NOG MET VIJF IN DE STRIJD VOOR DE PRINSENSKEPTER Brussels MET ZIJN DRIEEN VOOR DE TITEL VAN MISS BETTE «JAAR VAN HET DORP» TE MELDERT GESTART WcfitflMiici Editie Aalst Manneken, Aalsterse Ajuinboer Vau müEKr De Voorpost jggaBEK EEN UITGAVE VAN VRUDAG 13 JANUAR11978 Driekoningenavond geen hoogvlieger De fusie-operatie is blijkbaar nog ver van verteerd wat men o.a. zou kunnen afleiden uit het feit dat de belangstelling voor de opening van het «Jaar van het Dorp» te Meldert buiten de leden van de stuurgroep met wat familie en de afgevaardigden van het stadsbestuur eerder klein was. Velen zien een dosis hypokrisie in de proklamatie van een «Jaar van het Dorp», vlak na het «Jaar van de fusie met de stad». Officiële opening Was de opening voor heel Groot-Aalst eerst gepland met een Akademische Zitting in het Stadhuis dan heeft men blijk baar het onhoudbare daarvan ingezien en ging schepen De Maght te Meldert over tot de opening voor wat dan deze deelgemeente betrof. Zelf uit een landelijke gemeente kent ze uiteraard de noden en de verzuchtingen van de dorpelin gen. In haar openingstoespraak zegde ze dan ook o.m. dat Aalst als nieuwe entiteit dade lijk met de aktie «Jaar van het Dorp» was van start gegaan en dat het aan de dorpen nu is te tonen wat er in hun gemeen schap leeft kwa streekschoon, inhoud en bevolking. Lees door blz. 6 wit mutsje op de kop moet in hun hersenkronkels een vonkje gege ven hebben om hun shownum mertje te doen tot stand komen. Het werd de zoveelste versie van de Vader Abraham-hit. de zoveel ste versie van het Smurfenlied. Als beginnelingen op het karnaval-show-vlak deden zij het niet zo slecht. Daar zij de eersten waren en ieder een in de zaal een tekst ter hand gesteld kreeg konden zij de nog moeilijk op gang komende zaal toch gedeeltelijk meetrekken met hun lied. Oudere ratten in het vak waren het 'Stemmingsduo', zogenoemd omdat er een derde man ontbrak De man die zoals prezentator Ka- miel Sergant het zei losscndoor de planken durft schieten kwam als derde aan de beurt. Voor de zo veelste maal nam hij ons schepen kollege, kortom de Aalsterse be- windsploeg, op de korrel. Mals was hij niet. Het duo Bob en sprekende pop be gonnen hun diskutie met als on derwerp de operatie van onze bur gervader. die naar het schijnt moest geopereerd worden omdat zijn 'partieken' gezakt was. Naar de kliniek wilde hij niet gaan, want hij had schrik daar te zullen behandeld te zijn geworden door dr. Cuvelier. en die man behandelt o.a. de blauwe ziekte. Momenteel ziet hij er reeds betrekkelijk goed uit, onze burgemeester, alleen wat bleek, waarschijnlijk wast hij zich nog regelmatig met de overschot van de COO-melk. Hemelveerdegem is het laatste buitenverblijf geworden van ons feestkomitee. Marcel, die tc oud wordt om nog op kleine velokcs te rijden zal zijn mini-fietsje kadeau doen aan het kamavalmuzeum, tenminste als dat er ooit eens komt. Als ge een voorbeeld zoekt om het gezegde 'Met uw ellebogen wer ken' te verklaren,, dan moet ge maar eens kijken hoe het er op ons politiebureel aan toe gaat. Wanneer daar een plaatsje van kommissaris vrij komt, schuift ie dereen een stoeltje op. De roden worden groen, de blauwen geel, de groenen, blauw, enz. Ons poli tiebureel heeft alle kleuren van de regenboog. Er werden zelfs al voorstellen gedaan om aan het woordje dat op de wagens van onze flikken staat een letter toe te voegen zodat het wordt: «Poli- tie(k)». Lees door blz. 4 Morgenavond organiseert de «Orde van de Hovaardige Leedse Boer» haar vierde opeenvolgende verkiezing van Miss Bette. Voor de opvolging van Miss Bette 1977, Chris Goemeyne, hebben zich dit jaar drie kandidates voorge steld. Zij zullen dan Morgenavond gewogen worden en alnaargelang hun gewicht zullen zij op het einde van de avond zwaar of minder zwaar beladen naar huis gaan met de vele talrijke prijzen die aan deze verkiezing verbonden zijn. De drie kandidaten «Miss Bette» voordit jaar zijn Mar line Baeke, Nicole Luwaert en Els Van Overwaele. Van hen wordt verwacht dat zij zaterdagavond hun beste beentje zullen voorzetten. Eén onder hen zou reeds het klappen van de zweep moeten kennen, meer be paald Nicole Luwaert, die vorig jaar derde gerang schikt werd na een toch niet onopgemerkt optreden. Ni cole Luwaert woont in de Rammelstraat 13 te Lede en werd gekozen op 18 decem ber 1955. Zij is bouwkundig tekenaar en ten zeerste ge kend als hoofdmajorette van het muziek Sint-Cecilia uit Lede. Ongehuwd boven dien. Eveneens ongehuwd is Mar- tine Baeke die in de Bos straat 103 te Lede woont. Zij werd geboren op 16 de cember 1956 en is textielbe- werkster in het dagelijks le ven. Zij is dus een nieuw komer in het Miss Bettege- beuren, evenals de derde kandidate, Els Van Over waele. Zij woont in de Le destraat 26 te Impe en ver tegenwoordigt dus de deel gemeenten van de nieuwe entiteit. Zij is bankbediende en werd gekozen op 2 fe bruari 1954 en is gehuwd met Frans Godefroit. Zij heeft een grote waaier aan interesses die gaan van postzegels, naaien, piano spelen tot uitgaan en vooral karnaval vieren. Alle drie zullen ze in ieder geval op een grote aanhang en supportersschare kun nen rekenen, want zij zijn allen aktief in het Leedse karnavalwereldje. Nicole Luwaert trachtte vorig jaar met de Voetzoekers de jury te vermurwen met een den derende french-can-can. Els Van Overwaele smurfte vorig jaar met de sukses- groep De Ommuëgvallers, Vader Abraham vooraf. Mar- tine Baeke deed het vorig jaar met de Keelblussers niet minder goed. Afwach ten wat zij er anno 1978 zullen van terecht brengen. DE JURY IS ER OOK Inderdaad, een jury is er no dig om een vierde Miss Bet te te kunnen aanduiden. En jureren is geen gemakkelij ke opdracht, want na het bekend maken van de uit slag is het nooit de kandi date die gefaald heeft maar wel de jury. Dus wensen wij de juryleden langs deze weg reeds heel veel moed. Deze jury zal zoals gewoonlik voorgezeten worden door Keizer Padova en als sekre- taris zal opnieuw Aimé Van den Hautte fungeren. Bei den evenwel zonder stem recht. Degenen die wel over dat bewuste recht beschik ken zijn de volgende negen personen: Jef Roelandt, de komische vedette van Stam pen en Dagen r Herman De Neef, de public relations- man van de Harmonie Sint- Cecilia uit Lede; Julien De Cremgr, voorzitter van het gemeentelijk orgaanMau rice Minnebo, schepen van feestelijkheden en verdel ging van ongedierte: Roger De Paepe, schepen van openbare werken; Annie Collage, karnavalmiss van Oost-VlaanderenGilly Matthijs, ex-bloemenfee van onze kleine karnaval- buur Aalst; en ten slotte nog Karre I, karnavalprins van de bierstad Leuven, die met zijn «Orde van de Jonge Narren», Lede even op zijn kop komt zetten. Op de re servebank der juryleden zit Jef Dullaerts, de man achter de Sonor Bandschermen. Deze negen personen zullen beslissen over de toewij zing van een prijzenbedrag van meer dan 60.000 fr. Tot de voornaamste prijzen be horen: een Hi-Fi stereo deck, een draagbare TV, twee radio's, een dames uurwerk, een quartsuurwerk en een sportuurwerk, een breugelpaneel, een polaroid fototoestel en verder nog al lerlei en velerlei. EREPLAKKETTEN VAN DE «ORDE» Doch niet alleen de verkie zing van Miss Bette 1978 staat op het programma. Traditioneel zal de «Orde van de Hovaardige Leedse Boer» zijn twee ereplakket- ten uitreiken. Eén plakket voor een verdienstelijk kar- navalist uit Lede en één vooreen eveneens karnaval- verdienstelijke figuur voor Lede, maar dan van buiten Lede. Wie de opvolgers worden van de heer Emiel Vinck en de gemeente Wichelen weten wij reeds, maar verklappen wij u zo- wiezo niet. Lees door blz.4 DRUKKERU-UITGEVERIJ A DE CUYPER- ROBBERECHT P V BA Verantwoordelijke uitgever: A. DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel.: 052-21.40 60 PCR 000 0115692.68 Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel. 053-70.41.19 Driekoningenfeest, een naam die als het ware de start betekent voor een reeks grote festiviteiten om en rond karnaval. Een klinkende naam die dit j'aar echter maar dof over kwam. Het spektakel werd om meerdere redenen een mat vertoon. Het aantal toeschouwers was volgens karnavalnormen aan de lage kant, de sfeer was vrij koel en af en toe zelfs hing er rivaliteit in de lucht. De kwantiteit van kandidaat- prinsen was aanwezig, de kwaliteit was daarentegen matig. Geen hoogvliegers, voor de nog vijf resterende kandidaten dus ongeveer evenwaardige kansen. PUBLIEK Terwijl de Actif Club zijn uiterste best deed om de druppelsgewijze toestromende toeschouwers in de gepaste stemming tc brengen, zij pelden ook de eerste prominenten binnen. Ze allemaal opsommen gaat moeilijk, wij zouden er zeker enkele vergeten, daarom beperken wij ons tot de volksvertegenwoor digers en schepenen. Mare Galle bracht de avond door in het gezel schap van de schepenen Bourlon, Hooghuys, Blommaert. Mon sieur. De Neve, Roels en de Maght. De burgemeester die na zijn operatie onmiddellijk terug aktief in dienst trad begint er nu pas de gevolgen van te ondervin den en moest wegens gezond heidsredenen verstek laten gaan. Uit het publiek ook nog een paar markante kamavalfiguren: ex- kamavalburgemecster Marcel De Bisschop, ex- feestkomiteevoorzittcr André Doorns, bijna ex-prins Edy, bloe- menfee Magda en de oudste kar- navalstoetenman van Aalst, Gus- taaf De Stobbeleir. Opening van hel.-Jaar van hei Dorpte Meldert (JM) Els Van Overwallen EL Nicole Luwaert f EL) Marline Baeiens (EL) Hel duo Bob en pop (SJ) SHOW De mensen die de moesj op de kop gedrukt kregen om van start te gaan waren de Tettemoechen. Hun naam. Tettemoechen, en die blauwe mannetjes met ook zo'n Manneken Pis, de blote aantrekkingskracht voor toeristen heeft "T een kostuum bij. Een Aalsterse delegatie van karnavalfiguren overhandigde in de namiddag van 10 januari het Ajuinboerkos- tuum te Brussel (EL)

De Voorpost | 1978 | | pagina 1