VIERDE MISS BETTE TITEL BELOFTEVOLLE START TE HOFSTADE GROOT VOOR ELS VAN OVERWAELE ROTARY SCHENKT AALSTERSE BEJAARDEN ALARMTOESTELLEN 5 4 - 20-1-1978 - De Voorpost prins Jempi I was gebleven die avond. Zij stelde voocom op de Boerenmaandag daags na Lede Karnaval ook alle kinde ren van Lede als boertjes en boerinnetjes te verkleden en te laten meevieren, men weet immers nooit dat zij de kafee- tjes beter weten zijn dan hun ouders. Zij eindigde haar op treden met een gedicht. Majorette Nicole Als laatste kandidate kwam Ni cole Luwaert ten tonele. Zij kende slechts één van de drie vragen. De wisselingen in de bestuurssamenstelling van de Orde werden haar fataal. Zij mocht dus niet verliezen in haar speech. Zij begon deze met het probleem te stellen van het Leedse diaiekt weike nu uit 6 verschillende dialekten bestaat sinds de fusie en ze vroeg zich dan ook af wie deze machtig is. Daarna had zij het over het Leedse station dat er nog steeds niet staat en de bulldo zer die er in de grond verdween en het gebrek aan kafeetjes in deze omgeving om de werken te laten opschieten. Daarna had zij het over een geweldige vergissing die begaan gewor den was met de aanleg van de zwemkom. Men dacht dat deze in de Kasteeldreef en de Ker- kevijverstraat moest komen en deze straten werden dan ook prompt opgebroken, maar toen men de vergissing inzag werd er als nagedachtenis aan een bekend Leedse persoon zwart overgegoten Verder zou zij graag de Leedse dikkekoppen heroprichten en zou hiervoor gaan zoeken tussen de leden van het gemeentebestuur en het feestkomitee maar ze had geen idee waar ze de Vijverse reuzen moest vandaan halen. Ten slotte had zij het nog over de overdracht van het ambt van voorzitter van de Orde, Mare mag nu het werk doen maar niet de kussen geven. Dit laatste neemt de ex- voorzitter nog steeds voor zijn rekening. Als besluit overhan digde zij Mare Corthals de ver dwenen kliché van de Orde Afscheid Miss Bette 1977 Toen Miss Bette 1977 op het podium geroepen werd steeg de spanning, want kort nadien zou de uitslag bekend gemaakt worden. In haar afscheidsrede dankte de aftredende Miss Bet te, Chris Goemeyne de Leedse Kalveren de Orde van de Leedse Hovaardige Boer en alle karnavalisten en wenste aan iedereen veel leute en ple zier tijdens de komende kama- valdagen. Daarna werd de uitslag bekend gemaakt Els Van Overwaele behaalde 10 punten, Martine Baeke kreeg 20 punten en Ni cole Luwaert 24 punten. Els Van Overwaele werd dus bijna unaniem tot Miss Bette 1978 uitgeroepen. Zij kreeg 8 eerste plaatsen op 9. Uiteraard was zij overgeluk kig In een volkomen wanorde wer den dan nog de talrijke prijzen overhandigd, evenals de linten en werd Els als nieuwe Miss Bette onthaald door het pu bliek, zowel met applaus als ge- jouw. Zij zong ten slotte nog maals haar liedje en kon zich daarna in de helse viering stor ten en een even helse heksen ketel. MON D.G. Vervolg van blz. 1 K.A.V.. N.C.M.V.. Bond van Grote en Jonge Gezinnen en de Gemeentelijke Lagere school noteerden we als typische uit schieters en blikvangers de Breughelfeesten in en rond een oude boerderij waarbij ook typische oude volksspelen en dansen aan bod komen. Een bloementapijt zal ook worden gespreid en Oude ambachten zullen worden gedemonstreerd. Verder staan nog op het programma een kwisavond, uit stappen. bezinningsdagen, de tentoonstelling van werken van kunstschilder De Cooman, een kleinkunstavond met Urbanus van Anus. een speurtocht en tekenwedstrijd, een barbecue, een voettocht en een boeken-, bloemen- en platenbeurs. Na het presenteren op charman te wijze van dit volumineus programma kwamen de schepe nen aan de beurt, schepen Roels van Kuituur die na een korte toespraak de tentoonstelling Femand Van Lierde opende en schepen De Maght die dan voor Hofstade het «Jaar van het Dorp» open verklaarde. Verhuisd werd nu naar de grote zaal waar een receptie werd aangeboden. Dr Gravez, oud- scout en huidig voorzitter van het Ouderkomitee der Gemeen telijkejongensschool. had het er bewaren van de eigen aard van onze entiteit.» Dan volgde de film, uitermate gesmaakt en waarschijnlijk wel de door het inrichtend komitef gepast uitgespeelde troef, «Hof- stade Anno 1950». gedraaid onder leiding van de toenmalige medepastoor Callant, sedert dien pastoor te Baardegem en nu te Moorsel. Het leven van een dorp wordt erin belicht met gebeurtenissen als een doop. een huwelijk, een begrafenis, scouts kampen. processies, wijkker- missen en een eerste schooldag. Tevens komen allerhande volks figuren aan bod Meirke (Omer) Sonck en Minkske (Romanus) Roggeman naar wiens naam nu de residentie «Romanus» werd gedoopt. Een merkwaardig beeld was ook dat van Jef Van der Helst, beroepsrenner, met op zijn arm zijn jonge telg die eveneens tot beroepsrenner zou uitgroeien. Uiteraard werd achteraf nog duchtig nagekaart en vele plan nen werden gesmeed. De stem ming was er, zeker voor Hofsta de dat zich niet zo gewillig als een lam toont, zeer goed en met reden. Hun «Jaar van het Dorp», met de ruime waaier aktiviteiten belooft inderdaad. L.H. over herinneringen en toe komstplannen. Herinneringen aan het vroegere scoutsleven met een quasi militaire tucht en vertrouwen in de toekomst waarbij de ouders nogmaais werden aangezet de eigen dorps school niet in de kou te laten staan. «Zowel verenigingsleven als dorpsscholen hadden het de laatste tijd moeilijk», zegt spre ker. «maar daar komt kentering in. Aan ons de taak zowel het verenigingsleven te stimuleren als de plaatselijke scholen, die dan toch in niets minderwaardig bleken te zijn, in stand te houden als waarborg voor het Kunstenaar Frans Van Lierde bij eigen werk -portret van Permeke- (EL) Vervolg van blz. 1 In alfabetische volgorde kwam eerst Martine Baeke aan het woord. Zij stelde zichzelf voor met haar hobby uitgaan en ple zier maken Dan was het de beurt aan Nicole Luwaert, be- tergekend als Nicole van 't voetbalplein. Zij is eveneens majorette bij de harmonie Sint-Cecilia uit Lede en was reeds vorig jaar kandidate voor de Miss Bette-titel. Zij werd toen derde Onder een storm van aanmoedigingen was het ten slotte de beurt aan de derde kandidate, Els Van Overwaele om zich voor te stellen. Zij wen ste niet uit te wijden over haar hobbies, want anders zou de verkiezingsavond tot 's ander- endaagsmorgens uitgelopen zijn. Zij wilde wel kwijt dat zij liefst van al uitgaat en karnaval viert. Dan was het de beurt aan Miss Bette 1977, Chris Goemeyne om één van haar laatste taken uit te voeren, namelijk de uitrei king van de kamavalplaketten van de Orde aan de aanwezige karnavalgroepen, aan de Leedse brandweer, aan sche pen van kuituur Jules Hender- ickx, aan de prins van Leuven en aan de prinses van dito bier- stad, aan de drie kandidaten prinsen, enz. Voorstelling kandidaat prinsen Op het programma stond eveneens de voorstelling van de kandidaten voor de Leedse prinsentitel van dit jaar. Als eerste kwam Ignace Hendrickx aan de eurt. Hij stelde zich voor als de man van de Heipias en zijn grote betrachting was uit eraard over twee weken ge kroond te worden als de prins Leuten en Jolijt. Hij dankte tevens alle mensen die hem gesteund hebben en speciaal ook de kamavalgroep De Sleu ren. Verder wenste hij veel geluk en moed voor de kandidates van de Miss Bette-titel. Daarna kwam Willy Melcken- beeck aan de beurt. Hij had het over de mislukte poging van «Onze Mol» de twee voorbije verkiezingen en hij zou het nu op zijn manier proberen op te stoppen. Verder wenst hij te bewijzen dat hij kan verliezen en een sportief verliezer zal zijn mocht dit het geval zijn. Maar dit valt wel te betwijfelen want hij beschikt over oneindig veel kapaciteiten en hij kan het toch zeer goed uitleggen, steeds volgens zijn eigen zeggen Daarna kwam thuisspeler Gil bert Lemmens aan de beurt, als vijfjarig karnavalist, die tevens beter gekend is als den Bert of den Beir Hij stelde zich gewild in het ABN voor omdat hij naar zijn zeggen niet meer weet welke taal hij moet spreken in Lede Ter staving las hij een krantenartikel waarin sprake van de verschillende vreemde lingen die in Lede verblijven, 58 in totaal, met daartussen zelfs een vluchteling, waar hij ver wacht dat deze de Wanzeelse Miss Betle-kandidate Nicole tijdens haar optreden (EL) taal spreekt. Hij overhandigde een vluchtling, waarvan hij verwacht dat deze de Wan zeelse taal spreekt. Hij over handigde ten slotte nog een zak speel- goed aan de Orde voor hun kinderkamaval en bloemen aan de aftredende Miss Bette. Daarna kwamen ook twee kan didaat prinsen van Aalst op het podium. Er werd dan overge gaan tot de voorstelling van de juryleden en het hoogtepunt van de avond kon beginnen. Het Impse boerinnetje Elsje Het lot had Els Van Overwaele als eerste kandidate aangewe zen. Zij moest dus het ijs bre ken. Haar drie vragen wist zij goed te beantwoorden en kon dus vol vertrouwen aan haar speech beginnen. Hierin schil derde zij de Ledenaars als ver stedelijkte boeren af en deed een oproep om te beseffen dat er ook buiten Lede nog boeren en boerinnetjes wonen Daarna haakte zij in op de jury, welke zij bestempelde als een jury die door geen enkele an dere karnavalstad van België kan samengesteld worden. Zij nam dan de verschillende juryleden onder de loepe. Her man De Neef omschreef zij als de knapste jonge man van Le de. Guy Van Looken noemde zij de beleefdste nachtridder van het Leedse uitgangsleven en de dialektische polygote. Zij had het daarna over het be ruchte notaboekje van de voor zitter van het Feestkomitee Ju- lien De Cremer en zijn noemde hem tevens de grootste char meur van gans Lede Schepen van Feestelijkheden Maurice Minnebo kreeg het te verduren als de meest begeerde vrijge zel van Lede en schepen Roger De Paepe als de afgewezen burgemeester van de echte Leedse boeren. Prins Karre van Leuven mocht zich geluk kig achten dat Leuven, als studenten- en bierstad, jaren lang Leedse studenten mogen herbergen heeft, anders zou Leuven zeker nooit stand kun nen houden hebben. Dit werd honderd per honderd beaamd door schepen van Kuituur Jules Henderickx. Van Jef Roelandt van Stampen en Dagen wist zij te vertellen dat hij gekend is als slecht geld. ondanks het feit dat hij zich na de optredens steeds met goed geld doet betalen. Nadat ieder jurylid aan de eer was geweest, eindigde zij haar optreden met een meestamper van een drinklied op de tonen van Carolientje. De Leedse boerin Martine Als tweede kwam Martine aan de beurt, zij had zich in een heuse boerin getooid. Zij ant- worrdde korrekt op de drie vra gen vooraf en voelde zich dus ook gesterkt voor haar optre den. Zij deed haar optreden ais boerin als gevolg van de eerste nacht van den Boer. georgani seerd door de Orde. Vooral omdat er toen zoveel mensen laten zien hebben dat zij ook boer zijn, niet waar Keizer Pa- dova en ex-voorzitter van de Orde Renaat. Zij vroeg zich verder af waar Prins Jempi troost de afscheid nemende miss Bette met de woorden we hebben het fijn gehad en ik heb tenslotte ook maar 14 dagen meer in het verschiet (EL) De heer Gravez. gewezen scout leidde de films - Hofstade anno 19j (EL) Vervolg van blz. 1 Op de laatste woensdagavond van de maand zijn de dames mee geïnviteerd. Tijdens deze bijeenkomsten is meestal een spreker uitgenodigd. Waren reeds te gast. een raadsheer van het Rekenhof, Omer Gra- wet, een auteur van een kunst boek over het meubel, Mare Galle met zijn taalwenken en ander meer of minder ernstige causeurs. Ook uitstappen staan op het jaarprogramma van de klub die een goede rela tie onderhoudt met de acht an dere service klubs in het Aals- terse Alarmtoestellen voor bejaar den Voorzitter van de kommissie van Openbaar Belang Herman Van Wilder maakte woensdag tijdens de bijeenkomst open baar dat Rotaryklub Aalst- me Ab Noord kortelings voor allee ma staande oudjes zendertjes aar aankopen die 50 tot 100 mei zor verder een signaal kunnen i eer zenden. Deze zendertjes i Sn( zo groot als een geldbeutf oni voorzien van een druktoetsi drj kunnen gemakkelijk op zak 0 eei stoken worden. Hun gebruiS d zowel voor overdag als vooi; nachts. De ontvanger staat dl bij een andere persoon in j buurt Door een visueel en 101 koestisch alarmsignaal k 2ei deze dan weten of de allee m' staande hulp nodig heeft.] 9e kan zelfs afgelezen word! no wanneer de oproep pree? m< gebeurde ko Rotary Aalst-Noord zal bijt aa aanvang zowat twintig mens pl. kunnen bedienen en zal daar Ui het onderhoud van dit elektr kc nisch apparaat verzekeren. Al Roel Van de Pl ivi Optreden van Els tijdens de verkiezing van miss Bette (EL) Martine met de klompen en de hoed (EL)

De Voorpost | 1978 | | pagina 4