Ui1 lite NOG MET VIJF IN DE STRIJD VOOR DE PRINSENSKEPTER XfK l MET ZIJN DRIEEN VOOR DE TITEL VAN MISS BETTE i Hl iH® 4 - 13-1-1978 - Oe Voorpost vervolg van blz. 1 Ignace. een kandidaat die het ook alleen aankan SJ Bruno, ex-bierprins, maar geen kandidaat-prins meer (SJ) Ne krejeuzencis is iemand die zijn neus tussen alles en nogwat steekt Er zijn er ook die daarvoor gans hun hoofd gebruiken, o.a. Edgard Hooghuys, maar overlaatst heeft er een toch eens ambras gehad met zijn Christianne, dat was namelijk toen men het duo Hooghuys- Bourlon had teruggevonden in een Erembodegemse Strip-tease-tent. Dat Gilbert ne jager (met geweer) is wisten we al lang, maarde kat kwam pas op de koord toen deze schepen zich liet fotograferen met de moeder die zopas de l 000ste boorling op de wereld had gebracht. Een journalist schreef onder de foto -Wie is de gelukkige vader?-, en Gastonneken, die vroeger 't Kul- turelleken werd genoemd, is turre- jMichel, plankenvast voor de derde keer (SJ) lut Hij is de tel kwijt. Hel is ook niet moeilijk, hij zit ganse dagen te tellen en te tellen en dan verliest hij nog l miljoen per dag. Jeangskcn De Neve gaat soldaat worden, dat beween men altans. Hij heeft toch voor kort zijn 'drie dagen' gedaan. Feestkomiteevoorzitter Frans Wauters heeft een ajuinenkom- pleks. Als hij een affiche ziet moet hij er een ajuin optekenen. Vraagt men hem of de koning komt, dan antwoordt hij altijd maar «Ajoin, ajoin, ajoin...-, moet hij een brief aflezen dan is het altijd "(h))ui (h)ui De Gaa Lowies gooiden het op een andere, doch niet onbekende boeg. Ook zij lieten de Smurfen aanrukken, zij het dan met hun Keizer Kamiel en zijn Kamillckes brachten de eerste danspasjes op het podium en in de zaalZijn lied jes doen het nog altijd. «In Oiljst est karnaval-, «k ben bloi- en -De jubelei". Dit muzikale zang en dansgedeelte betekende trou wens het einde van het eerste showgedeelte van het 'Driekoningen-bal'. Nu was het de beurt aan de kandidaat-prinsen om hun eerste proef af te leggen PRESELEKTIE De volgorde van optreden werd achter het podium lotensgewijs beslist. Kandidaat Jean mocht de spits afbijten. Jean Amant ver klaarde iets te willen verwezenlij ken voor karnaval, voornamelijk nu het de vijftigste uitgave ervan is. Het belangrijkste feit van 1977 was volgens hem dat hij nu in zijn eigen huisje zit. Kandidaat num mer. twee, Stefaan. wist zich ge steund door de kamavalgroep de Brokkelpakken en door alle bier prinsen. Voor hem was het be langrijkste feit van het voorbije jaar dat hij in april 11. de beslissing genomen had om kandidaat-prins te worden. Nummer drie was een korpulent figuur. Ex-bierprins Bruno. Hij behaalde de titel van Bierprins in 1977 en wou het nu, met zijn ver slankt figuur, ook eens wagen als karna valprins. Ignace ligt thuis blijkbaar onder de sloef. want de grootste reden waarom hij deel neemt aan deze verkiezing is het feit dat zijn vrouw in 1977-78 Cantinière werd. Hij wil terug op dezelfde hoogte komen en voelt zich hierin gesteund door de Koolstraat Etienne Dominique Leclair. kort weg Enrico, was kandidaat num mer vijf. De naam Enrico dient gezocht te worden in het feit dat deze tweede Erembodegemnaar in de strijd, vroeger veel Italiaanse liedjes zong, iets wat hem aan deze naam hielp. Na enkele blijde gebeurtenissen opgehaald te heb ben van tijdens het driejarig ver blijf in een Oostenrijkse houtsnij- school, want Enrico is ook nog beeldhouwer, herinnerde hij aan een minder prettige gebeurtenis, een verblijf in het ziekenhuis in september 11. Iets wat hem stof be zorgde voor zijn shownummer. Waarom Michel zich. voor de derde maal. kandidaat stelde? Hij is zo kamavalminnend als Kamiel Het verheugde hem dat hij die avond nogmaals op de planken van de Keizershallen mocht staan om een titel in de wacht te slepen. En last but not least Francois. In 1976 was hij eveneens reeds Bier prins. Dat schijnt voor de toe komst blijkbaar een leerschool te zullen worden voor eventuele kandidaat prinsen-karnaval. Vier jaar lang heeft hij bij zijn vrouw moeten zagen om toch te kunnen meedoen, maar nu is het zo ver, hij kan zich niet meer terugtrekken. De voorstelling van de kandidaten was achter de rug. Nu kon de ei genlijke strijd beginnen. Tijdens hun showgedeelte zou er bij ver schillende kandidaten een en an der mislopen. Verkeerde belich ting. te laat of te vroeg gestarte banden, banden die weergegeven worden op verkeerde snelheid, en noem maar op. Dit alles natuurlijk tot ongenoegen van de kandida ten. Dat dergelijke fouten zich voordoen hoeft niet op de rug van Vervolg van blz. 1 Anderzijds zal ook overge gaan worden tot de officiële voorstelling van de kandi daat prinsen karnaval voor dit jaar. Ook zij zijn met z'n drieën, en dan nog drie nieuwkomers. Dit zal onge twijfeld de spanning ten goede komen. De kandida ten Willy I, Gilbert I en Ig nace I zullen dus morgen avond hun eerste publiek optreden verzorgen en mis schien al enige aanwijzing geven, alhoewel! In ieder geval zal de bedrij vige «Orde» opnieuw voor een interessante avond zor gen met de nodige afwisse ling en spanning. lingshulp, recepties anno 1978 op het stadhuis, en noem maar op. In Aalst loopt er veel verkeerd. Om alles met karnaval in goede banen te leiden heeft men iemand nodig zoals Stefaan Bond 001. Drie Bond 001-meisjes trippelden over het podium op de muziek van Goldfingcr terwijl mister Bond 001 die de witte kiel omgeruild had voor een witte smoking op kwam met een aktentas en plaats nam tussen de drie schonen, een bundeltje 'groentjes van 5.000' in de hand. Dit geld en nog enkele andere bundeltjes die hij in zijn tas steken had was hij gaan halen en schonk hij -nu aan onze bewinds- ploeg om hun diverse financiële putten te vullen. Een show met hiaten, o.a. om technische rede nen, en wat weinig swung in het geheel. Bruno, gekleed in een karnaval- vlaggenkostuum. (Hij had er twee nodig om zijn lichaam te kunnen omsluiten), bedacht alle schepe nen en ook de burgemeester met een klein geschenkje, een me daille voor de burgemeester, een voorbehoedsmiddel tegen het bur- Frangois op de Marok-toer (SJ) als karnavalburgemeester. Zijn smurfenlied, al was het de vierde versie van de avond, kwam vlot over dank zij zijn persoonlijkheid op de planken. Michel is en blijft een zeer sterk kandidaat, er zal heel wat nodig zijn om hem van de titel te verdingen. Waar Michel het in den Kongo ging zoeken vond Franfois het in den Marok. Schone meisjes met enkel «ne voille» en een speldje in hunnen buik. Met zijn twee fluit- spelertjes en de 'besnorde' schone bracht hij de zoveelste versie van het Smurfenlied. Op dat vlak ge brek aan spiritualiteit, verder ge nietbaar, maar het kan nog vlotter. SHOW II Het publick bleef gedurende de ganse preselektie vrij lauw. Daar kwam iets verbetering in toen de Chevaliers met voorzanger An- toine op het podium verschenen met vier nieuwe liedjes. Uitgedost in een nieuw zwart pak met wit gillet brachten zij «Misère», «De balade», een onschuldige titel voor het tweede sexlied dat in het Oiljsters gezongen wordt, «Den Enrico stelt zich voor (SJ) De man die Aalst nodig heeft. Stefaan Bond OOI (SJ) het personeel en van de techniek geschoven te worden. Tijdens de generale repetitie op de vooravond van de preselektie wil niemand zich laten in de kaarten kijken. De kandidaten, indien zij aanwezig zijn, staan wel op het podium, maar hun show brengen zij niet. Hoe kunnen zij dan verwachten dat de avond zelf alles van een leien dakje gaat lopen? Jean Amand kwam op als wonder dokter 1978. de plaatselijke medi cijnman. Het was hij die reeds re- genboogpillen wilde verkopen aan Merckx Deze laatste weigerde echter en hij verkocht ze dan maar aan Pollentier. Ook tijdens onze karnaval '78 wil hij bollekes ver kopen Konkurrentie voor Boema-Bocma maar niet voor de andere kandidaten. Hij bleef bin nen de vooropgestelde tijd van 10 minuten, maar daarmee is dan ook alles gezegd. Stefaan Vinck reed de zaal binnen met een triporteurken volgeladen met flesjes melk die hij kwistig uitdeelde aan de toeschouwers en juryleden. Dit prezentje voor het stadsbestuur en de jury was gratis, het was toch de overschot van de COO. Die melk is trouwens te ge bruiken voor alles en nog wat Onder andere voor ontwikke- Antoine en de Chevaliers van de Koolstraat zorgen voor de stemmi/ig (SJ) gemeestersvirus voor Monsieur, een kadertje voor Blommaert, een boompje voor het bureau van schepen De Maght, een vis uit de viswinkel voor Gilbert, een frank plus een rcklametelevizie voor Van den Ecde, een huisje voor Hooghuys, en niets voor Rocls. Hij had hem nog niet ontmoet. Mist persoonlijkheid op het po dium. Komt wat stuntelig over. Klown Ignace bracht met zijn klownummcr het karnavaleske op het podium Dat was naar onze mening reeds een pozitief punt. Zelfs moppen kwamen bij het grootste deel van het publiek niet over. Drie koningen, verloren ge lopen en op zoek naar een stal, bedachten de klown met zijn grote schoenen met een klein ge schenkje dat zij in hun zak hadden zitten, een viool, de droom van Ignasken. Zijn play-backmuziek van «Aan dienen schoenen groe nen Denjer» bracht wat ambiance in de zaalIgnace hoopte diezelfde ambiance te mogen terugvinden den 20 januari e.k. Ignace is naar onze mening de enige kandidaat die deze preselek tie eens wat kulturccl hoogstaan der bekeek Geen op den duur af gezaagd gezeur over plaatselijke mistoestanden, geen aangedikte erzatsfiktie. Gewoon klownesk- kamavalesk. Betere, aangepaste teksten zouden hem flink kunnen heipen. Enrico kwam met zijn versie van het Smurfenlied aandragen, de derde van de avond. Origineel was wel dat de drie smurfen vervangen werden door drie voile jeanetten. Waarom zeuren over foto's in een reklameblad, in de kliniek is het toch ook goed doden en lijkdra gers dansen rond de kist terwijl zusters sleuren met mandjes vol melkflesjes. Oiljst is de kamaval- stad en blijft dal. Oiljst is ook een bloemenstad, waarom hebben wij anders een bloemenfee? Enrico was wel de enige die ook de nadruk legde op Aalst als bloe menstad. Technische perikelen te na gelaten komt Enrico als zanger sterk naar voor. Als redenaar komt hij daarentegen zwakker over. Een man die het alleen aankon, die geen entourage nodig heeft, is Mi chel. Zijn plankenvastheid komt duidelijk naar voor. Als Boma- Boma wist hij de zaal mee te sle pen. Marcel De Bisschop stuurt hij naar Kongo, de fiskus zegt hij dada (want hij doet alles in 't zwart), maar Marcel wil hij terug stank van den Denjer me Amy- lum»een liedje dat de eerste dans- lustigen op de vloer bracht, «Da kan tellen» bracht de hoem-papa- sfeer in de zaal, en het geheel be reikte zijn hoogtepunt met het ge kende «De visosje». Nu de ambiance er toch was, was het voor het Stemmingsduo niet moeilijk om het spel op gang te houden. Kinderen die zich blijkbaar stier lijk liepen te vervelen hadden iets prettigs ontdekt. Wanneer je in het dekseltje van een plastiek melkfles een gaatje maakt heb je een melk- spuit-pistool leder die niet oplette mocht er zich dan ook aan ver wachten op bepaald moment een mclk-stortbad te krijgen. Voor de verkleden was dat misschien min der erg, voor de mensen met hun zondagse pak was het erger en niemand die inging tegen de han delswijze van deze kinderen! Met het stijgende uur steeg ook de belangstelling in de zaal. Bomvol geraakte ze echter nooit. Keizer Kamiel besloot en vol tooide het muzikale gedeelte met «Oiljst get men hert gcstoelen-. Jean miste overtuigingskracht «Geeft ons droi doagen Oemp» pa», een potpourri van Oiljsters slagers, «Oiljst viert karnaval» e: «Weir zen van Oiljst». UITSLAG Het was zo ver, het verdikt ws gevallen. De kandidaten liepe: zenuwachtig. Geruchten deden d ronde als zouden er maar drie kart didaten geselekteerd zijn. Spar ning ten top, elektriciteit in dt lucht. De jury verscheen op het podiui en las de namen van de weerho» den kandidaten in volgorde var optreden: Stefaan, Ignace, Enrico. Michel, Francois. Vijf weerhoo den kandidaten, twee verliezen Jean en Bruno. NABESCHOUWINGEN De geselekteerde kandidaten ziji mekaar waardig. Feit zal wel zij: dat zij zich nog niet volledig heb ben blootgegeven. Zij zullen nq wel enkele verrassingen in petti houden voor de twintigste januaf e.k. Van het publiek hadden wij we een sportievere houding verwacht Zoals wij reeds schreven was dl reaktie over hel algemeen lauw Tussen de sympatizanten van d diverse kandidaten kwam he soms eens tot een woorden wisse ling. De gemoederen liepet warm. er zat rivaliteit in de luch^ Het gedrag van bepaalde kam» valgrocpcn. zelfs al staan die da achter een of andere kandidaat was weinig sportief te noemen. De Prinsencaemerc, aanwezig ii de zaal met prinsenkostuum et gele helm, werd gemist op het po dium. In de zaal deden gcruchtei de ronde als zouden er terug wrij vingen geweest zijn tussen Keize Kamiel, het Feestkomitee en dt Prinsencaemerc. iedereen deed dc avond zelf of zijn neus bloedde en gaf hierover geen kommenlaar. De trijd brengt wel raad. Iedereen gelijk voor de wet wordt blijkbaar op regionaal vlak al even goed toegepast als op nationaal vlak. Feestkomiteemedailles wor den nog niet uitgedeeld. Kandida ten die een dergelijk kleinood wensten werden de laan uitge stuurd. Eén persoon kreeg echtct een gans pak in zijn tas gestopt Men bezorgt ons wel de nodigt stof om over te schrijven, al is mei daarna niet altijd zo gelukkig me onze pennevruchten omdat wi zogezegd futiliteiten aandikken Vele kleine feitjes maken cch ter S.J De mannen die het lot van de kandidaten handen kregen (SJ) Mon D.G. Het stemmingsduo (SJ) Het grote ogenblik, de uitslag wordt bekend gemaakt (SJ)

De Voorpost | 1978 | | pagina 4