PETANQUE. ALOSTA KLOPT MISTRAL CYCLO CROSS TE NIEUWERKERKEN Petanque K STERK SPELEND APOLLO (b) ZET TITELKANDIDAAT ARTEVELDE (a) EEN HAKJE «DE WARE CROSSERS» RICHTEN JAARLIJKSE WEDSTRIJD IN Golfbiljartfederatie HAND IN HAND NEEMT VOORSPRONG WINTER KAMPIOENSCHAP INTERKLUBS 1977-78 Krachtbal ploeg van Buggenhout (EL) OCARINA <SJ) VK Adelaars, dat vorige week van SK Kruis (JM) Eerste afdeling: Alosta A - Mi stral: 4-5 Beide ploegen traden voltallig aan. zodat een puike wedstrijd kon verwacht worden. Mistral haalde de slag thuis met 4-5 niettegen staande de puntenstand 16 punten meer gaf voor Alosta 1II - 95)De overwinning van Mistral was vooral te danken aan de triplette De Winne - Van de Wielc - Vcr- sehueren. die al haar wedstrijden won. terwijl de triplette De Bra- bandere - De Cocne - De Coene twee matshen won. Het gerepu teerde drietal Schittecatte - Broux Bocklandi kon aan deze score niets meer toevoegen Alosta kende, mede door tegenslag, op het belissend moment een fatale inzinking. Eerste afdeling: Schorpioen B - Alosta B: 7-2 (puntenverschil: 49) Na een gelijkopgaand begin moest Alosta. dat zich nochtans heftig teweer stelde, de duimen leggen voor de rijpere bezoekers, die over een homogene ploeg beschikten. Tweede afdeling: Mistral B - Alosta: 3-6 Mistral had hier graag de over winning behaald. Immers hun A ploeg is een rechtstreekse tegen stander van Alosta voor de titel.. Mistral had Raoul Dirix en Etienne Gillis als feserven opge steld maar deze waren uiteindelijk de beste spelers De overwinning van Alosta was heel normaal, niet tegenstaande een eerder zwakke start. De triplette Denise Van Vac- renbergh - Van Lysbeth - Van Belle behaalde drie overwinnin gen; de familie Van Damme was goed voor twee overwinningen. De triplette Borms - Cyriel - Van Goethem won weliswaar slechts eenmaal, maar haalde de hoge score van 38 punten. Tijdens het jongste weekeinde kreeg Apollo(b) dat uit zeven wedstrijden slechts twee punten puurde een tegenstander van formaat te bekampen. Het moest optornen tegen Artevel- de(a) dat in zeven wedstrijden zes punten verzamelde en dan ook ogen gooit naar de titel. Op zaterdag II februari is Nieuwerkerken, wijk Edixvelde, aan de twaalfde uitgave toe van een grote veldrit. «Grote Prijs Dancing D'Hoeve» met ereprijs Marcel Wellekens. Inrichters zijn «De Denderzonen» «De Ware Crossers», een wielerklub die evenveel jaren geleden werd gesticht toen beroepsrenner Paul Piron nog liefhebber was, om deze te steunen. Voor Nieuwerkerken zelf is dit elk jaar een grote sportdag, die veel volk aanlokt Gemiddeld starten zowat 50 renners in deze wedstrijd die eigenaardig genoeg bijna elk jaar in de nattigheid wordt gereden. Het weer mocht nog zonnig zijn, vanaf het ogenblik dat het startsein werd gegeven, kwamen de wolken los. Toch hielden veel veldrijders eraan voor deze wedstrijd in te schrijven, een wedstrijd die voor heen zowat een week vóór het we reldkampioenschap werd gereden, en waarvan gewezen wereldkam- Dioen Eric De Vlaeminck in 1973 getuigde dat die cross een uitste kende voorbereiding was geweest .op zijn wereldtitel Voorzitter van «De Ware Crossers» is de oud-schepen van Nieuwer kerken. en nu gemeenteraadslid te Aalst, Floris De Winter, secretaris: Celestin Roelandt, schatbewaar der: Roger D'Herde (vader van Ed dy) en het lokaal wordt gehouden door Felicien Raes, café Atlas, Edixveldestraat 94. Leden: Gerard Bailly, Roger De Vos. Marcel Wel lekens. Willy Ghijssels. Marcel Bael. Herman De Vulder. Ernie Van Hoorebeeck en Daniël Vijverman Palmares In 1967 werd voor de eerste keer het startsein gegeven. De wedstrijd werd toen gewonnen door Gaston De Vos 1968: R. Van De Sompel. 1969: Jos Pauwels. Tot dan was het een cyclo-cross voor liefheb bers, junioren enz vanaf 1970 was het een wedstrijd voor alle ka- tegorién. 1970: A. Badts. 1971, 1972 en 1973: Albert Van Damme (2de De Vlaeminck), 1974: Eric Desruelles, 1975: Mare De Block en 1976: Jan Teugels en 1977 op nieuw Mare De Block. De wedstrijd, formule A voor be roepsrenners -cyclo cross, wordt gereden op de wijk Edixvelde, met als meest spektakulair gedeelte de «Rijdent» een stuk waar géén ren ner op de fiets kan blijven. Daar 26 - 27-1-1978 - De Voorpost Apollo dat de week tevoren met nipte 4-5 cijfers van Zelzate verloor, had zich vast voorge nomen opnieuw met de zege aarvte knopen. Anne Marie De Ridder, Ghislain Cassiman en Emilienne De Leeuw werden door de bezoekende triplette Haeze, Vergison en De Ber- langer met 5-15 weggezet, doch Daniel Hoste, Juliette Le degen en Francois Troch, Luc en Jozef Van den Bossche en Carine Cassiman lieten hun te genstanders vrijwel kansloos. De 15-9 en 15-5 verhoudingen spreken voor zichzelf. In de 2de ronde werden ing- gelijks punten verzameld met 15-9, 15-6 en 15-14 cijfers Na de tweede ronde met 5-1 als tussenstand hield nog alleen de triplette Van den Bossche stand (15-6) De triplette Daniel Hoste moest het in een vrij spannend duel afleggen met 13-15 De triplette De Ridder werd echter «zonder pardon» weggespeeld (0-15) Aldus kwam een 6-3 rezultaat op de lei en meteen werd het ook klaar dat in de derde afdeling A nog fel zal geknokt worden om de eindzege. Immers Sopec en Artevelde lieten de Aalst reeds een puntje liggen. Een zege in de nakende wedstrijd met Arte- velde C zou de kansen van Apollo(b) in niet geringe mate doen stijgen. J.V.H. Op de recente speeldag hebben de zaken een gunstige wending genomen voor de leider in de erereeks Hand in Hand. Het profi teerde immers van het gelijkspel van zijn achtervolgers Loebes en Moorsel die aldus in een vrij geanimeerde en spannende wedstrijd voor een billijk rezultaat zorgden. Leider Hand in Hand kreeg het niet op een prezenteerblaadje in de wedstrijd met Cosmos dal voor een stevige oppositie zorgde en vrij lang de «suspence» in de wed strijd hield. Eddy Coppcns. Frans Herman, en Willy De Roeck maakten de eerste kloof doch Francois De Backer en J.P. Steenhout brachten Cosmos opnieuw in de wedstrijd. Marcel Pots die sterk speelde nam echter alle twijfels weg. Voortreffelijke verrichting van de Cosmosspelers die hun duid duur verkochten en aantoonden niet toevallig op de vierde plaats te vertoeven. Rupa liet zich niet verrassen bij Dender-Schcldc. Het won door toedoen van Jerome en Guido Van den Abecle. Jaak Galle en Rudi Roels. Johnny De Smet en Paul Dauwe brachten de punten aan voor de thuisploeg. Zandmannet jes stuitte zoals verwacht op niet zo heel veel tegenstand in de ont moeting met Scotsing. De thuis ploeg legde een rustig meester schap aan de dag. wat trouwens door de eindcijfers ook wordt weerspiegeld. Koszen maakte de rekening van Kasseistampers, terwijl Schoonaarde hekkensluiter Krijt op Tijd zonder punten naar huis stuurde. In de reeks A verloor Loebes (d) nog meer voeling met de leiders. In de thuiswedstrijd met een sterk voor de dag komend Moorsel b) moest het immers met een onbeslist vrede nemen. Het telt door dit halve verlies nu een half dozijn eenheden achterstand op lijstaanvoerder Loebes (b) en drie op co leider Hand in Hand (b) Voor de meest vooraanstaande ploegen was op de voorbije kom petitiedag winnen slechts een koud kunstje. Loebes (b) deed hel overtuigend bij het nochtans niet zo ongunstig geklasseerde Corso. Hand in Hand (b) moest niet op de tenen staan om Rupa (b) er onder te houden. De thuisploeg kon al leen de eer redden langs Van Driessche. Voor Moorsel scoor den Remi De Leeuw. Frans Van der Straeten. Paul Wille. Petrus Potsen Freddy De Winter. De ne derlaag die Cosmos (b) in eigen omgeving van Zandmannetjes (b) moest inkasscren is wel als een verrassing aangekomen. Alleen Wilfried Van Rossem dreef op zijn gewoon peil. Elie De Zwacns, Mare De Clippclcir. Frans Buslol. De Ridder en Van Cauwen- berghc maakten de zaak rond voor Zandmannetjes. Geen wijziging in de piek van de klassering in de B reeks. Met een verbluffend gemak klopten de toppers Fosques en Johnny Boys hun respektievelijkc tegenstanders Scotsing <b) en Kravael (b) De 6-0 cijfers lieten aan duidelijkheid zeker niet te wensen over. Cosmos (cbracht het in dc partij met Corso (e) tol een overtuigende prestatie en won dan ook vlot en eveneens zonder diskussie Parmcntier. Pascal De Starck. Danny Ghijsbrecht. Au- gustin Verspeten en Florimond Rogghc speelden de tegenstander op afstand. Deze kon enkel de eer redden lanus Chris Hofman. Cos- mos (d) verging het echter minder goed bij Korte Stokken (b). De thuisploeg zegevierde vlot met punten van Jean Luc Ecckhout. M. Van den Eede. Pierre Bogaert en Remi Botcrbergh. Johnny D'I aens en P.P. Van de Kcrrc brachten de punten aan voor Cos- mos. Locbes (c) counterde Rupa (c) Jos Janseghers, Erwin Dul- laerts, Frans Van der Eecken en Hubert D'Hoker legden dc winst van Loebes vast. Erwin De Sutter en William Lanckman waren dc beste bezoekers Met Achicl Galle. Patrick Van den Abcele. Maurits Van der Steen en Albert Ecckhout klopte Rupa (d). Dender Schelde dal rcplikccrdc langs Clement Eeckhout en Gilbert Ver eist. J.V.H. DE UITSLAGEN EREREEKS Hand in Hand-Cosmo 4-2 Moorsel-Loebes 3-3 Dender Scheldc-Rupa 2-4 Kravacl-Kdrte Stokken 4-2 Zandmannetje-Scolsing 5-I Koszcn-Kasccistampers 4-2 Schoonaarde-Krijt op Tijd 4-2 REEKS A Locbes (d)-Moorsel (b) 3-3 Zandmannetjes (e)-Koszen (b)5-l sportvr. - Schoonaarde (b) 3-3 Rupa (b)- Hand in Hand (b) 1-5 Cosmos (b)-Zandmannetjes (b) 1-5 Hand in Hand (c) - Corso (b) 6-0 Croso-Loebes (b) 1-5 REEKSB Cosmos (c)-Corso (c) 5-1 Rupa (d)- Dender Schelde b>4-2 Johnny Boys-Kravacl (b) 6-0 Kasseist.(b)-Johnny Boys(b) 2-4 Scotsing (b)-Fosques 0-6 Korte Stokken(b)-Cosmos (d)4-2 Loebes (c)-Rupa (c) 4-2 Zandmannetjes (d) vrij EREREEKS Cosmos - Moorsel Rupa - Hand in Hand Loebes - Kravael Scotsing - Dender Schelde Korte Stokken - Koszen Schoonaarde - Zandmannetjes Krijt op Tijd - Kassei stampers REEKS A Moorsel (b)-Cosmos (b) Koszen (b) - Schoonaarde (b) Corso (a) - Locbes (d) Zandmannetjes (b) - Rupa (b) Hand in Hand (b) - Sportvrienden Corso (b) - Zandmannetjes <c) Loebes(b) - Hand in Hand ie) REEKS B Fosques - Cosmos (e) Zandmannetjes (d) - Rupa (d) Dender Schelde h) - Johnny Bos s Johnny Boys h> - Corso (c) Kasseislampers (b) - Korte Stok ken (b) Cosmos td) - Loebes te) Rupa (c- Scotsing h i Johmn Boss ib): vrij Het bestuur van de Ware Crossers (SJ) bevinden zich de grootste hinder nissen. En als het regent krijgen de renners daar zeker een modder bad. Het is een zware wedstrijd, en een topper in de cyclo-cross als men de lijst van de deelnemers be kijkt. Prijzen In totaal zijn voor 25.000 F prijzen te winnen. Buiten die prijzen wor den evenwel nog aanmoedigings premies gegeven. Goed nieuws voor de kijklustigen is ook dat de toegang tot de omloop gratis is. De wedstrijd wordt over 25 km verre den. Tien ronden dus van elk 2,5 km. Inschrijving en prijsdeling: café Apollo, Kwalenhoekstraat, 75. Ver trek: Richard De Waegeneer, Edix velde 14 en aankomst aan café At las, Edixvelde, 94. De wedstrijd wordt ingericht door de Spaar- en Sportclub «De Denderzonen» en de wielerclub «De Ware Crossers». Start om 15 30 u, zoals gezegd op zaterdag 11 februari 1978. Kampioenschap Over «De Ware Crossers» kan in tussen nog worden gezegd dat de club een zeer goed beheer heeft. Ook financieel is deze verenigi zeer gezond. Men denkt er nu aan in de toekomst een kampioe schap in te richten wat zo ongeve de erkenning zou zijn van jarenla sportief werken «De Ware Crossers» met wie we hun lokaal lange tijd zaten te prat is een club die goed aan elk; hangt, een toonbeeld van iru voor de sport Ook dit jaar zal e (internationale) deelname aan wedstrijd hiervan getuigenis t ven Uiteraard weet men nu n niet wie zal inschrijven. Wilfried Lisse Tweede afdeling Mistral A 8.47.25.8 Alosta 7.37.26.6 Schorpioen A 8.41.31.4 Gent 8.32.40.4 Patijntje 8.36 36.3 Zelzate 8.34.38.3 Mistral B 7.29.34.2 Schorpioen B 8.23.49.1 Derde afdeling A Artevelde A 8.45.27.6 Sopec 8.48.24 5 Pinede A 8.44.28.5 Verbroeder. B. 8.39.33.5 Zelzate 8 30.42.4 Apollo B 8.31.41.3 Heimis 8.26.46.3 Artevelde C 8.25.47.1 Derde afdeling B Verbroed. A 8.51.21.7 Artevelde B 8.39.33.5 De Bevers 8.39.33.5 Pinede B 8.38.34.5 Patijntje 835.37.4 Apollo A 8.35.37.3 Gent 8.27.45.2 Boeing-Boeing 8.24.48.1 Vierde afdeling West Dulle Smitters 9.58.23.8 Verbroed. B 9.50.31.8 De Bvers 9 48.33 7 Patijntje 9.39.42.5 Heirnis 8.38.34.5 Zepke 9.43.38.3 Gent 9.34.47.2 Duvels A 9.26.55.1 Duvels B 9.24.57.1 Vierde afdeling Oost Zelzate 953.28.8 Ponderosa A 9.48.33 6 Schorpioen 942396 Ponderosa B 9.46.35.5 Boeing-Boeing 9 41 40.5 Mistral 9.40.41.4 Pinede 9.38.43.4 Verbroed A. 9.40.41.2 Reigers 8.12.60.0 RESULTATEN VAN DE TIENDE WEEK Eerste afdeling Alosta A - Mistral 4-5 Coninxdonck A - Schorpioen A 2-7 Coninxdonck B - Zelzate 5-4 Schorpioen B - Alosta A 7-2 Tweede afdeling Schorpioen B - Patijntje 5-4 Mistral A - Zelzate 5-4 Gent - Schorpioen A 5-4 Mistral B - Alosta nm Derde afdeling A Apollo B - Artevelde A 6-3 Heimis - Zelzate 5-4 Sopec - Pinede A 6-3 Verbroed B - Artevelde C 5-4 Derde afdeling B Gent - Apollo A 6-3 Patijntje - Boeing-Boeing 5-4 Artevelde B - Verbroed A. 5-4 Pinede B - Bevers 3-6 Vierde afdeling Oost Reigers - Ponderosa A 1-8 Zelzate - Mistral 7-2 Ponderosa B - Pinede 7-2 Verbroed A - Schorpioen 4-5 Bye: Boeing - Boeing Vierde afdeling West Dulle Smitt - Gent 5-4 Patijntje - Duvels B 7-2 De Bevers - Zepke 5-4 Duvels A - Heirnis 2-7 bye: verbroedering B JACA FC Sport tSJ) 8.54 18.7 8 47.25.6 8 46.26 6 8.33.39.4 8.36.36.3 8.31.41.3 8.23.49.2 8.18.54.1 KLASSEMENT NA KEN Eerste afdeling Mistral Schorpioen A Alosta A Zelzate Schorpioen B Coninxdonck A Alosta B Coninsdphek B

De Voorpost | 1978 | | pagina 26