Mr Opnieuw voor E.V. verlies Aalst AALST SPORTIEF KLOPT TONGEREN Streekrensters bereiden seizoen goed voor Avanti Lebbeke-Neerpelt Ajax verliest van Sparta Aalst df HANDBAL 2e nationale Jeugd- handbal Wedstrijden voor het weekeinde Dameshandbal 19. Op donderdag 5 januari vergaderden de wielrensters uit ons ge west in café Breughelhof te Aalst. Met de pers werd de voorbe reiding van het seizoen onder de loep genomen. Voor de jongste uit de damescategorie, de nieuwelingen en de kadetten zal men met een gezamenlijke training naar het nieuwe seizoen gaan. Op zondag 15 januari om 14 uur wordt onder begeleiding V van enkele bereidwillige sup- W porters de eerste training aangevat. De rensters komen 83<men in café Breuigedfhof bij 'eweljje Aalsterse wdelrenster Bri- £ekergjtte janssens. nderF heth; ORGANISATIE mers«Vanneer het over de organisa- van dameswedstrijden bleek dat nog heel wat doen is. De wedstrijden erdet ïnge-r j fijn er, nu meer dan vroeger, bleefnaar 6611 611 ander wor^t nog Ös een discriminatie aanzien. Lionr^ te veel worden wedstrij- jen georganiseerd als crite- lum Van een wegwedstrijd Is er nauwelijks sprake. Alsof men schrik heeft de dames de weg op iba Sturen. Dan is er nog het probleem van de deelnemers. Bij de heren mag een wedstrijd star ten met zeven renners, bij de dames »s 15 nog te weinig. Meestal wtorden de drie ca tegorieën gelijk de baan op gestuurd. maar de nieuwelin gen en kadetten moeten na een paar ronden afstappen Waarom deze de wedstrijd niet laten uitrijden, werd er gezegd, al was het maar als training. Het klassement wordt dan ook tezamen op gesteld zodat men moeilijk kan te weten komen wie de eerste in zijn reeks was. Al leen de mensen die nauw bij de rensters zijn betrokken, zijn op de hoogte. Voor de buitenstaander is het een raadsel. Het gevolg hiervan is ook dat enkel een paar naimen in de krant komen. De jongeren komen op die manier nooit of zelden aan bod- Daarbij werd ook aange stipt dat fr^t inschrijvingsgeld voor de diames meer bedraagt dan voor de jongens en hun mogelijkheden in de bond kleiner rijn. Voor wat deelname aan wed strijden betreft, was men het oök niet met de wielerbond eens. Hier werd gesteld waarom geen twee wedstrij den per week mogen gereden worden door de nieuwelingen. De klachten werden niet al leen gericht tegen de bond, maar ook de streekorganisa- toren hechten te weinig be lang aan een dameswedstrijd. Waarom vóór de start van de twee grote criteriums uit ons gewest, dat van Aalst en Dendenmonde, geen dames- koers 'geven op deze omloop. De afbakening is er en ook de dames brengen supporters mee Zoals u riet er zijn nog vele vraagtekens Op deze avond hadden we dan ook de gelegenheid even te praten mat de aanwezige streekren sters Christa De Valck, Ca rine Maskens. Carine Dierickx en Brigitte Jamssens Vol goe de moed wachten ze op de eerste start Indien zij van te genslagen mogen gespaard blijven zullen ze zich zeker niet in de hoek laten drum men. ANDRE DE WIT. Links op een rijtje de koersende dames Brigitte Janssens, Carine Dierickx, Carina Meskens cn Christa De Valck. Rechts Eddy DTlerde, Herman Temmerman, Dirk De Petter en Jean-Pierre Jansens. (C) ÜLENSPIEGEL-EV AALST 17-14 V Aalst is er niet in geslaagd twee puntjes aan het te minieme apitaal aan punten toe te voegen ter gelegenheid van de in- aalwedstrijd tegen Uilenspiegel. De Aalstenaars, waarbij M. rellekens wegens beroepsredenen ontbrak, moest nog maar eens e diensten missen van de wispelturige E. Van Goethem. 'e Aalstenaars speelden be lt laid niet slecht maar eens te •i leer moesten zij ondervinden It hun gebrek aan schietkracht en parten speelt. Het begon ochtans goed voor Eendracht, de ia Van Boxtael, Steeman en icht I. Bayens leidde Aalst met 3 na 5 min. spelen. Eerst- ;noemde Van Boxtael zou liet aama echter de verwachtingen Ni- iet meer inlossen en het is dat uidelijk dat deze speler mits uit Of een kleine inspanning op de trainingen veel beter vermag. Aalst moest verder roeien met de riemen waarover het be schikt en ondanks Steeman voor een 2-5 voorsprong zorgde kon de thuisploeg 2 min. voor de rust aan de leiding komen. M. Baeyens legde dan de 7-7 ruststand vast. Opnieuw nam Eendracht het roer in handen, 7-8 via De Doncker en even voor het laatste kwartier werd aangevat stonden de ploegen steeds gelijk (10-10). Eendracht hield nog stand tot 7 min. voor het einde (14-13) maar dan was het liedje uit. Uilen spiegel scoorde driemaal ach tereenvolgens zonder dat Aalst kon replikeren en het 14e Een dracht doelpunt, enkele secon den voor het einde, kon de pil niet meer verzachten. Scoorden De Doncker 2, Van Boxtael 1, Steeman 5, Baeyens 5, Rimbaut 1. RESERVEN UilenspiegelE.V. Aalst 225 Ruststand 11-2. Scoorden De Co6ter 1, Si- mal 1, De Cock 1, Merckx 2. Eva Zaterdag 14 januari om 20,15 uur Het blijkt nu al dat de Lebbeekse Sporthal te klein zal zijn om de handbalkijkers te herbergen die dé topmatch Avanti-Neerpelt willen bijwonen. Uiteraard komen vele toeschouwers om het 21 UUR gewezen Avanti „troetelkind" Dirk Verhofstadt nog eens aan het werk te zien. Het Avanti bestuur ziet hierin een mogelijkheid om een financiële restitutie te krijgen voor het vertrek van de „eerste" Belgische handballer. DONDERDAG 19 JANUARI De Avanti verantwoordelijken zijn van oordeel dat te weinig handbalsupporters weten dat de klub de transfertvergoeding die bij zulke overgangen gebruike lijk is, heeft moeten ontberen. Dirk heeft via een nieuw re glement zichzelf vrij gekre gen en vertrok naar Neerpelt, klub die hem de beste „op vangmogelijkheden" bleek te kunnen geven. Het is gebleken dat een spe ler van het gehalte van Dirk Verhofstadt zo maar niet di- rekt kan vervangen worden. Dat blijkt voldoende uit de vier nederlagen die Avanti leed met het kleinste verschil. Avanti is echter vastbesloten niets onverlet te laten om aan de supporters (en aan Dirk Verhofstadt) te bewijzen dat er talent aanwezig is. Ondanks men nog geen beroep kan doen op E. Moonen, heeft trainer Keppens nog een ruime spelers- kern waaruit hij de ploeg kan distileren, die voor Neerpelt 'n harde dobber kan worden nl. M. Mertens, F. Bontinckx, H. Ebel, K. Verhofstadt, E. De Smedt, E. De Vlieger, E. De Batselier, H. Vermoesen, A. Maes, P. Werkers, J. De Proft, L. Batselier en M. De Proft. De wedstrijd begint om 20.15 u. in de Lebbeekse Sporthal op zaterdag 14 januari. De af- worp wordt gegeven door de Lebbeekse voetbalvedette R. Mommens. Deze jonge interna tionaal zal daags voor zijn wed strijd met Lokeren tegen Win- terslag zorgen voor extra steun aan Avanti Lebbeke. BEKER AvantiSasja Na de topwedstrijd tegen Neer pelt krijgt Avanti Lebbeke op nieuw een zeer zware opdracht te vervullen. In het kader van de 1/32 finale van de Beker van België komt donderdag avond Sasja op bezoek en met een krijgen de Avanti sup porters een revanche aangebo den van het kompetitietreffen dat door Avanti eerder op on gelukkige wijze Werd verloren te Wilrijk. Deze 'midweekwed- strijd' heeft heel wat te bieden aan handbalspektakel en voor Avanti betekent deze' beker- kompetitie een enige kans om het enigszins geschonden blazoen te zuiveren. Veel zal afhangen of Olgert Hebei zich kan vrij maken voor deze wedstrijd. Sasja is in elk geval niet heel gerust in de schietkracht van deze Duitser. EVA IEVORDERING Ajax Lebbeke is de jaar- psseling zeer negatief uitgc- pllen. Nadat de ploeg van fainer Cloof zijn eerste neder- lag opliep tegen Haacht, eind lecember, werd het een tweede iederlaag tijdens het eerste reekeinde van 1978, ditmaal te en het onstandvastige Sparta ialst. Hierdoor tellen de Leb- iekenaurs nu 4 punten achter- tand op leider Haacht en met en mogen de titelanibities teo- fetisch voor een tijdje opge- ioekt worden. Sparta Aalst, veneens met 2 verloren wed- trijden komt terug in de-dans p aangezien ook de tweede laats een kans op promotic eeft via een mogelijke cind- pnde, lijkt de strijd zich nog Oe te spitsen. Maar ook S.K. »remhergen heeft zich blijk- laar volledig gerehabiliteerd 'an zijn moeilijk scizoenbegin f B'"g nu D.B. Zwijnaarde op 19 ligen veld verslagen. De ploeg •an trainer De Mol aast nu •ok op die tweede plaats en I) «et de wedstrijden G.S.K.-Spar- a Aalst en G.S.K.-Ajax Lebbe- fc voor de boeg ligt men er e Grembergen op gebrand hun jmbities in werkelijkheid om zetten. Jok nog te vermelden dat Lo- teren zijn eerste overwinning ïoekte ten nadele van Sparta ^alst II en dat Haacht de ver wachte overwinning behaalde legen Ajax II. De wedstrijd Jochewoa Aalst- 5.K. Grenibergen II bracht na een spannend verloop toch de verwachte overwinning van de thuisploeg. !3 DE WEDSTRIJDEN 13 Ajax Lebbeke ISparta Aalst I :i 15-19 0 Deze wedstrijd heeft, het span- 9 nende wedstrijdeindc niet te na 7 gsproken, niet gebracht wat er- 7 van verwacht werd. Beide ploe- 5 gen bleven duidelijk onder hun 3 mogelijkheden en vooral de 9 thuisploeg speelde bepaald zwak 8 tijdens hel grootste gedeelte 7 van de tweede speelhelft. Na 7 7 min. in de tweede helft leek 7 Ajax, onder impuls van Eddy Van Geel de beste Ajaxied -°P weg nanc een gemakke- 'ijke zege. De thuisploeg leid- toen met 13-7 cn Sparta 'eek weinig gemotiveerd om 1 j>°g iets aan deze toestand te kunnen verhelpen. De kleur- Sparta coach Jan Van Tenuche begon toen dc Lcb- beekse sporthal op alle mogc- lijke manieren op stelten te metten en wellicht hierdoor werden de Spartanen uit hun berusting opgeschrikt. P. Bo- ",on. de Aalsterse topschutter, kreeg er eindelijk wat meer *ln in, Ajax geraakte niet meer door de plots stevige Aalsterse verdediging. De Lebbekenaars hieven zeer stereotiep spelen en ongeveer 9 min. voor het einde was Aalst tot 14-13 gena derd. Prencel, zeer degelijk op de rechterhoek, scoorde toen liet enige velddoelpunt in een tijdspanne van 23 min. voor Ajax 15-13, maar een losge broken P. Bomon zorgde voor een 15-16 stand 2 min. voor het einde. Diezelfde P. Bomon maakte er een minuut later 15-17 van en toen Ajax zich met een 'pressing' over het hele veld toch nog wilde te weer stellen, guf Verbcstel en drihbelnummertjc weg (15-18) cn een volledig vrijgeaten M. Verlé legde tijdens de aller laatste seconden de eindcijfers vast. Gedurende meer dan 30 min. had jax nochtans dc in druk gegeven liet eerder ge makkelijk te zullen halen. Na dat G. Corthals dc score had geopend zorgden Van Geel en Keppens voor een 3-1 stand nu 9 min. spelen. Via 5-4 na het eerste kwartier werd het 7-4 na 20 min. Zes minuten voor de rust kon M. Lootens nog gelijk stellen (7-7) maar M. Iluyck zorgde voor een 9-7 ruststand. Onmiddellijk na de rust scoorde Van Geel driemaal cn zorgde samen met M. Iluyck voor een 13-7 score na 37 min. spelen. Toen viel Ajax echter volledig uit en een plots 'wakker' schietend Sparta kon tijdens de laatste 10 min. nog een verloren gewaande situatie recht zetten. Scoorden Ajax Lebbeke Van Geel 6, Keppens2, Vermciren 1, Iluyck 4, De Vilder 1. Sparta Aalst G. Corthals 2, Verbestel 3, Verlée 2, P. Bo mon 8, J. Bonion 2, M. Loo tens 1, Van der Meersch 1. D.B. Zwijnaarde 18 5.K. Grembergen I 20 Een zich op het buitenterrcin weinig op zijn gemak voelend S.K. Grembergen bewees niet temin dat het opnieuw in vorm verkeerde tegen het vlot spe lende Zwijnaarde. De thuis ploeg met amper twee neder lagen uit de heenronde geko men, lag erop gebrand ook S.K. Grembergen een pad in de, korf te zetten dit was vooral goed merkbaar tijdens liet wedstrijdhegin. Er was op nieuw een op volle toeren draaiende F. Seghcrs nodig om de thuisploeg te stuiten. Na een kwartier spelen leidde Don Bosco niettemin met 5-3. Via G. Dc Jonglie cn 1'. Heirman, stelde Grenibergen gelijk 10 min. voor de rust (5-5) en een goede Trienpont en K. Vinck zorgden voor een 6-8 voorsprong. Zwijnaarde sloeg echter sterk terug en via 9-8 legde F. Seghers de 9-9 rust stand vast. Gedurende een tien tal minuten in de tweede helft verliep het spel zeer gelijk- opgaand n dank zij drie op een volgende treffers van Trienpont werd het dan 12-12. Toen leek Grenibergen defini tief aan liet langste eind te zullen trekken. Er was nog een kwartier te spelen als G. S.K. leidde met 12-16 maar opnieuw kon Don Bosco bij benen (15-16) 10 min. voor het einde. K. Vinck kwam toen aan het kanon cn niet drie tref fers tijdens de laatste minu ten legde hij de Grembergse overwinning vast. Gelcgenheids- roacli H. Van Haute had zijn slag thuisgehaald. Scoorden S.K. Grembergen Seghers 7, Heirman 1, Trien pont 1, Vinck 5, G. Dc Jonghe 2. Ajax Lebbeke II 17 Haachtse 29 Tegen de onverslagen Vlaams- Brabantse leider Haacht, heeft Ajax Lebbeke II zich eervol uit de slag getrokken. Tijdens het eerste gedeelte van de eerste speelhelft leek Lebbeke noch tans naar een katastrofc toe te gaan. Via 0-3 was het 3-9 ge worden na 20' spelen maar daar na kon Ajax II enigszins gelijke tred houden zodat de rust aan brak met 7-13 cijfers. Onmiddel lijk na de rust dreven de be zoekers hun voorsprong nog ver der op en er waren 38' ge speeld als Haacht met 7-20 leid de. Ajax kon via Broothaerts cn De Wit aan de achterstand kna gen en een nu minder gecon centreerd spelend Haacht dien de nog tien doelpunten te in casseren. Ajax II werd duidelijk beloond voor zijn nooit afnemende moed Ajax II M. De Meersman, J. Van Henden, T. Bosman, J. Hanskens 2, F. Coorcman, J. Beeckman 2, D. Huyck 3, R. Broothaert 5, De Wit 4, A. Mertens 1, J. Abbeloos. Jochewoa Aalst 20 Grembergen II 17 SK Grembergen heeft geduren de meer dan een half uur Jo chewoa het vuur aan de sche nen gelegd. Dc Aalstenaars die liet wederoptreden begroeten van E. Verhaevcn, waren echter niet zo zeer te spreken over de vol gens hen harde speelwijze van de GSK-ers. Dc bezoekers kon den lungs een hard werpende T. Van Haute een 3-4 voor sprong ophouwen na 10' spelen. Jorhewoa bleef tijdens deze eerste speelhelft uitsluitend op achtervolgen aangewezen zodat er via een 7-10 stand 5' voor de rust gedraaid werd met *n 9-10 score. Onmiddellijk na de rust stelde Jochewoa gelijk op penalty en het duo Iluylen- broeck-Moens ging nu keeper De Jonghe voor zware proble men stellen. Via een 13-10 stand werd het laatste kwartier aangevangen met een 15-12 sco re. Fr. Van Hecke en G. Van Cauwenberghc konden het ver tier uitlopen van de thuisploeg beletten door tijdens de laatste 6' elk voor 2 treffers te zor gen. Scoorden Jorhewoa Aalst: Huylebroeck 7, Eckeman 3, Ed. Vcrhaeven 1, Er. Vcrhaeven 3, Moens 6, SK Grembergen II G. De Jonghe 3, H. Van Haute 2, St. De Swaef 2, Tom Van Haute 5, Van Caitwenberghe 3, Van Hecke 2. Lokeren 14 Sparta Aalst II 10 Lokeren heeft tegen Sparta Aalst II zijn eerste kompetitie overwinning kunnen vieren. Na een vrij gelijkopgaande eerste helft, waarin M. Lootens voor de meeste Aalsterse doelpun ten zorgde, werd de rust be reikt met een 7-5 stand. Het duurde dan een kwartier voor aleer Sparta II, met M. Verlée in het doel, zijn zesde treffer scoorde en ondanks daarna ook F. Bonion en E. Van Temsche de weg naar de net ten vonden, kwam de overwin ning van de thuisploeg niet meer in het gedrang. Sparta Aalst II M. Verlée, c" Xan Temsche' M. Lootens 5, W. Van Gijzcgem, E. Van Temsehe 3, Van Den Brempt, P. Meert, F. Bomon 2, J. Kieckens. Heer na Ajax Lebbeke De Ajax miniemen hebben de verwachte overwinning tegen He- cema niet laten ontglippen. On danks trainer-coach W. Bosman ruim speelgelegenheid liet aan zijn wisselspelers is de Leb beekse overwinning nooit in 't gedrang gekomen. Hecerna leid de lange tijd met 1-0 maar eens Ajax zijn basisploeg op stelde werd het onmiddellijk 1-3 wat meteen de ruststand werd. Tijdens het tweede wedstrijd gedeelte hetzelfde patroon. De Ajax wisselspelers hielden een kleine voorsprong (5-6) en de basisploeg legde duarna de eind cijfers vast. Van Ackoleyen 10, Callebaut 1. 14 januari te 20,15 u. Avanti-Neerpelt Kraainem-Rosis Aalst te 20,45 u. EV Aalst-TSV Eupen te 15,30 u. Zwijnaarde I-Ajax Lebbeke I te 14 u. Zwijnaarde II-Ajax Lebbeke II te 19,30 u. SK Grembergen I-Sparta Aalst I te 18 u. SK Grembergen Il-Sparta II 15 januari te 16,15 u. Jocliewou-Lokcrcn Dames 14 januari te 18,15 u. EV Aalst-Avanti Femina I te 18,30 u. Uilenspiegel-Avanti Femina II 15 januari te 15 u. Aalst Sportief-Vopsa Dendermonde-Stelmar Beker 19 januari te 21 u. Avanti Lebbeke-Sasja 15 januari te 15 u. x Denderbelle-Peer Het belangrijkste nieuws kwam ontegensprekelijk uit Aalst waar co-leider Tongeren zijn tweede nederlaag opliep tegen het ver rassend sterke Aalst Sportief. Ook EV Aalst zorgde bijna voor de verrassing. Outsider Evere was er inderdaad de nederlaag nabij en men vertelde ons dat Eendracht echt niet kreeg wat het verdiende. Dendcrmonde liet, zoals verwacht, Spado Woluwe geen schijn van kans. EV Aalst 10 Evere 12 Een zeer vlot spelend EV Aalst kwam na 8' via Simal voor het eerst aun de leiding (2-1). Het spel verliep vrij gelijkopgaand en via 4-3 werd het 6-4 vijf minuten voor de rust. Toen werd Eendracht toch wel even verrast zodat de rust aanbrak met een 6-7 score. Vier minuten waren er gespeeld in de tweede helft als Eendracht langs De- vinne en Simal opnieuw de lei ding in handen naiii 8-7. Evete stelde gelijk en nu werd het een spannende zij aan zij die leidde tot een 9-9 score. Een dracht begaf echter tijdens de laatste 10' (9-12) en het tiende Aalsterse doelpunt van Simal was slechts een pleister op een houten been. Nog te vermelden dat Van Wesemael een goede partij ten beste gaf tussen lat en palen terwijl de vroegere goalie M. Coen ook als veld- speelster goed haar streng trekt. Scoorden Devinne 4, Simal 5, Wauters 1. Spado Woluwe 9 BB Dendcrmonde 17 Dcndernionde, slechts met een wisselspeelster naar Woluwe af gereisd, werd nooit bedreigd door de thuisploeg maar was niettemin tevreden dat de wed strijd afgefloten werd. Inder daad, na de officiële 50' was zo wel Doorns, Heireman als Her mans licht gekwetst terwijl De Blieck zwaar ten val was ge komen en de kleedkamers reeds had opgezocht. Na een vrij ge lijkopgaande eerste helft (6-10) liep Dendermonde steeds verder uit tijdens het tweede wedstrijd- gedeelte. Scoorden Doorns 4, Heireman 10, Hermans 3. Aalst Sportief 15 Tongeren 9 Een uitstekend spelend Aalst Sportief heeft vooral tijdens de eerste helft de gereputeerde be zoeksters geen schijn van kans gegeven. Nadat Aalst Sportief de score had geopend leek Ton geren nochtans op weg naar de overwinning. Er waren ongeveer 10' gespeeld toen Tongeren een 1-3 voorsprong had opgebouwd. Onder impuls van het trio Wy- nant, L. Van Delsen, L. Lowie begon het ganse Aalsterse team dan zo vlot te spelen dat bij de rust een 9-4 score op het scorebord prijkte. Na de rust kon Tongeren dan zich enigs zins hervatten maar toch was het de thuisploeg die zijn voorsprong nog met één een heid kon aandikken. Dank zij Aalst Sportief telt de rangschik king nu nog slechts twee leiders nml. Uilenspiegel en Avanti Fe mina Scoorden Wijnant 4, L. Van Delsen 6, L. Lowie 3, De Schrijver 1, Moens 1. Asahi Kwai Zele jeugdtornooi Zondag 15 januari om 14 uur organiseert Asahi Kwai een tornooi voor ju niores en 'beloften met de Schaal van de Zeelse sporttsohepen als inzet. De kanshebbers zijn Bras- schaait, Zottegem. Hamme, Beveren en de inrichtende kluto. Heizijde Bij het grasduinen in de donkere oatacomben van het provinciaal volleybal stuitten we op een stam- mimmer 462 dat de naam droeg «V-C. HEIZIJDE LEBBEKE» met Stich tingsjaar 1962. Nadien ver neemt men taal noch te ken van deze klub die een mijnheer Van Hoorebeke uit Lebbeke a's klu blei der had De klub verdween in derdaad al evensnel als ge ruisloos en speelde nooit mee in de kompetitie. Ho ren we hier nog eens van? (mvw) Vijftien Volleyba'.klub Lebbeke viert dit jaar haar vijf tiende verjaardag. De klub startte inderdaad in 1962 in de toenmalige tweede provinciate en werd on middellijk kampioen met een punten verhouding 20, 18. 2 56. 15, 1000. 666 38 p. Wie wist dat nog (mvw) Piet Coninckx: basketstop De voor 1 jaar van Pan ters Baasrode naar Vlin ders Buggenhout overge- koen Coninckx zal defini tief de basketkeds aan de haak moeten hangen. We gens een ingewikkelde kwetsuur «an de ge wrichtsbanden van de voet kreeg hij basketbalverbod. Een tegenvaller voor Vhn. I ders Rik Moens: out Een elleboogbreuk zal de Kangoeroes Hamme vleu. gelspe!er en «fiwerker Rik Moens voor het verdere kampet&tieverloop. langs de Mjn houden Tegenslag voor de Hamse derde pro- vincdaOer die op promotie uit is- Eddy Everaert Samen met Frans Dael- man zal Eddy Everaert in staan voor de trainingen van de miniemen en ka detten van Eendr. Aalst. Everaert heeft immers af- sche'd, genomen van S V. Lokerse- Hij zal dus uiter aard voor een transfer in aanmerking komen. Men zal zich herinneren dat Everaert nog in het eerste elftal van Eendracht speel, de. J.V.H. Jeugdkomitee Overmere tombola 05198 Reserve 05191 07354 07936 05803 07721 01757 03757 02015 03492 07607 09164 2866 08647 03860 01235

De Voorpost | 1978 | | pagina 19