AMjm B.S.P. BIZ0N0ER BRUGPENSIOEN VOOR INVALIDE OF OUDERE WERKLOZEN VU EREMBODEGEM HIELD RECEPTIE Vrije tribune P.V.V. JUBILARISSEN C.O.V. GEHULDIGD Uw woord KULTURELE RAAD NEEMT SLECHTE START 2 - 13-1-1978 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. AALST GEBOORTE- en HUWELUKSPREMIE Tijdens de gemeenteraad van 21 dcecember 1977 is nogal wat hei bel ontstaan over de geboortepre mies. Het past dienaangaande wat nader uitleg te verschaffen. Tot einde 1977 werd een geboor tepremie verleend volgens eèn systeem waarbij voor het eerste en tweede kind 600 fr.voor het derde en vierde 750 fr. en vanaf het vijfde 1.200 fr. was voor zien. De gemeenteraad heeft in genoemde zitting mijn voorstel voor gelijkheid en eenvormigheid terzake aanvaard, zodat vanaf 1 januari 1978 een eenvormige toe lage van 750 fr. wordt gegeven voor een geboorte van een kind van ouders die in Aalst woonach tig zijn. De diskriminerende indeling van kinderen per kategorie, met daar aan gekoppeld een verschillend bedrag, is dus afgeschaft. Gewe zen schepen Van der Veken. die oök Sociale Zaken onder zijn be voegdheid had, verwekte tijdens de raadszitting na mijn uiteenzet ting een diskussie door te zeggen dat hij betreurde dat door dit voor stel de speciale premie van 1.200 ff. voor de geboorte van een ge handicapt kind is weggevallen, temeer daar dit destijds een BSP- voorstel is geweest. Zijn tussen komst was platte demagogie, over zo een delikaat onderwerp lokt men geen diskussies uit. Het is waar dat deze speciale pre mie destijds een BSP-voorstel is geweest, een voorstel met de beste bedoelingen om iets te doen voor kinderen die gehandicapt geboren worden Spijtig genoeg is dit initiatief, dat sedert 1974 in zwang was. zonder rezultaat gebleven, vermits om die premie nooit werd gevraagd en zodus ook nooit werd uitbetaald. Menselijker wijze gesproken is dit normaal en begrijpelijk. Mijnheer Van der Veken zal met een beetje inspanning ook wel begrijpen dat de ouders bij de aangifte van een kind niet zullen verklaren dat het gehandicapt is. Bert Van Hoorick sloeg de nagel op de kop toen hij zei dat het feit van de handicap al erg genoeg was, zonder daarbij van bij de geboorte het kind als dusdanig te bestempelen. Ik vraag me toch af waarom de gewezen schepen, die nu zo hoog van de toren blaast, zelf nooit enig initiatief inzake sociale tegemoet koming voor mindervaliden heeft genomen. Om terug te komen op de geboor tepremie en vooral dan tot de ge lijkschakeling van al de kinderen; het blijkt dat sommige mensen de zin van mijn voorstel niet hebben begrepen (zoals een bepaald weekblad dat bloklettert: «Minder toelage voor het vijfde kind») Door mijn voorstel krijgt een ge zin voor de eerste twee kinderen (zijnde 90 procent van de geboor ten) 750, i.p.v. 600 fr. of 25% meer dan vroeger voor het derde en vierde kind is de premie 750 fr. gebleven (9% van de ge boorten) vanaf het vijfde kind (ongeveer I van de geboorten) is het nu ook 750 fr. i.p.v. 1.200 fr Over die 1% heeft men het dan in dat weekblad. Men ziet de steent jes, maar niet het mozaïek. Voor de huwelijkspremie werd eveneens een en ander gewijzigd. Het toekennen van de premie wordt niet meer, zoals voorheen, afhankelijk gesteld van het voor huwelijkssparen De bijkomende voorwaarde, waarbij men sedert één jaar Aalst moet bewonen, om de premie te kunnen krijgen, wordt eveneens afgeschaft. Dit betekent dat inge volge mijn nieuw voorstel, met ingang van I januari 1978, een inwoner van Aalst die huwt 500 fr. premie krijgt. Waarom het ingewikkeld maken als het eenvoudig ook kan. Door deze nieuwe reglementering wérd het bestaande systeem mer kelijk verbeterd en toch voelt men dat een premiestelsel niet het ideale is. omdat men niet bereikt wat men beoogt, ledereen. zowel rijk als arm. geniet ervan, terwijl het toch de bedoeling moet zijn vooral minder begunstigden in de maatschappij te helpen. Er moeten dus, in weerwil van de slechte financiële toestand van de 'stadskas, nieuwe initiatieven ko men en wat men vooral moet be trachten bij de uitbouw van nieuwe initiatieven is dat het so ciale tegemoetkomingen zijn. E Hooghuys Schepen DE STAMP VAN DE EZEL Het stadspersoneel werd in de Keizershallen op een nieuwjaars receptie uitgenodigd door het schepencollege en aan de gemeen teraadsleden werd, in tegenstel ling met verleden jaar, geen uitno diging gestuurd. Een drink op nieuwjaar is, voor al wie bij het stadhuis betrokken is, een goede gelegenheid om eens buiten de gebruikelijke, zakelijke of ambtelijke verhouding te tre den.Op die dag plegen mensen die anders wellicht ver van elkaar staan, gul tegen elkaar te zeggen: beste wensen voor het nieuwe jaar. Deze kans hebben de gemeente raadsleden op de nieuwjaarsrecep tie van de stad dus niet gekregen. De burgemeester en de schepenen hebben, zoals het nu stilaan de gewoonte wordt, de show voor zich alleen behouden. Met daar naast een koude negatie van de gemeenteraad. Alsof de aanwe zigheid van de gemeenteraadsle den niet passend is op dergelijke vriendelijke receptie. Het is des te onrechtvaardiger tegenover de gemeenteraadsleden van de minderheid. Men moet niet super-gevoelig zijn om deze ter- zijdelating als een nieuwe klap in het aangezicht aan te voelen. Het wettelijk-verplicht vormelijk spel van de gemeenteraadszittingen is blijkbaar maar ernstig in schijn, want bij de eerste de beste gele genheid zoals een nieuwjaarsre ceptie, laat het schepencollege zien welke kleine achting zij in feite de raadsleden toedraagt. Als men dan weet dat elke schepen daarna nog eens een aparte recep tie geeft voor het personeel van zijn eigen diensten, weet men me teen dat het niet op kan. In de geest van onze tijdelijke be windslieden telt één zaak: eigen persoon naar voren steken (en dal mag veel kosten), de anderen met wie het demokratisch spel van minderheid en meerderheid moet gespeeld worden, er buiten hou den. Ook de kruimels mogen van tafel niet vallen. GHIS WILLEMS DE 36-URENWEEK: OLIE OP HET VUUR Niet alleen op nationaal vlak. maar tevens in ons eigen arrondis sement, werden er in de afgelopen maanden plannen ter tafel gelegd om de steeds maar verderschrij- nende werkloosheid in te dijken. Gemeenschappelijk actiepunt bij al die voorstellen is de verkorting van de arbeidsduur. Deze week komt het allicht tot een krachtproef in de petroleumnij- verheid waarbij de eis van de 36- urenweek centraal zal staan. Opvallend in deze strijd om een nieuwe arbeidsovereenkomst af te dwingen, is de strakke houding van de syndicale leiders: de ver korting van de werktijd schijnt nu ENIG middel te zijn tegen de werkloosheid. Zij hebben trouwens tijdens hun onderhandelingen andere alterna tieven, zoals bijvoorbeeld de deel tijdse arbeid, radikaal verworpen. Daartegenover staat het standpunt van het V B O. Het verbond be roept zich op verschillende onder zoeken die hebben aangetoond dat een verkorting van de arbeidsduur geen hogere werkgelegenheid schept, doch door kostenstijging eerder kan leiden tot meer werk loosheid. Daarenboven zou de on gelijkheid tussen werknemers van arme en rijke sectoren nog ver groot worden. De huidige regering waar bijna iedere Minster die zichzelf respec teert met een of ander plan onder de arm loopt blijft opvallend passief Nochtans waren de regcrinspar- tijen in hun regeringsverklaring overeengekomen: «de nodige maatregelen te treffen met het oof op een bestaande herverdeling van de bestaande werkgelegenheid o.a. door het onderzoek van de mogelijkheden tot geleidelijke vermindering van de arbeids duur- Waar blijft dit onderzoek? Het lijkt mij vrij duidelijk te zijn. dat de werktijdverkorting als al gemene regel en als middel tot meer werkverschaffing niet losge haakt kan worden van een rege- ringsovereenkomst. De regering mag in deze aangelegenheid, die ongetwijfeld een weerslag zal hebben op de economie in het al gemeen. haar verantwoordelijk heid niet ontvluchten, zoals de eerste Minister dit maar al te vaak doet. Het gevaar is immers niet denk beeldig dat door een arbeidsduur vermindering de werkgelegenheid NIET zal toenemen. Het lijkt een economische waar heid te zijn dat kortere werktijden slechts mogelijk worden door een groter economische groei, waar door meer mensen aan het werk kunnen. Een verlaging van de belastineen en 'n verhoging van de bedrijfs investeringen zijn hiertoe twee prealababele voorwaarden. Maar helaas is de huidige regering nog lang niet toe aan een politiek die daar op gericht is. Diane D'haeseleer O.C.M.W. Wat is dat? Waartoe dient het?Welk verschil is er tussen het huidige O.C.M.W. en de vroegere C.O.O.? In hoofdzaak ligt het onder scheid hier: de vroegere Com missie van Openbare Onder stand was een dienst van ar menzorg, het Openbaar Cen trum van Maatschappelijk Wel zijn verzekert iedere burger hulp. Het O.C.M.W. is een ge specialiseerde gemeentelijke dienst voor Maatschappelijk hulpbetoon. Dit dienstcentra kan allerhande taken op zich nemen, zowel materiele steun als psycho sociale bijstand. De algemene taken van het dienstbetoon zijn zo uitgebreid dat zij praktisch alles omvat wat nodig is voor het geestelijk en materieel wel zijn van de bevolking. In prin ciep moet het O.C.M.W. gewa pend zijn om elke nood, van welke aard ook, op te vangen. Men zal begrijpen dat het on mogelijk is alle diensten op een paar maanden te laten werken. Het ligt niet alleen in de lijn van het O.C.M.W. alle nood te hel pen lenigen, doch ook te trach ten in samenwerking met be staande organisaties de hulp verlening te coördeneren De bijzonderste reeds be staande diensten zijn de vol gende: Het uitkeren van het le vensminimum door de staat bepaald. Meestal zal dit zijn met bijbetaling van het verschil tussen de eigen inkomsten en het vastgesteld bestaansmini mum en dit in verhouding met de samenstelling van het gezin. Hulpverlening ten huize door ■gezins- en sociale werkers. Bedoeling van warme maaltij den. Bescherming en soms waar nodig plaatsing van minderjari gen. In een woord alle proble men die menselijk gesproken zich kunnen voordoen. Benevens de sociale dienst die de meeste van de zovele pro blemen opvangt zijn er nog de specifieke taken voor een stad als de onze. Het O.C.M.W. Aalst heeft nog als bijzondere opdrachten het besturen van het Hospitaal evenals de drie rusthuizen, namelijk St. Lieven-St. Job en de Hoppe- rang. De raadsleden en het perso neel van het O.C.M.W. staan ten allen tijde ter beschikking van iedere burger om hem of haar verdere hulp te bieden Het is daarom menen we goed dat de bevolking weet wat hun recht is. Het volstaat ofwel even te telefoneren, ofwel schriftelijk een aanvraag tot inlichtingen of hulp te sturen aan de betrokken diensten. Het O.C.M.W. staat tot uw dienst;bent u in nood? Hebt u problemen? Legt ze voor;het O.C.M.W. zal alles doen wat mogelijk is om u met raad en daad bij te staan. Piet Heymans GENT KRIJGT ZIJN TE- WERKSTELLINGS KONFERENTIE. EN AALST? Afgevaardigden van het schepen- kollege van Gent, Zelzate en Evergem zijn vorige week woens dag met de parlementsleden van het arrondissement Gent-Eeklo bijeengekomen, onder het voorzit terschap van dhr. De Paepe, bur gemeester van Gent. Doel van deze bijeenkomst: voorbereiding van een tcwerkstellingskonfcren- tie. Werden reeds gedeeltelijk be sproken de problemen van de lekstiel- en konfektieindustrie en de toekomstmogelijkheden van de Gentse haven. Zoals te Aalst voert de KP te Gent sedert maanden kampagne voor een tewerkstellingsplan. Er kwam een onderhoud met burgemeester De Paepe. die het voorstel van een tcwcrkstellingskonferentie goed vond. en uit de gemeenten Ever gem en Zelzate. zoals van een In verband met 't bizonder brugpensioen verscheen op kerst avond in het «Staatsblad» een nieuwe regeling, interessant voor oudere en mindervalide werklozen en dat vanaf 60 jaar (men) of 55 jaar (vrouw). Een vergoeding, gelijk aan het verschil tussen het pensioen dat hen werkelijk wordt toegekend en hetgene ze zouden bekomen hebben zo het niet verminderd ware geweest met 5% per jaar vervroeging, zal worden gegeven aan de volledig werkloze werknemers die sinds meer dan één jaar worden vergoed en die een aanvraag om vervroegd pensioen indie nen. Tot de ouderdom van 65 jaar (man) of 60 jaar (vrouw) wordt hen voor de periode dat het vervroegd pensioen effektief wordt uitbetaald bovendien een inkomen gelijk aan het bedrag van de werkloosheidsuitkering die verschuldigd was op het ogenblik van het ingaan van het vervroegd pensioen vermeer derd met 1.000 fr per maand, gewaarborgd. Aan werknemers die invalidi- teitsuitkeringen genieten en die een aanvraag om vervroegd rustpensioen indienen wordt een vergoeding uitgekeerd ge lijk aan het verschil tussen het bedrag van het rustpensioen dat hen daadwerkelijk wordt toegekend en het bedrag van datgene dat ze zouden beko men hebben zo het niet met 5% per jaar vervroeging werd ver minderd. Tot de leeftijd van 65 (man) of 60 (vrouw) jaar wordt gedu- reeks van vakbondsmilitanten, kwamen eveneens gunstige reak- ties. We mogen er hierbij aansluitend wel op wijzen, dat de KP-Aalst er intussen ook voor zorgde dat haar brochure «Plan 3.000» in één huis op tien van het vroegere Aalst aan de man werd gebracht. Met op tal rijke plaatsen trouwens een zeer gunstig onthaal. Er werden ook per post en telefoon talrijke num mers door belangstellenden aan gevraagd. Sommige van de ver antwoordelijken allerhande, van sociale en politieke organisaties, verkozenen en noem maar op die de brochure gratis kregen be zorgd, lieten soms wel iets van zich horen, maar de werkloosheid, in ons arrondissement erger dan te Gent, blijkt niet tot de bijzonderste van hun bekommernissen te beho ren. Niet dat wij van hunnentwege feli citaties hebben verwacht, maar 't bericht uit Gent onderstreept dik de achterstand van de Aalsterse sociale en politieke top. wanneer het om 'n probleem gaat dat noch tans flink wat boven hun elckto- rale, routine- en persoonlijke be zorgdheden uitsteekt. Het is de bevestiging van een mentaliteit dfe sedert vele tientallen jaren heerst en die Aalst stad en arrondis sement hebben gemaakt tot slaapgcwcst met heel wat tekort komingen en achterstand op veler lei gebied. Nu weten we wel dat er heel wat schouders zullen opgehaald wor den bij het lezen van wat wij. •kwajongens zonder mandaat-, hier op papier zetten, maar daar tegenover staan de feiten en die zijn zelfs sterker dan een volksver tegenwoordiger: tienduizend werklozen in het arrondissement, waarvan één derde jongeren! Er mag ook nog wel eens op gewe zen worden dat het ons niet om opportunistische propaganda te doen is. Wij laten aan deze voor aanstaanden graag de rol op het voorplan wanneer er maar iets van de grond komt. De vraag is wel licht, of degenen die op nationaal vlak in de meerderheid zitten zich niet de gevangene voelen van hun partijtop, en of de anderen niet vrezen bij de overwinnen weer stand hun aangezicht te schenden. Welnu, hierop gaven Gent, Zel zate en Evergem een antwoord. Afzonderlijk daarvan staat het ge val van de vakbonden, alhoewel dit dan weer niet honderd procent klopt. Wij zien echter niet in wat de gewestelijke vakbondsleidin- gen kan beletten initiatieven te nemen, daar w;»ar nationaal op het probleem de nadruk wordt gelegd Hebben wij niet gehoord dat hier omtrent in het ABVV vragen zijn gerezen, «nu door het ACV en de KP iets werd ondernomen»? Hoe dan ook, op de zaligmakende zomer wachten zal niets aan de situatie veranderen. Dit werd in 1977 overdadig bewezen. De weinig optimistische verklaringen van ministers in binnen- en buiten land komen dit trouwens bevesti gen. Wij hernieuwen dus met des te meer kracht onze vraag: wordt er te Aalst door de vooraanstaanden iets gezamenlijk ondernomen in verband met de werkloosheid, of interesseert hen dit niet? Ray DE SMET rende het tijdvak waarvoor het pensioen werkelijk wordt be taald gewaarborgd een inko men gelijk aan het bedrag van de invaliditeitsvergoeding of van het invaliditeitspensioen zoals verschuldigd op het ogenblik dat het pensioen in gaat eveneens vermeerderd met 1.000 fr per maand. Formaliteiten Om het bizonder brugpensioer aan te vragen kan U terecht ir het stadhuis te Aalst op dins-, woens- en donderdag van 9 tot 11 u. Voor tegemoetkomingen aan minder-validen zelfs elke werkdag van 8.30 tot 11.45 u. U kan het ook in de dienstcen tra op volgende dagen: Baardegem: donderdagna middag, 13.3Q 15 u Erembodegem: maandag voormiddag 8.30 12 u Herdersem: dinsdagnamiddag 15.30 17 u Hofstade: woensdagnamiddag 13.30 15 u Gijzegem: woensdagnamid dag 15.30 17 u Meldert: donderdagnamiddag 13.30 17 u Moorsel: dinsdagnamiddag 13.30 15 u Nieuwerkerken: maandagna middag 13.30 17 u In de maand dat U als man 59 of als vrouw 54 jaar wordt kan U zich aanbieden met trouwboek je, pensioenkaarten (arbei ders), naam en adres van de pensioenkas (bedienden) plus eventueel het laatste strookje van elk pensioen van beide echtgenoten behalve dan het oorlogspensioen. Voor de periode waarin men als zelfstandige zou hebben ge presteerd moeten naam en ad res van de pensioenkas als mede het aansluitingsnummer worden voorgelegd. De pensi oenaanvraag moet via het ge meentebestuur worden aange vraagd aan de Rijksdienst voor Werknemerspensioenen, Om hun minstens 50 jarig lidmaatschap van C.O.V. vierde de Gepensioneerdenbond 22 leden van kring Aalst. In de winterkapel van de St-Annakerk leidde kringproost E.H. Faes de viering in met een eucharistie waarin hij de jubilarissen dankte voor hun degelijke opvoeding van de jeugd. Voorzitter Marcel De Fruytier schetste dan in de parochie zaal St-Anna de historiek én van COV-Aalst én van de Gepensioneerdenklub waarbij hij wees op de noodzakelijk heid van dergelijke verenigingen. Namens het kringbestuur sloot de heer Kamiel Haentjes zich bij deze hulde aan. Na een verzorgd etentje werd aan elk van de gevierden, als blijk van dank en genegenheid, een kunstgravure «Land schap met houten molen» van Bert Melckenbeeck over handigd. De afwezigen krijgen het ten huize besteld. Een gezellig onderonsje besloot deze ontmoeting. L.H. Zuidertoren, 1060 Brussel. Interessant is wel dat 't feit dat men het brugpensioen heeft aangevraagd niet de ver plichting in zich houdt dat men bet dan ook werkelijk neemt. De rekonstruktie van de loop baan van de betrokkene vergt een zekere tijd en daarna wordt aan de betrokkene medege deeld welk het bedrag_ is van de som die hij via dit bizonder brugpensioen zou genieten. Eventueel kan de betrokkene na ontvangst van deze beteke ning aan de aangekondigde maatregelen verzaken om ver der de werkloosheids- of inva- liditeitsuitkeringen te blijven genieten. L.H. Er was eerder een matige opkomst op de jaarlijkse receptie van dt Erembodegemse Volksunie afdeling ter gelegenheid van de inzet vat het nieuwe jaar. Ontbrak het enerzijds aan «Kwantitatieve» op komst, de «kwaliteit» was des te meer aanwezig. Naast het voltallig! plaatselijke afdelingsbestuur, dat inderdaad als gastheer of als gastvrouw fungeerde, ware meerdere groot-Aalsterse prominen ten aanwezig. Wij zagen o m. Schepen en Mevr. Jan De Neve, Volksvertegen woordiger Jan Caudron, afde lingsvoorzitter Aalst-stad en ar rondissementeel sekretaris Daniel De Nayer en O.C.M.W.-lid Piet Heymans die tevens gastspreker was. Piet Heymans had het uiter aard over de werking van en bin nen het OCMW op de hem eigen gechargeerd non- konformistische wijze die soms tot op het randje van het geloof waardige overkomt. Bovendien gebruikt dit V.U.-O.C.M.W.-lid een «alles behalve Nederlands» dat ons doet terugdenken aan de gékultivcerde middelmatigheid van het patronagetoneel van des tijds. Als dit het groene hout is!? Afgezien van deze schoonheids- fout was de uiteenzetting van Piet Heymans niettemin zeer verhel derend en nieuw. Informatie over de werking van Openbare Dien sten stroomt nu eenmaal niet zo vaak door naar de basis en als dit dan ook nog op een verstaanbare wijze gebeurt dan verdient dit ze ker een vermelding. Als daarbij al eens netelige en minder fraaie dingen aan de orde waren aarzelde Piet Heymans niet deze onom wonden bijnaam te namen. Al viel dit OCMW-eskposee wel wat lang uit op deze nieuw jaarsreceptie toch vinden wij het goed dat een dergelijke aange legenheid wordt aangegrepen om de opgekomen «basis» meteen en tussendoor wat gebruiksklare in formatie door de spelen. Zoals dit gebruikelijk is werd er nadien nog lang nagepraat tussen «pot en pint». E.V SPORTLAUREAAT VAN AALST 1977 We kunnen best de grote teleur stelling van Anne-Marie Van Nuf- tel begrijpen, toen zij slechts tweede gerangschikt werd na de motocrosser Geert De Ruysscher. Haar prestaties in 1977 werden reeds jaren tevoren voorbereid b.m.v. een zeer gedisciplineerd leven. Want in de Atletieksport komt men slechts hogerop mits larenlang volgehouden train ing Ook tijdens het «succesjaar» (en we wensen Anne-Marie er nog vele) kan er geen dagje gezeurd worden. We willen niet de prestaties van Geert De Ruysscher verminderen, integendeel Hij heeft veel bereikt en dat vroeg ook inzet en inspanning. Maar... hij deed het niet alleen. Hij werd geholpen door de tech niek En dat is wat zoals Anne-Marie en anderen, die alleen van hun eigen lichaamsprestaties afhangenin- tuitief aanvoelen als onjuist of, om het beleefder te zetten, niet korrekt geschakeerd. Lichamelijke vergelijkingsproe- ven tussen mensen zullen wel al tijd bestaan hebben 't Zijn echter de Romeinen van wie we ons nog het best herinneren hoe ze dit een beetje «ge-organiscerd- hebben Toen echter de techniek andere krachtbronnen vond zijn die ook voor dezelfde doeleinden gebruikt nl. wie kan sneller, verder, hoger, langer, sterker, enz... en bij Sport gerangschikt. Dit is op zichzelf niet verkeerd, maar er zou moeten een onder scheid gemaakt worden. En ge zien kritiek leveren zeer gemakke lijk is, willen we ook een voorstel I doen. Het is toch niet zo moeilijk te ont- 1 dubbelen en de individuele presta ties te belonen voor enerzijds die 1 mensen die alleen hun eigen i krachtbron nl. hun lichaam ge- I bruikten en anderzijds deze die de techniek ter hulp riepen en een bij komende krachtbron inschakel den. Met dien verstande dat het eerste een grotere morele waarde heeft. We zouden ook liever het eerste «Sport- blijven noemen terwijl het tweede iets in de zin van «Techni sche Spelen» zou moeten heten. Dan zouden de duivenmelkers ook aan hun trekken kunnen komen.. Naam en adres op de redaktie f bekend In Lede werd een kulturele raad opgericht die duidelijk afwijkt van het dekreet van 12 decem ber 1974 tot regeling van de er kenning van de gemeentelijke raden voor cultuur en culturele vrije tijdsbesteding en van het Koninklijk Besluit van 19 maart 1975 betreffende de erken ningsprocedure van de ge meentelijke raden voor cultuur en culturele vrije tijdsbeste ding. Alhoewel het de taak is van de algemene vergadering de sta tuten en het huishoudelijk re glement vast te stellen en bij ge heime stemming het Bestuur te verkiezen dienen de leden zich bij toetreding tot die raad reeds akkoord te verklaren met afwij kende statuten en werd de voorzitter reeds door de ge meenteraad aangesteld. De nieuwe schepen van kuituur (Volksunie) beweert dat zij de aanbevelingen van het Ministe rie van Nationale Opvoeding en Nederlandse Cultuur niet vol gen omdat die opgemaakt zijn door de grote partijen. (Ter in lichting: de socialisten en de li beralen maken deel uit van de bestuursmeerderheid te Lede). De afwijking van de voorge stelde statuten zou ook gebeu ren om de partijpolitiek buiten de raad te houden. De weg die men nu echter volgt en de verkiezing van de voorzit ter en de aanduiding van de se kretaris (Waar is dat gebeurd?) zijn echter wel partijpolitiek ge kleurd. De verkozen voorzitter en de aangeduide sekretaris behoren tot de vlaams natio nale strekking. K W B. Aalst WERKTEN MEE AAN DIT NUMMER: ALGEMEEN NIEUWS: Dolf Boel, Peter Dauwe, Mon De Gendt, André De Groeve, René De Witte, Roger D'Hondt, Lieve Haverals, Ghisleen Henderickx, Willy Hostens. Wilfried Lissens, Erich Van der Eist. FOTO'S EN TEKENINGEN: Patrick Kieckens, Eddy Lamin, Jan Muylaert, Jan Strickx SPORT: Mare Marcel, Gilbert De Pauw, André De Wit, Eric Van Aerschot. Jef Van Hove, Beno Van Winckel REDAKTIE: Roel Van de Plas

De Voorpost | 1978 | | pagina 2