VETERANEN ZWOMMEN met grof geschut Eerste punt voor DZO tegen het stugge Zaventem 6-6 BLEYAERT, PAUWELS EN BRUNEEL BLIKVANGERS JAN VAN DAMME GEEFT IMPULSEN Vierde provinciale TRAINER RAYMOND ROOMS NOG TWEE JAAR BIJ SX OUDEGEM ZWEMMEN 21 In de vierde provinciale reeks F reikte SK Erenikodegrm leider Iddergcm een helpende hand. S.K. klopte immers met het kleinste verschil Pollare. Dit is echter niet het enige markante rezultaat dat op de jongste speeldag werd verwezenlijkt. Er was ook de IJ zege van Okegem en niet 3-1 zoals verkeerdelijk in de uitslagentahels werd vermeld bij Outer. Ie I Het wil ons hierbij voorko- i» men dat bij de ploeg van trai- le ner Norbert Amant vroe- ir- I ger E. Aalst en SK Aalst een gunstige kentering is waar te nemen Panters zal uit die recente overwinningen de morele kracht putten om nu zondag koploper Herzele met sukses te lijf te gaan. I In een vrij geanimeerde wed- strijd klopte Edixvelde Dog gen Doggen toonde zich wel e I de evenknie van de winnaar, maar het verschil zat inzon- I I derheid in de afwerking. Bij de rust was het trouwens nog niet duidelijk wie uitein- delijk zijn slag zou thuisha- q I len Beide ploegen hadden ach wqi een paar kansen I geschapen doch niemand was i er in gelukt deze tot een c I doelpunt om te buigen. Jlm- 1 my Van Audenhove zou na de herneming Edixvelde op het goede spoor zetten- De onzekerheid bleef in deze spannende partij echter hui- I zen tot een paar minuten voor het affluiten. Toen scoorde Louis Van de Maele het tweede doelpunt In de I vierde provinciale reeks G i spelen Wieze en Herdersem I haasje over. En het Is moei- I lijk te bepalen wie uiteinde- I lijk het spelletje zal winnen Tenzij het derby dat nu zon dag wordt gespeeld daar enii- i ge klaarheid zou inbrengen. Op de jongste speeldag zette Wieze Boonwijk van zich af Herdersem verloor bij Schoonaarde- De thuisploeg i kwam aan het openingspunt uit een strafschop. Deze werd echter fel omstreden door de gasten Omdat het handspel van de verdediger niet vrij- willig was. Schoonaarde zou I zich aan dez© openingstreffer verder optrekken Het liep tot 2-0 uit, doch daarna kon I Van Bockstael milderen Her dersem werd echter een der de maal gecounterd en met 1 een werd ook de nederlaag in een vaste vorm gegoten In de uitslagentabcl priemt de 7-0 score waarmee Eronde- gem het van Opstal haalde door. Uit deze frappante cij- j ferverhouding zou men kun- I nen afleiden dat de gasten I van het kastje naar de muur I werden gespeeld- Niets is ech- ter minder waar. Opstal speelde flink mee maar liet vooral in de eerste speelhelft de bste kansen liggen Daar waar Olympia ze optimaal benutte. Bij de rust die met een 2-0 stand inging kon men nog niet vermoeden dat Op stal een dergelijke afstraffing zou te beurt vallen Ook in de tweede vijfenveertig min. lagen de bezoekers niet be paald onder Erondegem be nutte evenwel praktisch alle gelegenheden tot scoren. De ploeg van trainer De Berlan- ger liet een zeer goede indruk op een moeilijk te bespelen terrain- En vooral de spitsen waren in hun beste doen. Gijzegem hield in de wed strijd met Opdorp de belde punten thuis- Bij het eerste inrukken luidde de stand nog steeds 0-0 ofschoon in die eerste periode Wilskracht zich toch de betere ploeg had getoond. Dit kwam er dan toch konkreet uit na de her neming. Raymond Verleyen en Filip De Winne zorgden voor een billijke zege. S Moorsel Bet Z. Appels geen schijn van kans De 5-0 cij fers spreken trouwens voor zichzelf. Het overwicht van «Schroevers» was in de eer ste periode reeds met twee doelpunten in de verf gezet. Na de kampwisseling wijzig de het spelbeeld niet en de thuisploeg stevende naar een ruime zege die door Lud- wi^ Van de Velde (2), Dirk Steenhout Jozef Comelis en Dirk Pilate werd voor me kaar getrapt. De uitslag van de ontmoe ting Meerdonk - Berlare 'heeft zondagavond aanleiding gegeven tot verwarring, ge zien deze wedstrijd in tegen stelling met de kalender in de Poldergemeente doorging- Spijtig genoeg werd het een rezultaat dat bepaald be schamend is voor de jongens van voorzitter Buyle want in het Noorden werd met 1-0 verloren en dit na een pres tatie van de rood-witten, die werkelijk langs de lage kant lag. Gans het elftal en in zonderheid de halflijn spee- de onder de maat en tot overmaat van ramp werd Vercauteren nog aan het hoofd gekwetst terwijl voor aan niemand bij de zaak was. Invaller-doelman Roggeman heeft zich in het verlies niets te verwijten en zonder zijn 'opvallende tussenkomsten kon het verdikt nog zwaar der uitgevallen zijn- Heikant heeft te Verrebroek een 0-0 op de bordjes gehou den en deze stand van zaken onderlijnde zeer goed de on derlinge verhouding en het feit dat langs beide kanten geen scorekansen werden ge schapen. Van de rood-gele zijde viel het schot van Ver beken op de dwarslat te ont houden, terwijl Verrebroek over en kwieke De Jonghe beschikte die echter door een bij de zaak zijnde keeper Van Doorselaere werd gebarreerd. SK Overmere hield goaltjes- kermis tegen Straatje Ste- kene Na de reuzescore hei veld van de Valentino's mocht geelblauw op eigen terrein tegen een ander zwak broertje de shoes aanbinden. Twaalf keren vloog de tegen het net- Een goede training voor de komende zware opdrachten. Valentino's verdedigde zich uitstekend in Sombeke en hield de verliescijfers uiterst laag (li-0). De nieuwelingen moeten voort hun best doen Brussel en Gent zijn evenmin op één dag gebouwd Doggen, doel gevaar bij Edixvelde. Edixvelde - Doggen, Mare Baeten kung fu-stijl af De Oudegemse S-K.-leiders moeten wel bijzonder tevreden zijn over hun trainer. Op elf speeldagen van het seizoen- einde boden ze aan ^rainer Rooms een nieuw tweejaars kon- trakt aan- Alhoewel Raymond Rooms op het verlanglijstje stond van verschillende klubs en zelfs de gelegenheid zou gehad hebben om een trainersfunktie in de nationale reeksen uit te oefenen, zette hij in de loop van de week zijn hand tekening onder het door Oudegem aangeboden kontrakt. De Hammenaar leverde reeds bijzonder verdienstelijk werk in de filosofengemeente Reeds drie seizoenen levert hij er meer dan voortreffelijk werk. Het eerste jaar was het een schot in de roos en bracht hij S-K naar derde provónci- ciaal. na 35 wedstrijden zon- deriaag te hebben gecoacht. Tijdens ziijn tweede seizoen eindigde de ploeg als tweede, een plaats die ze ook In de eindronde bereikten, zodat op het nippertje de promotie ontsnapte. Ook dit jaar zal hij zich met S-K- concentre ren op de tweede plaats in de reeks om misschien nu meer geluk voor een bijkomende promotieplaats te hebben. De titél spelen heeft men te Oudegem reeds lang uit het hoofd gezet, tegen het onge naakbare Denderhoutem is er geen kruid gewassen. Trainer Rooms «Ik was hij zonder gevleid door het nieu we aanbod dat S.K me deed. Alhoewel ik einde seizoen reeds drie jaar trainer ben. meen ik dat het in de nieuwe periode van twee jaar moet mogelijk zijn met Oudegem nog grote ambities te koes teren. Die heel verdienstelijke clubmensen nog eens een ti tel schenken is mdjn hoofd doel. En dit moert er zeker inzitten Dit seizoen konden we niet optornen tegen Den derhoutem. We beschikken evenwel over een sterke spe- lerskem, maar de afwerking blijft ons grootste zorgenkind. Met een passief van 9 goals verloren wij 8 punten, dit bewijst voldoende dat het moeilijk kunnen scoren de hoofdzaak is In de komende 11 wedsrijden zullen we ons zeker herzetten van de twee opeen volgende nederlagen uit de jongste kompetitiewedstrij den. De tweede plaats mag ons niet ontsnappen en in de eindronde zien we dan nog wel.» De beslissing van S.K. Oude gem reeds halfweg de kom petitie het kontmkt met hun trainer te hernieuwen steekt wei schril af tegen beslissin gen van andere clubleiders die om de haverklap van oefenmeester veranderen of bij mindere prestaties van de ploeg de trainer met alle zonden van Israël overladen wordt. S.K Oudegem wil met tainer Rooms hogerop. Hij heeft reeds velé verdiensten in die chïb en op psychologisch vlak is hij onvervangbaar. BENO. vuurt op doel; de Edixvelde-doelman wacht in (SJ) Grambergen - Kruibeke 2-2 Geen onaardige wedstrijd van de Grembergse derde provin- cialer maar alweer geen overwinning, iets wat nu meer dan ooit de betrachting is van de klubleiding en supporters. Was de eerste helft van mindere kwaliteit, dan kreeg men na de rust een ander Grembergen te zien In dat opzicht was Jan Van Damme weer de meest opvallende figuur en het past dan ook wel eens de vorderingen te onderstrepen die deze jonge voetballer ten opzichte van vorig jaar heeft hemaakt. Met acht doelpunten spant hij de kroon bij groenwit en ook afgeflopen zondag deed hij in die zin zijn duit in het zakje. Klub'.cider Burghgraeve was tevreden over denuitslag; „Een beter Kruibeke in de eerste helft en een opvallend sterker Grembergen na de rust. De uitslag is mijn Inziens dan ook een juiste weergave, alhoewel ik toch moet onderlijnen dat we weer kansen gekregen hebben- Willy Buydts en Jan Van Damme waren de auteurs van twee mooie doelpunten, of voldoende dus voor één winstpunt". denSK Grembergen dat met 16 punten uit negentien wed strijden evenveel oogst buitenshuis veroverde, dient het zon dag op te nemen tegen 'leider Vrasene die tot op heden slechts éénmaal verloor Op het eerste zicht valt daar dus weinig te rapen, alhoewel men nooit bij voorbaat weet. EDM Hilde Bleyaerl, Sabine I'auwels cn Wim Bruneel waren de blik vangers van Zwemvereniging Olympos in hel stropbad te Gent waar Ghent Swimming Club haar eerste wedstrijd organiseerde van dit jaar. Voor de atleten was het een echte voorbereiding voor het winter- criterium dat volgende weck plaats heeft te Charleroi. Olympos slaagde, want drie overwinningen en negen ereplaatsen werden op- Betekend. Hel was opvallend dat na twintig wedstrijden Olympos twaalf maal op het podium verscheen. "el begon reeds bij de eerste koers, 100 m jongens 68-69. wint Bruneel wist de overwin ning vast te leggen met een krono 1.46. Sahine Pauwels ion haur klubgenoot volgen in de tegereeks, want in wedstrijd 'wee, 100 m streek meisjes 66- jH. kwam zij afgescheiden naar de aankomst met een tijd 1.34. Hiermede bewijst ze werkelijk draagster te rijn van haar twee jonge haaien. Dan bleef het wiekten tot de laatste wedstrijd, 100 in crawl dames. Eerder 'en gemakkelijke wedstrijd v°or Hilde Bleyaerl die geen 'egenstand duldde en een op merkelijke tijd verwezenlijkte '•03,8. Hiermede bewees het [Wisje van Olympos haur vol ledige inzet hij dergelijke koersen. Vermelden wij dat oei dc derde overwinning was yoor Hilde in dit week-end. Een op te merken wedstrijd koers 11 100 m rug jon gens 65. Eric Van Goetliem cn Hiniel Bccckman twee kluhge- ooien van Olympos zorgen steeds voor spanning in het Olymposkamp, alhoewel wij het gewoon zijn geworden is het toch altijd boeiend deze twee knapen schouder aan schouder naar de aankomst te zien komen en het publiek in de onwetendheid te laten wie winnen zal. Deze maal plaatsten de aankomstrechters Eric voor Daniël, heiden met een zelfde tijd 1.26,5. In een latere wed strijd nam Daniël weerwraak en liet Eric met zeven tienden achter zich. Nog een andere wedstrijd zou opvallen bij Olympos. Jan Waumans re- kordhouder van de kluh zwom samen met Dirk Goossens en Hans Vlaeminrk een opvallen- de koers. Huns Vlueminck liet zijn twee kluhgenotrn achter zich en legde beslag op het klubrekord. Hun lijden Hans 1.18.6, Dirk 1.19,1 en Jan 1.21,8. Nog een tweede plaats voor Sahine Pauwels en daarmede was goud en zilver voor Olym pos afgesloten. Brons was er nog voor Frank Gijssens in de 100 ui streek jongens 66-67 met een krono van 1.35,9, in een gelijkaardige koers plaats ten Daniël Beeckman en Jan Waumans zich ook tweede. Een derde plaats voor Sabine Heir- hut in 1.33,1, Dirk Goossens deed het even goed in de 100 m streek jongens 61, terwijl Eric Van Goethem ook nog een derde plaats wegkaapte. In de crawl waren er derde plaatsen voor Michel Beeckman met een krono van 1.16,9 en Chris Rot- tiers met 1.28,6. Als overige tijden werden opgetekent My- riam Samyn 1.43,4, Kristel De Decker 1.25,2, Veerle De Grae- ve 1.36,1, Stefaan Van den Bossche 1.28,3, Emmy Bicqué 1.33,4. Na de eerste twee wedstrijden telkens met één doelpuntje ver schil verloren te hebben tegen Kortrijk en Woluwe, respektievelijk met 11-12 en 8-7, hebben de Dem'ermondse waterpolospelers hun eerste gelijk spel verdiend weten af te dwingen. Zaventem, op papier een titel kandidaat, heeft het tegen een kollektief goed ronddraaiend DZO niet erg gemakkelijk ge had. DZO maakte de openings goal, maar al vlug bleek dat Zaventem zijn antwoord klaar had, want het maukte gelijk en nam kort nadien de lei ding over. Bijna de ganse wedstrijd leid de Zaventem met één doel puntje voorsprong (DZO maak te gelijk maar in dezelfde mi nuut standen ze weer in het krijt). De laatste minuut was uitermate spannend Zaventem met 5-4 voor, Dendermonde maakte gelijk, omdat de Za- ventemse spelers te overmoedig gingen aanvallen (5-5). Zaven tem duidelijk aangeslagen be gint erg ruw en bikkelhard te spelen maar geraakt niet aan het (waarschijnlijk) winnende doelpunt, daur we in de laat ste wedstrijdminuut zitten. Dankzij een snelle halwisse ling gevolgd door een splij tende counter komt Dender monde op voorsprong, wat hen duidelijk de zo belangrijke 2 punten in zicht brengt. Maar dan maakt DZO ongeveer de zelfde fout als de tegenstre ver de verdediging blijft in gebreke door een te lakse man man verdediging, en nauwelijks tien sekonden voor liet eindsig- naal maakt Zaventem gelijk. DZO kan weer in zijn kansen gaan geloven, het heeft een hoog scorecijfer en de twee moeilijkste matchen zijn voor bij. Dit betekent wel dat de volgende wedstrijden moeten gewonnen worden. Kom deze Dendermondse jon gens eens aanmoedigen zater dag 28 januari in Olympos Ie 21 u. Toegang gratis. Steek je hoofd eens binnen en verge wis je van deze mooie maar harde sport. Spanning gegaran deerd. 150 dames en heren, oud-zwetnmers(sters), vaders en moeders van kompetitiezwemmers, kortom de veteranen, betwistten zaterdag in het Olympos zwembad een boeiende wedstrijd. Zwemvereniging Olympos was de eerste club in Vlaanderen dfe met dergelijke wed strijden uitpakte ruim vijf jaar geleden. Gezien de belangstelling, kende dit initiatief spoedig succes. Zelfs de distrikten werden entoesiast want verleden jaar werden kampioenschappen van Vlaan deren georganiseerd. Hoe dit allemaal groeide vertel de ons een \eteraan „Ik heb leren zwemmen in de klub, toen was ik 40 jaar. We leer den op woensdagavond en zon dagmorgen. Stilaan leerde men ons afstands- en uithoudings- Delplanque voorstelden om een.- snelheid. De verschillende stij len werden ons bijgebracht en dit alles in een vriendschappe lijke sfeer. Tot trainers Beeck man, Scholliers en de verant woordelijke van de veteranen Delplanque voorstlden om eens een wedstrijd te organiseren. Dit is nu reeds de zesde. Het onderscheidt ons van andere klubs Wij zijn geen gewe zen kompetitiezwemmers. We doen dit niet om op het po dium te koinen wat wel eens gebeurd. Het is een vrije tijds besteding maar dan wel op een speciale manier, het vraagt in zet, inspanning en regelmatige training, het is een gezonde sport en het houdt het lichaam in conditie, een buitengewone sport voor mensen van onze leeftijd, en eenmaal gedaan doet u het voort. Bij de prijsuitdeling werden inderdaad leden van Olympos op het podium geroepen. Een eerste pluats voor Julien Pol- fliet in de 50 m streek 45 jaar en ouder. In de erawl zou Ju lien ook nog zilver behalen. Eveneens zilver voor Agnes De Bruycker. Liefst tweemaal brons voor Lisettr De Munrk. Piet Beeckman ontving ook brons. m NCMV wint en leidt Tijdens de laatste wed strijd uit de heen ronde 'heeft NCMV haar mede- titelkandidaat Hutseport nrett 2-1 geklopt voor het Baasroodse liefhebbers- volleybalkampioensohap De stand ziet er nu uit a'.s volgt 1 NCMV 19 2. Hutseport 18; 3. KWB (-1) lo p-; 4 Simiba 10 5 Gilvoc 10; 6 Makadam- mers 6; 7 Pletsers (-1) 5 p.; 8. Panters 2. (mvw) Sporthal Baasrode erdag te 15 u. wordt de nieuwe sportzaal in Baasrode ingehuldigd. Te 18 u. spelen de meisjes van A. Baasrode een pnopagandaiwedstrijd gen de reserven terwijl om 19 u. het fanionteam aantreedt tegen een se- lektie van de Baasroods liefhebberskompetitie vol ley Juvenesjeugd De data voor de volgende ronde van de Beker van Belgie voor kadetten en scholieren liggen vast. De scholieren spelen op zon dag 19 november te 11 u •in Ache] terwij] de ka detten om 16 u. aantre den tegen hun leeftijdsge noten van Le Roux (Cha- telinaeau-. (mvw) Pierre d'Haese Pierre D'Haese crosste er niet naast De "vliegende fakteur" won zowel de WAOD-veldrLt te Uitber gen als te Wamzele. (mm) )irk Fransaer achillespees De Hemaco pivot Dirk Fransaer kweste zich voor veertien' dagen zo erg tij dens de wedstrijd dat er een operatief ingrijpen aan de achillespees zal aan -s komen. Coach Ver smessen zal hierdoor zijn grootste speler voor de van het seizoen mis sen. iommerency wenkbrauw De Oabrita vleugelspeler liep in een kontakt met de Amerikaan Breedlove van Zottegem een gekloven linker wenkbrauw op. De klubdokter naaide de won. dg en in de tweede helft kwam hij opnieuw tussen de lijnen. )irk Heirweg - ohnny De Nul stage De Zeelse neoprof is vo rige woensdag met de ploeg Maertens voor een maand stage naar Maliorca vdrtrolcken. f'amen met De Nui zullen ze het ko mende seizoen voorberei den om dn de beste om standigheden de streek- wielersport te verrijken Dendermonds Basketbal derby Aan het Stationsplein gaat zondagnamiddag om 15u.30 het basketbalderby door tussen B.B.C D. en Grem bergen Onder Ons Niet alleen de derbysfeer zal een rol spelen, maar de thuisploeg moet daarbij kunnen winnen om het degradatiespook te kun nen ontlopen. Vlinders afwerker De Smet: gips De Vlinders' Buggenhout postspeler De Smet is we gens een voetkwetsuur minstens vier weken out. Zijn gekwetste voet werd in het gisp verband gelegd

De Voorpost | 1978 | | pagina 21