I De Voorpostl Jeugdhuizen Kickerverbond A.T.LB. YPSILON EN PALLIETER ENIGE WINNAARS OP VERPLAATSING OSIRIS SYNALCO MIKT OP KAMPIOENSTITEL mé VELDLOOP TE NINOVE KADETTEN EN MINIEMEN VAN E. AALST OP EREPLAATSEN Korporatief voetbal KOMPETITIE ZIT ER OP JORDACHES AAN DE LEIDING 24 - 13-1-1978 - De Voorpost Na een onderbreking van een paar weken werd de kompetitie op nieuw ingezet. Een eerste vaststelling bij de eerste schermutselingen van het nieuwe jaar is, dat de ploegen met veldvoordeel nogal goed aan hun trekken gekomen zijn. Alleen Ypsilon met een kleine verhouding en leider Pallieter konden hun uitwedstrijd zegevie rend besluiten. De zege van Pallie ter bij Spokuon liet al spoedig niet de minste twijfel. De leider legde van meet af aan een rustig mees terschap aan de dag. Het over wicht werd in de eerste speelhelft met slechts een doelpunt be kroond. Het was Pol Janssens die «vhet openingspunt scoorde. In de tweede speelhelft brokkelde het verweer geleidelijk aan af. En er was een knappe prestatie van de Spokuon doelman nodig om de verliescijfers te beperken. Hij kon echter niet verhinderen dat Dubois en De Croock (2) tot (M aandik ten. Er was een uitstekende leiding van scheidsrechter Dirk De Landtsheer. Ondanks de beste be doelingen is Terlinden er niet in geslaagd Fabrieksken een voetje te lichten. De gasten moesten zelfs een tamelijk zware nederlaag in- kasseren. St. Joris heeft zich enorm moeten inspannen om Nij- drop van de huid te houden. Nijdrop heeft inderdaad voor een stevige oppositie gezorgd. Voor nu zon dag zijn niet te veel schommelin gen in de piek van de ranglijst te verwachten. De kopploegen staan voor een gemakkelijke opdracht en mogen deze op de koop toe nog op eigen bodem afhaspelen. J.V.H. JEUGDHUIZEN Uitslagen van zondag 8 januari: Fabrieksken-Terlinden 5-2 St.Joris-Nijdrop 3-2 Liludame-Jome 1 -0 Tuf-Eureka 3-2 Efsee-Ypsilon 0-1 Spokuon-Pallieter 0-4 Zenith-Kreja 7-2 rust: twentiers Algemeen klassement: 1. Pallieter 15 27 2. St.Joris 15 25 3. Fabrieksken 15 24 4. Tuf Tuf 15 19 5. Efsee 15 17 6. Zenith 15 16 7. Nijdrop 15 15 8. Terlinden 15 15 9. Twentiers 14 14 10. Ypsilon 15 11 11Jome 15 11 12. Eureka 15 10 13. Spokuon 15 8 14. Liludamo 15 7 15. Kreja 15 4 (-2) Wie speelt waar nu zondag 15 januari (aanvang 14u30): Fabrieksken-Jome (Gijzegem) St.Joris-Twentiers (De Keizer) Tuf Tuf-Nijdrop (Opwijk) Terlinden-Ypsilon (Mercedes) uitgesteld tot 15.4.78 Pallieler-Eureka (Immerzeel) Kreja-Efsee (Osbroek B) Spokuon-Zenith (Osbroek A) Rust: Liludame De Denderleeuwse basket- ploeg Osiris Synalco wil hoge ogen gooien dit seizoen. De bedoeling zit namelijk voor in de vierde klasse A kampioen te spelen. Dat kan best, maar dan moet nu zaterdag in alle geval worden afgerekend met naaste achtervolger Sgloba. Osiris bekleedt in de rang schikking de 1ste plaats. Van de dertien gespeelde wedstrij den werden er 12 gewonnen en één verloren. In totaal werden 1105 punten geskoord en mochten de tegenstanders te gen de sterke verdediging slechts 911 punten aanteke nen. Vijf ploegen in verde na tionale maakten meer korven, maar geen enkele ploeg inkas- seerde er minder, zodat Osiris met het beste gemiddelde staat geboekt. De jongste wedstrijd tegen Wytema betekende een goede oefening om tweede ge rangschikte Sgloba zaterdag om 20.30 uur in de Osiris sporthal partij te geven. Spe lers en bestuur vari Osiris reke nen op een talrijke opkomst van hun supporters, want nu win nen betekent zo goed als de titel op zak steken. Wint Osiris dan telt de dichtste achtervol ger niet alleen vier nederlagen, maar ook een achterstand van 6 punten. Naar ons gevoelen een kloof die nog moeilijk te overbruggen valt, vooral omdat Osiris toch zo moeilijk aan het wankelen te brengen is. De kansen om kampioen te spelen staan dus goed, temeer daar de heenwedstrijd tegen Sgloba ook al werd gewonnen De voorwedstrijd wordt ge speeld door de Osiris-reserven om 19.30 uur. De supporters kunnen dus best wat vroeger komen om hun fans aan te moedigen. Hun steun zal im mers nodig zijn om de titel te veroveren. Genoten de reklassers een dagje rust dan leverden de klubs uit de promotiereeks slag. En er sneuvelden liefst 2 leidersploegen. Met als onmiddellijk gevolg dat Jordaches alleen aan de leiding prijKt. De vraag rijst of men de ploeg uit Haaltert nog van de leiding zal kunnen borstelen. Jordaches heeft zich inderdaad als oogmerk ge steld de kompetitie zonder nederlaag uit te spelen. «De» verrassing van de recente speeldag was ongetwijfeld de ne derlaag van Queenkickers. Vicky's Lede bracht dit niet ver wachte rezultaat voor mekaar. Die klub die tot dan toe nog geen pot ten brak pakte dus nu met een uit schieter uit. Het moet evenwel be toogd dat de Ledenaars voor het eerst «au grand complet» in de strijd konden. Na een marathon match werd de scalp van de Aals- tenaars toch geplukt. De stunt van Mascotten Mere dat Derby schaakmat zette zal ook wel nie mand ontgaan zijn. De ploeg van coach Van der Haegen bezorgde het tot dan toe ongeklopte Derby een koud stortbad. Onder impuls van De Corte en De Schrijver was er ook een sterke prestatie van Kantientje dat tot 7-7 gelijke tred hield met leider Jordaches. Toen speelde Jordaches echter zijn beste troeven uit en de thuisploeg be zweek eervol. Het duo Michel Dedie en Luc Van Hauwermeiren wonnen de slotpartij immers met indrukwekkende 18-2 cijfers. Platform trok zich op aan de knappe verrichting van Maria Buggenhout en Schuurken Hot- stade was er aan voor zijn moeite. De repliek van de bezoe kers kwam vooral van Guy D'Haese en Benny Kieckens. Tij dens het komende weekeinde staat de wedstrijd Queenkickers - Jor daches geprogrammeerd. Het is een topnummer waar heel wat aan trekkingskracht vanuit gaat en dat ook, heel wat belang stelling zal genieten. Kunnen Queenkickers winnen dan houden ze hun kansen gaaf op de eind zege. In het tegenovergestelde ge val mag deze klub alleszins haar titelambities opdoeken. Een pro- nostiek is moeilijk te formuleren. Een ding is zeker: het wordt een zeer spannend geval. 4. Vicky's 4 4 5. Mascotten 4 4 6. -Platform 4 2 7. Kantientje 4 2 8. Schuurken 4 0 KALENDER VOOR VRIJDAG 13 JANUARI TE 20 UUR EREKLASSE: Tinneboys - Los dos Zonneboys - Rikky's; Coü Gemeentevrienden; Tonneken Strooikickers; Lions Pub - Eendn PROMOTIE: Derby Schuur Vicky's - Kantientje; Queenkicki Jordaches; Mascotten - Platform. Kickerploeg De Mascotten die haar eerste zege mocht inschrijven (EL) J.V.H. UITSLAGEN •Vicky's -Queenkickers 10-6 Kantientje - Jordaches 7-9 Mascotten - Derby 9-7 Plaltorm - Schuurken 10-6 KLASSERING 1Jordaches 4 8 2. Queenkickers 4 6 3. Derby 4 6 Kickerploeg A.T.L.B. 't Schuurken (EL) De Aatsterse atleten namen massaal deel aan de geslaagde veldloop te Ninove. Enkele jongeren onder hen konden be slag leggen op een mooie ereplaats en dit was vooral het geval bij de miniemen en ook bij de kadetten. Bij de pupillen verging het de Aalstenaar Batens minder goed want hij over- schreedt slechts als dertigste de eindmeet. Bij de miniemen ee; ;e reeks hijste Geert Meert zich in de kijker. Hij liep een uitstekende wedstrijd en klasseerde zich tweede. De ploeg van Osiris Aalst (EL) Op de derde plaats insglijks een Aalstenaar: Johan Van den Bossche. Dimitri Pottie deed het ook zeer knap en eindigde vijfde. Dirk Ledegen, Christof Leroy en Frank De Pril werden respektievelijk twaalfde. Tijdens het vorige weekende werd de kompetitie van het Kor poratief Verbond Aalst definitief afgesloten. Het programma bleef tot een inhaalwedstrijd beoerkt namelijk S.A.F. - V.V. Bouw. Deze ontmoeting had de mooiste ere plaats als inzet, want de beide ploegen totalizeerden dertien punten. En vandaar dat het een vrij spannende konfrontatie werd, die zeker niet de stempel einde seizoen droeg. Zo S.A.F. als Bouw hebben zich enorm ingespannen om het seizoen met een positief resultaat te kunnen afsluiten. Uiteindelijk viel de beslissing in het voordeel van de thuisploeg en dit met het kleinste verschil. Een S.A.F. in zijn beste forma tie moest evenwel tot in de EC CaUebaut B tweede speelhelft wachten om zeker te zijn van de zege. Deze werd vastgelegd door een doelpunt van Brijs waaraan een vlotte kombinatie voorafging Doelman De Coster had niet het minste verhaal tegen deze treffer. Bouw zou in de nog res terende minuten het gelijkstel lende doelpunt fel nalopen doch de S.A.F. verdediging toonde haar degelijkheid aan. Al met al een treffen dat beslist het aankijken waard was. De uitslag: S.A.F. - V.V. Bouw 1-0 De stand: Reeks A: 1. Franke 22 p.. 2. S.A.F. 15 p.. 3. Post Erembodegem 13 p 4 V.V T.T.A. 13 p., 5. W. Bouw 13p.. 6. Honda 12p„ 7. Calle- baut (1) 11p., 8. Intercom 9p. «Sctiaal M. Haeck» begint op 14.1 De bekerkompetitie waaraan de «Schaal Haeck» verbonden is begint eigenlijk slechts op 21.1. Doch de «ouverture» gaat een week eerder met de kon frontatie V.V.T.T.A. - Somati. De bekerkompetitie is over acht speeldagen uitgesmeerd. En er wordt in vier reeksen gespeeld. De halve finale heeft plaats op 4 maart en de definitieve be slissing moet op 11 maart val len. Zestien ploegen nemen rionl aan deze mini komnetitie enentwintigste en eenender tigste. In de tweede reeks mi niemen klasseerden de Aals- tenaars zich als volgt: Frank Neirinckx (12), Alfons Mievis (17), Frans De Meyst (33), Pa trick Bogaert (34). Barl Meule- man (38), D. Cardon (45) en W. Cothals (47). Een eervolle derde plaats voor Paul Adri- aens bij de kadetten, terwijl Lieven Roelandt vijftiende werd. G. Heymans finishte als negentiende. Van Goethem (24) Bastiaens (81), Van der Biest (92) en Pottié (106) waren de andere Aalstenaars. Freddy De Boeck was de beste Aalsterse atleet bij de scholieren en eindigde achtentwintigste. Geert Beek en Johan Claus klasseerden zich drieënveertig en vijfenveertigste. Hugo Wel- lekens bracht het tot een goede prestatie van de juniores Hij zag zijn inspanningen met een zevende plaats beloond. Fran- saert (18) eindigde insgelijks in de groep, terwijl Van Bockstael zich met een meer bescheiden plaats (41moest tevreden stel len. Bij de seniores hadden de Aalsterse atleten het niet ge makkelijk. Ze moesten inder daad optornen tegen het kruim uit onze veldloopsport. Toch een eervolle vijftiende plaats voor Herman Parmentier. De andere Aalsterse seniores ein digden als volgt: Pierre Calle- baut (24), Freddy Neirinclf (40), Francois Buggenhot (62). Eric Rottiers (76), Hedw Coppens (77), Johnny Bae (83). Jozef De Roock (84), Dié Coppens (93), Alex Buyle (98 De Boitselier (141) en H. Va Haut (142). Emiel Kieckerj kwam in de kijker bij de veters nen. Hij legde beslag op achtste plaats. Omer Va Bockstael (17), Willem D Cock (33), Van de Perre (42 Emiel De Schrijver (48), Bec (56), Van der Stichelen (68) e Rudolf Arijs (71) verdedigde de Aalsterse kleuren. J.V.H De nlnee van FC Honda (EL)

De Voorpost | 1978 | | pagina 24