DE LEEDSE SMURFEN EN HET VADER ABRAHAM-ORKEST Aalsterse flitsen STICHTING LEEFMILIEU: 600.000 F VOOR PROJEKTEN VAN NATUURBESCHERMING EN LANDSCHAPSZORG MIJLBEEKSE DRIEKONINGEN OP TOCHT ONDERBROKEN De Voorpost - 13-1-1978-5 Onder de auspiciën van de Kredietbank Werd natuurbeheerder en landschapszorg in het verleden spontaan door de mens zeif (vnl. de landbouwer) gerealiseerd, dan is dit nu door allerlei omstandigheden een taak van ae overheid en van vrijwilligers geworden. De Stichting Leefmi lieu vermoedt dat er heel wat jongeren met ideeën en goede wil klaar staan om terzake iets te presteren, zeker nu in 1978: Het Jaar van het Dorp: struikelblok is vaak het financiële aspect Onvoorziene uitgaven duiken op: het aankopen of huren van materieel, het sluiten van een verzekering, transport-, organisatie- en administratiekosten, enz. Het is hier dat de Stichting Leefmilieu een helpende hand wil toeste ken. Zoals vorige jaren organiseert dietbank, ook in 1978 haar de Stichting Leefmilieu v.z.w., «Jeugdactie Natuurbescher- onder de auspiciën van de Kre- ming en Landschapszorg». Daartoe stelt zij een bedrag van 600.000 F ter beschikking aan groepen van jongeren voor het realiseren in het Vlaamse land van concrete projekten van na tuurbescherming en land schapszorg of voor terreinge bonden edukatieve projekten. De belanghebbende groepe ringen of instanties (zoals jeugdbewegingen, jeugdklubs, jeugdraden, scholen, milieu verenigingen, groenkomités. e.a.) worden dan ook uitgeno digd hun projekten schriftelijk in te dienen op het secretariaat van de Stichting Leefmilieu v.z.w. p-a Kredietbank, Grote Markt 19 - 1000 Brussel, en dit vóór 27 februari 1978. Een onafhankelijke jury zal, op basis van objektieve kriteria, een keuze doen uit de inge zonden projekten. Het totaal bedrag zai zo worden verdeeld dat een 30-tal projekten zullen genieten van een steunverle ning. De inzending van de projekten dient te gebeuren in de vorm van een getypt dossier, met alle gegevens betreffende: initia tiefnemers en verantwoorde lijke van het projekt, deskun dige begeleiding, deelnemers, een duidelijke omschrijving en motivering van het projekt, juiste plaats en data, gedetail leerde kostenraming... De inzenders worden veron dersteld kennis te hebben ge nomen van het reglement van de «Jeugdactie Natuurbe scherming en Landschapszorg 1978» Dit reglement vindt men in het eerste nummer van het nieuwe Informatieblad «Leefmi lieu», waarvan een exemplaar kan worden aangevraagd bij de Stichting Leefmilieu v.z.w. p-a. Kredietbank, Grote Markt, 19 te 1000 Brussel. Tel. 02- WL 511.37.04. voorgrond gebruikt de zanger poppetjes. Maar nu is het zo dat. ongeveer een jaar na de overeenkosmt geslo ten te hebben over de verkoop van de bedoelde koppen, de Om- muëgvallers nog steeds niet het be loofde bedrag ontvangen hebben. Voorzitter Mare Corthals heeft reeds heel wat stappen onderno men om het bedrag te inkasseren maar is er not steeds niet in ge slaagd. Hij vertelde ons dat hij zelfs bereid is de ganse zaak voor het gerecht te trekken en er een karnavalesk proces van te maken. Om geen misverstanden in de we reld te helpen, willen wij er toch nog eens de nadruk op leggen, dat het niet Vader Abraham is die de koppen heeft aangekocht bij de Ommuëgvallers. maar wel de uit geverij Dupuis. Het is deze laatste die dus nog steeds het verschul digde bedrag moet betalen aan de Leedse groep. Ter loops kunnen wij wel reeds vermelden dat de Smurfen even eens zullen aanwezig zijn op het Kindcrkarnaval van zaterdag 11 februari, ingericht door de Orde van de Hovaardige Leedse Boer. En als prijsvraag lanceren wij hier: wie zal er de smurfen vergezellen 's Morgens staat u op met -Het Smurfenlied - van langhaard Abra ham. U begint uw dagtaak met -Het Smurfenlied». U eet uw voor middagappeltje met -Het Smurfenlied -U drinkt uw middagpintje met -Het Smurfenlied». I) geniet van uw theeuurtje met «Het Smurfenlied». U hotst met uw wagen naar huis op de tonen van «Het Smurfgenlied-. U gebruikt uw avondeten met «Het Smurfenlied». U geniet van de huiselijke avondsfeer op de tonen van «Het Smurfenlied». U gaat slapen met «Het Smurfenlied». U droomt 's nachts van Smurfenland, nadat het Smurfenzandmannetje u naar deze dromenwereld gestuurd heeft. Zelfs Vader Abraham zijn geld beugel slaat Smurf. Nu met de karnavplperiode voor de deur verwacht iedereen een smurfenragc. Maar in Lede was de karnavalgroep «De Om muègvallers» deze rage een jaar vooraf, zelfs met het nodige suk- ses, dat weet U beslist nog. Maar wij vragen ons nu zelfs af of de Ommuëgvallers niet de inspira tiebron waren voor d«;ze smurfen- vloedgolf. Want wat is er gebeurd vorig jaar na de karnaval te Lede Personen van de uitgeverij Dupuis zijn bij de verantwoordelijken van de Ommuëgvallers komen aan kloppen om hen de twee grote smurfenkoppen te verkopen die als grote trekpleister hun kamaval- wagen versierd hadden. Een akkoord werd bereikt en de smurfenkoppen werden door le den van de Ommuëgvallers afge leverd te Gent. waar zij enige tijd later stonden te pronken op de jaar lijkse Gentse Handelsbeurs. In ruil hiervoor zouden de Ommuëgval lers de som van 10.000 fr. ontvan gen. Een welgekomen hapje in de karnavalkas. Dat dachten zij ten minste Want het bedrag moest natuurlijk nog betaald worden. Als wij dan onmiddellijk enkele maanden verder huppelen, dan komen wij in de herfst terecht en dit was de periode waarin de Abraham-hit gelanceerd werd. Toen bemerkten de pientere Om muëgvallers dat Vader Abraham nun smurfenkoppen gebruikte om zijn plaatje populair te maken. Deze koppen dienden als aantrek kelijke achtergrond in enkele shows, waaronder het Groot Duits Schlagerfestival, uitgezonden op de Nederlandse beeldbuis. Op de Problemen rond de Leedse smurfen (EL) Niet zuiver uit traditie maar wel met een paar lovenswaardige doelstellingen richtte de Katolieke Werkliedenbond Mijlheke onder impuls van voorzitter Kamiel Wellekens. sekretaris Gerard Blon dcel en o.m. onze zegsman de heer Goemans uit de Wijngaardstraat terug zijn Driekoningenstoet door de straten van Mijlbeke in op 26 en 28 december. Van mectaf aan werd veel zorg besteed aan de organisatie en dit dan zowel wat betreft de mooie kostumering als de keurig gerepe teerde kerstliederen. Een verheugend resultaat bleef dan ook niet uit. Op vele plaatsen waar werd aangebeld mochten dc -Koningen - ervaren dat de bewo ners blij verrast, ja zelfs enigszins verwonderd opkeken naar de kleurrijke groep en luisterden naar de in ware kerstsfeer gepresteerde liederen. Meteen kon de groep uiting geven aan zijn betrachting aan alle men sen van goede wil de vredesbood schap te helpen brengen. Ook tijd van - koningen» is echter beperkt en ze willen dan cxkuus vragen aan mensen die hen vruch teloos hebben verwacht. De avon den waren immers nogal druilerig en voor de kleinsten in het gezel schap leken de kilometers inder daad lang. De andere worden van harde bedankt voor hun milde gift. «Zij kwamen uit het Oosten en ze kwamen van ver», staal in het liedje maar die van Mijlbeke blij ven hier want in de KWB is er werk genoeg, een heel jaar rond. Dat merkt U wel voortaan met de vele vormende en kulturele aktivi- teiten die op 't getouw staan waar over we U regelmatige op de hoogte willen houden LH. Naar jaarlijkse gewoonte werd door het stedelijk feestkomitee «karnaval» aan de pers voorgesteld tijdens een diner aange boden in een Aalsters restaurant op de Grote Markt. Een diner dat dit jaar beperkt was tot een hoofdschotel van kip in een soort hutsepot en broodje en een tas koffie zonder gebakje. De beperktheid van de aangeboden maaltijd is misschien het gevolg van de kritiek die onlangs loskwam in verband met een etentje van het feestkomitee ergens ver buiten Aalst. Voorzitter Frans Wauters en persmensen en feestkomitee- burgemeester Louis D'haese- leer bleken andermaal erg ge voelig te zijn voor de pers. Elk voor zich benadrukten zij de po sitie van de perskommentaren tegenover respektievelijk kar naval en het stedelijk beleid. Maar het komt ons voor dat voornamelijk burgemeester Dhaeseleer de kritiek losweekt om zodoende in de dagelijkse aktualiteit te staan. D'haese- leer stelde zichzelf voor tijdens de perskonferentie als: (let wel «Idi Aman Dada D'haese- leer» die enkel drie dagen per jaar ernstig is, en dit uiteraard met karnaval. Alle andere da gen heb ik de zotternij in mij zegde hij nog. In hoeverre dit kolder is of ernstig genoemd kan worden werd niet direkt duidelijk voor de aanwezige leden. Maar 't geeft inderdaad stof tot nadenken voor de kan didaten Pnns-Karnaval die wel licht nog inspiratie voor hun op treden tijdens de verkiezing op 20 januari zoeken. D'haeseleer liet achteraf inder daad blijken dat hij de zotternij in zich heeft toen hij het had overschepen Bourlon. Volgens de burgemeester leeft deze schepen inderdaad op voet van echtscheiding door het vele werk dat hem dezer dagen te beurt valt. Frans Wauters vroeg de loyale medewerking van de pers. Hij benadrukte de felle inspannin gen van het feestkomitee om de relaties met de pers te ver beteren door regelmatig sa menkomsten. «Maar nu zeg gen diezelfde persmensen dat daar weinig informatie op te ra pen valt» zegde Frans Wauters nog. Vervolgens huldigde hij nog twee verdienstelijke kar- navalisten. Gustaaf De Stobbe- leir de enige nog overlevende stichter van de reeds 50 jaar oude karnaval en de Ajuinboer een eenvoudig karnavalist met grote klasse. Later op de mid dag (10 uur) vertrok een bus volk naar Brussel waar ter plaatse het «manneken pis» aangekleed zou worden in het kostuum van de ajuinboer. Een kwestie van de publicitaire belangen van het Aalsters kar naval te steunen. De vijf kandidaten voor de prin senverkiezing stelden zich ver volgens aan de pers voor. Veel nieuws was daar niet te rapen en het is lang geleden dat ie mand uit de band sprong met een opgemerkte voorstelling van wat hij zou doen als prins in 1978. De eindstrijd volgende vrijdag zal uiteindelijk beslis send zijn. Of heeft iemand toch wat in petto Roger D'HONDT Dal de Zwarte Hoekbrug geen zwaar verkeer kan dragen is geweten. De vrachtvervoerder, onwetend van verbod kan raden met hoeveel Ion hij nu eigenlijk nog nel over de brug kan. Wie de fnrzaak is van dit onderbroken aanwijzingsbord weten we niet. IJM) De dekenij Koolstraat, die voor de eindejaarsfeesten een extra inspanning leverde is toch wel enigszins ontgoocheld. Van de 440 witte lampen waarmee zij ae Kersuuuinen aan de gevels versierden bleven er achteraf nog maar 140 over. Waar de 300 overige gebleven zijn kan men raden. Vermits men weinig of geen vernielde lampen vond veronderstellen de mensen van de dekenij dat ze gewoon gestolen werden. Uit welingelichte bron vernamen we dat het Verbond der Dekenijen nog geen voltallig bestuur heeft. Som mige dekenijen vragen zich af, wanneer nu eindelijk een algemene vergadering komt om het bestuur te verkie zen. De gemeenteraadsleden van de meerderheid en van de oppositie zijn ontevreden. Reden: ze werden niet uit genodigd op de nieuwjaarsreceptie voor het Stadspersoneel. De vraag is welke reden hiervoor werd bedacht. Besparingen misschien? Sommige personeelsle den van de fusiegemeenten ontvingen evenmin een uitno diging. Jammer want zo'n samenkomst kan de onderlinge banden verstevigen. De redevoeringen werden verder in een zeer rumoerige sfeer gehouden, wat de burgemeester deed beslissen, dat volgend jaar de verfrissingen pas na de speeches zullen aangeboden worden. 'n Marokkaanse familie heeft in het ziekenhuis, aan het sterfbed van de man die met een Belgische vrouw ge huwd was nogal wat heibel gemaakt. De familieleden eisten van de man een verklaring dat de kinderen na zijn overlijden naar Marokko zouden gebracht worden. De rijkswacht werd erbij gehaald, doch moest niet optre den. Het verplegend personeel en de dokter van dienst slaagden erin de familie te verzoenen. In de kantine van SK Herdersem werd ingebroken. Er wer den sigaretten, sigaren en een geldsom ontvreemd. Gerard De Cock diende klacht in bij de politie. René Hemsette uit de Raffelgemstraat keek eigenaar dig op, toen hij zijn wagen in de ondergrondse parking terugvond met opengesneden dak. Alles wat zich in de wagen bevond werd ontvreemd. De politie stelde een onderzoek in. Een eigenaardige manier van stelen hield de 53 jarige be roepsmilitair Frans M., er wel op na. Hij gebruikte hiervoor een lege doos van spuitwaterflessen die beplakt was langs de onderkant met bodems en langs de bovenkant met stop pen. In de lege ruimte verstopte hij sigaretten en luxe artikelen. Reeds eerder werd hij hiervoor ter verantwoor ding geroepen, doch er viel niets te bewijzen. Een ex- rijkswachter vond zijn gedrag nogal vreemd toen hij laatst met zijn vrouw in een Aalsters warenhuis winkelde. In zijn kar lagen weerom pakken sigaretten en andere zaken en toen hij afrekende viel alleen nog 120 fr op de kassa te kloppen voor de 12 flessen spuitwater. Hij protesteerde heftig toen de zwendel ontdekt werd, maar hij werd niet meer geloofd. Eind 1977 ziet de burgerlijke stand er over het afgelopen jaar als volgt uit: 124 echtscheidingen;650 huwelijken;1626 geboorten en 1489 overiijdens. De minister van Openbare Werken heeft aan Volksver tegenwoordiger Mare Galle meegedeeld dat de aan passing van het kruispunt van de rijksweg nr 10 Brussel Oostende en de Kuil- en Impestraat te Erondegem, werd opgenomen in het programma wegenfonds 1978. De aanbesteding der aanpassingswerken zal, behou dens onvoorziene moeilijkheden bij de nodige onteige ningen, in de eerste helft van 1978 gehouden worden. Toen Anne-Marie C uit Baardegem zich in 1973 per brom fiets van de instelling te Lede, waar zij werkte, naar een vriendin te Erembodegem begaf, werd zij slachtoffer van een ongeval. Ze verklaarde dat zij in opdracht van de instel ling reed, verklaring die door de direktie tegengesproken werd, maar wel door Emiel B. ondertekend. Haar vriendin getuigde echter dat zij van niets op de hoogte was. De jonge vrouw uit Baardegem werd door de rechtbank veroordeeld tot zes maand cel met uitstel en een boete van 6.000 fr, voor valsheid tot een gevangenisstraf van vier maanden met uitstel gedurende vijf jaar en een boete van 6.000 fr. De motie in verband met de neutronenbom die tijdens de raadszitting van 21.12 werd aoedaekeurd werd door premief'Tindemans en minister Van Elslande in goede orde ontvangen. Voor de rest moet niet veel hoop zijn. Het Meldertse «Historisch Caertenboeck» een werk van grote waarde, is terecht. De Meldertse schepen voor Huis vesting en Leefmilieu, Anny De Maght had het veilig opge borgen op haar diensten. Nu worden ook de oorkonden en droogstempels geïnventariseerd. Archivaris Karei Baert kreeg opdracht van het schepenkollege om alles van enige historische waarde, dat nog in de deelgemeenten verblijft, naar Aalst te brengen en ten spoedigste te inventariseren. In de loop van de maand mei zal iedere inwoner van Groot Aalst een brochure krijgen, waarin benevens ad vertenties, alle nuttige gegevens in verband met dienstverlening, inspraakvergaderingen zuilen geno teerd staan. Deze brochure wordt in eigen redaktie, in samenwerking met een privé firma gerealiseerd. Hier door bespaart de stad een half miljoen. Burgemeester D'haeseleer vertelde ons dat hij zelf en de schepenen er vanzelfsprekend met hun foto inkomen. Als alles naar wens verloopt wordt rond Pasen een aanvang genomen met de bouw van de koliektoren voor het water zuiveringsstation op de Dender. Hiervoor zal eerstdaags overgegaan worden tot de aanwerving van een tijdelijk ka der. De gevels en alle daken van het Aalsters station werden definitief geklasseerd. Dancing De Schaapstal aan de Gentse Steenweg is een doorn in het oog van veel omwonenden. Er werden reeds 22 klachten om nachtlawaai genoteerd. Burgemeester D'hae seleer vroeg aan de politiediensten om bijzonder streng op te treden tegen nachtlawaai en verkeershinder. Er werd ook nagegaan of aan de wettelijke voorschriften inzake brand beveiliging werd voldaan. Dierenasiel Sint Hubertus in de Restertstraat te Nieu- werkerken moet verdwijnen uit de bebouwde kom. Dit besliste het schepenkollege in de zitting van 15 decem ber. Waar naartoe is een andere vraag. Nog deze maand zal door het Ministerie van Nederlandse Kuituur de vaste belofte van toelage gebeuren. In november 1976 ging men reeds over tot de aanbesteding. Het ministe rie zou voor lot I van het zwembad (ruwbouw en gedeelte lijke afwerking) 46 van de 96 miljoen subsidiëren. In het kader van de voorlichtings- en sensibilizerings- kampagne voor handel, nijverheid en landbouw die de stad Aalst organiseert, gaat op 23 februari (20 uur) een eerste avond door in ae reestzaai van net staahuis. Onderwerp dat professor Vlerick (R.V.G.), Seminaire voor Produktiviteitsstudie en -onderzoek, behandelt is: «Vorming en Volmaking in Bedrijfsbeheer». Het programma wordt opgeluisterd door n fiim ge maakt ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van net Seminarie. Dat is een première In Aaist: de film werd totnogtoe slechts vertoond aan Z.M. Koning Boudewijn en Z.M. Juan Carlos. Roel Van de Plas

De Voorpost | 1978 | | pagina 5