LANG GELEDEN HALVE NEDERLAAG S.K. AALST VERDIENDE BETER EEN GOALTJE VOLSTOND Van het ene naar het andere uiterste Eendracht zet scheve situatie recht kampioen Paul De Brauwer Albert Van Damm: Werner Van Der Fraenen Rudi Van Intpe Lerno-Collyn Eendracht Zele-S.C. Menen 2-2 Eerste provinciale Tweede provinciale JANSEGHERS SPIJKER E DOEL DICHT 3e provinciale Ongelooflijk PARFUMERIE Volleybal Juveneskadetten Door een 3-0 overwinning, tegen Waasmunster zijn de kadetten van Juvenes Zele gewestelijk kampi oen geworden. Nu wiacht •hen nog de eindronde om uit te maken wie als provinciaal kampioen mag deelnemen aan de natio nale eindronden. (mvw) Op de onmenselijke om loop van het Spaanse A- morebieta had Paui De Brauwer het ™et getrof fen. Paul. voor de eerste 'keer geselekteerd. deed wat hij kon in de mod der en was 26e. Geen ramp voor deze jongere. (mm) Albert Van Damme moest in Amorebieta verstek la ten gaan Rugpijnen. De Vlaeminck griep Van Damme pijn in de rug. Eigenlijk moesten alle kandidaten er met "een briefke van de dokter" vandoor zijn gegaan Want mensen over zo 'n parkoers sturen was echt onverantwoord. Als ooit organizatoren van honde- koersen de dieren in de zelfde omstandigheden loslatenworden ze voor de rechtbank gedaagd. (mm) Eén van de grote belof ten van 'het veldrijden is de Aalstenaar Werner Van der Fraenen. Deze junior won nu ook in Assebroek en Haaltert. (mm) Junior Rudi Van Impe blijft in de winter niet stilzitten. Hij is geen "ster" als cyclocrosser, doch trekt zijn streng. In Haaltert arriveerde hij als lie (mm) Gilbert Cattoir Gilbert Cattoir startte in de B-cross te Beveren- Waas on was er ook aan aan de arrivee nog bij. Goed voor een 5e prijs. (mm) Veteraan Jef Peelman De Uitbergense veteraan Jef Peelman toonde zich in eigen midden nog eens Jef schoot de hoogvogel •niet naar beneden, maar met een 10e prijs in de WAOD-cross deed hij be ter dan een massa "jonge gasten». (mm) Samen met Patrick Grootvriendit hebben Luc Collyn en Patrick Lemo er in "geborsteld" tij dens. Het Oostvlaams trio won te Gent gewoon alles. De zege in het interprovinci aal omnium voor ama teurs kon hen dus on mogelijk ontsnappen. (mm) Luc Collyn in „Toekomst" In de toekomstzesdaagse te Antwerpen start Luc Collyn met Mic-hel Vaar ten. een andere "crack" op piste. Meteen weten de konkurrenten al wie de topfavorieten zijn. Ge vaarlijke tegenstanders worden Stan Toumé en zijn "maat" Gerrit Slot. een Nederlander. (mm) Raf Constant De Aalsterse prof Raf Constant brak geer, pot ten in het omnium kam pioenschap van België. Kon ook nietRaf kreeg tijdens de voorbije maan den weinig startgelegen heid. (mm) (Het is betreurenswaardig dait de Eendrachfters in deze match [aalden. Uiit de elf wedstrijden waarin de beide betrokkenen de punten nodig hadden om uit de gevaarlijke zone te geraken werden amper 9 eenheden gepuurd, wat veel te weinig is ZfWen zag het er zo gunstig ui( om beide punten te ver- oreren en het gaat naar het tart wanneer men moet toe- zen hoe Menen er in slaag de twee keren gelijk te stel len Vooral do manier waar- I op'bracht een nieuw bewijs dat het heengaan van Mar tens een leemte in het cen tmie gedeelte van de verde rging heeft nagelaten. Menen kreeg in deze kon- frontatie drie doelkansen en deze werden telkens door de Zeelse verdediging geschapen. Een eerste keer ving Lam- brecht he,t leder met de borst op, de bal belandde bij Van der Haeghe. die in uitstekende schietpositie stond, maar hij besloot in de 13e min over. Daarna verspeelde John Christiiaens (54e min.) op de linkerflank de ba] en de vooruitgeschoven verdediging reageerde niet zodat Van der Haeghe een niemandsland voor zich kreeg en ongestoord naar Stickens kon oprukken die zonder verhaal de gelijk- miaiker moest toestaan. Tenslotte vijf minuten voor het einde hinderde John Christiaens de uitgelopen Zeelse portier Hij kreeg het leder niet onder kontrole en Zarrou plaatste een lobhal die tegen het net ging. Hiermede kregen de gasten meer dan ze verdienden dankzij de hulp die ze van de Zeelse verdediging want de geelzwarten lieten zeker geen biezondere indruk. De grote figuun in deze ont moeting was Marc Van Wam. beke en dit om twee redenen. Hij scoorde een goal van uit zonderlijke makelij en sdhiep hierdoor een vroege stimu lans. Zele had in het eerste kwartier de tegenslag langs De Feyter en Van Wambeke en inzonderheid via Janse- gers, die een vrijschop kei hard op de dwarslat plaatste. Verder sloeg Van Wambeke mett een tweedo goal. op het gep3ste moment toe om niet onder de indruk te geraken van de counter, die Zele moest inkasseren in de 54e min- Vooral te onderstrepen wa ren de ontelbare goede voor zetten die de Zeelse hoogstu dent rondstrooide en die door De Feyter niet konden wor den 'benut. Van Wambeke werd flink ge steund door de heroptredende Goossens als aanvallende kanthal f Hu'ders vertolkte eveneens een vedette-rol ün het mid denveld In die optiek bete kend© het rezulitaat dat de Westvlamingen konden af dwingen een aanvechting v de logika met het gevolg dat men - en terecht meer aan dacht ging schenken aan hel ver':espunt dat de ploeg leed. dan aan de halve winst die deze vierpu nten kamp op bracht. Hiermede werd de kans ver keken om Menen nog inniger ■in het degradatieprobleem te betrekken en tevens werd de mogelijkheid in het onverlet gelaten een betere uitgangs positie te scheppen om de grote veldslag voor he,t be houd tot een zegevierend ein. de te brengen. Samenstelling van de ploeg Stiokens, Lambredht. Jacobs. John Christiaens en Coles. Maes (46e min. Boeykens). Jansegers. Hulders, Goossens. Van Wambeke. De Feyter (78© min. Christiaens Jean- Fierre). B. Sportief huwelijk te Zele Eendracht fanionspeler Dirk De Ferrere trad in het huwelijk met mej- Marie-Claire De Schrijver. (g|,) Geraardsbergen - Lebbeke 0-0 S.K. Lebbeke is dit seizoen eigenlijk een beetje zoals het weer. Vandaag goed en morgen slecht. Men valt van het en© uiterste in het andere. Hoe ellendig slecht het een week voordi©n voor eigei| volk was. des te beter was het afgelopen zondag op het vehl van Geraardsbergen. waar S.K. Lebbeke negentig minuten lang d© leiders en wellicht de kampioenen in Iiedwang hield. In de eerste helft kreeg Leb beke zelfs nog de beste kan sen. Een eerste keer toen Bougalem net voor doel te gen de vlakte werd gelopen en er volgens de Lebbeekse klub'eiders logisoh een penal ty had moeten uit voort vloeien. Een tweede keer toen Pieters alleen voor een open doel nog de kans zag naast te besluiten (Hoe was dat mogelijk Johan en een der de keer toen een keihard Lebbeeks scha^ de dwarslat teisterde Op dat ogenblik had doelman De Paepe nog geen enkele keer moeten in grijpen. Ook in de tweede helft was Lebbek© minstens de evenknie van de leiders. Alleen in het laatste kwar tier gingen enkele Lebbeekse verdedigers panikeren- Waar om mag Joost weten. maer in die laatste periode kreeg menig bezoekend aan hanger kippevlees omdat men nog amper de bal vooruit kreeg. Lebbeke heeft toen tactisch gehandeld. Het on derbrak binnen de laatste vijftien minuten tweemaal het spel om vervangingen door te voeren- Eerst was het de beurt a'an Mare Van Langen- hove die voor 'Ludo Fissens het veld verliet en even later werd Peter Moi ingebracht voor een gekewtste Luc De Waegeneer. Het laatste fluitsignaal klonk dan ook a!s een opluchting voor de bezoekers die ver diend de 'halve inzet wonnen en hun prestatie nu voor hu eigen publiek tegen S.K. Aalst moeten herhalen. E.DM. Nieuwerkerken - St.-Pauwels 5-3 Dat een voetbahliihbeltje raar rollen kan werd op de recente speeldag in de wedstrijd Eendracht Nieuwerkerken-St. Pauwels nog maar eens bevestigd. Immers bij de rust keek de thuisploeg tegen een 1-3 achterstand aan. En wat niemand nog M>or mogelijk hield gebeurde in de tweetic periode. Een flink aanvallend Een dracht zette toen die „scheve" situatie volkomen recht. Het pleit voor de veerkracht en de energie van de leider. Eendracht telt meteen drie punten voorsprong op St. Lieven- Iloulem dut over Borsheke wipte. Voor de ontmoeting met St Pauwels miste Eendracht 2 pionnen namelijk Muylaert en Van den Borre. Laatst ge. noemde werd door De Coeyc- re vervangen en deze deed het lang niet slecht Deze konfrontatie begon goed voor de Waas'anders die reeds in de 5e minuut door een roos van Bottier aan de leiding kwamen. Amper vier min later was het al 1-1 door een doelpunt van Van Impe Hier mee was de kous echter niet af. St- Pauwels kwam trou wens zeer goed uit zijn ver dedigende stellingen en zond zijn spilien steeds gevaarlijk do ruimte in Met het gevolg dat in de dertigste minuut de thuisploeg met 1-3 in het krijt stond. Mottica een der meest te duchten aanvallers uit de reeks zette Sint-Pau wels op voorsprong en Etien- ne Danie; zorgde voor de 13 rur'.cijfers Eendracht zou zich dan na de herneming op trekken aan het tweede doel punt dat door Paul Janssens werd gescoord. Amper vijf minuten trof de Eendracht trainer het doelhout en Steenhout hernam met suk- ses de terugspringende hal De thuisploeg voelde door dit vlugge ukses de zege in haar bere'k en plooide zich dan ook dubbel. Sint Pauwels moest alle heil zoeken in stug verdedigen Het zou evenwel te.ergeefs zijn. Eendracht bleef komen en Eddy Roe- landt zette zijn ploeg aan de leiding In de 70e minuut mocht men opnieuw juichen voor een vijfde roos van Van Impe. Eendracht kon zijn overwinning wettigen door een zeer goede tweede speel hol ft Toen beheerste het haast volkomen de partij. Sint-Pauwels schoot fysisch te kort en had zijn beste pijlen voor de rust verschoten JVH Terjoden - F C. Baasrode 0-0 Er werden na afloop van deze partij heel wat „oef,-" geslaakt in het haasrood.-e kamp. Men zon het voor minder want een sterk aanvullend getint Terjoden heeft gedurende de ganse wedstrijd de oorlogstrommen geluid voor de neus van haasrndes doelman Kadi Jaiiscghcr.» die er weer wat heeft moeten uilhalen om zijn netten ongeschonden Ie houden. Typisch voor de bezoekende offensieve zwakte is missrhien wel dat de bezoekers geen enkele reeële doelkans afdwongen en meestal gedwongen waren achter een ongrijpbaar halletje te hollen. Maar torh, in de voet hal rekenkunde is een punt... S.K Aalst-Ronsc, Patrick Cambier, sterspeler Konse stormt gevaarlijk op het SK. doel (JM) Eén goaltje volstond Mede door de nieuwe nederlaag van Sparta Petegem (nu rode lantaarn) en de drawn van een krampachtig voetballend doch vooraan ook al onmon dig Oostakker, slaat VW Hamme nu op de 14de plaats. Niet schitterend, maar er is toch uitzicht op een remon te. Al wordt het zondag bie- zonder lastigHamme moet naar FC Ronse, een ploeg met titelambities en ge schraagd door het talent en de onbetaalbare routine Pierre Carteus. Hamme bezit uitstekende akteurs. produ ceert een voetbal dat boven ie middelmaat uittorent Waarom zou een «mirakel t" Ronse» tot de onmogelijk heden behoren Stek erve - Serskamp 2-1 Stckene, de nummer twee, heeft zondag voor eigen fans lang fen bijna nutteloos gepoogd een 0-1 achterstand weg Ie voet hallen. Eén minuut voor af fluiten stond die score trou wens nog steeds op «Ie plank. Toen gebeurde het ongelooflij ke in de 89ste minuut werd 'l langs de gladde Goossens 1-1 en vooraleer de match afgelo- aangeslagen Serskampenaars van hun verbazing en ontgoocheling hekomen waren, tikte diezelfde Goossens de hul voor de tweede keer tegen het net. Wal nog maar eens bewijst dat een niuteli nooit geduan is voor de ref er een einde aan maakt. Serskamp was al heel vroeg op winst gekomen twee minuten na de aftrap scoorde Bcclaerl. Zwurt-wit verdedigde erg ver standig «lie minieme en on verhoopte voorsprong en alles liet veronderstellen dat de op papier zwakste ploeg de sterks- len ging kloppen. Maar zn al- .Ie jong-ie weker al meer gehe ir.le, liet Een dracht einde ve iel, n >k nu op het Jammer. Met een niet o slerhte ploeg al.- Klin; e op ■ezoek mag geei puntje eggev. n worden. An ders war It liet onmogelijk op tornen t gen <1 e dreigende de- gradatie. S/K. Aalst-F C. Ronse 0-1 SK Aalst heeft voor eigen publiek het deksel op de neus ge kregen. Het werd gevloerd door FC Ronse, dal hoge ambities heeft, cn dit met het kleinste verschil. Zeggen we dat deze kleine cijferverhouding een aanfluiting was van dc logika. Want gelet op de spelontwikkeling had de thuisploeg alleszfhs een gelijkspel ver- I diend. I)e scheidsrechter onthield Oranjegroen een schoolvoorbeeld van strafschop toen Cuvelier de hal opvallend met de hand uit de winkelhaak sloeg. Iedereen had deze flagrante overtreding gezien behalve dan de man in het zwart. Aldus werd SK een grote kans ontzegd om lungszij te komen. Ronse dat inzonderheid werd ge schraagd door het talent vun Carteus en Camhier terwijl in de verdediging Cuvelier de grote figuur was immers in de 35e minuut naar voorsprong geklommen. Voordien had Malum erhter door lang talmen een prima kans verkwanseld. Bij het seliot van Wil- lenis dal liet doelpunt tot gevolg had, was de hul even gedevieerd zodat Meersman volkomen verrast was. In de tweede periode moest Ronse dan meer aan verdedigen dan aan aanvallen denken. SK kon echter zijn heust bestendig overwicht niet konkreet op het hord zetten. Eens te meer lag het overhoop met de afwerking. Na de wedstrijd viel er nog een incident te noteren. Bij het verlaten van ile instellingen diende de Ronse speler Cuvelier plots een vuistslag toe aan «Ie vader van de Aalsterse speler Van den Eynde. Er was uiteraard heel wat herrie en de politie stelde proces ver- Imal op. S'K. Aalst Ronse, Patrick Cambier van Ronse in duel voor het Aalsterse doel. (JM) Buggenhout - Mere 3-0 ",l i' al lang geleden dal Buggenhout nog eens met twee winst- punten vun liet terrein .-tapte. Onlangs geraakte men wel aan drie doelpunten doch had de tegenpartij nu net kan- gezien er nog eentje meer te skoren, zodoende... mannen uit Mere hebben er op liet Buggenhoulse spar Luveld niet veel van terecht gebracht De thuisploeg do dineerde haast doorlopend en kwam reeds na zeven mi- "oten op voorsprong toen Foppens bij een hoekschop wat hoger op wipte dan jan °n alleman en 1-0 mankte. Op d© 23" deed Keppcns zijn reputatie van goalgctter alle eer aan Hij nette 2 0 en daarmee zat Buggenhout wel op rozeblaadjes... ware het niet. dat het begon te sneeu wen cn te koud was om te, zitten Vcrheyden (30') buitte bijna oen misser van dé bezoeken do doelman uit. Emmanuel (42'), met een hard schot bijna een doelpunt en Tilley met een kopstoot hadden do vore zelfs nog hoger doen oplopen bobben. Met ?,0 aan dc rust legde More zich na dc pauze hij de stand van zaken neer, Buggenhout ver genoegde zich ermee de za ken kalm op te vatten, doch zou nog aan con derde doel punt komen toen Tilley even voor affluiten aan 0 go raakte (MVW) VW Hamme -Brakel 1-1 Tegen Brakel, vorig seizoen lang in tie running voor de titel, dorh met de steile afgang van „kolos" Prudent Bettens gedegra deerd tot een meeloper, heeft VW Hamme een verdiende brood nodige zege gehoekt. Hamme heeft nochtans lang moeten zwoegen vooraleer het goaltje op het bord kwam precies twee minuten voor het einde van de eerst» time prikte De Malssche de bal tegen de touwen- Dat doel punt op de valreep oriënteer de definitief de match. Eigenlijk had op dat moment al een beslissende kloof kun nen geslagen zijn, maar dat do Wuitens erg moeilijk sco ren, weten insiders al langer dan s'nds gisteren Brakel begon na de koffie aan een wanhoopsoffensief. Daaruit resulteerde een ve'.d- overwicht, doch erg veel ver rassing stak in de aanvallen niet Als dan toch ergens oen gaatje viel, knapte kee per De Malssche de klusjes zelfzeker op, 'Langer dan een kwartier duurden de Brakelse stuip trekkingen niet een goed voetballend Hamme eiste weer het middenveld op en toonde zich het gevaarlijkst. Brussel mans en «duiveltje» Schuddinck kregen reëele kan sen, doch de score bleef on gewijzigd.

De Voorpost | 1978 | | pagina 19