het jaar in met een thuiswedstrijd te er in tijdens de eindfase de beide puntjes in de wacht te slepen. SK Overmere geraakte niet voorbij White Boys Sint-Ni- klaar, het werd 2-2 zodat geelblauw stilaan goed uit de doppen moet kijken of Berlare nestalt zich voorgoed op de tweede plaats achter de ongenaakbare koploper Waasmunster. Valentino's Overmere, een ploegje dat Vanzelfsprekend nog leergeld betaalt, moest ditmaal te Rupelmonde de duimen leg gen, al was de 2-0 een eer vol resultaat VOOR ZONDAG 15 JANUARI 1978 Prov. Jun. (10 u) SNS - KAVD 'j RC Gent - E. Aalst Zele - Lede J Prov. Schol- (10u30) f SNS - KAVD t RC Gent - E- Aalst 5 Zeïe - Lede Jun. C (10 u.) 9K Overmere - Hei mis Jun II (10 u) W Moorsel - St Denderl. SK Aalst - Welle Erembodegem - NieuwerkeTken (9 u Hlaaltert - E. Me'Jdert Jun. I (10 u.) Hofstade - Mere Erpe Herdersem Schel lebelle - RC Wetteren E. Aalst Smetlede Jun- J (10 u) Ber'are - Hamme Grebergen - 'Lebbeke (lOu.30) BuggenhoutSohoonaa rde KAVD Robur Waasmunster - Wieze Baasrode Sp. Appels Schol. D (10 u T. Melle - Serskamp (9 u.) RC Wetteren - Wichelen Schol. E (10 u.) Grembergen Lebbeke (9 u) Sp Appels - Heldergem Nieuwerkerken-Hofstade KAVD - Buggenhout Hamme - Baasrode E Aalst - Edixvelde K.K.SF.-voetbal In overgangsklasse B hebben RANGSCHIKKING DE zowel SK Dendermonde als Zevergcm 15 23 St Anna Hamme de neder Daknam 15 23 Aja laag geleden. De Dender- Serskamp 15 21 15- mondenaars verloren met Oedelem 14 20 Dei het kleinste verschil op het Ekkergem 15 19 ncr veld van het evenveel winst Denderm. SK 16 17 BSP punten tellende Ekkergem Astene 15 17 van en StAnna werd op eigen Ronsele 15 15 Ren veld met 1-3 ingemaakt door Nazareth 15 13 mn leider Zevergcm. Met veel Melle 14 9 thu interesse werd de uitslag Akkers 15 8 (ij, van de wedstrijd Baasrode Beke 12 7 var FC De Dammen afgewacht. St Anna 15 7 mii Het werd uiteindelijk een Tielrode 15 7 Aji scoreloos gelijkspel waarbij Eerste Klasse C Va de thuisploeg zich nog het Baasrode Dend Dam 0-0 gelukkigst voelde. De wed Ronkenburg Herders II 7-0 Iijl strijd Appels DB Welle Sp Mere Ottergem 5-2 de werd geschorst toen de E Welle Schel leb- 3-2 lec thuisploeg er 4-2 van maak J Welle St Papeg em 4-1 no te De teleurgestelde bezoe RANGSCHIKKING ku kers gingen toen zo heftig E. Welle 13 23 "j tekeer dat er voor de scheids Ronkenburg 13 21 Tc rechter geen andere keus Juv. Zele 14 20 be meer overbleef. Appels 12 19 lij D.B. Welle 12 16 UITSLAGEN Dend. Dammen 14 15 we Overgangsklasse B Schellebelle 14 11 bé Oedelem Ronsele 3-1 St Papegem 13 10 mi St Anna Zevcrgem 1-3 Sp. More 13 10 kr Melle Nazareth 1-2 Herdersem II 13 7 zii Astene Tielrode 3-1 Baasrode 14 6 ild Daknam - - Beke 3-2 Ottergem 13 0 Ekkergem Dend. SK 1-0 EVA

De Voorpost | 1978 | | pagina 18